VV Zierikzee pakt laatste strohalm Bruse Boys gelooft toch nog in een 'happy end' Wederom gelijkspel voor Duiveland: 1-1 2*1 NIEUWSBODE ZIERIKZEE-SARTO 1-0 Evenwichtige partij Mevo contra Krabbendijke: 1-1 Wederom voetballer in harnas gestorven 6 Sarto met 1-0 verslagen ZIERIKZEE - De jongste thuiswedstrijd van Zierikzee, tegen het Tilburgse Sarto, werd beschouwd als een laatste strohalm. Vol overgave werd de laatste theoretische kans vastgegrepen én met een gunstige uitwerking. De bezoe kende Brabanders werden na een spannend duel, overigens doordrenkt van de gemiste kansen aan beide zijden, met 1-0 verslagen. Eindelijk was er weer eens reden voor vreugde op sportpark Den Hogen Blok. Omdat de naaste concurren ten, RKTVV en VOAB, ook twee punten hebben weten te vergaren blijven de Zierikzeeënaren vooralsnog hekkesluiters. Zich voorzichtig op krukken voortbewegend gaat Leen Koster zijn trainer Jack Schipper voor, richting dug-out: ,,Ik weet nu wat een trainer moet meemaken", ver telde Koster na afloop. (Foto: Joop van Houdt). In tegenstelling tot vorige week waren nu weer wel van de partij: Wim van der Maas, Martin Quist en Jacco Heijboer. Naast de bijna 'gebruikelijke' afwezigen stond zondag echter ook Emiel Dorst op de absentenlijst. Aangezien hij niet gemist kon worden bij het verdedigen van ons vaderland (te gen wie eigenlijk nog?) kreeg hij niet de kans om zijn toch broodno dige aanvallende talenten voor de W Zierikzee aan te wenden. Opmerkelijk Opmerkelijk in de achterhoede van Zierikzee was de opvallende rentree van rechtsback Han van de Sande, die vandaag, maandag, 33 is geworden. Zoals reeds snel bleek zeker geen verzwakking voor dit in de problemen verke rende elftal. „Toen ze mij benader de heb ik niet lang hoeven na te denken. In het belang van Zierik zee heb ik direct ja gezegd, en ik ben blij dat ik er weer bij ben", vertelde de bikkelaar na afloop. Zowel van trainer Jack Schip per als aanvoerder Marco van Oe- veren werden Van de Sande loven de woorden toegedicht. „Het is gewoon schitterend zoals Han speelde, je merkt ook dat hij zijn enthousiasme weet over te bren gen op de gehele spelersgroep, daar heb ik respect voor. Van mij mag hij vanaf vandaag bij de se lectie blijven", aldus Van Oeve- ren. „Het ligt natuurlijk aan de trainer en de terugkeer van ge blesseerden, maar ik wil ook best tot het einde van het seizoen in het eerste blijven", liet Van de Sande zich desgevraagd ontval len. Of het kwam omdat de lente in de lucht hing is onduidelijk, maar opvallend was dat reeds vooraf gaand aan het duel tegen Sarto di verse positieve geluiden waren te beluisteren bij de rood-zwarten. Zelfs verzorgster Bella de Vos ont hield zich niet van een gedurfde uitspraak: „We gaan winnen van daag!!". Toch was het uitgangs punt voor Zierikzee ook nu weer verre van optimaal. Met twee A- jiinioren op de bank en verder we derom een flink door elkaar ge husseld team hoopte trainer Jack Schipper 'er het beste maar weer van'. Nieuw gezicht Een 'nieuw' gezicht in de voor hoede was dat van George Pados. Dit kon omdat tweede elftalspeler Han van de Sande (rechtsback) de defensie kwam versterken. Hier door schoof Marco Saman naar de, linksbackpositie. Op het midden-' veld min of meer vertrouwde na men als Kees Verkaart, Martin Quist en Marco van Oeveren. Het grote manco van Zierikzee in de eerste helft was juist vooral dit middenveld. Door onvoldoende organisatie en inschuiven was de afstand achterhoede - voorhoede veel te groot. Zierikzee kwam uiterst fel uit de startblokken en had overdui delijk slechts één doel voor ogen: scoren. Kansen in die beginfase waren er voor Kees Verkaart (af standsschot over), Erik Berre- voets (kopbal tot corner getikt) en George Pados. Sarto was er echter ook nog en kwam voornamelijk in de tweede helft van die eerste pe riode steeds beter opzetten. In een eerder stadium was Zierikzee nog goed weggekomen toen lin kerspits Jan van Meel de bal ver overde van laatste man Wim van der Maas, om vervolgens