'Kabeltelevisie is inmiddels zo'n gemeengoed dat iedereen het wil' Watersport centraal tijdens HISWA-beurs L. de Jong: Illegale bladen waren indrukwekkend Sterrenshow Veronique slaat aan bij publiek De duizendste Doktersroman Milieu-effect- landinrichting en REBECCA VALDEN, huisarts recreatie projecten 9 t/m 18 maart 1990 AMSTERDAM t f 6 Er moeten nog heel wat meters kabel de grond in, maar het begin is er. Aanleg van de kabel begonnen op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - Op dit moment wordt hard gewerkt om langs de provinciale weg tus sen Zierikzee en Haamstede een vele kilometers lange dikke groene kabel in de grond te leggen. Het is de hoofdkabel waarlangs over twee maanden de signalen van 15 tele visiestations naar de huizen in de Zierikzeese wijk Malta worden gevoerd. Anderhalf jaar later kan iedereen op Schouwen-Duiveland gebruik maken van de mogelijkheid om via de kabel televisiesignalen in zijn huis te krijgen. Als een van de laatste gebie den in Zeeland krijgt Schouwen-Duiveland kabeltelevisie. De aanleg is in handen van Zekatel bv, een zelfstandige onderneming die is voortgekomen uit het Zeeuwse energiebedrijf de PZEM nv. Het be drijf heeft van de PZEM een lening gekregen om de kosten van de aanleg van kabeltelevisie in diverse gebie den van Zeeland financieel te kunnen realiseren. Dat geld moet later wor den terugbetaald door de opbrengst uit de abonnementen die mensen ne men om van de kabel gebruik te ma ken. De gemeenten hebben zich fi nancieel garant gesteld voor het geval dat niet zou lukken. Gemeengoed Maar de directeur van Zekatel, A. Kannekens is niet bang dat de kabel televisie op Schouwen-Duiveland een flop zal worden. „Kabeltelevisie is imiddels zo'n gemeengoed geworden dat iedereen op de duur een aanslui ting wil. Het is even wennen voor de mensen. Maar als ze van anderen ho ren over de programma's die bij RTL Veronique en andere satelliet- en bui tenlandse zenders zijn te zien willen ze ook kabeltelevisie hebben". Die anderen, dat zijn op dit mo ment de mensen die die buitenlandse zenders ontvangen via een schotel op hun dak. Een groep die de afgelopen tijd sterk is gegroeid omdat men vindt dat het veel te lang duurt voor hier op Schouwen-Duiveland einde lijk ook eens kabeltelevisie komt. Ondanks deze groeiende groep ziet Kannekens de schotel toch niet als concurrent. ,,Na de storm is wel ge bleken dat er grote bezwaren zitten aan de schotel. Er zijn er heel wat naar beneden gekomen. Maar afge zien daarvan is de kwaliteit van ka beltelevisie veel hoger dan de ont vangst via een schotel. Men is minder kwetsbaar, men kan meer stations ontvangen en kabeltelevisie is min der storingsgevoelig. Ik ben er van overtuigd dat de meeste mensen die schotel alleen gebruiken als een over bruggingsperiode tot ze een abonne ment op kabeltelevisie kunnen ne men". Abonnement Dat abonnement is voor de mensen in de Zierikzeese wijk Malta en het zuidelijke gedeelte van het industrie terrein al in april/mei mogelijk. Via de werkzaamheden van de ongeveer 40 medewerkers van Zekatel die op Schouwen-Duiveland aan het werk zijn met de aanleg van de kabel vol gen daarna de kernen Serooskerke, Noordwelle en Renesse (juni 1990). Haamstede en Ellemeet (september 1990. Scharendijke en Nieuwerkerk (december 1990). Bruinisse en Ooster- land (maart 1991) en daarna de overi ge kernen van Duiveland, Brouwers haven en de rest van Schouwen-Dui veland waaronder Zierikzee (van april tot en met september 1991). De ZIERIKZEE - Nog een paar weken en de watersportliefhebbers varen weer op de vele wateren die ons land rijk is. Het nieuwe watersportseizoen start met de HISWA 90, waar alle