Goede nacht Commissie RO ziet allerlei voetangels en klemmen met betrekking tot plan markthal J deurloo Ouderenhuisvesting ter discussie in commissie Markt Plaza Aanleg van groengordel op agenda commissievergadering Ambtelijke molen gemeentehuis Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitstel restauratie Vrijpoortje ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 6 februari 1990 Nr. 24689 woningtextiel Advertentie 1^ Uw bed is direct warm met een puur wollen onderdeken. Maar dan wel een echte Texeler. Zo'n onderdeken is een natuurlijke warmte- en vochtregulerende on derlaag. Dat voorkomt een klammig gevoel en geeft minder last van stijve spieren. Vraag daarom altijd naar een echte Texeler. Voor een goede nachtrust. DEKBEDDEN-ONDERDEKENS VOOR MEER INFO: 01110-15951 Met de ambitieuze plannen van de ondernemer Dikmans (een klein overdekt winkelcentrum bij de Bed deweeg) kan Zierikzee weieens in één klap een stuk aantrekkelijker worden voor het winkelend publiek. Een Markt Plaza, zoals Dikmans zijn geesteskind wil gaan noemen, heeft het aantrekkelijke in zich overdekt te zijnEn wie durft te beweren, dat daaraan in regenachtig Nederland geen behoefte is, mag aan zichzelf aaan twijfelen. Maar een plaza klinkt interessanter dan het zonder extra activiteiten is. Het overdekte pleintje moet de passanten extra's brengen en ook dat ligt in het voor nemen van Dikmans. Maar de plannen van deze onderne mer zijn niet alleen aantrekkelijk door de plaza zelf. Het kan - mits goed opgezet - een enorme impuls ge ven aan de nu wat saai ogenae Meel- straat en Melkmarkt. Deze twee stra ten zijn door de stratenstmetuur dooddoeners, ondanks het feit dat er aardig wat winkels gevestigd zijn. Maar de gemiddelde inkoper be perkt zich nogaleens (ten onrechte) tot het Havenplein, de Dam en de Appelmarkt. Als Dikmansplan werkt en de ondernemers in de Meel- straat en de Melkmarkt hierop in springen met activiteiten krijgt Zie rikzee er een gezellige winkelhoek bij. De ondernemers in de Melk markt en de Meelstraat hebben Dik mans nodig én andersom. Want als voornoemde ondernemers Dikmans geen aansluiting op het huidige win kelcentrum geven, kunnen de plan nen weieens in duigen vallen. Het is te hopen dat de gemeente Zierikzee geen planologische barriè res opwerpt, maar de weg voor Dik mans effent. Zo'n initiatief verdient het om gesteund te worden. In het be lang van Dikmans, maar zeker ook in het belang van de ondernemers die doorzijn initiatief een wezenlijk on derdeel kunnen gaan vormen van het plaatselijke winkelapparaat. AvdW Mogelijke toekomstige bestemming parkeerterrein Beddeweeg grootste struikelblok Kosten bedragen bijna 40.000,- missievergadering het voorstel om een voorbereidingskrediet van 52.000,- beschikbaar te stellen voor het besteksgereedmaken van bestem mingsplan Poortambacht IX. Ook aan de orde komt het plan voor ver vanging van de keukeninrichting in de woning Noordhavenpoort 2. In december 1989 stelde de raad hiervoor al een krediet beschikbaar. Als laatste agendapunt komt de aan leg van een parkeerhaven met infor matievoorziening aan de Laan van St. Hilaire aan de orde. In het bestedingsplan 1990 wordt voor de aanleg van een dergelijke uit- rijstrook met stadsplattegrond een bedrag van 14.000,- uitgetrokken. Volgens het college heeft men daar niet genoeg aan. ,,De uiteindelijke kosten zullen naar het zich laat aan zien 15.000,- bedragen", aldus het college. er duidelijk nee wordt gezegd tegen die plannen komt dat pand in aan merking voor ouderenhuisvesting", zo luidde de reactie van Asselbergs op het pleidooi van De Jong. Tekorten Op de opmerking van De Jong dat het aanbrengen van liften in etagewo ningen het ouderen mogelijk maakt langer zelfstandig te blijven