Tweeledige revanche voor het eerste herenteam Delphi Mevo Jan Hoek loopt clubrecord op tien Engelse mijl aan flarden NIEUWSBODE Damesteam VV Kwiek verliest streekderby Dammers winnen slotduel Rinus Muller beste van Schouwen-Duiveland Van der Wielen verliest slotpartij ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 27 februari 1990 Nr. 24701 9 ZIERIKZEE - Na tijdens de twee voorlaatste partijen een gevoelig' verlies te hebben geleden, heeft het eerste herenteam van VV Delphi Mevo '80 zich tijdens het jongste thuisduel succesvol weten te revancheren. Het bezoekende Schovocomca werd middels een leuke maar bovenal prima gespeelde volleybalwedstrijd met een 3-0 nederlaag huiswaarts gezonden. Een zoete wraak overigens, daar de heenwedstrijd destijds door de Zierikzeeënaren met 3-0 werd verloren. Het eerste damesteam deed eveneens wat men aan haar stand was verplicht en boekte een 3-1 overwinning op Hou Stand. De heren van de Zierikzeese volley balvereniging kwamen in de ope ningsset vlot uit de startblokken. Zonder moeite werd dan ook een voorsprong genomen. Vooral bij de middenaanval was Delphi Mevo '80 nu weer optimaal bezet, daar de ge ruime tijd geblesseerd geweest zijnde Gerrit van Splunder nu weer voor het eerst van de partij was. Jacob Korsui-i ze liet zich ook niet onbetuigd en blonk uit met scores door zowel het midden als over de buitenkant. Moeizame Na die eerste set met 15-8 winnend te hebben afgerond volgde er een moeizame tweede set. Vooral het ge brek aan voldoende concentratie moet het team op dat moment verwe ten worden. Via enkele time-outs, van coach Hans Boot (invaller voor Roel Kok die op wintersportvakantie was) werd het een en ander nog net op tijd rechtgezet. Hoewel op het nipper tje werd die tweede set wel met 15-12 door Delphi Mevo '80 winnend afge sloten. In de derde set kwamen de gasthe ren in eerste instantie met 2-0 voor te staan. Hierna stortte het eerdere goe de spel van de Zierikzeeënaren als een kaartenhuis in elkaar. Via een 3-8 achterstand stond Delphi Mevo '80 nu ineens met 6-12 achter. Vele din gen gingen nu mis, terwijl de verde diging van Schovocomca juist heel goed functioneerde. Op inzet en kra- rakter knokten de blauwhemden zich echter terug en bij een 14-14 ge lijke stand werd het nog enorm span nend. Nadat de service diverse keren over en weer ging, gelukte het Delphi Me vo '80 uiteindelijk om ook de derde set in winst om te zetten: 16-14. Een 3- 0 winst was tenslotte de welverdien de beloning. Dames Zo goed als door het eerste heren team werd gespeeld, zo Slecht verliep het bij het eerste damesteam van Delphi Mevo '80. Er werd uiteindelijk tegen Hou Stand wel met 3-1 gewon nen, maar de manier waarop kon nie mand bekoren. Het duurde dan ook twee uur vooraleer de Zierikzeese gastvrouwen de tegenstander uitein delijk op de knieën wisten te krijgen. Setstanden als 16-14, 14-16, 15-6 en 15- 13 spreken wat dat betreft boekdelen. Bij Delphi Mevo '80 ging zowat al les mis wat er maar mis kon gaan. Zo lag onder andere de pass slecht en was de set-up ook niet altijd even mooi. Men had vooral nogal veel moeite met het omzeilen van het lan ge middenblok van Hou Stand. In die eerste set werd Delphi Mevo '80 dan ook onnodig op achterstand ge speeld, 7-14. Met pijn en moeite werd de set echter toch nog met 16-14 door de gastvrouwen gewonnen. In de tweede set gelukte het de Zie rikzeeënaren totaal niet om een vuist te maken en gelukte het Hou Stand om de stand weer gelijk te trekken: 14-16, dus 1-1. In de derde set ging het spel van Delphi Mevo '80 iets beter, wat derhalve resulteerde in een set winst van 15-6. In de vierde en laatste set zakte het spel van de beste