mmm Michel Barth overtuigende winnaar van Pannekoekloop Heren Delta Sport ten onder tegen noodlijdend Tachos 2 NIEUWSBODE Schakers Zierikzee verliezen Rob de Vos minimaal nog één jaar bij HV Delta Sport tefg Zonnemaire haalt weer eens uit: 3-8 Spectaculaire momenten bij Renesse contra Kwadendamme Ouwerkerk verliest Eerste wedstrijd ponyruiters PPCSD ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 maart 1990 Nr. 24709 9 DEN HAAG - Het Nederlandse vrouwenhockeyteam begint het toer nooi om de (eigen) wereldtitel in Syd ney op 2 mei tegen de Sovjetunie. De andere groepstegenstanders zijn ach tereenvolgens Spanje (4 mei), Nieuw- Zeeland (5 mei), Zuid-Korea (7 mei) en 9 mei (Canada). De halve finales zijn 11 mei, de finale 13 mei, al kan dit laatste chema in verband met de televisie-reportages nog aangepast worden. ZIERIKZEE - De schakers van Zie rikzee 1 speelden thuis tegen het sterke HVVP 4 uit Sas van Gent. Het begin was niet best, al vrij snel ston den de Schouwenaren met 4-1 achter. Baris trapte in een soort openings- val en stond constant met de rug te gen de muur. Na een zware partij was een nul zijn deel. Dopper had veel moeite met de broer van Zeelands sterkste schaker en verloor ook. Van der Westen nam in een wat slechtere stelling een toenoffer aan, toen was het direct uit. Martin in 't Veld speel de een uitstekende partij en tekende tot ieders opluchting het eerste winstpunt aan. Bloom speelde een leuke partij, maar kon op het laatst de vijandelijke aanval niet meer hou den. De stand was nu 4-1. Aan bord 1 zag Van der Veken zijn aanval min of meer verzanden, aan bord 2 kwam Krijger maar niet door de muur, die de Sassenaar opgetrokken had heen, en aan het derde bord stond Uil een pionnetje achter. Het zag er dus niet best uit, want als deze drie partijen winst opleverden, was het nog maar 4-4. Toch leek het nog te kunnen. Krijgers tegenstander, door diens clubgenoten de betonvlechter ge noemd, liet een steekje vallen. Puntje binnen. Uit zette de Sassenaar onder hevige tot zeer hevige druk en won in groot se stijl. Weer een puntje binnen. Rest te nog bord 1. Van der Veken stond na grootmeesterlijk gezwoeg gewonnen, maar gaf helaas in het zicht van de haven zijn winnende pion cadeau. Re- misie en Zierikzee verliest. Uitslagen R. v. d. Veken-J. Maas, remtse; M. Krijger-R. van Waterschoot 1-0; H. Uil-S. Belfroid 1-0; A. v. d. Westen-K. Lafort 0-1; H. Baris-C. Provoost 0-1; A. Bloom-I. Luteijn 0-1; J. Dopper-M. Cardon 0-1; M. in 't Veld-M. Pauwéls 1-0. ZIERIKZEE - Onlangs is be kend geworden dat de huidige trainer/coach van HV Delta Sport, Rob de Vos, ook het vol gend seizoen zijn leidende ta lenten aanwendt voor de Zie- rikzeese handbalvereniging. De voorzet werd zoals te doen gebruikelijk ook deze keer gezet door het bestuur van HV Delta Sport. Zij wilde wat hen betreft nog graag mini maal één seizoen van de dien sten van Rob de Vos gebruik maken. Lang behoefde De Vos hierover niet na te denken. Zeker met de promotie in zicht, wordt dit voor mij een sportieve uitdaging. En