'Degradatie-duel' Bruse Boys- Nieuwdorp eindigt gelijk: 0-0 Eindelijk weer doelpunten voor eerste elftal van DFS Tegenstanders, tegenstellingen, tegenspoed en tegenomwenteling NIEUWSBODE Zeeuwse sehaatstitel voor Van der Wielen Egypte scoort moeilijk Mevo lachende winnaar van uitwedstrijd tegen VCK: 1-2 SKNWK tijdens moeilijk duel voorbij Kats Afge lastingen BRUINISSE - Tijdens een zo op het oog echt degradatie-duel is het eerste elftal van Bruse Boys gedeeltelijk overeind gebleven. Met niet al te fraai voetbal probeerden zo wel de gastheren als het bezoekende Nieuwdorp, het zo broodnodige doelpuntje te sco ren. Het werd echter een doelpuntloos treffen:0-0. Zodoende blijven beide ploegen nog steeds onderaan het klassement bungelen met ieder negen winstpunten. Het door bei de teams beoogde doel om zaterdag van die laatste plaats te geraken ging derhalve de mist in. BOURNEMOUTH - De Roemeense voetbalkampioen Steaua Bukarest heeft zaterdag in een vriendschappe lijke wedstrijd met 3-1 (1-0) gewonnen van de Engelse tweede divisieclub Bournemouth. Voor Steaua scoorden Marius Lacatus (2) en Gheorghe Hagi. Voor de Engelsen deed Luther Blis- sett iets terug. DEN HAAG - Zonder eigenlijk één enkel probleem is het de 21-jarige Zierikzeeënaar Leon van der Wielen gisteren, zondag, gelukt het Zeeuws kampioenschap schaatsenrijden in de wacht te slepen. Uiteraard een ti tel om trots op te zijn. Van der Wielen was echter het meest vereerd met het persoonlijkrecord dat hij vestigde op de 500 meter; 41.84. Zijn oude record stond op 42.6. Veteraan Arjaan van de Kreeke viel op zijn 500 meter en eindigde zodoende op een teleurstel lende laatste plaats. Leon van der Wielen bleef op de Haagse kunstijsbaan De Uithof al zijn naaste belagers straatlengten voor. Op alle drie de afstanden (500 m, 1500 m, 3000 m) wist Van der Wie len de beste tijden op de klok te krij gen. Het indrukwekkendste resul taat, tevens een nieuw persoonlijk record, vestigde hij op de 500 m, die in een tijd van 41.84 seconden werd afgelegd. Hiermee reed de Zierikzee- se schaatser zich behoorlijk in de kij ker. Voor de twee andere Zierikzeese deelnemers, te weten Egbert Bolier en Marcel de Looff, waren uiteinde lijk de twee laatste plaatsjes gereser veerd. Bolier, die pas dit seizoen met schaatsen is begonnen, nam dienten gevolge voor het eerst aan een echt kampioenschap deel. De Looff kreeg voor aanvang van de titelstrijd in eens last van zijn rug en kon zijn snel le ijzers weer overrichterzake in de terugstoppen. De Bruse spits Jacob van den Berge (m.) gewikkeld in een fel kopduel; een typerend beeld van de thuiswedstrijd tegen Nieuwdorp. Abby Duinhouwer (uiterst rechts) kijkt gespannen toe. Fraai voetbal was met de kennisna me van de belabberde positie van zo wel Bruse Boys als Nieuwdorp, reeds van tevoren niet te verwachten. Er werd dan ook van beide kanten wei nig opbouwend spel getoond. Het was meer 'naar voren met die bal en kijk daar maar wat je ermee kan doen'. Als een jojo golfde het spel op en neer, waardoor er eigenlijk toch steeds weer gevaar werd gesticht. Zo doende werd vanwege de spanning door beide kampen negentig minuten lang de adem ingehouden. Elke grasspriet Hoewel geen hoogstaande partij toch volop lof voor beide elftallen, die voor elke grasspriet streden. Met man en macht werd er verdedigd. Hoewel het spel van Nieuwdorp er misschien iets verzorgder uitzag dan van de Bruenaren, werd dit^iiet geho noreerd met ook maar één 'doelpunt je. De kansen voor Bruse Boys in de eerste helft waren er zeer zeker ook. Het drifetal Harold van den Berge, Tonnie van den Berge en Jacob van den Berge zorgde voor het Bruse ge vaar. Ook in de tweede helft zette het fel le duel zich voort. Reeds in de tweede minuut was het Harold van den Ber ge die wederom een doelpunt op zijn hoofd had; zijn kopbal