Spelers DFS gooien kont tegen de krib De tijd gaat dringen voor Bruse Boys; weer verlies Tegenspartelend Mevo blijft onverdiend met lege handen -SI - Brouwershaven verzet net op tijd de bakens: 3-2 overwinning NIEUWSBODE WIK-trainer De Ridder mag zijn hoofd houden Voetballer in Nieuwerkerk getroffen door hartstilstand NIEUWERKERK - Op het Nieuwerkerkse sportpark Het Springer is zaterdag jongstle den de vierendertigjarige Hans Mulder getroffen door een hartstilstand en ter plaat se overleden. Dit gebeurde tij dens het duel tussen SKNWK 3 en Wissenkerke 3. Mulder, on gehuwd, speelde bij de laatst genoemde ploeg op het mid denveld. Met nog één kwartier te spe len (16.00 uur) was Hans Mul der langs de zijlijn op de gras mat terecht gekomen. Tbege- snelde hulpverleners zagen al snel dat het hier een hartaan val betrof. Ondanks toegepaste reanimatie, en het feit dat de in allerijl opgeroepen huisarts Speelman, uit Oosterland, bin nen vijf minuten ter plaatse was, mocht hulp niet meer ba ten. Bij het arriveren van de ziekenauto, weer luttele tellen later, was Hans Mulder reeds overleden. v Vriendin Hans Mulder was ongehuwd en woonde samen met zijn vriendin. Hij was reeds een jaar of tien lid van de voetbal vereniging Wissenkerke en maakte zich op allerlei gebied nuttig voor zijn club. Nadat za terdag het bericht bij de W Wissenkerke bekend werd heerste er dan ook een ware downstemming. Er zal derhal ve deze week niet meer gevoet bald worden. Achteraf gezien was het di verse spelers tijdens de wed strijd alwel opgevallen dat Mulder vrij vaak naar zijn borst had gegrepen. Tevens schijnt de overledene, eerder vorige week, met dergelijke klachten een bezoekje aan zijn huisarts te hebben gebracht. KERKWERVE - WIK-trainer Jaap de Ridder kwam waarschijnlijk als de gelukkigste man tevoorschijn uit de thuiswedstrijd tegen Apollo, die, hoewel moeizaam, met 2-1 werd gewonnen. De Ridder mocht zijn hoofd namelijk hou den. Vorige week, na het schamelijke verlies van 6-0, had hij zijn 'kop eronder verwed' dat het deze week beter zou gaan. Echt goed zag het er echter nog niet uit want er gingen ontelbare kansen de mist in, en was de uiteindelijke 2-1 ze ge toch slechts een nipte overwinning. Spits Peter van Mourik (midden) voor ASV Brouwershaven in actie. Ondanks diverse kansen kwam hij persoonlijk niet tot scoren tegen Borssele: 3-2. (Foto: Joop van Houdt). MÜNSTER - De voorbereiding van het Nederlands handbalteam op het kwalificatietoernooi voor het Euro pees kampioenschap, dat eind maart in Finland begint, is danig in de war geschopt. Bondscoach Guus Cantel- berg raakte in het weekeinde zijn vaste doelman Jacques Josten voor een tijdje kwijt. De professional van Blauw Wit brak tijdens een trai ningsstage in de omgeving van Münster (BRD) een pols na een bot sing met Lambert Schuurs. BROUWERSHAVEN - Het eerste elftal van ASV Brouwershaven heeft weer twee punten aan haar to taal kunnen toevoegen. Na een mindere eerste helft waarbij alles bij de Brou- wenaren veel te stroef ver liep en Borssele een 0-1 voorsprong realiseerde, werden in de tweede helft met succes de bakens ver zet. Dit resulteerde uitein delijk in een 3-2 overwin ning. „Het was voor mij een wedstrijd met twee ge zichten; een eerste helft waarbij wij nergens waren terwijl we in de tweede helft duidelijk overwicht hadden", aldus Brouwers haven-trainer Arend Krijgsman na afloop. Tijdens een oefenwedstrijd vorige week had Krijgsman geëxperimen teerd met Martin Quist als laatste man en Cees Kraayenbrink als han gende spits. Een en ander omdat Jan van de Weele wegens wintersportva kantie niet van de partij was, maar ook omdat het spel van Martin Quist op het middenveld de laatste tijd niet meer zo goed uit de verf komt. Het experiment mocht redelijk geslaagd genoemd worden zodat met deze opstelling vol goede moed aan de thuiswedstrijd tegen Borssele begon nen werd. Agressiever Het verliep echter anders dan voor gesteld. De bezoekers toonden zich stukken agressiever en feller, terwijl Brouwershaven te passief en te af wachtend speelde. Vooral met het uit verdedigen hadden de mannen van