merkte directeur gemeentewerken D. D. J. van der Poel op dat daar wel een prijskaartje aan hangt. ,,En die kos ten werken door in ae huur", aldus Van der Poel. ZIERIKZEE - „Ik vind het heel moeilijk om hier op dit moment ja tegen te zeggen". Met die opmerking vertolk te W. F. Sprengelmeijer het gevoelen van de voltallige commissie voor ruimtelijke ordening over het plan van H. M. W. Dikmans om in de panden Meelstraat 28 en 30 een markthal te creëren met uit/ingangen aan zowel Meelstraat als Beddeweeg. Naar aanleiding van de dis cussie binnen de commissie werd besloten de plannen nader te bestuderen om er op een latere commissieverga dering op terug te komen. bouw en kun je ook elke andere func tie daar wegcijferen", aldus Van der Poel. ,,Het gaat hier niet om iets tij delijks". Hij toonde zich erg pessi mistisch over de gevolgen voor het parkeerterrein van het creëren van een in/uitgang op de Beddeweeg. ,,Ik denk aan de reductie van het aantal parkeerplaatsen met 50 procent". Uitstel Uiteindelijke uitkomst van de dis cussie was dat het plan in een volgen de vergadering van de commissie we- Vervolg van pagina 1 meentehuizen die daar niet op bere kend zijn". Alle drie de scholen van Bruinisse zijn de afgelopen weken op kosten van de gemeenten en niet subsidie van de overheid beveiligd. De plan nen voor beveiliging van het gemeen tehuis waren op enkele details na ook rond maar volgens secretaris De Groot zou het geheel ook aansluiten bij een eventuele uitbreiding van het gemeentehuis. De inbrekers waren die plannen echter voor al blijkt uit de inbraak van het gemeentehuis van Schermer in diezelfde nacht dat ook een beveili ging de echte beroepsinbrekers niet tegen houdt. Metselaar-timmerman M. Jumelet herstelt de schade terwijl schoonmaakbedrijf De Jonge uit Zie rikzee met man en macht de puin hoop van stof en steen opruimde om het gemeentehuis weer werkbaar te maken. Daar kwam de orkaan van vorige week nog eens overheen waar bij Jumelet meer op de daken zat dan thuis. Maar de geplande raadsverga dering en enkele huwelijken gingen gewoon door. Alleen Erwin Wiebrens moets een teleurstelling slikken. Hij was geslaagd voor z'n rijbewijs maar kon dit pas met een dag vertraging afhalen. Naast de gestolen waardepapieren, de breukschade van rond de 20.000,- en het ontvreemde geldbedrag van 5356,55 werd ook een vogelafweer- pistool van D. K. gestolen. UTRECHT - De president van de rechtbank in Utrecht, mr. L. Schu- .man, heeft geweigerd het kort geding in behandeling te nemen dat G. van Duin mede namens de gemeente- raadsfractie van Leusden '85 had aan gespannen tegen het bestuur van deze politieke partij. In het kort geding had Van Duin van het bestuur willen eisen, vast te houden aan de kandida tenlijst die in november door de le denraad met instemming van het be stuur was vastgesteld. DEN HAAG - Minister Alders van milieubeheer heeft in antwoord op Kamervragen van het CDA gepro beerd alle onrust over mogelijke on regelmatigheden met genetische ma nipulatie in DNA-labbratoria in Oss weg te nemen. Advertentie Bij de Vaate tekende daar meteen bij aan dat zij wel meer informatie wil over hét plan. Ook W. F. Sprengel meijer stak de loftrompet over de in ventiviteit van Dikmans. ,,Die pan den stonden daar al jaren te verpauperen", aldus Sprengelmeijer. ,,Maar het gaat wel om een gevoelig gebied en een uitbaning daar zou een belasting voor het parkeerterrein be tekenen". Karakter Commissielid M. R. de Jong-van Loo schaarde zich achter de woorden van Sprengelmeijer. Zij stelde dat met het gebied in kwestie zeer voor zichtig omgesprongen dient te wor- -den teneinde het karakter van dat stukje Zierikzee niet aan te tasten. Zij liet verder weten dat een mogelij ke inkrimping van het aantal