REBECCA VALDEN, huisarts Wonen en alles wat daarmee samenhangt in OWOG-cursus Extra verkeersdrukte door krokusvakantie Boeren uit Zeeland beëindigen actie Lespakket Anne Frank voor scholen Hoofdingenieur-directeur ir. H. Engel weg bij EWS Sneeuw- kwaliteit lijdt onder hoge temperaturen Vorig- jaar 190.000 klachten van vakantiegangers ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 februari 1990 Nr. 24698 5 GOES - Boeren uit Zeeland, West- Brabant en de Zuidhollandse eilan den beëindigen hun actie voor de ver hoging van de graanprijzen. Dat heb ben de akkerbouwers met bijna alge mene stemmen beslist. De boeren keerden woensdagochtend recht streeks naar huis terug. Juist deze groep leverde een derde deel van de zeshonderd bij de actie gebruikte tractoren. Of het besluit van deze groep gevolgen zal hebben voor de actieplannen van de boeren uit Friesland, Groningen en de IJs- selmeerpolders is op dit moment nog niet bekend. De boeren uit Gronin gen, die zich dinsdag het meest strijd vaardig toonden, werkten dinsdag avond nog aan plannen om met behulp van diepladers extra tracto ren naar Den Haag te halen. Vervolg van pagina 1 ket Oorlogsgetuigen bovendien een mooie aanleiding zijn om de vier mei herdenking in Zierikzee in een bre der perspectief te plaatsen. Ofschoon alle basisscholen op eigen wijze aan dacht aan de vier mei-herdenking be steden blijft dit voornamelijk een- binnengebeuren. Met uitzondering dan van de Johan Louis de Jonge- school die het Joods Monument bij de Grachtweg heeft geadopteerd. Lovende Ofschoon vanuit het onderwijs lo vende woorden over dit onderwijs pakket zijn geuit bleek het gebruiken van Oorlogsgetuigen voor een ge paste vier mei-herdenking volgens wethouder Groen toch ook een be zwaar te hebben. Door het koppelen van dit pakket met de dodenherden king zou deze plechtigheid een „kin derzaak" kunnen worden, hetgeen niet wenselijk is, omdat de herden king een zaak van de gehele burgerij moet zijn. Uit de summiere gegevens van Groen bleek dat er inmiddels een werkgroep is gevormd die zich bezig houdt met de invulling van de 4 mei viering. Waarschijnlijk gebeurt dat met een speciale dienst in de Nieuwe Kerk. Er staat dus meer te gebeuren dan alleen het pakket. Wonen is meer dan alleen maar een dak boven je hoofd hebben ZIERIKZEE - De tijd dat het tehuis voor ouden van da gen, zoals dat indertijd heette dé bestemming van nage noeg elke oudere was is allang voorbij. Wie nu als senior nadenkt over zijn huisvesting heeft (landelijk gezien) de keuze uit wel achttien verschillende woonvormen plus legio regelingen voor hulp dan wel aanpassingen van de woning. Deze diverse woonvormen plus de mogelijkheid om samen met leeftijdgenoten tot een verantwoorde keu ze van de meest geschikte huisvesting te komen zijn de elementen van een wooncursus voor zelfstandig wonen de vijftigplussers die in maart op verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland start. Het bejaardenhuis „oude stijl" waar „ouden van dagen" genieten van een onbezorgde levensavond. Een dankbaar onderwerp voor menige tekst of conference maar ook bron van menselijk leed. Hoe goed die te-j huizen voor ouderen ook mochten zijn, heel wat ouderen voelden zich daar toch uitgerangeerd, omdat alles voor hen werd gedaan. Die tijd dat het als vanzelfsprekend werd ervaren dat een oudere zich op de lijst voor een plaatsje in het be jaardentehuis liet zetten is voorbij. Met name de laatste jaren is het zo lang mogelijk zelfstandig blijven wo nen (al dan niet met extra hulp) in zwang gekomen en daarmee ook zijn de mogelijkheden van de ouderen huisvesting aanzienlijk verbreed. Rijkgeschakeerd „Landelijk worden er alleen al zo'n