die wil ik zeer gaarne' aangaan. Maar ook als het onverhoopt niet zal lukken, wil ik er nog graag één jaartje aan vastplakken", al dus De Vos, die dan zijn vijfde seizoen zal ingaan bij Delta Sport. Handbaltrainer/coach Rob de Vos: sportieve uitda ging De massale start van de achttiende Pannekoekloop. In het midden (nr. 555) de latere winnaar Michel Barth (19) van Sliedrecht Sport. Derde van rechts de nummer twee Jan Hoek van de organiserende vereniging Delta Sport. (Foto: Joop van Houdt). WESTENSCHOUWEN - De achttiende Pannekoekloop van de Zierikzeese atletiek vereniging Delta Sport heeft in de persoon van Michel Barth een vrij onbekende maar overtuigende winnaar voortgebracht. Deze nog jeugdige (19 jaar) cross-specialist van AV Sliedrecht Sport liet onder andere mannen als Jan Hoek, Jan Guiljam en Berth Hartogh op het zware parcours in het Domeinengebied van Westerschouwen ver achter zich. De Oude-Tongenaar Jan Hoek, van Delta Sport kon nog als beste volgen en finish te vijftig meter achter Barth op een prima tweede plaats. De vierde plaats werd even eens ingenomen door een Delta Sporter, te weten John Quaak uit Burgh-Haamstede. Weer meer deelnemers dan vorig jaar, namelijk 320, hadden de weg naar de Boswachte- rij Westerschouwen weten te vinden. Het had maar weinig gescheeld of de organisatie van de achttiende Pan nekoekloop had moeten kiezen voor een alternatieve route. Door de vrij harde wind en de hoge waterstand was een gedeelte van het parcours, dat voornamelijk voert over tegel-, zandpaden en het strand, in bezit ge nomen door het wassende water. Net op tijd draaide de wind echter naar zuid-west en kon de loop over vijftien kilometer, hetzij tien minuten ver laat, alsnog gewoon zoals gepland doorgang vinden. Saillant detail bij deze achttiende editie was dat het drietal Paul van 1 waarden, Giel Sin- ke en Bram de Rijk alle achttien lo pen van de partij zijn geweest. Buffelen Slingerend, dalend en klimmend buffelde een kopgroep van zo'n acht man, met daarin de latere winnaar Michel Barth, zich door het duinenge bied op de kop van Schouwen-Duive- land. Veel kopwerk werd verricht door de onverslijtbare Jan Hoek. „Vooral op het strand, met die harde wind, was dit kopwerk enorm moei lijk", realiseerde Hoek zich nog hij gend na afloop. Na tien kilometer werd op het zogenaamde dodemans- pad de definitieve ontsnapping ge plaatst door de jeugdige Barth, die tijdens de recente Deltacross overi gens zesde werd. „Ik had graag willen winnen van daag, maar ben toch wel tevreden. Ondanks de harde wind heb ik nu toch weer twee minuten sneller gelo pen dan vorig jaar. Toen Barth weg ging op het dodemanspad dacht ik hem nog wel terug te kunnen pak ken. Dat lukte maar gedeeltelijk. Eerst had ik nog honderd meter ach terstand, en heb dit weten terug te brengen tot vijftig meter. Maar voor al tijdens het laatste stuk had ik het heel moeilijk", aldus Hoek. De in Sliedrecht woonachtige HEAO-leerling (internationaal ma nagement) Michel Barth gaf ruiter lijk toe dat hij inderdaad weinig kop