op kee per Wim Lafeber af te stevenen. Die verkleinde zijn doel echter goed en in de haast knalde Van Meel over. Het probleem van Zierikzee op het middenveld werd steeds nij pender, waardoor Sarto allengs gevaarlijker werd. Toch maakten met name de gastheren in de aller laatste minuut weer aanspraak op de openingstreffer. Tijdens een eerdere actie kwam good-old Kees Verkaart bijna tot scoren, terwijl even later een voorzet van George Pados op de doellijn stuiterde, ter wijl aanvoerder Marco van Oeve ren, en ook Berrevoets net te laat kwamen om hier de bal de beslis sende tik te geven. Agressief startend Na de hervatting zagen de 250 aanwezige toeschouwers wederom een agressief startend Zierikzee. Deze charge had nu echter wel al snel succes. Het was Jacco Heij boer die de bal op het middenveld wist op te pikken. Hij zag zijn aanvoerder door het centrum diep gaan en bezorgde hem een voorzet op maat. Van Oeveren ving de bal keurig óp de borst op, bracht de bal via de linker schoen voor de rechter voet, en trapte middels een bekeken lobje de openingstreffer binnen: 1-0. *Na deze schitterende actie leek Zierikzee vleugeltjes te krijgen, en ontstonden er een paar leuke actie. Wederom Marco van Oeve ren, maar ook Erik Berrevoets en George Pados zagen hun kansen echter mislukken. Sarto stichtte voornamelijk gevaar via de spit sen Peter Fouchier en Jan van Meel. Zeker in de slotfase van het duel waren de Tilburgers hard op weg naar de gelijkmaker. Maar er werd te onnauwkeurig met deze mogelijkheden omgesprongen. In tegenstelling tot vorige wed strijden zat er deze keer echter ook een engeltje op de lat bij Zierikzee-goalie Lafeber. Tbrwijl bij een ieder de zenuwen door de keel gierden, kon Sarto evenwel niet tot scoren komen. „Ik weet nu wat een trainer in de dug-out moet meemaken", zei de geblesseerde Leen Koster, die de negentig minu ten naast zijn trainer had doorge bracht. Koster, waarbij onlangs kunststof kniebanden in de rech ter knie zijn aangebracht, mag 22 maart aanstaande uit het gips en gaat dan een lange weg tegemoet van revalideren. „Dan is het ei genlijk pas echt te zeggen of ik in de toekomst nog kan voetballen", atdus Koster. Positieve eindsprint „Lekker, je leeft nog", was de eerste reactie van trainer Jack Schipper bij het verlaten van de dug-out. Hij blijft dan ook nog moed houden voor een positieve eindsprint. „Als we nu met nog ze ven wedstrijden te gaan elke week nog puntjes pakken moet het nog kunnen", sprak Schipper zichzelf min of meer moed in. De bal is rond én ....de wonderen zijn de we reld nog niet uit, dus ....wie weet. Het hem helpen hopen kan in ie der geval geen kwaad. Op slag van rust kreeg VV Zierikzee enkele kansen op de openingstref fer, één ervan hier in beeld gebracht. Op een inzet van George Pados kwam zowel Marco van Oeveren (nr. 7) als Erik Berrevoets (midden) te laat. (Foto's: Joop van Houdt). DRIEWEGEN - Overleed er vorige week op het sportveld van Nieuwerkerk ook al een nog jonge voetballer In het harnas, atgelopen zaterdag is wederom op een Zeeuws voet balveld een speler door een hartaanval getroffen. Dit keer betrof het de 29-jarige SVD- spelcr Harry van den Akker. Dit tragische voorval gebeur de tijdens de wedstrijd tussen SVD 3 en Borssele 3, in de vier de klas zaterdagafdeling. Tien minuten voor het eindsignaal was de Middelburger Harry van den Akker in balbezit ge komen. Tijdens de daaropvol gende actie kwam hij zonder aanwijsbare reden plotseling op de grasmat terecht. De in al lerijl opgetrommelde huisarts paste nog reanimatie toe. On danks dit handelen en het snel le vervoer per ambulance naar het ziekenhuis in Goes, over leed Harry van den Akker al daar. BRUINISSE - En toen waren er nog - slechts - zes wed strijden. Meer ruimte heeft VV Bruse Boys niet om het degradatiegevaar af te wenden. Afgelopen zaterdag werd tijdens de thuiswedstrijd dan wel één puntje afge pikt van Terneuzense Boys (1-1), een nuchtere kijk op de stand van zaken moet ons vooralsnog toch tot pessi