achttien verschillende woonvormen voor ouderen onderscheiden" schetst mevrouw A. Seerden, projectfunctio naris van het Over Wonen Van Ouderen-project (OWOG) het rijkge schakeerde terrein van de ouderen huisvesting. Behalve die verschillen de woonvormen wordt de zelfstandig wonende oudere ook nog eens gecon fronteerd met een scala van mogelijk heden voor thuishulp en evenveel (fi nanciële) regelingen voor eventuele aanpassingen in zijn woning. Een wirwar van mogelijkheden waardoor de oudere soms het spoor bijster raakt. Voor de Algemene Nederlandse „Ik ben meer ontwerper dan filosoof ZIERIKZEE - Hoofdingenieur directeur ir. H. Engel gaat Rijks waterstaat verlaten. In een inter view met Zee/landvisie, het per soneelsblad van Rijkswaterstaat blikt hij terug en kijkt hij voor uit. „Ik ben meer een ontwerper dan een filosoof", aldus Engel in Zee/landvisie. Wie de opvolger van Engel wordt is nog niet be kend. Engel kijkt, zo blijkt uit het in terview, met tevredenheid terug op zijn loopbaan bij Rijkswater staat. „Eigenlijk ben ik voldaner over de goede vriendschappen die daar ontstaan zijn dan over het feit dat je iets materieels hebt ach tergelaten", aldus Engel. Nieuwe opdrachten „Wij staan nu voor nieuwe en buitengewoon interessante taken". stelt Engel in Zee/landvisie. „Als je denkt aan onze milieutaak, on ze zorg voor de waterkwaliteit, dat is ongelooflijk boeiend", aldus Engel. Hij blijft overigens actief als coördinator van een groep spe cialisten die adviseren inzake mi lieuprojecten. „Op die manier hoop ik dat werk in de milieusfeer nog een tijdje voort te kunnen zetten", al dus Engel. Zoals aangestipt is nog niet be kend wie Engel gaat opvolgen als hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat. Engel maakt ge bruik van de VUT. Ook de HID's van Noord-Brabant, Zuid-Holland en Gelderland vertrekken, even als enige leden van de hoofddirec- tfe. Volgens Zee/landvisie wordt het wel begin maart eer een opvol ger van Engel wordt aangewezen. Hoofdingenieur-directeur ir. H. Engel vertrekt bij Rijkswaterstaat. Bond voor Ouderen (ANBO) en Hu manitair was die voor velen wat on overzichtelijke situatie reden om in 1985 het Over Wonen Van Ouderen (OWOG) proefproject te starten. Een project waarvan de wooncursus voor zelfstandig wonende vijftigplussers deel uitmaakt. In samenwerking met het Gecoördineerd Ouderenwerk (GOW), en de regionale dan wel plaat selijke afdelingen van Humanitas, Vrouwen Advies Commissie, ANBO, FNV en andere belangenorganisaties voor ouderen is in een aantal plaat sen waaronder ook Middelburg, Vlis- singen en Oostkapelle/Domburg een begin gemaakt met deze cursus, die door de vijftigplussers zelf moet wor den voorbereid en ingevuld. In tegen stelling tot elders is er in Zeeland een speciale projectfunctionaris voor dit OWOG-project benoemd, mevrouw A. Seerden. In de rij van „OWOG-plaatsen" volgt nu ook Schouwen-Duiveland waar met ingang van 12, 13 en 15 maart een begin wordt gemaakt met deze speciale wooncursus voor vijf tigplussers. Deze cursus is door de projectfunctionaris en een speciaal opgerichte werkgroep waarin verte-, genwoordigers van verschillende re gionale ouderenorganisaties zitting hebben voorbereid. Ofschoon deze activiteit omschre ven wordt als een wooncursus behoe ven de vijftigplussers geen „school se" toestanden te vrezen. „De cursis ten vullen de cursus zelf in om schrijft mevrouw Seerden het princi pe achter de vier bijeenkomsten rond de ouderenhuisvesting. Wel is het zo dat de deelnemer thuis wat voorbe reidend werk moet doen voor de cur sus. Geen huiswerk in de gebruikelij ke zin des woörds maar bij voorbeeld eens op een rijtje zetten welke voor zieningen hij als oudere