Diamanten huwelijkspaar Uit geslapen Joop var> Houdt Marktkooplui vroegtijdig weg door draaiwinden 'Wij weten niet wat het is maar soms hangt er een vreselijke lucht' DEURLOO B V. J deurloo L Openbaar TROUWREPORTAGE fotostudio Inbraak in ijssalon te Zierikzee Leerlingen Dobbelsteen voeren musical Abeltje op Commissie ABZ in Burgh- Haamstede Duinafslagr door storm in Westhoek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 16 februari 1990 Nr. 24695 Het zal wel verslaggever-eigen zijn dat het plotseling in beslotenheid gaan vergaderen van gemeentelijke commissies, een zeker wantrouwen 'met zich meebrengt. De commissie ruimtelijke ordening in Wester- schouwen wilde de behandeling van de bezwaren tegen het bestemmings plan Duinpolder niet in de openbaar heid bespreken. En dat wordt dan bekend gemaakt aan het begin van de vergadering, die door onderling overleg zo'n tien minuten later be gint. Nou zijn er best redenen denkbaar, waarom bepaalde onderwerpen het verdienen om in beslotenheid behan deld te worden. Maar als zoiets ge beurt dient de voorzitter van een commissie hierover wel verantwoor ding af te leggen aan de publieke tri bune. Jammer voor de mensen, die de discussie graag gevolgd hadden; geen Duinpolder. U krijgt het advies van de commissie schriftelijk toe gestuurd. Voorzitter, waarom besloten ver gaderen zonder opgave van reden? En commissieleden, wat gebeurt er met Uw warme pleidooien voor openbaarheid en inspraak voor de burger? Het gegeven argument, dat het onderwerp nog wel in de raad wordt behandeld, waar iedereen bij mag zijn, is een zwak argument. Dan heeft niemand vanaf de publieke tri bune de mogelijkheid om iets te zeg gen. Op dat moment zijn de stemmen al lang geteld. Want eerlijk gezegd, hoevaak heeft een discussie in de ge meenteraad nog politieke betekenis? De stemmen worden in de commissie geteld en het raadsbesluit is in negen van de tien gevallen voorspelbaar. En die voorspelbare vergadering is openbaar. Heel fijn, maar vreemd. Als zoiets gebeurt in een gemeente, waar openbaarheid nog aezien wordt als een bedreiging van ae lokale be stuurders (die zijn er nog veel te veel) dan sta je er niet van te kijken. Als het gebeurt in een gemeente, waar keer op keer gepleit wordt voor openbaarheid, sta je gek te kijken. Gaan we de openbaarheid van de vergaderingen beperken tot de mo menten, waarop de commissieleden hun verkiezingsverhaaltjes kunnen afsteken of durft de plaatselijke overheid ook pijnlijke discussies aan in het openbaar; zo net voor de ver kiezingen? AvdW ROTTERDAM - De Rotterdamse politie heeft in een uitgebrande auto die stond geparkeerd op de Strand- boulevard in Hoek van Holland de stoffelijke resten van twee personen aangetroffen. Volgens de woordvoer der van de Rotterdamse politie is het volstrekt onduidelijk wat er is ge beurd. De identiteit van de twee do den is nog niet bekend. De politie is gaan kijken nadat gemeld was dat er een auto op de strandboulevard in brand stond. Advertentie NOORDGOUWE TELEFOON 01112-2178 OOSTERLAND - Zestig jaar is het echtpaar A. Bontekoe en N. Bontekoe-van Rouwedaal al getrouwd en daarmee konden zij donderdag het heugelijke feit vieren dat zij een diamanten huwelijkspaar zijn. Meneer en mevrouw Bontekoe werden geboren in Hilversum en kwamen vijf jaar geleden in een huisje in Ooster- land wonen omdat hun zoon ook in dat dorp woonde. Hoewel men het in Oosterland een beetje stil vindt heeft het echtpaar het toch goed naar zijn zin in het dorp. Meneer Bontekoe houdt van puzzelen en volgt nauwgezet de sportevenementen via de televisie. Mevrouw Bontekoe kan goed haken en doet dat ook vaak. Het echtpaar kreeg drie kinderen en heeft zes kleinkinderen. Die kwamen donderdag allemaal naar Ooster land om het diamanten huwelijksfeest mee te vieren want het echtpaar Bontekoe kan zich, op wat kleine kwaaltjes na, nog verheugen in een goede gezondheid. ZIERIKZEE - In de nacht van don derdag op vrijdag werd ingebroken in een ijssalon/koffieshop aan de Mol te Zierikzee. De dieven kwamen de ijssalon bin nen tussen donderdagavond 21.30 uur en 's nachts 05.50 uur door het force ren van de zijdeur van de zaak. Zij na men een geldbedrag mee van onge veer 300 gulden. Verder werd de eigenaar van de zaak, R. M. F. C. V. gedupeerd door de braakschade. NIEUWERKERK - De A van Abel tje, dat is de titel van de musical die op vrijdag 23 