Prijzige mosselen met een hoog visgewicht in de wolken KIK berichten stukken Tiai'K.1 Autorijschool w- „Privé" Bel 01110-17314 E.N.B.O. - J. DE JONGE Overlast hondenpoep 2 februari a.s. Telefoon 01110-15511 Gemeente Brouwershaven GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN GROEPSLEERKRACHT Krant niet ontvangen? DINSDAG 23 JANUARI A.S. GESLOTEN GEMEENTE BRUINISSE REGELMATIG ADVERTEREN IS OMZET VERGROTEN! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 januari 1990 Nr. 24680 5 Mosselen kerngezond BRUINISSE - Het zou jammer zijn als de missie van burgemeester A. W. Verbree van Reimerswaal, om een Rijks- of EG-bijdrage te krijgen voor het aanleggen van quarantaineputten of -bakken binnendijks voor het op vangen van mosselen of oesters die worden geïmpor teerd, niet lukte. Er was sprake van een ramp in de mossel- en oesterkwekerij als niet snel hulp werd gebo den. De ziekten zouden allerlei vervelende klachten ver oorzaken, zoals verlamming en buikloop. Waarschijnlijk is een en ander ver keerd over gekomen. Van verlam ming na het eten van mosselen of oes ters hebben we nooit gehoord. Wel zijn sommige mensen allergisch voor het eten van mosselen, zoals anderen dat zijn voor het eten van aardbeien of varkensvlees. Wel kan men tijde lijk buikklachten krijgen. Maar al leen na het eten van mosselen die in aanraking zijn geweest met een gifti ge algensoort. Daarvoor wordt tijdig gewaarschuwd. Het eten van oesters met een zwarte stip van binnen of oesters die met Bonamia zijn besmet is voor de mens absoluut ongevaar lijk. 81,89. De magische honderd gulden werd dus op geen stukken na ge haald. Leveranciers waren respectie velijk YE 20 Verschuure, YE 30 Dhoo- ge, YE 157 (Nieuwenhuize). De laatste en duurste partij was voor Delta, de andere partijen (3 stuks) werden ge kocht door Prins Dingemanse. Veemarkt Leiden LEIDEN, 22-1. Prijzen slachtrunde- ren per kg geslacht gewicht, zonder nier en slotvet, inclusief BTW (vol gens PW). Aanvoer slachtrunderen 819 stuks, waarvan mannelijk 119. Mannelijk super 9,50-ƒ 10,75. Mannelijk extra kwal. 8,60-/ 9,50. Mannelijk le kwal. 7,85-/ 8,60. Handel redelijk en prijzen gelijk. Mannelijk 2e kwal. 7,15-/ 7,85, mannelijk 3e kwal. 6,50-/ 7,15. Handel redelijk en prij zen gelijk. Vrouwelijk super 9,90- 12,50. Vrouwelijk extra kwal. 8,20-/ 9,90. yrouwelijk le kwal. 6,75-/ 8,20. Handel goed en prijzen iets hoger. Vrouwelijk 2e kwal. 5,90- 6,60. Vrouwelijk 3e kwal. 5,35- 5,90. Worstkwaliteit 5,00-f 6,00. Handel matig en prijzen gelijk. Slachtschapen en lammeren per kg geslacht gewicht, inclusief BTW. Aanvoer 77 lammeren. Hammen tot 22 kg 8,00-/ 9,00; 22-25 kg 8,00- 9,00. Rammen boven 25 kg 9,00- 10,00. Handel redelijk en prijzen ge lijk. Slachtschapen en lammeren per stuk, inclusief BTW. Rammen tot 22 kg 190-f 205, ram men 22-25 kg 200-ƒ 220, rammen bo ven 25 kg 210-/ 230. Aanvoer totaal 896 stuks. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 22-1. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 70 dieren aangevoerd, waaronder 93 veulens en pony's aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2550-/ 3400; ou de paarden 1875-/ 2750; 3-jarige 1900-/ 2850; 2-jarige 1575-/ 2500; veulens 650-/ 1650; hitten 700- 1700; slachtpony's 525-/ 1525; Shetlanders 300-f 650. Prijzen per kg: Slachtpaarden 4,55-/ 6,05 en jonge slachtpaarden 5,25-/ 6,40. De handel was rustig en prijzen la ger. Intussen is het aanlegeen van qua rantainebassins nuttig en nodig. Zie ke schelpdieren kunnen nog gezonde besmetten. Oesterkwekers brachten vreemde (Japanse) oesters in Zeeland die alles overwoekerden toen ze er eenmaal waren. Men heeft nu van de nood een deugd gemaakt en noemt ze creusen. Maar ze horen hier niet. Hoe kan