kwam echter precies in de handen van de doelman. De jojo kwam vervolgens weer op gang en de blikken van de toeschou wers gingen soms zó snel heen en weer dat men het idee had bij een tenniswedstrijd aanwezig te zijn. Bruse Boys toonde nu iets meer overwicht en kreeg enkele opgelegde kansen in de personen van Peter Wil- lemse, Abby Duinhouwer en Teun de Ronde (in de 11e minuut ingevallen voor Harold van den Berge). Steeds weer zat er wel een lichaam cq. li chaamsdeel tussen wel of geen goal. In de slotfase was het een vertwijfel- STUTTGART - Sander Groen heeft zich niet kunnen plaatsen voor het grand-prix toernooi van Stuttgart. Hij verloor in de eerste ronde van de kwalificatie met 0-6 3-6 van de Fin Ve- li Paloheimo. CAIRO - Egypte, Nederlands eer ste tegenstander tijdens de wereldti telstrijd in Italië, scoort moeilijk. Vier dagen na de 0-0 tegen Denemar ken, werd het zondag in Cairo ook 0-0 tegen Zuid-Korea, eveneens deelne mer aan de eindronde. Voor 30.000 toeschouwers had Egypte wel de betere kansen. Na een half uur stond aanvaller Hossam Hassan helemaal vrij in het straf schopgebied, maar zijn schot werd gestopt door de Koreaanse doelman Kim Poong Jo. Later zou Hassan nog een keer van dichtbij missen, door hard over te schieten. Vooral in de beginfase drong Egypte sterk aan. Middenvel der Threq Seliman stelde doelman Kim in de vijfde en zevende minuut op de proef met kopballen. De op bouw van de Afrikanen verliep vaak niet goed door de vele onzorgvuldige passes. De beste kansen voor de Korcanen, die in Italië zijn ingedeeld met Bel gië, Spanje en Uruguay, waren voor Choi Soon Ho, die na 33 minuten al leen voor doelman Ayman Thher naast schoot en invaller Hwang Bo Kwan, die na 72 minuten op de lat schoot. Egypte, dat een uitgebreid oe fenprogramma heeft, speelt op 28 fe bruari tegen Oostenrijk. de Egbert van Unen die met de moed der wanhoop de bal alsnog van af stand wilde binnenpoeieren. Zijn trap verdween echter hoog over de ballenvanger richting Zijpe. Niet gelukt ,,We hebben er alles aan gedaan, maar het is gewoonweg niet gelukt. Het belangrijkste is dat we niet ver loren hebben. Er komen nog meer wedstrijden, dus we blijven het maar proberen", aldus Bruse Boys-trainer Piet Roks na afloop. Hoewel zijn nog altijd optimistische kijk zeker ge waardeerd dient te worden, klinkt er toch steeds meer twijfel door als het gaat over de kansen voor Bruse Boys om ook volgend seizoen in de derde klasse te kunnen blijven acteren. Echter: de bal is rond én hoop doet le ven! Gelijkspel tegen Seolto: 2-2 BURGH-HAAMSTEDE - Eindelijk hebben de beste elf voetballers van DFS weer eens kunnen scoren. Met een onfortuinlijke bal over de lat in de slotminuten kwamen de mannen van trainer Kees Rijnberg zelfs geheel onver wacht nog oog in oog te staan met een eventuele overwin ning. Iets wat in de huidige competitie (veertien wed strijden: drie gelijk, elf verloren) nog steeds niet gelukt is. En ook zaterdag verdween die illusie als sneeuw voor de zon. Na afloop moesten de punten zodoende gedeeld worden met het bezoekende Seolto: 2-2. Ook de tegenstander van DFS afge lopen zaterdag, Seolto, staat er niet zo rooskleurig voor: derde plaats vanonder. Voor deze bezoekers was het dus zaak om in ieder geval tegen de hekkesluiter van de vierde klasse minstens twee winstpunten te pak ken. Hoewel het er alle schijn naar had dat dit streven ging lukken wist DFS flink wat roet in het eten te gooi en. Waarschijnlijk tot verbazing van een ieder. Openingstreffer Na reeds in de eerste twintig minu ten getoond te hebben het betere van het spel te hebben, gelukte het Seolto om in de vijfentwintigste minuut de openingstreffer te scoren. Grensrech ter, DFS-spelers en toeschouwers moesten echter concluderen dat deze goal vergeven was van de buitenspel- lucht. De scheidsrechter