'Iedereen is lief en aardig, want iedereen wil hogerop' berichten REBECCA VALDEN, huisarts Miljoenste mosselton aangevoerd Groot deel vissers tegen besluit groepscontingenten Kamervragen over pacht prijzen voor mosselpercelen Westerschelde geschikt voor visserij op kokhanen Amateur Comedie treedt op in Zierikzee en Vlissingen Vertraging dreigt voor nieuwbouw door dakpannentekort DEURLOO B.V. TROS: boete van 50.000 gulden voor ledenwerfactie 4 Bijna 200 kinderen in de Concertsaal bij musical Kijk naar je eigen ZIERIKZEE - „Iedereen is lief en aardig. Want ieder een wil hogerop. In de televisiewereld slijm je. Of je houd je kop". Dat zongen de medewerkers van de stichting Jeugdkomedie Amsterdam. In de Concertzaal te Zierik zee wisten zij bijna 200 kinderen enkele uren ademloos te boeien met de opvoering van de jeugdmusical Kijk naar je eigen. Een stuk geschreven door Hetty Heyting en met muziek van Joop Stokkermans. Het werd onder auspi ciën van Uit op Schouwen-Duiveland opgevoerd in Zierikzee. En daar deed men de jeugdige bezoekers een groot plezier mee. Zo bleek uit de reacties. ..Wij zijn op school ook een musical aan het instuderen en nu kijken we hoe het moet. Het is heel mooi". Lichteffecten Dat laatste kwam niet alleen van wege het professionele toneelspel van de medewerkers van de Jeugdkotne- die Amsterdam maar zeker ook door de bijzondere effecten waarvan ge bruik werd gemaakt. Vooral de licht effecten en het tijdens de voorstelling steeds wisselende decor zorgden voor een bijzondere sfeer. Onder andere die van een oude Chaplin-film met knipperde beelden toen Liesje in de televisiestudio achterna werd geze ten door een agent. Dat kwam omdat ze bij de televi- siekwis geen enkele vraag van kwis- master Jos Bink goed beantwoordde. „En volgens de spelregels moet u dan de waarde van de prijzen die u niet hebt gewonnen aan ons uitbetalen. Honderdduizend gulden alstu blieft". Het was maar een van de absurde situaties waarin de acht-jarige hoofd rolspeelster Liesje belandde toen zij op een avond, toen ze alleen thuis was, via de afstandsbediening op een vreemde manier zelf midden in een televisie-uitzending belandde. Liesje maakte daarbij gebruik van de journaal-uitzending om (zittend onder het bureau van de nieuwslezer) een oproep te laten voorlezen waarin ze contact zoekt met haar vader. Pas aan het einde van de voorstelling wordt duidelijk welk effect dat heeft gehad. Maar voor die tijd leert Liesje zichzelf kennen doordat zij oog in oog komt te staan met de televisie-sterren die ze op de buis altijd zo bewonder de. Ze blijken heel andere karakter trekken te hebben dan Liesje altijd had gedacht. De kwismaster Jos Bink is heel onzeker, de journaalle zer autoritair en de popster Penny Powers eenzaam. Of zoals ze het (heel swingend) zingt: „Kijk naar je eigen. En kijk toch niet zo naar mij. Kijk naar je eigen. Ik ben niets meer dan jij". Door alle ervaringen die ze op doet gaat Liesje inderdaad op een an dere manier naar zichzelf kijken. En dan komt alles toch nog goed. Tot blijdschap van de kinderen in de Concertzaal. ZIERIKZEE - Eindelijk was het dan zover. Op woensdag 24 januari kocht het conservenbe- drijf Mieras en Co uit Arne- muiden een partij van netto 596 tonnen mosselen met een stukstal van 144 en een vlees- gewiqht van 29.8 van YE 87 van de firma Zuidweg-Rietdijk voor 61,62 en met deze partij werd dan de miljoenste ton mosselen aan de veiling in Yer- seke geveild. Eigenlijk werd gedacht dat de miljoenste ton reeds in de week van 15 tot 21 oktober zou worden aangevoerd. Voor dit seizoen was de miljoenste ton ook een streefgetal, omdat men wist dat de voorraad op de per celen daarvoor voldoende was. De laatste jaren bleef de aan voer altijd op 600.000 a 700.000 tonnen steken. Maar in de ja ren 