Fanfarekorps Con Amore bestaat bijna tachtig jaar Kinderen verkennen woonomgeving 4 Diefstal post uit brievenbus Scheldestraat Bushokje opgeblazen Diefstal autoradio Aanrijding lesauto en personenauto Overlast vandalisme Aanrijding auto en bromfiets Diefstal autoradio's Vergadering reinigingsdienst Jaaruitvoering in Noordgouwse dorpshuis trekt bijna 150 belangstellenden NOORDGOUWE - De jaartallen 1910 en 1990 stonden met stralen omgeven op het programma van de muziek uitvoering van het fanfarekorps Con Amore. Tijdens de jaaruitvoering, die zaterdagavond plaatsvond in het dorpshuis te Noordgouwe, kondigde voorzitter B. Hey- boer het 80-jarig bestaan van de muziekvereniging dit jaar nog eens extra aan. Het jubileum wordt gevierd met een extra aantal concertjes door Con Amore deze zomer De 150 belangstellenden die naar muziekvereniging kregen daarvan het dorpshuis te Noordgouwe kwa- zaterdagavond al een voorproefje, men voor de jaaruitvoering van de Onder hen bevonden zich de burge meester van Brouwershaven, L. N. Labruyère, wethouder S. C. J. B. Loschacoff- de Kanter en de dirigent van diverse zusterverenigingen, J. Knuist. Muzikanten gevraagd Con Amore zelf wordt sinds onge veer vier jaar gedirigeerd door Kees van der Maas. Het fanfarekorps telt op dit moment 20 muzikanten en vijf leerlingen. Volgens Van der Maas gaat het muzikale niveau van het korps steeds wat omhoog. ,,We zitten op het niveau van de derde afdeling De muziekvereniging Con Amore telt 20 muzikanten en 5 leerlingen. Jong en oud doen mee. (Foto: Joop van Houdt). van het KNMF. Maar helaas kunnen we niet echt uitkomen in een con cours omdat we geen volledige bezet ting van muziekinstrumenten heb ben. Con Amore zou dus heel goed wat meer muzikanten kunnen gebrui ken. „Vooral mensen die trombone of bugel bespelen. Met meer mensen zijn we ook minder kwetsbaar als er eens iemand wegvalt". Toch bleek tijdens de jaaruitvoe ring dat de twintig muzikanten een aardig partijtje kunnen wegblazen. De negen muzieknummers die op het programma stonden werden alle maal de afgelopen tijd ingestudeerd. Het fanfare-orkest opende met de mars Groot Breda van Joh. C. de Wit. Daarna waagde men zich gelijk aan het moeilijkste stuk van de avond, Little porttait van A. Waignein. Een modern getint muziekstuk waarin di verse thema's door elkaar h&en wer den gespeeld. „Het is net als bij een portret. Van ver af zie je het geheel, maar dichtbij blijkt het uit ontzet tend veel kleine melodieën te zijn op gebouwd die allemaal door elkaar heen moeten worden gespeeld", aldus Van der Maas. Con Amore bracht het er goed af. Programma Naher, mein Gott, zu dir van L. Ma son in een arrangement van E. Ruh was een koraal en verder speelde Con Amore een stuk uit het eerste deel van de Messiah van Handel, Comfort ye my people. De leerlingen van Con Amore speelden een kleine symphonie van Italiaanse melodieën. En na de Lijn baanmars van J. P. Laro werd The wi se teddybear gespeeld. Een stuk van T. Legrady waarbij B. Heyboer via een solopartij op de trombone het lo pen van een teddybeer uitbeelde. Het muzikale gedeelte van de jaar uitvoering werd besloten met Re member the old times, een medley van bekende melodieën en de mars The red jackets. Op 31 maart treedt Con Amore op in Delft in het kader van uitwisselingsconcerten met de muziekvereniging Kunst na Arbeid uit die stad. De Delftse muzikanten traden vorig jaar september op in Noordgouwe. Ook toneel Behalve musiceren kunnen de le den van Con Amore ook toneelspe len. Zo bleek zaterdagavond. Na de pauze werd