soorten watersportartikelen te zien zijn. Het jacht van ieders dromen, maar ook het kleinste roeibootje is op deze tentoon stelling voor waterrecreatie te vinden. De HISWA 90 wordt gehouden van vrijdag 9 tot en met zondag 18 maart in het RAI Tentoonstellingscentrum in Amsterdam met als thema Als het water je lief is. HILVERSUM - Het kijkpu- bliek lijkt de terugkomst van ,,de sterrenstal" van Joop van den Ende op de televisie te waarderen. De terugkomst van TV-coryfeeën als Jos Brink, Rudi Carell en Hennie Huis man maakt de commerciële zender Veronique aantrekke lijker. Dat blijkt uit een blik- semenquête van het Interview- bureau NIPO in opdracht van de actualiteitenrubriek NOS- laat tijdens de Veronique- uitzending 'Zet hem op vier' van woensdagavond. De telefonische streekproef van het NIPO werd tijdens de uitzending uitgevoerd. Mensen werd gevraagd of zij de TV had den aanstaan, of zij op Veroni que hadden afgestemd en of zij Veronique aantrekkelijker vin den nu de „sterren" weer in beeld zijn. Zo'n 86 procent van de ondervraagden had de tele visie aan staan, van die kijkers had 37 procent afgestemd op Veronique. Vorige maand be droeg dat percentage elf pro cent. Van de Veronique-kijkers zei 37 procent meer naar de zender te kijken na de gala-avond, 55 procent dacht niet dat hun kijkgedrag na het zien-van de sterren zou veranderen. Acht procent liet weten juist minder te gaan kijken. mensen die afgelegen in de polder wonen blijven aangewezen op de aan schaf van een eigen schotel om de bui tenlandse en satelliettelevisiepro gramma's te ontvangen. Voor alle kabeltelevisiekijkers plukt Zekatel de televisiesignalen uit de lucht via een ontvangststation dat op het Zierikzeese industrieter rein aan het Groene Weegje naast het PZEM-kantoor staat. Vandaaruit worden in de grond hoofdkabels ge legd naar Westerschouwen en naar Bruinisse. Vanuit die hoofdkabel worden leidingen gelegd naar distri- butiestations waarvan er in totaal enkele tientallen komen op Schou wen-Duiveland. „Voor elke groep van ongeveer 25 huizen een", aldus Kan nekens. Tussen de distributiestati ons en de huizen waar de aftakkin gen naar toe gaan zit nog in elke straat een versterker. Dat alles onder de grond. Volgens Kannekens worden ook de diverse campings en vakantiebunga lowparken door Zekatel gratis aan gesloten op de kabel. „Wel met de be doeling dat mensen individueel abonnementen nemen, zoals ook overal elders op Schouwen-Duive land". De mensen hebben daarbij de keuze tussen een basispakket waar bij men 14,49 per maand betaalt en daarvoor de zenders Nederland een, twee en drie, België een en twee en een informatiekanaal krijgt. En het volledige pakket waarbij men 19,76 per maand betaalt en in totaal 15 tele visiezenders ontvangt plus het infor matiekanaal. Behalve de zenders van het basispakket krijgt men ook Duitsland een en twee, BBC een en twee, Belgie-Frans een, RTL, Frank rijk TV vijf. Sky Channel,. Super Channel en RTL Veronique; Op dit moment lopen de arbeiders van Zekatel iets achter op het schema waarmee de kabeltelevisie wordt aangelegd. „Dat komt doordat de aanvragen om door bepaalde gebie den heen te mogen met de kabel wat langer duurden dan we hadden ver wacht. Maar we hopen dat weer snel in te lopen". ZIERIKZEE - De Doktersroman van Favoriet komt binnenkort voor de duizendste keer uit. Daarmee is deze serie van 'stuiverromannetjes', binnen het Nederlandse taalgebied, de meest populaire in zijn soort. De jubileumuitgave is honderd pagina's dik en bevat twee volledige romans. In een kwart eeuw tijds zijn er van deze serie ruim veertig miljoen exem plaren verkocht. De lezersschare blijft daarbij nog steeds