m «iwirfe B Beperkte inrichting gebied Schelphoek blijft mogelijk Eerste fase aanleg jachthaven Marina Port Zélande van start SN' r i I Vv HEBBEN WE SOMS IETS NIEUWS TE MELDEN? BEL 01110-14739 Betaald parkeren stranden Westhoek llQVOnSQ Verkoop Reparatie 4 Advertentie NIEUW Misschien heeft u na 't men maar ten dele naar Want 'i nieuws de ford Sierra is Onmtddclliik duidcliik i> dat hu ee Kciuihr heeft gekregen. IK nicutsc grille «loc ware over in de meu» ontworpen motorkap, l nieuwe vvitti Lmpgla/cn voor de mhlïngaanai hele front een brvdcr en «trakki u 'm vanaf de zukant. dan springen iiKtcen de nicu» Hevtvleerde wielsieidektcU in het oog Aan de aehier kant /iin de Sierra Sedan en Hatehhaek voor/ten vai nieuwe eulusievc 'bEuk-look achterlichten met bnpai bove nvtaande foto het idee meldcn hebben. Toch is dit nieuws is in dit geval veel mefijk op lalloae punten al« het ill de l. Bekiikt sende nieuwe- aehtersierplaat Nieuw 11 ook dat de l ord Sierra nu standaard uitgevoerd is niet getint glav rondom. Stapt u in, dan valt direct het vernieuwde interieur op Zo is de nieuwe bekleding nu nog luxueuzer en het stuur is Volledig verstelbaar Nieuw bi| de Sedan is de inde len (60/40) necrklapbarc aehtcfbankkuning. Ook nieuw is dat kofferbak en tjnkklcpic van binnenuit re openen zi|n, dat is een vtuk gcnukkchikcr, net zoals de standaard centrale dcursergrendcling Al dit nieuws betekent dat de stand aard lo.h al o complete Sierra nu nog completer is. Kortom, tijd nieuwe ervaring m de lórd Sierra. U bent bi| 01 harfc u'clkoir FORD SIERRA DE VERN JEU WDE FORD SIERRA. AL VANAF F 29.230,* VAN WOUDENBERG ZEELAND B.V. Haringvlielpfem 10. Zierikzee. 01110-17216 ZIERIKZEE CJV-instuif De geplande CJV-mini-instuif van woensdag 21 februari gaat niet door. De eerstvolgende is gepland voor woensdag 21 maart van 14.00-16.00 uur. Alle kinderen van de groepen 2, 3 en 4 zijn welkom. Actie in de bouw De Bouw- en houtbonden CNV en FNV laten weten, dat het actiecen trum in het Huis van Nassau iedere ochtend geopend is van 09.00-12.00i uur voor het inschrijven van "'de sta-' kers. De eerste dag waren-het er 49 eb daar zijn er donderdag nogeens: 14': bijgekomen. ;:r: f -• fI 1 -Of; c! NCVB In he^^frêrvormd Kerkcentruril Zierikzee is er woensdag 28 februari weer een bijeenkomst voor ouderen. De organisatie van de middag, die om 14.30 uur begint, is in handen van de NCVB. Rectificatie In het artikel over de sluiting van het regiokantoor van de Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland (don derdag 15 februari) wordt dit kantoor, ten onrechte betiteld als VrouwenonL moetingscentrum. Dit Vrouwenont moetingscentrum (een groep vrou wen) houdt geen verband mét dè opheffing van het Zierikzeese kan toor van de Stichting Vrouweneman cipatie. Technische beroepen Half maart start bij het Centrum Beroepsoriëntatie en Beroepsbeoefe- ning een twaalfweekse cursus voor vrouwen, die meer willen weten over de mogelijkheden van een technisch beroep. In deze cursus van ongeveer twintig lesuren per week wordt geoe fend in handvaardigheid, technisch tekenen en theoretische begrippen. Tijdens de vakken houtbewerking, metaal, elektro en installatietech niek leren de cursisten omgaan met machinaal gereedschap en maken eenvoudige werkstukken. In een we kelijks terugkerend themadeel is er aandacht voor de combinatie van een betaalde baan met de zorg voor kin deren of huishouden. Ook worden de diverse excursies gemaakt naar tech nische bedrijven, waardoor de deel- neemst^r&ibeter.