Wegens reorganisatie nu 20-70% korting Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen Commissie akkoord met betaald parkeren bij strandovergangen NOAD-Zierikzee DAKA CENTRUM Vervanging 14 lichtmasten aan de Weststraat en Kerkring Nieuwerkerk DE ZIERIKZEESCHE COURANT PvdA-Middenschouwen op de bres voor het leefklimaat Schoorsteen brandje in Ellemeet flakkee expresse bv 32.6(5 A -£> -£ 3 26a ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nieuwe computerapparatuur Stankoverlast Inrichting Onverwacht Groepscommandant M. P. Lenselink is blij met Bewoners van de Beatrix-en de Julianastraat Beperkte inrichting van het Schelphoekgebied Het tafeltennisteam Scaldina 1 won onver- de nieuwe computerapparatuur die de politie te Zonnemaire klagen over stankoverlast. voor recreatie blijft mogelijk. (Pag. 4). wacht van koploper Effect. (Pag. 9). krijgt. (Pag. 2). (Pag. 3). VRIJDAG 16 FEBRUARI 1990 146ste jaargang Nr. 24695 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men moet zijn licht niet onder een korenmaat zetten. Mattheus 5 15 Advertentie zondag 18 februari - 14.30 uur Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee 'Wij zijn voor verantwoord toerismebeleid SCHARENDIJKE - „Midden- schouwen dient zich te richten op de toerist die wil recreëren in een na tuurlijke, landelijke en gezonde om geving". Dat schrijft de PvdA-Mid- denschouwen in haar verkiezings programma. De socialisten werpen zich op als beschermers van het woon- en leefklimaat van de inwo ners van de gemeente. Met de bescherming van het woon- en leefklimaat in het achterhoofd pleit de PvdA in haar verkiezingspro gramma voor het weren.van groot schalige en vervuilende industriën. „Zij passen niet bij het natuurlijk en landelijk karakter van de gemeente", aldus de PvdA. Milieuwetten Verder pleiten de socialisten voor het handhaven van een strenge con trole van milieuwetten. „Het is niet zo dat de onrustbarende bedreiging van het milieu zich stoort aan een ge meentegrens. Bovendien moeten we ook denken aan degenen die na ons komen. Daarom vindt de PvdA dat de bevordering van een schoon, na tuurlijk en gezond milieu ook in Mid- denschouwen grote aandacht moet hebben". De socialisten onderkennen dat controle voor wat betreft de milieu wetgeving niet eenvoudig zal zijn. Gepleit wordt voor intergemeentelij ke samenwerking in deze. „Maatregelen om het ontstaan van afval te voorkomen en hergebruik van afval verdienen de aandacht. Ook een kleine gemeente als Midden- schouwen kan door het geven van het goede voorbeeld een gunstige invloed hebben op het milieu-gedrag van de burgers. Hierbij valt bijvoorbeeld te denken aan energiebesparing en het vermijden van gifgebruik in ae plant soenen". Verder benadrukt de PvdA het be lang van woningbouw in de gemeen te. „We vinden ook dat Middenschou- wen moet profiteren van de ontwik keling dat vele ouderen Zeeland als woongebied kiezen. Middenschou- wen heeft als woongemeente veel aantrekkelijks. Hierop moet in wijd gebied de aandacht gevestigd wor den". Ook aandacht voor het vereni gingsleven in Middenschouwei'. „Dat is van bijzonder groot belang voor de leefbaarheid van onze ge meente. Daarom moet het daar waar dit noodzakelijk is door de gemeente daadwerkelijk gesteund worden". Hetzelfde geldt volgens de PvdA voor het onderwijs in de gemeente. „Goed onderwijs is absoluut noodza kelijk. Basisscholen zijn onmisbaar voor de leefbaarheid van de kernen in Middenschouwen. Daarom vindt de PvdA dat al het mogelijke moet worden gedaan om de basisscholen te behouden en te versterken". PvdA: ,,Ons richten op toerist die tvil recreëren in natuurlijke omgeving BUSSUM - De politie in Zandvoort