REBECCA VALDEN, huisarts stukken markt berichten Landbouworganisaties keuren plannen Braks af Verbouw zeesleper Strao in Ellemeet GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Boerenprotest II Boerenprotest III Verklikkers Kabinet wil snel herstel zeeweringen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 5 maart 1990 Nr. 24704 5 Dinsdag 6 maart Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.55 uur Rondom tien, themapro gramma. 16.41 uur Ja, natuurlijk extra, na- tuurdocumentaire. 17.05 uur Kissy Fur, Amerikaanse te kenfilmserie. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Paperclip, muziekprogram ma. 18.04 uur Disney parade, Disney- magazine. Presentatie: Jochem van Gelder en Melline Mollerus. 18.44 uur Op de groei, kinderen pra ten met bekende Nederlanders over geloofszaken. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur Bull's eye, spelprogramma. 19.51 uur Roseanne, Amerikaanse co medyserie. 20.15 uur Een tijd van oorlog (War and Remembrance), Amerikaanse se rie. Deel 10. 21.13 uur Ja, natuurlijk, natuur- en milieumagazine. 22.12 uur Hier en nu, actualiteitenru briek. 23.00 uur Journaal. 23.10 uur Concept, wetenschappelijk magazine. 23.36 uur Huizen van Oranje: Kasteel Maurick, Vught. Herh. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Belfleur, vrouwenmagazi ne. Presentatie: Nelleke van der Krogt en Wilbert Gieske. 17.02 uur Het erfgoed Guldenburg (Das Erbe der Guldenburgs), Duitse serie. Afl. 20. 17.45 uur Het luchtruim overwonnen, 14-delige Engelse serie over de lucht vaart. Afl. 6. 18.45 uur Tik tak, kleuterserie. 18.50 uur Dierenmanieren, dieren- programma. 19.25 uur TROS Kieskeurig, consu mentenrubriek. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Te land, ter zee en in de lucht: Met glans van de schans. 21.29 uur de TV-dokter, adviezen van huisarts Ferdinand Zwaan. 21.30 uur De TROS tv show, show met gasten gepresenteerd door Ivo Niehe. 22.34 uur De tv-dokter, adviezen van huisarts Ferdinand Zwaan. 22.35 uur TROS Aktua, actualiteiten rubriek. 23.10 uur Flesh and blood, 3-delige serie naar de gelijknamige Ameri kaans/Nederlandse speelfilm. Afl. 3 (slot). 00.10 uur Journaal. Nederland 3 09.00,13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 11.00 uur Huisdieren. Afl. 1. 14.00 uur Skoalle-tv: De Reboelje- baarch: 'de miljeumol'. 14.30 uur Het verhaal. Afl. 11. 15.05 uur De sterren, voorlich tingsprogramma. 15.15 uur Como vai?, cursus Portu gees voor beginners. Les 2. 15.45 uur Schrijven, een cursus schriftelijk formuleren. Les 2. 18.00 uur Het Spaanse legioen, docu mentaire. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 18.55 uur Woutertje Pieterse prijs, bekendmaking van de winnaar van deze kinderboekenprijs. 19.10 uur De weg naar Xanadu, documentaire-serie over de vraag waarom de industriële revolutie plaatsvond in Europa en niet in het veel eerder ontwikkelde China. 20.00 uur Journaal. 20.25 uur Sport studio. 21.03 uur Markant, serie persoonlijke ontmoetingen. 22.00 uur NOS-laat, actueel magazi ne. 22.45 uur Klassieke mechanica, be weging, zwaartekracht en energie. Les 18. 23.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie. 17.30 uur Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucelia Santos. Afl. 132. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 190. 18.05 uur Plons. Afl.: Plons en de boottocht. 18.10 uur Het station, kindermagazi ne. 18.35 uur Korte film. 18.45 uur Op het terras, seniorenma gazine. 