1965 tot 1980 was de mil joenste ton altijd met gemak bereikt. Verschil Maar er was dan wel een op merkelijk verschil. Ip jaren waarin de mijlpaal van een miljoen aangevoerde netto ton nen al in december of zoals nu in januari werd bereikt, bete kende dat een hoeveelheid niet verkochte mosselen, die in het Fonds moesten worden gelost wel 200.00 en 300.000 tonnen. En dat is nu niet het geval. Het mosselfonds bewijst mo menteel weer wel zijn bestaansrecht, maar veront rustend is het belist niet. Bijna alle aangevoerde mosselen worden aan de handel ver kocht. Van de 7,- heffing per ton, die van iedere partij wordt in gehouden, krijgt de aanvoer der zeker plm. 6,- per aange voerde ton terug. In de week van donderdag 18 tot en met donderdag 25 januari werden 52 partijen mosselen aange voerd waarvan 31 partijen uit Zeeland en 21 partijen van de Waddenzee; in totaal 28.827 tonnen bruto en 24.831 tonnen netto. Vrijdag 19 januari en maandag 22 januari was er geen aanvoer. Zeven partijen vonden geen koper, 24 partijen werden verhandeld voor min der dan 30,- per ton, drie voor 30,- tot 40,-, vijf voor 50,- tot 60,-, zes voor 60,- tot 70,-, vier van 70,- tot 80,-, drie van 80,- tot 90,-, terwijl men en dat was deze week de hoogste prijs 90,11 per ton be- taalde voor 644 tonnen netto. ZIERIKZEE - De Coöperatieve Producentenorganisatie van de Vis serij UA in Rijswijk, waarin twee derde van de Nederlandse vissers is vertegenwoordigd, heeft onoverko melijke bezwaren tegen het besluit van minister Braks om zogenaamde groepcontingenten te verbieden. De bewindsman denkt daardoor meer greep te krijgen op de onregelmatig heden bij de vangstregistratie en overschrijdingen van de vangsthoe- veelheden tegen te gaan. De organisatie vindt dat Braks het hen onmogelijk maakt om in onder linge solidariteit gezamenlijk de aan hen toegewezen hoeveelheden schol en tong op te vissen. Ten onrechte heeft de minister hierdoor de groeps contingenten eenzijdig als oorzaak aangewezen voor ongeregeldheden bij de registratie van vangsthoeveel- heden. Argumenten De coöperatie meent dat uit de ar gumenten van de minister blijkt dat de gezamenlijke groepen de hen toe gewezen vangsthoeveelheden slechts in geringe mate hebben overschre den. Wat de problemen van de „code- vis" betreft - vis die via tussenhande laren op de afslag wordt geveild, zon der vermelding van het letterteken en nummer van het vaartuig waar mee de vis is aangevoerd of onder vermelding van een niet-bestaand nummer - wijst de organisatie erop dat dit een algemeen probleem is. Dat heeft te maken met de doelma tigheid van de controle van de Alge mene Inspectie Dienst en heeft niets te maken met de vraag of vissers over een individuele contingent be schikken of dit in een groepsc.ontin- gent hebben ondergebracht, aldus de producentenorganisatie. Zij onderschrijft het belang van doelmatige controle, van zowel indi viduele als groepscontingenten. Het gekozen middel is echter niet toe gespitst op het werkelijke probleem van de vangstregistraties. Bovendien is er geen overleg geweest met het be drijfsleven, te weten het Produkt- schap voor Vis- en Visprodukten. De voorzitter daarvan, drs. D. J. Langstraat liet overigens weten de stap van Braks begrijpelijk te vin den. „Als de minister meent daarmee zijn beleid sluitender te maken". ZIERIKZEE - Volgens minister Braks van landbouw en visserij zal een rigoreuze verhoging van de pachtprijzen van mosselpercelen niet tot gevolg hebben dat bedrijven moeten worden opgeheven. Dat heeft de minister geantwoord op vragen van Tweede Kamerlid H. Eversdijk. Volgens Braks gaat het alleen maar om het rechttrekken van een situatie die in de %oop der jaren scheefge groeid is. De prachtprijs voor mossel percelen wordt vastgesteld afhanke lijk van de