in een afgesloten Grevelingen- meer de Bonamia besmetting overge bracht zijn als die er niet is inge bracht. Voor de controle zijn deze quarantainebassins dan ook hard no dig. Omdat twintig miljoen geen peu- leschil is, is het gewenst dat geld van elders daarvoor beschikbaar wordt gesteld. Er werden in de week van 12 tot en met 18 januari 64 partijen mosselen op de veiling te Yerseke aangeboden, 38 van het Wad en 26 uit Zeeland. Respectievelijk totaal 34.364 tonnen bruto en 28.519 tonnen netto. Twee partijen, beide van YE 70 (J. Steke- tee bv) werden afgekeurd. Respectie velijk 550 en 472 tonnen bruto wer den afgekeurd omdat ze 58,2 en 67,8 procent tarra bevatten. Ze waren af komstig van een perceel in de Ooster- schelde, Westelijk deel. Het wil dit jaar met de percelen op de Oosterschelde niet vlotten. De mosselen brengen door de bad geno men weinig geld op. Zou dan toch de afsluiting c.q. de half open afsluiting van invloed zijn op de groei c.q. de kwaliteit. Er is hard gevochten tegen de afsluiting. De percelen in de Oos terschelde behoorden tot de beste van Nederland in de jaren toen van een Deltawet nog geen sprake was. Twee onverkocht Van de 64 aangeboden partijen ble ven er twee onverkocht. 21 partijen besomden minder dan 30,—, vijf tien van 30,— tot 40,—, twee van 40,— tot 50,—, zes van 50,— tot 60,—, elf van 60,tot 70,—, drie van 70,tot 80,en vier van res pectievelijk 80,11; 81,09, 81,59 en AMSTERDAM - In de aula van het Stedelijk Museum in Amsterdam heeft een kunstveiling voor Roeme nië zondagmiddag ruim 142.000 gul den opgebracht. ROTTERDAM - Het Schiedamse ziekenfonds DSW moet de kosten ver goeden van een open hartoperatie die drie bij het fonds aangesloten hartpa tiënten in Londen hebben ondergaan. Dit heeft de president van de Rotter damse rechtbank, mr. L. ter Kuile be paald in een kort geding dat de drie patiënten tegen het ziekenfonds heb ben aangespannen. Het ziekenfonds heeft tot nu toe geweigerd de opera ties te betalen. HILVERSUM - Verzekeraars willen cliënten kunnen verplichten een erfe- lijkheidsonderzoek (ook DNA- onderzoek genoemd) te ondergaan in dien zij dat nodig achten. Als een cliënt weigert daaraan mee te wer ken, wordt geen verzekering afgeslo ten. Verkoop bij inschrijving KERKWERVE Notaris Mr. W. H. KLAASSEN te Zierikzee is voorne mens ten verzoeke van de Diakonie en de Kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente te Zierikzee bij inschrij ving te verkopen: Kavel I het bouwland aan de Zandweg te Kerk- werve, kad. bek. gem. Middenschouwen sectie D no. 145, groot 5.80.40 ha. Kavel II het bouwland aan de Brasweg te Kerkwer- ve, kad. bek. gem. Middenschouwen sectie D no. 213, ged. groot ±2.04.90 ha. De combinatie van Kavels I en II Vrij van pacht in eigen gebruik te aanvaarden bij de le vering, na betaling van koopsom en kosten (volgens vei lingtarief), uiterlijk een maand na gunning. Geschot waterschap 156,— per hectare. Herverkavelingsrente resp. 239,95 (Kavel I) en 51,95 (Kavel II). De prijs waarbij volle last wordt gegeven, is gedepo neerd bij genoemde notaris. Inschrijvingsbiljetten zijn verkrijgbaar ten kantore van notaris KLAASSEN, Oude Haven 16, Postbus 187, 4300 AD Zierikzee en worden aldaar ingewacht uiterlijk op woensdag 31 januari a.s. om 13.30 uur, in gesloten enve lop (op buitenzijde vermelden: inschrijving Kerkwerve). Inschrijvers mogen aanwezig zijn bij de opening der in schrijvingsbiljetten op woensdag 31 januari a.s. om 14.00 uur ten notariskantore. Nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van nota ris KLAASSEN, tel. (01110) 16451 (mr. W. H. Klaassen of mr. J. P. Loof). Ik vond het fijn om bij mama te zijn, maar nu ik ook mijn papa ken ben ik blij dat ik geboren