oefenmeester Krijgsman behoorlijk veel moeite. Dit kwam met name om- dat de kloof met het middenveld veel te groot was. De achterhoede kon zo doende onvoldoende haar ballen kwijt. Mede hierdoor kon Borssele, en dan voornamelijk uit corners, diver se keren gevaar stichten. De kansen voor Brouwershaven waren mini maal en kwamen met name van de POORTVLIET - Geheel plichtmatig trad degradatie kandidaat DFS afgelopen zaterdag aan tegen SPS in Poortvliet. Zonder zelfvertrouwen, te weinig vechtlust en een ontbrekende interesse zorgden ervoor dat de Haamstedenaars dit seizoen tegen hun 29e verliespunt opliepen: 3-1. Met nog zes wedstrijden te gaan en een ho peloze achterstand van zeven punten op de voorganger hebben de meeste DFS-spelers inmiddels de kont tegen de krib gegooid. DFS moest afreizen naar SPS zon der de geblesseerde Kees-Jan van Nieuwenhuize (rug) en Robin Ver dam, die moest werken. Wel waren Marco Jonker en Jack van Rees weer van de partij. Het mocht allemaal niet baten. DFS speelde een matige wedstrijd, zo niet de slechtste van het gehele seizoen tot nu toe. Met een in stelling van 'het moet maar weer', werd er met veel te weinig inzet ge speeld. Openingstreffer In de vijftiende minuut van de eer ste helft werd keeper Eric Schot voor VEERE - De tijd gaat dringen voor VV Bruse Boys. Za terdag jongstleden had men nog acht wedstrijden om te proberen het tij te keren en van die onderste plaats te ge raken. Ondanks een duidelijk veldoverwicht, zeker in de tweede helft, werd deze uitwedstrijd in en tegen Veere met 0-1 verloren. Veel kansen gingen soms op de meest onbegrijpelijke wijze de mist in. Ook bij deze nederlaag (de negende inmiddels) blijft oefenmeester Piet Roks maar niet te lang stilstaan. „Het is onbegrijpelijk. Het zal nu zaak worden om in de twee komende thuis wedstrijden vier punten te pakken en in een betere situa tie te komen". Tijdens de eerste twintig minuten van de wedstrijd liet Veere zien niet voor niets de tweede plaats achter Kloetinge te bezetten. De gastheren toonden zich technisch heer en mees ter, terwijl Bruse Boys achter de fei ten én de tegenstander aanhobbelde. In de éénentwintigste minuut viel dan ook de openingstreffer te aan schouwen. Nadat Bruse Boys in de aanval was gelukte het Veere om te counteren via René Schreuder. Hoewel Bru-keeper Jacob Muller zijn doel uitkwam en Johnny van Dijke nog de achtervol ging inzette, kon Schreuder met een lobje scoren: 1-0. Langzaam maar ze ker namen de Bruenaren hierna het heft in handen en realiseerden een duidelijk veldoverwicht. Stuk voor voeten van Arjan Visser en Peter van Mourik. Echt gevaarlijk waren deze mogelijkheden echter niet. In de der tigste minuut kon de defensie van Brouwershaven wederom het mid denveld niet bereiken en deze keer wist Borssele hiervan succesvol te profiteren. Marcel IJzenbrandt was nog in de gelegenheid om het gevaar te keren maar hij kopte net onder de bal door: 0-1. Enkele minuten voor de rust kwam Werner Kafoe nog in sco- ringspositie, maar schoot de bal te zacht in. Na de hervatting werden de bakens door Brouwershaven verzet. Direct na de aftrap kwam Arjan Vis ser na een lange trap voorwaarts in balbezit. Hij speelde af aan Cees Kraayenbrink die echter op onvoor stelbare wijze naast schoot. Gelijkmaker In de tiende minuut was het dan toch wel raak. Uit een corner was het Arjan Visser die de gelijkmaker rea liseerde. In de vijftiende minuut werd de geblesseerde Marco Duin houwer vervangen door Steef Kloet. Die was tijdens de eerste de beste ac tie direct al succesvol. Uit zijn voor zet gelukte het Werner Kafoe om mid dels een laag keihard schot voor 2-1 te zorgen. In de dertigste minuut geluk te het Marcel IJzenbrandt om uit een scrimmage 3-1 te scoren. De tegenstand van Borssele was nu een eind gebroken. Voor Brouwers haven werden nog enkele kansen ge mist door Cees Kraayenbrink, Wer ner Kafoe en Arjan Visser. Met een laatste krachtsinspanning werd in de laatste minuut door de bezoekers de stand nog wat acceptabeler gemaakt: 3-2, tevens eindstand. Oefenmeester Jaap de Ridder had ervoor gezorgd, ook min of meer