Verstandig spel brengt heren Delta Sport winst Verlies voor gehandicapt herenteam Delphi Mevo '80 Delta Sport werkt nieuwe trainer in Nederlands topteam tegen Delta Sport NIEUWSBODE Bowling Renesse Vrouwen gevraagd in sportbesturen Donkere tijden voor teams volleybalvereniging Kwiek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 6 februari 1990 Nr. 24089 9 Eerste damesteam weet wel te winnen: 3-0 Z1ERIKZEE - Hoewel gehandicapt had het eerste herenteam van volleybalvereni ging Delphi Mevo '80 de jongste thuiswedstrijd echter niet hoeven te verliezen. Het be zoekende Sliedrecht Sport, het team overigens met de mindere papieren, wist de Zie- rikzeese ploeg wel met 0-3 te verslaan. De Zierikzeeënaren speelden voornamelijk te individueel en konden niet als hecht team binnen de lijnen treden. Het eerste da mesteam daarentegen, die ook aan haar stand verplicht was te winnen, gelukte dit wel en versloeg hekkesluiter Ervea 1 met 3-0. Door té individueel spel verloor het eerste herenteam van VV Delphi Mevo'80 haar jongste thuiswedstrijd met 0-3 van Sliedrecht Sport. (Foto: Joop van Houdt). De heren van Delphi Mevo '80 moesten in ieder geval één belang rijke speler missen. Gerrit van Splunder was namelijk in de laatste minuut van de training door zijh en kel gegaan. Hij moest zodoende de wedstrijd noodgedwongen volgen vanaf de zijlijn, met ondersteuning van kruiken. Ook spelverdeler René Maas was, wegens vakantie, afwezig. Jacob Korsuize, die door een recent doorgemaakte ziekte nog niet geheel fit was, kon overigens wel meespelen. Invaller Als invaller had trainer Kees Arensman de in het tweede team uit komende Reginald Weeber opgesteld. Door vorengeschetse problemen moest er veel geïmproviseerd worden en liep voornamelijk de organisatie een flinke deuk op. Het lukte Delphi Mevo '80 maar niet om zich te concen treren. Men liep constant achter de feiten, én de tegenstander, aan te hol len. Hét grootste probleem was ech ter dat er geen homogeniteit was te vinden in het Zierikzeese team. In de eerste set ging het er direct al rommelig en stroef aan toe. Slie drecht Sport wist een voorsprong te nemen van 4-1. Bij Delphi Mevo '80 lukte de set-up niet en het blok sloot ook niet goed genoeg. Nadat bij 4-1 een time-out was gebruikt door Delphi Mevo '80 gingen de aanvallen wat beter lopen en ging de stand lan ge tijd gelijk op. Het lukte ze zelfs om met 9-8 voor te komen. Dit ge beurde echter niet op een overtuigen de manier. Hoewel trainer Arensman nog een extra aanvaller binnen de lijnen bracht, Michel van Sluys kwam erin voor spelverdeler Peter Daver, bleef Delphi Mevo '80 naar te moeilijke oplossingen zoeken. De openingsset ging derhalve verloren met 11-15. In de tweede set werd de opstelling nog wat meer veranderd. Ook dit bracht niet de zo broodnodige verandering teweeg. Met matig spel werd echter wel een 8-6 voorsprong gerealiseerd. Overbodig Geheel overbodig ging echter ook de tweede set verloren: 14-16. In de derde set ontstond er nog meer irrita tie en werd er door de Zierikzeeëna ren teveel commentaar geleverd op el- kaars spel. Deze irritatie zette zich alleen maar verder door en Slie drecht Sport maakte handig gebruik van de problemen bij de gastheren. De derde set kwam zodoende ook weer'op naam van de bezoekers: 10- 15. ,,Het is onverklaarbaar zo'n ver lies. We moeten er maar niet te lang Tijdens bekerduel in Onderdak ZIER1KZEE - Door de onlangs gewonnen partij op afdelings eerste klasser Fortuna (11-25), komt