JA 326<? 32% Aanpassing kruispunt Laan van Sint Hilaire Weststraat begonnen PvdA pleit voor strak beleid Bezwaren tegen bij de verkoop van bouwgrond verwerking en 'Kom Over En Help' bezig voor Roemenië SAMAN BV J '3 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Leden Vlissingen akkoord met betaald voetbal Landbouwschap wil rampenplan radioactief afval Borssele GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND L ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 13 FEBRUARI 1990 146ste jaargang Nr. 24693 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Startsein Betaald parkeren VBOK Voetbal Wethouder De Rijke geeft startsein voor herin- Meningen verdeeld over het invoeren van be- De VBOK is niet tegen abortus, maar in eerste Vanaf vandaag iedere dinsdag aandacht voor richting van binnenstad Zierikzee. (Pag. 3). taald parkeren in Westerschouwen. (Pag. 4). instantie vóór leven. (Pag. 6). uitslagen en karakteristieken van het jeugd voetbal. (Pag. 9). Geld maakt niet gelukkig. Gezegde Advertentie Voor: Dakbedekking Goten naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 Fietspad langs Laan van Sint Hilaire al doorgetrokken tot de Hoofdpoortstraat ZIERIKZEE - Op het kruispunt Weststraat/Laan van Sint Hilaire/Scheldestraat te Zierikzee zijn de werk zaamheden begonnen die dit kruispunt verkeersveiliger moeten maken. In verband hiermee is de Laan van Sint Hilaire gedeeltelijk voor verkeer afgesloten tot eind maart. LEEUWARDEN - De Friese wa- tersportbedrijven langs de IJssel- meerkust spelen het best in op de bui tenlandse toerist. Dit blijkt uit een onderzoek van drs. J. ter Haar, mede werker van de Rijksdienst Flevoland in Lelystad. VLISSINGEN - De ledenver gadering van hoofdklasser Vlissingen heeft zich maandag met grote meerderheid achter de plannen tot professionalise ring van het bestuur ge schaard. De club zal bij de KNVB het verzoek indienen komend seizoen tot de eerste divisie van het betaald voetbal te worden toegelaten. Vlissin gen verwacht rond 1 april uit sluitsel van de voetbalbond te krijgen. Van de ongeveer 200 leden, het vijfvoudige van het aantal dat normaliter de vergadering bezoekt, waren er maandag acht tegen het aanvragen van de prof-status. Vijf leden ont hielden zich van stemming. Vlissingen heeft een begroting van 1,5 miljoen gulden opge steld. De financiering van de plannen vormden het voor naamste gesprekspunt tijdens de drukke bijeenkomst. De club gaat er vanuit, dat er on geveer 600.000 gulden aan sponsorgeld zal binnenstro men. Dit bedrag kan volgens de daarmee belaste commissie met vrij grote zekerheid op ta fel komen. De noodzakelijke verbeteringen aan de accom modatie zullen in twee fasen worden uitgevoerd. Het aan vankelijke plan een nieuw sta dion neer te zetten, bleek fi nancieel niet haalbaar. De eerste fase van de renovatie van het bestaande complex be staat uit het bouwen van een tribune, het aanbrengen van de vereiste veiligheidsvoorzienin gen en de plaatsing van een lichtinstallatie. Daarna volgt een nieuwe hoofdtribune en een sponsorhome. In het verleden vonden vaak aanrij dingen plaats op het kruispunt om dat weggebruikers ten onrechte dach ten dat zij voorrang hadden wanneer ze over de Laan van Sint Hilaire re den. Een idee dat in de hand werd ge werkt doordat de bestrating van de Laan van Sint Hilaire uit asfalt be staat en de twee andere wegen die op het kruispunt uitkomen, de Schelde straat en de Weststraat, met klinkers zijn belegd. Klinkers en verkeersgeleiders Via de werkzaamheden die nu be zig zijn wordt op het kruispunt het asfalt uit de Laan van Sint Hilaire ge haald. Het hele kruispunt wordt daarna met dezelfde soort klinkers bestraat, In de Laan van Sint Hilaire worden aan weerskanten van het kruispunt verkeersgeleiders aange bracht. Dat zijn kleine verhogingen in het midden van de weg, een soort vluchtheuveltjes die de snelheid waarmee wordt gereden afremmen door het visuele aspect dat ze hebben. In de Scheldestraat lag vlak voor het kruispunt al zo'n. verkeersgelei- derrpeze wordt vergroot. In de West- stfraat waar door gebrek aan ruimte geen verkeersgeleider kan worden aangebracht komt een ononderbro ken asstreep die uitloopt in een bol vormige druppel. Dat alles om op de gelijkwaardige