Directeur reinigingsdienst neemt met weemoed afscheid Nieuwe passage in Zierikzee biedt ruimte aan 12 winkels JA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Man overreden door eigen auto: gebroken been Schade door brand in De Driehoek in Zierikzee Inbraak in loods Scharendijke Inbraak in sportkantine Bromfiets gestolen GOED THUIS IN HET NIEUWS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Grevelingen Luctor et Emergo Expositie Delta Sport ,,We moeten voorzichtig zijn met de Grevelin- Een succesvolle uitvoering van muziekvereni- De Stichting Oude Zeeuwse Kerken heeft plan- Andrea de Looft en Nynke Botterweg zijn de gen". Dat zegt de nieuwe directeur van het ging Luctor et Emergo trok veel publiek naar nen voor een hobby-tentoonstelling in de Grote nieuwe clubkampioenen van GV Delta Sport. Grevelingenschap ing. J. Lodders. (Pag. 2). het dorpshuis in Renesse. (Pag. 3). Kerk. (Pag. 4). (Pag. 7). MAANDAG 5 FEBRUARI 1990 146ste jaargang Nr. 24688 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Er wordt niets gezegd dat niet reeds gezegd is. Terentius KERKWERVE - Een wat merkwaardig ongeluk zondag in Kerkwerve. J. P. de R. uit Kerkwerve brak zijn been toen hij overreden werd door zijn ei gen auto. De R. wilde zijn bedrijfsauto achteruit inparkeren in de Vloedstraat. Om te zien hoe veel ruimte er nog was deed hij het rechterportier open en leunde naar buiten. Vervolgens verloor hij zijn evenwicht, tui melde uit de auto en kwam ge deeltelijk onder de auto te recht. De niet langer bestuurde auto reed achteruit over het been van De R. en kwam ver volgens tot stilstand tegen de geparkeerd staande auto van J. C. K. uit Kerkwerve. De auto van K. liep lichte schade aan de voorzijde op. NIEUWERKERK - Tijdens een wat sobere receptie voor het personeel en bestuur is er afscheid genomen van directeur van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland, J. Landman. Na twintig jaar moet hij er noodgedwongen mee ophouden en dat gaat hem erg aan het hart. Tijdens zijn toespraak was hij zichtbaar geroerd. „Aan de ene kant wil ik een woord van dank uitspreken en aan de andere kant ga ik met pijn in mijn hart weg. Ik wil het eigenlijk kort houden, maar in feite kan ik wel uren door praten", aldus een wat ontroerde Landman. ZIERIKZEE - In de nacht van za terdag op zondag is brand ontstaan in gebouw De Driehoek aan het Kerkhof in Zierikzee. De Zierikzeese brandweer was snel ter plaatse, maar kon niet meer voor komen dat flinke schade ontstond aan keuken en trappenhuis. De bo venverdieping liep rookschade op. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. De scheidende directeur J. Landman pakt samen met de voorzitter van de reinigingsdienst, W. den Boer, de videore corder uit. Verschillende sprekers, waaronder voorzitter van het dagelijks bestuur van de reinigingsdienst, W. den Boer, gingen hem voor om enkele waarde rende woorden over hem uit te spre ken. Landman werd vooral gewaar- Commissie ruimtelijke ordening buigt zich vanavond over initiatief van Harrie Dikmans ZIERIKZEE - Eén van de meest initiatiefrijke on dernemers in Zierikzee hoopt nog voor het zomersei zoen een nieuwe passage aan de Meelstraat 28-30 te openen. De nieuwe winkelruimte, die onder de naam Markt Plaza door het leven zal gaan, is een soort passage voor marktgerichte ondernemers, waar de gulden een daalder waard is. Initiatiefne mer Harrie Dikmans vertelt dat er in Markt Plaza plaats is voor twaalf winkels, die door de klanten zowel via de Meelstraat als de Beddeweeg te berei ken zijn. De doorlooproute is ongeveer veertig meter lang, waarlangs ver schillende winkels zijn gevestigd, die in de eerste levensbehoefte voorzien. Dat is tenminste de op zet van Dikmans. ,,Men zal er bij voorbeeld geen kledingzaak vin den", aldus de Zierikzeese onder nemer. Het is vrijwel zeker dat een poelier zich