Nog geen beslissing over lokatie woonzorgprojeet 'De mensen moeten springend naar de bushalte vanwege moddertroep' SAMAN BV mr HOUDT HET DROOG! DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vernieling bijenkasten in Renesse ZIERIKZEESCHEGHJ NIEUWSBODE «li ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 23 JANUARI 1990 146ste jaargang Nr. 24681 WAARIN OPGENOMEN Brieven DDR Bedrijfsopvolging Volleybal Ook op Schouwen-Duiveland actie voor Ethio- Elke Zaremski uit Oost-Duitsland is te gast in Bedrijfsopvolging stond centraal op de verga- Het eerste herenteam van Delphi Mevo heeft pië; brieven aan Gorbatsjov. (Pag. 2). Bruinisse. (Pag. 3). dering van Landbouwbelang. (Pag. 5). met 3-0 gewonnen van het Dordtse Futora. (Pag. 7). (1797 - 1889) Het beste huis is datgene dat niets overtolligs ver langt en niets nodigs mist. Rückert ZWN-bussen rijden in zwenkkom Haringvlietstraat ook door braakliggend land ZIERIKZEE - „Elke dag zien we hier mensen hinke lend en springend naar de bushalte gaan omdat het zo'n enorme moddertroep is". De bewoners van de huizen aan het eind van de Haringvlietstraat in Zierikzee zijn het zat. Nadat ze gedurende enkele maanden onderling heb ben gepraat over de grote modderoverlast in, de straat voor hun huizen, hebben sommigen van hen nu hun on vrede geuit in een brief aan de gemeente Zierikzee of een telefoontje naar de vervoersmaatschappij ZWN. is gevorderd beginnen we met de aan leg daarvan. Maar eerst moeten de daarvoor benodigde kredieten nog beschikbaar worden gesteld door de gemeenteraad. Ik verwacht dat we op zijn vroegst in het najaar van 1990 kunnen beginnen". Does wijk heeft wel begrip voor de klachten van de bewoners van de Ha ringvlietstraat. ,,Ik denk dat ze ge lijk hebben. Maar ik kan mij niet voorstellen dat die moddertroep al leen door de ZWN-bussen wordt ver oorzaakt. Die modder zal ook wel worden veroorzaakt door het bouw- verkeer dat daar steeds in de buurt rijdt. In zo'n bouwgebiéd is het altijd een slikzooi". Korte termijn De gemeente-ambtenaar is niette min van mening dat op korte termijn aandacht moet worden besteed aan de overlast. ,,Ik ken de mensen die daar wonen en daarom neem ik hun klachten serieus. Ik denk dat de straat in ieder geval regelmatig moet worden schoongemaakt en verder zal ik nagaan of het mogelijk is een opstaande rand te laten aanleggen langs de zwenkkom". Bij hoofd vervoersontwikkeling en planning ZWN, ir R. T. Waterreus was niets bekend over telefonische klachten van bewoners uit de Ha ringvlietstraat. ,,Ik weet wel dat een van mijn collega's vorige week con tact heeft opgenomen met de ge meente Zierikzee om na te gaan of er wat te doen is aan de situatie. Mod der voor de deur, dat is natuurlijk vervelend. Maar ik denk dat de oor zaak niet uitsluitend bij de ZWN- bussen ligt. Zo'n bouwterrein veroor zaakt natuurlijk ook nogal wat mod der". Waterreus was van mening dat er een oplossing gevonden moet wor den voor de overlast. ,,Ik kan niet di rect zeggen wat. Maar ik denk dat er wel wat aan kan gebeuren". Dit nummer bestaat uit 8 pagina's In augustus/september 1989 werd aan het eind van de Haringvlietstraat een zogeheten zwenkkom aangelegd. Een kleine rotonde waar de ZWN- bussen kunnen draaien om hun route terug door de Haringvlietstraat te kunnen maken. ,,Maar de rotonde is kennelijk te klein voor de draaicirkel van de bus. Of de buschauffeurs vin den het sportief om de draai met een vaartje wat ruimer te nemen", aldus een van de buurtbewoonsters. Zij is ook niet te spreken over de gemeente Zierikzee die de grond naast de zwenkkom nu al zoveel maanden braak heeft laten liggen. Diepe geulen Volgens een aantal bewoners van de Haringvlietstraat komt het er op neer dat de ZWN-bussen bij het ma ken van hun draai meestal ook over de braakliggende grond naast de zwenkkom rijden. „Er zitten nu vre selijk diepe geulen in die grond. Het lijkt wel boerenland". Maar de groot ste doorn in het oog van de buurtbe woners én de buspassagiers is de modderoverlast die daarvan het ge volg is. ,,De mensen moeten springen om niet tot hun enkels in de blubber te zakken als ze naar de bushalte wil len en de hele straat zit onder de troep". ,,Als je hier