19.25 uur Lotto-winnaars, medede lingen, programma-overzicht en paardenkoersen. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Buren (Neighbours), Australische serie. Afl. 306. 20.20 uur Zeker weten? Rechtstreeks praat- en discussieprogramma over actuele thema's. Presentatie: Jan van Rompaey. 21.25 uur Lava, 6-delige humoristi sche serie rond Kamagurka en Herr Seele. Deel 4. 21.55 uur Mobiele mensen - auto, tweewekelijks programma over de auto. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws. 22.45 uur Sonadores de Espana, reci tal door Placido Domingo en als gast Julio Iglesias. 23.35 uur Coda. Chant des oiseaux, van Janequin, uitgevoerd door het BRT-koor o.l.v. Vic Nees. BRT 2 18.40 uur Nieuwskrant. 18.45 uur Rin, Japanse serie. Afl. 96. 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl. 967. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Ommekaar: gevangenis. Vanuit de invalshoek van de gevange nisbewaker maken we kennis met de gevangenen, hun problemen, hun le ven in de gevangenis. 20.50 uur Een computer ook in jouw klas, deel 4. 21.15 uur Sprechen Sie Deutsch? Cur sus Duits. Les 8. 21.45 uur Uitzending door derden. Programma van de Socialistische Omroep. 22.25 uur Huizen kijken, veertien daagse serie over bouwen, verbou wen en wonen. ZIERIKZEE - De drie centrale landbouworganisaties vinden de plannen die minister Braks hen heeft voorgelegd voor de steun aan de akkerbouw onvol doende. Zij zien daarin wel een basis om verder te praten. BRUINISSE - Terwijl het sleepbe drijf Wm Muller moet afslanken, gaat de grote concurrent Multraship in Terneuzen de vloot uitbreiden met de in 1963 gebouwde Duitse sleep boot Faiplay XI, die straks op de Westerschelde zal worden ingezet als Multratug V. Deze zeesleper moet eerst worden verbouwd en het motorvermogen wordt opgevoerd van 1700 pk tot 2200 pk. Dit gebeurt bij de firma IJssel- techniek in Krimpen aan de IJssel. Naast de Multratug 5 heeft Multra ship ook een kraan geplaatst op een ponton gekocht, voor duik en ber gingswerkzaamheden. De januari- en februari-stormen De drie CLO's hebben dit verklaard na afloop van hun beraad in Utrecht over het gesprek met de bewindsman. De drie CLO's blijven de verantwoor delijkheid voor de acties van de ak kerbouwers bij de actiecomité's leg gen. Zij vinden dat de acties publieksvriendelijk moeten blijven. waren voor het bergingsbedrijf zeer lucratief en vooral de bemanning van de zeesleper Baracuda was alert. De Baracuda was actief bij de berging van het op drift geraakte Griekse schip White Stone, het Amerikaanse schip Galvestston Bay, de Japanse bulkcarrier Orange Phoenix en de Noorse tanker Nyheron. Dit alles on der zeer zware weersomstandighe den. DEN HAAG - Elke basisschool moet de gelegenheid krijgen om drie jaar achtereen te werken aan de ver betering van het onderwijs in de groepen een tot en met vier. De over heid moet de basisscholen hiervoor extra geld ter beschikking stellen. Ook op de PABO (de opleiding voor onderwijzers) is een verscherping van aandacht voor onderwijs aan jonge kinderen gewenst. Vervolg van pagina 1. zou de uitslag na afloop van de Strao- rit bekend maken) vertrok de stoet van veertig ruiters en amazones rich ting Brouwersdam. Daarbij verge zeld door een cameraman van de NOS, die voor het programma Van Gewest tot Gewest opnamen van deze Schouwse traditie maakte. Vanaf de rug van een (mak) paard werd het wassen van de voeten vast gelegd. Via Kijkduin bij Renesse