Delta Sport wint met 24-15 van handballers Animo Zierikzeese schakers verliezen opnieuw Paul de Graaf verovert opnieuw Zeeuwse titel Delphi Mevo maakt het tegenstanders moeilijk Delphi Mevo'80 boekt winst tegen VV Kwiek NIEUWSBODE Bowling' Renesse 22 steden voor WK voetbal 1994 Goede start basketbal seizoen voor Mevo '80 Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 januari 1990 Nr. 24677 Een spelmoment uit de handbalwedstrijd Delta Sport-Animo in sporthal Onderdak. (Foto: Joop van Houdt). Ruststand nog 7-7 ZIERIKZEE - De handbalwedstrijd die zondag te Zie- rikzee in sporthal Onderdak werd gespeeld tussen Delta Sport en Animo werd door het Zierikzeese handbalteam gewonnen met 24-15. Een logische score volgens coach Rob de Vos. „Animo zit in de middenmoot van de clubs die deelnemen aan de competitie en wij van boven". Toch had Delta Sport met name in de eerste helft moeite om in zijn spel te komen. Kansen werden niet afge rond en wetend dat men beter moest kunnen worstelden de handballers zich naar een 7-7 ruststand. Creatief spel De tweede helft van de wedstrijd liet een heel ander beeld zien. Via de tussenstanden 10-8,13-9,15-10 en 18-12 vocht men zich naar de overwinning. Animo werd als het ware opgerold door creatief spel met verrassende uitvallen en een grote concentratie van Delta Sport. Een ruime overwinning na een moeilijk begin. Het doelpuntensaldo was als volgt: Peter Lefèvre 7 doel punten, Bert de Vos 5 doelpunten, Jean Marie Toubiana 4 doelpunten, Erwin Schaalje 3 doelpunten, Jacco Vleeshouwer en Peter Bos beiden 2 doelpunten en Bert Nuyens 1 doel punt. Volgende week moet Delta RENESSE - De uitslagen en stan den in de bowlingcompetitie zijn als volgt: Rest. de Beuze, Zierikzee-Café de Blokhut, Burgh-Haamstede 0-4; Va kantiepark Schouwen BV, Renesse- Aannemer Bijkerk, Haamstede 1-3; Motel de Zeeuwse Stromen, Renesse- Café Petit Onze Hoeve, Bruinisse 1-3; Cocktailbar 't Keldertje, Zierikzee- Café 't Kelderkp, Antwerpen 1-3. Vrij Alprokon prom. en ontw. Burgh-Haamstede. Stand 't Kelderke, Antwerpen De Beuze 't Keldertje, Zierikzee De Blokhut Bijkerk Alprokon Schouwen BV Café Petit Onze Hoeve Hotel DZS Marjan Dijkman 211 punten, spon sor Bijkerk; Adriaan Hanse, 234 pun ten, sponsor De Blokhut; H.an Hil- gers, 210 punten, sponsor de Beuze; Carlos Mendonca, 210 punten, spon sor Hotel de Zeeuwse Stromen. Hoogste gem. heren Carlos Men donca, 177 punten, sponsor DZS. Hoogste gem. dames Tiny Staal, 174 punten, sponsor Bijkerk. Camping Duin en Strand, Scharen- dijke-Stalling Waterland, Noordwel- le 1-3; J. P. Staal, Renesse-Rest. 't Grote Zwijn, Burgh-Haamstede 2-2; Rest. Delphi, Zierikzee-Romer BV, Rotterdam 3-1; Disco 't Roefke, Re- nesse-Fruit, Rotterdam 1-3. Vrij Par fumerie Belladonna, Renesse. Stand 12 35 12 31 11 24,5 11 24 12 24 11 21 12 20 12 18 11 10,5 Sport tegen EMM uit Middelburg spelen; de nummer twee in de compe titie. Delta Sport staat nog steeds ruim bovenaan met 16 punten. Men scoorde 171 doelpunten en kreeg er 141 tegen. Delta Sport 2 won het afgelopen weekend van EMM 2 met 19-18. Dit team staat in de competitie Heren-1 met 16 punten op de tweede plaats. Men maakte tot nu toe 183 doelpun ten en kreeg er 142 tegen. Delta Sport 3 won van HVSV 2 met 28-22. Daar mee staat dit Zierikzeese team op de eerste plaats in de competitie Heren- 2. Het team maakte 242 doelpunten en kreeg er 150 tegen. Het damesteam van Delta Sport verloor met 5-7 van HVSV 2. Dit team staat op de achtste plaats in de Dames 1 competitie, maakte 97 doelpunten en kreeg er 144 tegen. Fruit 12 33 Romer I 12 27 Duin en Strand 12 25 J. P. Staal 12 25 't Grote Zwijn 12 25 Belladonna 11 21 Delphi 11 21 Waterland 11 17 't Roefke 11 14 In Middelburg ZIERIKZEE - Zierikzee 1 speelde uit tegen Middelburg 2 met als inzet een plaats bij de top in de promotieklasse ZSB. Er werd een hele middag bijzonder fel gespeeld, maar helaas trokken de Schouwenaren aan het kortste eind. Koos Buys, 