^ictet.ferijgen op de praktische kanten van' jepp>itechnisch berpjep- en worden ze gestimuleerd zich een beeld te vormen van het als vróuw -werken in een. zogenaamd mannenberoep. Het eindniveau van de oriëntatiecursus, piedt aansluiting op een beroepsgerichte vakopleiding in een van de onderwezen richtingen. -^Aaprle,cprsus zijn geea kflften Ver- lra¥de lestijden zfjmaïgesternd op vrouwen met schoolgaande kinde ren. Wie meer wil wéten kan contact zoeken met Vrouw en Werk Zeeland, 01180-37555. Advertentie KETEL VERNIEUWEN (ÓÖK 'S AVONDS EN IN HET WEEKEND) KERKWERVE NCVB De afdeling Kerkwerve van de NCVB houdt woensdag 21 februari haar jaarvergadering in 't Zuudènde. Vanaf 19.30 uur staat de leden een ge varieerde avond te wachten, waarbij ook gasten welkom zijn. „Eeuwling" Ter gelegenheid van het honderdja rig bestaan van de landbouwvereni- ging Landbouwbelang wordt er don derdag 22 februari een receptie in dorpshuis Zuudènde in Kerkwerve. Deze receptie begint om 16.00 uur. Na afloop van deze receptie (17.30 uur) is er voor de in totaal zestig leden een feestavond met koud buffet. NOORDGOUWE Landbouw De Regionale Agrarische Kommis sie houdt donderdag 22 februari een bijeenkomst in café Van der Weijde te Noordgouwe. Vanaf 20.00 uur spreken de aanwezigen over de landbouw in Brazilië, Australië en Amerika. Spre kers zijn P. de Ruyter (Brazilië) en J. J. op 't Hof (Australië en Amerika). BRUINISSE Overdracht nieuwe kotter De nieuwe mosselkotter Bru 8 Ma- rinus zal morgen, zaterdag 17 februa ri, tijdens de officiële proefvaart door Maaskant Shipyards worden overgedragen aan de gebroeders Pad mos. De afvaart is om 13.00 uur van uit de vissershaven waarna er recep tie zal worden gehouden aan boord van de salonboot Stad Zierikzee die langszij zal worden afgemeerd. Maas kant bouwde de nieuwe kotter in op dracht van de gebroeders Kees en Jo hannes Padmos. De lengte is 36,5 meter en de breedte 9 meter. Er staan twee Deutz hoofdmotoren in van 430 pk elk. Grote bazar Het Hervormd Kerkkoor van Brui- nisse gaat zich daadwerkelijk inzet ten voor een vernieuwd interieur voor het Nederlands Hervormd ver enigingsgebouw. Het zogenaamde jeugdgebouw wordt momenteel door vrijwilligers grondig onderhanden genomen en het kerkkoor gaat zich inzetten voor het interieur. Daartoe wordt op zaterdag 19 mei een grootse bazar in het verenigingsgebouw op gezet met als doel geldmiddelen bij elkaar te krijgen. Op de bazar zullen verschillende verenigingen een stand inrichten en er komen verschillende verkoophoekjes. Daarnaast zal uiter aard de rommelmarkt niet ontbre ken. Maar een rommelmarkt ontstaat niet vanzelf, daar moeten spulletjes voor aangedragen worden. Daarom doet het kerkkoor een beroep op de bevolking'van Bruinisse de spulletjes daarvoor in te zamelen. De spulletjes voor de rommelmarkt kunnen op drie adressen worden ingeleverd ter wijl er best wat geregeld kan worden voor slecht ter been zijnde mensen die toch een bijdrage willen leveren. Alles kan ingeleverd worden bij: L. Ottens, Noordstraat 1; P. Maaskant, Boomdijk 20 en bij de pastorie van dominee De Roo. MIDDELBURG Oeververbinding De gedeputeerde mr J. A. de Boe presenteert vrijdag 23 februari de tracénota/milieu-eifectrapportage Westerschelde Oeververbinding. Hij doet dat in het provinciehuis te Mid delburg. UTRECHT - De ledenvergadering van de Landelijke Huisartsen Vereni ging heeft in Utrecht ingestemd met een overeenkomst met de Nationale Kruisvereniging inzake het medisch- verpleegkundig handelen. De* leden van de Nationale Kruisvereniging zijn er ai eerder mee akkoord gegaan. VVD tegen inrichting SEROOSKERKE - Waar zich nu de trailerhelling en de passantensteiger in de Schelphoekhaven bevindt kan in de toekomst een strandhoekje gemaakt worden. Wa terrecreatie in het Schelphoek-gebied is na een vernietigende uitspraak van de Kroon uit den boze. Toch wil de gemeente het gebied blijven beheren, zoals eertijds is over eengekomen. Tijdens de commissie openbare werken toonde alleen de VVD-ster C. van der Haven-Eikelenboom zich tegen de inrichting. Feest nog in 1988 toen de eerste fase van het recreatieplan leven in werd geblazen. (Archief). De Schelphoek ingericht als recrea tief gebied kan niet meer. Tbch moet er iets gebeuren volgens de gemeente. Doet ze niets dan blijft het in handen van anderen en dreigt het gebied te verzanden. Vandaar ook dat burge meester en wethouders het gebied willen gaan inrichten conform het Kroon-besluit. Gedacht moet worden aan onder meer een strandje voor de inwoners van Serooskerke en drie oude cais sons, die in een zandeilandje ge plaatst worden. Geen waterrecreatie én geen verblijfsrecreatie dus. Als.de gemeente het beheer niet in handen houdt, zal ze 600.000 gulden moeten terugbetalen aan het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij. Dat geld heeft het ministerie inder tijd geïnvesteerd in dat gebied.