'Als het gaat vriezen komen we in hoge nood' Flinke strop voor modezaak Bouw van de brandweergarage Westerschouwen komt in zicht HOUDT HET DROOG! DE ZIERIKZEESCHE COURANT Twee auto's zwaar beschadigd bij aanrijding Kandidaten lijst PvdA Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Km ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Samenwerking Verkeersveiligheid Boerenland Schaken Op de nieuwjaarsbijeenkomst van de onderne- Volgens buurtvereniging Het Havenkwartier SchouweruDuiveland; van boerenland tot toe- Na felle strijd tegen Middelburg II hebben de merskring Schouwen-Duiveland pleitte voorzit- wordt er te hard gereden op onder andere de ristisch produkt. (Pag. 5). Zierikzeese schakers opnieuw verlies moeten ter drs. P Schotte voor een betere samenwer- Nieuwe Haven. (Pag. 3). incasseren. (Pag. 9). king tussen de zes regio-gemeenten. (Pag. 2). DINSDAG 16 JANUARI 1990 146ste jaargang Nr. 24677 WAARIN OPGENOMEN (f797 - f889) Komt tijd, komt raad. Spreekwoord JA, WIJ HOUDEN HET DROOG DEZE WINTER Noteer ons voor een kwartaalabonnement met ingang van heden. (I 4350 per kwartaal) Een wettig betaalmiddel, bank- ot girocheque, met daar op het verschuldigde bedrag. I 4350. hebben wij bij gesloten Stuur ons de paraplu geel/zwart met de kleuren bordeaux Naam Adres Plaats Postcode: Telefoon ZIERIKZEE - Vernieling, rommel en flink wat kledingstukken. Dat is de balans zoals die gisteren, maan dag. door de mensen van Van Geesbergen Mode in Zierikzee is opgemaakt na de snelkraak in de nacht van zondag op maandag. Alles bij elkaar wordt de schade door de inbraak geschat op zo n 45.000 gulden. Daarbij gaat het niet alleen om gestolen kledingstukken, waaronder een deel van de nieuwe collectie, maar ook om beschadigingen aan de ingang. De glazen toegangsdeur werd vernield. (Foto: Joop van Houdt). BRUINÏSSE - Op de parallelweg naast de Rijksweg N59 bij Bruinisse vond maandagmiddag een ongeluk plaats waarbij twee auto's zeer zwaar werden beschadigd. Deson danks werd niemand noemenswaar dig verwond. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 12.00 uur even voorbij de sluis. N. R. reed met zijn personenwagen achter een ZWN-bus over de parallelweg in de richting Oude-Tonge. Tben de ZWN-bus rechtsaf sloeg werd de Bru- enaar frontaal aangereden door een tegenligger. Het was A. H. K. uit Krabbendijke die in een bestelbusje vanuit de richting Oude-Tbnge kwam en blijkbaar werd verrast door de personenauto die zich achter de ZWN- bus bevond. Bij de aanrijding werden beide voertuigen zo zwaar bescha digd dat ze moesten worden wegge sleept. LET OP!! De nieuwe abonnee mag de afgelopen 3 maanden geen abonnee zijn geweest. maakt". De Feiter vulde de wethou der aan met te zeggen dat de grond niet inbegrepen is bij het plan, maar dat er van de oude garage grond vrij komt. ,,De restwaarde van die grond en het gebouw staan hier weer tegen over". Iets dat door de voorzitter van de vergadering, burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer werd be vestigd. Voor ir C. W. Veerhoek (WD) was het op dat moment niet helemaal dui delijk meer. ,,Het bedrijf stelt toch een richtprijs. Het bedrag van 717.559, - waarvoor de brandweer garage gerealiseerd wordt is toch ont leend aan cijfers van een eigen bestek?" Padmos gaf Veerhoek hierin gelijk. ,,Als het bestek naar ons toe komt, moet dit bedrag uitkomen op 7 ton". De VVD-er wilde ook graag we ten hoelang de bouwtijd van de brandweergarage was, waarop Pad mos hem zei dat dat afhankelijk was van het vervolg van de afhandeling, maar hij sprak de.hoop uit dat deze in de nazomer waarschijnlijk klaar was. Niemantsverdriet: ,,Maar voor dat het zover is komen we eerst terug met het definitieve bestek en tekenin gen". Wethouder A. J. Padmos liet^ de aanwezige raadsleden weten, voordat deze hun mening konden ventileren, dat er een plan voor de bouw van de brandweergarage gemaakt is naar aanleiding van overleg met instanties en groeperingen die gebruik moeten gaan maken van het complex. Vervol gens kregen bedrijven de mogelijk- WESTERSCHOUWEN - Tijdens een algemene ledenvergadering van de Partij van de Arbeid Westerschou wen is de PvdA-kandidatenlïjst voor de komende gemeenteraad van Wes terschouwen voorgesteld. Enkele maanden