Programma zaterdag en zondagvoetbal Groot en sterk deelnemersveld bij Lieven Hoogerhuistoernooi Liesbeth Oud mist het clubrecord 800 Provinciale indoor dressuur we dstrijden op één tel m indoor NIEUWSBODE Eerste viswedstrijd van Dreischor voor clubtitel Provinciale kampioen schappen Bridgeclub Zierikzee Zeeuws kampioenschap schaatsen Tweede jeugdteam Scaldina wint prima van Westerzicht Klaverjas- marathon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 februari 1990 Nr. 21698 9 De beste drie dames en heren van het tweede Lieven Hoogerhuis bowlingtoernooi: Cees-Jan Kooman, Adriaan Hanse, Renee de Waay, Willemien Bom, Jacolien de Bruin en Marjon Dijkman. In het midden mevrouw Hoogerhuis. In Bowling Renesse RENESSE - Voor het tweede Lieven Hoogerhuis bowlingtoernooi, in Bowling Renes se, hadden zich 91 liefhebbers ingeschreven. Dit tweede toernooi was een zogenaamd handicap-toernooi, waarvan de voorrondes bestonden uit vier games. In het vrij sterke veld konden de kampioenen van vorig jaar, Helene Bakelaar en Jerry Rijstenbil, zich niet plaatsen voor de finale. Bij zowel de dames als de heren konden slechts acht bowlers zich plaatsen voor de finale. Er werd dien tengevolge wederom op het scherpst van de snede gespeeld. Voor de finale wisten zich uiteindelijk te plaatsen, bij de heren: Gerard Keuzekamp, Wim Hoekendijk, Lex van Boven, Ja cob Stoel, Renee de Waay, Cees-Jan Kooman, Adriaan Hanse en Hans Hilgers. Bij de dames waren dit: Lena Kooman, Fronka Kuijsters, Marian de Graaf, Neeltje Dekker, Jacolien de Bruin, Marjon Dijkman, Tiny Staal en Willemien Bom. De wedstrijdleiding was weer in de bekwame handen van Jacob Stoel, die ook het gigantische rekenwerk op zich had genomen. Samen met me vrouw Hoogerhuis maakte Jacob Stoel bekend dat bij de heren Cees- Jan Kooman, met een pinfall van 638, kampioen was geworden, terwijl de beste dame gevonden werd in Wille mien Bom; 598. De verdeling van de beste acht plaatsen was als volgt: Heren: 1) Cees-Jan Kooman, 638; 2) Adriaan Hanse, 620; 3) Renee de Waay, 606; 4) Gerard Keuzekamp, 580; 5) Lex van Boven, 564; 6) Wim Hoekendijk, 561; 7) Jacob Stoel, 536; 8) Hans Hilgers, 514. Dames: 1) Willemien Bom, 598; 2) Jacolien de Bruin, 568; 3) Marjon Dijkman, 564; 4) Marian de Graaf, 551; 5) Neeltje Dekker, 550; 6) Tiny Staal, 537; 7) Lena Kooman, 497; 8) Fronka Kuijsters, 486. TERNEUZEN - Door de Regio Zee land van de KNGB zijn in samenwer king met de gymnastiekvereniging EMM uit Terneuzen, de provinciale kampioenschappen voor dames en meisjes in de C-lijn gehouden. Deze wedstrijden vonden plaats, onder grote belangstelling van het publiek, in sporthal 't Zwaantje te Terneuzen. Drieënveertig deelneemsters, af komstig van verschillende gym nastiekverenigingen uit Zeeland streden om de fel begeerde eerste plaats. De wedstrijdleiding was in handen van de heer Piessens (comm wedstrijdport regio Zeeland). De wedstrijd verliep zeer vlot. Er werd geturnd in de volgende klasse: klasse VI, Klasse V, Jeugdklasse, Junior klasse en Seniorklasse. Om 13.00 uur ving de wedstrijd aan. De oefenstof werd afgewerkt op de parterre brug, balk, paard sprong en de vrije- oefening. De wedstrijd werd afgeslo ten door de heer Verplanken, vice- voorzitter van de Regio Zeeland. De uitslagen van de wedstrijd zijn naar categorie als volgt: Klasse VI: 1. Linda Kox, Thor Sas van Gent, 30.40; 2. Mireille Hoogste- ger, VTV Vlissingen, 30.35; 3. Ingrid Meulmeester, GV Koudekerke, 29.80. Klasse V: 1. Mireille Kampen, Thor Sas van Gent, 29.55; 2. Vèronique Hooge^eger, VTV Vlissingen, 29.10; 3. Bedette v. d. Zande, Delta Sport Zierikzee, 28.40. Jeugdklasse: 1. Laura van Driel, EMM Tferneuzen, 29.65; 2. Wendy van 't Westeinde, GV Koudekerke, 29.55; 3. Jessica de Krijger, Thor Sas van Gent, 28.75. Juniorklasse: 1. Monika Dekker, GV Koudekerke, 29.75; 2. Esther Knol, GV Koudekerke, 29.05; 3. Ellen- Martien Eegdeman, MTV Middel burg, 28.90. Seniorklasse. 