- Aanspraak Houdt de gemeente het gebied in ei gen beheer dan maakt ze mogelijk aanspraak op een subsidie van twee miljoen gulden. Geen bedragen, die de WD-afgevaardigde aanspraken. ,,Ik hoop dat de gemeente het stukje strand schoonmaakt, maar van ver dere werkzaamheden afziet laat de haven maar dichtslibben, wie weet welk mooi plaatje dit gaat geven". Van der Haven had over haar (op merkelijke) standpunt geen contact gehad met al haar fractie-leden. De VVD stemde indertijd wel in met een grootscheepse inrichting van het ge bied. G. J. W. van der Salm (PvdA) liet weten altijd tegen het verwaarlozen van het gebied te zijn geweest. „Blijf het beheren als gemeente. Zo kun je iets doen naar de bevolking van Se rooskerke". J. W. Geleijnse (CDA) zei altijd al voor ontwikkeling van het gebied te zijn en J. van den Berge noemdè het plan uit zijn hart gegre pen. De Kroon heeft met haar besluit alle zaken, die ook Van den Berge niet aanstaan, gewipt. „Onze fractie (RU) blijft wel tegen horecavesti- ging". Op de publieke tribune waren de sportvisverenigingen goed vertegen woordigd. Im j £uidwest-Nederland zijn er volgen? nen slechts drie goede hellingen; op Neeltje Jans, bij de Brouwersdam en in de Schelphoek haven. Die laatste gaat verdwijnen. Tijdens de commissievergadering werd de schuld in de schoenen van de gemeente geschoven. Voorzitter A. J. Padmos probeerde de aanwezigen echter (tevergeefs) duidelijk te ma ken, dat het de Kroon is die de hel ling weg wil hebben; niet de gemeen te. Tijdens de vergadering werd ook gesproken over de sanering van het licht verontreinigde terrein aan het Stoofwekken te Renesse. Daar was vroeger een autosloophandel. Vol gens de wet bodemverontreiniging betaalt de gemeente vijf gulden per inwoner en nogeens 10% van net resterende benodigde bedrag voor sa nering. De provincie wil de gemeente financieel tegemoetkomen op voor waarde dat de vervuilde grond gestort wordt op de stortplaats bij Serooskerke Verontreinigde grond En dat is een gevoelig punt voor de gemeente. Twee jaar geleden heeft Zierikzee geprobeerd verontreinigde grond te storten op de stortplaats. Met name Westerschouwen was hier Totaalcapaciteit wordt 800 ligplaatsen S,1ln, 'Oe* BROUWERSDAM - De eerste fase van de aanleg van jachthaven Marina Port Zélande aan het Grevelingen- meer is in volle gang. Als alles meezit zijn de 300 lig plaatsen die de eerste fase omvat begin april klaar voor gebruik. Volgens projectontwikkelaar R. Coltof is er veel belangstelling voor een ligplaats in de nieuwe jacht haven. „Het loopt storm", aldus Coltof. Hij verwacht dat 40 procent van de ligplaatsen verhuurd gaat worden aan Nederlanders, 40 procent aan Duitsers en 20 procent aan Belgen. Bij het ontwerp van het jachthaven complex is men niet over één nacht ijs gegaan. Manager J. Schouten: „We hebben heel veel aandacht besteed aan het milieu. Marina Port Zélande loopt wat dat betreft voorop". Marina Port Zélande beschikt onder andere over vloeistofdichte vloeren, een olie afzuiginstallatie en verschillende containers voor onder andere che misch afval. Ruim Bij de opzet van de jachthaven is bewust gekozen voor een zeer ruime opzet. Dc grootte van de ligplaatsen varieert van 7,50 bij 3,75 meter tot 20 bij 7 meter. „De ligplaatsen zijn bere kend op de grotere jachten", aldus Coltof. Hij stelt dat er een duidelijke behoefte bestaat aan dergelijk ruime ligplaatsen. Naast de reeds genoemde