HV Delta Sport zegeviert SAMAN BV Simons geeft Zeeland 1,2 miljoen voor medisch-sociaal centrum Hulst DE ZIERIKZEESCHE COURANT Tientallen bekeuringen voor foutparkeerders in Zierikzee -JL„t ij ZIE PAGINA 2 EN PAGINA 4 GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND NIEUWSBODE Tien mille Strao Kampioenen Verkiezingen Bouwbedrijf Boogert BV in Oosterland heeft De Strao in Serooskerke voltrok zich zaterdag Zierikzee heeft tijdens een manifestatie in On- Vandaag uitgebreid aandacht voor de raads- tien mille aan de gemeente gegeven. (Pag. 2). onder een stralend zonnetje. (Pag. 3). derdak haar sportkampioenen gehuldigd, verkiezingen van aanstaande woensdag. (Pag. (Pag. 5). 7, 8, 9 en 10). MAANDAG 19 MAART 1990 146stc jaargang Nr. ,24712 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wilt gij weten hoe men moet geven, stel u dan in de plaats van hem die ontvangt. Mm. De Puisieux Inbraken in auto's en ongelukken tijdens eerste warme weekend ZIERIKZEE - Tijdens het eerste warme weekend van dit jaar werden tientallen mensen bekeurd vanwege fout parkeren in het centrum van Zierikzee. Verder vond een verhoogd aantal auto-inbraken plaats en gebeurden di verse ongelukken. Ondanks de extra stop/parkeerver bodsborden die langs het Havenpark te Zierikzee werden geplaatst (van wege de werkzaamheden voor de her inrichting van de stad) moest de poli tie zaterdag tientallen automobilis ten bekeuren die daar toch hun auto parkeerden. Enkele auto's die het verkeer ernstig belemmerden liet de politie wegslepen. Aan de Strandweg te Nieuw-Haam stede werden zondagmiddag twee auto's opengebroken. Uit de auto van F. C. B. uit Papendrecht werd geluids apparatuur ter waarde van 2000 gul den gestolen en uit de auto van de Duitser H. H. S. uit Bochum geluids apparatuur waarvan de waarde niet bekend was. Ook in de Vagerstraat te Zierikzee werd de auto van J. C. A. de B. uit Kerkwerve opengebroken waarna de radio/cassetterecorder ter waarde van 200 guldeïi werd gesto len. vanaf de Strandweg bij Nieuw- Haamstede gestolen terwijl Van V. op het strand was. De motor stond op het stuurslot en is ongeveer 10.000 gulden waard. Twee auto's werden zo zwaar be schadigd dat ze moesten worden weg gesleept bij een kop/staartaanrijding zaterdag bij de stoplichten op de Rijksweg N59 bij Nieuwerkerk. L. van" der W. uit Bruinisse werd verrast door het stoppen van zijn voor gangster mevrouw C. C. M. H. uit Oisterwijk en reed achterop haar auto. H. C. W. van V. uit Giessen deed aangifte van diefstal van zijn motor fiets, een blauw/witte Suzuki GSX 600F met het kenteken MH-77-YX. Het voertuig werd zondagmiddag Advertentie Voor: Centrale verwarming Warmwater voorziening naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 Door rood Enkele uren later, om ongeveer 13.00 uur gebeurde op hetzelfde punt opnieuw een ongeluk. Bromfiets bestuurder J. K. uit Nieuwerkerk na derde het met verkeerslichten bevei- ligde kruispunt vanaf de Stolpweg. Volgens de politie reed hij door het rode licht het kruispunt op en werd daar aangereden door B. den B. uit Baarland die met zijn auto vanuit de richting Zierikzee kwam. J. K. moest met verwondingen worden overge bracht naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. De bromfiets werd ge heel vernield en de auto werd aan de voorzijde beschadigd. In Bruinisse liep zondag de 14- jarigeï. N. L. uit Spijkenisse tegen een personenauto die over de paral lelweg naast de Rijksweg N59 reed. De auto werd bestuurd door J. J. K. uit Oud-Gastel en het ongeluk ge beurde om ongeveer 14.40 uur. Het 14- jarige meisje moest met verwondin gen naar het ziekenhuis worden over gebracht. Na behandeling kon zij weer naar huis. De brandweer van Brouwershaven moest zaterdag uitrukken vanwege een brandje in de keuken van restau rant de Vier Jaargetijden te Zonne- maire. De brand onstond in de afzuig kap en de schade bleef beperkt. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Staatssecretaris Simons (links) met naast hem gedeputeerde Don begroet burgemeester Asselbergs en Corneliastichting-directeur Schouw. Toezegging in Schuddebeurs gedaan SCHUDDEBEURS - De provincie Zeeland krijgt 1,2 miljoen gulden van het rijk voor de exploitatie van een medisch-sociaal centrum voor de eerstelijnszorg in Hulst. Deze toezegging deed staatssecretaris drs H. J. Si mons zaterdag in de Hostellerie Schuddebeurs, waar hij een persconferentie gaf na zijn Zeeuwse werkbezoek. Advertentie De vroeger in Renesse woonachtige staatssecretaris van welzijn, volksge zondheid en cultuur wees op het be lang van versterking van de eerste lijnszorg (bijvoorbeeld huisartsen en kruiswerk) in ons land. „Zeer veel mensen kunnen hierdoor adequaat geholpen worden, waardoor voorko men wordt dat zij in de tweede lijn te recht komen", aldus Simons. Ook aan de invulling van aanvul lende thuiszorg moet volgens hem in de jaren negentig meer aandacht be steed worden. „Een beleid uit mense lijk oogpunt, niet in de eerste plaats uit financiële overweging", bena drukte hij. Gesprekken Gesprekken met directie en werk-' nemers in diverse instellingen in Zee land, waaronder de Corneliastichting in Zierikzee, hadden Simons gesterkt in zijn opvatting dat de werkdruk in de verpleging eri de verzorging als grootste probleem ervaren wordt. De staatssecretaris zei onder de indruk te zijn van het werk dat in de Zeeuw- Stemmen gemeenteraads verkiezing Westerschouwen ffir pa uw se gezondheidszorg door vrijwilli gers wordt opgevangen. De regering mag bij het zoeken naar oplossingen tot verlaging van de werkdruk echter niet uitgaan van deze gratis hulp, merkte hij hierbij op. Verwachting tot dinsdagavond: Eerst nog af en toe regen In de nacht en ochtend veel bewol king en af en toe regen, later vanuit het westen opklaringen. Minimum temperatuur ongeveer 8 graden. Mid- dagtemperatuur omstreeks 15 gra den. Matige wind uit zuidwest tot west. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 23 maart: Woensdag: Zonneschijn: 20%. Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: west 4 Vrijdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20 mrt. Zon op 06.44, onder 18.52 Maan op 03.54, onder 10.50 Nieuwe Maan: 26 maart (21.48) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het weer van morgen is al duidelijk anders dan wat we ge wend waren. De dag begint met veel bewolking waaruit vannacht en ook nog morgen in de ochtend af en toe re gen uit valt. In het zuiden kan de re gen wat langer aanhouden. Deze bewolking is de voorste be grenzing van koelere Oceaanlucht die geleidelijk over ons land gaat uitstro men. De term koel is maar betrekke lijk want later op de dag komen er vanuit het westen opklaringen en dan kan de zon de temperatuur nog laten oplopen tot ongeveer 15 graden. Wel koeler, maar toch een waarde die begin mei thuis hoort. Ook komende nacht blijft de temperatuur met rond 8 graden flink boven normaal. De wind waait uit zuidwest tot west en is matig, rond kracht 3. Volgend seizoen promotie naar één na hoogste niveau; eerste divisie ZIERIKZEE - Het dak ging er"bijna af gisteren, zondag, van sporthal Onderdak. Spelers, supporters en allen die het eerste herenteam van handbalvereniging Delta Sport een warm hart toedragen gingen zélf in ieder geval üit hun dak. Niet verwonder lijk als je ineens tot het besef komt dat door de zojuist behaalde overwinning van 21-11, op Hellas 2, er gepromoveerd wordt naar de eerste divisie. Ongetwijfeld een mijlpaal in het bestaan van de Zierikzeese handbalvereniging. Zelfs begeleider Jaap Bos had problemen met het in bedwang houden van zijn emoties. Hij liet zijn vreugdetranen de vrije loop. Een zichtbaar blije en opgetogen Rob de Vos liet zich na het eindsig naal ook even gaan en sprong enkele 'meters' de lucht in. Spelers omarm den elkaar en maakten er spontaan een feestje van. De tijdens de gehele wedstrijd reeds overduidelijk aanwe zige trompettist liet zich ook^nu weer horen en perste er nog een paar vro- Vreugde bij het eerste herenteam van handbalvereniging Delta Spon. na het behalen van het kampioenschap. Delta Sport promoveert