het eerste herenteam van Delta Sport donderdag, 8 fe bruari, aanstaande tijdens de vierde bekerronde uit tegen eredivisionist Herschi/V&L, uit Geleen. Mocht dit treffen onverhoopt door de Zierikzeeëna ren worden gewonnen, plaatst men zich bij de laat ste zestien ploegen die gaan strijden om de landsbe ken neemt, blijkt wel uit het feit dat er afgelopen zondag tijdens de uit wedstrijd van de Zierikzeeënaren, tegen DES '72, door een speciale afvaardiging van de Limburgers video-opnamen werden gemaakt. Stunten Ook bij Delta Sport wordt er reikhalzend uitgekeken naar aan staande donderdag. ,,We willen er een mooie wedstrijd van maken, en als we kunnen stunten zullen we dit niet nalaten te doen. We zul len onze huid in ieder geval zo duur mogelijk verkopen", aldus trainer/coach Rob de Vos. Ook rea liseert De Vos zich dat het voor Delta Sport vrijwel onmogelijk is om de finale te bereiken, maar om zover mogelijk te geraken blijft een grote uitdaging. Volgens verwachting kunnen al le spelers van Delta Sport acte de présence geven. Alleen het optre den van de aan zijn rug gebles seerde Peter Lcfèvre blijft voor alsnog een vraagteken. De wed- striid wordt gespeeld in sporthal Onderdak en begint 0111 20.45 uur. Oud-landskampioen Herschi/ V&L, dat momenteel tot de Neder landse top behoort, heeft spelers binnen haar gelederen als onder andere de meervoudig internatio nal Jan-Willem Hamers en de ge hoorgestoorde bliksemschicht en goaltjesdief Paul Kikken. Dat ook Herschi/V&L het bekerduel tegen Delta Sport uiterst serieus op- bij stil staan en volgende week maar gewoon weer een nieuwe poging wa gen", aldus trainer Kees Arensman. De beste dames van Delphi Mevo '80 deden het stukken beter dan de heren collega's. Gezien het feit dat te genstander Ervea 1 momenteel de ro de lantaarndrager is, waren de Zie rikzeese dames min of meer ver plicht dit duel te winnen. Hoewel er uiteindelijk gewonnen werd, kwam dit niet'voort uit goéd yolleybal. Door het onnauwkeurige spel kwam Delphi Mevo '80 steeds weer aan het einde van een set in de problemen, waardoor Ervea steeds weer akelig dicht in de buurt kwam. Vrij gemakkelijk speelden de gast vrouwen zich in de eerste set naar een 8-3 voorsprong. Toen stokte echter de produktie en begon Ervea een inhaal race. Delphi Mevo '80 kwam hierdoor in een penibele situatie terecht, maar kon ternauwernood de setwinst pak ken: 16-14. Ook de tweede'set begon probleemloos en er werd een groot gat geslagen met de tegenstander: 9- 3. Angstig Wederom kwamen de bezoeksters terug en maakten de Zierikzeeënaren in de eindfase enkele angstige mo menten mee. Na een spannenae slot fase kwam ook de tweede set op naam van de thuisploeg. In de derde set ging het nog slechter. Onnauw keurig spel en een verdediging die steeds weer net iets tekort kwam speelde Delphi Mevo '80 parten. Door toedoen van Henny van Liere, die een paar goede services op rij had, werd ook de derde set in winst omgezet: 15- 11. De andere uitslagen: Het tweede herenteam wist te winnen van Holle- mare 1: 3-1. Het tweede damesteam verloor met 0-3 van Hollemare 1. Ook de jeugdteams, jongens A en meisjes A, verloren hun jongste duel met 0-3 respectievelijk tegen Sliedrecht Sport en Hollemare 1. GRONINGEN - De drie noordelijke provincies hebben een bijzondere leerstoel regionale economie geves tigd aan de Rijksuniversiteit van Groningen (RUG). Econonoom dr. J. Oosterhaven is als eerste bijzonder hoogleraar benoemd. Uitslagen Rest. 