1. Saskia Peters, MTV Middelburg, 30.30; 2. Jessica Verstraeten, Thor Sas van Gent, 29.85; 3. Lizette Kallemein, GV Kou dekerke, 27.50. LELYSTAD - De Organisatie van Rand- en IJsselmeervissers (OVRIJ) is tegen het invoeren van een volledig gesloten periode voor de IJsselmeer- visserij van 15 maart tot en met augustus en een open tijd voor het vissen met minimummaas wijdtes van 140 millimeter (1 september tot 30 november) dan wel 101 millimeter (tugsen 1 december en 15 maart). pit plan, dat het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij de OVRIJ onlangs heeft voorgelegd slaat volgens voorzitter W. Janssen alles wat de OVRIJ de laatste jaren heeft meegemaakt. KOUDEKERKE - Het eerste team van bridgeclub Zierikzee speelde tij dens haar laatste wedstrijd van het seizoen, in de hoofdklasse viertallen van de Nederlandse Bridgebond, ge lijk tegen het team van Koudekerke. Met deze laatste wedstrijd is er weer een competitie beëindigd voor het eerste team van BC Zierikzee. In tegenstelling tot de opponenten Vlis singen en Reimerswaal, die naar de eerste klasse degradeerden, wist Zie rikzee zich nog vrij gemakkelijk te handhaven; drie verliespartijen, drie gelijk en vier overwinningen. Ten behoeve van de ladder- wedstrijd werd er ook weer van leer getrokken. De hoogste score was voor de heren Van Ast en Kegels met 67.50%. De gedetailleerde uitslagen volgen hierna: Groep 1; 1) mw Böhm/dhr Gedrojc, 130 (60.19%); 2) mw Van Wingerden/dhr Blonk, 128; 3) echtpaar Van de Berg, 117; 4) echtpaar Stokla, 112; 5) hrn Begu/Van de Post, 111; 6) mw Terwisscha/dhr Aker boom, 110; 7) dms Geluk/Van de Zan de, 104; 8) dms Van Leeuwen/Van de Zande, 91; 9) dms Van 't Leven/ Schaalje, 89; 10) mw T. van de Berg/ dhr Does, 88. Gemiddelde: 108. Groep 2: I) hrn Van Ast/Kegels, 162(67.50%); 2) hrn Boot/Eekman, 145; 3) dms Van Oeveren/Tennekes, 133; 4) echtpaar Hollander, 109; 5) dms Schiettekat- te/Van de Valk, 102; 6) hrn 't Hart/De Vries, 99; 7) dms Poes/Eekman, 90. Gemiddeld: 120. Groep 3: 1) dms Ko- toun/Plaating, 171 (61.07%); 2) dms Hogerheyde/Van de Wekken, 150; 3) dms Gaanderse/Klompe, 140; 4) dms Begu/Van de Post, 135; 5) hrn Oost woud Wijdenes/Timmerman, 129; 6) dms Verschoore/De Vlieger, 115. Ge middeld: 140. Van AV Delta Sport DORTMUND - De 16-jarige Liesbeth Oud miste op één seconde het clubrecord 800 meter indoor bij de B- junioren. De Delta Sport atlete uit Middelharnis reali seerde een knappe tijd van 2.26.0 minuten tijdens inter nationale atletiek-indoorwedstrijden te Dortmund. De talentvolle loopster was 'vanaf de start in de zeer moderne indoor ac- ZIERIKZEE - In tegenstelling tot wat maandag uit een artikel in deze krant, over het Zeeuwse schaatskam pioenschap, mocht blijken, heeft de jongste deelnemer aan deze titel strijd, de Zierikzeeënaar Jordi de Looff, wel degelijk een goede presta tie geleverd. In overweging nemende dat de 15-jarige De Looff als C-junior aan het kampioenschap deelnam, zijn 500 m tijd verbeterde met ander halve seconde, de 1500 m reed in 2.50.07 (oud record 2.55.4) en tussen de junioren met zijn eerste 3000 m (6.02.83) een derde plaats veroverde, moet geconcludeerd worden dat dit Zierikzeese schaatstalent juist een prima vooruitgang heeft geboekt. DREISCHOR - De hengelsportvereniging Dreischor heeft onlangs alweer haar eerste wedstrijd gevist ten behoeve van het clubkampioenschap. Op de eerste plaats eindigde P. de Spirt met vijftien vissen, en een puntentotaal van 