'Het is gewoon duidelijk, die sporthal moet er komen' streeknieuws Het belang van natuurgidsen onderkend in Westerschouwen Verkeersonveiligheid op Nieuwe Haven aan de orde in commissie Aanrijding bij Zonnemaire Hopperzuiger verstrikt in veiligheids- lijn: 50.000, schade ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 januari 1990 Nr. 24677 3 Meerderheid adviescommissie sport achter plannen bouw tweede sporthal in Zierikzee ZIERIKZEE - „Het is gewoon duidelijk, die hal moet er komen. Gebleken is dat mensen steeds meer vrije tijd krijgen én dat steeds meer mensen die tijd gebruiken om te gaan sporten. Onder andere ouderen. De behoefte aan meer sportaccommodatie is aanwezig". J. J. Geleijnse (VVD) en C. Legemaate (CDA) van de Zierikzeese advies commissie sport stelden zich positief op ten aanzien van de plannen van de stichting Onderdak om een tweede sporthal te bouwen aan het complex aan het Groene Weegje waarin nu het zwembad en een sporthal zijn on dergebracht. Het derde lid van de adviescommis sie, H. Asma (PvdA) stelde zich wat aarzelender op tijdens de openbare vergadering die onder grote publieke belangstelling werd gehouden in het stadhuis te Zierikzee. Eerst zag ik het wel zitten. Maar nu ik in de krant heb gelezen dat Zierikzee de hoogste onroerend goedbelasting van Zee land heeft ben ik gaan twijfelen. Er is ook geld nodig voor zoveel andere dingen. De ijsvereniging wil een an dere ijsbaan, de hockeyclub wil een kunstgrasbaan, En zo zijn er nog meer onvervulde wensen. Daarom wil ik eerst nog eens met mijn fractie praten voor ik besluit om positief of negatief te adviseren". Commissievoorzitter L. J. van Gas tel (WD) wees er nog eens op dat de behoefte aan een tweede sporthal in Zierikzee^ duidelijk is gebleken uit een enquête. ,,De huidige accommo datie is voor de beoefenaars van al lerlei takken sport onvoldoende om aan hun trekken te komen". De stich ting Onderdak heeft aan de gemeente Zierikzee gevraagd het terrein naast Onderdak beschikbaar te stellen voor de bouw van de tweede hal. Plus een bijdrage in de kosten van 150.000 gulden. Van Gastel benadrukte dat, zelfs als de tweede sporthal er zou komen, het passen en meten wordt om de be schikbare tijd eerlijk over alle sport verenigingen te verdelen. „Vooral in de avonduren is er veel behoefte aan de accommodatie. Iedereen zal daar om lang niet exact kunnen krijgen wat hij vraagt". De bouw van een tweede sporthal zou ook inhouden dat de sporters 25 procent meer huur moeten gaan beta len voor het gebruik van een zaal. Asma vond dat nogal veel. Maar Le gemaate was optimistischer. „Geble ken is dat de sporters er zelf ook wat voor over hebben. Daarom zijn ze be reid over die verhoging van de zaal- huur heen te stappen De CDA-er toonde zich ook enthousiast over de mogelijkheid om via een tweede sporthal het aantal sporten dat wordt beoefend uit te breiden. „Met de fi nanciële bijdrage die van de gemeen te wordt gevraagd zitten we voor een kwartje op de eerste rij". Ook Geleijnse (VVD) onderkende de behoefte aan meer soorten sport. „Bijvoorbeeld bowls. Dat is een nieu- 'we sport die vooral heel populair wordt bij ouderen. Het zou leuk zijn als daarvan eens een demonstratie werd gegeven in Zierikzee". Bowls is een op jeu de boules lijkende sport waarbij ovale ballen worden ge bruikt. Hoewel Asma eerst moppe rend aanvoerde dat ouderen geen zaalhuur van 3V2 gulden per uur kun nen betalen, liet hij zich toch overha len een afspraak te maken voor een demonstratie van de nieuwe sport bowls voor de leden van de ANBO Een meerderheid van de commissie sport schaarde zich achter de plannen voor een tweede sporthal in Zierikzee. (Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen). Geleijnse filosofeerde nog even hardop over de mogelijkheid om de tweede sporthal nog wat groter van opzet te maken. „Met vier in plaats van de nu geplande drie banen". Uit een reactie van commissievoorzitter Van Gastel bleek dat meningen over de plannen voor een tweede sporthal binnen