Zierik zeese volleybalsters wederom weer geheel weg. Moeizaam werd echter wel met 15-13 gewonnen. Uitslagen De uitslagen van de andere teams van Delphi Mevo '80 waren als volgt: Heren 2-DDL 1 3-1; Dames 2-De Drie slag 1 1-3; Jongens A-Schovocomca 0-3; Meisjes A-Volley Quick 0-3. De streekderby tussen het eerste volleybalteam van VV Kwiek contra Inter mezzo, uit Middelharnis, werd probleemloos door laatstgenoemde met 0-3 ge wonnen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Ook de returnwedstrijd tegen Intermezzo, uit Middelharnis, heeft het eerste damesteam van VV Kwiek wederom niet kunnen winnen. De ze streekderby, in de Zierikzeese sporthal Onderdak, werd zonder problemen door Intermezzo met 0-3 gewonnen. De twee dagen daarvoor gespeelde beker wedstrijd tegen promotieklasser TOP, in Brielle, ging ook al de mist in: 3-0. Een bijzonder sterk optreden ook van TOG-speler Rinus Muller die de wisselbeker in ontvangst mocht ne men als beste speler van Schouwen- Duiveland. Om beurten organiseren TOG en Zierikzee dit evenement dat vermaardheid geniet in heel Zuid- West-Nederland; dit jaar was TOG aan de beurt en het dorpshuis van Bruinisse was het toneel van veel strijd. Nadat TOG-voorzitter Jan Reurich allen welkoin had 'geheten werden de •klokken'op zeven minuten 'gezet, het onverbiddëljjke tijdslimiet voor elk van de maar liefst 38 deelnemers. Dié deelnemers kwamen van "Walcheren en de Bevelanden tot aan Goeree- O ver flakkèè''ëfr natutirlij k de thuisspelers van Schöuwen-Duive- land. Opvallend is altijd de bijzonder sterke delegatie van spelers uit Vlis- singen en Middelburg. De spelers van het Walchersé spelen een of meerdere klassen hoger dan ,de D.uivelandse spelers en eisen meestal de hoofd plaatsen van het toernooi op zoals ook dit keer. Remise Het was de Bevelandse speler Al beit Riemens, ooit nog eens uitgeko men voor schaakvereniging Zierik zee, die van de elf te spelen partijen er maar liefst negen won en de andere Tijdens de derby tegen Intermezzo kwamen de Bruse dames overigens verre van optimaal binnen de ge- plasticifeerde lijnen. Spelverdeelster Marjo Arensman vertoefde in hogere sferen (wintersport), terwijl ook be langrijke spillen als Corry Elenbaas en Lidewey Vleugel niet van de partij konden zijn. Willy Visser had een ziekte achter de rug en was zodoende nog niet geheel fit. Als aanvulling werd gekozen voor Edith Kik uit het tweede team. Wissels waren hierdoor niet mogelijk, daar er nu precies zes speelsters aanwezig waren. In de eerste set kwam VV Kwiek al heel snel op een 0-7 achterstand. Met name de stop was overigens goed, maar men wist niet voldoende ge bruik te maken van de gaten in de de fensie van de bezoeksters. Met ver eende krachten wisten de Bruse dames zich toch nog terug te knokken tot een 10-10 gelijke stand. Intermez zo liet er echter geen twijfel over be staan wie de sterkste was en bracht zonder pardon de openingsset op haar naam: 11-15. In de tweede set ging de score in eerste instantie nog gelijk op. Maar steeds meer kwam het gebrek van VV Kwiek naar voren. Voornamelijk in de aanval was er te weinig overtui ging en niet voldoende agressie. Op zo'n moment werd het gemis van Marjo Arensman en Lidewey Vleugel nog eens extra onderstreept. Inter mezzo wist goed gevarieerd voorna melijk via het midden haar puntjes te verzamelen. Mede door sterk spel van Janita de Ronde kon W Kwiek nog wel iets te rugdoen, maar bleek uiteindelijk niet bestand tegen de tactisch goed geplaatste ballen van Intermezzo. Ook de tweede set ging derhalve ver loren: 10-15. Hoewel het W Kwiek in het begin van de derde set nog be hoorlijk lukte om Intermezzo bij te houden, werd deze laatste