werk had verricht. „Ik kon lekker rustig lopen in die kopgroep, maar op het dodemanspad heb ik echter ook veel kopwerk gedaan hoor", wilde Barth nog wel even rechtzetten. „Om dat die nummer twee zo lang was, was ik bang om bij een eventuele eindsprint het onderspit te moeten delven. Daarom ben ik op vijf kilo meter voor de finish ervan doorge gaan. Maar het was wel heel erg zwaar", vertelde Barth, die de route door de Domeinen overigens betitel de als een 'gaaf parcours'. Hoewel Michel Barth nog zijn ploeggenoot Jan Willem Lether, die als derde eindigde, trachtte te helpen („Want hij heeft mij ook veel gehol pen") koos hij uiteindelijk toch voor zijn eigen hachje. Met nog vier kilo meter te gaan kwam er nabij de uit-, kijktoren in het duinengebied een langgerekt lint lopers voorbij. Reeds toen werd duidelijk dat de overwin- ningspalmen Michel Barth niet meer konden ontgaan. De uitslag van de achttiende Pan nekoekloop was als volgt (tevens de beste Dëlta Sporters en resultaten van lopers uit de streek): 1. Michel Barth, Sl.sp., 53.45.4; 2. Jan Hoek, DS, 53.59.1; 3. Jan Willem Lether, Sl.Sp., 54.12.2; 4. John Quaak, DS, 54.37.5; 5. Peter Louwerse, Dyn., 55.00.3; 6. Jan van Heteren, Sl.Sp., 55.50.8; 7. Jan Guiljam, AV 56, 55.38.1; 8. Karei Uiterlinden, Spirit, 55.51.0; 9. Rien Fase, Olympia, 55.49.5; 10. Adrie Hollaar, DS, 55.51.0: 17. Arie van Dijk, DS, 55.57.1; 20.» Wim Pro voost, DS, 57.11.2; 22. Dorus Breiden- bach, DS, 57.54.0; 31. Marcel van Grunsven, DS, 59.06.2; 33. René Baartse, DS, 59.21.4; 41. Daan Hoek, DS, 59.42.2; 42. Sytse Stins, DS, 59.57.8 VI; 43. Jaap van Ast, DS, 1.00.11.6; 49. Johan v. d. Stap, DS, 1.01.19.4; 54. Gerco van Heemst, DS, 1.01.38.4 VI; 55. Adrie Klein, Som- melsdijk, 1.01.42.6; 62. Johan v. d. Maas, DS, 1.02.53.5; 65. Ab Heyboer, DS, 1.03.10.6 VI; 71. Leo Stoutjesdijk, DS, 1.04.05.4; 72. Cees Lodewijk, Zie rikzee, 1.04.12.9 VI; 81. Cor Duinhou wer, DS, 1.04.51.2 VI; 90. Peter Wil brink, Zierikzee, 1.05.17.1; 95. Jan Zuidweg, M'sant, 1.05.37.7; 103. Jaap Stoutjesdijk, DS, 1.06.23.1; 122. Paul Verkaart, DS, 1.07.45.1; 124. Liesbeth van Ast, DS, 1.07.46.8 D; 130. J. Thnis, Ouddorp, 1.08.16.7; 131. André Kort, DS, 1.08.19.8; 138. Theo d. Engelsman, Burgh, 1.09.29.9; 146. N. van Nieu- wenhuyze, Zonnemaire, 1.10.18.2; 149. Joop Kristelijn, DS, 1.10.28.1 VI; 155. INDIANAPOLIS - Janet Evans, drievoudig Olympisch kampioen zwemmen en houdster van vier we reldrecords, is in de Verenigde Staten uitgeroepen tot Sportvrouw van het jaar. De achttienjarige Amerikaanse kreeg uit handen van de inmiddels met topatletiek gestopte Florence Griffith Joyner, de vorige winnares, de bij de uitverkiezing behorende trofee uitgereikt. Evans won het af gelopen jaar achttien van de twintig wedstrijden, waarin ze aan de start verscheen. In Tbkyo vestigde Evans op de 800 meter vrije slag een nieuw wereldrecord. WAALWIJK - Welk een bokkesprongen een in degradatienood verkerende ploeg kan maken is nu ook het eerste handbalteam van HV Delta Sport langzamerhand duide lijk geworden. Werd