het college van burgemeester en wethouders verdeeld zijn. „De meerderheid van het college zegt ja en de minderheid zegt nee. Dat laat ste komt omdat men vindt dat er geen financiën zijn om de problemen op te lossen wanneer de machineka mer van de sporthal het zou bege ven". Wellicht dat die mening nog veran dert door de discussie en het daaruit voortvloeiende advies van de advies commissie sport: een meerderheid vindt dat de gemeente Zierikzee moet meewerken aan de bouw van een tweede sporthal. Vorige week bracht ook de adviescommissie financiën een positief advies uit over de tweede sporthal. ZONNEMAIRE - Op de kruising Zuidweg/Stapelsweg even buiten Zonnemaire vond maandagmiddag een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's werden beschadigd. Niemand werd gewond. De aanrijding vond plaats om onge veer 13.30 uur. Volgens de politie zou mevrouw A. T. S. uit Dreischor, die met haar auto het kruispunt naderde vanaf de Stapelsweg, geen voorrang hebben gegeven aan P. H. V. uit Zie rikzee die komende vanuit de rich ting Zierikzee over de Zuidweg reed. Bij de aanrijding die hierop volgde werd de rechterachterzijde van de auto van A. T. S. ingedeukt en de rechtervoorzijde van de auto van P. H. V. NEELTJE JANS - Maandagavond is de veiligheidslijn bij de Storm vloedkering flink beschadigd. De hopperzuiger Wodan van rederij Boe len raakte verstrikt in de veilig heidslijn. Het incident gebeurde aan de noordzeezijde van de Stormvloedke ring ter hoogte van de Roompot. Door onbekende oorzaak raakte de hop perzuiger uit de juiste, koers. Door een reddingsboot werd assistentie verleend. De schade wordt door rijks waterstaat geraamd op 50.000,- Subsidieverzoek van Natuur- en Vogelwacht BURGH-HAAMSTEDE - Alhoewel het er in eerste in stantie naar uitzag- dat de raad van Westerschouwen tij dens de raadsvergadering in het gemeentehuis te Burgh- Haamstede, negatief zou besluiten ten aanzien van de subsidie-aanvraag van de Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging Bevelanden en de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duivenland, draaide deze beslis sing om naar de positieve kant. De subsidie die aange vraagd was door de beide natuurverenigingen is nodig om nieuwe natuurgidsen op te leiden zodat deze wande lingen en excursies kunnen leiden. zo'n cursus". C. Verton (PvdA) hield ook een pleidooi voor de subsidieaan vraag. „De mensen die met de vereni gingen meewandelen moeten een kaart kopen bij de VVV. Het kleine beetje geld dat hiervan overblijft, wordt gestoken in voederplaatsen. Er wordt in de zomer wel eens 'aan gid sen gevraagd, wat er met het geld ge beurt dat verdiend wordt aan de kaarten. Gidsen antwoorden dan vaak: „Er moeten heel wat kosten ge maakt worden om het vogels in de winter naar hun zin te maken, net als voor jullie", vertelde Verton. Gediplomeerd „Onze fractie wil de uitbreiding van de gediplomeerde gidsen dan ook van harte ondersteunen", besloot Ver ton. Wethouder dr H. J. van Zuylen was tijdens de raadsvergadering zeer verbaasd dat de raad het niet eens Het gevraagde subsidiebedrag is 257,40 per deelnemer uit Wester schouwen. W. D. Scheele (CDA) liet in duidelijke taal weten volledig tegen het subsidie-verzoek te zijn. J. van den Berge had ook duidelijke reden om tegen het verzoek te stemmen. „Ik ben zelf ook lid geweest van de Natuur- en Vogelwacht. Je moet het als hobby doen en het zelf willen", al dus Van den Berge. Hij is echter ook van mening dat de kosten die de cur sus met zich meebrengt niet altijd op de gemeente moeten drukken. „Als je dit persoonlijk wilt moet je het doen". De antwoorden verbaasden C. van der Haven-Eikelenboom (WD): „We hebben in Westerschouwen een heel mooi natuurgebied. De gidsen moe ten voor excursies goed opgeleid wor den. Ze moeten hier anderhalf jaar voor leren. Natuurlijk moet het een hobby zijn, anders begin je niet aan Naar aanleiding van schrijven buurtvereniging ZIERIKZEE - Als het aan het bestuur van de buurtvereniging Het Havenkwartier ligt