ben Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze dochter CATHARINA-ALBERDINA Wij noemen haar Bianca. HANS en CONNIE DE JONGE-ZWART 21 januari 1990 Dokter Schutterstraat 13 4307 BP Oosterland Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Groningen (toez.): P. J. den Admirant te Kampen. Aangenomen naar Heerjansdam- Kijfhoek: S. T. Baarda te Capelle aan den IJssel. Bedankt voor Ouddorp: Tj. de Jong te Garderen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Barendrecht (part time): Mevr. drs. A. Minnema, kand. aldaar, die dit beroep heeft aangeno men. Beroepbaarstelling: Mevr. drs. A. Minnema, kand. te Barendrecht. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Amersfoort-Noord: dr. P. H. R. van Houwelingen te Ommen. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Naar aanleiding van uw artikel, in de krant, donderdag jl., wil ik graag reageren. Wij wonen op de hoek Breedstraat-Schuttershofstraat, met aan de zijkant een gedeeltelijke blin de muur. Voor hondeneigènaren een geliefde plek om hun hond daar zijn behoefte te laten doen. Aangezien» kennissen en vrienden hun auto daar wel eens parkeren, hadden we .laatst hondenpoep in de gang op de vloerbe dekking. Vrij onsmakelijk ,om 's avonds op te moeten ruimen en schoonmaken. Verder heb ik verschil lende keren moeten constateren, dat meneer Den Haan de hondenpoep lekker liet liggen. Moet misschien al leen de binnenstad daarvan ver schoond blijven en de buitenwijken niet? Het is namelijk niet alleen bij ons, want ik kan zo een paar plaatsen opnoemen, waar het probleem ook erg groot is. Teneinde raad heb ik zelf actie ondernomen en stickers op de muur geplakt met de mededeling dat hondenpoep bij ons niet gewenst is en of de hondeneigenaren zelf hun rot zooi op wilden ruimen, mocht het toch gebeuren. Na anderhalve dag waren de stickers verdwenen. Mis schien een actie van een hondenbezit ter? Ik hoop er nog achter te komen wie mij dit geflikt heeft en deze per soon of personen erover aanspreken. Met dank voor plaatsing. E. Holtackers-Jumelet beginnen wij met de nieuwe theoriecursus. U kunt zich NU opgeven! PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Rust nu maar uit, je hebt je strijd gestreden. Wie kan voelen wat je hebt doorstaan. Wie kan begrijpen ivat je hebt geleden, je hebt het als een moedig man doorstaan, r rust nu maar uit. Heden is na een langdurige ziekte, toch nog onverwacht, van ons heengegaan, onze lieve, zorgzame vader en opa PIETER DE KONING in de leeftijd van 77 jaar. NEL PETER 4311 BH Bruinisse, 20 januari 1990 Steinstraat 23 De begrafenis zal plaatshebben woensdag 24 januari om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Bruinisse, vanuit het Ned. Herv. Verenigingsgebouw Deestraat 5. Vertrek alhier om 13.45 uur. Diegene die deze begrafenis wenst bij te wonen wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn. Toch nog onverwacht is overleden onze broer, zwager, oom en neef PIET DE KONING op de leeftijd van 77 jaar. Familie DE KONING A. VERSPOOR Bruinisse, 20 januari 1990 Uw advertentieruimte voor gelukwens ter gelegenheid van verjaardag, jubileum, huwelijk, examen, verloving. De medewerkers van Pryma Discount Scharendijke, feliciteren de fam. Everaers mei hun 25-jarig huwelijk. Wilt u hen feliciteren dan kan dat na 18.00 uur op on derstaand nr. 01117-1367. Pa en Ma Hup, elftallen van S.K.N.W.K Zet na de winterstop, jullie beste beentje voor. Laat ons langs de lijn van je spel genieten. Een fan. Alwéér bedankt voor de oppas! Frits van harte beterschap. Alfred en Jolanda Je collega's. De advertentie dient 1 dag voor plaatsing in het bezit te zijn van de Zierikzeesehe Nieuwsbode Tarieven: Prijs per regel f 1,75 over 1 kolom, prijs per regel f 3,00over 