Internationale Domeinenloop Jeugdteam Scaldina speelt gelijk: 5-5 Zwemkampioenschappen Onderdak NIEUWSBODE Ronde Midden-Zeeland start in ziekenhuis Jacco Verwest derde bij jeugd NK kustvissen Bruse Boys sleept sponsor in de wacht voor junioren Hengel- kampioenschap Schouwen- Duiveland Romario over vier weken weer speelklaar Bowling Renesse Geluk bij ongeluk 'Ceel Houkamp wint van Jan Timman' G-voetbal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 20 maart 1990 Nr. 24713 9 ZIERIKZEE - Tijdens de onlangs gehouden clubkampioenschappen van zwemvereniging Onderdak (ZVO) is Illonka van der Meer (zie foto), in de categorie onder de veertien jaar afgetekend clubkampioen geworden. Met 8,8 seconden voorsprong op de nummer twee, haar zusje Debby van der Meer, liet zij er geen twijfel over bestaan wie er aanspraak maakte op de wisselbeker. Voorzitter Bas Braat was enorm in zijn nopjes over het verloop van deze clubkampioen schappen. Vorig jaar had ik er een beetje de pee in omdat er zo'n slechte opkomst was. Nu deden er 57 mensen mee, wat ik best een gigantische opkomst mag noemenaldus de verheugde praeses. Na de clubkampioenschappen vond in clubhuis De Lichtboei de prijsuitreiking plaats. Na het uitreiken der prijzen volgde er nog een gezellige feestavond met muziek en dans. Tijdens de clubkampioenschappen van ZVO was de jongste deelnemer zeven jaar en de oudste zwemmer 52 jaar. 1. Illonka van der Meer, 2. Debbie van der Meer, 3. Maurice Ravia, 4. Sebastiaan Raayen, 5. Theo van der Meer, 6. Franca Overbeeke, 7. Christiaan Lagendijk, 8. Alexander van Putten, 9. Ivo de Bruin, 10. Bob van Lint, 11. Lennert de Graaf, 12. René Heyboer, 13. Rem co de Bruin, 14. Gert-Jan Jobse, 15. Tineke van de Waal, 16. Janin- ka van Klochum, 17. Jacqueline Stoel, 18. Deborah Raayen, 19. Robbert-Jan Hanse, 20. Remco Geuze, 21. Guido de Graaf, 22, Wendu Raayen, 23. Marion Koper, 24. Christiaan van Putten, 25. Sylvia Wesdorp, 26. Mienke Stamperius, 27. Bas Braat, 28. Sietske Ruitenbeek, 29. Sonja Berrevoets, 30. Wim Boot, 31. Robbert Jobse, 32. Bobby van Baarle, 33. Barry van Baarle, 34. Daniël Malipaard, 35. Antje van 't Westende, 36. Hiskia van Arkel, 37. Gert Stoutjesdijk, 38. Ronald van Marion, 39. Kim van de Klooster, 40. René Berrevoets, 41. Corinne Mol, 42. Marijn Deurloo, 43. Clarissa Vonk, 44. Dennis van de Sande, 45. Richard den Boer, 46. Jolien Schraver, 47. Mac hiel van de Bos, 48, Karin Roseveld, 49. Marjolein Struyk, 50. Saskia van Baarle, 51. Marieke van Nieuwehuyze, 52. Henny van Aken, 53. Anneloes Struyk, 54. Patrick Vonk, 55. Henriëtte Stoutjesdijk, 56. Sjaak Rodermond, 57. Edith van de Linde. BURGH-H AAMSTEDE - Op zater dag 7 april zal door de ..eilandelijke" hengelsportverenigingen Ooster schelde, Dreischor, Zijpe en de Krab be de jaarlijkse hengelwedstrijd om het kampioenschap van Schouwen- Duiveland worden gehouden. De wedstrijd duurt van 09.30 tot 13.30 uur en zal worden vervist op het par cours bij de Plompe toren, met als uitwijkmogelijkheid het strand van Westerschouwen. Een ieder, die lid is van één van bo vengenoemde