keerde de stoet vervolgens terug rich ting dorp. Een paar honderd meter voor het dorp werd de stoet opge wacht door de muzikanten van Luctor et Emergo zodat de laatste meters on der vrolijke marsmuziek konden worden afgelegd. Uiteraard werd de rit ook dit jaar weer afgesloten met ,,een rondje dorp" waarbij de stoet door de hoofdstraten trok alvorens halt te houden bij het ..Durpsuus" waar burgemeester W. den Boer van Middenschouwen de stoet opwachtte en bakker M. de Glopper zijn schröö- sel (op een oude boerenkar) aan de man bracht. Jubileum Voordat burgemeester Den Boer overging tot de uitreiking van de prij zen voor de drie best versierde paar den richtte hij de aandacht op Mari Kristalijn. Deze ruiter reed voor de 25e keer mee in de Strao-stoet en werd hiervoor onderscheiden met een tinnen bord met inscriptie. Voorzitter D. de Graaf van het Strao-comité zet te de jubilaris in de bloemen. Den Boer bleek voorts aangenaam verrast te zijn door de grote deelname en pu blieke belangstelling. Bij zijn weten was die belangstelling nog nooit gro ter geweest dan nu het geval was. Mo gelijk dat de aanwezigheid van de NOS en de goede weersomstandighe den hiervoor verantwoordelijk zijn. Ringrijden Ofschoon het niet tot de Strao-tra- ditie hoort was er voor de liefhebbers ook. dit. jaar een ringrijderij; >,Het, idee om dit als extraatje aan het pro gramma toe te voegen is elf jaar gele den naar voren gebracht," vertelt K. Horst die al 42 jaar lang betrokken is bij de voorbereiding van het Strao- feest. Deze ringrijderij waaraan der tig ruiters en amazones deelnamen, wordt door een apart groepje van vijf voorbereid. Kampen Het ging er op de ringrijdersbaan in Ellemeet zaterdag spannend aan toe. Zes, zeven ruiters bleken een ge-' lijk te zijn geëindigd, zodat kampen nodig was. Uiteindelijk rolde Johan Kristalijn als winnaar uit de bus ge volgd door respectievelijk Patricia Knol en Carolien Lodewijk. 's Avonds werd het Straofeest met een bal in het Durpsuus, waar het Schel- detrio voor een muzikale noot zorgde afgesloten. Televisie Zoals aanvankelijk in de planning lag worden de opnamen van het Straofeest in Ellemeet niet woensdag 7 maart uitgezonden. Door de recente stormen die de nodige schade veroor zaakten besteedt Van Gewest tot Ge west hieraan aandacht. De Strao in Ellemeet zal op een nader te bepalen tijdstip te zien zijn. 82 Zullen wij dan eens samen gaan?" vroeg Rebecca. „Ja Terwijl ze de trap opliepen, stak Rebecca haar arm door die van het meisje. Toen zij de deur van de rouw kamer behoedzaam had geopend en het licht had aangeknipt, nam zij haar bij de hand. „Kom maar", zei zij zacht. De vingers van het meisje knelden zo stijf om de hare dat het haar bijna pijn deed, maar toen zij bij de kist stonden, voelde zij hun greep verslap pen. Zij wierp haar een snelle blik toe. Het jonge gezicht boog zich lang zaam voorover. „Ach fluisterde zij, „wat stil Rebecca knikte. „Oma glimlacht. Ik dacht „Zeg het maar?" zei Rebecca. „Ik dacht dat het heel anders was Maar het is net alsof zij slaapt en aan iets moois denkt, vindt u niet?" „Ja", antwoordde Rebecca. Toen ze de kamer hadden verlaten en Rebecca de deur achter zich sloot, zag zij onder aan de trap de heer Ba ronet staan. Hij keek verbaasd naar hen, terwijl ze naar beneden liepen. „Ik heb oma gezien, vader", zei het meisje toen ze bij hem stonden. „Ik vind haar mooi Haar gezicht was nu volkomen ontspannen. Er was geen spoor van nervositeit meer. Haar vader