par keerplaatsen op het parkeerterrein voor haar wel bespreekbaar is. VVD-woordvoerder J. J. Geleijnse stelde in een eerste reactie dat hij 'niet staat te juichen'. „Maar ik denk dat er zeker wel mogelijkheden zijn", aldus de liberaal. Van alle commissieleden toonde Bij de Vaate zich nog het meest positief over de plannen, hoewel ook zij schroomde om nu al volmondig ja te zeggen. Commissievoorzitter Assel bergs vestigde in zijn reactie op de eerste discussieronde een nog niet ge noemd mogelijk knelpunt aan de or de: het laden en lossen. Voorzieningen ZIERIKZEE - „Het is goed dat de aandacht er op gevestigd wordt. We moeten een goede ouderenhuisves ting blijven stimuleren". Dat zei commissielid M. A. Bij de Vaate- Rozendaal tijdens de vergadering van de commissie RO in het stadhuis in Zierikzee. De ouderenhuisvesting kwam ter sprake naar aanleiding van een brief van de ANBO. In die brief dringt de ouderenbond ■er bij het gemeentebestuur op aan dat men bij het ontwikkelen van bouw plannen de nodige aandacht schenkt aan de ouderenhuisvesting. Tijdens de vergadering van de commissie werd geconstateerd dat de ANBO wat dat betreft in Zierikzee geen ernstige reden tot klagen heeft. Ravesteinhof „De brief is niet specifiek op de si tuatie in Zierikzee gericht ".stelde commissievoorzitter mr. J. J. P. M. Asselbergs. „Het gaat meer om een algemeen signaal". Asselbergs teken de daarbij aan dat het in Zierikzee zo slecht nog niet is gesteld met de woon-mogelijkheden voor ouderen. Asselbergs haalde als voorbeeld onder andere de, gestadig vorderen de, bouw van de Ravesteinhof aan. Ook vanuit de commissie kwamen positieve geluiden over de wijze waarop woningbouwvereniging Be ter Wonen zich bezig houdt met oude renhuisvesting. Commissielid M. R. de Jong-van Loo vestigde onder meer de aandacht over een eerder uitgebrachte nota van Beter Wonen aangaande ouderen huisvesting. „Dat iS een heel duide lijk stuk waaruit ook blijkt dat Beter Wonen heel duidelijk werk maakt van de ouderenhuisvesting", aldus De Jong. Binnenstad Zij pleitte ervoor om in de toe komst zoveel mogelijk te proberen om niet alleen aan de rand van de stad, maar ook in het centrum van Zierikzee ouderenhuisvesting te rea liseren. „Ik denk bijvoorbeeld aan de Manhuisstraat. Dat zou een uitste kende lokatie voor ouderenhuis vesting zijn", aldus De Jong. Zij doelde daarmee op het school gebouw aan de Manhuisstraat dat momenteel onder andere nog onder dak biedt aan de Zeeuwse Dag en Avond Scholengemeenschap. Het is niet zeker of en hoe lang nog het gebouw beschikbaar blijft voor de ZDASG. Eerder gingen stemmen op om van het gebouw een sociaal- cultureel centrum te maken. „Pas als Hij stelde dat het in de situatie zo als die nu is niet makkelijk zal zijn om de winkels in de markthal van Dikmans te bevoorraden. „Je kunt er met een truck met aanhanger niet bij komen", aldus Asselbergs. „En dat houdt in dat daarvoor ruimte ge creëerd zal moeten worden". ZIERIKZEE - Het duurt nog wel even voordat het tot een restauratie van het Vrijpoortje in Zierikzee komt. Dat werd duidelijk tijdens de vergadering van de commissie RO van de gemeente Zierikzee. Als toegevoegd punt prijkte een aantal wijzigingen van het meerjarenprogramma monumenten op de agenda. Eén van de wijzigingen betrof het naar achteren in de tijd schuiven van de ge plande restauratie van het Vrijpoortje. Eigenaar mr. G. Nijland wil alleen restaureren als het betreffende bestemmingplan gewijzigd wordt. Hij wil voor het pand een horeca-bestemming. Nijland heeft een casco- verbouwingsplan ingediend bij de gemeente. Het gaat echter om een Monu- mentenpand en monumentenzorg neemt geen genoegen met een casco-plan. Zij wil een volledig uitgewerkt plan op tafel zien. en dat vergt