graag in de nabijheid heeft of aan welke voor waarden zijn woning moet voldoen. Opzet Wil een vijftigplusser tot een wel overwogen keuze komen van de huis vesting en woonomgeving die hij als oudere wenst dan moet hij allereerst weten welke mogelijkheden er op dit gebied bestaan. Daarom wordt aan de hand van een brochure nagegaan welke woonvormen er zijn. Landelijk blijken er in totaal achttien verschil lende huisvestingsvormen te be staan. Ook de plaatselijke mogelijk heden voor ouderen qua huisvesting en thuishulp komen aan bod. Emancipatie Een zeker zo belangrijk onderdeel van deze cursus vormt de zogenaam- de woonbewustwording. Tb vaak werd in het verleden over de hoofden van ouderen heen beslist over hun on derkomen. Daarin wil de cursus ver andering brengen door de vijftigplus ser ertoe aan te zetten om wensen over zijn woning en woonomgeving duidelijk op een rijtje te zetten. Een stukje emancipatie van de oudere op huisvestingsgebied dus. Daarbij beperkt de aandacht zich niet tot de woning met eventuele aan- passingen. Ook de aanwezigheid van bepaalde voorzieningen, zoals de na- bijheid van een bushalte of een win kelcentrum plus de sociale veiligheid van de omgeving komt hierbij ter sprake. Door hierover met leeftijdge noten te praten krijgt de vijftigplus ser meer zicht op de eisen die hij als zelfstandig wonende oudere aan het wonen stelt. DEN HAAG - De sneeuwkwaliteit in het Alpengebied heeft momenteel veel te lijden van de hoge temperatu ren. De sneeuwkwaliteit is hard en ijzig in de ochtend en later op de dag pappig. Dit meldt een ANWB-waar- nemer donderdag. In de Dolomieten probeert men met sneeuwkanonnen nog een strook kunstsneeuw aan te brengen om een dalafdaling mogelijk te maken, maar door de al genoemde hoge temperatu ren zal dit spoedig niet meer moge lijk zijn. Het wintersporten is daar matig tot slecht, aldus de ANWB. Frankrijk biedt momenteel nog de beste wintersportmogeliikheden. Oostenrijk komt op de tweede plaats, daarna pas Zwitserland waar de mo gelijkheden sterk verslechterd zijn. De algemene verwachtingen voor de komende dagen zijn volgens de ANWB niet optimistisch. Het voor jaarsachtige weer met temperaturen van ruim boven nul en de invloed van de zon verslechteren de wintersport mogelijkheden nog verder. Ofschoon het OWOG-project zich op Schouwen-Duiveland met een wooncursus „openbaart" is die cur sus niet de enige activiteit. Mevrouw Seerden: „De cursus kan een aanzet vormen tot het verder uitdiepen van een bepaalde woonvorm of tot het on dernemen van actie om een bepaalde woonvorm of essentiële voorziening voor ouderen van de grond te krij gen". Van start Zover is het echter nog niet, eerst moet de cursus van start gaan. Om zo veel mogelijk zefstandig wonende vijftigplussers de gelegenheid te ge ven deze cursus te volgen wordt deze op drie plaatsen gegeven. Maandag 12 maart wordt voor ouderen uit Zierik zee en Brouwershaven een informa tiebijeenkomst in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw in Zierikzee gehouden. De cursusbijeen komsten hier zijn gepland op 28 maart, 4 april, 11 april en 18 april en wel steeds van 9.30 tot 11.30 uur. Voor ouderen uit Westerschouwen en Mid- denschouwen wordt de cursus in De Schutse in Burgh-Haamstede gege ven en wel op de volgende data: dins dag 13 maart (informatiebijeen komst), 27 maart, 3 april, 10 april en 17 april en eveneens tussen 9.30 en 11.30 uur. Voor de senioren uit Duive- land is dorpshuis Oosterhof in Oos- terland uitgekozen als „leslokaal". De bijeenkomsten hier zijn eveneens van 9.30 tot 11.30 uur en wel op de vol gende dagen: Donderdag 15 maart, 29 maart, 5 april, 12 april en 19 april. Om 9.00 uur reeds kan men op