Armoe troef bij DFS Modderbad bij derby-duel SV Duiveland contra Mevo NIEUmBODE ZSC stunt met overwinning: op koploper Waarde: 2-0 6 Wederom wedstrijd verloren: 0-3 BIJRGH-HAAMSTEDE - Winterstop, trainingswisseling en elftalomzetting ten spijt blijven de zo broodnodige resultaten van het eerste elftal van DFS vooralsnog achter wege. De jongste thuiswedstrijd tegen Wemeldinge ging met 0-3 verloren, waardoor de Haamstedenaars tegen hun tiende seizoensnederlaag opliepen. Zodoende gelukte het ook nu weer niet om iets aan de uitzichtloze positie in het klassement te doen. Als hek- kesluiter heeft DFS momenteel een achterstand op de voorlaatste ploeg, Meeuwen, van vijf punten. Armoe troef derhalve daar in Burgh-Haamstede. positie overigens die bij DFS eigen lijk nooit door een vaste speler werd bezet. Groot gat ,,Op het middenveld zitten er echter ook nog enkele omzettingen aan te komen. Hier moeten namelijk de lij nen toch worden uitgezet. En daar ontbreekt het momenteel aan bij DFS. Het gat met de voorhoede is nu te groot; de aanvoer naar de aanval komt veel tekort. Het is jammer dat destijds Marcel van Grunsven ermee gestopt is, dat was iemand die je goed kon gebruiken op het middenveld", weet Rijnberg de vinger akelig dicht op de zere plek te leggen. Een extra bijkomend probleem is nog eens dat twee van de meest be langrijke middenvelders geruime tijd afwezig zullen zijn. Marco Jon ker is momenteel tot eind februari op vakantie. De inzet van Martin Kooman moet echter voor veel lange re tijd ontbeerd worden. Kooman is namelijk voor onbepaalde tijd naar Duitsland vertrokken, in verband met zijn werk, en probeert momen teel overschrijving aan te vragen naar een Duitse club. „Daarom zullen we ook steeds meer proberen om A-junioren in te gaan passen. Er zitten wel enkele ge schikte spelers tussen. Maar je moet ze wel geleidelijk inpassen, omdat een omschakeling van de junioren naar de senioren vooral fysiek erg zwaar kan zijn. Maar een voorhoede- speler als bijvoorbeeld Anco van de Linde, die vandaag (zaterdag, red.) al mee deed, zou ik heel graag bij het eerste elftal willen betrekken", aldus Rijnberg. Gewerkt Gezien het getoonde spel tijdens de jongste thuiswedstrijd tegen Wemel dinge bleek DFS toch niet echt de mindere. Er werd hard gewerkt, maar zoals vermeld ontbrak het de Haam stedenaars aan het afmaken van de kansen. Aanval na aanval werd óf door Wemeldinge succesvol om zeep geholpen óf verzandde door eigen toedoen. De beste kans was nog voor Kees-Jan van Nieuwenhuize. Uit een voorzet van Leo Rijnberg miste Van Nieuwenhuize echter doel. Na geruime tijd overeind te zijn ge bleven gelukte het Wemeldinge om zeven minuten voor rust de openings treffer te scoren. Een als voorzet be doelde trap van Joost Folmer, de laatste man van Wemeldinge, stuiter de in een plas en schoot ineens ra zendsnel door. DFS-goalie Eric Schot kwam nog wel zijn doel uit maar kon niet verhinderen dat het vreemd ca rambolerende leer via de paal in de touwen verdween: 0-1. Na de hervatting zette DFS nog meer mensen op de aanval, maar ook dit had weinig effect. In de vijfen twintigste minuut werd een. rare klutsbal, die nog door laatste man Sjaak van de Weele geprobeerd werd weg te werken, alsnog achter Schot gedeponeerd: 0-2. Ook hier had het moeilijk bespeeldbare veld, waarop veel water stond, een voor Wemeldin ge positieve uitwerking. Uitzichtloos „Ik realiseer me dat we ons nu in een min of meer uitzichtloze situatie bevinden. We zullen nu alles nog moe ten winnen om op een veilige plaats te kunnen komen. Dat wordt natuur lijk een hartstikke moeilijke opgave. Maar gelukkig zie ik dat de jongens zich blijven inzetten. Dat vind ik toch wel een complimentje waard", aldus trainer Rijnberg na afloop. ARNHEM - Elvira Becks, die deel uitmaakt van de nationale turnselec- tie op Papendal, heeft met haar uit verkiezing van sportvrouw van Gel derland, een tiendaagse stage ver diend in het gerenommeerde trai ningscentrum van Moskou. SCHARENDIJKE - Het eerste elftal van de Scha- rendijkse voetbalvereni ging ZSC heeft afgelopen weekend voor een stunt weten te zorgen. De zich in de degradatiezone bevin dende Schouwen-Duive- landse ploeg wist zonder