Strao Ellemeet: puik weer en grote "belangstelling' Burgemeester Bergshoeff opent expositie Tekenaers GS Zeeland moeten naar regering in belang van boeren SAMAN BV DE ZIERIKZEESCHE COURANT GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND »€-- Schelpdiervisserij Spreekbeurt Katten Voetbal Vooral de laatste jaren zijn er spectaculaire ont- SGPTweede Kamerlid J. T. van den Berge Voor kattenliefhebbers was het afgelopen VV Zierikzee verliest met 4-0 van VOAB en wikkelingen in de schelpdiervisserij. (Pag. 2). sprak in Nieuwerkerk. (Pag. 3). weekend feest in Onderdak. Voor de eerste krijgt ongewild de rode lantaarn in handen. keer werd daar de Pro-kat expositie gehouden. (Pag. 7). (Pag. 4). Voor: Centrale verwarming Warmwater voorziening naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 Vanmorgen, maandag, vragen gesteld door WD Moeilijk zijn deze vragen, nog moeilijker het ant woorden. Young ZIERIKZEE - De VVD in de provincie Zeeland heeft gedeputeerde staten vanmorgen, maandag, ge vraagd binnen enkele dagen bij de regering aan te kloppen in het belang van de landbouw. Er moet een duidelijke lastenverlichting komen voor de gehele sector en dat gaat verder dan hetgeen de boeren nu in het vooruitzicht gesteld is. Volgens de VVD-er J. M. Geluk uit Schuddebeurs sluit dit verzoek aan op' eerdere uitlatingen van zijn partij in de achterlig gende jaren. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 5 MAART 1990 146ste jaargang Nr. 24704 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's produkten het dan gaat. „Wilt U daarbij eveneens het ontbreken van de beschikbaarheid van zoet water in grote delen van deze pro vincie betrekken". De WD-ers willen ook graag weten welk ef fect de sanering van de Zeeuwse landbouw volgens gs heeft op de economie in de provincie. De frac tie zelf noemt het zeer ingrijpend en vraagt gedeputeerde staten, wat ze hiertegen wil gaan doen. J. iVf.' Geluk: Bóeren adem ge ven De liberalen vragen zich af of de harde sanering van ongeveer de helft van de akkerbouwsector in Zeeland economisch en sociaal ge zien acceptabel is. Een en ander zou binnen een tiental jaren moe ten gebeuren en tast volgens de WD de leefbaarheid op het plat teland aan ..Verder vraagt de WD: „Is het college van mening, dat de structuur van de Zeeuwse akker bouw dusdanig is, dat de akker bouw zoals minister Braks wil, snel kan overschakelen op andere produkten"? Als gedeputeerde staten denken dat die overschakeling op korte termijn mogelijk is, dan willen de liberalen graag weten om welke Volgens het statenlid Geluk is het de bedoeling van zijn fractie om de boeren meer adem te geven. Zijn fractie wil het liefste behou den wat er is. Als er van sanering sprake moet zijn, dan moeten er, snef góede beëindigings- en be drijf svergrotingsmaatregelen ge nomen worden. Ook moet er een goede structuur ontplooid worden om te komen tot een vernieuwde akkerbouw. „Waarbij onder ande re te denken valt aan onderwijs, voorlichting en onderzoek, spe ciaal gericht op de zich omschake lende akkerbouw". Tenslotte vragen de liberalen ge deputeerde staten aan te dringen op EG-beleidsmaatregelen, die mogelijkheden bieden aan de ak kerbouwsector om zich op een maatschappelijk verantwoorde manier aan te passen aan de zich wijzigende omstandigheden. Ge luk zegt te hopen, dat het college zo snel mogelijk antwoord geeft op de vragen van zijn fractie. Advertentie Ellemeet. Omstreeks 12.30 uur verza melden zich daar zo'n zestig muzikan ten van Luctor et Emergo uit Renesse en zo'n veertig Straorijders, onder wie enkele,rijders van buiten Schou- wen-Duiveland. Overtrof Een aantal dat volgens de heer K. Horst van het Strao-comité de deel- namecijfefs van voorgaande jaren ver overtrof. Waar in '88 drieëntwintig ruiters en amazones zich voor de tra ditionele Straorit aanmeldden, liep dat aantal vorig jaar op tot dertig. Dit jaar echter verzamelden zich maar liefst veertig Straorijders met hun versierde paarden op het dorps plein voor de gebruikelijke keuring die steevast voorafgaat aan de „voe tenwasserij in zee" Trekpaarden De jury, bestaande uit de dames J. Plaisier-de Graaf en L. C. Quist- Horst en de heren L. C. Hart en D. Be- zuyen hadden het niet gemakkelijk om uit die veertig met gekleurde ro zetten getooide paarden de fraaiste te kiezen. Na enig gedelibereer viel de keuze op het paard van Patricia Knol. Als nummer twee eindigde Mary Korsman. Evenals Mari Kristelijn, Henk Punt en Jan Bevelander maak te zij geheel volgens de traditie de rit naar het strand op een trekpaard. An- negien Punt uit Ellemeet rolde bij de ze keuring als derde uit de bus. Nog niet op de hoogte van dit eind resultaat (burgemeester W. den Boer vervolg pagina 5 Paarden, daar draait het natuurlijk om hij de Strao. (Foto: Joop van Houdt). NOS maakt opnamen van Strao voor Vhn Gewest tot Gewest ELLEMEET - Hoe ze het precies hebben klaargespeeld mag Joost weten, maar dat de organisatoren