trok haar naar zich toe. Hij kuste haar op het voorhoofd. „Hier ben ik blij om, Evelyn!" zei hij met enige nadruk. Hij liet Rebecca zelf uit. Toen ze op de stoep stonden en bij haar de hand drukte, zei hij nog: „Ook hier ben ik u heel dankbaar voor, dokter. Ik wist er niet goed weg mee „Zulke dingen zijn wel eens wat moeilijk", antwoordde Rebecca. „Dit zijn erg nare dagen voor u, en men zoekt de oplossing dan wel vaker op te verre afstand. Ik kreeg de indruk dat uw dochter er zelf ook mee inzat, maar dat is nu wel voorbij En nu zat zij in de zitkamer. Zij voelde zich moe moe en zeer alleen. Zij was laat thuisgekomen en had nog enige tijd in de spreekkamer doorgebracht met administratief werk. Maar ook dat was nu klaar, en nu kwam zij aan zich zelf toe Zij had een fles wijn ontkurkt, maar het smaakte haar niet. Zij voel de zich rusteloos, en ook een beetje verdrietig en dit stemde haar wre velig jegens haar zelf. Alleen zijn had zij altijd heel goed kunnen verdra gen, en dit was zeker niet haar eerste oudejaarsavond zonder gezelschap. „Maar wat heb ik dan?" vroeg zij zich af. Zij stond op en liep naar het raam. Zij schoof de overgordijnen een eind je op zij. De Hoofdweg lag stil onder de hoge, strakke winterhemel, die licht was van de sterren. Er was bijna geen verkeer. Aan het venster hechten Door MENNO DE MUNCK zich weer de eerste ijskristallen vast. Het nieuwe jaar scheen met een vries- nacht te willen beginnen. Zij schoof het gordijn dicht en lipe weer naar de bank. Zij nam een teug wijn. Tbrwijl zij het glas langzaam aan de steel ronddraaide, keek zij naar de klok. Het was kwart voor twaalf. Over een kwartier zou het nieuwe jaar beginnen het nieuwe jaar, en tevens haar verjaardag. Drieëndertig, dacht zij, drieënder tig Ik kan het mij bijna niet voor stellen. Zij kon het zich bijna niet voorstel len. Nee. Zij dacht eraan hoe haar le ven de afgelopen vijftien jaar was ge weest. Studeren werken studeren werken De mijlpaal van haar artsexamen De jaren hadden ook deze periode in gelijke stukken verdeeld en telkens was er een oudejaarsavond gekomen en hoe vaak was zij daarbij alleen ge weest zoals nu En zij dacht aan haar patiënten van de afgelopen dagen. Gcrdn Hoornstra zou het wel redden; steeds meer zou de kracht in haar benen toenemen, en misschien zou zij eens weer lopen: een gezonde, jonge vrouw, die zou trouwen en gelukkig zou worden. Aan dit laatste twijfelde zij niet; dit meisje en haar jonge monteur hadden de eenvoud van geest, die de enige voedingsbodem vooreen kalm, rustig geluk is. (wordt vervolgd) Zij wijzen permanente blokkades af, en ook blokkades van bijvoorbeeld een uur, waardoor het verkeer wordt gehinderd of schade aan derden wordt toegebracht. De drie CLO's hebben inmiddeld afstand genomen van de belangrijk ste eis van de actievoerders: een alge mene hectare-toeslag van vijfhon derd gulden per hectare. Volgens fungerend voorzitter drs. J. Mares is het zinloos om op deze eisen te blij ven hameren omdat zowel Lubbers als Braks deze eis eerder vierkant van de hand heeft gewezen. In plaats daarvan vinden de drie CLO's dat naast de onderhandelingen in Neder land de druk op Brussel moet worden opgevoerd. In een reactie op het standpunt van de CLO's zei coördinator J. Geluk van de actievoerende boeren dat ook zij het voorstel van Braks een basis vinden om verder te praten. Dit voor stel is tot dusver echter „volstrekt onvoldoende". De akkerbouwers houden vast aan hun eis dat er een