'Lokale infrastructuur voor de ondernemers van groot belang' PvdA-Westerschouwen op de bres voor kwaliteit van het bestaan WATERSTANDEN DE HOUR (T DEURLOO B.V, Kakkersweelweg Kerkwerve Provincie Zeeland krijgt extra verpleeg huisbedden Foto: Joop van Houdt Pleidooi drs. P. Schotte voor meer samenwerking en coördinatie tassen regio-gemeenten: ZIERIKZEE - „Zou men in zijn algemeenheid wel be seffen hoe belangrijk de lokale infrastructuur en haar uitstraling op de regio is voor de ondernemingsactivitei ten?' Die vraag wierp voorzitter drs. P. Schotte op tij dens de nieuwjaarsbijeenkomst van de ondernemers kring Schouwen-Duiveland. Schotte hield een vurig pleidooi voor meer samenwerking en coördinatie tussen de zes gemeenten op Schouwen-Duiveland. Schotte sprak allereerst zijn vreug de uit over het feit dat de onderne merskring op dit moment al ruim 120 leden telt. ,,Ruim een jaar geleden is dit initiatief ontwikkeld en - laten we eerlijk zijn - we zijn er een beetje trots op dat deze kring een duidelijke functie vervult". Belangenbehartiging Schotte stelde vervolgens dat de on dernemerskring een belangrijke ont moetingsfunctie vervult. „Dat is van groot belang. De onderlinge ontmoe ting van het bedrijfsleven in haar ver schillende disciplines, het oog krij gen voor elkaar, voor eikaars functioneren en vooral ook voor el- kaars mogelijkheden. Dit wellicht uitmondend in een vorm van contact, samenwerking waartoe ik ook zeker de relatie leverancier-afnemer re ken". Schotte maakte in zijn toespraak verder melding van de gunstige be drijfsresultaten van de bedrijven op Schouwen-Duiveland. „De omzetten zijn toegenomen en meer dan 90 pro cent van de bedrijven heeft de boek houding aan het eind van 1989 posi tief kunnen afsluiten". „Daarbij valt ook een verheugende ontwikkeling te melden van een toe genomen werkgelegenheid", aldus Schotte. Hij tekende daar meteen bij aan dat het niet alles goud is dat er blinkt. „We zouden geen echte onder nemer zijn als we ook niet een min- puntje'aan moeten roeren: het niveau van de investeringen over 1989 ligt op een lager niveau dan gedurende de voorgaande jaren". Infrastructuur Dat was niet het enige minpuntje dat Schotte in zijn toespraak aan roerde. Hij plaatste om te beginnen zo zijn vraagtekens bij de uitspraak van de provincie Zeeland dat in de af gelopen decennia een netwerk van in frastructuur opgebouwd zou zijn. Schotte: „Daarbij hoef ik maar enige herkenningspunten te noemen". Hij haalde als voorbeeld onder an dere het beleid van het Centraal Bu reau voor Rijvaardigheidsbewijzen aan. Zoals bekend mag worden ver ondersteld wil het CBR niet langer rij-examens in Zierikzee afnemen, maar zou dat in Goes moeten gebeu ren. „In dit verband vraag ik me nog één ding af, wetend dat dit ook voor de gemeenten op Schouwen-Duive land een bron van zorg is: zou door nog meer samenwerking en coördina tie tussen de zes gemeenten deze ont wikkeling niet in positieve zin kun nen worden beïnvloed?". Leegloop Schotte sprak verder zijn ongerust heid uit over het vertrek van veel jon geren uit de regio. „Ik heb geen cijfer materiaal ter beschikking, maar ik durf de stelling aan dat deze drain voor Schouwen-Duiveland grote vor men aanneemt. Vandaar dat het zo belangrijk is dat kwalitatief goed on derwijs op aanvaardbare afstand kan worden verkregen. De toekomst van de regio wordt er op den duur door bepaald". ROTTERDAM - De graan- en vee- voerderhandelaar Schouten in Gies- sen wil Granaria alleen overnemen wanneer bij dit Rotterdamse graan- en veevoerderbedrijf fors wordt ge sneden in het personeelsbestand. Van de zeventig werknemers bij Granaria moeten er vijftig worden ontslagen. Dit heeft de Granaria-directie de vak bonden laten weten in een eerste