in Markt Plaza gaat vestigen,omdat die nog niet in Zierikzee is gevestigd". Welke winkels er nog meer komen is nog niet bekend. Zeker is wel dat Dik mans er een koffieshop in gaat runnen en daarboven een reclame atelier begint, waarmee hij de on dernemers kan begeleiden. ,,Van oorsprong ben ik eigenlijk reclame-tekenaar en met die ge dachte heb ik dit opgezet", laat Dikmans weten. Pleintje Van de twaalf winkels wil Dik mans er zes voor de dagelijkse be hoefte inrichten en diverse onder nemers hebben al interesse getoond. Markt Plaza moet zo worden opgebouwd dat de mensen er iedere dag komen en dat zelfs een man graag met zijn vrouw daar naar toe gaat", verklaart Dikmans. De passage blijft onder beheer van de initiatiefnemer. De huidige horeca-exploitant wil als begeleider gaan optreden, zodat er krachten gebundeld worden om met activiteiten gezamenlijk naar buiten te treden. Het pleintje dat in Markt Plaza wordt gerealiseerd is bedoeld voor optredens, zoals muziek en theater. In principe wil Dikmans de pas sage opvullen met dingen, die in Zierikzee nog ontbreken. „Dat kan gedaan worden door starten de ondernemers, maar ook be staande zelfstandigen. Ik wil hierin wel selectief te werk gaan, zodat ik er een eigen invulling aan kan geven", weet hij te vertel len. De voormalige opslagplaats van Timmermans is al gedeelte lijk verbouwd, maar voorlopig staan de verbouw-activiteiten op een laag pitje omdat de gemeente raad zich nog over de plannen van Dikmans moet buigen. Vanavond, maandag, is eerst de commissie ruimtelijke ordening. Daarna hooopt hij weer zo gauw mogelijk aan de slag te kunnen. De nieuwe aankoop van Dik mans ziet hij als een nieuwe injec tie voor winkelend Zierikzee. „Ze ker nu de belangstelling een beetje naar Goes trekt, denk ik^ dat het een goede aanvulling is. Het draagt bij aan een betere win kelstad, zoals Zierikzee. Daar naast brengt het werkgelegenheid met zich mee". Dikmans schat het aantal medewerkers zeker op tien a twaalf. De Zierikzeese commissie ruim telijke ordening buigt zich van avond, maandag, over de plannen van Dikmans. De vergadering in het stadhuis begint om 19.30 uur. Onderneer dient de commissie zich uit te spreken over een wijzi ging van het parkeerterrein aan de Beddeweeg. Markt Plaza vanaf de Beddeweg. heid voor zowel dienst als personeel. „Je was niet altijd de makkelijkste, maar aan de andere kant was je dag en nacht in touw voor de dienst en het personeel. Onze dank daarvoor", al dus chef van de buitendienst, J. Stou ten, die onder anderen samen met Landman aan de uitbreiding heeft ge werkt, „die soms explosief was". Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Opbouw deerd als stuwende kracht in vele initiatieven en om zijn vooruitziende blik, bekwaamheid en werklustig- Ook heel dicht bij de driftige uit breiding stond B. Post, administra tief medewerker. Landman is met Post indertijd begonnen aan de op bouw van de reinigingsdienst. „Ik kan me de eerste dag nog heel goed herinneren. We begonnen met z'n tweeën, de voorzitter en een persfoto graaf en we werden steeds groter en groter", aldus Post in zijn speech. De reinigingsdienst heeft uit meer dan 25 werknemers bestaan, maar heden ten dage bestaat de dienst uit 21 per sonen. Landman begon bij de reini- gingsdienst als administrateur. In to taal is hij er twintig jaar werkzaam geweest, waarvan zestien jaar als di recteur. „Een periode, waarin veel veran derde en waarin veel tot stand kwam", liet Den Boer weten. „Als di recteur heeft de heer Landman dui delijk richting gegeven aan de orga nisatie van de dienst en aan de uitoefening van de taken, die inge volge de gemeenschappelijke rege ling aan de dienst zijn opgedragen". Daarbij manifesteerde Landman zich in feite als een zelfstandige on dernemer. Een kwalificatie die hij zelf gebruikte in zijn dankwoord toen hij 25 jaar