't Grote Zwijn, Burgh-Haam- stede-Fruit Rotterdam 2-2; Stalling Waterland Noordwelle-Disco 't Roef- ke Renesse 0-4; Parfumerie Bellado- na, Renesse-Rest. Delphi Zierikzee 4- 0; Camping Duin en Strand, Scharen- dijke-J. P. Staal, Renesse 1-3; Fruit- Romer 1-3. Stand Fruit 14 36, Romer 14 32, J. P. Staal 15 30, 't Grote Zwijn 15 30, Belladon na 14 29, Duin en Strand 14 29; Delphi 14 27, 't Roefke 14 22, Waterland 14 21. 200 games: Riet van 't Hof 213, 't Roefke; Jaap de Mey 209, Fruit; Riny Hendrikse 212, Belladona; Joost v. d. Zande, 201, Belladonna; Jan Stoel 210, J. P. Staal. Hoogste gem. heren: Adriaan Han- se, 188, Fruit. Hoogste gem. dames: Tiny Staal, 183, J. P. Staal; Bep Kriens, 183, 't Roefke. Uitslagen Aannemer Bijkerk, Burg-Haamste de-Café 't Kelderke, Antwerpen 3-1; Café de Blokhut, Burgh-Haamstede- Cocktailbar 't Keldertje, Zierikzee 2- 2; Alprokon prom. en ontw., Burgh- Haamstede-Motel de Zeeuwse Stro men Renesse 2-1; Rest. de Beuze, Zierikzee-Vakantiepark Schouwen BV, Renesse 0-4; Vrij Café Petit Onze Hoeve Bruinisse. Stand 't Kelderke 14 39, De Blokhut 14 32, 't Keldertje 14 31,5, De Beuze 14 31, Bijkerk 15 31, Alprokon 14 30, Schou wen 15 26, Café Petit Onze Hoeve 14 21, DZS 14 12,5. 200 games: Riny Hendrikse 202, de Blokhut; Hilda de Bruyn 201, 't Kel dertje, Zierikzee; Jaap de Mey 210 de Blokhut; Tiny Staal 211, Bijkerk, Joop Dekker 224, Schouwen BV, Fred van Herpen 202, Alprokon. Hoogste gem. heren: Jaap de Mey 187, de Blokhut. Hoogste gem. dames: Tiny Staal 185, Bijkerk. MIDDELBURG - De Zeeuwse Sportraad organiseert in samenwer king met de Volkshogeschool Zee land een bestuurstraining voor vrou wen die mee willen denken en beslis sen in hun sportvereniging en/of sportbond. Hoewel vrouwen de afge lopen jaren steeds meer aan sport zijn gaan doen, zijn zij in kader- en bestuursfuncties sterk oriderverte- genwoordigd. Deze ondervertegenwoordiging van vrouwen is niet zo verwonderlijk, be sturen is immers van oudsher een mannen-aangelegenheid geweest. Langzamerhand rlcomt hierin veran dering. Vrouwen'Worden maatschap pelijk actief en willen invloed uitoe fenen en meebeslissen over zaken die ook hen aangaan. Tegelijkertijd heb ben sportverenigingen bij het zoeken naar nieuwe bestuursleden steeds meer oog voor de kwaliteiten die vrouwen te bieden hebben. Persoonlijke aanpak Ervaring wijst uit dat de meer per soonlijke aanpak van vrouwen de sfeer ten goede komt en ook de kwali teit van het werk kan bevorderen. Tbch staan vrouwen niet in groten getale te trappelen óm deel te nemen aan een bestuur. Enerzijds omdat de voorwaarden niet optimaal zijn, an derzijds omdat ervarings- en kennis achterstand een rol spelen. Om die achterstand weg te werken, of in ieder geval te verkleinen, orga niseert de Zeeuwse Sportraad in sa menwerking met de Volkshogeschool Zeeland de eerder genoemde be stuurstraining. Die bestuurstraining bestaat uit: 1. Een informatieve avond in de ver schillende regio's in Zeeland. 2. Een weekend op de Volkshogeschool in Aardenburg (Z.V1.). De informatieavonden worden ge houden op de hieronder genoemde data: Goes: 12 februari 1990, hotel Goes, A. Fokkerstraat 100; Tsrneu- zen: 13 februari 1990, kantine v.v. Ter- neuzen, Zuiderparklaan; Middel burg: 15 februari 1990, Zeeuwse Sportraad, Dam 31; Zierikzee: 19 fe bruari 1990, kantine AV Delta Sport, Banninklaan; Tholen: 20 februari 1990, Meulvliet, Zoekweg 8. De weekendtraining vindt plaats op de Volkshogeschool Aardenburg; vrijdag 23 maart aanvang 20.00 