van de Strao in Ellemeet het op een akkoordje met de chagrijni ge weergoden hadden gegooid bleek zaterdag. Onder pri ma weersomstandigheden, grote publieke belangstelling en met de NOS als gast beleefde Ellemeet zaterdag zijn Strao-feest. De leden van het Straocomité in El- hebben genomen en scheen een vrien- lemeet moeten de afgelopen week re- delijk zonnetje, gelmatig verontrust naar het wolken dek hebben gekeken. De onstuimige 't Was weliswaar nog wel wat fris stormen en de ijzige winterse buien maar toch 'n uitstekend weertje voor deden weinig goeds verwachten voor de Strao. Dat bleek ook wel uit de de jaarlijkse Strao-viering. Zaterdag deelname en de grote publieke be- bleken de weergoden echter vrijaf te langstelling op het „dorpsplein" van Verwachting tot dinsdagavond: Af en toe regen Veel bewolking en af en toe regen. Tbmperatuur ongeveer 8 graden. Vrij krachtige westelijke wind, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 9 maart: Woensdag: Zonneschijn: 20%. Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: west 4 Donderdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 6 mrt. Zon op 07.15, onder 18.28 Maan op 12.30, onder 05.10 Volle Maan: 11 maart (11.58) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen blijft ons land in het grensgebied tussen een Oceaan depressie, die via Noord-Noorwegen oostwaarts beweegt en een hogedruk- gebied boven Frankrijk dat zich wat naar het zuiden verplaatst. Deze scheiding wordt gemarkeerd door een wolkenband die morgen praktisch de hele dag boven ons land komt te liggen. Er valt af en toe wat regen uit. De bewolking zorgt er voor dat komende nacht door uitstraling niet veel daling van temperatuur voorkomt. Tevens kan de zon overdag de temperatuur niet veel omhoog krijgen. Het wordt daarom vannacht een graad of 7 en overdag 8 a 9 gra den. De wind waait uit het westen en is vrij krachtig. Aan de kust en op het IJsselmeer is de wind eerst nog enige tijd hard. Voordat Duivelands eerste burger „zich beschuldigde aan zijn daad van vernielzucht" sprak hij de aanwezige Tekenaers en andere belangstellen den toe. Volgens burgemeester Bergs hoeff had voorzitter Theo de Koning hem al in een zeer vroeg stadium ge vraagd voor het verrichten van de openingshandeling. Een verzoek waaraan hij graag gevolg gaf. Bergshoeff dook bovendien ook in de historie van de tekenclub, die 1 maart '80 op initiatief van Anton Roelofs uit Bruinisse van de grond kwam. Zoals zoveel andere verenigin gen kende de club ups en downs. Met name de huisvesting van de nieuwe club liefhebbers van potlood en pen seel bleek in die beginjaren proble matisch. „In de eerste twee jaar was de club op drie verschillende lokaties gehuisvest. Met de vierde lokatie, het dorsphuis in Nieuwerkerk onder houdt u een langduriger relatie" al dus Duivelands eerste burger in dat zelfde dorpshuis waar twee dagen lang recent werk van De Tbkenaers te zien was. Figuratief werk, veelal landschappen, bloemboeketten en ook stoeiende poezen, dat dankzij de verschillende technieken (olieverf, aquarel, zijdeschilderijen en pente keningen) gekenmerkt werd door een grote verscheidenheid. Liefhebberij Ofschoon de circa twintig leden van De Tbkenaers de teken- en schil derkunst puur uit liefhebberij beoe fenen betrok Bergshoeff ook de pro fessionele beeldende kunsten in zijn openingstoespraak. Als wethouder sociale zaken in Middelburg was Bergshoeff in de tweede helft van de jaren zeventig voorzitter van de com missie voor beeldende kunst. Een commissie die moest adviseren of een kunstenaar in aanmerking kwam voor de inmiddels ter ziele gegane BKR-regeling. In pricipe was dat vol gens Bergshoeff een goede regeling, maar doordat er teveel autodidacten een beroep op die regeling deden werd deze „overstroomd". Een ont wikkeling waarvan beroepskunste naars de dupe zijn geworden. Het is daarom fijn dat er clubs zijn zoals de uwe, waar iedereen die de drang heeft om iets creatiefs te doen vervolg pagina 3 Telefoon Handtekening: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. „Ga zo door en laat ook anderen van uw produkten genieten Maandag - Dinsdag Donderdag Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN, OF NÓG SNELLER, BEL 01110-16551 i j/k Wij willen ook goed nieuws thuis, /H en een gratis proefabonnement van 2 weken. Naam Postcode NIEUWERKERK - Kunstwerken beschadigen, het is een fenomeen dat kunstmin nend Nederland de afgelopen jaren meerdere keren heeft opgeschrikt. Ook vrijdag middag voltrok zich in het dorpshuis in Nieuwerkerk zo'n uiting van „kunstvanda- lisme". Geheel volgens de planning overigens stapte burgemeester A. Bergshoeff van Duiveland met een fikse pas door een schets van een vergezicht op Nieuwerkerk. Een handeling waarmee hij de expositie van de jubilerende tekenclub De Tekenaers offi cieel opende. Burgemeester Bergshoeff pleegt kunstvandalisme Plaats:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1