verenigingen kan aan deze wedstrijd deelnemen. Het inleg- geld bedraagt 7,50. Er zal worden gevist op centimeters. De deelnemers worden verzocht zich zoveel mogelijk voor 24 maart in te schrijven bij de se cretaris van de eigen vereniging, een en ander met 'het oog op het aan te schaffen prijzenpakket en de korps indeling. De deelnemerskaarten kunnen op de dag van de wedstrijd tussen 08.00 en 09.00 uur opgehaald worden in bar ,,de Westhoek in Burgh. De prijsuit reiking zal eveneens in bar „de West hoek" plaats vinden om ca. 14.30 uur. Behalve de gebruikelijke ereprijzen zijn ook nog fraaie prijzen in natura (verhouding 1 op 5) te winnen. EINDHOVEN - PSV rekent erop dat Romario de Souza Faria over vier weken weer speelklaar is. „Als wij de halve finales van het toernooi om de Europese beker halen, is het best denkbaar dat Romario in de tweede wedstrijd, op 18 april, weer zal kun nen spelen", vertelde manager Kees Ploegsma. Restaurant 't Grote Zwijn, Burgh- Haamstede-J. P. Staal, Renesse 1-3; Stalling Waterland, Noordwelle- Camping Duin en Strand, Scharen- dijke 0-4; Fruit Rotterdam-Disco 't Roefke, Renesse 3-1; Romer BV, Rotterdam-Restaurant Delphi, Zie- rikzee 1-3; vrij Parfumerie Belladon na, Renesse. Fruit J. P. Staal Belladonna Romer I Duin en Strand 't Grote Zwijn Delphi 't Roefke Waterland 20 47 20 47 19 46 20 42 20 39 20 39 19 38 19 29 19 25 200 games: Jan de Romph 203, Duin en Strand; Hans Hilgers 208, Romer I. Hoogste gemiddelde heren; Hans Hilgers 186, Romer I. Hoogste gemiddelde dames: Tiny Staal 163, J. P. Staal; Riet van 't Hof 163, 't Roefke. Aannemer Bijkerk, Burgh- Haamstede-Vacantiepark Schouwen BV 2-2; Café de Blokhut, Burgh- Haamstede-Restaurant de Beuze, Zie- rikzee 3-1; Café 't Kelderke, Antwerpen-Cocktailbar 't Keldertje, Zierikzee 2-2; Café Petit Onze Hoeve, Bruinisse-Motel de Zeeuwse Stro men, Renesse 3-1. Vrij Alprokon prom. en ontw., Burgh-Haamstede. Café 't Kelderke 20 49 Alprokon 19 44 de Blokhut 19 44 't Keldertje, Zierikzee 19 43,5 de Beuze 20 43 Bijkerk 20 39 Vacantiepark Schouwen BV 20 36 Café Petit Onze Hoeve 20 33 Hotel de Zeeuwse Stromen 19 18,5 200 games: Daan Blom 207, de Blokhut; Will Dorreman 210, Café Petit Onze Hoeve. Hoogste gemiddelde heren: Jaap de Mey 168, de Blokhut. Hoogste gemiddelde dames: Jaco- lien de Bruyn 180, 't Keldertje. ROSENHEIM - De Zwitserse ijshockey-arbiter Willi Vogtlin zal zich het einde van zijn loopbaan zon der meer anders voorgesteld hebben. De 34-jarige electro-ingenieur, die in verband met zijn werk binnenkort stopt met fluiten, moest in het competitie-duel tussen Rosenheim en Dusseldorf per brancard van het ijs worden gedragen. Een ongelukkige botsing met DEG- verdediger Christoph Kreutzer had zijn toal geëist. Vijf tanden minder, een licht gekneusde kaak en een tand door de lip was de schade. Maandag morgen mocht hij het ziekenhuis weer verlaten. BRUINISSE - In de huishoudelijke competitie van schaakvereniging TOG won Ceel Houkamp van Jan de Korte op een manier die alle 'verge lijkingen' met de tweekamp tussen Jan Timman en Anatoly Karpov