wordt er voor Karsteil, Nieuwe Haven en Nieuwe Boogerdstraat een snelheidsbe perking ingesteld. Dat blijkt uit een brief van het bestuur aan b w van Zierikzee. De brief wordt donderdag 18 januari behandeld tijdens de vergadering van de commis sie verkeer van de gemeente Zierikzee. Aan de orde komt verder het plan voor herin richting van de Weststraat. De vergadering begint om 19.30 uur. Volgens de mensen van de buurt vereniging wordt in genoemde stra ten veel te hard gereden, hetgeen ten koste gaat van de verkeersveiligheid. Naast een beperking van de snelheid wil het bestuur van de buurtvereni- Volgens de buurtvereniging wordt er op de Nieuwe Haven te hard gereden. (Foto: Joop van Houdt). ging ook graag een inrijverbod voor Karsteil, Nieuwe Boogerdstraat en Nieuwe Haven voor vrachtwagens van een bepaald gewicht en lengte. Metingen Het college reageert nogal terug houdend op de brief van de buurtver eniging. Zij heeft de rijkspolitie snel heidsmetingen laten verrichten. „Ge let op de uitkomsten van deze metin gen acht het college het niet noodza kelijk over te gaan tot het treffen van snelheidsbeperkende maatregelen". Desalniettemin legt het college aan de leden van de commissie ver keer de vraag voor hoe de gemeente dient te reageren op de brief van de buurtvereniging. Wel is er inmiddels werk gemaakt van een plan voor het terugdringen van de verkeersoverlast in de West straat. Daarmee reageert het college op klachten van de actiegroep West straat" Veiliger. Hier constateerde het college wel dat er inderdaad te hard gereden wordt in de straat en dat dat ten koste van de woonfunctie gaat. Door de dienst gemeentewerken is inmiddels een plan ontworpen voor het treffen van een aantal voorzienin gen in de Weststraat. Het gaat daar bij om verkeersremmende maatrege len. Volgens het college kan een en ander vrij eenvoudig worden uitge voerd. De commissie wordt gevraagd commentaar te leveren op het plan. Verder tijdens de commissieverga dering ook aandacht voor de verbre ding van de Kadeweg. Zoals bekend mag worden verondersteld is verbre ding nodigorn de weggeschikt te ma ken voor de ZWN-bus die in de toe komst gaat stoppen bij het zieken huis en de Corneliastichting. Het college van b en w laat zich in de stukken voor de commissieverga dering positief uit over dit plan. „Het college van b en w kan zich hiermee in principe verenigen en is bereid een bijdrage te verlenen in de te maken kosten. Voor alle duidelijkheid: van de gemeente Zierikzee wordt een bij drage van 50.000,- gevraagd. DEN HAAG - Het is noodzakelijk om het ziekteverzuim onorthodox aan te pakken. Dat heeft algemeen directeur Weitenberg van de christe lijke werkgeverscentrale NCW maan dag gezegd. Het NCW hield een bij eenkomst over maatschappelijke vernieuwing. Weitenberg zei daar dat het ziekteverzuim in Nederland twee maal zo hoog is als in België. kon zijn met het voorstel. „Ik geloof dat het heel belangrijk is om voor de vakantieganger de vakantie goed te laten verlopen. Ik hoop dat Verton ge lijk krijgt dat we zes mensen krijgen om voor 42 weken naar Goes te gaan", volgens Van Zuylen zouden de gidsen ook een geweldige propaganda zijn voor de dominiale bossen en de Meeu wenkolonie. J. C. de Feiter onderschreef het geen Verton gezegd had. „Ik ben overtuigd van het nut. Maar er moe ten voorwaarden gesteld worden waar wij ons in kunnen vinden. Als er een bus met mensen komt die een rondleiding wil en één van die men sen kan dat doen, dan ben ik het eens met het voorstel". Volgens De Feiter zijn dat de enige voorwaarden die ge steld worden. Ir C. W. Veerhoek die tijdens de spreektijd van zijn colle ga's al had laten doorschemeren, dat hij het niet eens was met het subsi dieverzoek, scheen gaandeweg te zijn bijgedraaid. Hij begon met te zeggen dat hij milder geworden was. „Het is een kwestie van afwegen geweest. Daar waar mensen hun ken nis willen verrijken vinden wij dat prima, maar dan moeten ze dat zelf betalen. Anderzijds is met de subsi dieverlening