vorige week nog gelijkgespeeld tegen een dergelijke kandidaat, tijdens de jongste uitwedstrijd werd door de Zierikzeeënaren met 15-12 verloren van Tachos 2. Het thuisspelende Thchos wist con stant een voorsprong te behouden en sprong beter met de kansen om dan de Zierikzeeënaren. Met het kam pioenschap in zicht wordt Delta Sport toch steeds ongeduriger en dit gaat duidelijk ten koste van het spel. Tbrwijl Tachos gewoon haar doel- puntjes bijeen vergaarde, toonde Del ta Sport problemen met te gehaast spel en te weinig zelfvertrouwen. Geheel verdiend realiseerden de gastheren een 7-5 ruststand. Ook in de tweede helft bleef Thchos de lijnen uitzetten. De Zierikzeeënaren kon den geen enkel moment in hun spel komen. Resultaat was dat Delta Sport met 15-12 twee winstpunten verloor. Een gelukkige bijkomstig heid was dat naaste concurrent EMM eveneens verloor, zodat het gat van drie punten intact bleef. „Wc hebben nu nog twee wedstrijden te gaan, na melijk Hellas en Animo, en zullen nog minstens één keer moeten win nen. Op welke manier ook, moet dat gewoon gaan lukken", aldus trai ner/coach Rob de Vos na afloop. De doelpuntenmakers van HV Del ta Sport waren: Bert de Vos 4x, Jaco Vleeshouwer 4x, Peter Lefèvre lx. Bert Nuyens lx, Jean-Marie Toubia- na lx en Erwin Schaalje lx. Piet Jan Landegent. DS, 1.11.10.6; 159. Lennart Bolijn, DS, 1.11.43.5; 163. G. v. d. Boogert, Sommelsdijk, 1.12.31.1 VI; 164. Eelke Stins, DS, 1.12.44.0 VI; 174. Bart van Wezel, Achthuizen, 1.14.45.1; 176. Jolien Bekkenk, DS, 1.14.51.4 DV; 181. Piet Ypelaar, Acht huizen, 1.15.21.6; 182. Jan de Jonge, Nieuwerkerk, 1.15.30.3; 183. Jan v. d. Maas, Haamstede, 1.15.41.1 VI; 190. Harry Boot, Haamstede, 1.17.02.3; 192. Kees de Jonge, Sch'dijke, 1.17.30.2; 194. Jan Kloet, DS, 1.18.03.1 V2; 195. Ab v, d. Vijver, Zierikzee, 1.18.16.5; 209. J, van Baarle, Sch'dijke, 1.21.48.4; 212. Leo de Jong, Zierikzee, 1.23.48.9; 225. Robert Begemann, DS, 1.34.02.3; 227. Jan Lekkerkerk, DS, 1.36.26.8. V3; 231. Arjan Beye, H'ste- de, 1.50. Uitslag 7,5 km 1. Edwin de Leeuw, AV 56, 24.26; 2. Gilbert Voet, AV 56, 25^5; 3. Michel Coolbergen, DS; 4. Michel Pleune, DS; 7. Danny Duinhouwer, DS; 9. Ramses Bekkenk, DS; 10. Walter v. d. Velde, DS. Dames 1. Ineke Guequierre, Dyn., 33.38; 2. Jolanda de Kraker, Atl., 34.14; 3. Mar leen Huson, Souburg, 34.34. RENESSE - Zonnemaire heeft er gisteren, zondag, weer eens een ou derwets middagje netje-beroeren van gemaakt. De uitwedstrijd tegen het op papier sterkere Renesse 4 werd met de klinkende cijfers van 3-8 gewonnen. Trainer Wim Kommer toonde zich na afloop dan ook - terecht - een content man. „Ik ben te vreden, zeker gezien het spel. Het was een goede wedstrijd". Tbrwijl Zonnemaire reeds in de be ginfase enkele kansjes kreeg, gelukte het de gastheren om de openingstref fer te scoren. In de persoon van Ad Wandel kwam Renesse 4 op een 1-0 voorsprong. Lang duurde dat echter niet want even later was het via Ro berto Risco alweer gelijk: 1-1. Uit een voorzet van Marco Duinhouwer ge lukte het Arjan van de