Regelmatige overwinning van eerste herenteam Delphi Mevo Wederom prima stunt van le herenteam Delta Sport NIEUWSBODE Weinig eer voor dames- en herenteam VV Kwiek Van Oosten derde op internationaal toernooi Zierikzee BI Zeeuwse titels Uitslagen pupillen- zaalvoetbal Van Klinken versterkt koppositie in huishoudelijke competitie TOG i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 23 januari 1990 Nr. 24681 7 Damesteam speelt gelijk tegen YUM ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van volleybalvereniging' Delphi Mevo '80 heeft tijdens de jongste competitiewedstrijd een regelmatige overwinning weten te behalen op het bezoekende Futora, uit Dordrecht: 3-0. Deze nuttige overwinning tegen de hek- kesluiter van het klassement geeft een duidelijk beeld van de constantheid die zo lang zamerhand zijn intrede doet bij de Zierikzeeënaren. Het eerste damesteam van Delphi Mevo '80, dat eigenlijk had moeten winnen, moest na afloop 'slechts' genoegen nemen met een 2-2 gelijkspel tegen YUM 1. Voetbal SOUBURG - Op neutraal terrein in Souburg hebben de B-junioren van Zierikzee de halve bekerfinale met 0- 3 verloren van Oostburg BI. Met na me op fysieke kracht werden de jeug dige Zierikzeeënaren door de tegen stander overmand. Qua techniek blonk de Zierikzeese ploeg uit, maar kon hiermee niet haar voordeel doen. De eerste helft gingen beide ploe gen gelijk met elkaar op. Beide teams creëerden gevaarlijke momenten voor de betreffende goals. Aan Zie rikzeese zijde waren er voornamelijk kansen voor Erwin Nelissen. De eer ste periode bleef doelpuntloos. De zelfde Erwin Nelissen, die overigens ■een prima wedstrijd speelde, moest met lede ogen zien hoe een foutje van hem het eerste doelpunt voor Oost- burg opleverde: 0-1. Zierikzee bleef proberen iets aan de stand te doen met kansen voor onder andere wederom Erwin Nelissen en Hugo Doeleman. Een goed opgezette aanval bezorgde de tegenstander het tweede doelpunt: 0-2. In een verwoe de poging toch tot scoren te komen ging Zierikzee Bl in de achterhoede risico's nemen en één tegen één spe len. Een uitbraak van Oostburg Bl werd hierna funest en bezegelde de eindstand van 0-3. ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van volleybalvereniging Kwiek heeft de jongste thuiswedstrijd, in sporthal Onderdak, moeten bekopen met een 1-3 nederlaag. Het bezoekende Petrecon/TOP bleek de betere ploeg, hoewel een gelijkspel er eventueel ook nog had ingezeten. Een spannende laatste set met spectaculaire aanvallen, leuke en lange rally's werd uiteindelijk in het voor deel van de bezoekers beslist. Wel hebben de Bruenaren gemerkt nu steeds be ter te gaan spelen. Zaak is nu om van die onderste plaatsen weg te komen. De beste dames van VV Kwiek moesten in het duel tegen Smash genoegen nemen met een 2-2 gelijkspel. Het eerste herenteam van Delphi Mevo '80 behaalde tijdens het jongste competitieduel tegen hekkesluiter Futora een regelmatige overwinning van 3-0. (Foto: Joop van Houdt). Zoals al zo vaak is gebeurd hadden de mannen van coach Roel Kok ook nu weer te kampen met startproble men. De bezoekers zetten de gasthe ren in de eerste set direct al op een 0-6 achterstand. Hoewel de hierna toege paste wissel niet de directe oorzaak was van een beter spelend Delphi Me vo '80, kwam de ommezwaai toch vlak nadat Jacob Korsuize gewisseld was voor Gerrit van Splunder. Tactiek Het gelukte de Zierikzeeënaren steeds beter om te combineren, ter wijl de tactiek erop gericht was om vanuit buitenkant hoog dragonaal langs het Futora-blok de puntjes te scoren. Dit gelukte wonderwel heel voorbeeldig. Ook nadat de tegenstan der in de gaten kreeg dat Delphi Me vo '80 via die wijze toch wel erg veel punten vergaarde, schakelde de thuisploeg zonder problemen over op