produktie. De verhoging wordt niet ineens ingevoerd, maar ge leidelijk. Voor 1991 wordt gerekend op een opbrengst van 4,5 miljoen gul den. ZIERIKZEE - De Westerschelde ge niet bekendheidheid als een vuile zeearm. Toch blijkt het Westerschfl- de-milieu geschikt voor de visserij op kokhanen. Het schelpdieren-conservenbedrij f Mieras uit Arnemuiden heeft laten onderzoeken of de kokhanen die in de Westerschelde worden gevist schade lijk zouden zijn voor menselijke con sumptie. Uit het onderzoeksrapport zou gebleken zijn dat dit niet het ge val is. De kokhanen uit bepaalde de len van de Westerschelde zouden zelfs opvallend goed van kwaliteit zijn. Op 16, 17 en 18 februari en 3 maart ZIERIKZEE - In Wankel Evenwicht. Dat is de titel van het toneelspel in drie bedrijven van Edward Albee dat door de Amateur Comedie Zierikzee wordt opgevoerd in de Concertzaal te Zierikzee en in het Vestzaktheater te Vlissingen. De voorstellingen in Zierikzee zijn gepland op 16, 17 en 18 februari in de foyer van de Concertzaal. Het optre den in het Vestzaktheater te Vlissin gen is op zaterdag 3 maart. De Ama teur Comedie koos voor een stuk dat door Edward Albee werd geschreven vier jaar na het wereldsucces Who's afraid of Virginia Woolf. A Delicate Balance leverde hem de Pulitzerprijs op, de hoogste onderscheiding in de Verenigde Staten. Lievelingsthema's In het stuk komt Albee terug op zijn lievelingsthema's: Kunnen men sen elkaar bereiken, laat staan lief hebben. Kunnen zij hun illusies on der ogen zien, durven zij echt te leven. In messcherpe dialogen en die pe emotionaliteit zoeken de persona ges naar hun eigen grenzen, naar el kaar en schreeuwen zij in hun hart om liefde. De spelers van de. Amateur Come die zetten de welgestelde Tobias en zijn vrouw Agnes op het toneel. Aan de vooravond van hun oude dag heb ben ze alles waarvan een Amerikaan droomt. Een kind, een stel beste vrienden, een hoog inkomen, een groot huis met voldoende bedienden en vooral status. Dat de inwonende zuster van Agnes Claire acoholiste is weten maar weinigen en dat dochter Julia na drie mislukte huwelijken een bron van zorg is hoeft ook nie mand te weten. Alleen Harry en Ed na zijn op de hoogte. Maar tenslotte zijn dat boezemvrienden. Vreemd dat ze, laat op de avond, ineens op de stoep staan. Om het toneelstuk in de juiste sfeer te kunnen overbrengen heeft de Ama teur Comedie Zierikzee ervoor geko zen om het stuk niet op het toneel van de Concertzaal op te voeren maar in de foyer. Per keer kunnen ongeveer 70 mensen de voorstelling bijwonen. Mede daarom wordt het stuk drie keer opgevoerd. De regie is in handen van Cees Mohlman. Alle voorstellin gen beginnen om 20.00 uur. 6,00. Handel matig en prijzen ge lijk. Slachtschapen en lammeren per kg geslacht gewicht, inclusief BTW. Aanvoer niet verkrijgbaar. Ram men tot 22 kg 8,00-f 9,00; 22-25 kg 8,00-/ 9,00. Rammen boven 25 kg 9,00-/ 10,00. Handel redelijk en prijzen gelijk. Slachtschapen en lammeren per stuk, inclusief BTW. Rammen tot 22 kg 190-/ 205, ram men 22-25 kg 200-/ 220, rammen bo ven 25 kg 210-230. Aanvoer totaal 898 stuks. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 29-1. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 64 dieren aangevoerd, waaronder 60 veulens en pony's aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2600-f 3500; ou de paarden 1900-f 2800; 3-jarige 1950-/ 2900; 2-jarige 1600-/ 2550; veulens 675-ƒ 1675; hitten 725- 1725; slachtpony's 550-j 1550; Shetlanders 325-ƒ 675. Prijzen per kg: Slachtpaarden 4,65-/ 6,15 en jonge slachtpaarden 5,35-/ 6,50. De handel was redelijk en prijzen waren iets hoger. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Alblasserdam A. Schaap te Hasselt. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Middelburg-zuid Th. van Stuijvenberg te Terwolde de Vecht. ZIERIKZEE - De fabrikanten van dakpannen in Nederland vrezen dat nieuwbouw flinke vertraging oploopt door het plotselinge tekort aan dakpannen. Dat zegt R. Geerlof, woordvoerder van de Vereniging van Dakpann^nfabrikanten Centraal en Noordelijk Nederland. Hij is tevens verkoopleider van Dakpannen- en Kleiwerkfabriek Van Oordt en Co in Alphen aan den Rijn. Volgens Geerlof valt het gebrek aan pannen zelf nog wel mee maar is er nu een nijpend tekort aan nokpan nen, afsluitstukken en hulpmateria len. „De acht fabrieken werken met man en macht om zo snel mogelijk aan de vraag te kunnen voldoen. Daarbij leveren we eerst aan degenen die het materiaal het hardst nodig hebben, waardoor vooral de leveran ties aan de nieuwbouw zullen stagne ren." Het kan nog wel een paar maanden duren voor de dakpannenfabrikan- ten weer helemaal op orde zijn, aldus Geerlof. Volgens hem is het niet no dig om buitenlandse fabrikanten in te schakelen. Over de grootte van het tekort kan hij niets zeggen, „dat is op dit moment niet in te schatten." Veemarkt Leiden LEIDEN, 29-1. Prijzen slachtrunde- ren per kg geslacht gewicht, zonder nier en slotvet, inclusief BTW (vol gens PVV). Aanvoer niet verkrijgbaar. Manne lijk super 9,50-/ 10,75. Mannelijk extra kwal. 8,60-/ 9,50. Mannelijk le kwal. 7,85-ƒ 8,60. Handel rede lijk en prijzen gelijk. Mannelijk 2e kwal. 7,20-/ 7,85, mannelijk 3e kwal. 6.50-/ 7,20. Handel redelijk en prijzen gelijk. Vrouwelijk super 9,90-/ 12,50. Vrouwelijk extra kwal. 8.20-/ 9,90. Vrouwelijk le kwal. 6,75-ƒ 8.20. Handel redelijk en prij zen gelijk. Vrouwelijk 2e kwal. 5,90-/ 6,60. Vrouwelijk 3e kwal. 5,35-/ 5,90. Worstkwaliteit 5.00- Advertentie Dinsdag 30 januari Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Welles Nietes, discussiepro gramma. 16.41 uur Ja, natuurlijk extra, na- tuurmagazine. 17.06 uur Kissy Fur, Amerikaanse te kenfilmserie. Afl. 13 (slot). 17.30 uur Journaal. 17.40 uur NCRV Sport op 1, sportma- gazine. 18.04 uur Disney parade, Disney- magazine. Presentatie: Jochem van Gelder en Melline Mollerus. 18.44 uur Op de groei, kinderen pra ten met bekende Nederlanders over geloofszaken. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur De Roze panter, tekenfilm. Herh. 19.26 uur Bull's eye, spelprogramma. 19.50 uur Roseanne, Amerikaanse co medyserie. 20.17 uur Een tijd van oorlog (War and Remembrance), Amerikaanse se rie. Deel 5. 21.13 uur Songbook, muziekprogram ma. 22.09 uur Hier en nu, actualiteitenru briek. 22.51 uur Signaal, meditatie. 23.00 uur Journaal. 23.10 uur Nocturne, klassieke mu ziek. 23.36 "üur Huizen van Oranje: herh. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Belfleur, vrouwenmagazi ne. Presentatie: Nelleke van der Krogt en Wilbert Gieske. 17.08 uur Het erfgoed Guldenburg (Das Erbe der Guldenburgs), Duitse serie. Afl. 15. 17.52 uur Het luchtruim overwonnen, 14-delige Engelse serie over de lucht vaart. Afl. 1. 18.52 uur Tik tak, kleuterserie. 18.57 uur Afl, Amerikaanse comedy serie. 19.20 uur Kieskeurig, consumenten rubriek. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Medisch Centrum West, 13-delige serie. Afl.: Het weerzien. 21.39 uur De tv-dokter, adviezen van huisarts Ferdinand Zwaan. 21.40 uur De TROS tv show, show met gasten gepresenteerd door Ivo Niehe. 22.44 uur De tv-dokter, adviezen van huisarts Ferdinand Zwaan. 22.45 uur TROS Aktua, actualiteiten rubriek. 23.20 uur Te kunst en te keur, 4-delige, internationale serie over kunst en kunstenaars. 00.20 uur Journaal. Nederland 3 09.00,13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden IQ.00 uur Hoor mij eens. Afl. 3. 10.30 uur Nederland, en de NAVO, een kwestie van vrede? Afl. 2. 14.00 uur Skoalle-tv: Skiednis. 14.30 uur Het verhaal. Afl. 9. 15.05 uur Duits voor beginners, Deutsch direkt. 