REBECCA VALDEN, huisarts STREEKDICHTERS Dreischor in plastic 17 sollicitanten functie directeur OBS Noordgouwe Terneuzen twee uur zonder water Overleg over toekomst De Burght Blokkade Rijksdienst Wegverkeer omzeild door noodkentekens Symposium over arbeid in de regio ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 27 februari 1990 Nr. 24701 5 Heeft koorzang iets met het milieu te maken? Het antwoord, luidt: alles. Valse tonen hebben in de koorge schiedenis heel wat geluidsoverlast veroorzaakt en de zuiverheid van de lucht aangetast. Het is de taak van de dirigent om hierin onverbiddelijk te zijn. Zodra een valse toon uit ie mands mond komt dient diens nek ter plekke te worden omgedraaid (van de toon dan wel te verstaan, an ders zouden we over enige tijd geen enkel koorlid meer overhebben). Maar ook op andere wijze heeft de koorzang met het milieu te maken. Ik ontdekte het deze week toen ik het jaarverslag over 1989 van het Ne derlands Hervormde kerkkoor Drei schor doorlas, dat een vriendelijke secretaris mij had toegezonden. Hierbij past een stevige pluim, want ik ken geen enkel koor waar ieder lid zo'n keurig verzorgd jaarverslag in handen krijgt. Uit alles blijkt dat Dreischor een bloeiend Hervormd Kerkkoor heeft, dat er veel en graag gezongen wordt, dat het reisje leuk was en het etentje overheerlijk. Nieuwsgierig als ik ben las ik ook het verslag door een ledenvergade ring die een jaar geleden gehouden werd en ik voelde me gelijk thuis. ,,Na een levendige discussie wordt besloten om tot vervanging van de blouses over te gaan.". Waar heb ik dit meer gehoord? Dit zijn de zwaarste momenten uit het leven van een dirigent. Wat hem thuis nooit lukt gebeurt op het koor. Het hele jaar door mag hij z'n dictatoria le lusten botvieren op een stelletje zingende zielen maar dan... op dat ene moment dat de kleur van de blouses ter sprake komen heeft hij niets meer in de koormelk te brokke len. Mensen wiens stemgeluid hij nimmer hoort, laten zich nu luid keels horen. Een verstandige diri gent hult zich in stilzwijgen, in ge dachten mediterend over het feit aat zijn onmacht over koorkleren de naakte waarheid is. Als het bestuur besluit om een keer geen koorkleding te dragen zegt hij hooguit dat het koor zondag zon der klerenzal zingen maar er is naar mijn weten nog nooit een koorlid ge weest die dit gebod op letterlijke wijze heeft uitgevoerd. In de rond vraag van de ledenvergadering komt het milieu pas goed aan de orde. Een vrouwelijk koorlid vraagt of tijdens de repetities zo weinig mogelijk ge rookt kan worden. Voordat iedereen 'ach en wee' roept, en gaat zeggen dat men nu pas beseft waarom de naam van het dorp Drei-„schor" luidt, haast ik me te zeggen dat hinderlijk gefluister tijdens het repeteren meer stembanden aantast en muziek in rook doet opgaan dan de rook ener sigaret. Beide zijn slecht voor het zangmilieu en ik las dan ook met vol doening dat men er in Dreischor ook wat aan ging doen. Een schitterende oplossing wordt opeens aangedragen door een lid dat in het verslag niet met name genoemd wordt. Hij of zij stelt voor ,,om wel te roken maar om de rook niet uit te blazen". Dat we daar niet eerder aan gedacht hebben! Weg met alle rookverboden. We plak ken op alle rookvrije ruimten in Ne derland nieuwe stickers: Rookt u hier maar gerust! Alleen u mag niet uitblazen,... Binnen één keer zijn we van alle rokers af. Het voorstel wordt helaas wegens technische onmogelijkheid verworpen. Wellicht kunnen we dit als variatie op bepaalde koren toe passen: U mag wel zingen maar wordt verzocht geen