203 punten, sponsor Delphi; Miep van Voskuylen, 210 pun ten, sponsor 't Roefke; Leo Dorre man, 201 punten, sponsor Fruit Daan Blom, 218 punten, sponsor Fruit. Hoogste gem. heren Daan Blom, 190 punten, sponsor Fruit. Hoogst gem. dames Miep van Voskuylen, 167 punten, sponsor 't Roefke. ATLANTIC CITY - De terugkeer van George Foreman blijft de boks- wereld verbazen. De inmiddels 41- jarige oud-wereldkampioen slaagde maandagavond in Atlantic City voor zijn tot nu toe zwaarste'test' bij zijn come-back door de 33-jarige Gerry Cooney knock-out te stoten. Aan bord 1 had Van der Veken een wel heel zware kluif aan de uit Apel doorn overgekomen topspeler. Lang gaï hij goed partij, maar tegen het eindspel hield zijn stelling het niet meer. Krijger aan bord 2 stond lang wat gedrongen, maar had wel een stelling die voor het eindspel betere vooruitzichten bood. Toen het dan ook zover was veroverde hij een paar pionnen wat voldoende was voor de winst. Sterk - Aan bord 3 speelde Uil weer eens CINCINNATI - Het organisatieco mité van de wereldtitelstrijd voetbal in 1994 in de Verenigde Staten heeft 22 steden aangewezen waar de duels mogelijk kunnen worden afgewerkt. ,,De kandidaten zijn momenteel al lemaal in staat de voorbereidingen te beginnen. We zullen een objectieve keuze maken", aldus Scott Letellier, voorzitter van het comité, tijdens een persconferentie in Cincinnati. Vice- voorzitter Ross Berlin zal de 22 ste den en stadions tussen 30 januari en 12 april inspecteren. De kandidaten moeten hun uitgewerkte plannen voor 14 december klaar hebben. De 22 steden zijn: Boston, New York, Princeton, Philadelphia, Balti more, Washington, Buffalo, Detroit, Charlotte, Orlando, Miami, Tampa, Atlanta, Chicago, Minneapolis, Kan sas City, Dallas, Las Vegas, Seattle, Portland, San Francisco en Los Ange les. een erg sterke partij, wat zijn tegen stander na enige tijd deed besluiten de strijd maar te staken. Van der Wes ten was als laatste nog aan zijn partij bezig en op hem rustte de zware taak te winnen, want dan zou Zierikzee nog een gelijkspel halen. In een ver woede poging de winst tet forceren ging het helaas mis zodat hij*voor zijn harde werken geen beloning kreeg. Van der Zwan ging al snel in de fout eri incasseerde een nul. Bloom pro- beerde in het eindspel ijzer met han den te breken, maar kon uit zijn iets betere stelling toch niet meer dan een remise halen. Dopper meldde al snel dat hij de dame van zijn tegenstander ging schaken, maar maakte daarna een foutje. In een vliegende partij ging er nog van alles mis, met remise als terechte beloning voor beiden. Hoogstrate dacht al snel dat hij de boot in zou gaan, maar zijn tegen stander wilde het te mooi doen. Aan het eind van de partij bleek de Mid delburger toch de betere stelling over te houden. Persoonlijke uitslagen B. Schelhaas-R. v. d. Veken 1-0; M. de Bock-M. Krijger 0-1; P. Reijnierse- H. Uil 0-1; J. Vermeulen-A. v. d. Wes ten 1-0; J. de Looff-P. v. d. Zwan 1-0; M. Kramer-A. Bloom V2-V2; P. Lodder- J. Dopper Vi-xh\ W. Flissebaalje-J. Hoogstrate 1-0. Middelburg 2-Zierik- zee 1 5-3. x Stand promotieklasse ZSB: Koudekerke 1 7 19 HWP 4, Sas van Gent 6 21 Middelburg 2 6 18 Zierikzee 1" 4 15 V2 Landau 2, Axel 4 14 Souburg 2 3 16 Koudekerke 2 2 13 Terneuzen 2 0 IIV2 ROTTERDAM - Loukas Patsoulas, de in Rotterdam wonende Griekse schaatser, zal dit seizoen niet mee doen aan de toernooien om het Euro pees en het wereldkampioenschap. Patsoulas is getroffen door een virus, dat hem nog ruim een maand van de baan houdt. De schaatser met het be scheiden talent werd vorig jaar hal verwege het wereldtiteltoernooi in Oslo uit de strijd genomen. De Inter nationale Schaats Unie vond dat hij de schaatskunst onvoldoende mach tig was om aan een toernooi met een dergelijk prestige deel te nemen. Onderdak Zierikzee ZIERIKZEE - Het eerste heren team van Mevo '80 is de play-off's, de finales van het seizoen 1989/1990 voortvarend begonnen. Waren in de eerste