WINKELPAND Plan voor sloop woningen houdt de gemoederen bezig Storm op Schouwen-Duiveland Zierikzee-Dosko Nederlandse jeugd hecht aan persoonlijke vrijheid ?mu SAMAN BV Te huur gevraagd voor direct: DAKA CENTRUM DE ZIERIKZEESCHE COURANT fc 52 ploegstoffen WA> ffih PÊ Bitr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Seizoensverlenging Havenbodem Storm Biljart Het streven naar seizoensverlenging staat een- De sanering van de Bruse havenbodem gaat Een zware zuidwesterstorm trok een spoor van Ad Gieling heeft in De Meebaal het nationaal traal in een provinciaal plan. (Pag. 2). half maart van start. (Pag. 3). vernielingen over Schouwen-Duiveland. (Pag. kampioenschap libre behaald. (Pag 10) 5). VRIJDAG 26 JANUARI 1990 146ste jaargang Nr. 24683 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In gevaren is het stoutste beleid vaak het beste. Tasso Advertentie zondag 28 januari - 14.30 uur - Hoge Blok Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee ZIERIKZEE - De huidige jeugd hecht veel belang aan individualisering en persoonlijke vrijheid. De jongeren van 1990 zijn op de toekomst gericht en hebben relatief minder waardering voor ideologische zaken dan jongeren tien jaaf geleden hadden. Vriendschap is voor de hedendaagse jeugd zeer be langrijk en aan gevoelsmatige aspecten en sociale vaardigheden wordt een grote betekenis toegekend. Die profielschets van de Neder landse jeugd gaf onderzoeker drs. F. J. van der Linden in Den Haag tij dens de presentatie van een rapport over een grootscheeps onderzoek on der de Nederlandse jongeren tussen 12 en 21 jaar. Het onderzoek is het uit gebreidste dat de laatste veertig jaar op dit terrein werd gehouden. Verschillen In het rapport, dat luistert naar de naam, Jong zijn en volwassen wor den, wordt onder meer ingegaan op de specifieke sekseverschillen tussen jongens en meisjes. Volgens Van der Linden komen die verschillen bij voorbeeld in het onderwijs sterk tot uitdrukking. Meisjes richten zich veel meer dan jongens op algemene opleidingen, longens daarentegen volgen vaker jeroepsopleidingen. De laatsten zien onderwijs vaak als middel om een bepaald doel te bereiken (carrière maken), terwijl bij meisjes het gezel ligheidsaspect op school zwaarder weegt. gens en meisjes zich vooral in de zoge heten lagere sociale klassen voordoen, in de hogere sociale mi lieus vallen veel van deze verschillen weg. Het jeugdbeleid moet zich vol gens hem dan ook steeds meer op die jongens en meisjes gaan richten, die de minste kansen hebben. Minister d'Ancona van WVC kon die conclusies volledig onderschrijven. Advertentie Vooral meisjes worden volgens Van der Linden in hun vriie tijd sterk in hun bewegingsvrijheid beperkt (door ouders) en zij hebben ook te maken met het zogenoemde „dubbele per spectief". „Maak dat maar eens waar", aldus de onderzoeker, doelend op het feit dat van jonge vrouwen ver wacht wordt dat ze in de toekomst werk en gezin combineren. Van der Linden zei maandagmid dag dat sekseverschillen tussen jon- 704 verschillende gordijnstoffen vindt u in de kollektie bij m 't lange uus interieurvormgeving die zich onderscheidt van anderen havenpark 26-28 zierikzee 01110-13727 I -i ZIERIKZEE - De zware zuidwesterstorm die gisteren, donderdag, over ons land trok heeft ook op Schouwen- Duiveland veel vernielingen aangericht. Een uitgebreid verslag elders in deze krant. Op de foto de haven van Flaauwers. (Foto: Joop van Houdt). Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Later enige regen Eerst nog enkele buien, later toene mende bewolking gevolgd door enige regen. Minimumtemperatuur onge veer 3 graden. Middagtemperatuur omstreeks 8 graden. Wind uit zuid west tot zuid, vrij krachtig, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 30 jan.: Zondag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Wind: zuidwest 5 Maandag: Zonneschijn: 0% Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Wind: zuid 6 Dinsdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Wind: zuidwest 7 ZON- EN MAANSTANDEN 27 jan. Zon op 08.28, onder 17.17 Maan op 08.53, onder 18.17 28 jan. Zon op 08.27, onder 17.19 Maan op 09.09, onder 19.41 29 jan. Zon op 08.26, onder 17.21 Maan op 09.22, onder 21.04 Eerste Kwartier: 2 februari (19.32) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De diepe stormdepressie is morgen in de buurt van Finland aangekomen maar heeft dan aanzien lijk in kracht ingeboet. Een andere depressie, afkomstig van IJsland is benoorden Schotland aangekomen en zorgt nog voor enige buien. Morgen gaat een nieuwe storing in de