hectaretoeslag van 500 gulden moet komen. Wel is een andere invulling van deze inko menssteun bespreekbaar, aldus Ge luk. „Hoe die er uit moet zien laten we aan de creativiteit van de CLO's over". De boeren zulen na een „wa penstilstand" van twee dagen hun ac ties vandaag, maandag op dezelfde voet voortzetten. „Wij zien geen aan leiding om de acties te verharden, maar ook niet om ze te verzachten", aldus Geluk. In de toezegging van Braks dat hij de premie voor bedrijfsbeëindiging, nu maximaal 110.000 gulden, wil ver hogen, ziet Geluk overigens een sig naal dat „het ministerie de akker bouw heeft laten vallen". Lubbers Premier Lubbers vindt het „onbe grijpelijk" dat de actievoerende graanboeren het aanbod van minister Braks tot verhoging van hun inko men kennelijk „niet op prijs stellen". HINDERWET OPENBARE KENNISGEVING Datum: 5 maart 1990 Burgemeester en wethouders van Westerschouwen; gelet op artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn op de aan vrage voor een vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. de heer J. Hart te Serooskerke voor het oprichten van een inrichting voor het parkeren van een snack wagen gelegen aan de Oude Zandweg 9 te Serooskerke; 2. de heer G. Kooman te Renesse voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de ver huur van paarden gelegen aan de Hogezoom 101 te Renesse; 3. de fa. Gilijamse te Renesse voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning voor een autoga ragebedrijf gelegen aan de Hogezoom 202-204 te Re nesse; 4. de heer A. Hogenaar voor het oprichten en in wer king hebben van een bakkerij gelegen aan de Roterij 12 te Burgh-Haamstede; 5. de heer J. Hart te Serooskerke voor het oprichten en in werking hebben van een snackwagen gelegen aan de Schoolstraat te Serooskerke; 6. de heer J. Hart te Serooskerke voor het oprichten en in werking hebben van een snackwagen gelegen aan 1 de Westboutweg te Burgh-Haamstede. positief te beschikken onder de ter inzage gelegde voor schriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede andere terzake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis ter inzage en wel tot 19 maart 1990 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur en op maandag 5 en 12 maart 1990 van 18.00 uur tot 21.00 uur. De aanvrager alsmede degenen die bezwaren hebben in gebracht naar aanleiding van de aanvrage en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 19 maart 1990 schriftelijk bezwa ren inbrengen naar aanleiding van het ontwerp van de beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons col lege. Burgemeester en wethouders van Westerschouwen, De burgemeester, w.g. J. L. NIEMANTSVERDRIET-LEENHEER w.gS JC1ALBERDA VAN EKENSTEIN Burgh-Haamstede, 5 maart 1990 De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rèkening van de brief schrijver. waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Wat is het jammer dat dhr. de Bruij- ne zo' slecht is geïnformeerd. Hij heeft gelijk als hij zegt dat we leven in een democratisch land, maar we mogen ook leven in een land waar we vrijheid van meningsuiting hebben (over Oost Europese landen gepro- ken). Volgens hem moet defensie op treden en wel tegen demonstraties die in Zierikzee en Zeeland zeer vriendelijk verlopen en wordt nie mand enig kwaad berokkend. Alleen een belangrijke bevolkingsgroep waar velen hun stamvaders in vinden vraagt aandacht voor hun problemen en mag dat a.u.b.? Voordat dhr. De Bruijne nog eens in de pen klimt