geluid te ma ken. (Sorry voor deze opmerking. U begrijpt dat ik deze week met vol doening maar Maij-Weggen heb geke ken). Het volgende milieu-punt tijdens de rondvraag is het voorstel om de plastic bekertjes voor de koffie af te schaffen. Besloten werd om een proefperiode van een maand in te lassen. Weet u waar ik nu zo benieuwd naar ben? Zou de proef geslaagd zijn? Drinkt men na een jaar in Dreischor tijdens de pauze van de koorrepeti ties uit fatsoenlijke kopjes of is men teruggekeerd naar de pastic beker tjes? Het laatste zou mij zeer bedroe ven. Ik haat plastic bekertjes. Ze zijn slecht voor het milieu maar het is nog erger dat je je fikken aan de hete koffie brandt en dat de bekertjes elk moment ommieteren. En dat alle maal ter wille van het gemak om geen afwas te hebben. Maar er is nog meer. Zoals je geen wijn schenkt in een chocolademelk en thee drink uit een soepbord past het bekertje van Dreischor niet bij de koffie. Wie roept dat het uiteindelijk al leen maar om de inhoud van het be kertje gaat en dat de verpakking er niets toe doet moet consequent zijn en protesteren dat de dames van Dreischor nieuwe blouses gaan aan schaffen. Het gaat toch alleen maar om de inhoud (van de muziek wel te verstaan). De dames kunnen dus voortaan ook wel hun kleren kiezen in de vorm van een werkbroek, een badpak of een plastic bekertje. Wie wijn drinkt uit een sierlijk glas proeft meer dan bij dezelfde wijn uit een kartonnén doosje. Het sierlijke glas van de wijn of het mooie kopje van de koffie is watje in zekere zin 'liturgie' kunt noemen. Dat zullen ze bij het hervormde kerkkoor in Dreischor vast wel be grijpen. Het wordt een belangrijk jaar voor Dreischor. Op 11 mei wordt in de Ne derlandse Hervormde kerk het jubi leum op plechtige wijze gevierd. Na afloop wordt volgt dan de officiële receptie. Het koor zal ongetwijfeld schitte rend gekleed gaan, de koffie zal zon der meer in keurige kopjes geser veerd worden en de koorklank zal zuiver zijn omdat het materiaal waaruit koorleden gemaakt zijn ?een kunststof is maar puur mense- ijk vlees en bloed. Alleen dat mate riaal leeft. Alleen dat materiaal zingt. Zon verpakking wordt niet weggegooid. Zoiets gaat nooit in rook op. Gelukkig maar. Vijftig jaar lang zang in Dreischor. Geen plastic koor, maar een gouden koor. Nog ve le jaren. MAtiZAS Februari, (zoals het vroeger kon zijn) Geen bloempje, dat de knop ontschiet. De merel kent zijn wijs nog niet. In de sloten worat 't ongenaakbaar ijs tot water. Maar de avond valt, als troost, al een paar minuten later. Het eerste lam is nét nog niet geboren. De akker ligt nog éven als bevroren. En onder de kluiten slaapt het ongekiemde zaad. Zoals de wilg nog kaal, en zonder katjes staat. Bijna is het geen winter meer, maar nog nét geen lenteweer. 't Is ongedurig bloed, dat onrust baart. En mij verlangen doet naar maart. Jenny van der Veer Noord welle Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierik- zeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierik- zeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen wor den vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. Benoeming wordt in mei verwacht NOORDGOUWE - In totaal hebben 17 mensen gesolli citeerd naar de functie van directeur van de Openbare Basis School te Noordgouwe. Het dagelijks bestuur van de ge meente Brouwershaven plaatste in diverse regionale en landelijke bla den een advertentie. Dat komt omdat men een opvolger zoekt voor de hui dige schooldirecteur G. Gerretsen die na een periode van 37 jaar de openba re basisschool in Noordgouwe