f) Record-aantal deelnemers bij Strao in Scharendijke „Ik maak me toch zorgen over schaalvergroting in gezinszorg" I U6f PB Bi Br JA SAMAN BV DE ZIERIKZEESCHE COURANT Diefstal uit caravan Diefstal uit auto f 100,- beloning medewerk(st)er GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND NIEUWSBODE MAANDAG 12 MAART 1990 146ste jaargang: Nr. 24708 Activiteitenbegeleiding In het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zie- rikzee is de afdeling activiteitenbegeleiding of ficieel in gebruik genomen. (Pag. 2). Gele kaart De gezamenlijke gemeenten op Schouwen- Duiveland overwegen huis-aan-huis gele kaar ten te verspreiden als protest tegen de tol van de Zeelandbrug. (Pag. 3). Nieuw Leven Voetbal De jaaruitvoering van Nieuw Leven in Ouwer- Zierikzee heeft na een 1-0 winst op Sarto de kerk trok behoorlijk wat belangstellenden. moed nog niet opgegeven. (Pag. 7). (Pag. 4). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wat gewoonte is behoeft geen verontschuldiging. Spreekwoord Advertentie Voor: Centrale verwarming Warmwater voorziening naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 ZIERIKZEE - Dit weekend werd aangifte gedaan van diefstal uit een caravan. De diefstal is vermoedelijk gepleegd in de nacht van woensdag 7 op donderdag 8 maart. De caravan stond op een terrein aan de Bettewaardsedijk en is eigendom van R. de V. uit Zierikzee. Uit de cara van werd gestolen vier slaapzakken, tent en voortent en regenkleding. Een exact schadebedrag is niet bekend. gezocht ZIE PAGINA 2 Directeur J. H. Stoutjesdijk bij afscheid van Federatie Maatschappelijke Dienstverlening: ZIERIKZEE - Bij een afscheid is het gebruikelijk terug te blikken. J. H. Stoutjes dijk, die vrijdag afscheid nam als directeur van de Federatie Maatschappelijke Dienstverlening Noord-Zeeland, hechtte er in zijn dankwoord aan om ook in de toe komst te kijken. „Vele veranderingen staan ons te wachten en ik ben er niet zeker van dat het allemaal veranderingen ten goede zijn", aldus Stoutjesdijk. „Als het komt tot een samengaan van kruiswerk en gezinsverzorging wil men op elke 400.000 mensen één instelling in het leven roepen. Ik zou het toch betreuren als het in Zeeland tot één instelling beperkt zou blijven". Stoutjesdijk kijkt met plezier op zijn loopbaan bij de federatie terug. „Ik heb met plezier tot op de laatste dag gewerkt. Ik dank u allen voor de ruimte die u me gaf om te zijn wie ik ben", aldus de scheidend directeur. Zijn af scheid werd bijgewoond door zo'n 175 mensen. BRUINISSE - Uit de auto van W. L. uit Duitsland werd donderdagmid dag een aantal artikelen gestolen. Alles bij elkaar wordt de schade ge raamd op 1400,-. De auto .van L. stond geparkeerd op een parkeerterrein aan de Hageweg bij Bruinisse. De dieven verschaften zich toegang tot de auto door het por- tierslot te forceren. Gestolen werd een radio-cassettespeler, booster, sporttas en een walkman. Advertentie Een volle bak dus in de Zierikzeese Concertzaal en ook een flinke rij sprekers. Eerste in de rij was J. E. M. de Kerf, voorzitter van de federatie en het welzijnsorgaan. Hij was voor zijn speech tot de scheidend directeur diep in de archieven gedoken met als resultaat een gedetailleerde beschrij ving van de loopbaan van Stoutjes dijk. Vliegenier Hij begon zijn arbeidsleven op een heel ander terrein: in de lucht en wel als vliegenier voor de Koninklijke Luchtmacht. Daarna belandde Stout jesdijk in de fruitteelt. De Kerf: „Maar ook toen al was hij betrokken bij allerlei maatschappelijke organi saties". Begin jaren zeventig rolde Stoutjesdijk in het maatschappelijk werk. Het kantoor van waaruit hij werkte was toch ho'g te vinden aan dé" Nieuwe Boogerdstraat in Zierikzee. De