Meer om in de 25e minuut Zonnemaire op voor sprong te brengen: 1-2. Dampende thee Nog voordat de gang naar de dam pende thee gemaakt kon worden wist Zonnemaire nog twee keer te scoren. Het werd 1-3 via Marco Thnis en de ruststand van 1-4 werd gerealiseerd door Roberto Risco, nadat Arjan van de Meer een goede voorzet plaatste en Marco Duinhouwer de bal vervolgens goed liet lopen. Na rust was het in de tiende minuut alweer direct raak: 1-5 via Marco Thnis. Vijf minuten later kwamen de bezoekers op een 1-6 voor sprong via een fraai doelpunt van Ar jan van de Meer. Renesse 4 wist toch nog wel iets te rug te doen en dit gelukte met name via Ad Wandel, die de score had ge opend. In de zeventiende minuut bracht Wandel al wandelend de stand op 2-6. Marco Tanis mocht vijf minu ten voor de tijd de marge weer verder vergroten: 2-7. Renesse-speler Ad Wandel wist met een uiterste krachtsinspanning nog een hattrick te scoren: 3-7. Eén minuut voor tijd bracht Marco Duinhouwcr de eind stand op het scorebord: 3-8. RENESSE - Het eerste elftal van Renesse speelde gisteren, zondag, een wedstrijd waarbij de ploeg die zou scoren onherroepelijk als win naar uit de bus zou komen. Helaas voor de Renessenaren werd het eer ste en enige doelpunt gescoord door het bezoekende Kwadendamme: 0-1. Dit duel werd overigens opgefleurd met vele spectaculaire momenten voor de doelen, waaruit eigenlijk niet echt veel doelrijpe kansen ont stonden. Dit duel op het Renesser sportpark werd er een waarbij beide partijen ei genlijk lieten merken niks meer te winnen of te verliezen te hebben. Hierdoor werden de nodige risico's genomen en konden er leuke momen ten voor de doelen worden aange schouwd. Vanaf het begin was het dan ook een open strijd, met slechts weinig echte scoringskansen. De eer ste helft eindigde derhalve doelpunt loos: 0-0. Doelpunt Na de thee duurde het nog tot in de dertigste minuut vooraleer er einde lijk een doelpunt viel te noteren. Uit een corner gelukte het Kwadendam me om op een 0-1 voorsprong te ko men. Omdat Renesse toch graag ook nog haar doelpuntje wilde binnenha len, moesten achterin de nodige risi co's genomen worden. Hierdoor kreeg Kwadendamme nog enkele serieuze mogelijkheden, maar wist er geen en kele te verzilveren. Ook Renesse kwam niet tot scoren, zodat men met 0-1 verloor. LAMSWAARDE - Het tweede tref fen binnen twee weken tegen een Schouwen-Duivelandse ploeg, heeft het eerste elftal van SDO vooralsnog geen windeieren gelegd. Werd vorige week met 1-3 gewonnen van en in Dreischor, afgelopen zondag werd op eigen veld het bezoekende Ouwer kerk met 2-1 verslagen. Ondanks het harde werken bleven de mannen van trainer Bram Coomans na negentig minuten voetbal alsnog met lege handen. Qua kansen verhoudingen en veldspel ging de strijd reeds in de eer ste helft redelijk gelijk op. De beste kans voor Ouwerkerk kwam van de schoen van Peter Bezemer. Samen met zijn ploeggenoten zag hij echte'r dat de keeper met een katachtige re flex de bal uit de kruising rammelde. Vijf minuten voor de rust wist SDO