233. met zijn laatste twee worpen drie gro te botten met een totale lengte van 93 Ondanks de barre weersomstandig heden hadden zich toch zeventien le den, waaronder vier jeugdleden, ver zameld op het strand van Westen- schouwen. Er werd gevist vanaf an derhalf uur voor laag water tot an derhalf uur na laag water. In de eer ste helft van de wedstrijd, met afgaand water, wist P. de Spirt reeds middels verre worpen twaalf schar ren op het droge te krijgen. Zijn te genstanders bleven daarbij ver ach ter. Wisselen Toen na het wisselen ook het getij keerde gingen ook de andere henge laars meer vangen, terwijl De Spirt op dat moment juist stilviel. Met na me in het laatste half uur werd er nog een aantal grote botten gevangen, wat het vangsttotaal van de wed strijd nog flink deed stijgen. W. de Wilde, die tot een kwartier voor het einde nog niets had gevangen, ving De grootste vis werd gevangen door K. Vermaas, die een bot van 37 cm op de meetlat kon leggen. Na af loop bleek dat er ongeveer acht me ter vis gevangen was die als volgt verdeeld werd: 1) P. de Spirt, 15 vis sen, 233 pt; 2) N. Romijn, 7 vissen, 125 pt; 3) D. Fluit, 7 vissen, 124 pt; 4) H. Quist, 94 pt; 5) W. de Wilde, 93 pt. De volgende wedstrijd voor het clubkampioenschap van de HSV Dreischor is op 14 april, wederom op het strand van Westenschouwèn.. Eén week hiervoor, op 7 april, vindt nog de befaamde Eilandenwedstrija Schouwen-Duiveland plaats, waar aan wordt deelgenomen door leden van de vier eilandelijke hengelsport verenigingen Dreischor, Oosterschel- de, 't Zijpe en De Krabbe. commodatie al duidelijk aanwezig door het tempo te bepalen in een groep met Nederlandse en Duitse at letes. Vooral door een sterke slotfase liep zij uiteindelijk een prima tijd van 2.26.0 minuten. Hiermee kwam ze wel heel erg dicht in de buurt van het clubrecord dat al sinds 1981 op naam staat van Jacolies van Gastel (2.25.0). De tijd van Van Gastel werd toen gevestigd tijdens de Nederland se meerkampkampioenschappen voor B-junioren in de IJsselhal te Zwolle. De toen talentvolle meer kampster werd mede dankzij die prestatie ook Nederlands kampioen. Zeeuws record Ascha Kikstra zorgde ook voor een uitstekende prestatie door op de 200 meter een nieuw Zeeuws record te vestigen met een tijd van 27.2 secon den. Het Zeeuwse record stond op naam van Christian Lauers met een elektronische tijd van 27.07 secon den. Van de handgeklokte tijd van Kikstra met 27.2 mag reglementair 0.24 seconden worden afgetrokken waardoor ze de tijd van Lauers uit Hulst uit de boeken laat verdwijnen. De 16-jarige atlete uit Zierikzee liep met deze knappe tijd ook een nieuw clubrecord zowel bij de B-junioren als A-junioren. In beide categorieën stonden deze records op naam van Christian van de Riet en Carianne Berrevoets met dezelfde tijd van 29.2 seconden. Kikstra kwam in het internationa le gezelschap ook uit op het hoog springen met een sprong van 1,50 me ter. De Delta Sport atlete bleef hiermee echter onder haar kunnen, want ze heeft al een sprong staan van 1,60 meter. Op het kogelstoten kwam zij tot een afstand van 9,70 meter. De 15-jarige Tbm van den Ouden naderde het clubrecord bij de B-ju nioren op een aantal tiendes van se- LONDEN - Volgens de Anglicaanse bisschop Trevor Huddlestone is er een kans dat de zwarte Zuidafrikaan- se leider Nelson Mandela naar Lon den komt voor een popconcert dat op 16 april in het Wembley-stadion wordt gehouden om zijn verjaardag te vieren. Huddlestone, die al jaren actie voert tegen de Zuidafrikaanse rassenpolitiek en een voorman is van de Britse anti-apartheidsbeweging, heeft Mandela woensdag gebeld over het concert op tweede paasdag. Man dela reageerde zeer enthousiast op het