misme nopen. Van de anders zo uitgesproken Bruse nuchterheid is nu echter weinig te bemerken. Voorlopig durft nog niemand het woord degradatie in de mond te nemen, en wordt - logischerwijs - nog geloofd in een 'hap py end'. Het duel tegen Tbrneuzense Boys werd een zware, maar bovenal ook spannende wedstrijd. Net zoals op al le andere velden speelde ook in Brui- nisse de wind een belangrijke rol. Bruse Boys startte met wind tegen en wist het spelletje goed onder controle te houden. Ondanks de druk van Tbr- neuzense Boys kwamen de gastheren eigenlijk niet echt in gevaar. Naast enkele kansjes voor de bezoekers, kreeg Bruse Boys nog de beste moge- lijheid via Harold van den Berge. Omdat Tbmeuzense Boys zo goed aansloot konden de Bruenaren slechts enkele spaarzame aanvallen opzetten. Het meeste werk werd evenwel verricht door laatste man Jaap van den Berge, die al dirigerend en zelf ingrijpend goed en belangrijk werk verzette. Juist toen het er naar uit ging zien dat de eerste helft zonder doelpunten zou worden afgesloten gelukte het de bezoekers om in de 44e minuut de sco re te openen: 0-1. Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee KRABBENDIJKE - Reeds gezien de stand op de ranglijst, beide negen pun ten, mocht verondersteld worden dat Krabbendijke en Mevo gelijkwaardig aan elkaar waren. Na negentig minuten voetbal werd deze veronderstelling op geen enkel punt ondermijnd en eindigde dit duel in een 1-1 gelijkspel. Tij dens deze wedstrijd waren twee ploegen te aanschouwen die vochten voor mi nimaal één punt, en dat lukte dus uiteindelijk. Het veld van Krabbendijke was verre van een strakke grasmat te noe men. Een slecht en hobbelig veld voegde een extra dimensie toe aan het spel. Terwijl ook hier de wind zich niet onbetuigd liet. Van beide factoren hadden de ploegen echter evenveel last, hoewel verwacht mag worden dat het thuisspelende Krab bendijke beter met het eigen slechte veld uit de voeten kon komen. Het werd echter een gelijkopgaande strijd. Wind In de eerste helft had Mevo de wind schuin tegen. Met behulp van deze wind gelukte het de gastheren om het eerste gevaar te stichten. Met een goe de reflex kon Mevo-doelman Tbon Wandel de bal evenwel net over de lat tikken. Er werden kansjes over en weer gecreëerd, maar echte doelrijpe mogelijkheden zaten daar niet tus sen. Voor Mevo was het met name Fri- so de Jonge die het de Krabbendijkse defensie uitermate lastig maakte. Na een doelpuntloze eerste helft kwam er na de hervatting een feller Krabbendijke binnen de kalklijnen. Men kon hieruit vooralsnog geen pro fijt halen. In de veertiende minuut gelukte het Geleijn de Masier bijna om uit een corner de bal in één keer tussen de palen te laten draaien. De keeper hielp deze kans om zeep en tikte nog net over. Eén minuut later was het dan toch wel raak. De opkomende back Johan Hei kamp wist tot aan de achterlijn door te dringen en vervolgens goed voor te zetten. In het zestienmetergebied kon de zich goed opgestelde Friso de Jon ge de bal oppikken en de ope ningstreffer scoren: 0-1. Krabbendij ke ging hierna fanatiek in de achtervolging en kreeg ook weer en kele mogelijkheden. In de vierender tigste minuut was de gelijkmaker een feit. Ongehinderd De Krabbendijkse spelers André Sinke pikte de bal nabij de midden cirkel op en mocht ongehinderd de speelhelft van Mevo oversteken. Nau welijks aangevallen werd deze lange rush derhalve afgerond met een pri ma doelpunt: 1-1. Mevo probeerde in de slotfase nog wel wat aan de stand te veranderen, maar kwam al snel tot de clunclusie dat er niet veel meer in zat. Met lange trappen naar voren werd het duel uitgespeeld. OOSTERLAND - Het eerste elftal van VV Duiveland lijkt zo langzamer hand een abonnement te hebben op gelijkspelen. Sinds de start van de tweede helft van de competitie bleef zaterdag jongstleden voor de vijfde keer een wedstrijd onbeslist. De nummer drie van de ranglijst, Dauwendaele werd met veel inzet op 1-1 gehouden. De mannen van Duiveland-trainer Ed van Lent