Bestuur HSD overhandigt college Kunstgrasnota Oplossing capaciteitsgebrek Bruse vissershaven hoog op prioriteitenlijstje college 1 HOUDT HET DROOG! DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zeeland wil aantrekkelijker worden voor jongeren WA> Wh pa gitr jongeren reizen: ZIERIKZEESCHE RH NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kadeweg Nevenfuncties Een commandant Krayestein Het Waterschap wil meebetalen aan een op- Tijdens de begrotingsraad in Bruinisse werd Er zijn plannen om de verantwoordelijkheid Vanwege verbouwing kunnen tennisliefheb- knapbeurt van de Kadeweg, zodat de ZWN- gekibbeld over nevenfuncties van raadsleden. voor beide bluseenheden van de Brouwse bers volgend seizoen niet meer terecht in bus vaker bij het ziekenhuis kan stoppen. (Pag. (Pag. 3). brandweer in handen van één brandweercom- sportcomplex Krayestein. (Pag. 7). 2). njandant te geven. (Pag. 3). DONDERDAG 11 JANUARI 1990 146ste jaargang Nr. 24674 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Lichaamsoefeningen zijn wel niet het enige, maar toch wellicht het krachtigste middel om te kunnen willen. Bellaart Spruyt DORDRECHT - De afdeling ver keer van de rijkspolitie in het district Dordrecht past wel een heel bijzonde re werkwijze toe om snelheidsover treders te betrappen: radar-appara- tuur verstopt in onder meer een vuil container, zoals deze week gebeurt in Hendrik-Ido-Ambacht. Deze manier van controleren valt bij veel automo bilisten niet in goede aarde. MIDDELBURG - De provin cie Zeeland wil de komende ja ren proberen zo aantrekkelijk te worden dat jongeren niet langer hun biezen pakken om elders hun heil te zoeken. Uit breiding van het beroepson derwijs en meer werkgelegen heid moeten hun vruchten afwerpen. Ook een bedrijfster rein voor technologisch hoog ontwikkelde industrie is een wens van de provincie. Ook moet geprobeerd worden meer ouderen naar de provincie te trekken. Dat staat in de door Gedepu teerde Staten gepresenteerde uitwerking van de strategische verkenning onder de noemer Zeeland aan zet waarin verder wordt gekeken dan het politie ke collegeprogramma voor vier jaar. Het sluit aan bij het be leid dat ernaar streeft dat de bevolking niet achteruitloopt, dat de provincie met behoud van eigen gezicht wil ontwik kelen vanuit het credo „groen en schoon tussen verstedelij king" en dat het economisch beleid naar de regio wil bren gen. De bouw van een vaste Wes- terschelde-oeververbinding blijft hoog bovenaan het ver langlijstje van gs staan. De no ta noemt verder een aantal pro jecten die van de grond moeten komen: een Zeeuws (water)- sportcentrum, toeristische dag- attracties in de educatieve sfeer, de kuststrook als 'Zee land-boulevard', een museum voor hedendaagse Zeeuwse kunst, een aanzienlijke uit breiding van het (toeristisch) fietspadennet en de opzet van een korps natuurgidsen om de recreatiedruk op waardevol landschap in goede banen te leiden. Op korte termijn wordt ge schat dat dit alles de provincie ruim elf miljoen gulden gaat kosten. Daarbij wordt gesteld dat de kosten van ieder voorge steld project niet geheel of voor het grootste deel van de provin cie moeten komen. De provin cie zal vooral stimulerend en coördinerend optreden. Kunstgras van vitaal belang voor jubilerende hoekeyvereniging ZIERIKZEE - Het lijkt erop dat de toekomst van hockey verenigingen die (nog) niet over kunstgras beschikken op zijn minst twijfelachtig is. Een weinig opbeurend toe komstbeeld voor de Hockeyclub Schouwen-Duiveland (HSD) die het als enige Zeeuwse club nog zonder kunstgras moet stellen. Een dermate zorgelijke situatie die voor het bestuur van de jubilerende vereniging aanleiding is geweest tot het opstellen van een Kunstgrasnota, die dinsdag in de Vierschaar door HSD-voorzitter L. Noordhoek en penningmeester J. Koeman aan b en w van Zierikzee is aangeboden. Het Zierikzeese college nam de nota in ontvangst. (Foto: Joop van Houdt). Kunstgras is geen luxe-investering ten behoeve van sportievelingen die een afkeer van modderkluiten en - kuiten hebben maar een zaak van le vensbelang voor de Schouwen- Duivelandse hockeyvereneniging, die dit jaar precies vijfentwintig jaar bestaat. Als enige vereniging in het Zeeuwse moeten de HSD-ers hun sport nog op een puur natuur- gras veld beoefenen. En daarmee loopt HSD in het rayon Zuid-west, waar 87,5% van de hockey verenigingen over een kunstmat beschikt niet al leen achter maar lijkt ook het voort bestaan van de club in het gedrang te komen. Verwacht wordt immers dat de Koninklijke Nederlandse Hockey- bond binnen twee jaar zal besluiten dat wedstrijden van standaardteams