noodgedwongen wegens onvoldoende spelers, dat hetzelfde zes-nul-elftal binnen de lijnen kwam. Edwin Gan- zeman was nog steeds uitgerangeerd wegens een verrekte knie, keeper Leo van den Ouden kampte nog met een enkelblessure, terwijl één van de be langrijkste voetballers, Eric van de Sande, ook nog niet voldoende van zijn blessure genezen is. Fanatiek WIK kwam direct na de aftrap reeds fanatiek uit de startblokken en het zag er naar uit dat zij niet bij voorbaat het hoofd van de trainer op het spel wilde zetten. Maar in de vier de minuut was het juist Apollo dat de openingstreffer scoorde. Het begon bij rechtsback Jan-Kees Noordijke die de bal verspeelde. Het leer werd voorgetrokken en na mistasten van keeper Tonny Hendrikse was het Ed gar van Weelden die met het hoofd voor 0-1 kon zorgen. WIK bleef enthousiast jagen op een doelpunt. Er waren echter wel enorm veel kansen nodig voordat in de ne gentiende minuut eindelijk de ge lijkmaker op het scordebord kwam. Na gemiste kansen van onder andere Kees Verwest en Erik-Jan Kort ge lukte het op een gegeven moment ook Joost Rotte om door te breken. Bij die poging werd hij echter onder uit geschoffeld in het zestienmeter gebied. De toegekende penalty werd vervolgens door Marco Ganzeman verzilverd: 1-1. VWIK bleef kansen creëren maar was weinig succesvol met de afron ding ervan. Hekkesluiter Apollo vocht overigens ook voor wat het' waard was en mocht af en toe enorm dichtbij het doel van Hendrikse ko men. De achterhoede van WIK had hier niet altijd een even doeltreffende oplossing voor, waardoor er vaak te paniekerig werd uitverdedigd. In de 33e minuut werd WIK tot overmaat van ramp nog een doelpunt door de neus geboord. Moeilijke hoek Uit een hele moeilijke hoek kregen Erik-Jan Kort en Kees Verwest geza menlijk zo te zien de bal over de doel lijn. De grensrechter wees reeds met zijn vlaggetje naar de middenstip. Met een snelle beweging haalde ech ter de keeper van Apollo de bal van achter de lijn, waarna de scheidsrech ter liet doorspelen en geen doelpunt toekende. Kansen vervolgens voor de opkomende laatste man Aren van We zel en Richard Verhage werden te slordig afgewerkt. Na een ruststand van 1-1 maakte WIK er in de tweede helft nog meer een potje van. Apollo had nu minder in te brengen dan in de tweede helft en was voornamelijk bezig met het ruimen van de bal. WIK kreeg weer mogelijkheden via Joost Rotte, Kees Ver west en Erik-Jan Kort. De bal wilde er echter vooralsnog niet in. In de twintigste minuut was het dan eindelijk wel raak. Elmar Verhage speelde vier tegenspelers uit, trok de bal voor en Kees Verwest maakte de actie af: 2-1. Ondanks nog meer ver woede pogingen van WIK werd de stand niet meer veranderd. MADRID - Met nog tien wedstrij den te gaan kan Real Madrid de Spaanse titel vrijwel niet meer ont gaan. Dankzij twee treffers in de laatste vijf minuten werd de moeilij ke uitwedstrijd tegen Sevilla met 2-1 gewonnen. Real heeft negen punten voorsprong op Valencia en stadge noot Atletico en tien op Barcelona, dat op Tenerife met 4-1 won. ST. TRUIDEN - Eddy Planckaert heeft zijn mislukte Omloop het Volk een dag later goedgemaakt met de winst in de Ronde van Limburg. De Belgische sprinter, die door het op heffen van ADR op het laatste mo ment nog een plekje kreeg in de al overvolle ploeg van Peter Post en za terdag in de sprint slechts vijfde werd, won in St. Truiden de spurt van het peloton. MEMPHIS - Michael Stich heeft zijn eerste Grand Prix-toernooizege behaald. De 21-jarige Westduitser versloeg in de finale van Memphis de Australiër Masur in drie sets, 6-7 6-4 7-6. Hij verdiende met zijn overwin ning 64.000 gulden. Stich was in Memphis niet geplaatst. Op de we reldranglijst staat hij op de 80e plaats. DEN HAAG - De Raad voor Onroe rende Zaken (ROZ) vindt dat de sub sidieregelingen voor koopwoningen beter moeten worden afgestemd op de middeninkomens. Er worden mo menteel alleen gesubsidieerde wo ningen gebouwd tot 142.000 gulden (premia-A) en dure vrije- sectorwoningen van twee tot vier ton. De lagere middeninkomens, die wo ningen met prijzen van 150.000 en 200.000 guide