weten zich zodoende goed gehandhaafd in het midden van het klasse ment. Na de hervatting trachtte Bruse Boys het tempo te verhogen om nu met het windvoordeel de druk aan de andere kant te verhogen. Doelman Jacob Muller had reeds in de eerste helft geleerd dat hij niet te hard moest uittrappen, omdat anders de bal zonder te zijn aangeraakt zo weer over de andere doellijn zou verdwij nen. Toch bleef het moeilijk voor Bruse Boys om tot scoren te komen. Men moest natuurlijk ook ervoor wa ken dat de defensie niet teveel zou worden verwaarloosd. Mislukte pogingen Bruse Boys creëerde kansen via Ja cob van den Berge en Tbnny van den Berge. Na enkele mislukte pogingen was het in de twintigste minuut dan toch wel raak. Een vrije trap op rechts genomen door Tbnny van den Berge verdween via een verdediger in de touwen: 1-1. Na deze gelijkmaker werd er door Bruse Boys weinig meer geforceerd en berustte men duidelijk in de puntendeling. Bruse Boys heeft nu dus nog zes wedstrijden te gaan om in veiliger vaarwater te geraken. Hoewel winnen natuurlijk meestal het uitgangspunt is voor een voetbal trainer, toonde oefenmeester Van Lent zich met het zoveelste gelijkspel toch best wel tevreden. „Dit betekent wel dat we na de winterstop nog niet hebben verloren". Mede door de har de wind, een opvallende spelbreker tijdens dit seizoen, was goed voetbal len niet mogelijk. Dauwendaeletoon- de zich in de eerste helft misschien iets sterker maar had ook enorm veel last van de schuin dwars over het veld staande straffe bewegende lucht. Optimaal knokkend Op het Oostersportpark, te Ooster- land, stonden wel twee optimaal knokkende ploegen tegenover elkaar. Hierdoor werd het toch met name een gelijk opgaand duel met kansjes over en weer. In de vijftiende minuut kreeg Duiveland via Jacco de Jonge de kans om de score te openen. Zijn fraaie kopbal richting hoek werd ech ter door de prima keepende Dauwen- daelse doelman met een gestrekt li chaam geweerd. In de dertigste minuut blunderde de Duivelandsc defensie en bloc. Het begon met een dekkingsfout op de linkerkant. Hierdoor kon de bal vrij worden voorgetrokken op de bezoe kende spits, die het vervolgens vanaf dertig meter voor het uitzoeken had en geheel vrijstaand de openingstref fer wist te scoren: 0-1. Wederom vie len er over en weer kansjes te aan schouwen. maar doelpunten kwa men hieruit, in dit eerste bedrijf, niet meer voort. In de tweede helft kreeg Duiveland de wind schuin mee en wist zodoende behoorlijk veel druk uit te oefenen op het Dauwendaelse doel. De bezoe kers hadden enorm veel problemen met uitverdedigen en bleven voorna melijk overeind door een uitstekend keepende goalie. Echter pas na een half uur gelukte het de gastheren om de stand gelijk te trekken. Uit een scrimmage schoot eerst Adrie de Jon ge heel ongelukkig in de grond. De verdediging van Dauwendaele liep elkaar veiwolgens in de weg. waarvan Adrie Bal wist te profiteren: 1-1. Forceren De wedstrijd werd hierdoor weer geheel open gegooid. Dauwendaele ging nu zekerder spelen en probeerde een voorsprong te forceren. Duive land echter deed ook goed haar best, maar kreeg keer op keer te maken met de prima sluitpost van de bezoe kers. Acht minuten voor het eindsig naal kreeg Adrie de Jonge nog de beste kans. Omdat Jan-Kees de Jonge (ingevallen voor Jacco de Jonge) veel aandacht trok kon zijn naamgenoot vrij inschieten. De bal werd echter weer net naast de paal geduwd door de keeper. ROTTERDAM - Rob Baan gaat zich in de Verenigde Staten oriënteren op een nieuwe werkkring. De tanige Sparta-trainer, wiens tweejarig con tract bij de Rotterdamse club niet wordt verlengd, geeft in april en mei op uitnodiging van de Amerikaanse Voetbalbond enkele demonstratie trainingen. DEN HAAG - Het Nederlands cric ketteam reist woensdag op volle sterkte af naar Dubai, waar de oefen campagne ter voorbereiding op het wereldkampioenschap dat van 3 tot 24 juni in Nederland wordt gehou den, van start gaat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6