idee om daar het woord te voeren. ZIERIZEE - Het tweede jeugdteam van tafeltennisvereniging Scaldina heeft onlangs een prima wedstrijd gespeeld tegen Westerzicht 4. Deze thuis wedstrijd werd met 6-4 gewonnen. Het eerste team speelde een matig duel en eindigde met 5-5 gelijk tegen MZ 2. Voor het eerste team opende Arjan Bom de wedstrijd. Tegen Treebush speelde hij een nogal wisselvallige partij, maar wist wel te winnen in 21- 9 en 23-21. Marco Hanse vervolgens verloor zijn openingspartij in drie games: 14-21, 21-15, 19-21. Ook de nummer drie Sjaak Hanse verloor zijn eerste partij, en wel van Rooden- burg: 20-22, 13-21. Het dubbel Bom/Marco Hanse wist door een overwinning de score weer recht te trekken: 2-2. Na het dubbel scoorden achtereen volgens Arjan Bom en Marco Hanse, waardoor er een 4-2 voorsprong op de borden kwam. Toch wisten de Mid delburgers nog drie keer te winnen en zodoende op vijf te komen. Arjan Bom moest de laatste partij spelen tegen Sukel. Hoewel wat ongemakke lijk won hij met 21-19 en 22-20. Hier door werd er een gelijkspel gereali seerd: 5-5. Scaldina 2 speelde in de pupil len/welpenklasse een leuke partij te gen Westerzicht 4. Hans Boon opende met 21-10 en 21-8. Alice de Vlieger moest een partij laten lopen, terwijl Danny de Boer won van Querly met 21-3 en 21-11. Het dubbel Boon/De Vlieger won de partij in drie games: 21-16, 15-21, 21-10. Hierdoor kwamen de Zierikzeeënaren op een 3-1 voor sprong. Er werd vervolgens om en om gescoord. Arjan Bom wist in deze competitie vooralsnog op een 100% score te blij ven. Alice de Vlieger won ook nog een partij zodat er een 6-4 eindstand kon worden genoteerd. Dit prima re sultaat biedt goede perspectieven voor de toekomst, waarbij het voor namelijk belangrijk is veel aandacht te schenken aan de juiste techniek van het spél. DREISCHOR - Zaterdag, 24. februari aanstaande, vindt in manege De Korenzolder te Bruinisse het Provin ciale Indoor dressuurkampioenschap voor paarden en pony's van de Koninklijke Nederlandse Federatie (KNF) van Landelijke Rijverenigingen plaats. De organisatie is in handen van de LR en PC De Schouwse Ruiters, uit Dreischor. Vrijwel de gehele Zeeuwse dressuurtop zal zich zaterdag in Bruinisse manifesteren. conden. Op de 60 meter sprint liep Van den Ouden een tijd van 7.4 secon den waarmee hij ééntiende seconde verwijderd bleef van het clubrecord dat in 1985 gevestigd werd door Ro bert Begemann op dezelfde accom modatie in Dortmund. Ook liep de Zierikzeese atleet een prima tijd op de 200 meter (24.5). Sprint Hans Saman startte op de 60 meter sprint bij de heren. Op de snelle kunststof indoorbaan van de Hel- mut-Körnig-hall kwam Saman tot een tijd van 7.7 seconden. De 18- jarige Serge Schot kwam bij het hoogspringen niet hoger dan 1,60 me ter en realiseerde bij het verspringen een afstand van 4,80 meter. B-junior Michel Pleune uit Burgh- Haamstede liep op de 200 meter een tijd van 25.2 seconden. De atleet van Delta Sport die in eerste instantië op de 1000 meter moest starten meldde zich te laat bij de start waardoor hij op dit onderdeel alleen maar vanaf de zijlijn de verrichtingen kon vol gen. René Baartse startte wel op de 1000 meter bij de senioren en liep een keurige tijd van 2.52.0 minuten. Bij voorbaat kan gesteld worden dat de kampioene van 1989 in de Z(ware)-klasse paarden, Mascha Bustraan, haar titel zal kwijtraken. Aangezien haar paard Camaro naar Hongarije is verkocht is Bustraan aanstaande zaterdag de grote afwezi ge. De titelverdedigster in de Z-klas- se pony's, Nicole Slabbekoorn uit Goes heeft inmiddels de maximale ponyleeftijd van achttien jaar over schreden ep. ,^an derhalve haar kam pioenschap teVeneenfe niet verdedigen, i