Nog onduidelijkheid over plan Duinpolder in Burgh-Haamstede CBR vindt Zierikzee nog steeds ongeschikt als rijexamenplaats Onderneniers verwerpen rapport marksituatie HOUDT HET DROOG! DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> Mb Pt Bi Lr Aanrijding bij Oosterland ZIERIKZEESCHE M NIEUWSBODE Bal ZIERIKZEESGHE NIEUWSBODE Motorjacht Hondenpoep Dijkgraaf Hoogspringen Het motorjacht Jacoba werd na enkele jaren Straatveger P. den Haan ruimt tegenwoordig Interview met de nieuwe dijkgraaf van het Wa- Serge Schot uit Zierikzee vestigde een nieuw omhoog gehaald uit de Grevelingen. (Pag. 2). meer hondenpoep dan ander afval op. (Pag. 3). terschap Schouwen-Duiveland, mevrouw A. P. persoonlijk record hoogspringen bij de Indoor de Haan (Pag. 4). Zeeland atletiekwedstrijden. (Pag. 9). DONDERDAG 18 JANUARI 1990 146ste jaargang Nr. 24678 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Zwaarder dan het kwaad zelf is die keuze die bevend tussen twee kwaden blijft zweven. Goethe Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BURGH-HAAMSTEDE - De toekomst van de Duinpol- der in Burgh-Haamstede is nog onzeker. Gaan de cara vans die daar staan in de toekomst verdwijnen, of krij gen deze de verblijfsrecreatieve bestemming, zodat de vakantieverblijven tot in lengte van dagen kunnen blij ven staan. Dat was de vraag die gesteld werd tijdens de commissievergadering ruimtelijke ordening van de ge meente Westerschouwen. Een echt antwoord kwam hier echter niet op. Na het horen van de voors en tegens, werd besloten op een later tijdstip op de materie terug te ko men. In het plan Duinpolder, dat aange wezen is als natuurgebied, staan en kele bouwblokjes aangegeven. Op die gebieden zijn huizen gebouwd die een woonbestemming hebben. Een duidelijke opmerking daarbij is dat deze woningen geen enkele uitbouw mogelijkheden hebben. Dit gegeven is door een Kroonbesluit vastgelegd. Het gebied waarin de caravans staan is natuurgebied. Wat de gemeente be treft mogen deze in de Duinpolder blijven staan, maar bij het aanvragen van een vergunning om een andere caravan te plaatsen, zullen de eige naars stuiten op protesten van het mi nisterie van landbouw en visserij. Dit ministerie heeft voor het gebied namelijk, een soort uitstervingsbe- leid opgezet. Nu zijn het de eigenaren van deze caravans, die de bestemming van na tuurgebied willen veranderen in ver blijfsrecreatieve bestemming, zodat de caravans nog vele jaren in de Duin polder kunnen blijven staan. Een ver andering van het bestemmingsplan die verschillende verenigingen en in stanties tegen de borst stuit. Bezwaarschrift Door enkele van de verenigingen en/of instanties was een bezwaar schrift ingediend, tegen de bestem- Horst en een woordvoerder namens het bewonerscomité Nieuw-Haamste-. de. Ook de Vereniging Vrienden van Westerschouwen heeft bezwaar aan getekend, maar wens geen gebruik te maken van het spreekrecht. Voor hen was de brief die gericht is aan het college voldoende toelichting op deze zaak. Den Hollander vertelt dat de vijf huizen en de caravans eigenlijk niet in het natuurgebied mogen staan, maar dat deze altijd gedoogd zijn. Hij vraagt de gemeente met de caravans hetzelfde te doen als met de huizen en het bestemmingsplan te wijzigen. Hij is ook van mening dat het mi lieu minder last heeft van de caravan- eigenaars dan de bewoners van de huizen. ,,In de huizen zijn het hele jaar door mensen aanwezig en er is niet vastgesteld hoeveel dit er mogen zijn. In de caravans zijn maar een paar maanden van het jaar mensen aanwezig". Verder