februari in het dorps huis te Nieuwerkerk wordt opge voerd door de leerlingen van groep acht van de Openbare Basisschool De Dobbelsteen. De tekst voor de musical werd ge schreven door de directeur van De Dobbelsteen, T. Provoost, De liedjes werden geschreven door de voorzitter van de ouderraad mevrouw E. Kops. De muzikale omlijsting van de musi cal is in handen van de groepsleider van groep vier en vijf, J. Cevaal. De musical, gaat over de liftboy Abeltje die samen met Klaterhoen en Tump op zoek gaat naar de spoorloos ver dwenen Laura. In totaal werken 22 leerlingen mee aan de musical. De opvoering in het dorpshuis begint om 19.30 uur. Advertentie Een deel van de bewoners Beatrixstraat en Julianastraat Zonnemaire klaagt over stankoverlast ZONNEMAIRE - „Wij weten niet wat het is maar soms hang-t hier een vreselijke lucht. Dat is niet constant het geval hoor. Maar met een zekere wind en als er regen in de lucht zit lijkt het wel of de riolering open ligt. Dan moeten we de wc en de douche afsluiten vanwege de stank die er hangt". Mevrouw M. Vis-Geelhoed is een van de bewoners van de Julianastraat in Zonnemaire die last heeft van stankoverlast. Ook een aantal bewoners van de Beatrixstraat klaagt over een bij tijd en wijle de kop opstekende penetrante rioollucht. In het verleden is door een aantal bewoners van beide straten al eens een handtekeningenactie op touw ge zet om woningbouwvereniging Beter Wonen uit Zierikzee te bewegen actie te ondernemen om een eind te maken aan de klachten. Dat heeft echter niet tot het gewenste resultaat geleid, zo blijkt uit het verhaal van mevrouw J. W. Nuyens-Hanse uit de Juliana straat. Al jaren De kwestie werd deze week tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening van de gemeen te Brouwershaven aangekaart door PvdA-raadslid A. de Vlieger. Hij zou graag zien dat de zaak nader onder zocht wordt. Dit met het idee in het achterhoofd dat het ook weieens iets anders zou kunnen zijn dan men ver moedt. Telefonische navraag onder een aantal bewoners van beide straten leert dat niemand precies weet waar de stank vandaan komt. Wel wordt de stank door de meeste mensen ver geleken met een rioolgeur. Overigens is het niet pas sinds kort dat men last heeft van stankoverlast in Julianastraat en Beatrixstraat. Wel zegt een aantal bewoners dat de stank verergerd is nadat eind vorig jaar aan de riolering is gewerkt. Ove rigens zijn er ook mensen in beide straten die zeggen niets te merken van stankoverlast. Niet altijd Ook is de stank niet permanent aanwezig. Mevrouw C. de Vlieger- Suurland: ,,Soms kun je het binnen ook ruiken, maar niet elke dag. Het is alleen als er een bepaalde wind staat en als er regen in de lucht is". Zij zegt zelf al aan de geur gewend te zijn geraakt. „Maar als er iemand op visite komt geneer ik me weieens voor de stank". Mevrouw De Vlieger heeft eerder haar klachten kenbaar gemaakt bij Beter Wonen. „Toen zijn ze gekomen maar zij zeiden dat het niet aan het huis lag, maar aan de riolering in de straat. Ik kreeg het advies om wat water in het putje te zetten als het stonk". Zoals al aangestipt klagen niet alle bewoners van beide straten over stankoverlast. „Ach, het putje stinkt weieens, maar om nou te praten over stankoverlast", is het nuchtere com mentaar van M. Kaspers uit de Bea trixstraat. In dergelijke bewoordin gen laat ook mevrouw A. H. van Leersum uit de Beatrixstraat zich uit. Niets bekend Ing. J. H. M. Beek, hoofd dienst ge meentewerken van de gemeente Brouwershaven reageert wat ver baasd op de klachten van de bewo ners van de Zonnemairse straten. „Er is mij niets bekend van klachten. Ik kan alleen maar afgaan op wat raads lid De Vlieger tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning heeft gezegd". Het door De Vlieger geopperde idee dat het weieens om radon-gas zou kunnen gaan wordt door Beek re- Tweede weekmarkt op de Balie geen succes ZIERIKZEE - „Vanmor gen vroeg om vijf uur kwa men de eerste groenteboe ren en om acht uur waren bijna alle marktkooplui aanwezig. In totaal zo'n dertig handelaren. Maar om 12.00 uur waren de meesten weer vertrokken". Volgens marktmeester G. P. de Masier was ook de tweede weekmarkt die op de Balie bij de Dikke Toren werd gehouden geen suc ces. Tot 28 juni wordt de markt op de Balie gehouden vanwege de re constructiewerkzaamheden die plaatsvinden op het Havenplein, Ha venpark en