uur, zaterdag 24 maart en zondag 25 maart tot 14.00 uur. Als extra ondersteuning voor trainster Jossie van den Beemt ZIERIKZEE - Bij gymnastiekvereniging Delta Sport wordt momenteel door hoofdtrainster Jossie van den Beemt een nieuwe trainer ingewerkt. De vijfentwintigjarige sportleraar Dick van Bockove, uit Zwijndrecht, is de gelederen komen versterken en gaat zich vanaf volgende week twee keer per week bemoeien met de opleiding van de jeugdige turnsters. De hoofdtrainster Jossie van den Beemt krijgt ondersteuning van een nieuwe trainer, te weten Dick van Bockove. ,,We zoeken eigenlijk al jaren ie mand, want het is gewoon een gi gantische klus om zo'n grote groep alleen te trainen. Maar Zierikzee ligt nu eenmaal erg afgelegen en de trainers liggen hier niet voor het oprapen", aldus hoofdtrainster Jossie van den Beemt. Op termijn zal er naar nog een trainer gezocht gaan worden. ,,Als ik straks stop als trainer, moet dit zo geruisloos mogelijk overgaan", kijkt Van den Beemt realistisch in de nabije toe komst. Uiterst ambitieus De als sportleraar in Zwijn drecht werkzame en woonachtige Dick van Bockove wordt gezien als een uiterst ambitieus persoon. ,,We zoeken dan ook iemand die er zin in heeft om de club naar een hoog niveau te brengen. Gezien de ambities van Dick is hij wel een geschikt figuur. Hij krijgt dan ook alle medewerking en we zijn mo menteel volop bezig om hem een baan te bezorgen op een Rijks scholengemeenschap in Zeeland. Want de afstand tussen Zierikzee en Zwijndrecht is wel wat groot", aldus Van den Beemt. ZIERIKZEE - Voor zowel de eerste heren- als damesploeg van VV Kwiek was er tijdens de jongste competitieronde weinig eer te behalen. Beide Bruse teams verloren hun thuiswedstrijd met 0-3. De heren gaven onnodig de eerste twee sets te gemakkelijk uit handen, terwijl de dames te wisselvallig speel den en weinig constant hun puntjes wisten te scoren. Het eerste herenteam kreeg DVO op bezoek. De bezoekers wisten in de eerste set direct al een 5-1 voorsprong te realiseren. Ondanks een time-out en de hierbij behorende mentale in jectie bleef de score van W Kwiek beperkt tot slechts enkele goede ac ties. Joop Goedhart kreeg nog wel even zijn services beter onder de knie en wist zodoende een paar puntjes te scoren. Ook het blok wist DVO enke le puntjes afhandig te maken. Voorsprong Onverwacht kwam W Kwiek zelfs op een 14-12 voorsprong. Tben had men het natuurlijk nooit meer uit handen mogen geven. Dit gebeurde jammerlijk juist wel en DVO sloot de eerste set winnend af met 16-17. Voor namelijk enkele persoonlijke fouten aan Bruse zijde zorgden voor dit ver lies. In de tweede set gelukte het VV Kwiek om allengs betere aanvallen te plaatsen. Hierdoor werd er een 11-7 voorsprong op de borden getoverd. DVO kwam weer sterk terug en stootte in één keer door naar de set winst. VV Kwiek kon het goede be gin jammerlijk genoeg niet positief afronden. De tweede set moest zo doende met 14-16 aan de tegenstan der gelaten worden. Zeker dit laatste verlies deelde zo'n mentale klap uit, dat DVO in de derde set weinig pro blemen had met VV Kwiek. Resul taat was dat ook de derde set op naam kwam van de bezoekers: 5-15. De dames beleefden ook een donke re avond. Tégen Rijnmond 2 werd een slechte wedstrijd gespeeld, die der halve met 0-3 ging verloren. VV Kwiek speelde veel te wisselvallig om te kunnen domineren. Ook kwa men de Bruenaren duidelijk aanvals- kracht tekort tegen het sterker acte rende Rijnmond 2. In de eerste set