kruising de veilig heid van met name fietsers en voet gangers te verbeteren en de rijsnel- heden op de Laan van Hilaire aan banden te leggen. In verband met de werkzaamheden wordt de Laan van Sint Hilaire tot eind maart gedeeltelijk afgesloten. Het verkeer dat vanaf de verkeers lichten bij de provinciale weg de Laan van Sint Hilaire op komt gere den wordt door middel van borden omgeleid via de Haringvlietstraat, Grevelingenstraat en Scheldestraat naar het kruispunt waar wordt ge werkt. Via een provisorisch weggetje langs het kruispunt kan men dat pas seren in de richting Hoofdpoortstraat en Nieuwe Haven. Fietspad Hoewel de werkzaamheden aan het kruispunt zelf gisteren (maandag) van start gingen, was men al langere tijd bezig met wegwerkzaamheden in de Laan van Sint Hilare. In december begon men met de aanleg van een fietspad vanaf het kruispunt tot aan de Hoofdpoortstraat. Het fietspad sluit aan op het al bestaande fietspad langs de Laan van Sint Hilaire. Het is inmiddels gereed. Voor de fietsers die komende van uit de Hoofdpoortstraat het fietspad op willen wordt ter hoogte van het begin van de gracht ,een fietsover- steekplaats gemaakt. In totaal kost de aanpassing van het kruispunt plus het doortrekken van het fiets pad 400.000 gulden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ffif PÊ BUI* Het wegdek wordt 'verbrijzeld' op de Laan van St. Hilaire. DEN HAAG - Het Landbouwschap wil samen met onder andere de drie centrale landbouworganisaties, coö peraties en veilingen een rampen plan maken om, indien nodig, schade door natuurrampen en andere cala miteiten snel te kunnen inventarise ren. Het schap heeft als voorbeeld het waarschuwingsnetwerk in het Westland voor ogen, dat de drie re gionale landbouworganisaties en de veilingen coördineren. Het doel van het plan is tweeledig. Enerzijds moet, zoals bij de storm van 25 januari, snel de inzet van hulp kunnen worden geregeld. Anderzijds kan het nodig zijn snel de omvang van schade en de financiële gevolgen daarvan in kaart te brengen. Eerst kopen, dan pas bouwen Verwachting tot woensdagavond: Opnieuw stormachtig Vannacht en morgenochtend veel bewolking en regen. Morgenmiddag af en toe zon, maar ook enkele buien. Temperatuur het gehele etmaal rond 7 graden. Westenwind, boven land krachtig, aan de kust stormachtig tot storm, morgenmiddag afnemend. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 17 febr.: Donderdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: noordwest 4 Vrijdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 4 Zaterdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 14 febr. Zon op 07.59, onder 17.51 Maan op 23.44, onder 09.02 15 febr. Zon op 07.57, onder 17.53 Maan op onder 09.16 Laatste Kwartier: 17 februari (19.48) HET WEEKOVERZICHT DE-BILT - Vanavond en vannacht valt er opnieuw geruime tijd régen. Morgenochtend trekt deze naar het zuidoosten weg. Er staat tijdens de passage van het regengebied boven land een krachtige westenwind. Langs de kust en op het IJsselmeer is de wind stormachtig, terwijl er enige tijd westerstorm kan ontstaan. Morgen in de loop van de dag ko men er enkele zonnige perioden, maar er kan ook van tijd tot tijd een bui vallen. De temperatuur ligt het hele etmaal in de buurt van de 7 gra den. Morgenmiddag neemt de wind wat af, tot vrij krachtig. BURGH-HAAMSTEDE - Wat de Westerschouwse fractie van de PvdA betreft gapt Opslag de gemeente in het vervolg een strak beleid voeren ten aanzien van de grondverkoop. Te vaak nog wordt er al gebouwd, voordat de grond officieel verkocht is. De PvdA zal in dergelijke situaties geen medewerking meer verlenen aan de verkoop van grond. Dat liet J. C. Hendrikse maandagavond namens zijn fractie weten tijdens de gemeente raadsvergadering. Hendrikse deed dit naar aanlei ding van een groot aantal grondver- kopen op de agenda. Het zint hem ZIERIKZEE - Het comité Schouwen-Duiveland van de organisatie Kom Over En Help (KOEH) heeft voor de ac tie Help Roemenië de winter door 3625 kilo voedsel inge zameld met een totale waarde van 14.400 gulden. Aan de actie werd naast veel particulieren meegedaan door en kele scholen en kerken in de streek. Leerlingen van de Reformatorische school in Oosterland in de weer met de voedselpakketten. De