met eigen mensen het to neelstuk Henkie opgevoerd. Een klucht in twee bedrijven over de bele venissen van twee studenten. De re gie was in handen van Adriaan de Wit. ZIERIKZEE - In de nacht van zaterdag op zondag werd een PTT-brievenbus aan de Scheldestraat te Zierikzee opengebroken en werd daaruit post ontvreemd. De inbraak werd om vier uur 's nachts opgemerkt door een mevrouw die in een woning na bij de brievenbus woont. Zij zag hoe een man van ongeveer 25 jaar bezig was de bus open te breken en de post te stelen. Toen de gealarmeerde politie ter plaatse kwam was hij er al vandoor. De politie verzoekt mensen die tussen de laatste lichting (ongeveer 17.00 uur za terdag) en 's nachts vier uur post in de betreffende bus heb ben gegooid contact op te ne men met de PTT om na te gaan of hun post nog aanwezig is. Te vens verzoekt men mensen die getuige zijn geweest van de diefstal contact op te nemen met de politie (01110-14055). Tenslotte vraagt men de dief om de poststukken waar hij toch niets mee kan doen terug in de bus te gooien. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF ZIERIKZEE - In de nacht van za terdag op zondag werd door vanda len het ZWN-bushokje aan de Greve- lingenstraat opgeblazen. De schade was aanzienlijk omdat alle wanden van gehard glas en de flëxiglazen koepel van de abri hierbij kapot gingen. De politie vermeod dat vuurwerk werd gebruikt voor de ont ploffing. De vandalismedaad vond plaats tussen zaterdag 22.00 uur en zondagmorgen 10.00 uur. BRUINISSE - In de nacht van za terdag op zondag werd uit de auto van A. M. uit Bruinisse de radio/cas- settérecorder gestolen. Het voertuig stond geparkeerd aan de Havenkade te Bruinisse. De dieven sloegen een ruitje in om bij de geluidsappara tuur te kunnen komen. ZIERIKZEE Geslaagd Aan de opleidingsschool voor Zie kenverzorgenden te Goes slaagden de volgende kandidaten voor het exa- men:Connie Braber (Sommelsdijk), Jeanette van Dijke (Bruinisse), Ma- chelina Goudzwaard (Oosterland), Carla van der Guchte (Colijnsplaat), Natascha Krejci (Oude Tonge) en Lies de Vos (Wolphaartsdijk). Allen kre gen hun praktische opleiding bij de Corneliastichting te Zierikzee. Verloting kooi Eendracht In totaal 17 jongeren hebben zich aangemeld voor deelname aan de ver loting van een plaats aan boord van de 'Eendracht'. Dinsdag 6 maart wordt bekend gemaakt wie de geluk kige is die op kosten van de Slaven- kas een tocht met het oude zeilschip mee mag maken. De loting wordt ver richt door burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee en gaat van start om 16.30 uur in de trouwzaal van het stadhuis. De jongeren die zich hebben aangemeld voor de reis wor den uitgenodigd de trekking bij te wonen. Vrouwenbijeenkomst De Evangelische Omroep (EO) komt donderdag 8 maart met 'Bij u op de koffie' in de Christelijke Gere formeerde kerk aan de Zevenge- tijstraat in Zierikzee. De bijeen komst begint om 9.30 en duurt tot ongeveer 11.30 uur. Gastspreekster op deze bijeenkomst is Tonneke Bijker. Zij spreekt over het thema 'Maria in een Marthawereld'. Er is uitgebreid gelegenheid om vragen te stellen naar aanleiding van haar inleiding. Franny Vink verleent haar muzikale medewerking aan de ochtend. De pre sentatie is in handen van Bertie Ri chardson. In de kerk is die dag ook een EO-informatiestand met boeken en platen aanwezig. Iedereen is van harte welkom. uiscussie-avond gemeenteraadsverkiezingen In een aantal plaatsen in Zeeland organiseert de FNV informatie-avon den over de gemeenteraadsverkiezin gen op 21 maart dit jaar. Naar de