liepen de bezoeksters uit naar een 1-4 voorsprong. W Kwiek wist dit toch goed op te halen en op 7-7 gelijk te ko men. Gevarieerd Op dat moment draaide de thuis ploeg lekker en werden er goede ge varieerde aanvallen uitgevoerd. Te vens werd er prima gebruik gemaakt van gaten in de defensie van Rijn mond. Van het zevende punt stokte echter de score van W Kwiek. Vele fouten en misverstanden ontsierden het spel van de Bruse dames. Hoewel men pas aan de eerste set bezig was, leek de fut er ineens uit te zijn. Rijn mond stootte door naar een setwinst van 8-15. In de tweede set ging de strijd weer gelijk op. Nu ging het tot 10-10 gelijk op en ging het toen de verkeerde kant op met VV Kwiek. Net als in de eer ste set ook nu weer misverstanden en vele persoonlijke fouten binnen de Bruse gelederen. Ook de eerder geui te jeugdige durf was nu in één klap verdwenen. Rijnmond was de lachen de tweede en won ook deze set: 10-15. In de derde set waren er weinig po sitieve acties te aanschouwen. De da mes waren nu duidelijk mentaal aan geslagen. Vanaf het begin ging nu de aanval fout, waren er misverstanden en werden er persoonlijke fouten ge maakt. De bezoeksters hadden in de ze slotset zodoende weinig proble men met de tegenstander. Een 6-15 setwinst werd derhalve vrij gemak kelijk tot stand gebracht. Moeilijke uitwedstrijd gewonnen met 22-23 PAPENDRECHT - Koploper Delta Sport heeft tijdens de jongste competitieronde de nodige moeite gekend met tegenstander DES '72. Aangezien een ieder vertrouwen had in de afloop gelukte het deze uitwedstrijd, hetzij op het nippertje, te winnen met 22-23. In de eerste helft maakten de Zierikzeeënaren de fout zich aan te passen aan het tempo van de gastheren. Door in de tweede helft zelf de lijnen uit te zetten en het eigen ritme te bepalen kon er alsnog een overwinning geboekt worden. Delta Sport moest het tijdens deze uitwedstrijd stellen zonder de gebles seerde Peter Lefèvre, die door een kwetsuur aan zijn rug niet kon meespelen. Voor hem werd tweede teamspeler Peter Bos opgesteld. Door het gemis van Lefèvre moest Delta Sport voornamelijk doelpunten van uit de tweede lijn ontberen. Omdat de aan zijn duim geblesseerd geweest zijnde Francois Verrijzer weer van de partij was behoefde trainer/coach Rob de Vos geen al te grote tactische veranderingen door te voeren. DES '72 staat erom bekend tijdens eigen thuiswedstrijden heel moeilijk te verslaan te zijn. De eigen omge ving schijnt de Papendrechters zoveel zelfvertrouwen te geven dat zelfs een koploper als Delta Sport er de nodige problemen mee heeft. In de eerste helft liepen de Zierikzeeënaren dan ook eigenlijk achter de gastheren aan, die het tempo bepaalden. Hoe wel met een minimale marge wist DES '72 geruime tijd op voorsprong te blijven. Op slag van rust wist Delta Sport met een flinke krachtsinspanning een 12-12 gelijke stand te realiseren. Tijdens de rust gaf trainer/coach Rob de Vos zijn manschappen opdracht in het tweede bedrijf zelf het tempo te bepalen. De rollen werden succesvol omgedraaid en nu was het Delta Sport dat de lijnen uitzette en steeds op voorsprong kwam. Tijdens enkele uiterst spannende slotminuten wist Delta Sport deze moeilijke uitwed strijd met verstandig spel winnend af te sluiten: 22-23. De doelpuntenmakers van HV Del ta Sport waren: Bert de Vos 12x (10 pingels), Jaco Vleeshouwer 4x. Bert Nuyens 2x, Francois Verrijzer 2x. Jean-Marie Tubiana 2x, Erwin Schaalje lx.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9