besliste ech ter anders en wees zonder pardon naar de middenstip. Ook het overleg met grensrechter Jan Hart kon hem niet overtuigen: 0-1. Tien minuten later kwam uit een zelfde aanval als waaruit de ope ningstreffer werd gescoord, het twee de doelpunt tot stand. Nu was het echter randje buitenspel en werd het wel een legale treffer: 0-2. Heel ge lukkig kwamen de gastheren echter net voor rust nog op 1-2. Uit een scrimmage voor het doel van Seolto klutste de bal via een eigen speler over de doellijn. Vrouwe Fortuna was DFS op dat moment duidelijk goed gezind. Na de thee-pauze wist DFS zich ge heel onverwacht. waarschijnlijk gesterkt door het ene doelpunt van vlak voor rust. als sterkst aanvallen de ploeg te manifesteren. Door het in zetten van een extra aanvaller in de persoon van Arco Dekker gelukte het de Haamstedenaars om regelmatig voor gevaar te zorgen. In de vijftien de minuut was net Kees-Jan van Nieuwenhuize (ingevallen voor Bram Nortier) die de gelijkmaker scoorde: 2-2. Veel strijd Op het middenveld werd voorna melijk veel strijd geleverd door Mar co Bij de Vaate. Doorstoten naar een voorsprong zat er echter voor DFS niet in. Seolto weerde zich goed, maar kon ook zelf niet meer tot sco ren komen. In de tweeënveertigste minuut was het nog Arco Dekker die middels een boogballetje zijn doel punt wilde meepakken. De bal stui terde echter via het achterhoofd van een tegenstander net over de lat. „Als je onderaan staat heb je het geluk bij zo'n laatste kans altijd te gen. Maar toch mag ik wel tevreden zijn, vooral over het ophalen van een 2-0 achterstand. En het is lang gele den dat we zo'n resultaat hebben neergezet. Ik hoop nu alleen dat we in de komende weken nog een paar puntjes meer gaan pakken", aldus oefenmeester Kees Rijnberg na af loop. KOUDEKERKE - Hoewel tegenstander VCK de betere ploeg was, ging het eerste elftal van Mevo zaterdag ech ter lachend met de winst strijken. Deze uitwedstrijd werd door de Zierikzeeënaren met 1-2 gewonnen. Tot op het allerlaatste moment zat trainer Piet Verschure ech ter in zijn piepzak. Tijdens een uiterst spannend en fel slotoffensief trachtten de gastheren namelijk de gelijk maker te realiseren. Dit bleef echter, gelukkig voor Me vo, achterwege. Bij de veteranen gelukte het Jaap Moelker om verrassend het Zeeuws kampioenschap in huis te halen. Ti telverdediger en favoriet Arjaan van de Kreeke ging op zijn rit op de 500 m bij het ingaan van de laatste bocht onderuit. Eén bocht daarvoor was hij reeds zijn directe tegenstander, Rien van Brussel, door een val kwijtge raakt. Omdat de motivatie ontbrak en zijn schaats was verbogen liet Van de Kreeke het kampioenschap voor wat het was. Bij de junioren ging Pascal van de Broeke met het 'goud' naar huis. Hij bleef de concurrentie ruim voor en behaalde op alle drie de afstanden het béste resultaat. Voor de Zierik zeeënaar Jordy de Looff werd dit Zeeuws kampioenschap een ware desillusie. Hij kon niet naar behoren presteren en eindigde zodoende op een tegenvallende vierde en laatste plaats. Mevo kwam reeds in het eerste kwartier flink onder druk te staan. Het enorm bewegelijke VCK speelde snel en zorgde ervoor dat de Schou- wen-Duivelandse ploeg constant ach ter de feiten aanliep. Tot vele hache lijke situaties leidde dit overwicht KATS - Voor SKNWK stond afgelo pen zaterdag de moeilijke wedstrijd tegen Kats op het programma. Be kend was dat deze tegenstander tot nu toe slechts één partij had verloren en met een marginaal verschil van slechts één puntje net achter de Nieu- werkerkers stond gerangschikt; na melijk vierde plaats. Zodoende wa ren SKNWK-trainer Kees Kommer en zijn mannen van een gelijkspel uitgegaan. Groot was derhalve de vreugde toen deze uitwedstrijd met 1-2 werd gewonnen. Kats toonde zich vooral in de ach terhoede en op het middenveld fysiek