kon doorstaan. Net als in die halve finale om de wereldtitel in Kuala Lumpur in de tweede en vierde partij ge bruikte Houkamp net als Timman de Grun^eld-Indische opening. Maar waar Timman uit die openin gen slechter uit de bus kwam en al leen slordigheden van Karpov voor kwamen dat het meer dan remise werd, daar drukte Houkamp meer di rect door en kreeg Jan de Korte op de knieën en werd het een van de eerste keren dat Houkamp van Jan de Korte won. Kees van de Bos won van Rinus Muller na een eindspel waarin remise logischer zou zijn geweest en Abra ham van dén Berge kon met een pion voor een dam halen en won van Adrie Smalheer. Eerste besprekingen een feit GOES/ZIERIKZEE - De eerste aanzet voor de één- endertigste internationale Ronde van Midden-Zee land is alweer gezet. Vandaag, dinsdag, wordt voor zichtig begonnen met informele besprekingen welke ploegen er onder andere dit jaar een contract krij gen. De profronde van Midden-Zeeland vindt dit jaar plaats op zaterdag 26 mei aanstaande. Omdat de voorzitter van het or ganisatiecomité, Piet Louwerse, momenteel in het ziekenhuis her stellende is van een hemia-aan- doening, wordt deze eerste bijeen komst gehouden in het Ooster- scheldeziekenhuis te Goes. Naast diverse andere grote namen is on der andere ook ploegleider Cees Priem aanwezig bij deze eerste ge sprekken. Studio Sport Zeker ter sprake zal ook komen het aantrekken van televisieploe gen. Blies vorig jaar Studio Sport de aftocht omdat er teveel reclame gestaan zou hebben bij de aan komst, dit jaar zal zeker weer een poging ondernomen worden om het grootste wielerspektakel van Zeeland op de nationale buis te krijgen. Zoals te doen gebruikelijk zal een groot gedeelte van de 31e Ron de van Midden-Zeeland ook dit jaar weer door het landschap van Schouwen-Duiveland slingeren. Omdat internationale reglemen ten voorschrijven dat dergelijke rondes aan bepaalde afstanden moeten voldoen dient de organi satie de route veertig kilometer in te korten. Dit betekent voor het parcours over Schouwen-Duive land dat waarschijnlijk van het meest noordelijke traject zal wor den afgebogen en gekozen gaat worden voor een route welke over de provinciale weg (Burgh-Haam- stede-Zierikzee) voert. ZIERIKZEE - De rijkspolitiesportvereniging Luctor Zeeland houdt op woensdag, 28 maart 1990, voor de 9e maal de Internationale Domeinenloop op het bekende bosparkoers te Westenschouwen op Schouwen- Duiveland. De Domeinenloop geldt dit jaar tevens als Zuid-Nederlands veldloopkampioenschap van de Neder landse Politie Sport Bond. Onder auspiciën van deze bond wordt de loop georganiseerd en is opengesteld voor leden van het korps rijkspolitie, de gemeentepolitie en de koninklijke Marechaussee,i die bij die sportbond zijn aangesloten. Daarnaast is er een prestatieloop voor ove rige politiemensen, hun gezinsleden en andere liefheb bers. Het programma ziet er als volgt uit: om 14.00 uur start de wedstrijdloop voor dames over 6 km (2 ronden). Om 14.30 uur start de wedstrijdloop voor senioren en veteranen over 9 km (3 ronden). Om 15.15 uur start de