Favorieten Bij de paarden wordt getipt als één der belangrijkste favorieten de 67- jarige Kees Steendijk uit Kruinin- gen. Maar ook Eppo Roovers en zijn echtgenote Mieke Roovers doen zeker mee in deze titelstrijd. Amazones als" Fransisca Bakker, Marina Quaak en Lieveke Goossens kunnen zeker ook nog aan dit lijstje kanshebbers wor den toegevoegd. Bij de Z-klasse pony's komt de ge routineerde Miranda Zeeman aan de start. De amazone van de Dijkrui- ters, uit Wolphaartsdijk, zal onge twijfeld alle zeilen bij moeten zetten om de concurrentie, zoals onder an dere de gezusters Alice en Julia van Exel uit Willemstad, voor te blijven. In de M-klasse pony's zijn de ver wachtingen rond Debbie Rijn hoog gespannen. Zij liet bijvoorbeeld goe de indrukken achter tijdens de Indoor Zeelandwedstrijden, die rond de jaarwisseling plaatsvonden. Bij de M-paarden is het zaak voor Eppo Roovers om hier zijn titel te ver dedigen. De strijd in deze klasse ligt echter geheel open, daar de jury-le den nimmer één van de deelnemende Zeeuwse combinaties eerder hebben zien rijden. Verrassingen zijn zodoen de niet uitgesloten. Voorafgaand aan de kampioensrubrieken rijden de la gere klassen hun proeven. In totaal zullen er achttien rijverenigingen vertegenwoordigd zijn en maar liefst 75 starts plaatsvinden. De opzet van dit kampioenschap, waarbij de diverse kampioenen en reserve-kampioenen zich plaatsen voor de nationale titelstrijd te Erme- le op 17 maart (pony's) en op 23 en 24 maart (paarden), is dit jaar enigszins gewijzigd. In plaats van twee jury leden gaan voor de editie 1990 vier personen bepalen wie de kampioenen gaan worden in de klasses M(idden) en Z(waar). De eerste twee panel leden doen. een zogenaamde selectie terwijl hét andere duo bepaalt wie van deze besten de allersterkste is en dus de kampioenstitel krijgt. De aanvang van de lagere dressuur- klassen, zaterdag 24 februari, is om 09.00 uur, de kampioenswedstrijden beginnen om 13.15 uur. De ponykam pioenen zijn bekend om 16.45 uur, bij de paarden ligt dit rond 20.30 uur. Het overrijden bij de pony's is om 15.07 uur, bij de paarden gaat dit ge beuren om 18.52 uur. ZIERIKZEE - Zaterdag 10 maart, a.s. organiseert PV Gevleugelde Vrienden in het clublokaal een kla- veriasmarathon, waaraan door iede re klaverjasliefhebber kan worden deelgenomen, men behoeft geen lid te zijn van een vereniging. Er zal een prijsverdeling zijn van een op de vier deelnemers prijs. De aanvang van de marathon is om 10.00 uur en eindigt om 22.00 uur, waarna om 23.00 uur de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Voor verdere inlichtin gen en inschrijven kan een ieder zich wenden tot de secretaris van de PV Gevleugelde Vrienden, L. J. de Bruijn, 01110-14208. Deze klaver- jasmarathon word gehouden in het clublokaal van de PV Gevleugelde Vrienden^ Kerkhof NZ 16(01110-17009) te Zierikzee. KNVB district Zuid I 3e klasse A Tbrneuzense Boys-Yerseke Veere-WHS AZVV-Kloetinge 4e klasse A Rillandia-WC '68 Zaamslag-DFS Meeuwen-Middelburg Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie le klas Kruiningen-WIK Wolfaartsdijk-VCK 's-H.Arendskerke-Colpl. Boys Dau wendaele-Apol lo Reserve le klas Yerseke 3-Middelburg 2 2e klas SVD-Borssele Reserve 2e klas A Meeuwen 3-Wolfaartsdijk 2 Rillandia 2-Dauwendaele 2 Duiveland 2-Heinkenszand 2 3c klas D Kloetinge 5-Duiveland 3 4e klas A SKNWK 3-Meeuwen 5 Afdeling Zeeland zondagcompetitie 2e klas C Domburg 2-Middelburg 4 Hansw. Boys 2-Zierikzee 5 4e klas A Renesse 3-Zonnemaire Juniorencompetitie Groep A3 DFS Al-Oostkapelle Al Groep A4 Duiveland Al-Bruse Boys Al Zaterdagbeker Arnemuiden 2-Duiveland 1 Damesbeker WIK-Vlissingen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9