op vatting van de FNV kunnen gemeenten heel wat doen om de men sen die op of onder het minimum zit ten hulp te bieden. Dat kan zowel in geldelijke zin als bij het doorbreken van het sociaal isolement waarin de ze mensen volgens de FNV in dreigen te raken. De FNV wil de gemeenten erop attenderen dat het vaak ont breekt aan goede voorlichting. Zo zijn volgens de FNV slechts weinig mensen bekend met het feit dat ze bij de gemeente kunnen aankloppen om financiële steun voor allerlei noodza kelijke uitgaven als ze beneden een bepaalde inkomensgrens zitten. „Ge meenten falen vaak op het gebied van het geven van voorlichting zodat er momenteel sprake is van 'ondercon- sumptie' van dit soort regelingen', al dus de FNV. Dit en nog een aantal an dere zaken komt aan de orde tijdens de informatiebijeenkomsten. In Zie rikzee wordt donderdag 15 maart een FNV-informatie-avond over de ge meenteraadsverkiezingen gehouden. De bijeenkomst wordt gehouden in het .Huis van Nassau en begint om 20.00 uur. SCHARENDIJKE Hulp Szaba Boldisar, sinds ongeveer an derhalf jaar woonachtig in Scharen- dijke, is afkomstig uit het dorpje Sztana te Roemenië. Samen met Ka- talin Agoston organiseerde hij de ver koop van bandjes van een vioolcon cert van Katalin. De opbrengst van de bandjes zou ten goede komen aan de bevolking van Roemenië. Gekozen is voor het geboortedorp van Szaba en Katalin. De opbrengst is besteed aan voedselpakketten. Verder is er een radio-cassetterecorder gekocht voor de dorpjeugd. De verkoop van de bandjes was niet toereikend, daarom ondersteunen plaatselijke diako- nieën, met name de diakonie van de Gereformeerde kerk te Zierikzee en de Hervormde en Gereformeerde ker ken van Scharendijke dit project. De ze week worden de spullen naar Roe menië gebracht. Het mee met een transport vanuit Oost-Souburg. KERKVVERVE NCVB De afdeling Kerkwerve van de Ne derlandse Christenvrouwen Bond (NCVB) heeft er de jaarvergadering weer opzitten. De vice-presidente opende met gebed, een bijbellezing en een meditatie, gevolgd door sa menzang. Na haar welkomstwoord werden de jaarverslagen gelezen. Me vrouw van der Schelde-den Boer werd in het bestuur gekozen en vice- predidente mevrouw Bolleman-van der Velde verlaat het bestuur. Haar taak wordt overgenomen door me vrouw Stouten-van der.Goot, voor geen tweede sectretaresse. Zij wordt op haar beurt opgevolgd door me vrouw Stouten-Vane. Mevrouw Klee- mans werd gehuldigd in verband met haar veertigjarig lidmaatschap. Na het officiële gedeelte was er een bloe- menkwis, gevolgd doo enkele spelle tjes bingo. Ook was er het toneelstuk je Meneer Koetuur gaat een dagje uit. Met een spreekwoordenspel en een bloemetje voor een ieder die zich had ingezet werd de avond afgesloten. De afdeling komt 21 maart weer bijeen in het zaaltje van de Hervormde kerk in Kerkwerve. NlEUWERKERK Help Polen Onder de noemer Help Polen zijn de families Folmer en Molenaar in Nisuwerkerk een actie begonnen voor dit Oost-Europese land. Eind maart gaat er een vrachtwagen met hulpgoederen naar Polen toe. Het is d bedoeling, dat de goederen via een school met zevenhonderd leerlingen onder de allerarmsten worden ver deeld. Ook is hulp gevraagf door een weeshuis met vijftig kinderen. Wat is er nodig? Geld, baby- en kinderkle ding, speelgoed, schoenen, kleding, toiletartikelen, bedden enzovoort. Wie iets heeft kan bellen met 01114- 1671 en zo wordt alles opgehaald. OOSTERLAND Uitvoering De Vereniging Openbaar Onder wijs (VOO) heeft voor vrijdag 9 maart de eerder uitgestelde toneel uitvoering Contact et