presta tieloop voor iedereen over 1, 2 of 3 ronden van 3 km. Start De start van alle lopen vindt plaats bij de hoofdingang van de Domaniale bossen te Westenschouwen. Alle deel- Scaldina trad aan met Arjan Bom; Marco Hanse en Miranda Kristalijn. Bom opende de wedstrijd tegen Braet met 21-10 en 21-17. Marco Hanse speel de in zijn eerste partij tegen de verde digend ingestelde Verdurmen en kwam er niet aan te pas: 12-21 en 9-21 (1-1). Miranda Kristalijn speelde tegen Coolsen een wisselvallige partij, de le game 21-8 de 2e game 21-19. (2-1) MIDDELBURG - Woensdag 25 april wordt in Goes weer een ken nismakingsactiviteit georganiseerd in het kader van het zogenaamde G- voetbal. De organisatie is wederom in han den van de Zeeuwse Sportraad en de KNVB afdeling Zeeland, waarbij het meedoen voorop staat. Er wordt die woensdagmiddag om twee uur ge start met spel- en oefenvormen, waar na om half drie een toernooi wordt afgewerkt. Deze speciale voetbalacti viteit is bedoeld voor iedereen, die een ZMLK-schoolniveau heeft, of een MLK-schoolniveau of voor jongens en meisjes met een lichte lichamelijke handicap. Iedereen kan gratis mee doen in Goes, als er maar sprake is van een beetje redelijke conditie en een beetje spelregelkennis. Het Schenge Op het sportpark Het Schenge in Goes verleent de Goese voetbalver eniging SSV medewerking. Mede als uitvloeisel van eerdere soortgelijke activiteiten is in Middelburg een groep MLK-scholieren als elftal ac tief onder de vlag van voetbalvereni ging Zeelandia. De 17-jarige Jacco Verwest, van de hengelsportvereniging Oosterschelde, werd derde tijdens het onlangs gehouden Nederlands kampioenschap kust vissen op de Maasvlakte. MAASVLAKTE - Onlangs is Jacco Verwest van de Zie- rikzeese hengelsportvereniging Oosterschelde erin ge slaagd op het zgn. Slufterstrand op de Maasvlakte een fraaie derde plaats, tijdens het Nederlands kampioen schap kusthengelen voor junioren, in de wacht te slepen. Er werd tijdens dit kampioenschap gevist in twee catego rieën, te weten jongens en meisjes t/m 13 jaar en jeugd van 14 t/m 18 jaar. In de laatste categorie waarin zo'n 60 hengelaars waren ondergebracht, was de hengelsport vereniging Oosterschelde met drie deelnemers vertegen woordigd. nemers aan deze loop ontvangen weer een blijvende herinnering. Voor de eerstaankomenden zijn er ere prijzen. Omstreeks 16.00 uur zal in café-restaurant Zeelust te Westen schouwen de prijsuitreiking plaats vinden. De wedstrijdleiding bestaat uit A. Gerards en J. van Elzelingen te Zierikzee (rijkspolitie), waar even tuele informatie kan worden inge wonnen. Ook dit jaar rekent de orga nisatie weer op een groot deelnemersveld uit Nederland en België. De 17-jarige Verwest opende ij- zersterk met één bot van maar liefst 36 cm, gevolgd door een exemplaar van 28 cm en korte tijd later weer een bot van 35 cm. In totaal wist hij 8 vis sen (6 botten, een puitaal en één schar) met een totale lengte van 214 cm op het droge te brengen. Terwijl in het begin 'van de wedstrijd juist verre worpen noodzakelijk waren, moest in het tweede deel, toen