Kerf liet enige ups en downs de revue passeren en kenschetste Stout jesdijk als een 'veelzijdig manager'. De Kerf ging tenslotte nog in op de nieuwste ontwikkeling op het gebied van de maatschappelijke dienstver lening. Hij stelde dat het marktgericht denken in het maatschappelijk werk steeds meer veld wint. „Marktge richt denken, maar wel met oog voor de kwaliteit van de dienstverlening", aldus De Kerf. Hij besloot zijn toe spraak met de constatering dat onder leiding van Stoutjesdijk veel werk is verzet. ,,U bent veel van huis ge weest", aldus De Kerf. W. de Jonge, voorzitter van de In- Kerkelijke Stichting, was aan- keiijk korter van stof dan De I\£rf. „Waar nood is moet geholpen Év f. worden", aldus De Jonge. „Vroeger gebeurde dat door een heleboel klei ne instellingen. Nu door één grote. Wat dat betreft bent u één van de grondleggers van de federatie ge weest". Ds. L. de Wit, oud-voorzitter van de federatie haalde in zijn toespraak herinneringen op aan de tijd waarin hij samenwerkte met Stoutjesdijk. Hij memoreerde de tijd waarin de fe deratie ontstond. „Toen werd er steeds van grondslag veranderd. Ei genlijk was dat een schitterende tijd waarin alles kon", aldus De Wit. Hij bracht verder een aantal boude plannen van Stoutjesdijk in herinne ring. „Hij wilde een centraal stofzui gersysteem in het gebouw. Dat is nooit wat geworden, maar we hebben er wel van geleerd", aldus De Wit. Na mens de ondernemingsraad werd het woord gevoerd door J. M. van der Male-Burgers. Zij roemde het verga dertalent van Stoutjesdijk. In toom „Ook al was het een agenda van niks, u wist er altijd wel weer wat van te maken", aldus Van der Male. Zij stelde dat de ondernemingsraad zich in het verleden wellicht weieens teveel had laten intomen door Stout jesdijk en kondigde aan er in de toe komst hard tegen aan te zullen gaan. vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Stoutjesdijk (r) kreeg uit handen van J. E. M. de Kerf, voorzitter van de federatie, een tweetal koffers aangeboden. (Foto: Joop van Houdt). Verwachting tot dinsdagavond: Later kans op regen Vannacht en morgenochtend opkla ringen. Minimumtemperatuur circa 3 graden en weinig wind. Plaatselijk nachtvorst. In de middag en avond vanuit het westen toenemende bewol king en mogelijk regen. Middagtem- peratuur rond 13 graden. Matige zuid oostenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 16 maart: Woensdag: Zonneschijn: 30%. Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: west 3 Donderdag: Zonneschijn: 60% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuid 3 Vrijdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 4 gradqn Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 13 mrt. Zon op 06.59, onder 18.40 Maan op 21.26, on'der 07.10 Laatste Kwartier: 19 maart (15.30) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vannacht is het op de meeste plaatsen helder en er is wei nig wind. Daardoor koelt het af tot ongeveer 3 graden en plaatselijk kan vorst aan de grond voorkomen. Ook kunnen mistbanken ontstaan. Mor genochtend schijnt op de meeste plaatsen de zon. Maar in de loop van de dag neemt vanuit het westen de bewolking toe. In de namiddag of avond kan het, eveneens het eerst in het westen van het land, gaan rege nen. De middagtemperatuur ligt rond 13 graden. De wind trekt wat aan, tot matig, uit het zuidoosten. ~T~ Voorzitter A. Hubregtse: Traditie bloeit weer op SCHARENDIJKE - Een recordaantal deelnemers dit jaar aan het Strao-feest in Scharendijke. In voorgaande jaren schommelde het aantal deelnemers aan deze tradi tionele voorjaarsrit over het strand steeds rond de twintig. Nu hadden zich 36 mensen aangemeld om mee te doen aan het jaarlijkse