aanvallen door het midden. Het gebruik van schijnaanvallen zorgde er weer voor dat Futora nog niet wist waar men aan toe was. Delphi Mevo '80 wist dit echter wel en zette de openingsset met 15-9 op haar naam. De tweede set gaf een zelfde beeld te zien. De gastheren kregen het spelletje steeds beter in handen en bleven regelmatig scoren. De bezoekers konden geen enkel ogenblik ook maar even vat krijgen óp de wedstrijd. Eindstand tweede set: 15-7. Omdat het zo goed ging bij Delphi Mevo '80 durfde men in de derde set met een drastisch veranderde ploeg de eindsprint aan te gaan. Na voorna melijk de tijd op de reservebank te hebben doorgebracht kwam zodoen de in één keer het drietal Gerrit van Splunder, Peter Daver en Michel van Sluys binnen de lijnen. Dit ging van meet af aan direct al goed. De Zierik zeese heren stonden heel vlot op een 13-2 voorsprong. Overmoedig Ietwat overmoedig begon Delphi Mevo '80 diverse ingestudeerde aan- valsvormen uit te proberen. Toen bleek dat die niet allemaal het beoog de effect hadden en Futora langzaam maar zeker begon in te lopen, riep coach Roel Kok zijn mannen tot de or de. Probleemloos werden de resteren de punten verzameld en kwam er een setstand van 15-8 op de borden, wat een mooie 3-0 overwinning voor Del phi Mevo '80 betekende. Gezien het spel in de eerste twee sets had het eerste damesteam van Delphi Mevo '80 de jongste thuiswed strijd tegen YUM 1 moeten winnen. Verhoudingsgewijs bleek echter dat beide ploegen even sterk waren en was het uiteindelijke 2-2 gelijkspel jgeheel terecht. De gastvrouwen wa ren enorm gebrand op een overwin ning op YUM. De eerste set werd dan ook met goed spel, een prima blokke ring en een goed verdedigend achter veld met 15-8 gewonnen. Ook in de daaropvolgende set speelde Delphi Mevo '80 een voor beeldige partij volleybal. De aanval len kwamen stuk voor. stuk ook nu weer goed-uit de verf-Deze-tweede set Werd geheel verdiend door de Zie rikzeeënaren met 15-10 gewonnen. De beginfase van de derde set zag er ook nog goed uit. Bij een voorsprong van 7-3 begon het 'verval'. Voornamelijk via prima services gelukte het YUM deze derde set met 12-15 te winnen. Geen antwoord Ook in de vierde set had Delphi Me vo '80 geen pasklaar antwoord op het verbeterde spel van de tegenstander. "Ibch-gelukte het ocfte-nu weer om in eerste instantie een voorsprong te ne men: 6-2. Bij het bereiken van het tiende punt stokte de Zierikzeese produktie abrupt. YUM had nu de smaak te pakken gekregen en stootte zonder pardon door naar de tweede setwinst: 10-15. Eindstand zodoende 2-2. ;v,.;x De uitslagen van de resterende Delphi Mevo '80 teams waren als volgt: Jongens A-Futora 0-3; Meisjes A-YUM 2-2; Dames\2-01ympia 1 0-3; Heren 2-YUM^2-2N^oK'. Dammen ZIERIKZEE - Onlangs werd de ze vende ronde gespeeld voor de per soonlijke Zeeuwse damkampioen schappen. In de eerste klasse won Zierikzeespeler Rinus van der Wie len zijn partij en staat nu derde in de rangschikking. Rinus van der Wielen speelde tegen Gerard Franken uit Bergen op Zoom een gelijkopgaande partij waarbij het remise leek te worden. Franken vervolgde echter in een vier om vier stand positioneel foutief, zodat Van der Wielen alsnog de volle winst kon pakken. De Zierikzeespeler heeft nu tien punten en is daarmee derde op de ranglijst achter Middelburger Hendrik van der Landen (veertien punten) en 's-Gravënpolderspeler Leen Boogert (elf punten). Er moeten nog vier ronden gespeeld worden. Bij de aspiranten heeft Jan-Peter van der Veer zich geplaatst bij de laatste acht spelers die om de titel spelen. Hij behaalde in de voorron den acht punten uit vijf partijen wat ruim voldoende voor plaatsing was. In de eerste finalewedstrijd kampte Jan-Peter van der Veer met een zwak ke lange vleugel, welke hem uitein delijk op verlies van de partij kwam te staan. v^ Voor de onderlinge competitie van damvereniging Zierikzee wérden vijf partijen gespeeld.