en jeugdteams in de sterke klasse al leen nog op kunstgras mogen worden gespeeld. Daarnaast boet de vereni ging ook aan aantrekkingskracht in Op korte termijn overleg met mosselvissers BRUINISSE - Het college van b en w vanm Bruinisse wil het ruimtegebrek in de Bruse vissershaven zo snel mogelijk oplossen. Het is de bedoeling dat er op korte ter mijn een gesprek komt tussen college en mosselvissers. Dat bleek tijdens de behande ling van de begroting voor 1990 van de gemeente. „We moeten tot een oplossing' ko men", benadrukte wethouder M. J. van de Velde. Op dit moment liggen er nog geen concrete voorstellen om tot oplossing van de ruimteproblemen te komen. dat het ontwikkelen van een gemeen telijk milieubeleidsplan in de ogen van het college niet tot de taak van de gemeente behoort. „Dat hoort onder de paraplu van de reinigingsdienst. Maar een bepaalde integratie is na tuurlijk altijd mogelijk", aldus Van Liere. Hij kwam daarmee nog het dichtst in de buurt van het CDA dat de suggestie deed om te komen tot een intergemeentelijk milieubeleids plan. Containers Op de suggestie van de kant van het CDA om niet alleen de buitendijkse bedrijven, maar ook de bedrijven die zich gevestigd hebben op het indus trieterrein, containers voor chemisch afval te verstrekken ging het college verder niet in. „Het college is van me ning dat dat geen taak voor de ge meente is", aldus loco-burgemeester Van Liere. voor met name jeugdleden. Het met plezier hockeyen houdt bij hen vooral verband met de wedstrijdresultaten en deze worden door het ontbreken van kunstgras negatief beinvloed daar de tegenpartij meestal wél over die ervaring beschikt. Dit alles heeft invloed op het ledental en indirect ook op de toekomst van de vereni ging- Nota Deze onbevredigende situatie is voor het bestuur van HSD aanleiding geweest om alle aspecten rond deze kunstgrasproblematiek eens op een rijtje te zetten en te verwerken in een duidelijke en vooral ook leesbare no ta, waaruit blijkt dat de aanleg van een kunstgrasveld weliswaar een aanzienlijke investering vraagt, maar op wat langere termijn voorde liger is dan natuurgras. Deze nota moet als uitgangspunt dienen voor de discussie van het HSD-bestuur met het gemeentebe stuur van Zierikzee over de moge lijkheden van een kunstgrasveld in Zierikzee. Een discussie die volgens burgemeester mr J. J. P. M. Assel- bergs nog niet op korte termijn tot een oplossing zal leiden omdat er noch in de begroting noch in het Meerjarenperspectief rekening met de aanleg van een kunstgrasveld is gehouden. Wel zal deze nota ter spra ke komen in een van de vergaderin gen van de sportcommissie. In de nota die behalve voor b en w ook bestemd is voor de leden van de commisie sport en de Zierikzeese raadsfracties worden verschillende pluspunten zowel sportief (veiliger en beter hockey) als economisch na der uitgewerkt. Economisch gezien blijkt een kunstgrasveld op wat lan gere termijn voordeliger te zijn door dat de onderhoudskosten aanzienlijk lager zijn en de intensiteit van het ge bruik aanmerkelijk hoger ligt. Voor een natuurgras veld wordt, zo blijkt uit de nota uitgegaan. van een ge bruik van 250 uur per jaar, terwijl een kunstgrasveld 2500 uur per jaar kan worden gebruikt. Bespeelbaar Hierdoor kunnen ook andere ver enigingen zoals bij voorbeeld de voet balvereniging en de korfbalclub hun voordeel doen met zo'n kunstgras veld. Te meer daar zo'n veld onder na genoeg al)e weersomstandigheden bespeelbaar is en zich gezien het ega le oppervlak goed leent voor het aan leren van bepaalde technieken. Onderhoud De aanleg van een kunstgrasveld is een kostbare aangelegenheid. In de HSD-nota wordt een bedrag van on geveer vijf ton (inclusief BTW) ge noemd. In dit bedrag is ook de „aan kleding" van het veld met doelen, hoekvlaggen, afrastering, oefenver lichting en een tegelpad buiten de omheining inbegrepen. Tégenover de ze vrij forse investering die van de ge meente wordt gevraagd staat echter een besparing op de onderhoudskos ten. Gemiddeld geeft de gemeente Zie rikzee per jaar zo'n elf mille uit voor het onderhoud van een hockeyveld. Voor HSD dat beschikt over twee hoc keyvelden en een oefenstrook moet de gemeente Zierikzee op bijna 27.000 gulden aan onderhoudskosten reke nen. De toestand van de velden vraagt gezien de zwre kleibodem en de te schrale bovenlaag echter om het intensiveren van de bezanding en het aanbrengen van een beregeningsin- stallatie ter voorkoming van het uit drogen van grasmat. Met dergelijke voorzieningen zal het jaarlijks onder houd de gemeente ruim 35 mille gaan bedragen (circa 15.000 per veld) Vijfduizend Het onderhoud van een kunstgras veld daarentegen bedraagt ongeveer vijfduizend gulden zodat jaarlijks vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot vrijdagavond: Weinig verandering Veel bewolking maar overwegend droog. Voornamelijk in het zuid oosten mogelijk enkele opklaringen. Temperaturen tussen rond 7 graden in het noordwesten en 4 graden in het zuidoosten van het land. Matige, langs de kust af en toe krachtige, wind uit zuidwest tot zuid. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 15 jan. Zaterdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 3 Zondag: Zonneschijn: 0% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Zonneschijn: 0% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 12 jan. Zon op 08.45, onder 16.52 Maan op 18.24, onder 09.38 Laatste Kwartier: 18 januari (22.17) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Onweer wordt het ko mende etmaal nog grotendeels be paald door een hogedrukgebied bo ven zuid- en midden-Europa. Het zwaartepunt van dit systeem met rus tig weer verplaatst zich het komende etmaal van Oost-Frankrijk naar het oostelijke deel van de Alpen. Gelijk tijdig verplaatst zich vrijdag een front via de Britse eilanden in onze richting. Dit front is weinig actief en kan ons land pas op zaterdag in de na nacht of vroege ochtend bereiken. Voor het zover is krijgen wij te ma ken met een matige, langs de kust af en toe krachtige wind uit zuidwest tot zuid. Hiermee stroomt de komen de 24 uur lucht uit Frankrijk via Bel gië naar ons land. Deze lucht is vrij zacht maar het alleronderste laagje van deze lucht van zo'n 400 meter dik te is echter minder zacht. Dit dunne wat koudere laagje bepaald het ko mende etmaal bij ons de tempera tuur. Bij een komende etmaal tussen de 7 graden langs de kust en rond 5 graden in het zuidoosten. Advertentie CLub Escolette, My Way. en we hebben nog veel meer reisburo M van Vr oeveren DAM lZIEftlKZEE.01110- IS036 In haar algemene beschouwingen op de begroting doet de fractie Lijst van de Velde de suggestie om te be zien wat de mogelijkheden in deze zijn van vluchthaven en werkhaven. In een eerste reactie liet het college echter al weten niets te zien in deze suggestie. Raadslid A. J. Bal wierp tijdens de begrotingsvergadering de volgende vraag op: „Wat denkt het college dan te gaan doen". SGP/RPF-woordvoerder L. J. van den Bos ging ook in op de problema tiek. Hij pleitte voor uitbreiding van de vissershaven. „De vissersschepen horen thuis in de vissershaven. Dat is karakteristiek voor Bruinisse", aldus Van den Bos. Algemeen Belang-woordvoerdcr M. C. Maaskant-Okkerse brak een lans voor de suggestie van Lijst van de Velde. Wethouder Van de Velde reageerde op de opmerkingen uit de fracties met de nuchtere mededeling dat uit breiding van de vissershaven simpel- Wethouder AL J. van de Velde: ..Op korte termijn praten met mosselvis sers". weg onmogelijk is. „Uitbreiden met damwanden. Man dat kost kapitalen, dan gaat de gemeente failliet". Het college hoopt in de loop van 1990 met een concreet voorstel naar de raad te kunnen komen. Milieu Ruime aandacht tijdens de begro tingsvergadering ook voor het mi lieu. De fractie Algemeen Belang kwam bij monde van M. C. Maaskan- Okkerse nog eens terug op het in haar algemene beschouwingen gelanceer de plan voor het realiseren van een gemeentelijk milieubeleidsplan. „Het is geen gemakkelijke zaak, maar wij willen toch graag ons eigen milieubeleidsplan ontwikkelen", stelde Maaskant. Zij tekende daarbij aan dat in deze samenwerking met andere gemeenten en de reinigings dienst gezocht dient te worden. Vriendelijk doch zeer beslist stelde loco-burgemeester Van Liere daarop gratis paraplu voorde nieuwe abonnee naar keuze bordeaux geel/zwarl en neem een abonnement op dé krant van Schouwen-Duiveland. Advertentie Maandag Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. De ingevulde en ondertekende bon, mei wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop. zonder postzegel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, abonnementen administratie. Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. LET OP!! De nieuwe abonnee mag de afgelopen 3 maanden geen abonnee zijn geweest idé krant tan sdmmn duitland! Ste. JA, WIJ HOUDEN HET DROOG DEZE WINTER Noteer ons voor een kwartaalabonnement met Ingang van heden 43,50 per kwartaal) Een wettig betaalmiddel, bank- ot girocheque, met daar op het verschuldigde bedrag I 4350. hebben wij bij gesloten. Stuur ons de paraplu geel/zwart met de kleuren bordeaux 0ON Naam Adres Plaats Postcode Telefoon

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1