wedstrijd de heren van Dyna- mo'70 niet opgewassen tegen de Zie- rikzeeënaren (55-22), afgelopen weekend moest het tweede team van Mevo '80 buigen voor zijn clubgeno ten. Zij verloren met 28-58. Beide teams begonnen de wedstrijd zonder reservespelers. In een faire, niet harde wedstrijd domineerde het eerste team in de eerste helft volle dig: 8-32. Met name forward 8 Van de Schaaf was bijzonder op dreef (29 punten). Hij kon zijn sterke punt, de rebound, naar hartelust uitleven op de veel kleinere mannen van het tweede team. Bijblijven Onder aanvoering van spelverdedi- ger B. Noomen, die na een vijf maan den durende blessure weer terugkeer de, wist het tweede team van Mevo in de tweede helft van de wedstrijd be ter bij te blijven dan in de eerste helft. Dat kwam mede door alert sco ren door J. van Anraad (11 punten). Het eerste team werkte er ook aan mee door te veel individualistisch spel. Door het scoreverloop voor de pauze hoopte men een recordoverwin ning te boeken. Maarzoals altijd ging dit ten koste van de verdediging. De overwinning kwam echter niet meer ïn gevaar voor het eerste team. De wedstrijd eindigde in 28-58. Scores W. van de Pol scoorde 2 punten, P. van de Schaaf 29 punten, B van der Wouden 9 punten, J. Johnson 18 pun ten en H. van Donk 0 punten. De coach was B. van der Wouden. Op za terdag 27 januari speelt Mevcf '80 Hl tegen Matador. LAGOS - Nigeria heeft vanaf april een competitie voor profs. Dat heeft Nathaniel Idowu, voorzitter van het comité dat zich bezighoudt met de professionalisering van het voetbal, bekend gemaakt. De zes tot twaalf clubs die in aanmerking komen voor de competitie, hebben tot 14 april de tijd zich in te schrijven. Voor de vijfde keer afdelingskampioen tafeltennis ZIERIKZEE - De Zierikzeese tafeltennisser Paul de Graaf is voor de vijfde keer Zeeuws kampioen tafelten nis geworden in de categorie aspiranten A/B. De Graaf bleef tijdens de afdelingskampioenschappen in het Zeeuws-Vlaamse Terneuzen ongeslagen. In het dubbel spel (aspiranten/pupillen A/B) eindigde hij op de twee de plaats. De Graaf was het enige jeugdlid van de Zierikzeese tafeltennisvereni ging Scaldina dat aan de kampioen schappen deelnam. Hij werd ge- coached door zijn vader Ad de Graaf. Bij de aspiranten A/B kwam het voor Paul de Graaf deze keer aan,op een zevenkamp waarin alle denkbare concurrenten waren verzameld. De linkshandige Zierikzeeënaar speelde eerst tegen Wilno Thiene« die even eens linkshandig is. De partij werd plichtmatig afgewerkt met 22-20 en 21-18. De tweede partij was een her nieuwde kennismaking met Jordi de Munter die De Graaf voorspoedig af ging: 21-14 en 21-11. De derde partij te gen Treebusch van MZ leek eerst wat moeilijk te gaan omdat De Graaf te veel met hem meespeelde: 26-24. Na een verandering van zijn taktiek scoorde De Graaf in de tweede game prompt 21-7. De moeilijkste partij was die tegen rivaal Sao Nguyen, een tafeltennis ser die in 1989 tijdens de Jeugd Olympische Dag nog de dubbelpart- ner van De Graaf was! Een aanval lende speler met een hele goede FH topspin. Hij won de eerste game van De Graaf met 21-17. In de tweede ga me lukte het de Zierikzeeënaar het spel meer naar zich toe te trekken. Na een gelijk opgaande strijd won hij met 21-15. In de derde game liet De Graaf met veel topspin in zijn spel zien dat hij completer is: 21-15. I11 de resterende twee partijen bleef de tafeltenniser uit Zierikzee on geslagen. Tegen de Herder ('t Zand) 21-10 en 22-20 en tegen Eddie Knol (zijn dubbelpartner voor die dag) 21- 15 en 21-19. Samen met partner Eddie Knol speelde De Graaf in het dubbel tegen het duo Van Thienen/Djuric. Doordat Knol zijn eerste bal steeds moeilijk sloeg ontstonden er geen echte ral ly's. De Graaf kreeg daardoor geen lange ballen 0111 te kunnen openen en topspin te spelen. Het spel werd nipt verloren met 21-19 en 21-19. LEIDEN - Voor Mirjam Hooman- Kloppenburg was 1989 sportief en privé gezien een belangrijk