- Een uitstekende prestatie leverde Arno Schiettekatte, die na vroeg schijfverlies toch nog re- mise bevocht tegen Cor Boot. j De uitslagen: J. L. Smalheer-C: M. v. d. Velde 1-1 M. v. d. Wielen-Chr. Bil 2-0 A. D. Schiettekatte-C. L. Boot 1-1 J. P. v. d. Veer-A. J. Flikweert 2-0 Abr. Flikweert-A. Bal 0-2 Petrecon/TOP staat erom bekend direct al in de eerste set heel sterk van start te gaan. Het eerste heren team van W Kwiek keek dan ook al vlot tegen een 2-11 achterstand aan. Dit was echter niet geheel de ver dienste van de bezoekers want door de Bruenaren werd fout op fout gestapeld. Aanvallen mislukten, het blok functioneerde niet naar behoren en ook de services kwam er niet hele maal uit zoals het hoort. Eerste set: 3- 15. Tien minuten Nadat de eerste set binnen tien mi nuten door Petrecon/TOP in eigen zak was gestoken ondervond men in de tweede set toch wel beduidend meer tegenstand van W Kwiek. Het gelukte de Bruse heren nu om beter te verdedigen en een collectief spe lend team binnen de lijnen te bren gen. Zodoende werd succesvol de set winst binnengehaald: 15-12. Tussen stand zodoende 1-1. In de derde set kwam VV Kwiek via 0-4 te gemakkelijk op een 6-12 achterstand. Met hard werken geluk te het de Bruenaren om de stand tot 9-12 op te halen. Petrecon/TOP liet zich echter 'niet meer verrassen en realiseerde een 11-15 setwinst. In de vierde set ging het in de beginfase ge lijk op. Bij een stand van 5-9 drukten de bezoekers ineens door en met be hulp van de door VV Kwiek gemaak te fouten werd het 5-14. VV Kwiek lanceerde toch een p^i- ma inhaalrace en zoog er toch nog een spannend slot aan. Beetje bij beetje sloop de Schouwen-Duivelandse equipe dichterbij totdat de marge was verkleind tot vier punten. Nadat hierna een tweetal balletjes net ver keerd viel kon de bezoekende ploeg alsnog opgelucht ademhalen en met de volledige winst gaan strijken: 1-3. Hekkesluiter speeld met 2-2. Uiterst geconcen treerd werd dit duel aangevangen. Met een heel goed blok en services en dito aanvallen kon de eerste set win nen worden afgeloten: 15-11. De twee de set werd wederom een succes, maar mondde op het laatst uit; in lan ge veel energie vretende rally^s. j Door rustig verder te blijven vol leyballen werd de tweede set met 17- 16 gewonnen door de Bruse volley- balsters. In de derde set bleek al snel dat de twee voorafgaande sets veel van de conditie van VV Kwiek had den gevergd. Het spel werd veel min der en ook de concentratie was niet meer optimaal. Smash daarentegen scoorde nu beter en won de derde pe riode met 6-15. Ook in de vierde set was er voor de gastvrouwen weinig eer te behalen. Mede door foutjes van laatstgenoem de sprokkelde Smash heel gestaag haar nodige puntjes bijeen. De toch ook wel langere bezoekers kwamen steeds beter in hun spel en wonnen ook de vierde en tevens laatste set: 9- 15. Eindstand zodoende 2-2. Het gepromoveerde eerste da mesteam van W Kwiek, momenteel jammerlijk hekkesluiter in de eerste klasse, heeft tijdens de jongste thuis wedstrijd tegen Smash gelijk ge- Zaalvoetbal E pupillen DFS 1-SKNWK 0-4, Duiveland 1- WIK 0-3, Bruse Boys 2-ZSC 2-2, SKNWK 3-SKNWK 2 1-0, SKNWK 1- Bruse Boys 2 2-0, WIK-SKNWK 3 0-1, ZSC-DFS 1 0-2, SKNWK 2-Duiveland 1 0-0, DFS 1-Bruse Boys 2 1-1, Duive land.1-SKNWK 3 0-1, SKNWK 1-ZSC 4-0, WIK-SKNWK 2 0-0. D pupillen Duiveland-Renesse 0-Ó, SKNWK 2- ZSC 2 0-3, SKNWK 2-Renesse 1-0, ZSC 2-Duiveland 1-2, SKNWK 2- Duiveland 1 0-3, ZSC 2-Renesse 1-2. Streekgenoot EMM op eigen bodem verslagen MIDDELBURG - Wederom is het eerste heren handbalteam van Delta Sport erin ge slaagd om het altijd