het water al ver was afgegaan, juist niet verder dan 30 meter worden geworpen om EINDHOVEN - VVD-fractieleider Voorhoeve ziet geen reden persoonlij ke consequenties te trekken als de VVD woensdag bij de gemeente raadsverkiezingen conform de opi niepeilingen nog verder afkalft na het al desastreuze verlies bij de Ka merverkiezingen van september vo rig jaar. De liberale voorman peinst er in dat geval niet over op te stappen. succes te hebben. Van de overige Oosterscheldeleden wist Johan Ver west 118 cm en Marco Krijger 99 cm vis op de lat te brengen. Slikzager Het favoriete aas was de slikzager, al dan niet opgesierd met witjes. Be halve een Delfts blauw wandbord en een medaille leverde de derde plaats Verwest tevens een uitnodiging op om aanstaande zaterdag deel te ne men aan de naselectie kustvissen voor de jeugd. Deze naselectie be staat uit twee wedstrijden van IV2 uur, waarvan er één in het Calandka- naal en één in de Nieuwe Waterweg zal worden vervist. Vijftien geselec teerde hengelaartjes, waaronder de WK-ploeg van vorig jaar, zullen dan moeten uitmaken welk vijftal Neder land zal vertegenwoordigen tijdens het wereldkampioenschap dat van 12 t/m 17 april in het Franse Roscoff wordt gehouden. ZIERIKZEE - Het le jeugdteam van tafeltennisvereniging Scaldina speelde in de thuiswedstrijd tegen Reynaert 1 uit Hulst met 5-5 gelijk. Het 2e jeugd team trad met 2 spelers aan.tegen Westerzicht 4 en verloor met 6-4. BRUINISSE - De specia le sponsorcommissie van voetbalvereniging Bruse Boys is erin geslaagd om, naast de hoofdsponsor, Goedbloed Autoverhuur, een nieuwe geldschieter te vinden voor de gehele jeug dafdeling. bruikelijke geldelijke steun, wordt tevens ook een nieuwe outfit voor de A-junioren beschikbaar gesteld. dus voor de aanvang van het dubbel. Bom en Hanse begonnen voortvarend 21-9, daarna was het eigenlijk ge beurd: 13-21 en 17-21 (2-2). Hanse moest de partij tegen Braet laten zit ten 14-21; 14-21 waardoor de tegen stander op winst kwam (2-3). Arjan Bom scoorde tegen Coolsen z'n 2e punt en Scaldina's derde (3-3) (3-4). Ook Marco Hanse zou tegen dezelf de Coolsen op de winst spelen, hoe wel hij de le game verloor: 15-21 kwam hij beter terug: 21-15 en 21-8 (4- 4). Miranda Kristalijn speelde tegen Braet in drie games, maar moest he laas de winst weggeven (4-5). Arjan Bom speelde de laatste wedstrijd te gen Verdurmen, een tegenstander waar hij moeite mee heeft 21-18, 18-21 en 21-16. 5-5. De punten eerlijk gedeeld, er had iets meer uit moeten komen, maar ja het is niet voorspelbaar. Bezoek Het 2e jeugdteam ging op bezoek bij Westerzicht 4, maar ging slechts met 2 spelers, dit door het afzeggen van Hai Luong en op het laatste mo ment van Alice de Vlieger. Géén eenvoudige opgave dus der halve voor Hans Boon en Danny de Boer. Hans Boon zou ook deze wed strijd op zijn 100% blijven staan door wederom drie keer winst. Danny de Boer kwam niet aan scoren toe maar speelde wel goede wedstrijden. Samen met Hans Boon deed hij erg goed zijn best in het dubbel. Ze verlo ren de le game: 21-16, maar kwamen goed spelend terug: 