Sg JA 'Ik ben helemaal gek van duiken en ik wil graag dat duikcentrum realiseren' Gert en Hermien weer in Bruinisse Lespakket Anne Frankstichting voor Zierikzeese basisscholen SAMAN BV Nieuwe burgemeester in Bruinisse Bruse fietsster gewond GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE Sanering Rookverbod Vrouwenbonden Bowling De sanering van de vissershaven in Bruinisse In Westerschouwen moeten de dorpshuizen Vrouwen worden steeds minder vaak lid van Een groot en sterk deelnemersveld bij Lieven is met (motor)pech van start gegaan. (Pag. 2). zelf beslissen over het' rookverbod. (Pag. 3). een specifieke vrouwenorganisatie. (Pag. 4). Hoogerhuistoernooi in Renesse. (Pag. 9). DONDERDAG 22 FEBRUARI 1990 146ste jaargang Nr. 24698 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) Laat niet van buiten leren; men praat papegaaien woorden voor, maar mensen moet men leren denken. Jacob de Gelder S. C. Mathijssen teleurgesteld over houding college met betrekking tot duikcentrum: SCHARENDIJKE - „Ik ben helemaal gek van duiken en ik wil gewoon graag dat duikcentrum realiseren. Dui ken is mijn leven geworden". Aan het woord is S. C. Ma thijssen uit Scharendijke, eigenaar/exploitant van een bescheiden duikcentrum aan de Elkerzeeseweg. „Het wordt hier gewoon te klein. De klanten kunnen hun auto niet meer kwijt. Ik heb meer ruimte nodig". Mathijssen wil niets liever dan een oude loods aan de oude haven van Scharendijke omtoveren in een duikcentrum waar alles op en aan zit. Een meerderheid van de gemeente raad ziet ook wel wat in zijn plannen, maar het college van b en w is een heel andere mening toegedaan. Zij vindt, tot groot verdriet van Mathijssen, een dergelijk duikcentrum op die plaats onverantwoord. Mathijssen kwam in 1983 vanuit Eindhoven naar Scharendijke. Hij kocht een huisje aan de Elkerzeese weg, compleet met mini-camping. Een mini-camping die, vanwege zijn ligging dicht bij de oude haven van Scharendijke, zeer in trek bleek bij sportduikers. „Zij zaten dikwijls met lege luchtflessen en daarom ben ik indertijd met een vulstation begon nen", aldus Mathijssen. on in de oude loods en de bouw van kleed- en wasruimtes. „Maar dat kost gewoon veel te veel geld en daar staan te weinig inkomsten tegen over", stelt Mathijssen. Wat hij wil is een duikcentrum compleet met kanti ne, overnachtingsmogelijkheid voor zo'n 50 man en een filmzaal. Een plaats kortom waar duikers kunnen eten, drinken, slapen en uiteraard hun luchtflessen kunnen laten vul len. Volgens het ooilege van b en w van Midd^ischouwen zou een dergelijk compleet duikcentrum veel verkeer aantrekken en dat zou dan weer tot parkeerproblemen kunnen leiden. Mathijssen is er echter van overtuigd dat de problemen die het college ziet op te lossen zijn. Mathijssen hoopt nog steeds samen met de gemeente tot een oplossing te kunnen komen. Hij stelt dateen duikcentrum niet alleen de belangen van de duiksport dient, maar ook ze ker die van de gemeente. „Als dat duikcentrum er komt betekent het ook werkgelegenheid. Ik denk dat er zeker een aantal permanente banen aan verbonden is", aldus Mathijssen. Lokatie Volgens het college van b en w dient Mathijssen echter uit te zien naar een andere lokatie. Vestiging aan de ha ven Kloosternol zou zoals reeds aan gestipt volgens het college weieens tot schier onoplosbare parkeerpro blemen kunnen leiden. Een duikcen trum daar zou een te grote verkeers- aantrekkende werking hebben. Ma thijssen: „Als de duikers nu met lege flessen zitten moeten ze van hun duikstek weer naar een vulstation. En dat zijn ook verkeersbewegingen". vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Advertentie Voor: Dakbedekking Goten naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 Van het een kwam het ander. „Het begon met een vulstation, maar het werd van lieverlede steeds meer", vertelt Mathijssen. Hij is samen met zijn echtgenote nu bijna twee jaar ac tief met zijn duikcentrum waar hij al lerhande duikbenodigdheden aan de man brengt en onderhoudswerk aan duikapparatuür doet. „Het draait fantastisch, eigenlijk een beetje te fantastisch", aldus Mathijssen. Reden voor hem om uit te zien naar een wat ruimer onderkomen. Hij vond wat hij zocht in de oude haven van Scharendijke. Een al enige jaren leegstaande loods die vroeger eigen dom was van