periode toch een vluggertje. Met moeilijke opslagen en vele tactische ballen speelden de Menheersenaren zich naar een 4-15 setwinst, en dus een 0-3 overwinning. Geconcentreerde schakers in Bruinisse. (Foto: Joop van Houdt). KRUININGEN - „Ik ben kapot", waren de eerste woor den van Jan Hoek nadat hij zojuist was gefinisht op de tien Engelse mijl in Kruiningen. „Maar ik geloof dat ik het clubrecord van Simon Blom heb verbeterd", wist hij vervolgens nog uit te brengen. Na snel de recordlijst te hebben bestudeerd kqn de atleet Hoek opgelucht adem halen, want met een verbetering van acht seconden (53.09.7) staat sinds zaterdagmiddag deze afstand met de gekoppelde tijd als record vermeld op Jan Hoek zijn naam. De 25-jarige loper van atletiekver eniging Delta Sport zorgde voor een uitstekende prestatie op de 4e Inkel- loop over tien engelse mijl. Ruim tien kilometer bleef Hoek in de kopgroep hangen, maar toen de latere winnaar Leon van der Velden demarreerde en de definitieve vluchtpoging inzette moest Hoek lossen uit de kopgroep. Toch toonde hij voldoende vechtlust en bleef op een vijftig meter afstand zicht houden op de koplopers. Alleen Van der Velden was niet meer te achterhalen, deze 32-jarigc Kapellenaar maakte een sterke in druk en won de wedstrijd. Vooral in de laatste kilometers ging Hoek er extra aantrekken en kwam totaal leeg als achtste over de eindstreep. Dit resulteerde erin dat hij de derde Zeeuw werd want alleen Van der Vel den en Kees van Koeveringen gingen hem nog voor. Tijdens de 4e Inkelloop was er een grote belangstelling van atleten. Ruim 280 deelnemers gingen van start voor de tien Engelse mijl en de 9,1 kilometer trimloop. Overigens kreeg de wedstrijd een internatio naal tintje door deelname van een aantal sterke Belgen. Dorus Breidcnbach werd tussen het grote gezelschap knap 38e in een tijd van 57.32.9. De onderwijzer uit Brou wershaven was tevreden met zijn tijd: ,,Ik heb afgelopen weken niet veel ge traind. Nu liep ik maar één minuutje boven mijn persoonlijke tijd". Bij de dames boekte Delta Sport at lete Liesbeth van Ast een prima tijd. Zij liep naar een nieuw clubrecord op dc tien Engelse mijl in 1.07.26. Het oude record stond de laatste twee jaar op naam van Nel van 't Hof met Van damvereniging Zierikzee ZIERIKZEE - Het achttal van damvereniging Zierikzee heeft de competitie hoofdklasse Zeeland met een ruime overwinning afgesloten. In de uitwed strijd tegen 's-Gravenpolder III werd met 5-11 gewonnen, waardoor men als vierde in de eindrangschikking eindigde met tien wedstrijdpunten. Tholen werd kampioen na een spannende race met Aagtekerke en gaat derhalve vol gend seizoen landelijk spelen. Snelschaaktoernooi in Bru BRUINISSE - Albert Riemens uit Goes, oud-Zierikzee- speler, is de onbetwiste winnaar geworden van de Open Snelschaakkampioenschappen van Schouwen-Duive land. Hij volgt daarmee René Tiggelman uit Vlissingen op die vorig jaar algemeen kampioen werd van de Schou- wen-Duivelandtrofee. twee remise speelde. Tbrecht kon hij na afloop de grote wisselbeker in ont vangst nemen uit handen van voorzit ter Jan Reurich. Ook de verdere elf topplaatsen waren in handen van Be velandse of Walcherse spelers. Maar op een trotse twaalfde plaats staat Rinus Muller van TOG Bruinisse als beste speler van Schouwen- Duiveland. Nieuwkomer De sterke nieuwkomer bij TOG onttroonde daarmee Martin Krijger van Zierikzee die de wisselbeker dus in kon leveren. Een sterk acterende Muller die sterke club- en streekgeno ten achter zich liet. De volledige uit slag: L.Albert Riemens; 2. E. van Dij- "'ke;'3J D. Brouwer; 4- M. Wise; 5. V. Roojrefaj-^KnR Tiggelman; 7., W. Bliek; 8. G. Bouw; 9. R. van Gemert; 