eerder had de PvdA Wes terschouwen het verkiezingspro gramma 'De jaren negentig kiezen voor kwaliteit' al opgesteld. In dit progrmma pleit de PvdA, wat zij trouwens al jaren doet, voor een be leid dat met name gericht is op de be scherming van het landschap, milieu en kwaliteitsverbetering van de ver- blijfsrecreatie. De PvdA streeft er tevens naar om op diverse andere beleidsterreinen verbeteringen in kwaliteit aan te brengen. Ook wil de PvdA deel gaan uitmaken van het college van burge meester en wethouders. De kandida ten welke het vertrouwen van de le den gekregen hebben om de PvdA te vertegenwoordigen zijn: 1. G. J. W. van der Salm (lijsttrekker); 2. J. C. Hendrikse; 3. C. Verton; 4. H. C. Speelman-Sloof; 5. C. J. van de Klooster; 6. F. H. Fonteyne; 7. J. van Sluiters; 8. C. Speelman jr; 9. H. van Nieuwenhuize-Flikweert; 10. J. van Nieuwenhuize; 11. P. J. H. den Har- tog. heid om in te schrijven. „Twee bedrij ven hebben hier op ingeschreven. Een bedrijf uit Valkenswaard en de Zuid Nederlandse Staalbouw uit Fijnaart, met wie we in zee gegaan zijn in ver band met de prijzen", vertelt Padmos. Na instemming van de raad heeft dit laatstgenoemde bedrijf een teke ning en een begroting gemaakt. „Tot nu toe heeft dit de gemeente nog niets gekost", sloot de wethouder zijn be toog. Het was aan de raad om te bepa len of dit bedrijf de plannen verder uit moet gaan werken, of dat er en an dere manier gezocht moet worden om de brandweergarage te bouwen. VVD-raadslid J. C. de Feiter liet we ten dat zijn fractie alles kritisch be keken had en dat zij het college hun steun toezegde. „We zijn het eens met de gevolgde procedures", vertelde De Feiter. Schoonheidsprijs Voor Van der Salm lag het allemaal iets anders. „Wij gaan akkoord, maar niet meer dan dat. Met dit plan weten we nog niet exact of dit het eindbe drag is wat er voor betaald moet gaan worden", liet de PvdA-er zijn collega's weten. De presentatie van het plan was naar mening van Van der Salm hoogst ongelukkig. „Het plan ver dient geen schoonheidsprijs wat de handelwijze betreft. Je moet toch eerst bestektekeningen hebben om inzicht te hebben, zodat we weten hoeveel het gaat kosten". J. van den Berge (RU) liet een zelfde soort ge luid horen. „In principe waren wij het eens met de begroting van 600.000,-, maar het schijnt niet mo gelijk te zijn om onder dit bedrag te blijven. We gaan akkoord, maar dan geen gulden meer". W. D. Scheele (CDA) wilde, voordat hij akkoord ging, eerst weten hoe het met de ondergrond gesteld was. „We praten nu alleen over de opstal". Wet houder Padmos liet weten dat in de Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Zon en wind In de nacht enige regen. Overdag perioden met zon en voornamelijk in het noorden mogelijk een bui. Tempe raturen ongeveer 10 graden. Wind uit zuidwest tot west, vrij krachtig, aan de kust en op het IJsselmeer hard of stormachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 20 jan.: Donderdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 5 Vrijdag: Zonneschijn: 0% Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 5 Zaterdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: noordwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 17 jan. Zon op 08.41, onder 17.00 Maan op onder 10.44 18 jan. Zon op 08.40, onder 17.02 Maan op 00.50, onder 10.56 Laatste Kwartier: 18 januari (22.17) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - In de zeer zachte lucht die ons land sinds maandag over spoelt, zal de temperatuur in de ko mende nacht nauwelijks dalen. De minimumtemperatuur wordt onge veer 9 graden. Wel neemt de zuid westelijke wind geleidelijk toe, langs de kust en boven het IJsselmeer tot hard of stormachtig. Die windtoename heeft te maken met het dichterbij komen van een sto ring die woensdagochtend vroeg pas seert. Dat gaat gepaard met veel be wolking waaruit wat regen valt. Morgen blijft de wind doorstaan. Naast wolkenvelden laat de zon zich ook af en toe zien. De middagtempe- ratuur wordt ongeveer 10 graden maar gaat vanaf donderdag geleide lijk omlaag. Maandag - Dinsdag - Donderdag Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Niéuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland De ingevulde en ondertekende bon. met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naar- Zierikzeesche Nieuwsbode, abonnementen administratie. Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. Ondanks bezivaren van PvdA en RU en neem een abonnement op dé krant van Schouwen-Duiveland. dé krant mn xhoimtn - duinelvid! BURGH-HAAMSTEDE - „Wij gaan akkoord, maar niet meer dan dat", liet G. J. W. van der Salm, PvdA- raadslid van de gemeente Westerschouwen weten aan het college betreffende de plannen tot de bouw van een nieu we brandweergarage. De bouw van de brandweergarage kwam aan de orde tijdens de raadsvergadering in het ge meentehuis in Burgh-Haamstede. Op de begroting was voor de garage, met een bedrag van 600.000,- rekening gehouden. Het kostenplaatje voor het plan zoals dat tij dens de vergadering op tafel lag is 717.559,-. Ook de pre sentatie van het nieuw te bouwen complex, was reden tot ontevredenheid voor de PvdA-fractie. De plaats waar de nieuwe brandweergarage moet komen. (Foto: Joop van Houdt). Water van de ijsbaah bij het Kaaskenswater te Zierikzee zakt twee centimeter per dag voorstelling, zoals deze ter sprake was, niet gesproken werd over de bouwgrond. „Hiervoor moet nog een bepaald bedrag worden vrijge- ZIERIKZEE - „Nu de temperatuur buiten nog hoog is kunnen we het waterniveau op peil houden door regelmatig bijpompen. Maar als het zou gaan vriezen komen we in hoge nood. Want het water van de ijsbaan loopt heel snel weg. Het zakt met onge veer twee centimeter per dag". Het bestuur van de Zierikzeese IJsvereniging maakt zich grote zorgen over de ijsbaan bij het Kaaskenswater in Zierikzee. Tijdens de openbare vergadering van de Zierikzeese adviescommissie sport in het stadhuis te Zierikzee nam ijsverenigingsbestuurslid J. Kort de gelegenheid te baat om vanaf de publieke tribune uiting te geven aan die bezorgdheid. Sinds nabij het Kaaskenswater' lichtmasten zijn ge plaatst en woningbouwactiviteiten plaatsvonden heeft de vereniging problemen met het waterniveau van de ijsbaan. „Wij moeten steeds bij- pompen om de stand van het water op peil te houden. Dat kost ons veel geld", aldu,s Kort. Maar nog meer zorgen maakte hij zich door het idee dat die strenge winter, die is voorspeld alsnog kan komen. „Omdat het waterniveau steeds zakt zou het ijs dat er op komt gaan zakken en scheuren. Dat kun nen we als bestuur niet verantwoor den tegenover onze leden". Kort ver zocht de gemeente om de oorzaak van het euvel zo snel mogelijk op te spo ren en er daarna wat aan te doen. Namens het bestuur van de ijsver- eniging opperde hij de suggestie van een andere lokatie. „Dit water is niet geschikt voor een ijsbaan. We zouden het liefst een groot parkeerterrein tot onze beschikking krijgen. Het ge bruik daarvan zou drieledig zijn. In de zomer voor parkeerruimte en voor het organiseren van skeelerwedstrij den en in de winter als ijsbaan". Vol gens Kort zou de lokatie wel een op pervlakte van minstens 400 vierkan te moeten hebben. ,,Dat is nodig met zoveel mensen als in Zierikzee en voor het organiseren van schaats wedstrijden". De leden van de adviescommissie sport die dit alles vanaf de publieke tribune 'even op hun bord' kregen reageerden voorzichtig. Maar zij had den wel begrip voor de problemen van de ijs vereniging. „C. Legemaate (CDA): „Als het gaat vriezen zullen er deze winter niet veel ijsmogelijkhe- den zijn". Afwatering Commissievoorzitter L. J. van Gas tel (VVD) gaf toe dat er in de nabij heid van {le ijsbaan leidingen in de grond zijn gelegd. „Daarmee is een betere afwatering gecreëerd om vochtproblemen in de nabijgelegen huizen te voorkomen". Hij suggereer de om het probleem van de leeglopen de ijsbaan te laten onderzoeken door gemeentewerken „Voor deze winter is het probleem alleen op te lossen door harder te pompen dan het water wegloopt. Voor de toekomst moeten we bekij ken of het mogelijk is op een kleine re oppervlakte een ijsbaan te creëe- ren. We hebben al eens onderzocht wat de mogelijkheden zijn van de aanleg van een verhoogde bodem van pvc-folie in het water. Maar dat bleek veel te duur te zijn". Van Gastel zeg de toe dat het gemeentebestuur van Zierikzee binnen korte tijd op het probleem terug zal komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1