15.15 uur Mest en milieu. Afl. 3. 15.45 uur You're welcome, cursus En gels voor beginners. Les 18. 18.00 uur Wist ik het maar, ouders van Portugese jongeren vertellen over hun leven in Nederland. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 18.55 uur Het klokhuis, kinderpro gramma. 19.10 uur Onder de Afrikaanse zon (Under African skies), documentaire- serie. Deel 5. 20.00 uur Journaal. 20.25 uur Sport studio. 21.03 uur China in revolutie, docu mentaire over de revolutie in het da gelijkse leven in China. Afl. 2. 22.00 uur NOS-laat, actueel magazi ne. Presentatie: Maartje van Weegen. 22.45 uur Klassieke mechanica, be weging, zwaartekracht en energie. Les 32. 23.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie. 17.30 uur Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucelia Santos. Afl. 107. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 155. 18.05 uur Plons. Afl. Plons en de steenbij ter. 18.10 uur Mijn leven als, vandaag: de muis. 18.35 uur De Edison tweeling, Ameri kaanse jeugdserie. 19.00 uur Muppet show, poppenshow. 19.25 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Buren (Neighbours), Australische serie. Afl. 286. 20.20 uur Zeker weten? Rechtstreeks praat- en discussieprogramma over actuele thema's. Presentatie: Jan van Rompaey. 21.25 uur Johnnywood, serie van 6 programma's waarin Johnnywood op zoek gaat naar nieuw talent. Presen tatie: Dré Steemans (Johnnywood) en Katrien Devos (Noëlla). 21.55 uur Over mijn lijf, maandelijks gezondheidsmagazine. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws. 22.45 uur Het contract, 3-delige Brit se serie. Afl. 1. 23.35 uur Coda. Herinnering uit de toekomst, van Jan I. L. Thijs, door Anouchka Balsing en Guido Teugels (dans). BRT 2 18.40 uur Nieuwskrant. 18.45 uur Rin, Japanse serie. Afl. 81. 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl. 942. 19.25 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Ommekaar. Auto: stop. Over de onrustbarende stijging van het aantal verkeersongevallen en of en hoe daar iets aan gedaan kan wor den. 20.50 uur Wie slim is, sorteert, 7-delige serie over afvalverwerking. 21.20 uur Sprechen Sie Deutsch? Cur sus Duits. Les 3. 21.50 uur Uitzending door derden. Programma van de Nationalistische Omroep Stichting. 22.35 uur Jazz Kasteel, soft jazz in het historisch kader van het kasteel van Saffelare. Baltic Sun, 1-2 verw. te Terneuzen Nedlloyd Barcelona, 29-1 te Puerto Quetzal Nedlloyd Dejima, 28-1 360 nw Maladi- ven naar Port Kelang Nedlloyd Delft, 29-1 te Tbkyo Nedlloyd Neerlandia, 28-1 te Rotter dam INSTALLATIEBEDRIJF SCHÜOBEBEÜf?S----TELr011ÏO-l6255 HILVERSUM - De TROS heeft van het Commissariaat voor de Media een boete van 50.000 gulden opgelegd gekregen wegens de ledenwerfactie in november vorig jaar, toen de om roep 25 jaar bestond. Een woord voerster van het commissariaat heeft dat maandag desgevraagd bevestigd. De TROS maakte toen in eigen tele visiezendtijd uitbundig reclame voor zichzelf, wat een stroom van 16.000 nieuwe leden opleverde. De gezamen lijke omroepen kwamen daartegen enige tijd geleden al in het geweer. omdat zij meenden dat de TROS hen met die actie oneerlijke concurrentie aandeed. De Mediawet staat name lijk weliswaar toe dat omroepen in eigen zendtijd reclame voor zichzelf maken, maar de mate waarin dat ge beuren mag is aan beperkingen on derhevig. De omroepen wonnen een kort ge ding voor de rechtbank in Amster dam, die oordeelde dat de TROS de 16.000 nieuwe leden niet mocht in schrijven. Ook het Commissariaat voor de Media heeft nu met de oplegging van de boete laten blijken dat het vindt dat de TROS te vér is gegaan met haar reclame-uitingen. LEIDSCHENDAM - De Nederland se glastuinbouw heeft 125 miljoen gulden schade opgelopen door de storm die donderdag met orkaan- kracht over Nederland raasde. 