beladen duel tegen streekgenoot en naaste concurrent EMM te winnen. Net als tijdens het eerste treffen in de huidige competitie "boekten de Zierik zeeënaren in de return wederom een minimale zege, met slechts één onnozel puntje verschil: 15-16. Tot in de allerlaatste minuut was er in de Middelburgse sporthal sjprake van een zinderende spanning. Nadat de robuuste aanvaller Peter Lefèvre in de laatste minuut de beslissende treffer scoorde werd met succes de ingezette stunt afgemaakt. Direct na afloop van de eerder dit seizoen gewonnen thuiswedstrijd te gen EMM, zijn de heren van Delta Sport eigenlijk alweer bezig geweest met de afgelopen weekend verspeel de return. Uiterst geconcentreerd reisde de selectie af naar Middelburg. Tijdens de gebruikelijke bijeen komst voorafgaand aan de noodzake lijk verkleedpartij en warming-up heerste er onder de spelers een zoge naamde 'begrafenisstemming'. Stil Het was opvallend stil en een ieder was al duidelijk met de komende on getwijfeld zwaarste wedstrijd bezig. Deze concentratie bleek achteraf niet voor niets geweest te zijn. Direct na afloop van de zege op EMM ontlaadde zich die spanning en ontstond er een Handbal BRUINISSE - Met een reguliere overwinning op Ceel Houkamp ver sterkte Ad van Klinken zijn leidende positie in de huishoudelijke competi tie van schaakvereniging TOG. Die overwinning kreeg nog eens extra glans omdat naaste belager Kees van den Bos een meer dan klein steekje liet vallen tegen Abraham van den Brge, 0-1. Schaken De als goede sub-topper bekend staande Houkamp had in zijn partij tegen Van Klinken zeker mogelijkhe den. Hoewel Van Klinken goed uit de Siciliaanse opening kwam veroverde Houkamp zich aan het eind van het middenspel volop perspectieven om tot een goed eindresultaat te komen. Maar Van Klinken loerde als een kat naar de muis op dat kleine foutje dat zijn tegenstander zou maken en ook maakte. Het volle punt ging derhalve naar Van Klinken die zich daarmee vaster op de leiderspositie nestelde. Volop aandacht Een andere partij die volop aan dacht vroeg en kreeg was die tussen Kees van den Bos en Abraham van den Berge. Twee bedachtzame spelers die het volle rendement uit hun stuk ken proberen te halen. Van den Berge kwam met twee ijzersterke torens in het eindspel die samen met zijn dame een wurgende greep hadden op de verdediging van Van den Bos. Omdat z'n opgesloten dame niet aan die ver dediging kon deelnemen en de torens van Van den Berge als de kanonnen van Naveronne de Bossche verdedi ging onder vuur hielden was er voor Van den Bos geen houden aan. Rinus Muller klopte A. Smalheer terwijl Chris van den Berge en Jan Reurich remise overeen kwamen. klein feestje onder de Zierikzeese ge lederen. Een overwinning op EMM leek bijna belangrijker dan een even tueel kampioenschap dat nu wel heel dichtbij is gekomen. Hoewel beide kemphanen elkaar geen duimbreed toegaven was het toch de klasse van Delta Sport de er voor kon zorgen goed het eigen spel letje te blijven spelen. EMM daaren tegen werd heel lang uit de wedstrijd gehouden, met name door een prima Zierikzeese verdediging en het hoge tempo. Het arbitrale duo had aan de ze op het scherpst van de snede ge speelde wedstrijd haar handen vol, maar floot overigens uiterst correct en bovenal objectief. Reeds in de eerste helft bleek het een duel met alle mogelijke uitersten te worden. Alle spelers moesten alles uit de kast halen om zich in dit bela den duel staande te houden. Hoewel Delta Sport beter haar eigen wed strijd kon spelen, en daardoor getipt moest worden als de uiteindelijke winnaar, gelukte het EMM voorals nog om goed bij te houden. Het score verloop gaf derhalve een enorm wis selend beeld te zien. Hoog tempo Dan weer stonden de Middelbur gers voor en