boven genoemde adressen terecht. De cur sus kost in totaal vijftien gulden (in clusief koffie). Aanmelding als deelnemers is mogelijk bij de Stich ting Welzijn Ouderen, telefoon 01110- 13224. DEN HAAG - Vorig jaar hebben on tevreden -vakantiegangers 190.000 klachten ingediend. De helft deed dit al op de vakantiebestemming, ter wijl de andere helft na terugkeer in Nederland een klacht indiende. Dit blijkt uit een uitgebreid consumen tenonderzoek dat Inter/View in op dracht van de vereniging van reisbu reaus ANVR heeft gehouden. De klachten variëren van een ka potte lamp in de bungalow en lawaai van de buurman in het appartement tot ernstiger klachten. Uiteindelijk zijn duizend klachten bij de geschil lencommissie reizen van de ANVR gedeponeerd. De ANVR heeft het onderzoek la ten houden om meer inzicht te krij gen over de hoeveelheid en de aard van de klachten van Nederlandse va kantiegangers in het buitenland. ANVR-woordvoerder Couvreur bena drukt dat de onderzoekers de op dracht hadden de negatieve zaken naar boven te halen. „Met de resultaten van het onder zoek willen we kwaliteitsverbetering tot stand brengen. Daarom moest In ter/View zoeken naar het maximaal negatieve. Dat geeft toch altijd een bepaalde kleur aan zo'n onderzoek", aldus Couvreur. Uiteindelijk blijft 36 procent van de 190.000 klagers na het indienen Van de klacht toch ontevreden. Cou vreur: „Mensen die bijvoorbeeld op het vliegveld forse vertraging hebben opgelopen, blijven boos. De reisorga nisaties kunnen daar natuurlijk niets aan doen." Vrijdag- 23 februari Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Tao Tao (De kleine panda- beer), 26-delige serie animatiefilm pjes voor kinderen. Afl. 24. 15.55 uur De vrijdag is anders, geva rieerd actualiteitenprogramma. Pre sentatie: Mieke Lamers en Willibrord Frequin. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur 100 jaar tekenfilm. Afl. 7. 18.15 uur De verloren zoon, gesprek van Leo Fijen met Harrie Nouwen. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur Spoorloos, programma waarin mensen uit heden en verleden elkaar ontmoeten. 19.25 uur Waku waku, spelshow. Pre sentatie: Rob Fruithof. 20.00 uur Spoorloos, vervolg. 21.30 uur Brandpunt, actualiteitenru briek. 22.05 uur Het geheim van de Sahara, 7-delige serie over de zoektocht naar een legende. Afl. 2. 23.00 uur Journaal. 23.10 uur The Zero option, Engelse thriller van Sarah Hellings. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Gloss, serie van 31 afleve ringen. Afl. 23. 16.48 uur Billy Hotdog en Linda pre senteren TROS Jeugdstation. Met vanmiddag: 16.53 uur Heathcliff Co, teken films. Herh. 17.25 uur Alf op Melmac, tekenfilm serie. Afl.: Mossel worstel wedstrijd. 17.48 uur Bassie en Adriaan, jeugdse rie. Afl.: Filmopname. 17.53 uur TROS Aktua junior, actua liteiten voor en door kinderen. 18.23 uur TROS Popformule, live acts, nieuwe videoclips en de Natio nale Hitparade, gepresenteerd door Martijn Krabbé. 18.58 uur Tik Tak, kleuterserie. Afl. 15. 19.03 uur Linda, life-style magazine voor jongeren. Presentatie: Linda de Mol. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur 'n Hoofdstuk apart (Never judge a book by its cover), blijspel van Seymour Blicker. 22.29 uur De TV-dokter, adviezen van huisarts Ferdinand Zwaan. 22.30 uur TROS Aktua export - Tur kije, informatief programma. Pre sentatie: Tineke Verburg, Ed Nijpels en Hein van Nievelt. 23.15 uur De TV-dokter, adviezen van huisarts Ferdinand Zwaan. 23.15 uur TROS Sport, sportmagazi- ne gepresenteerd door Jack van Gel der. 23.45 uur Journaal. Nederland 3 09.00,13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 10.00 uur Nieuws uit de natuur. Afl. 16. 