hoopte Den Hol lander dat het gemeentebestuur we gen wilde aanleggen voor auto's, zo dat de bewoners van de vakantiewo ningen deze ook op die manier kun nen bereiken. Ter Horst liet in zijn pleidooi horen dat er onvoldoende rekening gehou den wordt "met de natuur en dat de verband met zonnereflectoren, anten nes en schotels die nu geplaatst kun nen worden en straks weer wegge haald moeten", aldus Lambrechtse. Terugdringen Ir C. W. Veerhoek (VVD) laat de aanwezigen weten dat de Kroon be oogd heeft het recreatiegebruik van het gebied zoveel mogelijk terug te dringen. De eigenaars van de cara vans mogen de bestaande vakantie verblijven niet vervangen of verko pen. Veerhoek gebruikt hierbij het woord uitsterven van de recreatieve doeleinden. Den Hollander laat Veer hoek weten, dat de gemeente nooit gepoogd heeft om de caravans uit het duingebied weg te krijgen. ,,Want dat kostte de gemeente geld". vervolg pagina 3 -. Èi Al lange tijd een strijdpunt: caravans in een natuurgebied. (Foto: Joop van Houdt). mingsplanwijziging. Deze kregen dë-Kroon terugdringing van recreatie in mogelijkheid gehoord te worden tij- de Duinpolder voorstaat. Lambrecht- dens de vergadering. Er had zichten se is van mening dat er gewerkt moet woordvoerder gemeld van de cara—-^worden naar een beschermd natuur- vanbezitters, P. J. den Hollander, eenmonument en dat "het bestemmings woordvoerder van de familie Tbr plan duidelijker moet zijn. ,,Dit in Rapport naar aanleiding van marktonderzoek in Renesse BURGH-HAAMSTEDE - Hef rapport over de marktsi tuatie dat is gemaakt door het RBOI, een stedebouwkun dig bureau uit Middelburg, is gebaseerd op grove schattin gen, verkeerde cijfers en vage-uitdrukkingen. Tot deze conclusie zijn de ondernemers uit Renesse gekomen na het lezen van het rapport. „De ondernemers verwerpen dit rapport", laat A. M. Verseput, voorzitter van de onderne mingsvereniging, weten. Het rapport is gemaakt in op dracht van de gemeente Westerschouwen om de markt te onderzoeken ten aanzien van de ondernemers. Het rapport werd besproken tijdens de commissievergadering ruimte lijke ordening in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. Reden voor dit marktonderzoek was onder andere om te kijken of er uitbreiding van winkels nodig is en om een beeld te krijgen van de mid denstand in Renesse. J. C. Hendrikse (PvdA) vond het rapport te zwak en wilde hardere cijfers. Ook voor de VVD-er ir C. W. Veerhoek staan er on- 'en tot Volgens rijscholenzijn voldoende mogelijkhed< verbetering huidige verkeerssituatie aanwezig ZIERIKZEE - Het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbewijzen blijft vooralsnog bij haar reeds eerder ingenomen standpunt dat Zierikzee niet geschikt is als plaats voor het afleggen van het rijexamen. De rijschoolhouders zijn van mening dat er vol doende mogelijkheden zijn om de verkeerssituatie zodanig te verbeteren dat dit wel het geval kan zijn. Zij vinden daarom dat de beslissing over het afstoten van Zierikzee als rijexamenplaats moet worden uitgesteld tot duidelijk is met welke toekomstige ontwikkelingen in de verkeerssituatie rekening kan worden gehouden. Dat blijkt uit de eindrapportage van de werkgroep Zierikzee Oproep- plaats. Een werkgroep die werd opge richt nadat begin 1989 duidelijk werd dat het CBR op termijn Zierikzee wil afstoten als oproepplaats om rijexa men te doen. Volgens het CBR omdat in Zierikzee en omgeving de ver keerstechnische voorzieningen, waar mee een rijexamenkandidaat gecon fronteerd moet worden, niet of maar matig aanwezig zijn. De