even later ging de Schou wen-Duivelandse formatie weer aan kop. Vooral omdat de mannen van Delta Sport-trainer Rob de Vos een vrij hoog tempo bezigden, kreeg EMM toch meer en meer problemen. De eerste helft werd echter toch weer met 9-8 voorsprong voor EMM afge sloten. Ook in de tweede helft bleef het tempo enorm hoog. De twee als gevaarlijk staande EMM-spelers Schuitema en Davidse werden door de verdediging van Delta Sport voor beeldig afgestopt. Tot op het allerlaatste moment bleef het spannend in Middelburg. De stand sprong van 10-10 naar 11-11 en zo verder tot en met 15-15. Peter Lefèvre zorgde uiteindelijk voor het winnende Zierikzeese doelpunt. Het vernuftige spel van Delta Sport had haar vruchten afgeworpen en zorgde ervoor dat door deze winst een voor sprong van vijf punten is genomen op de nummer twee in het klasse ment. Met nog acht wedstrijden te spelen wordt er derhalve al voorzich tig aan een kampioenschap gedacht. De doelpuntenmakers van Delta Sport waren: Peter Lefèvre 6x, Bert de Vos 3x, Erwin Schaalje 2x, Ja co Vleeshouwer 2x, Ricky Evertse lx, Peter Bos lx, Bert Nuyens lx. Bekerduel Vanavond, dinsdag, speelt het eer ste herenteam van Delta Sport in een uitwedstrijd, voor de beker, tegen het afdelingsteam van Fortuna. Mocht men deze partij winnen staat er voor donderdag 8 februari aanstaande het duel tegen eredivisionist Herschi/ VEL op net programma, welke dan in sporthal Onderdak verspeeld gaat worden. Competitiestand klasse: heren-2C Judoka Leo van Oosten (30) uit Zierikzee, werd tijdens het internationale ju dotoernooi in Helmond derde in zijn gewichtsklasse. HELMOND - Tijdens het eerste internationale judotoernooi met geldprij zen, ooit in Nederland gehouden, is het de dertigjarige Zierikzeese judoka Leo van Oosten gelukt om in zijn gewichtsklasse - boven de 95 kg - een derde plaats te bemachtigen. Tijdens dit groots opgezette judotoernooi waren maar liefst judoka's van zeven landen vertegenwoordigd. Tevens nam aan deze wed strijden de gehele Nederlandse top deel. In totaal waren er zo'n 210 deelne mers. Delta Sport 10 9 0 1 18 187-156 EMM 10 6 1 3 13 161-139 WIK 10 4 3 3 11 162-142 Groene Ster 10 4 3 3 11 155-157 CT/Hellas 2 10 5 0 5 10 180-164 DES '72 10 4 2 4 10 189-185 Animo 10 4 2 4 10 146-153 Merc/Saturnus 10 4 0 6 8 173-181 Helio/Tachos 2 10 4 0 6 8 134-154 Wings 10 0 1 9 1 123-179 In sporthal De Braak, te Helmond, werd afgelopen weekend als een soort probeersel een internationaal judotoernooi georganiseerd, waarbij voor de eerste keer geldprijzen waren te verdienen. Een en ander kwam tot stand omdat er een vrij grote sponsor voor dit evenement was gevonden. Van Oosten die onlangs tijdens het Nederlands kampioenschap al vrij goed uit de verf kwam maar in de halve finale sneuvelde, liet ook in Helmond weer van zich spreken. Geopereerd Nadat hij vorig jaar opnieuw aan zijn geblesseerde knie was geope reerd is de stijgende lijn bij Leo van Oosten weer aanwezig. ,,Ze hebben me zelfs voor de kernploeg gevraagd, maar dat betekent dat ik elke dag moet trainen. Ik heb echter ook nog een eigen bedrijf waarbij ik gemid- dels zestig uur werk, dus ik heb daar voor gewoon geen tijd. Nu train ik vier keer per week, dat is nog te doen", aldus Van Oosten. Leo van Oosten streeft er nu naar om zich af te trainen tot 95 kg, waar door hij uit kan komen in de klasse tot .95 kg. ,,Ik weeg nu 97 kg, waar door je van die hele zware kerels te genover je krijgen. Als ik straks weer op mijn oude gewicht zit kan ik nog beter presteren", vertelt de boomlange Zierikzeese judoka. Hij heeft zich als doel gesteld om in april acte de presence te geven tijdens het Open Nederlands kampioenschap welke in Nicuwegein wordt gehou den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7