Woonzorgproject liever aan de Poortdijkstraat Dijkwater Westerschouwen tast in de buidel voor jeugdbrandweer Veel belangstelling voor Nieuwsbodereis X m LEZERSREIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE o J r 4 Foto: Joop van Houdt Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Brouws college van b en w: BROUWERSHAVEN - Hoewel men tijdens de vorige raadsvergadering, op 22 janua ri, nog vele slagen om de arm hield heeft het Brouwse college van burgemeester en wethouders nu duidelijk laten weten dat men het woonzorgproject voor ouderen het liefste wil realiseren aan de Poortdijkstraat te Brouwershaven. Natuurlijk is het de gemeenteraad die de definitieve beslissing neemt over de lokatiekeuze Poort dijkstraat of Oude Schouwsedijk. De vier raadsleden die zitting hebben in de advies commissie voor de volkhuisvesting en de ruimtelijke ordening geven daar op dinsdag 13 februari al een voorzet op wanneer zij in een openbare vergadering in het' stadhuis beide lokaties gaan vergelijken. i ft hiji ïib.SS Het woonzorgproject Brouwersha- ven is een experiment waarbij wordt gestreefd naar een combinatie van wonen en zorgverlening aan ouderen, mensen van 55 jaar en ouder. Het woonzorgproject is opgezet vanuit de grondgedachte dat oudere mensen hun levenslot zelf in handen willen houden en bepalen. Het woonzorg project moet een woon- en leefkli maat bieden waarin zelfstandig wo nen de voorkeur heeft. Maar waar nodig is de gewenste zorg en dienst verlening als ondersteuning en aan vulling van de zelfzorg voorhanden is. „Een vorm van thuiszorg, de zoge naamde zorg op maat", zoals het Brouwse college het omschrijft. Dat houdt in dat het woonzorgproject een aantal zelfstandige woningen voor ouderen omvat. Plus een zorgcentrum van waaruit diverse, al bestaande or ganisaties hun zorg aan ouderen kun nen verlenen. Welke lokatie Na een jarenlange voorbereiding is nu wel duidelijk dat zo'n woonzorg project in Brouwershaven komt. De vraag is momenteel op welké lokatie. Tbn behoeve van de raadsleden, die deze keuze moeten maken, heeft het Brouwse college van b en w een ver gelijking gemaakt tussen beide mo gelijkheden. Als het woonzorgproject aan de Oude Schouwsedijk komt (zo als lange tijd het uitgangspunt was) ligt het buiten de stadswallen van Brouwershaven. Dat geeft volgens het Brouwse college een 'versnippe ring' van het zicht op Brouwershaven vanaf de Delingsdijk. De ouderen zouden vrij geïsoleerd wonen en Mardoor nauwelijks enige bedrijvig- kunnen waarnemen. De voningen zouden worden ge bouwd laagbouw en wat ruimer van opztt zjjn ^an jn poort. dijkstraat ,aar WOningen in twee Lagel\ZOUri worden gebouwd. Dat houdt in dat l, huurprijs (inclusief servicekosten) Jvp jg oude Schouw sedijk 678 tot 75t>TUitign per maand zou bedragen. „Te voor ,je doel groep' aldus het k^uwse college. De huurprijzen van dvwonjngen jn een woonzorgproject ai., de Poort dijkstraat zouden (inclus^f service kosten) 540 tot 680 gulden p„ maand bedragen. Dat komt omdat deze woit,gen geen vaste derde logeerkamer blLt_ ten. In plaats daarvan worden in t^. project vijf logeerkamers opgenomei die door de ouderen kunnen worden gehuurd wanneer hun kinderen over komen. Volgens het Brouwse college is de opzet van een woonzorgproject in de Poortdijkstraat 'compacter' en gebruiksvriendelijker waardoor sneller sociale contacten gelegd kun nen worden met de bewoners. Groenvoorziening Op beide lokaties is rekening ge houden met de aanleg van een ruime groenvoorziening bij woonzorgpro ject. In de Poortdijkstraat is het de bedoeling om in het binnengebied van de huizen een openbaar park aan te leggen „Met de mogelijkheid speeltoestellen voor kinderen aan te brengen of andere door de bewoners gewenste openbare voorzieningen", aldus het Brouwse college. 