rijscholen en de bevolking uit Zierikzee en omgeving reageerden verontwaardigd op de plannen van het CBR. Na overleg tussen het CBR, de gezamenlijke gemeenten op Schouwen-Duiveland en de rijscho len, beloofde het CBR Zierikzee niet als examenplaats af te voeren voor er op diverse niveaus overleg was ge voerd. Naar aanleiding van een rapport waarin de rijscholen een vergelij king maakten tussen Zierikzee en Goes als rijexamenplaats en de hand tekeningenactie waarvan vele inwo ners van Schouwen-Duiveland ge bruik maakten om hun protest tegen de plannen van het CBR tot uiting te brengen, werd de werkgroep Zierik zee Oproepplaats ingesteld. Een werkgroep waarin vertegenwoordi gers van het CBR, de rijscholen, de rijkspolitie en gemeentewerken Zie rikzee en Duiveland zaten. Zij kre gen tot taak de knelpunten die het CBR had geconstateerd van kantte keningen te voorzien. En om te bekij ken of er verbeteringen mogelijk zijn waarmee Zierikzee beter aan de ei sen van het CBR zou voldoen. In het inmiddels verschenen eind rapport concludeert de werkgroep dat de verkeerstechnische voorzie ningen die in het examengebied ont breken eenrichtingswegen, meer- baanswegen, (voldoende) verkeers lichtinstallaties, (voldoende) voorsor- teervakken en fietsstroken zijn. Men is van mening dat er op korte termijn zicht is op een duidelijke verbetering juistheden in het rapport. Hij vraagt zich vervolgens af waar de cijfers die in het rappórt staan vandaan komen en waar deze op gestoeld zijn. Het rapport dat ook uitsluitsel zou moe ten geven of winkels uit mogen brei den, voldoet hier niet aan. Veerhoek stelt voor om een positief advies uit te brengen voor de uitbreiding van drogisterij Bella Donna. ,,Ik zou het jammer vinden als dat wordt ver traagd", aldus Veerhoek. Positief De VVD-er wil ook een positief ad vies uitbrengen voor de aanvraag van J. van de Hoek, die volgens Veerhoek inspeelt op de verdwijning van een supermarkt en voor eigen parkeer ruimte zorgt. Voor de uitbreiding van het toiletgebouw van Verboom geeft Veerhoek een positief advies. J. van den Berge (RU) is het ook eens met de aanvragen van Bella Donna, Van den Hoek en Verboom, maar wil wel we ten wat het college nu precies ver staat onder detailhandel. ,,Dat het niet zo is, dat er straks allemaal kof fieshops in Renesse komenwant daarover kent U ons standpunt, voor zitter". W. D. Scheele (CDA) en Hen drikse hadden ook geen bezwaren te gen de uitbreiding van de zaken. van een aantal van deze knelpunten. Onder andere door een aanpassing van het verkeersplein bij Zierikzee. De reconstructie van het kruispunt Laan van Sint Hilaire/Schelde- straat/'Weststraat. De reconstructie van het kruispunt Julianastraat/pro- vinciale weg naar de Tol inclusief de aanleg van een verkeerslichtinstalla tie. Een de aanleg van een autoweg tussen de Rijksweg N59 en de Zee- landbrug. Langere termijn Op langere termijn wordt naar ver wachting nog een aantal verkeers technische voorzieningen getroffen. Door uitbreidingen van de wijk Poortambacht moeten nieuwe ont sluitingswegen tussen deze wijk en de de Laan van Sint Hilaire worden gemaakt. Ook het wegvak tussen de Haringvlietstraat en de S2 moet in de toekomst worden aangepast. Verder is de verwachting dat door de aanleg van een Westerschelde Oever Verbin ding (WOV) de verkeersstroom langs Zierikzee verder zal toenemen. Van het herhaald volgen door rij examenkandidaten van de route Zierikzee-Goes (als dat de enige exa menplaats wordt) verwacht inen slechts een kostenverhogende wer king. ,,Het halen en