gaat verlaten. De DOP Dat komt omdat Gerretsen heeft besloten gebruik te maken van de DOP-regeling. De Doorstroming On derwijzend Personeel waarmee de rijksoverheid wil bereiken dat oude re leerkrachten plaats maken voor jongere (minder dure) onderwijzers. Wethouder S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter vertelde tijdens de openbare vergadering van de adviescommissie onderwijs in het Brouwse stadhuis dat de 17 sollicitanten uit alle delen van Nederland afkomstig zijn en in leeftijd variëren van 'jong tot mid delbare leeftijd'. De sollicitatieprocedure wordt voor een belangrijk deel afgehandeld door een sollicitatiecommissie die wordt samengesteld uit de afgevaar digden uit de adviescommissie On derwijs, de medezeggenschapsraad, het college van b en w, het Brouwse TERNEUZEN - Inwoners van Ter- neuzen hebben maandagochtend van tien tot twaalf uur zonder water ge zeten. In de plaatsen Sluiskil en Hoek was de druk van de waterlei ding verlaagd. Oorzaak was volgens een woordvoerder van de Watermaat schappij Zeeland in Terneuzen een lek als gevolg van de storm. Een 30 meter hoge boom met wor tels onder de leiding bij Sluiskil stond als gevolg van de windstoten te wiegen. Hierdoor ontstond een lek in de leiding. Op advies van de rijkspo litie is reparatie uit oogpunt van vei ligheid in verband met de storm uit gesteld tot vandaag, dinsdag. De lekke leiding is afgesloten en de watervoorziening is overgenomen door een parallelleiding. Werkne mers van de Watermaatschappij Zee land pompen momenteel het water ir> de omgeving van het lek weg. ambtenarenkorps en de schoolinspec- trice. In mei Men streeft ernaar de nieuwe direc teur in mei te benoemen zodat hij of zij de gelegenheid heeft de huidige baan drie maanden tevoren op te zeg gen en met ingang van het nieuwe schooljaar in Noordgouwe te komen werken. BUftGH-H AAMSTEDE - Bij de. Evangelische Alliantie aan gesloten organisaties en ande re gebruikers van het christe lijk conféreptiecentrum De Burght in Burgh-Haamstede voeren komende maand over leg over de toekomst van het centrum. Dat heeft directeur A. van Heusden van de Evangelische Alliantie bevestigd. De bespre king heeft plaats aan de hand van een intern rapport over de mogelijkheden van het cen trum dat de reclame- en marke- tingsadviseur A. Koppens uit Baarn heeft opgesteld. Kop pens wil over de inhoud van zijn rapport geen mededelin gen doen. Het gesprek is volgens het blad Uitdaging van de Evange lische Alliantie bedoeld als „toetsing" van het beleid van het conferentiecentrum en niet als „verkapte wervingscam pagne" om de bezettingsgraad te verbeteren. Het conferentiecentrum werd in 1980 aangekocht een heeft altijd met verlies ge draaid. In 1986 werd besloten het centrum ook open te stellen voor niet-christelijke organisa ties, mits hun activiteiten niet strijdig zouden zijn met de christelijke gedachte achter het centrum. Mede door deze maatregel is de bezettings graad de afgelopen jaren toege nomen, maar onvoldoende voor een winstgevende exploi tatie. Woensdag 28 februari Nederland 1 10.00 uur Vrouw zijn, gevarieerd ma gazine voor de vrouw. 10.45 uur Muzikale fruitmand, pro gramma met geestelijke liederen. Presentatie: Heieen van Dijk. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur In beeld....Libbe Venema, portret van deze schilder. Herh. 15.25 uur Bezoek uit Siberie, Finse natuurdocumentaire. 15.50 uur Lassie: Een blij geluid, Amerikaanse speelfilm. 16.54 uur De avonturen van...kinder programma. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Tijdsein 1, gevarieerd nieuwsprogramma. 