op volle sterkte, maar dat geldt evenzeer voor andere populaire blijvertjes van Fa voriet zoals de Kasteelroman, 'Moe derliefde' en die van dr. Anne Maas. Van de Kasteelroman zijn er nu ook al ruim negenhonderd verschillende verschenen, en van Moederliefde al zevenhonderd. Voorzichtig geschat betekent dit, dat sinds 1965, toen Uit geverij Marken er in Nederland en België mee begon, in beide landen een half miljard Favoriet-romanne tjes' onder verschillende titels zijn verkocht. De miniromans, bedoeld om de le zeres) met luchtige lectuur verstrooi ing en ontspanning te bieden, worden door niet-lezers steevast verguisd en veroordeeld, maar echt jammer voor hen is wél, dat de belangstelling voor deze lectuur nog altijd groeit. Vrijdag 16 februari Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Tao Tao (De kleine panda- beer), 26-delige serie animatiefilm pjes voor kinderen. Afl. 23. 15.55 uur De vrijdag is anders, geva rieerd actualiteitenprogramma. Pre sentatie: Mieke Lamers en Willibrord Frequin. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Lekker weg, toeristisch ma gazine. 18.10 uur Solo, kan er uit Nazareth iets goeds komen? 18.20 uur Kruispunt TV, informatie uit kerk en wereld. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur Spoorloos, programma waarin mensen uit heden en verleden elkaar ontmoeten. 19.25 uur Waku waku, spelshow. Pre sentatie: Rob Fruithof. 20.00 uur Spoorloos, vervolg. 21.30 uur Brandpunt, actualiteitenru briek. 22.05 uur Het geheim van de Sahara, 7-delige serie over de zoektocht naar een legende. Afl. 1. 23.00 uur Journaal. 23.10 uur Staat van beleg, Frans/Ita- liaans/Duitse speelfilm. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Gloss, serie van 31 afleve ringen. Afl. 22. 16.48 uur Dieren rond de Middelland se Zee, Italiaanse natuurserie. 17.17 uur Billy Hotdog en Linda pre senteren TROS Jeugdstation. Met vanmiddag: 17.18 uur Heathcliff Co, drie teken films. Herh. 17.40 uur Alf op Melmac, tekenfilm serie. 18.04 uur Bassie en Adriaan. Afl.: Al fabet. 18.15 uur TROS Popformule, poppro gramma. 18.50 uur Tik Tak, kleuterserie. 18.55 uur TROS aktua junior, actuali teiten voor en door kinderen. 19.25 uur Familie Oudenrijn, serie, afl.: Een dag vol ongelukken. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Bananasplit, programma met de verborgen camera. 21.12 uur De TV-dokïer, adviezen van huisarts Ferdinand Zwaan. 21.13 uur Jongbloed en Joosten, actu aliteitenprogramma. 21.54 uur De TV-dokter, adviezen van huisarts Ferdinand Zwaan. 22.55 uur Binnenlandse zaken, hu mor, satire en sketches. 22.25 uur TROS Sport, sportmagazi- ne. 22.50 uur Derrick, Duitse politiese rie. 23.55 uur Journaal. Nederland 3 08.55,13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 09.30 uur Het verhaal. Afl. 10. 10.00 uur Nieuws uit de natuur. Afl. 15. 11.00 uur School-tv weekjournaal. 11.30 uur Brandpunt in de school. Afl. 6. 18.00 uur GOC, terug naar Turkije: een bewuste keuze. Documentaire over de remigratie van twee Turkse families. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 18.55 uur Het klokhuis, kinderpro gramma. 19.10 uur Graaf Duckula, tekenfilm serie. 19.35 uur Alan B'Stard: de nieuwe staatsman, Engelse serie. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur Jimmy's, wekelijks verslag van de belevenissen in een streekzie kenhuis in Engeland. 20.50 uur Cinema 3, filmnieuws ge presenteerd door Cees van Ede. 21.00 uur Eerste voorronde Nationale Songfestival, halve finale. 22.00 uur NOS-Laat, actueel magazi ne. Presentatie: Maartje van Weegen. 22.45 uur Uitslag eerste halve finale van het Nationale Songfestival. 