10.30 uur Computer jour naai. Afl. 5. 11.00 uur School-tv weekjournaal. Afl. 21. 11.30 uur Anderland. Afl. 3. 18.00 uur Paspoort (Pasaport), maga zine in het Turks en het Nederlands. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 18.55 uur Het klokhuis, kinderpro gramma. 19.10 uur Graaf Duckula, tekenfilm serie. Afl. 20. 19.35 uur Alan B'Stard: de nieuwe staatsman, Engelse serie. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur Jimmy's, wekelijks verslag van de belevenissen in een streekzie kenhuis in Engeland. 20.48 uur Cinema 3, filmnieuws ge presenteerd door Cees van Ede. 21.00 uur Tweede voorronde Nationa le Songfestival, halve finale. 22.00 uur NOS-Laat, actueel magazi ne. Presentatie: Maartje van Weegen. 22.45 uur Uitslag tweede halve finale van het Nationale Songfestival. 22.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie. 14.00 uur Frans: Les écrivains chez eux. Afl. 3. 14.30 uur Chemie. Afl. 13. 17.30 uur Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucelia Santos. Afl. 125. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 179. 18.05 uur Postbus X, jeugdserie rond een mysterieuze weldoenersorganisa tie. Afl. 20. Met: Jaak Vissenaken, Veerle Eyckermans, Lulu Aergeerts e.a. 18.35 uur David de kabouter, 26- delige serie. Afl. 8. 19.00 uur Uitzending door derden, programma van de Socialistische Omroep. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Buren (Neighbours), Aus tralische serie. Afl. 300. 20.25 uur Monsignor, Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Frank Perry. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws. 22.45 uur Weerbericht. 22.50 uur Tijd is geld, wekelijks fi- nancieel-economische rubriek. Pre sentatie: Paul d'Hoore. 23.00 uur Vrijdagnachtfilm: Mrs. Sof- fel, Amerikaanse speelfilm, uit 1984 van Gillian Armstrong. 00.45 uur Coda. Toon me je kamer dichtertje, van Frank de Crits. BRT 2 18.40 uur Nieuwskrant. 18.45 uur Babel. Wekelijkse nieuws brief voor Marokkaanse migranten. 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl. 960. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Filmspot, achtergrondin formatie bij de filmactualiteit. 20.25 uur W.O. II - Cultuur in oor logstijd. Afl. 2: Nieuwe griffels, scho ne leien. Over literatuur in oor logstijd. 21.25 uur Desktop publishing, 10- delige serie over grafische vormge ving met een personal computer. Afl. 6: Vormgeving van publikaties. 21.55 uur Europese culturen, 7-delige documentaire serie. Afl. 4: Rome. DEN HAAG - De ANWB en de poli- tieverkeerscentrale in Driebergen verwachten als gevolg van de krokus vakantie een extra verkeersdrukte op vrijdagmiddag en -avond (16.00 en 20.00 uur) en zaterdag tussen 9.00 en 14.00 uur. Knelpunten zijn de grensovergan gen op de A12 Utrecht richting Duitse grens, A67 Eindhoven richting Vènlo en de A76 Geleen richting Heerlen. In België wordt eveneens een druk 'ver- keersweekend' verwacht vooral rich ting het zuiden van het land. In de Bondsrepubliek zorgen de be ginnende vakanties vooral in het zui den van het land voor extra verkeer. Knelpunten zijn hier onder andere de autobanen rond Keulen en Frankfurt en de autobaan tussen Frankfurt en München. Ook veel Duitsers vertrek ken naar de wintersport. In Frankrijk zal het ook extra druk zijn op de weg. Meer dan de helft van de ongeveer 10 miljoen Fransen gaat richting Alpen. Volgens de ANWB en de verkeerscentrale is het in Frank rijk op vrijdag en zaterdag druk op de grote wegen richting Alpen. Naar verwachting gaan er vanuit Neder land zo'n half miljoen mensen met krokusvakantie. 