moet hij zich eerst maar eens goed laten informeren en niet van die nonsens uitkramen, en er din gen bijhalen die nergens op slaan; het is heel gemakkelijk anderen af te kraken en te veroordelen maar beter is het je naaste lief te hebben en te be grijpen. Gretha Uijl (boerin) Zandweg 37, Zierikzee Graag wil ik reageren op het inge zonden stukje van de heer G. J. de Bruijne over het boerenprotest. Na tuurlijk heeft iedereen het recht om zijn mening kenbaar te maken over een bepaald onderwerp. Ik wil het dan ook niet hebben over het stand punt dat de heer De Bruijne heeft over de acties van de landbouwers. Waar ik het wel over wil hebben is de manier waarop hij dat doet. Uit zijn woorden kan ik opmaken, dat hij akkerbouwers beschouwt als minder intelligente wezens. Misschien denkt de heer De Bruij ne zijn intelligentie te tonen door an dere mensen te kwetsen, maar het te gendeel is waar. Zeker van iemand met „zogenaamde" principes en „broeder van hetzelfde huis" ver wacht je zulke minderwaardige woor den niet. De heer De Bruijne heeft mij (als vrouw van zo'n „wezen" met een lage intelligentie) diep gekwest en ik weet zeker velen met mij. Ik hoop dat de heer De Bruijne intelli gent genoeg is om deze woorden terug te nemen. J. M. v. d. Hoek-IJzelenberg Kerkwerve Gelezen dat oen opperwacht meester van de rijkspolitie in uw blad ons - burgers - adviseert elkaar bij kleine overt redingen bij de politie aan te geven. Nu kan ik me best wel vinden in de gedachte, om bij ergerlijke vormen van vandalisme, de politic te bellen. Of die politie er dan ook meteen bij is, is een andere vraag. Dat wij echter iemand die bijv. in een voetgangersgebied fiets of an derszins een min of meer kleine over treding begaat, bij de politie zouden moeten gaan aangeven, is toch wel een ergerlijke en angstaanjagende ge dachte. Ik herinner me, dat in een straat waar niet mag worden gefietst - en ik dus naast mijn fiets liep - de vrouw van een politieagent mij al fietsend prinsheerlijk voorbijreed, welnu, ik gaf haar een knipoogje, maar de ge dachte haar aan te geven bij de poli tie - dus evt. bij haar eigen man - kwam niet eens bij me op en al zou die gedachte bij mij zijn opgekomen, dan zou ik mij ervoor hebben ge schaamd, haar aan te geven. Neen, als onze opperwachtmeester op die tour wil, dan adviseer ik hem op mijn beurt om voor een dergelijk doel werkloze, pas weggejaagde STA SIS uit de DDR aan te stellen, van hen is bekend dat zij graag spionne ren en er een genoegen in scheppen ie mand aan te geven, eventueel tegen een beloning van ƒ5,- per aangegeven persoon, (zgn. „verradersgeld"). Het in mijn schooljaren veel ge bruikte gezegde „Wie klikt mag niet meer meedoen" is wel erg in onbruik geraakt, nu men elkaar blijkbaar tot een volk van verklikkers wil opjut ten. Ad. Bin Slabberswerf 4, Zierikzee ZIERIKZEE - De ministerraad heeft vrijdag besloten dat de storm schade aan de Noordzeekust snel moet worden hersteld. Premier Lub bers heeft dat na afloop van deze we kelijkse bijeenkomst meegedeeld. Hij zei dat de situatie op een aantal plekken dermate urgent is dat de her stelwerkzaamheden moeten begin nen ongeacht de vraag waar het geld vandaan moet komen. Minister Maij (verkeer en water staat) heeft eerder deze week gezegd dertig miljoen gulden nodig te heb ben voor reparatie van de zeewering. Lubbers sprak vrijdag van „zeker dertig miljoen". Volgens Rijkswater staat is zestig miljoen nodig. Het kabinet zal over enkele weken bezien welke ministers eraan moeten meebetalen. Dan verschijnt tevens de nota kustverdediging in de jaren ne gentig van minister Maij. Maashaven. 