62 Rebecca opende haar tas en maakte het spuitje gereed. Zuster Altena had de arm van de oude dame al ontbloot toen zij klaarstond. De uitwerking van de injectie was na enkele minuten reeds merkbaar. De linkerhand werd stil, en de rech ter ontspande zich en liet het laken los. Het kreunen hield op, en de ademhaling werd rustiger en minder diep. Rebecca voelde de pols, die veel te hoog was, snel teruglopen tot een kal me, normale slag. Tben zij een der oogleden optilde, zag zij dat de pupil opmerkelijk wijd was geworden. Zij richtte zich op en keek naar de vrouw aan de andere zijde van het bed. Het behuilde gezicht wendde zich langzaam naar haar toe. De rode, gezwollen ogen keken haar angstig aan, alsof ze een vonnis verwachtten dat onherroepelijk was. De nogal zware make-up was volkomen ver nield en had vieze, gekleurde strepen over haar wangen getrokken. Rebecca knikte haar bemoedigend toe „Uw schoonmoeder slaapt nu, mevrouw", zei zij. „Zij voelt geen pijn meer". Zij keek de beide mannen een voor een aan. „Het is misschien beter nu maar naar een andere kamer te gaan", zei zij. „Ik kom dan straks nog even bij u. Als er iets bijzonders is, roept de zuster u wel". De vrouw stond op. Haar man steunde haar bij een elleboog toen ze de kamer verlieten. De broer van mevrouw Baronet bleef nog even staan. Hij keek hoofd schuddend naar zijn zuster en maak te een machteloos gebaar met zijn handen. Tben liep hij ook naar de deur. „We zijn beneden, dokter" zei hij. Rebecca keek de kamer rond. Van de kerstboom waren de kaarsen hal verwegen opgebrand. Er lag nog een eenzaam pakje onder. De tafel was bezaaid met het papier, waarin de ge schenken verpakt waren geweest. Er tussen stonden kopjes en gebakscho teltjes. Op een ervan lag nog een stuk cake. Het was een ellendig gezicht, deze sporen van een intiem feest, dat plotseling had moeten worden beëin digd. Haar oog viel op de openstaande deur naar het aangrenzende vertrek. „Is daar uw kamer?" vroeg zij de ver pleegster. „Ja, dokter". Ze gingen er binnen. „Hoe is het ge gaan, nadat ik vanmorgen vertrok ken was?" vroeg Rebecca. „Eerst heel goed. Ik heb nog een poosje met haar zitten praten, en zij was. heel opgewekt Dat was zij immers ook bij uw bezoek?" „Ja". „Het deed haar heel goed dat u zo blij was met dat doosje. Zij heeft dat een paar keer gezegd Rebecca glimlachte, „r is de familie gekomen? „Haar zoon en kleindochter waren Door MENNO DE MUNCK er om kwart over twaalf. U was toen nog niet zo lang weg". „Nee". „Ze zijn maar kort gebleven; nog .geen kwartier. Ze kwamen zo maar even aan, zoals haar kleindochter dat elke dag doet. Tben ze weg waren, hebben wij geluncht, en daarna is mevrouw gaan slapen tot drie uur. Ik haar haar toen gewekt en haar gehol pen. Daarna heeft zij liggen lezen tot haar broer kwam om vier uur on geveer. En om halfvijf kwamen de an deren „Was zij toen nog steeds goed?" „O ja, dokter! Zij zat rechtop in bed en praatte opgewekt. Zij vond het heel gezellig, dat bleek duidelijk!" Zij zweeg even nadenkend. „Maar het ging allemaal heel rustig toe. Ik kan me echt niet voorstellen dat het te druk voor haar is geweest. Zelfs juf frouw Evelyn gedroeg zich heel be daard. Ik had haar vooraf op de gang nog gewaarschuwd. Trouwens, haar moeder was erbij. Dan neemt zij zich altijd nogal in acht Rebecca dacht aan hetgeen het meisje zondag tot haar grootmoeder had gezegd na haar nogal studenti koos optreden bij de begroeting. „U vertelt het niet aan moeder, hè oma'' Want dan krijg ik er weer van langs!" Zij lachte even. „Heeft haar moeder er de wind zo onder?" vroeg zij. „Nogal Maar voor zich zelf is zij niet zo flink!" De zuster kneep de lippen opeen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4