76 Rebecca dacht aan haar gesprek met Ina op de dag na de bevalling. „Nee", zei zij. „Het lijkt mij dat zij een heel goede haven is binnengezeild", hernam hij. „Ik heb een paar jaar bij de zedenpo litie gewerkt, en ik kan u verzekeren dat hier alle voorwaarden aanwezig waren voor een heel nare toekomst voor dat meisje". „Dat geloof ik graag", zei Rebecca. Zij dacht een ogenblik na. „Hoewel zij heel kordaat is", liet zij erop vol gen. „Zij heeft bij deze mensen al weer een enorme dosis moed gekre gen". Hij lachte even. „Ja, zij is in uitste kende handen", zei hij. „Als ik haar vanmiddag beslist had willen spre ken, zou ik niet gemakkelijk zijn bin nengekomen, geloof ik!" „Nee, dat denk ik ook niet! Die stiefvader is er maandag geweest, en dat heeft mevrouw Meijer nogal over rompeld. Ina is toen erg van streek geweest; het verbaast me nog steeds dat dat geen ernstiger gevolgen heeft gehad. Ik heb de familie Meijer daar na gezegd iedereen eerst naar mij te sturen, ziet u. Ik wilde geen enkel ri sico meer lopen". Hij wees geamuseerd op zich zelf. „En hoe dat werkt ziet u aan mij!" zei bij. „Maar het gaat er dus om dat ik wel even met haar moet praten. Wan neer zou u daar uw toestemming voor kunnen geven?" „Is er haast bij?" Hij knikte. „Ja eigenlijk wel, dok ter! Het is een nogal uitgebreid on derzoek, en ik wil er graag mee op schieten". „Ik begrijp het", zei zij nadenkend. Zij drukte haar sigaret uit en keek hem aan. „Ik stel het erg op prijs dat u bij de Meijers niet bent blijven aan dringen, meneer Koops". „Dat was nu ook weer niet noodza kelijk, dokter. Tben ik daar was, be greep ik al wel enigszins hoe het in el kaar zat". „Ja Zij zweeg en overwoog snel de mogelijkheden. Ina was al heel wat opgeknapt, en de recher cheur leek haar geen figuur die ook maar in de verste verte kon worden vergeleken met de befaamde olifant in de porseleinkast. „Ik zie eigenlijk niet in waarom het vandaag niet meer zou kunnen", zei zij. „Zij weet dan tenminste ook eindelijk, waar zij met haar man aan toe is". „Ja. En dat is toch ook wel belang rijk „Inderdaad. Maar ik wil haar voor die tijd nog wel graag even zien. Heeft u er bezwaar tegen als ik haar dan vertel dat u komt?" Hij dacht even na. „Nee", zei hij toen. Zij keek op haar horloge. „Het is nu kwabt voor vier", zei fcij. „Als ik met een vertrek, kan ik om een uur of zes aan haar toen zijn. Schikt het u om zeven uur?" Hij stond op. „Ik zal ervoor zorgen dat ik er dan ben, dokter". Tben zij er aankwam, had men bij Door MENNO DE MUNCK de familie Meijer juist de maaltijd gebruikt. Mevrouw Meijer was aan de afwas bezig en haar man stond af te drogen. Ina lag in bed. en dat scheen haar maar matig te bevallen. „Ik heb aan tafel gegeten, dokter", zei zij, „maar toen moest ik er met een weer in van tante Mies. Ik mocht niet eens helpen afdrogen". „Hoera voor tante Mies!" zei Rebec ca. „Ik ben het er volkomen mee eens!" „Hoor je het nu, Ina?" vroeg me vrouw Meijer. Haar man stond er onhandig bij. Hij beschikte kennelijk niet over het flair, waarmee zijn vrouw deze wel zeer spoedige terugkeer van Rebecca opving. Haar houding drukte in geen enkel opzicht verbazing uit; zij deed alsof het iets heel gewoons was dat Rebecca nu alweer kwam, terwijl zij er vanmorgen ook was geweest. Maar het gedrag van haar echtge noot scheen Ina tot nadenken te stem men. Zij antwoordde niet op de vraag van mevrouw Meijer, maar haar blik ging heen en weer tussen hem en Re becca. Tben zei zij verwonderd: „Ik had u nog niet verwacht, dokter! U bent vanmorgen pas geweest!" Rebecca ging bij haar op de rand van het bed zitten. Zij draaide er niet omheen. „Het was ook niet mijn be doeling vandaag tweemaal te komen. Ina", zei zij, „maar ik kreeg vanmid dag een bericht over je man, en (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 5