Cebeco en nu in handen is van jachtwerf De Grevelingen. Aan ruirhte geen gebrek. Alles bij elkaar beslaat de loods 650 vierkante meter. Mathijssen ging aan het reke nen en tekenen en kwam tot de slot conclusie dat zowel lokatie als ge bouw uiterst geschikt zouden zijn voor de vestiging van een duikcen trum. Hij nam contact op met de ge meente Middenschouwen en ont vouwde zijn plannen. Meteen al werd hem duidelijk gemaakt dat zijn plan nen wat al te ambitieus waren. Wel kreeg Mathijssen groen licht voor het realiseren van een vulstati- «S. C. Mathijssen in zijn duikcentrum aan de Elkerzeeseweg. (Foto: Joop vaji Houdt). ffil* P£ Bitr Verwachting tot vrijdagavond: Lente-achtig In de nacht weinig of geen bewol king en een minimumtemperatuur van ongeveer 4 graden. Overdag vrij zonnig. Middagtemperatuur onge veer 15 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 26 febr. Zaterdag: Zonneschijn: 30% Kansjop neerslag: 40% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuidwest 5 Zondag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 6 Maandag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 7 ZON- EN MAANSTANDEN 23 febr. Zon op 07.39, onder 18.08 Maan op 06.56, onder 15.50 Nieuwe Maan: 25 februari (09.54) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een krachtig hogedruk- gebied bepaalt het komende etmaal ons weer. De kern daarvan beweegt zich de komende 24 uur met een luchtdrukwaarde van boven de 1040 Mbar van Zuid-Duitsland naar Italië. Oceaanfronten, op donderdagavond bij Noordwest-Ierland, dringen tege lijkertijd langzaam in onze richting op maar kunnen ons land niet eerder dan in de loop van zaterdag bereiken. Voor het zover is krijgen wij de ko mende nacht nog te maken met een flinke afkoeling bij weinig bewol king. Op veel plaatsen kan de tempe ratuur in de nanacht tot een graad of 4 dalen. In de loop van zaterdagmid dag wordt de uit Frankrijk afkom stige lucht verdreven en stroomt in de lucht minder droge Oceaanlucht het land binnen. BRUINISSE - Voor de tweede keer is Toos van Gilst er in geslaagd om Gert en Hermien naar de vissersplaats te halen voor een concert. Op zaterdag 17 maart zullen ze weer in het dorpshuis van Bruinisse een optreden verzorgen waarbij de toegang gratis is. De aanvang is 20.00 uur. showbiz naar alleen het zingen en componeren van christelijke liedjes. Doodziek en totaal uitgeput van het vele optreden lag Hermien 16 jaar ge leden in het ziekenhuis. Volgens Toos van Gilst zal ze er een hoop mensen een plezier mee doen om het artiesten-evangelisatie-echt paar weer naar Bruinisse te halen omdat vorig jaar nogal wat mensen moesten worden teleurgesteld omdat het dorpshuis vol zat. Inmiddels heeft ze zich weer verzekerd van de steun van de Bruse ondernemers om de zaak financieel rond te krijgen. Het tweede optreden van Gert en Hermien in Bruinisse zal in het teken staan van hun nieuwste langspeel plaat Ja, nu weet ik zeker. Aan de avond wordt medewerking verleend door ds Van Gent, bekend van de radio. Overigens zou het best eens zo kunnen zijn dat Gert en Her mien op verzoek het aloude nummer Ik heb eerbied voor jouw grijze haren zullen zingen. Ze zijn namelijk terug gekomen op hun besluit om alleen nog maar christelijke liederen te zin gen. Zoals bekend schakelden ze 16 jaar geleden drastisch over van de DEN HAAG - De extra ruimte die minister Dales van binnenlandse za ken van het kabinet (na een vergade ring van de 'zeshoek') heeft gekregen om de ambtenarencentrales over de streep te trekken wordt voor een deel door de bewindsvrouw zelf betaald. Hun bekering tot het geloof bracht een drastische omwenteling teweeg. Van de ene op de andere dag weiger den ze hun oude succesliedjes nog te zingen en wijdden ze zich alleen nog aan het christelijk lied. Toch voelden ze dat ze veel vooral oudere mensen teleurstelden door niet ook die oude liedjes te zingen en onlangs zongen ze het spontaan voor een groep bejaar den. Sinds die tijd zingen ze in hoofd zaak nog christelijke liederen maar daarnaast schromen ze er niet voor hun oude hits ten tonele te brengen. Het evangelisatie-echtpaar denkt ook zo een breder publiek te treffen zodat ze nog beter hun zingende boodschap van het evangelie over kunnen brengen. BRUINISSE - De 47-jarige Christen Democraat Arnoldus Vogelaar uit Maasland is