4 4 Ui: Haar voorkeur voor de lokatie Poortdijkstraat wordt ook veroor zaakt omdat men in dat geval ge bruik kan maken van gelden uit het stads- en dorpsvernieuwingsfonds. „Daarmee kan enerzijds de woon buurt worden verbeterd en ander zijds vindt met de bouw van het woonzorgproject op deze lokatie de sanering van eèn niilieu-hindèrlijk bedrijf plaats". Wat de raadsleden die in de commissie RO zitten er van denken zal dinsdag 13^ februari blij ken. De vergadering in de raadszaal van het Brouwse stafllïüis kan door iedere belangstellende vanaf de pu blieke tribune worden gevolgd. Aan vang 20.00 uur. sqharendijke Oliebollen De ouderraad van de Helchersee- school te Scharendijke houdt op 9 en 10 februari haar jaarlijkse oliebol lenactie. De eerste dag wordt vanaf 18.00 uur rondgegaan in Scharendij ke en de belangstellenden buiten het dorp komen de tiende aan de beurt. De opbrengst komt ten goede aan het leerlingenvervoer en de aankoop van leermiddelen. nieuwerkerk Muziekuitvoering Vrijdag 9 februari verzorgt muziek vereniging Oefening en Uitspanning, zoals gebruikelijk.in eendrachtige sa menwerking met Nu met Hope, haar jaaruitvoering' imikveV dorpshuis in. NieuwerkëFk'. 'H^nünuzikale pro-, gramma gaat oh!'10.30'uur van start. Het muzikale - gebeuren /wordt .ge volgd door de opvoering van hef 'b'lijr spel Patricia. Er is bal na met muziek van het Schelde Trio. BRUINISSE Brand op kotter Op de kotter HD 103 brak gisteren, maandagochtend, brand uit in het visruim. Aan de kotter, die bij Pad mos machinefabrieken in de repara tiehaven ligt, werden werkzaamhe den met snijbranders verricht, waardoor de isolatie van het visruim vlam vatte. Met een hogedrukstraal wist de brandweer van Bruinisse de brand te bedwingen. Omdat door het brandende isolatiemateriaal gevaar lijke gassen vrij kwamen moest pers lucht worden gebruikt om het vis ruim te kunnen betreden. Voorlichtingsavond kruisvereniging De Kruisvereniging Schouwen- Duiveland verzorgingsgebied Brui nisse houdt op donderdag 8 februari een voorlichtingsavond over drugs, de soorten, verschijnselen en ge bruik. De avond is in het Nederland.- se Hervormd verenigingsgebouw en begint om 19.30 uur. Als spreker is uitgenodigd de heer P. van de Zande, werkzaam bij de recherche van Dor drecht als voorlichter drugszaken. Bevolking In de maand januari 1990 zijn in de gemeente Bruinisse geboren Marinus J. van der Velde, Krijntje W. A. van den Berge en Renate den Engelsman. Overleden zijn Dingeman van den Berg (78), Marinus Mol (74), Pieter de Koning (77), Cornelis L. de Wit (68, wonende te Raamsdonk) en Teuntje G. Kik-van Vliet (85). In het huwelijk getreden zijn Marinus F. Paardekoo- per met Jozina de Ruiter, Hendrik J. Capelle met Petronella W. Beider en Petrus C. J. M. van Santé met Catha- rina M. Meertens. VLISSINGEN Open dag MTS Woensdag 14 februari houdt de MTS in Vlissingen haar jaarlijkse open dag. Alle opleidingen van de school presenteren zich van 15.00 tot 17.30 uur en van 18.45 tot 21.00 