18.28 uur Avonturenbaai (Danger bay), Canadese jeugdserie. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur Gospel clip magazine, mu ziekprogramma. 19.56 uur De Campbells, serie. Afl. 20. 20.25 uur Bunkeren, alternatief actu aliteitenprogramma. 20.35 uur Aaron Miller, serie. 21.22 uur God verandert mensen, praatprogramma. 22.25 uur Tijdsein 2, informatie magazine. 23.00 uur Journaal. 23.10 uur De kunstknie, medische do cumentaire. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Royal wedding, Ameri kaanse speelfilm. 17.30 uur The edge and beyond, spectaculaire sporten en stunts. 17.40 uur Starcom, tekenfilmserie. 18.05 uur BOOS, uitzending van Bart Omroep Organisatie Stichting. Pre sentatie: Bart de Graaff. 18.35 uur Countdown, Jasper Faber presenteert popmuziek. 19.25 uur Die 2, comedyserie van Henk Spaan en Harry Vermeegen. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Tour of duty, Amerikaanse serie. 21.20 uur Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Presentatie: Hans Emans en Elsemieke Havenga. 21.50 uur Married with children, Amerikaanse comedyserie. 22.20 uur Veronica film video, film en video-gebeurtenissen. 23.05 uur Tweede lijn, actualiteiten programma. 23.30 uur Pin up Club, erotisch maga zine. 23.50 uur Cash, beleggingsspel, van uit Studio Plantage in Amsterdam. 00.15 uur Journaal. Nederland 3 09.00,13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.00 uur Hollandse nieuwe. Deel 9. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 18.55 uur Het klokhuis, kinderpro gramma. 19.10 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 19.43 uur Midlotto 19.49 uur Uitzending van het GPV 20.00 uur Journaal. 20.20 uur Natuur laat je leven, film van de Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten. 20.25 uur Avondvoorstelling: The King of Friday night, tv-musical. 22.00 uur NOS-Laat, actueel magazi ne. 22.50 uur Studio Sport. 23.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 15.45 uur Samson presenteert: Oom Ferdinand en de toverdrank, Neder landse jeugdfilm. 17.30 uur Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucelia Santos. Afl. 128. 17.55 üur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie Afl. 184. 18.05 iiur Plons, afl.: Plons en de vuurvogel. 18.10 uur Kameleon, doe-programma voor kinderen. 18.35 uur Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart, serie. Afl. 13. 19.00 uur Uitzending door derden, programma van de Katholieke Iblevisie- en Radio-Omroep. 19.25 uur Mededelingen, program ma-overzicht en paardenkoersen. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Tatort, vandaag: Twee soor ten knopen, Duitse misdaadserie. Aansl. Trekking van de eerste Baraka-tranche. 21.30 uur Steek-er-wat-van-op-show, praatprogramma met Emiel Goelen. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws. 22.45 uur Even diep ademhalen (A sharp intake of breath), 21-delige comedy-serie. Afl. 9. 23.10 uur Coda: Klimatogram, van Paul de Vree. BRT 2 18.40 uur Nieuwskrant. 18.45 uur Rin, Japanse serie. Afl. 94. 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl. 963. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Sportavond. 23.00 uur Verkeerstip. Donderdag 1 maart Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.30 uur Museumschatten. Prof. Henk van Os presenteert voorwerpen uit Nederlandse musea. 16.41 uur Neighbours, Australische serie. 17.05 uur Pugwall, Australische jeugdserie. 17.30 uur Journaal. 17.41 uur J. J. de Bom, liedjes en sket ches voor mensen van 9 tot 90 jaar. VARA's kindermenu met om: 18.08 uur Hé, dat kan ik ook, kinder musical. 