vervolgens de openingstreffer te sco ren. Op het nogal hobbelige veld kreeg laatste man Olivier Verwest (op die positie omdat William Re- meeus met vakantie was) de bal niet goed onder controle met als resultaat een tegendoelpunt: 1-0. Tol geëist Het harde werken van Ouwerkerk in die eerste helft had reeds haar tol geëist. Omdat Coomans slechts pre cies elf spelers had, kon er niet gewis seld worden. Er volgde zodoende een zware tweede helft. Het was juist daarom lovenswaardig dat Ouwer kerk tegenstander SDO geheel op ei gen helft terugdrong en kansen creëerde via onder andere Eric Bleyi, Peter Bezemer en Jacco Brouwer. In de dertigste minuut kwam Ouwerkerk via een doelpunt van Gert-Jan Kunst langszij de gasthe ren: 1-1. Ondanks het drukken ging tegenstander SDO uiteindelijk toch nog met de zege strijken. In de veer tigste minuut werd de stand naar 2-1 opgeschroefd. De tijd was vervolgens tekort voor Ouwerkerk om nog wat uit te kunnen halen. WESTMAAS - Onlangs hebben de ponyruiters van de Pony- en Paar- denclub Schouwen-Duiveland (PPCSD) voor het eerst deelgenomen aan een officiële NPV-dressuurwed- strijd. De wedstrijd werd druk be zocht en werd gehouden in manege Flemming te Westmaas. In totaal werden er in Westmaas 42 proeven in de B-categorie verreden en 12 in de L-klasse. De leden van PPCSD reden een uitstekende wed strijd en waren mede dankzij de inzet en het goede humeur een prima recla me voor de vereniging. Uitslag De persoonlijke resultaten waren: B3-klasse: Nicky Kooiman, 95; Ghislainne Frank, 122; Lisette in 't Veld, 118; Johan Nagtengaal, 118. B5- klasse: Nicky Kooiman, 104; Ghislai- ne Frank, 117; Lisette in 't Veld, 115; Johan Nagtengaal, 126. L7-klasse: Saskia Kip, 121; Esther Tuinman, 115. Lll-klasse: Saskia Tuinman, 108; Es ther Tuinman, 112. ZIERIKZEE - Voor de hoogst spelende Schouwen-Duivelandse jeugdteams was er weinig eer te behalen tijdens de jongstfe competitieronde. Alleen de B- junioren van VV Zierikzee, uitkomende in de interregionale klasse, wisten hun duel tegen DOSKO BI in winst om te zetten: 1-4. tijdens die eerste helft teveel tegen el kaar gepraat werd, maande trainer Hagesteijn zijn jongens tijdens de thee tot kalmte. Na de hervatting bleek hieraan goed gehoor gegeven. Zierikzee kwam binnen de minuut langszij via een doelpunt van Jacky Kenters: 1-1. In de tiende minuut bracht André Goudzwaard zijn ploeg op voorsprong: 1-2. Zierikzee kreeg nu de smaak te pakken en realiseerde via doelpunten van Barry Schoute (1- 3) en keeper Wilco Doeleman een 1-4 eindstand. A-junioren: Zierikzee A-l-Vlissin- gen A-l 0-3, RCS A-2-DFS A-l 0-3, Bruse Boys A-l-Zonnemaire A-l 1-4, Renesse A-l-Bevelanders A-l 2-1, Kruiningen A-l-Mevo A-l uitg. B-junioren: DOSKO B-l-Zierikzee B-l 1-4, Mevo B-l-Kloetinge B-l 2-3, Zeelandia B-l-Bruse Boys B-l 1-5, Kloetinge B-2-ZSC B-l 2-3, DFS B-l- RSC B-3 5-0, Wissenkerke É-l-Ouwer- kerk B-l 2-0, Domburg B-l-WIK B-l 0- 7. C-junioren: RCS C-l-Zierikzee C-l 5-2, Mevo C-l-Renesse C-l 2-4, Beve landers C-1-SKNWK C-l 1-3, Dauwen- daele