Kootje op de agenda staan. Vanaf 20.00 uur kun nen de bezoekers van de Oosterhof in Oosterland kennis maken met de ac- teerkwaliteiten van Wim de Valk, Jo sé van Beek-de Lange, Gretha Wenning-Capelle, Anita van Broek, Joop van der Laan, Janny Geelhoed- Boot, Jacqeline van Westen-van Don gen en Bram van der Berge. De regie is in handen van Suze van Almenkerk-Stoutjesdijk en soufleu- ze is Marianne van Beek-Jansen. De voorstelling wordt zaterdag 10 maart om 14.00 uur herhaald voor de oude ren in de regio. De betreffende sozen hebben hiervoor al een uitnodiging ontvangen. BRUINISSE Zwemvierdaagse Ook in het zwembad 't Aquarium in Aquadelta wordt deze week de Natio nale zwemvierdaagse gehouden. Deze vierdaagse wordt gehouden van maandag 26 februari tot en met don derdag 1 maart van 17.00 tot 18.30 uur. De gestelde eisen zijn: 250 meter per dag onder de tien jaar en vanaf tien jaar 500 meter per dag. Geslaagden zwemdiploma In het zwembad 't Aquarium heb ben verschillende kinderen afge zwommen voor hun diploma. Voor het A-diploma zijn geslaagd:. Arlette van der Schoor, Bianca van der Reest, Tbssa Overweel, Esther Goud, Natha lie Sonneveld, Saskia Boer, Jacob van Oostenbrugge, Bram de Ronde, Gijsbert Visser, Marinda Kole, Ro nald Zwager, Cornelis Hage, Erwin Zegers en Thnja Pieper. Voor het B- diploma slaagden: Joosxt Visbeen, Elaine Bom, Björn Koolwijk, Annet te Schot, Carolien Schot, Antoine Ha- ge, Lysian Quist en Maurice Geense. ABN-bank opgeheven Het kantoor van de ABN-bank in de Oudestraat van Bruinisse wordt opgeheven. Dc klanten van de bank hebben een schrijven thuis gekregen dat de bankactiviteiten zich zullen concentreren in Zierikzee en Haam stede. De bank in de Oudestraat be staat daar al een decennia en was drie ochtenden in de week open. De klan ten hebben het advies gekregen of de bank op afstand aan te houden of een andere bank te kiezen. Clivia giganthea De clivia in de huiskamer van me vrouw Maartje Bal-van Duivendijk aan de Dijkstraat 13 kan zich in een brede belangstelling verheugen. De clivia in z'n algemeenheid is een ou- dejaarse plant die vroeger in elke huiskamer voorkwam. Tbch was de plant moeilijk aan het bloeien te krij gen en als kamerplant komt de clivia bijna niet meer voor. Bij mevrouw Bal staat echter een meer dan tien jaar oude clivia in trotse bloei. Het unieke aan de plant is echter dat er zelfs twee bloemkelken aanwezig zijn aan deze clivia, een apart geval dus. Geslaagd Aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam is afgestudeerd Johan Nieuwersteeg uit Bruinisse. Hij stu deerde af in de bedrijfseconomie. MIDDELBURG Voorjaarsvergadering FNV Het district Zeeland van de FNV houdt zaterdag 28 april haar voor jaarsvergadering. De vergadering wordt gehouden in Hotel Arneville in Middelburg. Op de agenda staat on der meer behandeling van het werk plan '89-90 en de behandelingen van de ingekomen voorstellen van de FNV-afdelingen. Tot 12 maart kunnen nog voorstellen voor de voorjaarsver gadering worden aangeboden. ZIERIKZEE - Op de hoek Lammer- markt/Zuidwellestraat botsten vrij dagmorgen een lesauto en een perso nenauto op elkaar. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 08.30 uur. De lesauto bestuurd door J. H. van O. uit Zierikzee stond ter hoogte van de Lammermarkt stil in de Zuidwellestraat. Vanuit de Lam mermarkt kwam W. N. de J. uit Zie rikzee met een personenauto. Hij zou de bocht iets te ruim hebben geno men en daardoor op de lesauto zijn gereden. Beide auto liepen deuken op. WAGENINGEN - De kwaliteit van de Nederlandse wateren is rampza lig. Een drastische vermindering van de hoeveelheid stikstof en fosfaten is absoluut noodzakelijk. ZIERIKZEE - In de nacht van vrij dag op zaterdag kwamen bij de poli tie veel klachten binnen van inwo ners uit de Zierikzeese wijk Poortambacht die overlast hadden van vandalistisch gedrag door jonge ren. In een aantal brievenbussen wer den kranten gestopt die daarna in brand werden gestoken. Er was ge luidsoverlast door het geschreeuw en lawaai dat werd gemaakt door carna val vierende jongeren. De klachten kwamen vooral uit die ene wijk plan West. In de binnenstad, waar de poli tie intensief surveilleerde in verband met alle losliggende materialen van deherinrichtingswerkzaamheden, bleef het rustig. ZIERIKZEE - Op de hoek Schuit haven/Lange Nobelstraat vond een aanrijding plaats waarbij een auto en bromfietser waren betrokken. Het ongeluk gebeurde donderdag om ongeveer 17.30 uur. R. van de O. reed met zijn bromfiets vanuit de Lange Nobelstraat in de richting van de Schuithaven. Op de hoek met de Schuithaven kwam een personenauto bestuurd door E. M. I. uit Oosterland vanaf de richting Hem aan. De brom fietsbestuurder zou deze auto geen voorrang hebben gegeven. Bij de aan rijding die volgde werden beide voer tuigen licht beschadigd. BURGH-HAAMSTEDE/BRUI- NISSE - In het afgelopen weekend werd uit diverse auto's de geluidap- paratuur gestolen. Soms gebeurde dat zelfs op klaar lichte dag. Zoals in Burgh- Haamstede waar zondag tussen 13.00 en 14.00 uur de auto van R. H. uit Sliedrecht werd opengebroken. Het voertuig stond geparkeerd aan -de Strandweg te Haamstede. De ra dio/cassetterecorder die werd gesto len had een waarde van ongeveer 400 gulden. Ook in Bruinisse werden di verse auto's opengebroken. Onder an dere de voertuigen van twee Duitsers die stonden geparkeerd aan de Hage- weg. De dieven namen de geluidappa- ratuur mee. KERKWERVE - Dinsdag 27 februa ri vergadert het algemeen bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland. De vergadering wordt gehouden in het kantoor van de reinigingsdienst aan de Kerkring in Kerkwerve Be langrijkste agendapunt is de benoe ming van een nieuwe directeur van de dienst. De vergadering begint om 14.00 uur. ZIERIKZEE - Hoe ziet een huis er uit, hoe wordt het gebouwd en hoe wonen de mensen in andere landen? Dat waren de vragen waarmee de jongste groepen van de Zierikzeese Jan Wouter van den Doel basisschool zich de afgelopen vijf weken bezig hielden tijdens het project Wonen, het huis. In de klas werd gepraat, gete kend, gelezen en gewerkt over diverse aspecten die aan wonen zitten. In elke klas stond in het kader van het project een groot kartonnen huis. Een metselaar kwam op school om te demonstreren hoe een muurtje wordt gemetseld en er werd een grote kijkavond gehouden waarbij ook de ouders werden geïnformeerd over het onderwerp wonen. Afgelopen vrijdag werd het project afgesloten met een speurtocht door de wijk waar in de school ligt, het Zierikzeese Poortambacht. De kinderen kregen daarbij een echte bouwhelm op die be schikbaar werd gesteld door aannemersbedrijf Herik uit Sliedrecht. Zij bezochten de bouwplaats aan de Ha- ringvlietstraat waar dit bedrijf werkzaam s en kregen daar een demonstratie over de werking van een bouwlift. In het kader van de speurtocht werd op deze laatste dag voor de krokusvakantie nog een aantal opdrachten uitgevoerd dat te maken had met huizen en bouwen. In totaal deden 84 leerlingen uit de groepen een en twee aan het project mee. K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4