10. R. Steyn; 11. E. van Driel; 12. M. Muller; 13. H. Cuiper; 14. M. Krijger; 15. A. Vermue; 16. R. van de Veken; 17. J. La gendijk; 18. L. Koster; 19. A. van Klinken; 20. K. van den Bosch; 21. R. van Hooff; 22, J. C. Baris; 23. M. Boel- houwer; 24. R. Kouijzer; 25. J. J. Dog- terom; 26. N. Wolse; 27. B. J. Brugge- man; 28. M. Houkamp; 29. M. de Waal; 30. C. van Eldik; 31. A. Bloom; 32. M. Doornheim; 33. J. J. van Hoogstraate; 34. J. Blom; 35. L. J. van den Bos; 36. V. Hekken; 37. J. Reurich en 38. A. van Meteren. De wedstrijd leiding was in handen van Jan de. Ronde en Chris van den Berge. Zierikzee kwam snel op voorsprong door de winst van Sjaak Douw, die middels een damcombinatie zijn op ponent verraste. Hierna volgden vier remises op rij van achtereenvolgens Rinus de Wild, Jos de Wild, John Ho nig en Chris van der Wielen. Zierik zee drukte definitief door via twee winstpartijen. Eerst won de topsco rer van het achttal, Smalheer na een damcombinatie in het middenspel en vervolgens won Rinus van der Wielen in een overmachtseindspel. Aart Wal raven besloot een interessante posi tiepartij met remise, zodat Zierikzee toch vrij gemakkelijk met een 5-11 naar Schouwen-Duiveland terug kon ZIERIKZEE De slotronde van het persoonlijk Zeeuws damkampioen schap is voor Rinus van der Wielen van damclub Zierikzee op een anti climax uitgedraaid. Hij verloor kansloos van Jan Grim uit Middel burg en eindigde daardoor op 13 pun ten uit 11 partijen. Van der Wielen stond het hele toer nooi bij de eerste vier, welke zich au tomatisch weer plaatst voor de finale 1990-1991. Omdat andere kansheb bers voor de topplaatsen wonnen, moest Van der Wielen alles of niets spelen om zich te plaatsen: het werd uiteindelijk niets. Kampioen in de eerste klasse werd Hendrik van der Landen uit Middelburg en Van der Wielen eindigde als zesde. Uitslagen De persoonlijke resultaten; P. Geelhoed-M. J. Walraven 1-1; C. Korstanje-S. Douw 0-2; A. Janse-M. v. d. Wielen 0-2; P. Versluis-J. L. Smal heer 0-2; D. Wiskerke-J. M. Honig 1-1; L. Boogert-J. de Wild 1-1; A. Kaat-C. v. d. Wielen 1-1; M. Anthonisse-M. de Wild 1-1. Uitslagen slotronde hoofdklasse Zeeland: Aagtekerke-s Gravenpolder II 10-6; Middelburg II-BDV 9-7; Gapinge-Souburg 2-14; Tholen-Goes 12-4; 's Gravenpolder III-Zierikzee 5- 11. Tholen promoveert en Gapinge de gradeert. Eindstand Tholen Aagtekerke 's-Gravenpolder II Zierikzee Goes BDV Souburg Middelburg II 's-Gravenpolder III 9 2 0 7 63-81 Gapihge 9 2 0 7 60-84 9 8 1 0 99-45 17 9 7 2 0 84-60 16 9 5 1 3 69-75 11 9 5 0 4 69-75 10 9 4 1 4 76-68 9 9 3 1 5 67-77 7 9 3 0 6 71-73 6 9 3 0 6 62-82 6 ZEIST - Het Nederlands voetbalelf tal voor spelers onder zestien jaar speelt woensdagavond op het terrein van Quick Boys in Katwijk de kwali ficatiewedstrijd voor de eindronde van de Europese titelstrijd tegen Ita lië. De ploeg van bondscoach Bert van Lingen staat in groep 9 op de tweede plaats, met twee punten uit twee wedstrijden. Tegen koploper Po len werd verloren (0-4) en gewonnen (2-1). Italië bezet met een punt uit een wedstrijd (1-1 tegen Polen) de derde en laatste plaats. ZIERIKZEE - ZoalS intniddels een traditie genoemd mag worden wordt ook dit jaar weer op Schouwen-Duiveland het Schootvoetbaltoernooi georgani seerd. Dit jaarlijks terugkerend evenement wordt gespeeld op woensdag 18 april. Plaats van handeling is zoals te doen gebruikelijk sportpark Den Ho gen Blok, te Zierikzee. Er wordt aan dit toernooi deelgenomen door: jongens-elftallen, jongens-zevental len en meisjes-zeventallen. Het uit gangspunt voor alle teams is ook nu weer om zich te plaatsen voor de pro vinciale finales die gehouden worden op woensdag 25 april: jongens elftallen