2 kolommen Toeslag voor lolool tekening maximaal 40 mm hoog ovor 1 kolom I 25-, over 2 kolommen I 35,-. De advortonties kunnen zonder opgaal van reden geweigerd worden. OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Brouwershaven brengt tér openba re kennis, dat met ingang van 23 maart 1990 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inza ge ligt een bouwplan, ingediend bij burgemeester en wethouders van deze gemeente door de heer F. P. J. de Valk, Parijse-plein 7 te Zwijndrecht, voor het bouwen van een schuurtje op het perceel, plaatselijk bekend Rietdijk 7 te Zonnemaire, kadastraal bekend gemeente Brouwershaven, sektie E nr. 159. Het schuurtje heeft een inhoud van minder dan 50 m3, maar is gesitueerd op een perceelsgedeelte dat ingevolge het ter plaatse geldende bestemmingsplan Landelijke Bebouwingsconcentraties een bestemming heeft voor „tuin". Burgemeester en wethouders zijn voornemens middels toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor dit bouwplan vrijstelling te verlenen van het genoemde bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn, van 23 januari tot en met 5 februari 1990, bestaat voor een ieder de moge lijkheid schriftelijk bezwaren in te dienen tegen de voorgenomen verlening van vrijstelling bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 28, 4318 ZG Brouwershaven. De burgemeester van Brouwershaven, L. N. LABRUYÈRE Brouwershaven, 22 januari 1990 Burgemeester en wethouders roepen sollicitanten op voor de betrekking van: in tijdelijke dienst aan de openbare basisschool „Prinses Irene", Beatrixstraat 3 te Kerkwerve. Informatie: In verband met zwangerschaps- en bevallingsverlof zoeken wij op korte termijn een groepsleerkracht voor de groepen 1, 2, 3 en op enkele middagen gecombineerd met groep 4. De mogelijkheid is aanwezig dat de vervanging omgezet kan worden in een vast dienstverband. Vereisten: Van de sollicitanten wordt onder andere verwacht dat zij: - in het bezit zijn van de wettelijke bevoegdheden - voorstander zijn van openbaar onderwijs - in teamverband (ook buiten de schooluren) willen werken in een flexibele onderwijsorganisatie. Inlichtingen: Nadere informatie kan worden verkregen bij de waarnemend-direkteur van de school, de heer I. G. J. Ge- schiere, telefoon 01110-13102 (school) of 01110-13018 (thuis). De gemeente wil actief uitvoering geven aan de Wet Arbeid Gehandicapte Werknemers. Personen met een handicap wor den dan ook nadrukkelijk uitgenodigd te solliciteren. Sollicitaties: Binnen 10 dagen te zenden aan burgemeester en wethouders van Middenschouwen, Platteweg 33, 4322 BD Scharendijke, onder vermelding van „sollicitatie" in de linkerbovenhoek van de envelop. Bereikbaar tot 20.00 uur. LEES DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Uitvaartonderneming Regenboogstraat 1 - 4301 BR Zierikzee - Telefoon 01110-14553* NUW\ lid NUVU Het vertrouwde adres voor volledig verzorgde uitvaarten op geheel Schouwen-Duiveland DAG EN NACHT BEREIKBAAR - TELEFOON 01110-14553' Wilt u de omgeving waarschuwen voor de eerste rijles van uw zoon, heeft iemand in de familie Abraham of Sara gezien, bestaat de vereni ging vijfentwintig jaar, is een felicitatie op z'n plaats in verband met een promotie, geboorte, huwelijk of nieuwe woning of wilt u misschien uw naaste een hart onder de riem steken in verband met een opkomend examen? Vanaf vandaag kunt u al dit soort berichten kwijt in de Zierikzeesehe Nieuwsbode. In de vorm van een korte tekst of misschien wel voorzien van een foto. U zegt het maar. De spelregels voor deze nieuwe rubriek zijn zeer beperkt. Het spreekt echter voor zich, dat u geen kwetsende of beledigende boodschappen kunt plaatsen. Uw mededeling wordt immers door een