jaar. De 24-jarige tafeltennisten komend weekend in Hannover de enige Ne derlandse deelnemer aan het jaar lijkse top twaalf-toernooi, won begin november in Linz haar eerste grote toernooi. De in de Achterhoek gebo ren en getogen Scylla-speelster trad door haar triomf tijdens de open Oostenrijkse titelstrijd toe tot de Eu ropese tafeltenniselite. Eervol verlies 3-0 in Dordrecht DORDRECHT - Het volleybalteam Delphi Mevo '80 heeft het bij een uitwedstrijd in Dordrecht niet gemak kelijk gemaakt voor zijn tegenstanders. Door veel inzet en werklust wist men de koploper in de competitie Ekspalvo onder druk te zetten. Het was dan ook op een eervolle wijze dat het Zierikzeese team ver loor met 3-0. Ekspalvo staat met slechts drie verliespunten momenteel aan kop in de competitie met 27 pun ten. Delphi Mevo '80 staat op 17 pun ten. Het was dus tegen een club die een 'paar maten te groot' was dat men moest uitkomen. Goede wedstrijd Desondanks zorgden de Zierikzeeë- naars door hun inzet voor een goede wedstrijd. In de eerste set slaagde men er zelfs in met 15-14 voor te ko men, Doordat de scheidsrechter op een onduidelijke wijze besliste tot een dubbelfout werd die winst alsnog omgebogen in een verlies. „Wij scoor den op de grond en hij gaf ons het punt. Maar toen herriep hij zijn be slissing". De bal moest terug in het spel en toen verloor Delphi Mevo met 17-15. De tweede set ging op een spannen de manier gelijk op. Via een scherpe diagonale service wisten de Zierik- zecënaren hun tegenstanders onder druk te zetten. Door die service kreeg Ekspalvo keer op keer moei lijkheden met de aanval. Met de grootste moeite wist het team toch nog te winnen met 15-12. De derde set werd door de club uit Dordrecht iets gemakkelijker gewon nen met 15-8. Maar toch liet het Zie rikzeese team door zijn werklust en inzet een prima indruk na. ZIERIKZEE - Het herenteam Delphi Mevo'80 heeft winst geboekt via een rommelige derby tegen VV Kwiek. De Zierikzeeënaren wonnen met 1-3 van hun Bru- se opponenten. De wedstrijd werd gekenmerkt door een gespannen houding van de spelers die kennelijk werd veroorzaakt door het derby-achtige karakter van de wed strijd. Zonder dat daarvoor een direct aan wijsbare oorzaak was begon Kwiek de wedstrijd met matig spel. Toen men daardoor met 6-2 kwam achter te staan vroeg coach Kees Arensman een time-out aan. Een opkikkertje dat resultaat had. De spelers plaats ten de blokkering wat diagonaler en dat leverde direct een verbetering van het stand op. Die ging gelijk op tot de Kwiekspelers nog maar met 8- 10 achter stonden. Toch was er nog geen sprake van een optimale beheer sing van de wedstrijd. De eerste set werd afgesloten met 13-15 in het voor deel van Mevo. Niet verwachte resultaat De tweede set gaf aanvankelijk het zelfde beeld als de eerste. Rommelig spel waarbij Mevo uitliep tot 2-6. De time-out die door de Kwiekspelers opnieuw werd ingelast leverde deze keer niet het verwachte resultaat op. Men kreeg geen greep op het spel en Kwiek verloor ook de tweede set: 6- 15. In de derde set traden beide teams in een iets andere opstelling aan. Dat bleek vooral voor Kwiek voordelig uit te pakken. De Bruenaars kwa men voor met 6-0. Dat was voor de Mcvo-spelcrs reden om een time-out aan te vragen. Maar ook daarna bleef Kwiek de betere ploeg. Men kwam op een voorsprong van 12-4. Doordat het spel zo voorspoedig ging werden de Bruenaars af en toe overmoedig waardoor wat fouten werden ge maakt. Toch won Kwiek deze derde set gemakkelijk: 15-6. In dc vierde set ging het scoren van beide ploegen gelijk op. Men kwam op 10-10 gelijk. Daarna bleek Mevo toch net iets beter te zijn. De Zierik zeeënaren speelden wat minder slor dig en maakten wat minder foutjes. Zij wonnen met 12-15. Daarmee werd de eindstand 1-3. De sprier ran vv Kwiek en Delphi Mevo waren zo gespannen voor de derby, dat het een rommelig duel werd. (Foto: Joop van Houdtf.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9