omgeving van de Golf van Biscaje het weer beïnvloeden. Deze storing volgt een baan via het Kanaal rich ting Denemarken. De bewolking neemt daarom in de loop van de och tend toe en later kan daar enige regen uitvallen. De wind waait uit een rich ting tussen zuidwest en zuid en is vrij krachtig, kracht 5. Aan de kust en op het IJsselmeer hard, kracht 7. Zon dag ruimt de wind meer naar het wes ten en krijgt het weer een buiig ka rakter. Bewoners hebben grote twijfels aan noodzaak SCHUDDEBEURS - „Ik geloof niet dat het bij ons nodig is, maar ook de andere be woners hebben zo hun twijfels". Aan het woord is één van de bewoners van de zes wo ningen aan de Kloosterweg bij Schuddebeurs die op de nominatie staan om gesloopt te worden. Bij hem en de andere bewoners van de huizen in kwestie viel onlangs een brief van verhuurder woningbouwvereniging Beter Wonen in de bus waarin wordt ge steld dat renovatie van de woningen niet haalbaar is en dat tot sloop zal worden over gegaan. De bewoners zijn niet alleen verrast, maar ook een beetje verbaasd. Want vol gens hen kunnen hun huizen best nog opgeknapt worden. „Er moet wel wat aan worden gedaan, maar slopen De woningen aan de Kloosterweg. (Foto: Joop van Houdt). De plannen van Beter Wonen ko men bepaald niet uit de lucht vallen. Zo'n tweeëneenhalf jaar geleden werd ook al gesproken over de toe komst van de woningen. Toen echter werd het woord slopen nog niet in de mond genomen. De woningen zouden gerenoveerd worden. Een onderzoek naar de staat van de woningen volgde in juli 1989. Te duur Een tijd lang hoorden de bewoners niets meer. Tbtdat raadslid A. de Vlie ger in december 1989 tijdens een raadsvergadering aandacht vroeg voor de zaak. Hij stelde dat de bewo ners in het ongewisse verkeerden over wat er nu precies met hun wo ningen zou gebeuren en vroeg om meer duidelijkheid. Het antwoord van wethouder Ph. J. van Ast: „We zijn in onderhandeling met de wo ningbouwvereniging". „Maar het wordt inderdaad tijd dat er ineer klaarheid in die zaak komt". Meer liet Van Ast niet los en nog steeds wist men niet waar men aan toe was. Totdat de bewuste brief van de woningbouwvereniging in de bus rolde. Directeur ing. Ph. H. van Doorne van woningbouwvereniging Beter Wonen legt uit waarom, zo stelt hij, de woningbouwvereniging geen an dere keus heeft dan de keuze voor sloop. „Het rijk stelt een aantal nor men voor renovatie. Renovatie mag per woning een bepaald bedrag niet overschrijden en dat is hier wel het geval". Volgens de brief zou renovatie ruim een ton moeten kosten, terwijl voor de woningen in kwestie een maximum van 93.000,- geldt dat men aan renovatie mag besteden. Cij fers overigens waar de bewoners zo hun vraagtekens bij plaatsen. „Het lijkt ons wel erg duur voor renova tie". Onderzoek De conclusie dat renovatie uitgeslo ten is en sloop het enige is dat er nog op zit is, zo benadrukt Van Doorne, niet uit de lucht gegrepen. „Er is ge degen onderzoek naar gedaan en daar bleek uit dat er toch nogal wat aan die woningen zou moeten gebeu ren. Het zijn na-oorlogse woningen. Ik wil niet zeggen dat het echt slechte woningen zijn, maar er moet bijvoor beeld wel overal de elektrische be drading vervangen worden", aldus Van Doorne. Volgens het onderzoek zouden er ook bepaalde voorzieningen in de huizen ontbreken. „En in sommige woningen zitten er scheuren in de muren", aldus Van Doorne. Ook zou er een en ander schorten aan de ven- tilatiemogelijkheden. De bewoners van de huizen tillen niet zo zwaar aan de gebreken. „Het is lang geleden dat er iets aan ge beurd is. Het buitenhoutwerk zou wel een verfje kunnen gebruiken. Maar we wonen hier nog steeds naar ons zin". Een andere vraag waar de bewoners mee zitten is die of zij na sloop weer op dezelfde plaats in een vergelijkbare woning voor een verge lijkbare huurprijs kunnen wonen. Tben zij die vraag aan de woning bouwvereniging voorlegden was de reactie: 'Oók als we zouden renoveren zou de huurprijs omhoog gaan'. vervolg pagina 3 Advertentie Voor: Centrale verwarming Warmwater voorziening naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 UTRECHT - Het Gemeentelijk Ver voerbedrijf Utrecht (GVU) start dit jaar met een proef met speciale roet- filters op stadsbussen. In september worden twee bussen met het filter uitgerust. Als de proef slaagt zal het GVU het filter ook op veertien ande re bussen installeren. Advertentie van 200 m2 wegens uitbreiding van onze witgoed-afdeling. Nieuwe Boogerdstraat 2 Zierikzee Telefoon 01110-14004 De heer Kats •v-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1