facilitei ten ten behoeve van het milieu is de jachthaven voorzien van een groot aantal voorzieningen. Zo komt er een royaal gesorteerde winkel in watersportartikelen en zijn er plannen voor de vestiging van een verkooppunt voor motorjachten én een verkooppunt voor zeiljachten. De laatste blijft in eigen beheer bij Mari na Port Zélande. Verder kan men zich na ontscheping ontspannen in het res taurant, compleet met 'scheepskroeg'. Aanvulling Volgens Coltof komt het splinter nieuwe jachthavencomplex tegemoet aan de groeiende behoefte aan goede havenaccommodatie in het zuid westelijk kustgebied. „We hebben tellingen laten doen in oktober, bui ten het hoogseizoen, en uit die tellin gen bleek dat van de 2500 ligplaatsen die er zijn in de regio er 2400 bezet waren. Dat gaf ons goede moed om verder te gaan met dit project". Inmiddels is al een eerste haven meester in dienst genomen: C. Schot uit Zierikzee. Het is de bedoeling dat er op termijn nog een tweede haven meester bij komt. Coltof hoopt volgend jaar april het jachthavencomplex helemaal af te kunnen ronden. Ook hij vestigt zich dan met zijn kantoor in Marina Port Zélande. „Het wordt in Zierikzee ge woon een beetje te klein", aldus de projectontwikkelaar. Het tijdelijke kantoor vlakbij Port Zélande valt dan ook ten prooi aan de slopersha mer. Overdrachts- feest Het is de bedoeling dat Port Zélan de vrijdag 18 mei overgedragen wordt aan koper Grandorado. Op dat mo ment is de jachthaven nog niet hele maal klaar. Coltof hoopt in augustus zijn nieuwe kantoor te kunnen be trekken. Ook de overige gebouwen, restaurant, serviceloodsen en het kantoor van de havenmeester dienen dan opgeleverd te zijn. Er wordt druk gewerkt aan de eerste fase van Marina Port Zélande. c*» WJJ V— fel op tegen. Zierikzee moest maar in de eigen buidel tasten en het zelf af voeren naar een verbrandingsinstal latie. Verontreinigde grond mocht niet naar de stortplaats. En zo denkt de gemeente Wester schouwen er nog over. Zelfs nu de ge meente met eigen problemen kampt. De sanering van het Stoofwekken kost 300.000 gulden. Als de gemeente de wet bodemsanering toepast en niet ingaat op het voorstel van de provincie, gaat haar dat 60.000 gul den kosten. NIJMEGEN - Meer dan zeventig conciërges van basisscholen in de re gio Nijmegen dreigen met ingang van het nieuwe schooljaar werkloos te worden. Dat is het gevolg van de nieuwe richtlijnen van het ministerie van sociale zaken en werkgelegen heid voor WSW-ers, die per 1 januari van dit jaar van kracht zijn. Vervolg van pagina 1 kan men bekijken hoeveel mensen daar naartoe gaan. Dan zijn de mid denstand, de horeca en de disco's de genen die de kosten moeten dekken". Padmos liep niet over van enthou siasme na het betoog van commissie lid Van der Haven. „Ik hoor de dis cussie al in de commissie midden- en kleinbedrijf". Maar verder zei hij er niets van. Het betaald parkeren in de kernen stond niet op de agenda. „Nu gaan we over details praten zonder concrete plannen". Voorlopig gaat het dus alleen om het betaald parkeren bij de strandovergangen. Voor de kernen Renesse en Burgh- Haamstede moet een verkeersbe- leidsplan opgesteld worden, waarin alle facetten van de verkeersproble matiek (van rijden tot parkeren) be keken moeten worden. Burgemeester en wethouders zijn voornemens Re nesse in 1991 af te ronden en Burgh- Haamstede in 1992. Onlogisch Van der Salm noemde dit een onlo gisch idee. Renesse is veel gecompli ceerder van aard. Daarnaast is de toe komst van Renesse nog onduidelijk door de afwezigheid van de geplande Randweg. Dus wat hem betreft wordt eerst Burgh-Haamstede aangepakt en met de lessen die daar geleerd worden een jaar later Renesse. De overige leden ffeden de suggestie om beide kernen tegelijkertijd (1991) van een verkeersbeleidsplan te voorzien. Advertentie MARINA PORT ZELANDE TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFi - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4