zouden willen kopen, vallen uit de boot. de zevenendertigste keer dit seizoen gepasseerd en scoorde SPS de ope ningstreffer: 1-0. DFS kreeg weinig tot geen kansen. Tien minuten voor de rust gelukte het SPS wederom om door te breken en een 2-0 voorsprong te realiseren. Na de hervatting wist Rini Rijnberg dan toch nog tot scoren te komen, na onnauwkeurig ingrij pen van de defensie van SPS: 2-1. Even leek het erop dat er onder de Haamstedenaars een opleving plaatsvond. Ineens ging het DFS voor de wind en kon Leo Rijnberg bijna de gelijkmaker aantekenen. Zijn schot werd echter 'goed gestopt door de doelman. Nadat de gastheren de stand naar 3-1 wisten op te schroe ven was het definitief gedaan met de tegenstand van DFS. Er kwam zo doende geen verandering meer in de score. ZIERIKZEE - Het elftal van Mevo, één van de vele Schouwen-Duivelandse ploegen waarvoor deze competitie verre van jofel verloopt, heeft afgelopen zaterdag evenwel wederom aangetoond niet voor degradatie in aanmerking te komen. Tegen de nummer twee van de ranglijst, Colijnsplaatse Boys werd welliswaar met 0-1 verloren, maar de bezoekers hadden een zware dobber met het enorm tegenspartelende Mevo. Gezien deze inzet was een gelijkspel toch misschien wel verdiend geweest. middenveld gespeeld. In de vijftien de minuut kregen de gastheren via Jeroen Wijsman de eerste mogelijk heid; de bal verdween over de lat in de ballenvanger. Mevo bleef druk uit oefenen op het vijandelijk doel. Po gingen van onder andere Cees de Ruyter en Maurice Lamberigts wer den echter om zeep geholpen. stuk mislukten echter kansen van Tbun de Ronde, Jacob van den Berge en Harold van den Berge. Na de hervatting gelukte het Bruse Boys wederom om Veere goed onder druk te houden. Veere werd eigenlijk nog maar één keer gevaarlijk met een bal op de paal. De resterende mi nuten werd het spel door Bruse Boys gedicteerd. Ondanks de vele corners en de constante aanvallen wilde de bal er maar niet in. De bezoekers bic ven het proberen, maar ook Robin Ruitenbeek, Jaap van den Berge en Johan Nieuwcrsteeg konden het leer niet in de touwen krijgen. Zodoende bleef Veere de minieme voorsprong behouden en kon na af loop weer twee puntjes aan het totaal toevoegen. ..Er zit niets anders op om het te blijven proberen, want qua voetbal hoeven we helemaal niet te degraderen. Ik verwacht dan ook dat als de jongens zo hun best blijven doen het toch eens moet gaan luk ken", aldus de optimistische kijk van Bruse Boys-trainer Piet Roks. - - - Ondanks de lovenswaardige tegenstanu, geboden door Mevo, gingen de bezoekers, Colijnsplaatse Boys. met de eer strijken: 0-1. (Foto: Joop van Houdt). Reeds in de eerste helft maakte Me vo het de tegenstander enorm lastig. Het spel van Colijnsplaatse Boys zag er wel Verzorgder en beter uit, maar mede de gretigheid van dc Zierik- zeeënaren zorgde ervoor dat het een gelijkopgaande strijd werd. De be zoekers creëerden echter de betere kansen en zo gebeurde het dat Leon dc Jonge in het eerste kwartier een bal op de doellijn moest blokken. In de zestiende minuut viel dan toch de openingstreffer te aanschouwen. Door Colijnsplaatse Boys werd de bal hoog voorgegeven. In eerste in stantie gelukte het de verdediging van Mevo nog om weg te werken, maar de inkomende Koos Kempe kon toch inkoppen. Via de handen van Mevo-doelman Jan van de Linde en de paal verdween de bal in de krui sing: 0-1. Mevo wist vervolgens nog wel enkele leuke voorzetjes te geven, maar echt gevaarlijk kon men hieruit niet worden. Na dc hervatting werd er in dc be ginfase voornamelijk veel op het Rechterspits r riso de Jonge, anders altijd voor het nodige gevaar zor gend, kon nu geen enkele keer losko men van zijn directe tegenstander. Keer op keer delfde hij het onderspit in het persoonlijk duel. Omdat Mevo tijdens het laatste kwartier achterin één tegen één ging spelen ontstonden er voor Colijnsplaatse Boys nog kan sen. De beste poging werd echter suc cesvol door doelman Jan van de Lin de gered. Hoewel Mevo toch minimaal één puntje had verdiend bleef de einduitslag 0-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6