organisatie Kom Over En Help heeft al jarenlange contacten met een groot aantal gemeenten en kerkelijke gemeenten. Via deze bestaande con tacten werden in januari de goederen verdeeld in Roemenië. De organisatie startte met het inza melen van pakketten onder particu lieren. Dat leverde in eerste instantie 1200 kilo op met een gezamenlijke waarde van ongeveer 4500 gulden. Daarna was het aan de Reformatori sche basisscholen in Oosterland en Bruinisse en de christelijke basis school in Nieuwerkérk. Steun In Oosterland brachten de leerlin gen 1975 gulden bijeen en in Bruinis se 5000 gulden. In Nieuwerkerk werd aan 600 gulden voedsel ingebracht. Verdere steun kwam van de Gerefor meerde Gemeente in Nederland te Bruinisse, de Gereformeerde Ge meente in Nieuwerkerk, de Gerefor meerde Gemeente in Nederland te Nieuwerkerk en de Oud Gerefor meerde Gemeente te Zierikzee. De Oud Gereformeerde Gemeente te Oosterland droeg de kosten van de actie. Daarnaast is er nog een aantal be drijven geweest, dat zich heeft inge zet voor Kom Over En Help. Na het inzamelen ging het voedsel naar cen trale punten in Lekkerkerk en Scher- penzeel. Voor Schouwen-Duiveland ging het om drie transporten. De eer ste omvatte 1200 kilo (4500 gulden), de tweede 1050 kilo (4000 gulden plus kleding en verbandmiddelen) en het derde transport 1475 kilo (5900 gul den met kleding, lakens, kussens en dekens). niet, dat het voorkomt dat de vlag al in de hoogste top wappert, voordat de bouwverkoop goedgekeurd is door gedeputeerde staten van Zeeland. Overigens die goedkeuring is volgens burgemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer sinds 1 februari niet meer nodig. Vast Desalniettemin hield Hendrikse vast aan zijn opmerkingen. De grond aankopen van de maandagavondraad konden wat hem aanging doorgaan, maar verder gaat zijn fractie niet. Uitzonderingen voor het plaatsen van bijvoorbeeld heistellingen of het vervroegd gaan bouwen om geen pre mies mis te lopen, ziet de PvdA niet zitten. ,,Bij het bouwen van een huis houd je daar rekening mee". „Straks bouwt men eerst een huis, om daarvoor tezijnertijd misschien een stuk grond te kopen van de ge meente", hield Hendrikse de raad voor. Zijn fractiegenoot vroeg in het verlengde hiervan naar het innen van de waarborgsom. Bij een grondaan koop is het verplicht, dat de aanvra- HAARLEM - Het provinciebestuur van Noord-Holland is het niet eens met het standpunt van enkele PvdA- ministers in het kabinet om te wach ten met de aanleg van vijf tunnels in de Randstad. DEN HAAG - Minister d'Ancona van welzijn, volksgezondheid en cul tuur staat niet afwijzend tegen het idee van televisie-uitzendingen over dag door de Hilversumsc publieke omroepen, maar zij wil eerst een plan uit Hilversum. De minister zei dit tij dens de behandeling van de begro ting van WVC in de Tweede kamer. „Dagtelevisie ja, mits", aldus de be windsvrouw. ger allereerst 500 gulden stort. Trekt de potentiële koper zich terug, dan heeft de gemeente de mogelijkheid met die waarborgsom de gemaakte kosten te dekken. Maar na enige verwarring bleek, dat iemand zich had teruggetrokken nog geen waarborgsom had betaald. En dat kost de gemeente onnodig geld. „Ook nu zegt onze fractie: colle ge voer in deze een strak beleid". Voorzitter Niemantsverdriet zegde de fractie toe hierop te zullen letten. BORSSELE - Inwoners van Borsse le en milieu- en landbouwgroepen hebben bij de Raad van State om schorsing gevraagd van de vergun ningen voor de bouw van een instal latie voor de verwerking en opslag van radio-actief afval in het Sloege- bied. De inwoners van Borssele zijn fel tegen de komst van de opslagplaats. Zij menen dat de overheid onvoldoen de rekening heeft gehouden met hevi ge onrustgevoelens bij de burgers. Het ontbreken van een maatschappe lijk draagvlak had volgens hen een belangrijke rol moeten spelen bij het afgeven van de vergunning. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode' En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN, OF NÓG SNELLER, BEL 01110-16551 X Naam Adres Postcode Telefoon Wij willen ook goed nieuws thuis, en een gratis proefabonnement van 2 weken. Plaats: ZirRIK7FFSCHr»i NltUWSBODrli. Handtekening: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1