22.50 uur Coornhert, Piet Thoenes en Jan Vis over de humarist Dirck Vol- kertsz. Coornhert. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie. 17.30 uur Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucelia Santos. Afl. 120. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 172. 18.05 uur Postbus X, jeugdserie rond een mysterieuze weldoenersorganisa tie. Afl. 20. Met: Jaak Vissenaken, Veerle Eyckermans, Lulu Aergeerts e.a. 18.35 uur David de kabouter, 26- delige serie. Afl. 7. 19.00 uur Uitzending door derden, programma van de Groene Omroep. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Buren (Neighbours), Australische serie. Afl. 296. 20.25 uur Zacht, hard en knettergek (Every which way but loose), Ameri kaanse speelfilm. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws. 22.45 uur Weerbericht. 22.50 uur Tijd is geld, wekelijks fi- nancieel-economische rubriek. Pre sentatie: Paul d'Hoore. 23.00 uur Vrijdagnachtfilm: Het gaat er stuiven (Any which way you can), Amerikaanse speelfilm. 00.50 uur Coda. Jagersdakboek, van Otte Tblnai, in een vertaling van Eri- ka Dedinszky. BRT 2 18.40 uur Nieuwskrant. 18.45 uur Babel. Wekelijkse nieuws brief voor Marokkaanse migranten. 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl. 955. 19.25 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Sport extra. Tennis: recht streekse reportage van de Belgian In- door te Brussel. AMSTERDAM - De illegale bladen waren indrukwekkend, omdat ze duidelijk weergaven dat de tegen stelling die in Nederland van funda mentele betekenis was, niet lag tus sen NSB'ers en niet-NSB'ers. Deze lag tussen personen die meenden dat actief tegen de bezetter moest wor den opgetreden en diegenen die von den dat dit te gevaarlijk en te riskant was. Dat zei prof. L. de Jong ter gelegen heid van de opening van een tentoon stelling over de geschiedenis van Het Parool tijdens de Tweede Wereldoor log in het Amsterdams Historisch Museum. Dat gebeurde in aanwezig heid van talloze medewerkers uit de oorlogstijd die zorgden voor de pro- duktie en landelijke verspreiding van uiteindelijk 60.000 exemplaren in 1944. Protest De initiatiefnemer van Het Parool was Frans Goedhart, die al op 25 juli 1940 de eerste illegale „Nieuwsbrief van Pieter 't Hoen" had verspreid waarin hij fel protest aantekende te gen de Duitse bezetting. Voor de pu- blikatie van het eerste gestencilde nummer van Het Parool op 10 februa ri 1941 zouden nog 26 nieuwsbrieven volgen. De belangstelling voor de il legale uitgave bleek zo groot dat van af aügustus 1941 de krant werd ge drukt in plaats van gestencild. Het Parool was de eerste krant die in september 1943 voor het eerst mel ding maakte van het bestaan van de gaskamers in de concentratiekam pen. „Voor de Joden was dat te laat", zo merkte De Jong op. De expositie in het Amsterdams Historisch Museum geeft met name een indringend beeld van de lotgeval len van de talloze redacteuren, druk kers, koeriers en andere betrokke nen, die hun grote moed niet zelden met de dood moesten bekopen. Zo verloren onder meer de redacteuren Maurits Kann, H. B. Wiardi Beekman en drukker Wim Gertenbach het le ven. Op de dag van de intocht van de geallieerde troepen in Amsterdam, op 7 mei 1945, verscheen het hon derdste nummer van de krant dat te vens het eerste legale nummer was. De expositie (tot en met 13 mei te zien) werd samengesteld door de historicus C. Brinkgreve, terwijl drs. M. de Keizer materiaal aanleverde uit haar nog niet afgeronde promotie onderzoek naar de geschiedenis van Het Parool in oorlogstijd. Deze vijfendertigste editie heeft voor elk wat wils. In het midden van de tentoonstelling staat een heuse steiger, waaraan