18-21 en 15-21. Een 6-4 nederlaag voor dat team, wat op zich niet erg is, omdat ze in de leerfase zitten, zowel op de training als in de wedstrijd. A s. weekend voor beide teams een uitwedstrijd. Scaldina 1 gaat naar Wilno 1 (Vlissingen), Scaldina 2 gaat •naar MZ 6 in Middelburg. De heer R. D. Collie, eigenaar van Bruiand International, waaronder Caravanpark Onze Hoeve ressor teert, gaat met ingang van 1 april 1990 een driejarige verbintenis aan met de W Bruse Boys. Naast de ge- Informeel Tijdens een informele bijeenkomst in de sportkantine van W Bruse Boys is de sponsorovereenkomst tus sen enerzijds de heer Collie en ander zijds het bestuur van de Bruse voet balvereniging inmiddels bekrach tigd. Naast de aanwezigheid van ver tegenwoordigers beider partijen wa ren tevens present de A-, B- en C- junioren van Bruse Boys, evenals ui teraard trainers en leiders van de jeugdelftallen. Tijdens dit gezellig samenzijn sprak een ieder de wens uit dat er een prettige samenwerking zou volgen. ZIERIKZEE - De drie hoogst spelende Schouwen-Duivelandse junioren teams, Zierikzee Al, Zierikzee BI en Mevo BI hebben het afgelopen weekend vrijaf gekregen. Het danieselftal van voetbalvereniging WIK speelde gelijk in en tegen Yerseke (1-1). Yerseke levert hierdoor de rode lantaarn in, terwijl WIK een gedeelde derde plaats blijft bezetten. 0-7, Zierikzee D-l-Duiveland D-l 6-0, Kapelle D-2-Zierikzee D-2 2-4, SKNWK D-2-DFS D-2 8-1, Mevo D-l- Yerseke D-l 3-4, DFS D-l-Meeuwen D- 1 0-8, RCS D-6-SKNWK D-3 0-10, Re nesse D-l-Wolfaartsdijk D-l 1-4, Brou wershaven D-l-Colpl. Boys D-l 0-9, Zonnemaire D-1-Öostkapelle D-l uitg.. SKNWK D-l-SSV D-l 1-5. E-pupillcn: Oostkapelle E-l-DFS E-l 2-3, Mevo E-l-Brouwershaven E-l 2-6, Bruse Boys E-l-Serooskerke E-l 3-8, SKNWK E-l-WIK E-l 2-3, ZSC E- 1-Veere E-l 3-3, Kloetinge E-2-Duive- land E-l 9-0, Zierikzee E-l-Dreischor E-l 3-3, Ouwerkerk E-l-Kapelle E-2 1- 0, Veere E-2-Bruse Boys E-2 3-1, Dui- vcland E-2-Noormannen E-l 0-5, DFS E-2-Dauwcndaele E-4 2-3. F-pupillcn: Colpl. Boys F-l-Zierik- zee F-l 0-13, Brouwershaven F-l-Beve- landers F-l 3-2, Renesse F-l-Bruse Boys F-l 0-6, Mevo F-l-Dreischor F-l 7- 0, Duiveland F-l-Brouwershaven F-2 2-13, Wissenkerke F-l-DFS F-l 4-6, SKNWK F-l-Oostkapelle F-l 2-2, DFS F-2-Dauwendaele F-2 8-0. A-junioren: Zonnemaire A-l-Duive- land A-l 3-3, Meeuwen A-l-Bruse Boys A-l uitg., RCS A-3-Renesse A-l 3-6, Mevo A-l-Heinkenszand A-l 4-2. B-junioren: Bruse Boys B-l-Borsse- le B-l 1-1, ZSC B-l-Zeelandia B-l 2-4, Ouwerkerk B-l-DFS B-l 6-2, WIK B- 1-VCK B-2, VCK, teruggetrokken, Zierikzee B-l-Halsteren B-l 5-0 (vr.sch.). C-junioren: Zierikzee C-l-Kloetin- ge C-l 6-2, DFS C-l-Jong Ambon C-l uitg., Oostkapelle C-l-Mevo C-l 0-5, Renesse C-l-Meeuwen C-l 3-2, Duive land C-l-Colpl. Boys C-l 5-0, SKNWK C-l-Dauwendaele C-2 uitg., Walche ren C-l-Brouwershaven C-l 8-1, Bruse Boys C-l-SVD C-l 13-0. Zierikzee C-2- Bruse Boys C-2 4-5. Meisjesvoetbal: Serooskerke- SKNWK 3-0. D-pupillen: Kloetinge D-l-ZSC D-l 8-0, Bruse Boys D-l-Wissenkerkc D-l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9