ge sprek over een sociaal plan. AMSTERDAM - Officier van justi tie mr. J. Bartels heeft maandag voor de rechtbank in Amsterdam 18 maan den gevangenisstraf en een boete van een half miljoen geëist tegen de pla tenproducent H. van H. wegens be lastingfraude. Van H. wordt ervan verdacht tussen 1977 en 1983 de belas ting voor 1,8 miljoen gulden te heb ben opgelicht. Verkiezingsprogramma 'De jaren 90kiezen voor kwaliteit BURGH-HAAMSTEDE - In de komende jaren wil de PvdA-Westerschouwen zich met name richten op de bescherming van de woon- en leefomgeving. Dat blijkt uit het verkiezingsprogramma 'De jaren '90: Kiezen voor kwaliteit' dat de afdeling het licht heeft doen zien. „De belangrijkste opdracht die de PvdA zich de komende jaren stelt is het verbeteren van de kwaliteit van het bestaan", aldus het verkiezingsprogramma. Men doelt daarmee naast bescherming van woon- en leefomgeving ook op bescherming van landschap en milieu, verkeersveiligheid en de kwaliteit van het voorzieningenni veau. i Voor wat betreft het sociaal- economisch beleid komt de PvdA- Westerschouwen niet veel verder dan wat algemeenheden. Concreter is men over het milieu. Allereerst stelt men dat het leefmilieu in de gemeen te bedreigd wordt door met name door de recreatie veroorzaakte over consumptie en vervuiling. Als het aan de PvdA ligt komt het in de gemeente Westerschouwen tot een aantal goed herkenbare plaatsen waar bewoners en recreanten met hun klachten en/of ideeën over het milieu terecht kunnen. Verder denken de socialisten aan maatregelen die de scheiding van af val aan de bron moeten stimuleren. Overigens blijkt uit het verkiezings programma niet welke maatregelen dat dan precies zouden moeten zijn. Wel stelt de partij heel duidelijk dat het gebruik van chemische bestrij dingsmiddelen, onder andere door de dienst gemeentewerken, tot het mini mum dient te worden beperkt. Ruime aandacht in het verkiezings programma verder voor het verkeer. De fractie benadrukt dat de aanleg van een randweg in Renesse hoge prioriteit moet krijgen. Verder wordt in het programma gepleit voor het opstellen van verkeerscirculatieplan nen voor de kernen Renesse en Burgh-Haamstede en de invoering van betaald parkeren in het centrum van genoemde kernen. Indirect steunt de PvdA, zo blijkt uit het programma, ook de plannen van J. Midavaine: „Initiatieven die kunnen leiden tot vermindering van het autogebruik van recreanten moe ten worden gestimuleerd". De PvdA breekt vervolgens een lans voor het behoud van de scholen in de kleine kernen. „Ten aanzien van de leefbaarheid zijn deze scholen on misbaar", aldus het verkiezingspro gramma. Gepleit wordt verder voor het stimuleren van woningbouw in de kleine kernen. „De vestigingspre mieregeling moet van kracht blij ven". Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Wemeldinge Doodtij: 21 januari Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 17 januari 07.15 151 00.55 -112 19.45 149 13.30 -154 18 januari 07.55 144 01.35 -113 20.25 138 14.05 -148 17 januari 05.55 153 12.10 -151 18.25 150 - 18 januari 06.35 142 00.25 -110 19.10 135 13.00 -143 17 januari 07.25 161 00.55 -121 20.00 162 13.25 -162 18 januari 08.00 155 01.40 -123 20.30 151 14,05 -156 17 januari 07.25 173 01.05 -127 19.50 171 13.35 -168 18 januari 08.00 164 01.40 -128 20.30 157 14.10 -161 MIDDELBURG - De provincie Zee land krijgt een nog niet nader be kend aantal verpleeghuisbedden toe bedeeld, naast het reeds toegekende aantal van circa 1.350. Een woord voerster van de provincie zei dat de extra bedden met name zullen wor den benut om dependances te maken bij bestaande bejaardenoorden. Het dagelijks bestuur van de pro vincie Zeeland heeft in samenspraak met de Stichting Verpleeg- en Rust huizen Zeeland besloten werkgroe pen in het leven te roepen voor de ver deling over drie subregio's, in afwachting van de toekenning van een definitief aantal bedden. De werkgroepen worden samenge steld uit vertegenwoordigers van ver pleeghuizen, bejaardenoorden, ziek tekostenverzekeraars, de provinciale raad voor de gezondheidszorg en de provincie. Tot en met 27 januari Burgh-Haamstede Expositie Bewaerschole. Het Neder landse Reddingwezen. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met donderdag 22 januari Zierikzee Expositie van de Mona Lisa Founda tion in galerie Galerij, RSG Profes sor Zeeman. Bezoek na telefonische afspraak. Dinsdag 16 januari Burgh-Haamstede Adviescommissie ro. Gemeentehuis. 19.30 uur. Ledenvergadering Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Burgh-Haamstede, in de zaal bij de Gereformeerde kerk. 19.45 uur. Brouwershaven Informatie-avond over computerge bruik in de akkerbouw in Huis van Nassau. 20.00 uur. Woensdag 17 januari Zierikzee Bijeenkomst agrarische commissie Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Schouwen, in het dorpshuis van Zonnemaire. 9.15 uur. Obs Binnen de Veste, Kindertheate ratelier Zolderkolder. 13.30-16.30 uur. Bijeenkomst voor ouderen van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond in zalencentrum van de Nederlandse Hervormde kerk. 13.30 uur. Jaarvergadering Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Schouwen in restaurant Mondragon. 14.00 uur. Kerkwerve Vergadering afdeling Kerkwerve van NCVB, 't Zuudènde. 19.45 uur. Donderdag 18 januari Zierikzee Bezinningsdag Bond van Christelijke Gereformeerde Vrouwenverenigin gen. Christelijke Gereformeerde kerk. 10.00 uur. Burgh-Haamstede Commissievergadering openbare werken in het gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 19 januari Kerkwerve Solo theatervoorstelling van Els Austma'nn Wie is die mevrouw? In dorpshuis 't Zuudènde. 20.30 uur. Oosterland Vergadering SGP-studievereniging Schouwen-Duiveland in de vergader zaal van de Gereformeerde Gemeente aan de St. Joostdijk. 19.45 uur. Zaterdag 20 januari Zierikzee Optreden van De Berini's in Jonge rencentrum Brogum. 22.30 uur. Brouwershaven Jaarlijkse uitvoering muziekvereni ging Apollo in het Tonnenmagazijn. 19.30 uur. Maandag 22 januari Brouwershaven Gemeenteraadsvergadering, huis. 19.30 uur. Stad- Jaarvergadering Landbouwbelang in het dorpshuis. 19.30 uur. Woensdag 24 januari Zierikzee Bijeenkomst agrarische commissie Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Schouwen, in het dorpshuis van Zonnemaire. 9.15 uur. Donderdag 25 'januari Zierikzee Informatiemorgen over cursussen van Vrouw en Werk in buurt- en club huis De Lichtboei. 9.30 uur. Vrijdag 26 januari Bruinisse Presentatie nieuwe bussen ZWN in restaurant Grevelingen. 14.30 uur. Zaterdag 27 januari Zierikzee Concert Ars Musica in de Vierschaar in het stadhuis. Aanvang 20.00 uur. Concert Case Crosshead the Screw drivers. 22.30 uur. Dinsdag 30 januari Burgh-Haamstede Causerie met dia's reis naar Spitsber gen door L. Meerman. De Schutse. 20.00 uur. Donderdag 1 februari Zierikzee Aanvang cursussen Vrouw en Werk in buurt- en clubhuis De Lichtboei. Be gin van de cursus 9.30 uur tot 14.00 uur. Vrijdag 2 februari Nieuwerkerk Afscheidsreceptie J. Landman, direc teur van de Reinigingsdienst, in Ons Dorpshuis. 15.00 uur. Zaterdag 3 februari Zierikzee Obs Binnen de Veste. Kindertheate ratelier Zolderkolder. 13.30-16.30 uur. Advertentie In Kiezen voor Kwaliteit benadrukt de PvdA-Westerschouwen nog eens het belang van de aanleg van een randweg bij Renesse. Men hoopt zo de Hogezoom te kunnen ontlasten. INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS -TEL. 01118.16255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2