brengen van kandidaten wordt er door uitgebreid met 50 niet-instructieve kilometers". De werkgroep is verder van mening dat er dringend behoefte bestaat aan duidelijke criteria waaraan de exa menroute moet voldoen. „Door het ontbreken daarvan is het moeilijk een beoordeling te maken". Verwachting tot vrijdagavond: Meer bewolking Toenemende bewolking en later op de dag mogelijk wat regen. Mini mumtemperatuur van 4 graden aan de kust tot nul graden in het zuid oosten van het land. Middagtempera- tuur ongeveer 6 graden. Vrij krachti ge zuidwestenwind, aan de kust af en toe hard, in het Waddengebied, later op de dag, mogelijk stormachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 21 jan. Zaterdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 5 Zondag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 19 jan. Zon op 08.39, onder 17.03 Maan op 02.02, onder 11.10 Nieuwe Maan: 26 januari (20.20) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na twee vrij zonnige da gen," lijkt het nu toch wat minder te worden. Vannacht is het nog vrij hel der, de minimumtemperatuur loopt uiteen van 4 graden aan de kust tot nul graden in het zuidoosten van het land. Morgen neemt de bewolking toe, op de nadering van een zwak Oceaan front. Later op de dag kan er moge lijk wat regen gaan vallen, de hoe veelheden zijn gering. De middag- temperatuur ligt morgen rond de 7 graden. De zuidwestenwind neemt geleidelijk toe tot vrij krachtig, langs de kust tot hard en in het Waddenge bied, later op de dag, mogelijk tot stormachtig. Ook de komende dagen blijft het zwaartepunt van een hogedrukge- bied boven Midden-Europa liggen, waardoor het slechtere weer, van de Oceaan, niet echt tot onze omgeving kan doordringen. OOSTERLAND - De bromfiets van M. J. van de V. uit Bruinisse werd zwaar beschadigd bij een aanrijding die woensdagmiddag plaatsvond op de Rijksweg N59 bij Oosterland. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 16.40 uur. M. J. van de V. reed op zijn bromfiets over de zuidelijke parallel weg naast de Rijksweg N59 toen T. K. uit Brouwershaven met zijn perso nenauto vanaf de Rijksweg N59 de Molenweg in Oosterland wilde inrij den. De Brouwenaar zou daarbij M. J. van de V. met zijn bromfiets op de pa rallelweg niet tijdig hebben opge merkt. De bromfietser kon de auto niet meer ontwijken en botste op de rechterachterzijae ervan. Hoewel zijn bromfiets daarbij zeer zwaar werd beschadigd liep M. J. van de V. geen noemenswaardige verwondingen op. De auto van T. K. werd aan de rech- terachterzijde beschadigd. Van meet af aan hebben de rijschoolhouders duidelijk kenbaar gemaakt niets te zien in de plannen voor opheffing van Zierikzee als CBR-examenplaats. ArchieffotoJoop van Houdt). en neem een abonnement op dé krant van Schouwen-Duiveland. Maandag Dinsdag - Donderdag Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. De ingevulde en ondertekende bon. mei wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, abonnementen administratie, Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. LET OP!! De nieuwe abonnee mag de afgelopen 3 maanden geen abonnee zijn geweest dé krant van scboumn - duiveland! JA, WIJ HOUDEN HET DROOG DEZE WINTER Noteer ons voor een kwartaalabonnement mei ingang van heden 43.50 per kwartaal) Een wettig betaalmiddel, bank- ol girocheque, met daar op het verschuldigde bedrag. I 4350. hebben wij bi|- gesloten. Stuur ons de paraplu geel/zwart met de kleuren bordeaux BON Naam Adres Plaats i Postcode Telefoon

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1