uur. Naast de reeds bestaande afdelingen wordt in het schooljaar 1990-1991 met de studierichting milieutechnologie gestart. Tijdens de open dag is met name in de werkplaatsen en practi cumlokalen veel op het gebied van ontwikkelingen in de techniek te zien. Uiteraard zullen ook de overige afdelingen en opleidingen zich met name naar de potentiële leerlingen zo duidelijk mogelijk presenteren. De MTS benadrukt dat men ook meisjes wil laten zien dat techniek ook voor hen een prima beroepskeuze is. Tech niek is iets anders dan een overall en vuile handen. Het bedrijfsleven in de technische sector heeft ook voor meisjes prima banen. ARNHEM - De proefwindcentrale van de SEP (Samenwerkende Elektrische-Produktiebedrijven) in het Friese Oosterbierum heeft in de eerste maand van 1990 uitstekende resultaten opgeleverd. De centrale heeft geen enkele schade ondervon den van de zware stormen in januari. Dat heeft de SEP bekendgemaakt. Ten behoeve van korpssterkte ZIERIKZEE Vrouwenbond De afdeling Zierikzee van de Ne derlandse Christenvrouwen Bond houdt woensdag 21 februari haar jaarvergadering in de bovenzaal van de Gereformeerde kerk. De bijeen komst begint om 19.45 uur. Na de pauze draagt Ad Leijdekkers enkele schetsj'es voor óver Arjaon. Verder is er het afscheid van enkele bestuursle den, waaronder mevrouw E. P. Tuit- man-van der Maas, die tien jaar lang presidente van de afdeling is geweest. RENESSE Gezamenlijke bijeenkomst VVV's Vanavond, dinsdagavond, gaat om 19.00 uur in Motel de Zeeuwse Stro men in Renesse een gezamenlijke bij eenkomst van de VW's Burgh- Haamstede, Renesse, Scharendijke en Brouwershaven van start. Op het programma staan drie inleidingen. Allereerst betreedt de heer Ekel, hoofd kwaliteitsverbetering van de ZNWB, een inleiding over kwaliteits verbetering. Vervolgens verzorgt de heer Ter Heijden, directeur van de provinciale VVV een lezing. Dien stencoördinator Van Elsacker tenslot te steekt om 21.00 uur van wal over het onderwerp Zeeland ZIEN. KERKWERVE Feestavond Zaterdag 10 februari houdt sport vereniging WIK haar jaarlijkse feest avond in dorpshuis 't Zuudènde in Kerkwerve. De eigen toneelgroep voert het toneelstuk De Deuk op, een klucht in drie bedrijven. In de pauze wordt een grote verloting gehouden en na afloop draait het Rad van Avon tuur en is er gelegenheid om te dan sen. De feestavond begint om 19.15 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Een speciale jeugdbrand weer kost de gemeente Westerschouwen jaarlijks 1500 gulden. Een jeugdbrandweer heeft als voornaam doel de korpssterkte van de eigenlijke brandweer op peil te hou den. Jong geleerd, is oud gedaan. Vandaar dat er binnen de gemeente geen noemenswaardige discussie gevoerd wordt over het benodigde geld. Maandag 12 februari komt de ge meenteraad bijeen in het gemeente huis te Burgh-Haamstede. Want hoe wel de commissies financiën en algemene bestuurlijke zaken beide ja hebben gezegd tegen het bedrag, moet de gemeentéraad haar beslis sende stem uitspreken. van zullen zich drie mensen direct met de begeleiding bezig houden on der volledig toezicht en verantwoor delijkheid van de brandweercom mandant. Het geld is nodig om de leden van de jeugdbrandweer daadwerkelijk mee te laten doen aan oefeningen. Voor de begeleiding van de jeugd brandweer tijdens dergelijke oefen avonden hebben zich inmiddels zes brandweerlieden aangemeld. Hier- Bieb Naar