in overheidsdienst werkzaam was. Die drang naar het zelfstandig on dernemer zijn leverde wel eens span ningsveld op als hij slagvaardig wil de handelen, maar eerst het bestuur op de hoogte moest worden gesteld. „Wij zijn daar in de regel in goed overleg uitgekomen. Hij genoot het volle vertrouwen van het bestuur, dat hem binnen 'zekere 'grenzen de hódigë ruimte liet om zaken op poten te zet ten en te ontwikkelen". Dit alles hoorde bij Landman's „ondernemers schap", want hij was een pionier. „De bedrijfsvoering hield hem intensief bezig", aldus den Boer. Operaties Landman was in staat om met goed onderbouwde voorstellen naar het bestuur te komen, omdat hij middels het eigen maken van de vereiste ken nis goed thuis was geraakt in de af valstoffen, chemisch afval, de afval verwerking en milieuproblematiek. Tbr illustratie noemde de voorzitter er enkele. „De inzameling vdn kca door middel van de gele tasjes, op dat moment een primeur, die in meerdere plaatsen in den lande werd overgeno men, de invoering van de rolemmer of mini-container als vervanger van de plastic huisvuilzak. Een ingrij pende operatie, waaraan een groridi- vervolg pagina 2 SCHARENDIJKE - Vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in de voormalige Cebeco- loods aan de haven Kloosternol bij Scharendijke. De loods in kwestie wordt gebruikt als botenberging. H. J. B. H. uit Vlaardingen deed aangifte van dief stal van nautische apparatuur ter waarde van in totaal 2500,- WA> P BlLf Verwachting tot dinsdagavond: Perioden met zon Perioden met zon en droog. Mini mumtemperatuur omstreeks 6 gra den. Middagtemperatuur ongeveer 11 graden. Zuidelijke wind. Aan de kust in de loop van de dag toenemend tot hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 9 febr.: Woensdag: Zonneschijn: 10%. Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 6 Donderdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 10 gi-aden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 6 Vrijdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 6 febr. Zon op 08.13, onder 17.36 Maan op 13.24, onder 06.28 Volle Maan: 9 febr. (20.16) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied, dat positie heeft gekozen boven de Al pen, blijft ook morgen zijn invloed op ons weer' houden. Op de westflank wordt droge lucht aangevoerd, die zijn oorsprong vindt in de westelijke Middellandse Zee. Bewolking is er daarom bijna niet en de zon krijgt flink de gelegenheid zich te laten zien. Komende nacht daalt het kwik tot ongeveer 6 graden, om overdag op te lopen tot een graad of 11. Dit zijn waarden die normaal pas eind maart, begin april voorkomen. Die van de minimumtemperatuur zelfs nog een maand later. De wind waait uit het zuiden en is vrij krachtig, wind kracht 5. Aan de kust neemt de wind in de loop van de dag geleidelijk toe tot hard, kracht 7. SCHARENDIJKE - In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in de kantine van voetbalvereniging zsc. De dieven doorzochten de sportkan tine, maar konden blijkbaar maar weinig van hun gading vinden. Er werd geen geld weggenomen. Wel liep het gebouw aanzienlijke schade op door de inbraak. ZONNEMAIRE - In de nacht van zaterdag op zondag werd omstreeks 04.00 uur de bromfiets van W. J. van D. uit Zonnemaire gestolen. De brommer stond, op slot, op het erf van Van D. .bij diens huis aan de Dijk van Bommenede. De bromfiets vertegenwoordigt volgens Van D. een waarde van 650,-. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbodej En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schpuwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN. OF NÓG SNELLER. BEL 01110-16551 Naam Adres Postcode Telefoon Wij willen ook goed nieuws thuis, en een gratis proefabonnement van 2 weken. z(erikzee5che(| nieuwsbodfM Plaats: Handtekening: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1