uiteraard de nodige tijd. De gemeente dient echter voor april de voor de restauratie van het Vrijpoortje gereserveerde gelden te benutten, uiii men de rijkssubsidie niet mislopen. Met dat in het achterhoofd wil men nu de restauratie van het Vrijpoortje uitstellen tot op z'n vroegst 1991. De commissieleden schaarden zich tijdens de vergadering unaniem achter dit streven. ZIERIKZEE - Het is de bedoeling dat aanstaand plantseizoen een be gin wordt gemaakt met de aanleg van een groengordel langs de noord en oostzijde van het gebied dat valt onder het bestemmingsplan Haring- vlietplein. Het beplantingsplan komt aan de orde tijdens de vergade ring van de commissie publieke wer ken van de gemeente Zierikzee. Aan het parkeerterrein de Beddeweeg komt wat ondernemer Dikmans betreft de entree van zijn Markt Plaza. (Foto: Joop van Houdt). - Commissievoorzitter mr. J. J. P. M. Asselbergs liet in een korte toelich ting op het plan van Dikmans al met een weten dat het college er nog niet uit is. Ook gaf hij aan dat met name de toekomst van het parkeerterrein voor het college van belang is. Assel bergs verwees daarbij naar de struc tuurschets waarin het idee wordt ge opperd om op dé plaats waar nu het parkeerterrein ligt in de toekomst woningbouw te plegen. plan zijn twijfel over geuit. Volgens hem zou het meer parkeerplaatsen kosten. „Als daar een .in/uitgang** komt legt dat volgens de stedebouw- kundige een forse claim op het par keerterrein", aldus Asselbergs. Commissielid M. A. Bij de Vaate- Rozendaal stelde allereerst dat men hier te maken heeft met een zeer in ventief ondernemer. „Ik vind dit ini tiatief zeer prijzenswaardig". derom op de agenda zal verschijnen. „Maar of dat de volgende vergade ring Wordt kan ik u 'niet:garanderen"' aldus Asselbergs. „U vraagt nogal wat. Als weadvies moeten vragen aan een stedebouwkundige gaat daar nogal wat tijd inzitten". Onder het gebied dat beplant dient te worden valt ook het binnengebied en de strook langs de Haringvliet- straat. In de exploitatieopzet van het bestemmingsplan is rekening gehou den met beplanting. De vergadering van de commissie publieke werken wordt gehouden op maandag 12 fe bruari in het stadhuis in Zierikzee en begint óm 19.30 uur. Poortambacht IX Verder op de agenda van de com- Naar aanleiding van ANBO-brief En dat zou dan weer, zo viel uit het verhaal van Asselbergs, ten koste kunnen gaan van het karakter van de lokatie in kwestie. „En wij willen als gemeentebestuur het authentieke karakter van de stad bewaren". Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging lol 20.00 uur 01110-<JU- Woonhuisaansl-t'n9en: Redactie (na "30 uur): 01119-1601, 01110-12449>niel voor Gorging) Fotograa''13 17:30 uur': OW?-1®70 Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. INSTALLATIEBEDRIJF Parkeerplaatsen Volgens Dikmans kost het creëren van een in/uitgang aan het parkeer terrein niet meer dan twee parkeer plaatsen. Een stedebouwkundige heeft daar in een eerste reactie op het Directeur gemeentewerken D. D. J. van der Poel vulde aan dat als men nu groen licht geeft voor het plan zoals het er nu ligt men daar in de toe komst geen woningen meer kan gaan bouwen. „Dan blokkeer je woning- AMSTERDAM - In de afgelopen ja ren is het bij bedrijven die „moeten" inkrimpen regel geworden dat eerst de oudere werknemers eruit gaan. De Vakcentrale FNV vindt dat aan dit automatisme een einde moet komen. Als een oudere werknemer door wil werken, moet hij daarvoor de kans krijgen. maanden (bij vooruitbetaling) per jaar 1 166.00; losse 1 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. M. R. de Jong-van Loo wil het schoolgebouw'an e ^an^ul5Strflat bestem men voor ouderenhuisvesting.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3