alle waarschijnlijkheid kan het filiaalhoofd van bibliotheek de Schutse in Burgh-Haamstede meer gaan werken per week. De huidige 21 uur wordt omgezet naar een werk week van 26 uur. Dat is nodig om alle filiaal-technische werkzaamheden naar behoren te kunnen uitvoeren. Gebleken is, dat hier tijdens de ope ningsuren niet veel van komt. De be zoekers (maar ook de vrijwilligers) vergen veel tijd van het filiaalhoofd. Burgemeester en wethouders van de gemeente Westerschouwen willen daarom het aantal uren uitbreiden, hetgeen jaarlijks op een kostenverho ging met een kleine vijf mille uit komt. Dat vindt het gemeentebestuur een betere oplossing dan het terug dringen van het aantal openingsuren. Dat zou met name in de zomermaan den een aanval op de dienstverlening inhouden. Tbn behoeve van de openbare basis school de Kirreweie en de christelijke nationale school Onder de Wieken moet er een berging gebouwd worden bij de Kirreweie om het spelmateri aal op te slaan. Hiervoor is een be drag van 8200 gulden nodig. Burge meester en wethouders stellen voor dit bedrag uit te trekken voor de op slagplaats. Nog wel plaats voor Winschoten ZIERIKZEE - Ook dit jaar is de be langstelling voor de jaarlijkse Nieuwsbodereis weer groot. De reis naar het Duitse Arolsen is volledig volgeboekt. Wel is er nog plaats in de bus die maandag 26 maart naar Win- <:hoten vertrekt. Het is voor de ze- Vvide keer dat de Nieuwsbode-reis P'Hsvindt. Zóa Win se); gemeld staat het vertrek naar 'ten gepland voor maandag 26 gezelschap wordt in Win schoten dtrgebracht in hotel Royal York, waai^i„ kamers voorzien zijn van bad of toilet, radio en kleurentelevisie, Dierenpark Op de eerste dag van de rij(jt de bus niet hnea-recta naar W h Onderweg wordt gestopt voG be; zoek aan één van de mooistë be roemdste dierentuinen van Ljer. land: het Noorder Dierenpark- Emmen. In het dierenpark kan o.^ de Vlinderkas met een bezoek wor den vereerd. De tweede dag wordt een bezoek gebracht aan het bosrijke midden van de provincie Drente. Ook staat een bezoek aan open lucht-museum De Zeven Marken op het programma. In het restaurant bij het museum wordt de koffie gebruikt, 's Middags wordt een bezoek gebracht aan de vestingstad Boertange. Altfaers Erf Op de derde en laatste dag van de reis staat een verrassende excursie op het programma: de Altfaers Erf Rou te. In Exmorra en Aliingawier wordt de toeristische route onderbroken met een bezoek aan Frieslands enige Drabbelkoekenfabriek. Aansluitend volgt een bezoek aan het Woord- en Beeldkerkje Na de lunch, die in Hin- deloopen genuttigd wordt, wordt de terugreis aanvaard. Eenmaal weer te rug op Schouwen-Duiveland volgt een afscheidsdiner. Ja, ik meld mij aan als deelnemer aan de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode: 1 Geb.datum m/v U) 2 3 Correspondentieadres NEDERLAND WINSCHOTEN Deze reserveringsbon zenden aan: Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode Postbus 1 4300 AA Zierikzee Of afgeven aan de receptie van de krant aan het Jannewekken 11 te Zierikzee Naam Straat Postcode Telefoon Plaats Ik ben wel/geen') abonnee van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal de reissom vooraf na ontvangst van een acceptgirokaart. Ik wens wel/geen*) éénpersoonskamer Ik wens wel/geen') reisverzekering af te sluiten Doorhalen wat niet van toepassing is. i,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4