pardon op eigen veld kop loper Waarde met 2-0 te verslaan. „Zoiets geeft je natuurlijk een tevreden ge voel. Maar alles lukte dan ook en liep goed vandaag", was de verklaring van ZSC-trainer Kees Snoek voor deze uitschieter. In tegenstelling tot andere velden op Schouwen-Duiveland was de gras mat van ZSC goed bespeelbaar. Wel gutste de regen met bakken tegelijk, gedurende negentig minuten uit de hemel. Het bezoekende Waarde had niet veel in te brengen. Er was weinig terug te vinden van het technische overwicht waarmee de koploper in het eerste treffen tegen ZSC destijds aantrad. Die wedstrijd eindigde toen overtuigend in het voordeel van Waarde: 4-1. Lering getrokken Uit die eerste wedstrijd had ZSC echter goed lering getrokken en wist afgelopen zaterdag precies welke te genstanders voor het gevaar konden zorgen. Zo kon het gebeuren dat de defensie van ZSC, onder leiding van laatste man Ko Louwerse, de opko mende mensen van Waarde goed wist vast te zetten. Louwerse, die de plaats had ingenomen van Sjaak Dorreman, deed het op die positie goed. Dorre man stond voor deze keer op de links backplaats. Maar niet alleen de verdediging van ZSC verdiende een pluim. Ook op het middenveld werd goed gecom bineerd en gelukte de aanvoer haar de vleugels keer op keer. Het duurde tot in de vierentwintigste minuut vooraleer de openingstreffer viel te aanschouwen. Een aanval van ZSC, die begon bij Sjaak Dorreman, zette zich over de ..linkerkant voort totdat Arno de Jonge aan de bal kwam. De Jonge trok hierna naar binnen en zette op zo'n twintig meter afstand zijn pantoffel onder de bal en knalde het leer in één keer tussen de palen: 1- 0. De samenwerking tussen Rini van de Hoek en Remy Flohil zorgde ver volgens meerdere keren voor hache lijke situaties.in het doelgebied van de bezoekers. De beste kans voor Flo hil, die de keeper reeds gepasseerd was, werd echter ternauwernood van de doellijn gered. Vingertopjes Ook een poging van Henry de Voogd, uit een vrije trap op de rand van het zestienmetergebied, werd nog net door de vingertopjes van de Waardense doelman beroerd. Een an- ZSC-trainer Kees Snoek: ....neuzen weer dezelfde kant op.... dere ZSC'er die de kans kreeg om de score verder uit te bouwen was Harry Linders, maar tijdens die eerste vijf enveertig minuten bleef het bij dat ene doelpunt. De mogelijkheden van Waarde bleven helemaal nihil. Dit was overigens geheel de verdienste van ZSC dat succesvol de slag op het middenveld wist te winnen. Na de hervatting kwam de koplo per enorm sterk uit de startblokken. ZSC beleefde tien benauwde minu ten, maar het gelukte Waarde niet om definitief door te drukken. ZSC bleef goed overeind en wist de nul vast te houden. Langzaam maar ze ker kregen de beste voetballers uit Scharendijke het heft opnieuw in handen. Het vijandelijk doel werd herondekt en alle aanvallen vonden weer de weg naar het Waardense doel. Met aanvallen over zowel de linker als rechter vleugel werd Waarde het vuur na aan de schenen gelegd. Voor al de linkerspits Harry Linders bleek goed op dreef en soleerde zeker drie keer door de verdediging. Telkens wanneer Linders echter op het punt stond het zestienmetergebied binnen te dringen werd hij onderuit gehaald. Op avontuur Tien minuten voor het einde was het wederom Harry Linders die op avontuur ging. Nu werd hem nage noeg geen strobreed in de weg gelegd en kon hij zijn gewaagde actie afron den met de tweede treffer voor ZSC: 2-0. Waarde had hierop geen ant woord. Hoewel ZSC vorige week nog met 3-1 verloor van SKNWK, lijkt het met oefenmeester Kees Snoek en zijn mannen na de winterstop de betere kant op te gaan. „De neuzen wijzen in ieder geval allemaal dezelfde kant op en de wil is bij iedereen aanwezig om weer te werken aan betere resulta ten", aldus Snoek. DEN HAAG - Er komt op grond van de wet geneesmiddelenvoorziening een regeling die kwaliteitseisen stelt aan diagnosemethoden waarmee ook particulieren kunnen nagaan of ze aan een bepaalde ziekte Tijden.' Het gaat om een tijdelijke regeling in af wachting van een Europese richtlijn die in 1993 of 1994 van kracht wordt. Seizoen uitdienen „Ik heb het op me genomen om de rest van het seizoen uit te dienen, maar het is