even rondkijkt, weet je al genoeg. De hele buurt heeft er last van. Niet alleen wanneer het nat is buiten, maar ook als het droog weer is. Dan droogt die modder op. En om dat het hier nogal behoorlijk kan waaien, krijgen we al die troep tegen onze huizen aan. De voorkant zit he lemaal onder", aldus J. C. Witkam. Hij is een van de buurtbewoners die naar de vervoersmaatschappij ZWN heeft opgebeld om zijn beklag te doen over de modderoverlast. Tot nu met weinig resultaat. ,,Ze zijn in overleg met de gemeente Zierikzee zeiden ze". Een andere buurtbewoner E. Plette klaagde over de modder overlast in een brief aan de gemeente Zierikzee. Maar ook hij heeft tot nu toe geen enkele reactie op zijn brief gehad. Nieuw ,,Voor mij zijn die klachten nieuw. Ik weet niets van die overlast", aldus hoofd plantsoenendienst van de ge meente Zierikzee, J. J. Doeswijk. Vol-, gens hem zijn de bouwactiviteiten in Poortambacht 8, vlak achter de Ha ringvlietstraat, er de reden van dat de gemeente Zierikzee de grond naast de zwênkkom tot nu heeft laten braa- kliggen. Zolang ze vlakbij volop aan het bouwen zijn heeft het geen zin om die grond in te planten". Vol gens Doeswijk ligt het plan voor de beplanting al gereed. ,,In de strook grond tussen de nieuwbouw en de Volkerakstraat komt gazon en bomen. Zo gauw de bouw in Poortambacht 8 wat verder De situatie ter plaatse; water en modder. (Foto: Joop van Houdt). Advertentie Voor: Centrale verwarming Warmwater voorziening naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 Brouwse raad wil vergelijking kunnen maken tussen lokatie in of buiten de kern Brouwershaven BROUWERSHAVEN - De gemeenteraad van Brou wershaven heeft unaniem besloten voor een totaalbe drag van ruim 410.000 gulden bijna 4700 vierkante meter grond met bijbehorende gebouwen te kopen aan de Poortdijkstraat te Brouwershaven. Hoewel dat wel tot de mogelijkheden behoort wilde men daaraan niet de consequentie verbinden dat op die plaats (de voormalige garnalenpellerij van C. Jansen) Ook het woonzorgproject voor ouderen zal worden gebouwd. Uit reacties van de diverse raadsle den bleek dat men de beslissing daar over pas wil nemen wanneer men alle voor- en nadelen kan afwegen van de bouw van het woonzorgproject aan de Oude Schouwsedijk (net buiten de kern Brouwershaven) of aan de Poortdijkstraat (in de kern). ,,Voor beide lokaties is wat te zeggen. Door bouw van het woonzorgproject aan de Poortdijkstraat zou een rotte plek worden weggewerkt in een toch al minder fraai stukje Brouwershaven. Maar niet iedereen (uit de burgerij van Brouwershaven is blij met deze lokatie", aldus P. van der Meide (SGP/ RPF/GPV). Vrees Hij uitte de vrees dat de keuze voor de lokatie van het woonzorgproject in feite gemaakt zou zijn als de gemeen teraad akkoord zou gaan niét het col legevoorstel de grond aan de Poort dijkstraat aan te kopen. ,,En dat terwijl de ouderen voor wie het pro ject is bedoeld.geen inspraak hebben gehad. En wat moeten we met die grond als het woningzorgproject daar niet zou komen. Bijna vijfduizend vierkante meter grond is wel wat veel voor woningbouw. Vooral opidat al woningbouw mogelijk is aan de kop van de Haven Zuidzijde en in het be stemmingsplan Zuidwal lapgé cle De- lingsdijk". C. J. de Munnik (PvdA) liet weten dat zijn fractie vooral bezorgd was over mogelijke vervuiling met gifti ge stoffen, van de grond aan de Poort dijkstraat. ,,Er zijn vroeger dingen P Bltr gebeurd die we tegenwoordig niet meer zouden doen. Wij vinden dat de vervuiler moet betalen als de grond verontreinigd zou blijken te zijn". Om zeker te zijn van dat laatste had de PvdA-fractie bij een jurist nage checkt of het voorgestelde koopcon tract die dekking bood. „Daaruit is gebleken dat de koop inderdaad niet doorgaat als de bodem verontreinigd blijkt te zijn". ,,U zit op de goede weg met het voorstel dit complex aan te kopen, Het bedrijf stond al lang op de lijst van te saneren bedrijven", compli menteerde R. J. van der Wekken (CDA) het college van b en w. Als lo katie voor het woonzorgproject sprak de Poortdijkstraat hem wel aan. „Die plaats is beter dan het woonzorgpro ject als een puist tegen de stadswal len te bouwen. Het is een slechte