prachtige jachten liggen afgemeerd. Daar omheen zijn toebehoren als navigatie-apparatuur, onderhoudsmiddelen en motoren te vinden. Natuurlijk zijn ook sport-, roei-, opblaas- en open zeilboten ruim vertegenwoordigd. Op HISWA 90 kan men echter meer dan alleen produkten bekijken. In het navigatiepaviljoen worden iedere dag presentaties gegeven. In het de monstratiebassin van de opblaasbo ten en reddingsvlotten staat het the ma veiligheid voorop. In het houtpa viljoen kan men twee houtbeeldhou wers in actie zien. En surfliefhebbers kunnen hun vaardigheden testen op de surfsimulator in het Surfparadise. Tévens vindt hier een wervelende mo deshow plaats. Wie liever een boot huurt, kan alle informatie over charters krijgen in de Amstelhal. Ook watersporters die (beter) willen leren varen, kunnen hier terecht bij één van de twintig vaarscholen. Plezier en veiligheid op het water hebben immers alles te ma ken met vaardigheden en kennis om een vaartuig te besturen. Gezellig winkelen kan men in The Sailor Shop, terwijl na afloop een afzak kertje gedronken kan worden in het HISWA-café Ome Ko uit Muiden. Als verkoopcijfers in de wa tersportbranche een indicatie geven voor het succes van de HISWA, zijn de vooruitzichten rooskleurig. De wa terrecreatie verheugt zich, mede door de mooie zomer van vorig jaar, in een toenemende belangstelling. Steeds meer mensen huren een zeil- of mo torboot bij een professioneel jacht- verhuurbearijf; jachthavens breiden het aantal ligplaatsen uit. Ook de overheid draagt haar steentje bij door de toegankelijkheid van de vaarroutes te verbeteren. HISWA 90 wordt gehouden in een bijzonder watersportjaar, zo vindt enkele maanden na de tentoonstel ling SAIL plaats, waarbij zeer grote zeilschepen, zogenaamde windjam mers, uit alle windrichtingen de Am sterdamse haven aandoen. Bovendien viert het Koninklijk Ne derlands Watersport Verbond haar honderdjarig bestaan. Het KNWV werd in 1890 opgericht met als doel het organiseren van wedstrijden en het vaststellen van wedstrijdregle menten. Nu, een eeuw later, is er wel wat veranderd. Het KNWV behartigt inmiddels de belangen van iedere wa tersporter, bijvoorbeeld met oplei dingen, zoals te zien is in een speciale presentatie op HISWA 90. 72 Door MENNO DE MUNCK DEN HAAG - Voor de aanleg van landinrichtingsprojecten en recrea tieprojecten in de randstad moet worden onderzocht wat de mogelijke gevolgen hiervan voor het milieu zijn. Minister Alders van volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en mi lieubeheer en zijn collega Braks van landbouw, natuurbeheer en visserij zullen na een adviesronde de richtlij nen voor de inhoud van deze zoge noemde Milieu-Effectrapportages (MER) vaststellen. De rapportages zijn onderdeel van het nieuwe structuurschema land bouw, natuur en milieu. Het schema zal de hoofdlijnen bevatten van het beleid van het rijk voor een aantal functies van het landelijk gebied. De bewindslieden hopen dit schema in het eerste kwartaal van 1991 aan de Tweede Kamer te kunnen aanbieden. Het krijgt de status van ontwerp- planologische kernbeslissing. Dit be tekent dat de Kamer voor het kabinet een definitieve beslissing neemt er nog uitvoerig met de bewindslieden over van gedachten kan wisselen. In de Milieu-Effectrapportages zullen verschillende alternatieven worden aangegeven. Zo is een goede vergelij king mogelijk van de gevolgen voor het milieu van de verschillende keu zes. „Mooi!" U heeft wel eer van uw werk, mevrouw Meijer! Ik had zon dag werkelijk niet durven denken dat zij nu al zo ver zou zijn". De vrouw bloosde licht. „Mijn man en ik zijn ook erg blij dat het zo goed gaat. En wij doen het graag! Ina is