overgrote meer derheid van de eilandelijke bevolking gelezen. Dus vanaf vandaag bent u van harte welkom met uw berichten. Het zal u verbazen hoe goed een rubriek als deze wordt gelezen. En hoe leuk het is om jezelf onverwacht tegen te komen in deze familie-rubriek. Wegens beursbezoek Drogisterij-Parfumerie ring 15 - Haamstede AANVRAAG HINDERWETVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Bruinisse; gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygië ne; maken bekend: 1. dat op 21 december 1989 bij hen een aanvraag is inge komen van de heer M. Meeuwsen, Dorpsweg 21 te Brui nisse, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een caravan- en grondverzet-machineverhuur bedrijf voor reparatie, on derhoud, verkoop en verhuur van caravans en toebeho ren, reparatie en onderhoud grondverzet machines en opslag delen behorende bij deze machines, gelegen op het perceel plaatselijk bekend, Dorpsweg 21 te Bruinis se, kadastraal bekend, gemeente Bruinisse, sectie F nr. 1486. 2. dat op 27 december 1989 bij hen een aanvraag is inge komen van de fa. H. Schot en Zn., Dorpsweg 45 te Brui nisse, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een loods voor opslag en reparatie van netten ten behoeve van hef visse rijbedrijf en voor het opkweken van pootaal tot con sumptieaal, gelegen op het perceel plaatselijk bekend, Dorpsweg 37 te Bruinisse, kadastraal bekend, gemeente Bruinisse, sectie G nr. 1120. 3. dat op 4 januari 1990 bij hen een aanvraag is ingeko men van de fa. M. M. Bosman, Steinstraat 18 te Bruinis se, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden of wijzigen van de smederij en constructie werkplaats, gelegen op het perceel plaatselijk bekend, Steinstraat 18 te Bruinisse, kadastraal bekend, gemeen te Bruinisse, sectie F nr. 1574. 4. dat op 16 januari 1990 bij hen een aanvraag is ingeko men van de heer L. v. d. Velde, Dorpsweg 44 te Bruinisse, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een aannemingsbe drijf grond-, water- en wegenbouw, burgerlijke- en utili teitsbouw voor de opslag, onderhoud en reparatie van het materiaal en opslag brandstof, gelegen op het per ceel plaatselijk bekend, Dorpsweg 44 te Bruinisse, kada straal bekend, gemeente Bruinisse, sectie G nr. 728. De aanvraag er> alle ter zake zijnde stukken, liggen ter gemeentesecretarie op de afdeling Algemene Zaken ter inzage en wel van 23 januari 1990 tot en met 22 februari 1990 op elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en buiten kantooruren na telefonische afspraak. Gedurende bovenstaande termijn kan een ieder gemoti veerde bezwaren indienen bij ons college. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Indien men dat wenst worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijk met het bezwaarschrift worden ingediend bij ons colle ge. Indien daarom wordt verzocht (gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken, tel. 01113-1251) kunnen tot één week vóór het einde van de termijn van ter inzage leg ging van de aanvrage, mondelinge bezwaren worden in gebracht, waarbij dan tevens de gelegenheid wordt gege ven tot een gedachtewisseling over de aanvragen tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezi gen. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat beroep te gen de op de aanvrage genoemde beschikking later slechts kan worden ingesteld door de aanvrager, de advi seurs. degene, die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaren heeft ingebracht en een ie der die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, l.b. C. J. VAN LIERE De secretaris, B. DE GROOT Bruinisse, 22 januari 1990 VRAAG NAAR ONZE ADVERTENTIE-TARIEVEN 01110-16551

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 5