be noemd tot de nieuwe burge meester van de gemeente Brui nisse. Vogelaar is momenteel nog gemeente-secretaris te Maasland. Vogelaar is gehuwd en heeft één dochter. Hij bekleedt ver schillende nevenfuncties, zoals afgevaardigde van de CIVOB (ambtenaren-opleiding), be stuurslid van het protestants christelijk voortgezet onder wijs in Delft en Rijswijk, se cretaris van de bestuurssectie Delft, lid van het Groene Kruis, Lions, voetbalvereni ging MVV, historische vereni ging Maasland. Opdat we niet vergeten... ZIERIKZEE - Zoals het er nu naar uitziet zal de 4 mei herdenking in Zierikzee dit jaar extra aandacht krijgen. Behalve een werkgroepje dat zich momenteel buigt over een passende invulling van deze herdenkingsdag zullen ook de Zierikzeese basisscholen via de lespakketten Oorlogsgetuigen aandacht aan deze oorlogsjaren beste den. Een goede zaak zo meende de voltallige onderwijs commissie dinsdagavond tijdens haar vergadering in het stadhuis. Gert en Hermien. BRUINISSE - Mevrouw A. M. van den B. uit Bruinisse is met verwon dingen opgenomen in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee na een aanrijding die dinsdag plaats vond op De Dreef te Bruinisse. Mevrouw Van den B. werd aangere den door een personenauto die werd bestuurd door K. S. uit Papendracht. Dat gebeurde om ongeveer 14.45 uur toen de Bruse op de fiets vanaf de uit rit van een supermarkt de Nieuw- straat wilde inrijden. De automobi list uit Papendrecht merkte haar niet op toen hij met zijn auto achteruit de Dreef inreed in de richting van de uit rit. Bij de aanrijding die volgde viel de Bruse van haar fiets. Zij brak daarbij haar pols en beschadigde haar gebit. Ze werd per ambulance vervoerd naar het ziekenhuis. Haar fiets werd behoorlijk beschadigd en ook de auto van K. S. vertoonde spo ren van de aanrijding. Ofschoon de Zierikzeese gemeente raad reeds eerder in haar november- vergadering een bedrag van ruim dui zend gulden beschikbaar stelde voor de aanschaf van zes informatiepak ketten van de Anne Frankstichting boog de commissie onderwijs zich op verzoek van het Pvd A-raadslid D. van der Wekken alsnog over dit pakket rond het thema Oorlogsgetuigen dat de Anne Frankstichting ter gelegen heid van het feit dat het dit jaar pre cies 45 jaar geleden is dat Nederland werd bevrijd heeft uitgegeven voor het basis- en het voortgezet onder wijs. Met dit pakket wil de Anne Frankstichting de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog wat dichter bij de belevingswereld van jongeren brengen. Videoband Daarvoor dient onder meer een videoband met zeven filmportretten, waarin ooggetuigen hun belevenissen uit die vijf jaren van onderdrukking en geweld vertellen. Ook voor de lo kale en regionale gebeurtenissen in die periode biedt het pakket ruimte. Nu veel (jonge) ouders hun kinderen niet meer uit eigen ervaring kunnen vertellen hoe ingrijpend die bezet tingsjaren voor hun leven zijn ge weest moeten juist die persoonlijke getuigenissen jongeren doen beseffen hoe weerzinwekkend de gevolgen van racisme, fascisme en onderdrukking zijn. Behalve deze filmportretten bevat het pakket ook een Anne Frankkrant onder de titel Kind in de Oorlog. De- ■ze krant, die rijkelijk is geïllustreerd met foto's en persoonlijke herinnerin gen van Nederlanders die in hun kin derjaren reeds een oorlog meemaak ten is vooral bedoeld als verwerking van de filmbeelden. Daarvoor zijn zo'n vijfentwintig opdrachten in de krant opgenomen. Meer feitelijke zaken als de Nazi's aan de macht, de bezettingsjaren in Nederland met onder andere de jo denvervolging, de februaristaking, de voedselschaarste en de illegale pers worden afgewisseld met de meer emotionele persoonlijke herinnerin gen van Nederlanders hier en in de Jappenkampen in Nederlands-Indië. Verhalen die niet alleen de nodige in formatie bieden maar die bij de jon geren zeker het nodige los zullen ma ken. Voor Van der Wekken kan dit pak- vervolg pagina 5 Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN, OF NÓG SNELLER, BEL 01110-16551 ->f- Wij willen ook goed nieuws thuis, en een gratis proefabonnement van 2 weken. ZIFBIKZEfSCHFH NlfUWSBOOFH Naam Adres Postcode Plaats: Telefoon -Handtekening: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. SCH°u^}°T%eulls

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1