een lief, zacht kind, dokter". Zij aar zelde even. „Zij heeft behoefte aan veel warmte. Het lijkt wel alsof zij op dat punt uitgehongerd is Zij schudde het hoofd. „Het is werkelijk vreselijk wat zij met die man doorge maakt heeft in dat korte huwelijk, zij is nu heel vertrouwelijk met mij ge worden, en zij heeft mij dingen ver teld, waarvan ik nooit geweten heb dat ze bestonden. Ik ik geloof ook niet dat zij ooit op die verzoeningspo ging zal ingaan na wat zij met die man Zij zweeg. „Na wat zij mij verteld heeft, lijkt het mij ook niet erg waarschijnlijk", zei Rebecca. „Maar dit moeten we na tuurlijk allemaal nog afwachten". Zij stak de vrouw haar hand toe. „Tbt ziens, mevrouw Meijer! Over twee da gen ziet u mij wel weer verschijnen. Als zij voor die tijd verhoging krijgt, of als er iets anders niet goed gaat, dan belt u mij wel". „Ja. dokter". Zij fietste langzaam naar huis. Dit was haar laatste visite van vandaag, tenzij er tijdens haar afwezigheid nog was gebeld, en zij voelde zich moe. Gelukkig dat het meisje weer terug was, overdacht zij: het was een druk ke dag geweest, en het was een groot gemak dat haar thuis nu weer alles werd voorgezet. Zij herademde toen haar bleek dat geen nieuwe hamen op het lijstje bij de telefoon waren genoteerd, en zij besloot vroeg naar bed te gaan. Zij nam het boek, dat zij de eerste kerst dag 's middags had willen lezen, mee naar haar kamer, maar ook deze keer bracht zij het niet ver Er volgden dagen van hard werken. Zoals zij had verwacht, bracht het verraderlijke weer veel grieppatien- ten mee; het waren geen moeilijke ge vallen, maar de rij in har visiteboek je was elke dag weer een beetje lan ger, en de avonden dat zij voor tien uur klaar was, behoorden tot de uit zonderingen. Zij bracht, tussen twee patiënten door, nog een bliksembe zoek je aan Sylvia en Freek, hoewel zij er eigenlijk geen tijd voorhad. Ge lukkig werd zij de meeste nachten met rust gelaten; in dit opzicht had Brox zijn patiënten heel goed opge voed, en zij kon de nieuwe dag door gaans dan ook goed uitgerust begin nen. Met Gerda Hoomstra ging het goed, al bleef de toestand van haar rechterbeen dan ook nog onveran derd. Maar het linker scheen zich nu snel te herstellen; zij kon het al spie- dig geheel optrekken, en dit kwam vooral ook haar psychische toestand zeer ten goede. Ook Ina Verdam baarde Rebecca weinig zorgen, al stemde het haar dan ontevreden dat de bezoeker van donderdag niets meer liet horen, ter wijl ook haar man zich niet zelf met haar in verbinding stelde. Maar Ina leefde, bevrijd van een zware druk en nagenoeg onbekommerd, naar haar algehele genezing toe, en toen Rebec ca haar die zaterdagmorgen bezocht, gaf zij haar toestemming om de vol gende dag een uur op te staan. Zij mocht zich dan aankleden en einde lijk het zo vurig begeerde werk aan de naaimachine doen. Het was haar bedoeling nu zo spoedig mogelijk de finitieve plannen voor de toekomst te maken, verklaarde zii. Mevrouw Baronet had geen injec ties meer nodig. Zij sluimerde vrij wel voortdurend en geraakte vrijdag savonds in een coma. Tben Rebecca er de volgende morgen, na haar bezoek aan Ina Verdam, aankwam, was zij gestorven. Zuster Altena kwam uit de grote zijkamer toen zii de hal betrad. De verpleegster hoefde het Rebecca niet meer te vertellen; zij had het al ge zien aan het beschreide gezicht van de bejaarde dienstbode, die haar had binnengelaten. Ze gingen zwijgend naar boven. De overgordijnen in de sterfkamer waren toegeschoven. De zuster draai de het licht aan en liep naar het bed. Zij sloeg het laken terug en trad ach teruit. (wordt vervolgd) 4 l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6