sterker dan de bezoekers. SKNWK verloor veel persoonlijke duels op het middenveld en trok zich teveel terug in de eigen defensie. Oefenmeester Kommer had zich hiertegen echter zo goed mogelijk gewapend en had in plaats van twee aanvallende midden velders, nu juist twee verdedigende spelers op het middenveld opgesteld: Sam Flikweert en André Goedegebu- re. Middencirkel Zowel Kats als SKNWK kregen in de eerste helft weinig tot geen kan sen. Veel duels werden rond de mid dencirkel uitgevochten. Beide achter hoedes waren het sterkste onderdeel van de desbetreffende ploegen. .SKNWK kreeg misschien nog wel de beste kans via Sam Flikweert, met een afstandsschot op de paal. Maar ook een afstandsschot van Kats werd aan de andere kant door het staande houtwerk geweerd. Op slag van rust kwam SKNWK nog goed weg toen Jacky de Bruine een inzet uit een corner van de doel lijn werkte. Na de hervatting ging het er steeds meer naar uitzien dat degene die nu zou scoren ook de win naar van dit duel zou worden. In de 20e minuut was het Kats dat de ope ningstreffer scoorde: 1-0. Acht minu ten later was het echter Michel Flik weert die uit een vrije trap, genomen door naamgenoot Sam Flikweert, de gelijkmaker binnen kopte: 1-1. Tien minuten voor het einde maak te Sam Flikweert handig gebruik van slecht uitverdedigen van Kats. Flik weert pikte de bal op en bracht zijn ploeg vervolgens op een 1-2 voor sprong. In de laatste minuten kroop SKNWK nog eens door het oog van de naald toen een tegendoelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. -„Ge zien de veldverhoudingen had een ge lijkspel misschien eerlijker geweest, maar ik ben uiteraard enorm tevre den met deze twee punten", aldus een blije SKNWK-trainer na afloop. eigenlijk niet. In de vijfentwintigste minuut zat VCK dan toch dichtbij de openingstreffer, maar de inzet vanuit een vrije trap passeerde de paal aan de verkeerde kant. Uitgeraasd Op een zeker moment was VCK uit geraasd en kon Mevo beter gaan com bineren. Er werden enkele kansjes gecreëerd, waarbij Leon de Jonge nog de beste mogelijkheid kreeg. Zijn kopbal verdween echter over de lat. In de éénenveertigste minuut gelukte het VCK om een snelle uitbraak te plaatsen. Mevo kon nog tot corner werken, maar uit deze hoekschop was het Rinus Jobse die met het hoofd de openingstreffer voor VCK op het scorebord bracht: 1-0. Na de hervatting wist Mevo echter het overwicht te houden. Kansen wa ren er voor Maurice Lambrigt, Cees de Ruyter en Jan Heikamp. In de vijfentwintigste minuut kwam dan toch de gelijkmaker tot stand. De oprukkende middenvelder Peter van de Linde dreigde op een gegeven mo ment af te geven aan de linksbuiten Leon de Jonge, zodat de gehele defen sie van VCK op het verkeerde been werd gebracht. Van der Linde ging vervolgens alleen door en knalde succesvol binnen: 1-1. Benauwd VCK kwam hierna uiteraard sterk opzetten waardoor Mevo het behoor lijk benauwd kreeg in de achterhoe de. Echt gevaarlijke acties kwamen hieruit niet voort. Zes minuten voor het eindsignaal was het Leon de Jon ge die uit een corner met het hoofd de voorsprong realiseerde: 1-2. Tbt in de allerlaatste minuut beleefden de Zie rikzeeënaren vele angstige momen ten daar VCK nu toch zeker de gelijk maker wilde scoren. Mevo kreeg nog een kans via Ge- leijn de Masier, zijn kopbal stuitte echter op de paal. Met veel inzet en werklust aan Zierikzeese zijde kon voorkomen worden dat de gastheren nog langszij konden komen. De blijd schap in het Mevo-kamp na het laat ste fluitsignaal laat zich niet moei lijk raden. ZIERIKZEE - Door de hevige regenval zaterdagavond en het grootste gedeelte van de zon dag werd er in de afdeling Zee land slechts één wedstrijd ge speeld, te weten Zonnemaire - Goes 5 (1-2). De overige duels werden afgelast. Ook voor het district Zuid I (KNVB) werd er maar