de bedoeling dat er vanaf volgend seizoen een nieuwe trainer wordt aangetrokken. Als dat niet lukt? Nou, dan weet ik het nog niet hoor. Ik probeer de boot zoveel moge lijk af te houden. Eerst maar eens kij ken qf het adverteren succes heeft", aldus Rijnberg, die destijds DFS van de tweede klas afdeling naar de vier de klasse KNVB wist te brengen. In de stromende regen ging het eerste elftal van DFS, tijdens haar eerste duel na de winterstop, met 0-3 onderuit tegen Wemeldinge. (Foto: Joop van Houdt). De beste elf van DFS ressorteren, sinds het plotselinge vertrek van trai ner Peter Goedegebuure, nu onder de ervaren leiding van wedstrijdsecreta ris Kees Rijnberg. Het gediplomeer de bestuurslid heeft zijn kennis de af gelopen vijftien jaar opgedaan bij zijn huidige club DFS en de Kerk- werfse vereniging WIK. De laatste drie en een half jaar is Rijnberg niet als zodanig werkzaam geweest en is vooralsnog niet voornemens het trai nersschap opnieuw op te pakken. zeer weinig gevallen zat een ploeg op de helft van de competitie zo slecht in haar scores. Hoewel het bij DFS schort aan vol doende aanvalskracht heeft Rijnberg als eerste stap een omzetting in de de fensie uitgevoerd. Zo heeft Edwin Kriens zijn plaatsje moeten inleveren ten koste van Sjaak van de Weele, die nu als laatste man is gebombardeerd. Tevens heeft Rijnberg tweede elftal speler Daan Blom opgetrommeld en hem als voorstopper bestempeld. Een Ook oefenmeester Kees Rijnberg realiseert zich terdege waar met na me de schoen wringt bij DFS; het moeilijk kunnen scoren. Dit is een niet zo maar uit de lucht gegrepen opmerking. De stand, die het scha mele aantal gescoorde doelpunten van slechts vijf meldt, is een overdui delijk rechtsgeldig bewijs. Slechts in Hoezo slecht weer? (Fóto: Joop vati Houdt). Des te meer voetbalminuten er ver streken des te zwaarder het veld in Oosterland werd. Door de enorme modderontwikkeling waren er zo nu en dan de gekste capriolen te aan schouwen. Reden voor het toch nog in redelijk aantal opgekomen publiek om het gekletter van de regen en het geruis van de*wind door de bomen te vermengen met goedgemeende lach salvo's. Na afloop zat iedere voetbal ler dan ook van top tot teen onder een dikke laag blubber. Met kleren aan Menige speler van SV Duiveland moest na afloop noodgedwongen met kleren en al onder de douche om zich van deze lichaamsbedekking te kun nen ontdoen. Ook de verzorgers had den het tijdens de wedstrijd moeilijk en moesten bij een blessure diverse keren 'zoeken' tussen de modder naar het betreffende gekwetse lichaams deel. Zelfs Duiveland-trainer Ed van L^nt moest een onverwachte bewe ging langs de zijlijn bekopen met een 'heerlijke' duik in vette moeders aar- da Gezien vorengeschetste situatie kan iedere argeloze lezer begrijpen dat van normaal voetbal op het Oostersportpark afgelopen zaterdag geen sprake kon zijn. Toch stonden er twee keihard werkende ploegen te genover elkaar. De Zierikzeeënaren etaleerden meer techniek, maar naarmate dc tijd verstreek en het veld zwaarder werd, kon men hier mee weinig uitrichten, Tijdens het eerste kwartier ging het nog wel, maar daarna begon de modderdans. Mevo wist in de negentiende mi nuut wel succesvol dc openingstref fer te scoren. Het was de Zierikzeeë- naar Friso de Jonge die de bal hoog in het Duivelandse zestienmetergebied wist te brengen. Door niet effectief ingrijpen van de defensie gelukte het Jan Heikamp zijn hoofd onder de bal te brengen en voor 0-1 te zorgen. Er ontstond hierna weer een totaal open wedstrijd, waarbij SV Duiveland ge durende enkele ogenblikken meer druk kon uitoefenen. Voorbeeldig De veertigjarige keeper van Mevo, Jan van de Linde, wist zich echter voorbeeldig staande te houden en di verse pogingen van de thuisploeg te verijdelen. Zo werd ook een kans van André van den Berge prima gered door goalie Van de Linde. Aan de an dere kant zag de Zierikzeeënaar Ge- leijn de Masier een door hem inge werkte bal nog net van de doellijn gehaald. In de vijfendertigste minuut wist Duiveland langszij te komen. Omdat de ballen nu niet meer zo goed bleven rollen verkeek Johan Heikamp zich toen hij terugspeelde op zijn doelman Jan van de Linde. Duiveland-speler Adrie