in Terneuzen, jongens zeventallen en meisjes-zeventallen in Oostburg. Nederlands kampioenschap .Ook is het nog mogelijk deel te ne men aan het Nederlands kampioen schap. De voorrondes voor de jongens-elftallen vinden plaats op 9 mei in Zeist. De meisjes doen dit op 2 mei. De finalewedstrijden jongens en meisjes zijn gepland op 26 mei, als onderdeel van de Nationale Jeugd voetbaldag in het PSV-stadion te Eindhoven. F-pupillen: Mevo Fl-Renesse F1 2- 2; Brouwershaven Fl-Dreischor F1 13- 0; Oostkapelle Fl-Brouwershaven F2 niet gespeeld/uitgesteld; Wissenker- ke Fl-Duiveland F1 2-6; SKNWK Fl- DFS F1 5-5; Domburg Fl-Zierikzee F1 4-0. Karakteristieken Uitslagen 1.09.39. Van Ast wist zich goed te handhaven bij de eerste.groep en fi nishte uiteindelijk als zevende. Heren: 1. Leon v. d. Velden, AV, 51.06.6; 2. Jan Adams, Essen-B., 51.50.7; 3. Kees v. Koeveringe, Atl. 51.57r0; 4. René Evers, Act., 52.06.4; 5. Dennis Klase, Stabroek-B., 52.11.1; 6. E. Wols, Cl.70, 52.46.8; 7. F. Faes, Here., 52.51.7; 8. Jan Hoek, DS, 53.09.7; 9. Jan Guiljam, AV, 53.19.2; 10. Peter Louwerse, Dyn., 53.20.3. 19. John Quaak, DS., 55.20.1; 38. Dorus Breidenbach, DS., 57.32.9; 48. Jaap v. Ast, DS.. 59.32.0; 54. V. Grunsven, DS., 1.00.13; 60. René Baartse, DS.. 1.01.45; 61. J. v. d. Stap, DS.. 1.01.55; 80. J. Bezemer, DS., 1.17.06. Dames: 1. Joleen Jansen (V) Spado, 1.04.56; 2. Hannie de Jager, AV., 1.05.41; 3. Ellie Westerweele, Atl., 1.06.24 (V); 4. Nellie v. Horssen, Dyn., 1.06.54 (V); 5. Huquette Futs, Atl., 1.07.19 (V); 6. Liesbeth v. Ast, DS., 1.07.26. Veteranen: 1. Pieter v. Horssen, Dyn. 53.41.0; 2. Wim van Dijke< 01.Halst., 54.27.8; 3. Sam Polderman, Atl., 54.59.4; 4. R. Ponjee, Thor.. 55.15.2; 5. Ron Abuys, Dyn., 55.46.3; 29. A. J. Heijboer, DS., 1.03.51; 35. Cor Duinhouwer, DS., 1.05.20; 41. J. Kris- talijn, DS., 1.09.48. A-junioren: DFS Al-Oostkapelle Al 1-0 (gest.); Duiveland Al-Bruse Boys Al 1-1. D-pupillen: ZSC Dl-Hansw. Boys Dl 5-2; Wissenkerke Dl-Duiveland Dl 7-0; Yerseke Dl-Zierikzee D2 10-0. E-pupillen: Oostkapelle El-Bruse Boys El 1-1; DFS El-Mevo El 15-1; Brouwershaven El-Serooskerke El 3- 3; SKNWK El-Bevelanders El 2-3; Cortgene El-WIK El 5-3; Kapelle E2- Duiveland El 9-1; Zierikzee El- Kloetinge E2 3-5; Ouwerkerk El- Dreischor El 7-5; Noormannen El- Bruse Boys E2 3-3; Zeelandia El-DFS E2 5-2. WIK-dames - Vlissingen 2-1 (beker) Tijdens de kwart-finale voor de Zeeuwse damesbeker heeft het da mesteam van WIK voor een leuke ver rassing weten te zorgen door met 2-1 te winnen van het in de interregiona le klasse spelende team van VC Vlis singen. De klasse van het bezoekende Vlissingen uitte zich direct al in het eerste kwartier van de wedstrijd, waarbij zij het initiatief ontplooide. WIK-keepster Christel Meerdink kwam echter slechts één keer in ge vaar, toen een schot voorlangs werd geschoten. WIK kreeg ook enkele kansjes. Nadat een eerdere poging van Monique Berrevoets op de lat was gestuit, wist zij in de dertigste minuut de openingstreffer met een fraaie lob over de keepster te scoren: 1-0. Na de hervatting kwam WIK voortvarend uit de startblokken. Het was Margot Capelle die uit een vrije trap, wegens het onderuithalen van de doorgebroken Monique Berre voets, de voorsprong op 2-0 bracht (65e minuut). Uit het felle slotoffen- sief van Vlissingen werd vijf minuten voor het eindsignaal de enige tegen treffer door Wil Bömer in de touwen gejaagd: 2-1. In de halve finale zal het damesteam van WIK tegenstander Oostkapelle treffen. ■vSts-v; .•-■ - Tijdens de kwartfinale van de damesbeker heeft het aamesteam van WIK een verrassende winst geboekt op Vlissingen: 2-1. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9