3-3 te Rotterdam Moordrecht, 4-3 270 zo Osaka Nedlloyd Dejima, 4-3 85 z Kreta naar Le Havre Nedlloyd Delft, 5-3 te Rotterdam Nedlloyd Neerlandia. 4-3 van Port of Spain naar Bridgetown Nedlloyd Rotterdam. 4-3 179 nno Fi- nisterre naar Las Palmns Veemarkt Leiden LEIDEN. 5-3. Prijzen slacht runde* ren per kg geslacht gewicht, zonder nier en slot vet, inclusief BTW (vol gens PVV). Aanvoer slacht runderen 866. waar van mannelijk 130. Mannelijk super 9.60 10.75. Mannelijk extra kwal. 8.70-/ 9.60. Mannelijk le kwal. 8,00-/ 8.70. Handel redelijk en prij zen gelijk. Mannelijk 2e kwal. 7.30- 8.00, mannelijk 3c kwal. 6.50- 7,30. Handel rustig en prijzen ge lijk. Vrouwelijk super 10.00-/ 12,50. Vrouwelijk extra kwal. 8.25-j 10,00. Vrouwelijk le kwal. 6,80-f 8,25. Handel goed en prijzen gelijk. Vrou welijk 2e kwal. 6,00-/ 6,85. Vrouwe lijk 3e kwal. 5,45-f 6,00. Worstkwa liteit 5,20-/ 6,00. Handel goed en prijzen iets hoger. Slachtschapen en lammeren per kg geslacht gewicht, inclusief BTW. Aanvoer 93. Prijzen: Rammen tot 22 kg 9,00-f 10,00; rammen 22-25 kg 9,00-10,00. Rammen boven 25 kg 7,50-ƒ 9,00. Handel goed en prijzen iets hoger. Slachtschapen en lammeren per stuk, inclusief BTW. Rammen tot 22 kg 190-210, ram men 22-25.kg 200-240, rammen bo ven 25 kg 220-/ 240. Aanvoer totaal 959 stuks. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 5-3. Op de paarden markt in Utrecht werden heden 69 paarden en 96 veulens en pony's aan gevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2700-/ 3600; ou de paarden 1950-f 2850; 3-jarige 2000-/ 2950; 2-jarige 1600-.f 2600; veulens 700-/ 1675; hitten 750- 1725; slachtpony's 600-f 1525; Shetlanders 350-f 700. Prijzen per kg geslacht gewicht: Slachtpaarden 4,70-/ 6,25 en jonge slachtpaarden 5,35-/ 6,50. De handel was redelijk en prijzen iets hoger. Oud Gereformeerde Gemeentè in Nederland OOSTERLAND - Donderdag 8 maart, 19.30 uur dhr. D. Monster. Bar- neveld. Ds. A. D. Muilwijk bedankt voor Zierikzee ZIERIKZEE - Ds. A. D Muilwijk te Dordrecht heeft bedankt voor het be roep van de Oud Gereformeerde Ge meente in Nederland te Zierikzee. Të- vens ontving hij een beroep van de gemeente van Stavenisse Abraham Dirk Muilwijk werd 10 december 1937 in Rotterdam geboren. Op 26 juni 1985 werd hij predikant te Dordrecht. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Aalst. C. van Vliet, kand. te Woerden; te Ochten (toez.): A. den Besten te Kampeiveen; tc Wc- zep (toez.): P. J. den Admirant te Kam pen. Toegelaten tot de evangeliebedie ning en beroepbaar. C van Vliet. Ha venstraat 6. 3441 BJ Woerden, tel. 03480-19657. Gereformeerde Kerken Beroepbaarstclling: M. H. Valk. Rolklaver 162. 8265 KX Kampen, tel. 05202-23152. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Gouda en te Zuidlaren (twceRe predikantsplaats): H. Drost te Rotterdam-Oost; tc Vollenhove-Ka doelen: P. M. de Wit te Bergentheim. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Lelystad. R Katten berg te Arnhem; te Lisse: J. J Thnis te Ridderkerk. Bedankt voor Fort Macleod (Can V D. Hakkenberg te Groningen: voor Hoofddorp: J J van Eckcvcld te Zeist, voor St. Catharines (Can.) G. J van Aalst'te Benthuizen Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Stavenisse: A D Muil wijk te Dordrecht, die bedankte voor Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 5