C-2-Duiveland C-l uitg., Brou wershaven C-l-Bruse Boys C-l 1-2, Brusfe Boys C-2-DFS C-l 2-5, Kapelle C-2-Zierikzee C-2 afg. Meisjesvoetbal: SKNWK vrij. D-pupillen: ZSC D-l-Zierikzee D-l 0-5, Wissenkerke D-1-SKNWK D-l 4- 3, Duiveland D-l-Bruse Boys D-l 0-2, Zierikzee D-2-Mevo D-l 2-2, DFS D-2- Kapelle D-2 4-2, Yerseke D-1-SKNWK D-2 9-2, WIK D-l-Bevelanders D-l 6-3, SKNWK D-3-Meeuwen D-2 8-0, Wol- faartsdijk D-l-Zonnemaire D-l 4-3, Colpl. Boys D-l-Renesse D-l 1-2, Oostkapelle D-l-Brouwershaven D-l 5-2, Vlissingen D-2-DFS D-l 2-4. E-pupillen: DFS E-l-Bruse Boys E- 1 2-3, Brouwershaven E-l-Oostkapel- le E-l 5-1, Serooskerke E-l-Mevo E-l 6- 2, WIK E-l-Bevelanders E-l 2-2, Veere E-1-SKNWK E-l 5-0, Cortgene E-l- ZSC E-l 5-3, Duiveland E-l-Ouwer- kerk E-l 3-2, Dreischor E-l-Kloetinge E-2 17-0, Kapelle E-2-Zierikzee E-l afg., Bruse Boys E-2-Duiveland E-2 1- 1, GPC E-2-DFS E-2 4-4. F-pupillen: Bruse Boys F-l- Brouwershaven F-l 2-3, Dreischor F-l- Renesse F-l 0-4, Jong Ambon F-l-DFS F-2 1-4, DFS F-l-Duiveland F-l 6-5, Zierikzee F-l-Mevo F-l 1-2, Brouwers haven F-2-SKNWK F-l 4-1. DOSKO Bl-Zierikzee BI 1-4 Na een matige eerste helft, waarbij er door de B-junioren van Zierikzee na een goede start slechts weinig doelkansen werden gecreëerd, geluk te het de gastheren om een ruststand van 1-0 te bewerkstelligen. Omdat er Mevo Bl-Kloetinge BI 2-3 Hoewel er door Mevo BI een goede wedstrijd werd gespeeld is het niet gelukt om de bezoekende koploper Kloetinge BI twee puntjes afhandig te maken. Na een moeilijke eerste helft, waarbij de wind een duidelijk stempel zette op het spel, kwam de Zierikzeeënaren in de laatste minuut voor de rust op 1-0. Na een goede com binatie tussen Mark van Dijk en Mi chel Janse, was het Richard van de Meer die de openingstreffer scoorde. Na de rust zoch Mevo BI iets te gretig de aanval waardoor Kloetinge gelijk kon maken: 1-1. Kansen waren er voor Mevo Bl via Michel Janse en Ri chard van de Meer, die overigens in het strafschopgebied werd onderuit gehaald maar geen penalty kreeg. Na nog twee doelpunten van Kloetinge zorgde Danny Pantekoek voor de eindstand: 2-3. WIK dames-Oostkapellc dames 0-2 Bij winst op de dames van Oostka pelle was het voor WIK mogelijk om me^e-koploper te worden. Men was derhalve optimaaal gemotiveerd. Maar het pakte anders uit dan ge wenst. De WIK-dames wisten wel di rect al het initiatief naar zich toe te trekken. In de vijftiende minuut kreeg WIK de kans op de openings treffer. Wegens hands in het zestien metergebied kreeg WIK een straf schop toegewezen. Margot Capelle zag haar inzet echter gekeerd door de keepster. Langzaam maar zeker na men dc bezoeksters het heft in han den en kwamen via een penalty op 0- 1. Na de hervatting gingen de gast vrouwen fanatiek op jacht naar de ge lijkmaker. De beste kans was nog voor Diana van de Velde. In de 55e mi nuut diende Oostkapelle echter de definitieve genadeslag toe en bracht de stand op 0-2. Voor WIK miste vlak voortijd Monique Berrevoets nog een kans.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9