naar de eerste divisie na de 21-11 overwinning zondag op Hellas 2. lijke noten uit. De blijdschap was compleet. Supporters stormden de tribunes af en vlogen pardoes de nieuwe kampioenen van de tweede divisie om de hals. Evaluatie Trainer/coach Rob de Vos evalueer de toch nog even de wedstrijd: „Na weken heb ik vandaag eindelijk weer de vaste patronen gezien waarop we doordeweeks altijd trainen. In de eer ste helft werd er te angstig gespeeld, maar moet ik ze wel meegeven dat ze goed geconcentreerd zijn gebleven. Vooral in de tweede helft hebben de jongens getoond dat ze goed en struc tureel kunnen spelen". De Vos liet het hierbij en voegde zich vervolgens snel bij zijn feestvierende kam pioensteam. Hoewel de eindstand anders doet vermoeden zat een gemakkelijke overwinning er in de beginfase toch niet automatisch al in. Wel wist Del ta Sport de openingstreffer te scoren via Erwin Schaalje: 1-0. Daarvoor waren evenwel al teveel kansen ge mist. De gastheren kenden dan ook een stroef begin en speelden te on rustig, terwijl verondersteld mag worden dat de zenuwen hier ook de bet aan waren. Je krijgt nu eenmaal niet elke dag de kans om te promove ren naar de eerste divisie; het één na hoogste niveau op handbalgebicd. Na tien minuten gelukte het Hellas 2 om de blauwhemden prima te vol gen en hierna zelfs uit te lopen naar een 3-6 voorsprong. De verdediging van Delta Sport had vooral veel moeite met de rechter hoekspeler van Hellas 2, Olav Bleijenberg. Het was de taak van Jean-Marie Tbubiana om deze snelle goaltjesdief af te stoppen, maar in die eerste helft kwam dit niet optimaal uit de verf. Bleijenberg nam derhalve in de eerste periode vier van de acht doelpunten voor zijn rekening. Pingel Delta Sport bleef de kansen mis sen, ook een toegewezen pingel werd door Peter Lefèvre met één van zijn krachtige worpen gemist. Zes minu ten voor rust en bij een 5-7 stand kreeg Delta Sport een straf worp te gen. Tferwijl keeper Mark Veldhorst tijdens die eerste helft prima had staan keepen, werd toch even good- oid Koos van Zieten tussen de palen gezet. Via zijn vingertoppen stuiter de de bal op de lat. Vanaf dat moment schenen de Zie- rikzeeënaren ineens de juiste geest te krijgen. Eri opgezweept door het pu bliek, die het team opjutte met kre ten als 'aanvalluuuhhh' wist Delta Sport de marge alras te verkleinen. Via een snelle break-out, ingeluid door de rappe Toubiana, bracht aan voerder Bert de Vos de stand op 6-7. De Vos was ineens goed op dreef en nam even later ook de gelijkmaker voor zijn rekening: 7-7. Na een ruststand van 7-8, volgde er een totaal andere tweede helft. Zoals trainer/coach De Vos al memoreerde gelukte het Delta Sport om nu te spe len volgens de vaste ingestudeerde patronen. Nu liet men duidelijk zien wel degelijk een eerste divisie waar dig te zijn. Vlot werd via Jaco Vlees houwer de gelijkmaker gescoord: 8-8. Het bezoekende Hellas kwam er ver volgens geen enkel moment meer aan te pas. Het was nu een éénrichtings verkeer voor de gastheren. Ondanks de keeperwissel van Hel las 2 bleven de mannen van Rob de Vos hun puntjes meepakken. Pro bleemloos werd de voorsprong verder uitgebouwd. De verdediging kreeg het zelfvertrouwen ook weer terug en wist de aanvallers van Hellas 2 nu goed te dwarsbomen. Met een schitte rend doelpunt van Jean-Marie Tbubi ana, die overigens uitstekend een dieptebal ontving van zijn keeper Koos van Zwieten (even daarvoor in gevallen voor Mare Veldhorst, die een publiekswissel te beurt viel), werd de eindstand van 21-11 op de borden ge bracht. En toen... feest!. De doelpuntenmakers van Delta Sport waren: Bert de Vos 5x, Jaco Vleeshouwer 5xPeter Lefèvre 4x, Jean-Marie Toubiana 3x, Erwin Schaalje 2x, Francois Verrijzer lx, Leo Bruggeman lx. Maandag - Dinsdag Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN. OF NÓG SNELLER, BEL 01110-16551 t jk Wij willen ook goed nieuws thuis, en een gratis proefabonnement van I 2 weken. Naam Adres - Postcode Plaats: Telefoon Handtekening: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1