de Jonge pikte de bal handig op, zette de Mevo-kecper niet een schijnbeweging op het verkeerde been en bracht de stand op 1-1. Met nog enkele amper noemenswaardige kansjes over en weer werd de eerste helft uit gespeeld. Ruststand derhalve 1-1. Beide trainers waarschuwden zijn mannen tijdens de theepauze voor het onvoorspelbare veld. Met woor den van dezelfde strekking drukten zowel Duiveland-trainer Ed van Lent als zijn collega in de andere kleedka mer, Piet Verschure, de spelers op het hart uit te kijken met terugspeelbal len op de keeper. Frappant was het juist daarom dat de eerste treffer na de rust toch weer voortkwam uit link terugspelen op de eigen keeper. Duivelandse misser Dit keer was het de voorhoede van Mevo die kon profiteren van een Dui velandse misser. In de tweede minuut na de hervatting was het rechtsback Hans de Jonge die door het midden richting keeper wilde terugspelen. Aangezien de bal bleef steken in het water en de modder gelukte het de A- junior Leon de Jonge het natte leer in de touwen te jagen: 1-2. Duiveland bleef vervolgens hard werken aan de gelijkmaker. Vooral de spits van Duiveland, Hans Rotte, was weer overduidelijk aanwezig. In zowel aanvallend als verdedigend opzicht was Rotte zater dag enorm actief. Na het nemen van een zoveelste sliding tijdens een ver dedigingsactie kreeg Rotte een vriie trap tegen. Hij was net hiermee ech ter niet eens en-trapte de bal onnodig weg. Voor de scheidsrechter reden om Hans Rotte te noteren. Duiveland wist alweer snel na de voorsprong van de bezoekers op gelij ke hoogte te komen. Een aanval opge zet door Jan de Jonge belandde bij. André van den Berge, die dankbaar gebruik maakte van een organisatie- fout in de achterhoede van Mevo en de bal in de verste hoek binnentrap- te: 2-2. Beide ploegen bleven door de modder voortbaggeren. In de vijf tiende minuut werd een corner van Mevo-speler Ramazan Ayaz, die was ingevallen voor Cees de Ruyter, nog net door Rob Wijnstekers van de doel lijn gehaald. Goed op dreef In de twintigste minuut kwam de nog steeds goed op dreef zijnde Hans Rotte, uit een vrije trap op links, aan de bal en wist goed door te gaan. Ge heel onverwacht haalde hij uit en plofte de bal achter keeper Jan van de Linde: 3-2. Mevo-trainer Piet Ver schure koos in de eindfase voor wat meer risico's en ging in de achterhoe de één tegen één spelen. Inherent hieraan werd Duiveland steeds ge vaarlijker met de counter. Acht minuten voor het officiële einde stuurde Hans Rotte medespe ler Adrie de Jonge weg. Die wist goed het doel te vinden én de keeper te passeren, maar verdediger Johan Heikamp sloeg de bal met ae handen van de achterlijn. De toegewezen pe nalty werd koelbloedig door Jaap Brckelmans verzilverd: 4-2. Met nog enkele minuten te spelen was Mevo ervan overtuigd dat deze achterstand onder de toen geldende omstandig heden niet meer was in te halen. SV Duiveland is na deze overwin ning in vrij veilig vaarwater terecht gekomen. Mevo blijft nog steeds op het randje balanceren en bezet mo menteel een derde plaats vanonder met zeven punten. De Zierikzeeëna ren hebben echter reeds veertien du els verspeeld, terwijl de twee laatst gerangschikte ploegen, Wolfaarts- aijk en Apollo, twaalf wedstrijden binnen de lijnen zijn gekomen en res pectievelijk nu zes en vier punten achter de naam hebben staan. Oosterlanders winnen met 4-2 OOSTERLAND - Onder erbarmelijke omstandigheden heeft het eerste elftal van SV Duiveland de thuiswedstrijd tegen streekgenoot Mevo met 4-2 gewonnen. Terwijl op de meeste Schouwen-Duivelandse velden geen normaal voetbal mogelijk was, en zo doende een heleboel afgelastingen vielen te betreuren, werd het hoofdveld op het Oostersportpark goedgekeurd. Door de enorme blubbermassa kon er op een gegeven moment niet meer van voetbal gesproken worden. „Door de modder was het geen mooie wedstrijd en is Duiveland eigenlijk als de gelukkige winnaar eruit gekomen. Daar ben ik natuurlijk wel enorm blij mee", aldus Duiveland-trainer Ed van Lent na afloop van dit modderbad. Hans Rotte was weer een belangrijke schakel voor SV Duiveland, dat de der by tegen Mevo met 4-2 ivist te winnen. k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6