mondjesmaat gevoet bald. Zowel Zierikzee 1 als Zie- rikzee 2 gingen onder andere wegens de slechte omstandig heden van de velden niet door. Tijdens derby-duel ZSC contra ASV Brouwershaven: 1-1 SCHARENDIJKE - Afgelopen zaterdag stonden ZSC en Brouwershaven voor de tweede keer tijdens de compe titie 1989/1990 tegenover elkaar. In tegenstelling tot het eerste treffen, toen Brouwershaven met een nipte over winning uit.de strijd kwam, eindigde dit tegenbezoek in een 1-1 gelijkspel. De tegenspraak tussen deze beide te genstanders is derhalve dat de Brouwenaren de laatste tijd steeds meer te kampen hebben met tegenspoed, en ZSC meer en meer tegensputtert en het aardig lukt om juist een gunstige tegenomwenteling tot stand te bren gen. „Ik snap niet wat het is de laatste tijd. Maar we zitten duidelijk in een impasse. De wil is er wel en de con centratie vóór een wedstrijd is ook goed. Op de een of andere manier komt het echter in het veld er niet he lemaal uit. Men is dan zo op het oog te nonchalant en niet fel genoeg", was de evaluatie van Brouwershaven- trainer Arend Krijgsman na afloop. „Vooraf hadden wij uiteraard voor een gelijkspel getekend, we zijn er vandaag dan ook knap doorheen geg lipt", aldus een eerste reactie van ZSC-trainer Kees Snoek. Opgelegde kansen ASV Brouwershaven kwam, mede door het windvoordeel, in de eerste helft heel sterk uit de startblokken. Opgelegde kansen waren er voor Wer ner Kafoe, Martin Quist. Steef Kloet en direct al in de tweede minuut voor Peter van Mourik die alleen voor ZSC-keeper Johan van der Horst zijn kans voorbij liet gaan. Mede omdat er in de voorwaartsen van Brouwers haven nogal wat snelheid zit én de buitenspelval van ZSC regelmatig niet goed dichtklapte hadden de zwart-witten in de eerste helft toch minstens met 0-3 voor moeten staan. Op de een of andere manier waren de spelers van Brouwershaven niet gretig genoeg, werd er teveel afge wacht en ontbrak het de elf klaar blijkelijk aan voldoende zelfvertrou wen. De Brouwsc verdediging daar entegen zat goed in elkaar en wist zich prima staande te houden. Dat was ook wel nodig want langzamer hand kwam ZSC opzetten en wist het Brouwershaven totaal uit haar spel te halen. Veel kansen waren er voor de gast heren echter niet weggelegd. De meeste duels w.erden op het midden veld uitgevochten en ZSC kreeg in de persoon van Arno de Jonge misschien nog wel de beste kans, maar de bal werd door hem overgewerkt. Na de hervatting kreeg ZSC het voordeel van de wind en wist zodoende een be hoorlijke druk op het Brouwse doel uit te oefenen. Brouwershaven speel de nu uitermate slecht en ZSC kreeg de kansen. Loon naar werken Mensen als Herman de Bie, Remy Flohil en Henry de Voogd bezorgden de Brouwse achterhoede handenvol werk. In de vijfentwintigste minuut kregen de mannen van ZSC-trainer Kees Snoek vervolgens loon naar werken. Na een aanval vanuit de ach terhoede kwam Herman de Bie in balbezit, liet de verdedigers Marcel IJzenbrandt en Jan van de Weele het nakijken en deponeerde de bal in de uiterste hoek achter keeper Johnny van Mourik: 1-0. Hoewel Brouwershaven vervolgens weer meer ging drukken, werd voor alsnog niet het voor ogen gestelde re sultaat hiermee bereikt. Pas in de derde minuut van de blessuretijd gelukte het de bezoekers om de ge lijkmaker te scoren. Uit een corner was het Cees Kraayenbrink die Jo han van der Horst eindelijk wist te passeren: 1-1. „Dan is de kater natuurlijk groot, als je in de allerlaatste seconde als nog één puntje moet verliezen. Maar dat puntje hebben we in ieder geval toch weer. ZSC zit duidelijk op de goede lijn", aldus de oefenmeester van ZSC, Kees Snoek „Brouwersha ven heeft de laatste paar weken wei nig gescoord cn zit duidelijk in een impasse", stelde collega Krijgsman daar tegenover.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6