18.42 uur Boes, tekenfilmserie. 19.00 uur Journaal. 19.22 uur De baas in huis? Ameri kaanse comedyserie. 19.46 uur Lingo, woordspel gepresen teerd door Robert ten Brink. 20.19 uur Zeg 'ns AAA, Nederlandse, comedyserie. 20.47 uur Doet ie 't of doet ie 't niet, spelprogramma. 22.06 uur Achter het nieuws, actuali teitenrubriek. 22.29 uur Golden Girls, Amerikaanse comedyserie. 23.00 uur Journaal. 23.10 uur Impact: het geheim van Klarendal, documentaire over deze Arnhemse wijk. 23.50 uur Natuurmoment. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur AVRO Service Salon, fami lietijdschrift op televisie. Presenta tie: Amanda Spoel, Tineke de Groot en Simone Wiegel. 17.00 uur Post! Correspondentieru briek met The real ghostbusters, se rie. 17.30 uur Toppop gogo, popprogram ma. Presentatie: Hans Schiffers, Bas Westerweel, Robin Albers en Rick van Velthuysen. 18.00 uur Ontdek je plekje. Medem- blik. Herh. 18.10 uur Slik wijzer, medische ru briek. 18.30 uur David de kabouter, teken filmserie naar het boek De Kabouter van Rien Poortvliet en Wil Huygen. Afl. 23. 19.00 uur Pauze tv, jeugdmagazine. 19.25 uur Preferenties, spelprogram ma. Presentatie: Bas Westerweel. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Wintertriathlon in Ottowa. 21.25 uur Vinger aan de pols, medisch magazine. 22.10 uur Karei, Karei de Graaf ont vangt gasten. 22.50 uur v/h Van de rug af gezien, programma waarin gespeeld wordt met de Nederlandse taal o.l.v. Dick Poons. 23.25 uur Journaal. Nederland 3 09.00,13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.00 uur De waslijn, programma over de Nederlandse samenleving en de immigranten. 18.15 uur Azerbaidzjan, een gesprek met de volksfrontleider over de aard van het conflict in Azerbaidzjan. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 18.55 uur Het klokhuis, kinderpro gramma. 19.10 uur Press gang, serie. Deel 12. 19.35 uur Meestervervalser Tom Kea ting over schilders. Deel 5. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur Lopend vuur, mediarubriek gepresenteerd door Leoni Jansen en Philip Freriks. 21.03 uur De bezetting, 21-delige do cumentaire serie van dr. Lou de Jong over het Koninkrijk der Nederlanden in WO II. Afl. 12. Presentatie: Pier Th- nia. 22.00 uur NOS-Laat, actueel magazi ne. 22.45 uur Studio Sport: ABN ten nistoernooi. 23.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 15.45 uur Samson presenteert: De ontvoering, Hongaarse jeugdfilm. 17.30 uur Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucelia Santos. Afl. 129. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 185 18.05 uur Plons, afl.: Plons en de werkmieren. 18.10 uur Draaimolen, kinderserie. 18.20 uur Carolientje en Kapitein Snorrebaard, kinderserie. Afl. 24. 18.35 uur De tovenaar van Oz (The. wizard of Oz), 52-delige Japanse te kenfilmserie. 19.00 uur Korte film. 19.05 uur Uitzending door derden, programma van .de Stichting Syndi cale Omroep. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Buren (Neighbours), Australische serie. Afl. 303. 20.20 uur Felice! quiz waarin twee duo's spelen op vierentwintig televi sieschermen. 20.55 uur Verrassende vertellingen, vandaag: De gave der schoonheid. 21.25 uur Panorama. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws. 22.45 uur Première, filmmagazine met Jo RÖpcke. 23.15 uur Coda: Vier Duitse walsen, van Schubert, uitgevoerd door het Antwerpse klarinettenkwartet. BRT 2 18.40 uur Nieuwskrant. 18.45 uur Babel, wekelijkse nieuws brief voor Turkse migranten. 