zaak als bejaarden aan de rand van de kern komen te zitten. Dan verliezen ze sneller het contact met de gemeen schap". Hoewel hij zich op grond van deze uitlatingen akkoord verklaarde met aankoop van de grond aan de Poortdijkstraat hield ook Van der Wekken de boot nog af wat betreft de eindbeslissing over de plaats van het woonzorgproject. „Ik wil eerst beide plannen op een rijtje zien". Nieuw beleid „De aanzet voor een nieuw beleid". Zo omschreef J. K. Goemans (VVD) het collegevoorstel. „Er zijn nog meer lokaties in de gemeente waarmee dat zou moeten gebeuren". Evenals de fractieleden van de andere partijen wilde hij wel weten wat de kosten zouden zijn voor sloop van de gebou wen op de aan te kopen grond aan de Poortdijkstraat, de kosten voor het bouwrijp maken en de bijdrage van de gemeente als de grond vervuild zou blijken te zijn. vervolg pagina 3 Verwachting tot woensdagavond: Frisser Half tot zwaar bewolkt en een en kele regen- of hagelbui. Minimum temperatuur rond 5, middagtempera- tuur omstreeks 7 graden. Wind vrij krachtig, aan de kust hard, uit zuid west tot west. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 27 jan.: Donderdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 8 Vrijdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 6 Zaterdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 jan. Zon op 08.32, onder 17.11 Maan op 07.26, onder 14.18 25 jan. Zon op 08.31, onder 17.13 Maan op 08.04, onder 15.32 Nieuwe Maan: 26 januari (20.20) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De afgelopen nacht stak in Schotland de zoveelste zware storm op. Dat stukje Europa ligt nu al wekenlang precies in de baan van Oceaandepressies. Actieve Oceaande pressies die, ook al blijven ze ver op afstand, het ook in ons land storm achtig lóten waaien. Morgen wordt het even wat rusti ger, donderdag stormt een nieuwe de pressie op Schotland af. Het zou voorlopig de laatste kunnen zijn die de noordwesthoek van Europa op zoekt. Volgende depressies hebben het gemunt op centraal Europa. De skipistes in de Alpen die morgen al wat sneeuw mogen verwachten kun nen er aan het eind van de week nog heel wat bijkrijgen. ASSEN - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) heeft in 1989 54,1 miljard kubieke meter aardgas geproduceerd. Dat is iets mer dan in 1988 toen het om 53,7 miljard kubieke meter ging. De olieproduktie bedroeg 1,1 miljoen kubiéke meter tegen 1,5 in 1988. Deze cijfers heeft ir. N. van Dijk, directeur van de NAM, bekend gemaakt. RENESSE - Zes jongens waarvan de identiteit niet bekend is werden het afgelopen weekend betrapt bij het vernielen van vier bijenkasten aan de Luieweg te Renesse. De kasten zijn van C. B. uit Renesse die zelf elders in het dorp woont. Tij dens zijn afwezigheid drongen zes ieugdige vandalen door tot zijn bijen kasten en brachten vernielingen aan. Vier bijenvolken vlogen weg, wat voor C. B. met de schade aan kasten een nadeel van ongeveer duizend gul den betekent. De jongens werden bij hun 'werkzaamheden' betrapt door een omwonende die hun namen no teerde. Achteraf bleken het allemaal valse namen te zijn die de vandalen opgaven. j k k f GRATIS] I I paraplu 1 J voorde 1 1 nieuwe 1 ilubonnee 1 In eerste instantie was het woonzorgproject gepland aan de Oude Schouwsedijk. Nu wordt' de lokatie Poortdijkstraat-Sleepstraat genoemd. (Foto: Joop van Houdt). en neem een abonnement op dé krant van Schouwen-Duiveland. Maandag - Dinsdag Donderdag Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. I De ingevulde en ondertekende bon, met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, abonnementen administratie, Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. LET OP!! De nieuwe abonnee mag de afgelopen 3 maanden geen abonnee zijn geweest dé krant van schouwen - duit/eland! JA, WIJ HOUDEN HET DROOG DEZE WINTER Noteer ons voor een kwartaalabonnement met ingang van heden. I 43.50 per kwartaal) Een wettig betaalmiddel, bank- of pirocheque. met daar op het verschuldigde bedrag I 43.50. hebben wij bij gesloten. Stuur ons de paraplu geel/zwart met de kleuren bordeaux QQN Naam Adres Plaats Postcode: Telefoon

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1