evenement. Onder de paarden dit jaar zeven Belgische trekpaarden. „Er was er zelfs één uit Hellevoetsluis bij", aldus een te vreden A. Hubregtse, voorzitter van het Strao-comité Scharendijke. De deelnemers op weg naar het strand. (Foto: Joop van Houdt). Voor ruiters en paarden was ook dit jaar weer een uitgebreid programma in elkaar gezet en ook had men in Scharendijke niet vergeten ook voor de kinderen een en ander te organise ren. Het Strao-feest ging rond het middaguur van start met de keuring van de paarden. Hubregtse: „Vroeger werd er toch wel wat meer werk ge maakt van die versieringen. Nu wa ren er qok bij die helemaal geen moeite hadden gedaan, mensen die alleen maar mee wilden rijden". Rit Omstreeks half één vertrok de rui terstoet voor een rit over het strand bij de Brouwersdam. Zij zouden pas rond de klok van drie weer terugke ren in het dorp. In de tussentijd kon de dorpsjeugd zich vermaken met het ringsteken per fiets. In de Dorps straat was voor hen een parcours uit gezet. Na het traditionele wassen van de paardehoeven maakte de ruiterstoet onder grote publieke belangstelling een rondrit door het dorp waarna zij in de Dorpsstraat verwelkomd wer den door burgemeester W. den Boer van Middenschouwen. In een korte toespraak sprak de burgemeester zijn vreugde uit over het grote aantal deelnemers aan het Straofeest. „Het is goed dat deze tra ditie in ere gehouden wordt", aldus Den Boer. Een speciaal woord van welkom voor de 78-jarige M. C. Ge- leijnse uit Haamstede. Hij reed voor de twintigste keer mee. Ringsteken Het programma werd vervolgd met het ringsteken te paard. Een programma-onderdeel dat wat rom melig verliep. Hubregtse: „We had den niet op zoveel deelnemers gere kend. Wc hadden eigenlijk wat te weinig stokken in voorraad. Boven dien zaten er nogal veel manege- paarden bij en die zijn gewend om in een groep te lopen. Ze schrokken ook een beetje van die ringen geloof ik". Onder de deelnemers in ieder geval maar weinig ruiters die het ringste ken uitvoerden zoals het hoort: met een flink vaartje op de ring af en dan als het even kan, de ring uit het hou ten blok weten te steken. Ook waren er, zo bleek, onvoldoen de rugnummers voor de deelnemende ruiters zodat spreekstalmeester Hu bregtse een enkele keer niet wist wel ke ruiter er aan het werk was. Alles bij elkaar spreekt Hubregtse toch van een geslaagd Strao-feest. „Dat ringsteken gaan we toch volgend jaar weer anders doen. Maar verder is het allemaal heel goed verlopen. De EHBO-mensen hoefden niet in actie te komen". Schröösels Ook in Scharendijke werd het tra ditionele Strao-gebak, de schröösels, ter verkoop aangeboden. Bakker Everaers had er 1000 gebakken en op enkele exemplaren na werden ze alle maal verkocht. Tot slot de uitslagen van de verschillende wedstrijden: Het ringsteken per fiets werd gewon nen door Ronald Sparnaay in de leef tijdscategorie 6-8 jaar. In de leeftijdscategorie 8-10 jaar ging Barry van Baarle met de hoog ste eer strijken. Winnaar in de cate gorie 10-12 jaar werd Maurice Wan der. De eerste prijs voor het mooist ver sierde paard ging naar Sandra van Oeveren. Op de tweede plaats eindig de Rijn Rotteveel, gevolgd op de der de plaats door Viola van der Schaaf. Bij het ringsteken te paard bleek na enig rekenwerk dat Bernadette Ravia de beste prestatie had geleverd. Tweede op dit onderdeel werd mejuf- vervolg pagina 3 Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN, OF NÓG SNELLER. BEL 01110-16551 Naam Adres Postcode Teletoon ->f- Wij willen ook goed nieuws thuis, en een gratis proefabonnement van 2 weken. ZIFRIKZFESCHtl NIFUWSBODFl Plaats: Handtekening: Bon opsturen in gestoten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1