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl. 964. 19.25 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Van Eyck, tweedelige docu mentaire. Deel 1. 20.55 uur De schipbreuk, humoristi sche cantate van Johan Wagenaar op kolderieke verzen van Gerrit van de Linde alias De Schoolmeester. 21.55 uur Verwant, kunstmagazine. AMSTERDAM - De Stichting Duin behoud dringt er bij b en w van Amstedam op aan een actiever beleid te voeren ter bescherming van de Am sterdamse duinen. De stichting is niet tevreden met de uitkomsdt van commissievergadering waarbij geen concrete toezeggingen zijn gedaan DEN HAAG - Een directeur van een basisschool of een school voor (voort gezet) speciaal onderwijs kan tijde lijk benoemd worden tot directeur op een andere school. De ministerraad is afgelopen vrijdag akkoord gegaan met een voorstel hiertoe van staatsse cretaris Wallage van onderwijs. Het ministerie van onderwijs en weten schappen heeft dit bekendgemaakt. Wanneer scholen plannen hebben voor een fusie en op een van die scho len ondertussen een vacature voor de directeursfunctie ontstaat, kan dit problemen opleveren, zo is in de praktijk gebleken. DEN HAAG - Er zijn nog geen ech te problemen bij de uitgifte van ken tekenbewijzen voor nieuwe auto's door de Rijksdienst Voor het Wegver keer in Veendam, dat al sinds vorige week woensdag geblokkeerd is door protesterende boeren. Volgens de overkoepelende organisatie van ga ragebedrijven BOVAG worden in werkelijk spoedeisende gevallen via het RAI-Datacentrum noodkente- kcnbewijzen uitgegeven. De rijksdienst doet volgens het mi nisterie van verkeer en waterstaat voor importeurs dagelijks 2000 ken tekenbewijzen deel 1 (en 3) de deur uit. Deel 2 wordt op het postkantoor verzorgd zodra de naamhouder (ko per van de auto) bekend is. Tbt en met maandag zal er dus een achterstand van zo'n kleine 8000 zijn ontstaan. Zo dra de blokkade is opgeheven begint er een inhaalrace en moeten tevens de noodkentekenbewijzen worden om gewisseld. Volgens de BOVAG-woordvoerder zijn de problemen beperkt. Om te be ginnen hebben dealers kentekens in voorraad. Bovendien rijdt het meren deel van de mensen die een nieuwe auto heeft gekocht al in een auto. Daar blijven ze dus een paar dagen langer in rijden alvorens deze in te ruilen voor de nieuwe auto. WASHINGTON - De zwarte politi cus Jesse Jackson wordt geen burge meester van Washington. „Ik wil me voor de landelijke politiek blijven in zetten en stel me daarom niet kandi daat voor de post van burgemeester van Washington", aldus Jackson in Washington. ZIERIKZEE - Over het thema Werkloosheid/werkgelegenheid, een regionale verantwoordelijkheid wordt dinsdag 20 maart een symposi um gehouden in de Concertzaal te Zierikzee. Vanaf 20.00 uur gaat een aantal sprekers in op deze actuali teit. Mr J. J. P. M. Asselbergs, burge meester van Zierikzee en in die hoe danigheid voorzitter van de vereni ging bw en s, opent de bijeenkomst. Als eerste spreker staat G. C. van der Wielen (directeur arbeidsbureau) op het programma. J. Groen (voorzitter Intergemeentelijke Sociale Dienst en wethouder Zierikzee) spreekt over de zorg van de gemeentelijke overheid voor de uitkeringsgerechtigden in re latie tot werk. H. G. Freriks, directeur van Fre riks bv in Oosterland, spreekt na mens de Ondernemerskring Schou- wen-Duiveland over personeelspro blemen. Dr W. Vermeend, lid Tweede Kamer PvdA. gaat in op het ontstaan en de bedoeling van de Kaderregeling Arbeidsinpassing. Vervolgens is er een forumdiscussie. 