heeft twee mannen aangehouden die ervan worden verdacht hotels en par ticulieren voor zeker een kwart mil joen gulden te hebben opgelicht. Dat Advertentie Kleuren televisies - Video's - Stereo-apparatuur - Autoradio's Witgoed: Wasmachines - Koelkasten - Diepvriezers - Stofzuigers - Magnetrons ALLES MOET WEG. Nieuwe Boogerdstraat 2 Zierikzee Telefoon 01110-14004 Ook de strandovergang bij de Renesser Scholderlaan krijgt mogelijk met betaald parkeren te maken. Goede controle een eerste vereiste BURGH-HAAMSTEDE - Wat de commissie openbare werken van de gemeente Westerschouwen betreft kan de ze zomer al begonnen worden met het betaald parkeren bij de strandovergangen. De strandbezoeker betaalt één gulden voor twee uur, waarmee een gemiddeld strand- dagje de bezoeker op zo'n vier gulden kan komen te staan. Het is vooralsnog onduidelijk of alle geplande overgangen dit komend seizoen al aangepakt gaan wor den. Alle commissieleden konden zich wel vinden in het betaald parkeren. Met name C. van der Haven-Eikelen boom (VVD) en G. J. W. van der Salm (PvdA) drongen wel aan op een goede controle. Beiden zeiden meer te voe len voor een slagboom-systeem dan de geplande centrale betaalauto maat. Volgens Van der Salm blijven met name de Oosterburen moeilijk aan te pakken als zij niet wensen te betalen. Dat betekent de aanschaf van mini maal honderd wielklemmen en de in zet van voldoende controleurs en die zijn niet een-twee-drie te vinden. De socialist benadrukte ook de nood zaak van- controle buiten de terrei nen. Wie niet wenst te betalen zoekt misschien een plaatsje buiten het ter rein. Van der Haven liet zich in ongeveer dezelfde bewoordingen uit. Het be taald parkeren bij de strandovergan gen valt of staat met een goede con trole. Iets wasvoorzitter A. J. Pad mos direct onderschreef. J. van den Berge (RU) kon akkoord gaan en ook J. W. Geleijnse sloot zich bij de ande ren aan. „Het gaat voornamelijk om mensen uit de Randstad en die zijn allang gewend voor dergelijke zaken te betalen. Ik vind het een laag tarief en derhalve mogen we ons nog steeds toeristvriendelijk noemen", aldus de CDA-er. Van der Haven greep dit onder werp aan om haar visie te geven op het betaald parkeren in de kernen. Wat haar betreft komen er geen par- keermeters in de kernen. De liberale stelde voor om de ondernemers van de horecagelegenheden te laten beta len voor de parkeerkosten. „Per zaak vervolg pagina 4 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WA> ffir- PÊ BH.Ï* Verwachting tot zaterdagavond: Bewolkt In de nacht opklaringen en mini mumtemperatuur rond het vries punt. Overdag toenemende bewol king en voornamelijk in het noorden van het land kans op wat regen of motregen. Middagtemperatuur rond 8 graden. Tot matig en aan de kust tot krachtig toenemende zuidenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 20 febr.: Zondag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 8 graden Wind: zuidwest 4 Maandag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 10 graden Wind: zuidwest 6 Dinsdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 9 graden Wind: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 17 febr.., Zon op 07.53, onder 17.57 Maan op 02.09, onder 09.54 18 febr. Zon op 07.50, onder 17.59 Maan op 03.19, onder 10.24 19 febr. Zon op 07.48, onder 18.01 Maan op 04.23, onder 11.04 Nieuwe Maan: 25 februari (09.54) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De afgelopen nacht kon het eindelijk weer eens iets vriezen in ons land. De komende nacht kan het zelfde gebeuren. Daarna is de invloed van de oceaan weer zo groot dat de temperatuur ruim boven nul blijft. Oceaandepressies krijgen