Westerschouwen ge diend. Het is een slechtweervoorzie- ning en een stukje kwaliteitsverbete ring. Het is een ommezwaai maar ik ga ook akkoord met het verzoek". Daar de fracties PvdA en VVD beide instemden met het verzoek, hadden deze een meerderheid in de raad en werd het verzoek aangenomen. SCHOUWEN-DUIVELAND Schrijfavonden Amnesty International In de maand januari wordt op ini tiatief van de Amnesty-groep Schou- wen-Duiveland een aantal schrijfoch- tenden en avonden georganiseerd. Iedereen die dat wil kan aan de hand van voorbeeldbrieven via schrijven protesteren tegen onrechtmatige din gen die in andere landen gebeuren. Men schrijft bijvoorbeeld om een on derzoek te eisen naar de mensen- rechtschendingen die in Peru plaats-, vinden. Op maandag 22 januari kan worden geschreven in de Juliana- school in Zierikzee, in de Gerefor meerde kerken in Brouwershaven en bij de familie Kuypers aan de Stel- weg in Ouwerkerk tussen 19,00 en 21.00 uur. Op dinsdagochtend, 23 ja nuari kan worden geschreven in de Dr Wortmanstraat 23 te Noordgouwe. 's Avonds kan men terecht in de zaal tjes van de Gereformeerde kerken in Nieuwerkerk en Scharendijke tussen 19.00 en 21.00 uur. En in de consistorie van de Hervormde kerk te Ooster- land vanaf 20.00 uur. Op woensdag 24 januari tussen 19.00 en 21.00 uur kan men in de bibliotheek te Bruinisse te recht om te schrijven voor Amnesty International. ZIERIKZEE Informatie-avond voortgezet onderwijs Op dinsdag 30 januari houdt de Vereniging voor Openbaar Onder wijs (VOO) een inforrtiatieve avond over de diverse scholen voor voortge zet onderwijs in de regio Schouwen- Duiveland. Over iedere school voor voortgezet onderwijs worden in een korte inleiding de mogelijkheden en bijzonderheden toegelicht. Daar naast bestaat de mogelijkheid om aan de leerkrachten van de diverse scholen vragen te stellen tijdens een informele informatiemarkt. De avond is bedoeld voor ouders die kin deren hebben in de groepen 7 of 8 van de basisschool. De avond wordt ge houden in de openbare basisschool Theo Thijssen aan de Kaersema- kerstraat 27 te Zierikzee en begint om 20.00 uur. Europa Kinderhulp Ook dit jaar zoekt de stichting Eu ropa Kinderhulp weer gezinnen in Zeeland die tijdens de zomervakantie drie weken gastvrijheid willen verle nen aan een kind dat het thuis wat minder goed heeft dan de kinderen hier. Het betreft kinderen uit Frank rijk, Engeland, Duitsland en Neder land. Sinds 1976 zijn via de stichting Europa Kinderhulp bijna 2500 kinde ren in Zeeland op vakantie geweest. Mensen die bereid zijn dit jaar gast vrijheid te verlenen kunnen dat aan melden via telefoonnummer 01131- 2185. ZONNEMAIRE Jaarvergadering NBvP De afdeling Noordgouwe en om streken van de NBvP komt op maan dag 22 januari bijeen in het dorpshuis te Zonnerrtaire voor de jaarver gadering. Op de agenda staan de ver slagen van de diverse bestuursonder delen van afdeling en het koor, de leeskringen en het potje van lief en leed. Na de pauze wordt bingo ge speeld. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. NIEUWERKERK Ledenvergadering De Coöperatieve Vereniging tot Ex ploitatie van Werktuigen en Machi nes te Nieuwerkerk houdt op vrijdag 19 januari haar algemene ledenverga dering. De bijeenkomst vindt plaats in de kleine zaal van Ons Dorpshuis te Nieuwerkerk. Behalve een huis houdelijk gedeelte komt tijdens de vergadering ook de bespreking van het investeringsplan en een rond vraag aan de orde. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. OOSTERLAND SGP-studievereniging De SGP-studievereniging 'Schou- wen-Duiveland' houdt op vrijdag 19 januari een vergadering. Spreker die avond is burgemeester T. A. Vogel uit Sint-Philipsland, over het onderwerp Israël, hoe denken wij daarover? De vergadering wordt gehouden in de vergaderzaal van de Gereformeerde Gemeente, aan de St. Joostdijk 11 in Oosterland. Begin van de avond is 19.45 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Uitgever: BV. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3