79 „Ik heb een vrije dag zoals u ziet, dokter", zei mevrouw Meijer toen Re becca na de begroeting bij hen zat. „De laatste middag en avond van het jaar mag ik nooit iets doen. Dan legt mijn man beslag op het fornuis". „Ik wist het al", antwoordde Rebec ca. „Ik ben erg benieuwd naar het re sultaat". „Ina, bedien jij de dokter es, meid!" zei de man. „Als u ze niet goed vindt, doe ik het nooit weer!" liet hij erop volgen. „Dan zijn ze natuurlijk goed!" zei Rebecca. „Dat kan ik uw vrouw toch niet aandoen?" „Ik ben er geen ogenblik bang voor!" lachte mevrouw Meijer. Tben Rebbecca even later in de eer ste oliebol hapte, kon zij het zich voorstellen. Hij was inderdaad heer lijk, en de tweede smaakte haar niet minder goed. „Waar heeft u dit toch geleerd?" vroeg zij. „Aan boord, dokter! Ik heb vroeger als kok gevaren! Maar dat is al jaren geleden voor ik getrouwd was. Ik heb er maar twee dingen van overge houden: oliebollen en erwtensoep". Hij lachte. „Dat komt niet zo vaak voor, ziet u! Op onze trouwdag heb ik de rest maar meteen vergeten An ders bleef er voor jou niets over, hè moeder?" Tben ze uitgelachen waren, zei Re becca: „Ik geloof niet dat ik jou hoef te vragen hoe het nu is, wel Ina? Je ziet er uitstekend uit!" „Ik voel me reusachtig, dokter!" „Mooi! En met die rechercheur is het ook goed gegaan?" „Ja. dat was een heel aardige me neer". Zij lachte wat verlegen. „Ik had me die mensen heel anders voor gesteld „We maken ons veel te vaak zorgen om niets", zei Rebecca. Het meisje knikte. „Hij heeft ge zegd dat hij misschien nog eens terug zou komen. Maar ik moest me ner gens ongerust over maken. En die gashaard is in beslag genomen. Die was gestolen „Hij deed het met een bloedend hart", zei mevrouw Meijer. „Hij scheen bang te zijn dat Ina in de kou kwam te zitten Haar man stak nu bij wijze van af wisseling de lepel maar eens in de lucht. „Zó'n jongen, dokter! Maar ik heb hem verteld dat hij daar niet bang voor behoefde te zijn! Zonder die kachel redden we het ook wel! Wat jij, Ina?" „Ik ben blij dat het ding weg is!" zei het meisje. Rebecca zag haar even huiveren. „Ik heb nu alleen mijn ei gen kleren nog. Hij Andree had alles wat van hem was gelukkig meegenomen. Wat nu nog boven staat hoort bij de kamer. Het bed daar ook Zij wees met haar hoofd naar de zijkamer. „Ik moet helemaal Door MENNO DE MUNCK opnieuw beginnen, maar dat is niet erg Zij zag er vastberaden uit. Zij zou voorlopig bij de Meijers blijven, ver telde zij nog, maar de kamer hield zij aan. Zodra zij mocht werken, wilde zij trachten iets te vinden op een ate lier. Zij had er al over gedacht de ba by, waarmee het ook uitstekend bleek te gaan, dan overdag naar een kinderbewaarplaats te brengen, maar mevrouw Meijer was het hier over nog lang niet met haar eens Maar hoe het ook zou gaan Re becca was volkomen gerust over haar toen zij vertrok. Deze jonge vrouw zou zich erdoor slaan, wist zij, en dat was veel meer dan zij ruim een week geleden had durven dromen. Van de ontreddering, waarin zij haar toen had aangetroffen, was geen spoor meer over Bij Gerda Hoornstra wachtte haar een verrassing. Het meisje bleek sinds vanmorgen ook de tenen van haar rechtervoet een beetje te kunnen bewegen. Het was nog niet veel, maar het stemde hoopvol, vooral toen Re becca bij haar onderzoek constateer de dat nu ook deze knie enige span ning vertoonde. Tben zij zich oprichtte en het meisje weer toedek te, dacht zij aan hetgeen zij tot Brox had gezegd op de vrijdag van haar aankomst. „Hopeloos!" En nu? Hef kwam haar bijna voor als een won der (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 5