weliswaar een voorkeur voor het zeegebied tus sen Schotland en IJsland, maar ze weten de komende dagen een stevige zuidweststroming boven de Noordzee gaande te houden. De temperatuur zien we het komende weekend dan ook dicht bij de 10 graden komen. De neerslag blijft beperkt tot wat lichte regen of motregen. Nu de oceaande pressies weer hun oude baan opzoe ken, is de sneeuwval in het Alpenge bied voorbij. heeft de politie iri Bussum meege deeld. In die Gooise gemeente is het politie-onderzoek ook begonnen, na dat ook daar een hotel slachtoffer van de twee was geworden. Gemeenteraadsvergadering Duiveland op donderdag 22 februari NIEUWERKERK - Een bedrag van 22.000 gulden is no dig voor de vervanging van in totaal 20 afgekeurde licht masten in de gemeente Duiveland. Het grootste deel van die lichtmasten staat in Nieuwerkerk. Tijdens de raads vergadering die donderdag 22 februari plaatsvindt in het gemeentehuis te Nieuwerkerk heslist de raad of men dit bedrag beschikbaar stelt. gemeenteraadsvergadering volgen vanaf de publieke tribune. De verga dering vindt plaats in het gemeente huis te Nieuwerkerk op donderdag 22 februari en begint om 20.00 uur. ELLEMEET - De eenheid Scharen- dijke van het brandweerkorps Mid denschouwen moest uitrukken voor een schoorsteenbrandje aan de Weel- weg te Ellemeet. De brand ontstond in de schoor steen van het huis van H. R De brand weer had het vuur snel onder contro le door de schoorsteen te vegen. De schade bleef beperkt tot rookschade. Advertentie Het gaat om de eerste fase van de vervanging van alle lichtmasten in de gemeente Duiveland in de periode tot en met 1995. Uit onderzoek door de nv PZEM is gebleken dat in 1990 twintig lichtmasten moeten worden vervangen die op dit moment reeds zijn afgekeurd. Tijdens de volgende fase, die waarschijnlijk in 1994 en 1995 wordt uitgevoerd, moeten nog 155 lichtmasten worden vervangen. Weststraat en Kerkring Uit een toelichting van de dienst gemeentewerken blijkt dat de lan taarnpalen die afgekeurd zijn vooral langs de Weststraat en Kerkring te Nieuwerkerk staan. Daar zouden dit jaar 14 nieuwe lichtmasten moeten worden geplaatst. In Oosterland moeten dit jaar vier lichtmasten wor den vervangen omdat ze zijn afge keurd en in Sirjansland en Ouwer- kerk elk één. Tijdens de gemeenteraadsvergade ring wordt definitief beslist over uit breiding van de begraafplaats te Ouwcrkerk. Tevens stelt het college van b voor om 13.000 gulden beschik baar te stellen voor de aankoop van twee begraaftoestellen. Die zouden volgens burgemeester en wethouder dusdanige slijtageverschijnselen ver tonen dat vervanging noodzakelijk In de meerjarenbegroting van de gemeente Duiveland is een bedrag van 10.000 gulden opgenomen voor vervanging Van het keukenblok met bijkomende zaken in de ambtswo ning van de burgemeester in 1990. Daarom stelt het college van b en w tijdens de raadsvergadering ook voor om dit bedrag beschikbaar te stellen. Agenda Op de agenda van de raadsvergade ring staan verder een aantal wijzigin gen van de begroting, de verkoop van het pand Stekelstraat 2 te Nieuwer kerk en het nemen van een voorberei- dingsbesluit ten behoeve van een her ziening van het bestemmingsplan Nieuwerkerk Kom. Dat laatste van wege de bouwactiviteiten aan de Pla taanstraat/Muyeweg te Nieuwer kerk. Iedere belangstellende kan de dis cussie die plaatsvindt en de beslui ten die worden genomen tijdens de Lorentz 1 3241 LX Middelharnis .Tel. 01870-2188 Cricketpad 15 3223 EA Hellevoetsluis Tel. 01883-20016 Kreeftslraat 36 4301 ZD Zierikzee Tel. 01110-13163 Wielsingel 24 3261 VJ Öud-Beijerland Tel. 01860-13624

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1