Kraanplein. Vorige week toen dat voor het eerst het geval was kwamen vanwege de harde wind slechts een stuk of vier marktkooplui opdagen. Gisteren (donderdag) was de be langstelling groter maar men bleef maar een paar uur. Volgens de markt meester had dat twee redenen. „De Balie is een echt tochtgat. Het waaide niet eens zo erg hard. Maar door de Dikke Toren ontstaan draaiwinden waarvan de marktkooplui behoorlijk last hadden. Het was heel moeilijk om de zeilen van de kramen in be dwang te houden. Vooral ook omdat er op de Balie geen echte stormvoor- zieningen zijn aangebracht. Zoals dat wel het geval is op het Havenplein". Een tweede hinder voor de markt kooplui was de moeilijke verkeerssi tuatie. „Verkeerstechnisch is het mo menteel een puinhoop in de binnen stad van Zierikzee. Doordat men zo wel in de binnenstad aan het werken is als op het kruispunt Laan van Sint Hilaire/Scheldestraat zijn de toe gangswegen sterk beperkt. Dat hield in dat op de Varremarkt veel auto's stonden geparkeerd waardoor de marktkooplui en de bevoorradings vrachtwagens van de supermarkt MCD er bijna niet meer doorkonden. Het zat totaal in de knoop". Voor marktmeester De Masier is gisteren duidelijk geworden dat het er niet gemakkelijker op wordt nu de weekmarkt op de Balie moet plaats vinden. „Ik hoop dat ze sn<^ klaar zijn met de werkzaamheden op het kruispunt. Want ik geloof niet dat de gemeente Zierikzee de markt nog eens naar een andere lokatie wil ver plaatsen". Ook de belangstelling van bezoe kers was niet erg groot tijdens de weekmarkt. „De kramen met voe dingswaren verkopen altijd goed. Maar bij de andere kramen werd niet zoveel omgezet. De mensen blijven met dit weer ook liever binnen". INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 soluut van de hand gewezen. „Dan denk ik eerder dat de riolering er iets mee te maken heeft", aldus Beek. Ing. Ph. H. van Doorne, directeur van woningbouwvereniging Beter Wonen zegt net als Beek niets te we ten van klachten. „Wellicht dat er in het verleden wel geklaagd is, maar van recente klachten over stankover last in Zonnemaire is mij niets be kend", aldus Van Doorne. Bekijken Hij stelt dat als men klachten blijft houden men te allen tijde aan kan kloppen bij de woningbouwvereni ging. „Klachten van bewoners nemen wij serieus. Als er aan de riolering gewerkt wordt kan er weieens iets mis gaan. Dat komt voor. We krijgen nu bijvoorbeeld klachteh óver stank overlast bij de Welleweg in Dreischor, maar klachten uit Zonnemaire heb ben ons, in ieder geval recentelijk, niet bereikt". BURGH-HAAMSTEDE - De Wes- terschouwse commissie algemene- en bestuurlijke zaken vergadert dins dag 20 februari vanaf 16.00 uur in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. De vergadering is openbaar toegan kelijk. Gesproken wordt onder meer over de uitvoering van de tabakswet, de budgetsubsidiëring van de VVV's, de Staten van de Stichting Renesse en het parkeerbeleidsplan. BURGH-HAAMSTEDE - Door de stormen van de laatste weken zijn er langs de kust van Westerschouwen toch behoorlijk wat stukken duin af geslagen. Van een gevaarlijke situa tie is geen sprake. Dat is gebleken tijdens de vergade ring van de commissie openbare wer ken in het gemeentehuis te Burgh- Haamstede. Daar werd ook bekend, dat de storm de gemeente zo'n dertig tot veertig omvangrijke bomen heeft gekost. En dan gaat het alleen nog maar om de bomen, die op en rond de weg belandden en voor directe over last zorgden. Directeur gemeentewer ken, W. van Meerten, verwacht dat de ze week de laatste opruimingswerk zaamheden verricht zullen worden. Advertentie Als u onder een 100% wollen Tèxeler dekbed slaapt, begint elke dag uitstekend. Wol reguleert en isoleert. Voorkomt een stijf en klam gevoel. Een Tèxeler dekbed, onderdeken of slaapzak is warm in de winter, koel in de zomer en bovendien het hele jaar betaalbaar. Vraag daarom altijd naar een echte Tèxeler. En u begint elke dag goed uitgeslapen. DEKBEDDEN-ONDERDEKENS VOOR MEER INFO: 01110-15951 Grote draaiwinden door de Dikke Toren maakten de Balie-markt onmogelijk. Uitgever; B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: 'Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166.00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienep een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. tot 13.00 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3