Financiële kant tweede sporthal in commissie Sloop garage in volle gang Geen golfbaan aan de Hogezoom Bewaerschole verwelkomde in 1989 14.000 belangstellenden Inbraken in auto's Regionale brandweer wedstrijden dit jaar in Midden- schouwen „Cursussen op maat "maken aanpassing regeling gewenst tot 50% bij deurloo Commissie vergadering Westersehouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 8 januari 1990 Nr. 24072 3 WÊÊKHÊÊSÊÊM ZIERIKZEE - Zo op het eerste geziekt ziet het pand aan de Lange Nobelstraat er nog vrij ongeschonden uit. Maar wie een'brutale blik naar binnen werpt ziet dat de slopers bepaald niet stil hebben gezeten. Het dak is reeds verdwenen en waar eens auto's stonden ligt nu puin en hout. Het pand wordt grondig verbouwd. Het is de bedoeling dat rond juli de deuren van het pand weer open gaan en dan toegang verschaffen tot een nieuwe AH-vestiging in Zierikzee. Een winkel met een vloeroppervlak dat maar liefst ruim twee keer zo groot is dan het vloeroppervlak van de huidige AH-vestiging aan het Havenplein. De voorgevel van het pand aan de Lange Nobelstraat blijft, als zijnde beeldbepalend, gehandhaafd. ZIERIKZEE - De kosten die de uitbreiding van Onder dak met een tweede hal met zich meebrengt komt don derdag II januari tijdens de vergadering van de commis sie financiën aan de orde. Deze Zierikzeese commissie vergadert vanaf 19.30 uur in het Stadhuis. miljoen gulden dat de gemeenteraad eerder in '89 beschikbaar heeft ge steld moet met 1,1 ton worden ver hoogd. Dit geld zal uit de reserve voor de restauratie van deze kademu ren worden gehaald. Eerder reeds stond dit punt op de agenda van de commissie financiën. Wegens onvoldoende gegevens over de financiële onderbouwing van deze uitbreidingsoperatie werd de kwestie toen opgeschort. Het verzoek van de Stichting Sportcentrum Schouwen- Duiveland aan de gemeente komt er op neer dat deze een eenmalige bij drage van 1,5 ton zou moeten geven. Daarnaast zou de gemeente de grond naast het bestaande complex tegen het symbolische bedrag van één gul den over moeten doen aan de stich ting. Hoe de commissie over dit ver zoek denkt blijkt donderdagavond. Eveneens ter sprake komen de fi nanciële gevolgen van de taakuitbrei ding van de indicatiecommissie voor de bejaardenoorden en verpleegin richtingen. Sinds het besluit indica- tie-advisering bejaardenoorden en verpleeginrichtingen van kracht is beperkt de taak van deze commissie zich niet langer tot het indiceren van personen voor opname in een bejaar dentehuis maar behoort ook de opna- GRONINGEN - Dr. P. S. Zwart (44) is aan de Rijksuniversiteit van Gro ningen benoemd tot de eerste Neder landse hoogleraar midden- en klein bedrijf. Het betreft een bijzondere leerstoel in de faculteit der economi sche wetenschappen die is ingesteld door een stichting, opgericht door de Commerciële Club Groningen. KERKWERVE - De regiona le brandweerwedstrijden wor den dit jaar gehouden in de ge meente Middenschouwen. Dat maakte brandweercomman dant J. M. van Langeraad van de Middenschouwse brand weer bekend op een brand weerbijeenkomst in 't Zuuden- de in Kerkwerve. Tijdens de bijeenkomst in het dorpshuis werden diplo ma's en certicicaten uitgereikt aan een aantal brandweerman nen van het korps Midden- schouwen. Tevens werden jubi larissen C. P. Hart (25 jaar lid) en J. A. Hart (20 jaar lid) in het zonnetje gezet. Vorig jaar wer den de regionale brandweer- wedstrijden gehouden in Oos- terland. Wanneer in 1990 deze wedstrijden worden gehouden is nog niet bekend. Naast regulier onderwijs ook contractactiviteiten ZIERIKZEE - Naast het verzorgen van regulier onder wijs kan de Zeeuwse dag- en avondscholengemeenschap dankzij een wijziging van de wet op het voortgezet on derwijs in de toekomst ook contractactiviteiten gaan verzorgen. Die op komst zipnde wetswijziging maakt het bijstellen van de gemeenschappelijke regeling noodza kelijk. Hierover buigt de commissie onderwijs van de ge meente Zierikzee zich tijdens haar vergadering van maandag 15 januari. Deze vergadering wordt gehouden in het Stadhuis (commissiekamer) en begint om 20.00 uur. De wijziging van de wet op het voortgezet onderwijs komt erop neer dat er aan een onderwijsinstelling cursussen kunnen worden gegeven die niet in aanmerking komen voor een rijks vergoeding. Te denken valt hierbij aan functiegerichte cursus sen, conversatielessen en het ontwik kelen van computerprogramma's. Ook kunnen in de toekomst werk zaamheden voor eigen rekening wor den verricht. Voorwaarde hierbij is dat deze cursussen en werkzaamhe den verband houden met het soort on derwijs dat aan de school wordt gege ven en reguliere onderwijsactivitei ten niet hinderen. Kostendekkend Uitgangspunt bij dit alles is dat de ze contractactiviteiten kostendek kend zullen zijn zodat de gemeenten in de toekomst niet met hógere kos- ten zullen worden geconfronteerd. Dergelijke contractactiviteiten zijn in de praktijk gegroeid en kunnen door een bijstelling van de bestaande gemeenschappelijke regeling worden geformaliseerd. Hoe de commissie daarover denkt blijkt maandag 15 ja nuari. Videorecorder Een ander punt dat tijdens deze vergadering aan de orde komt is de aanschaf van een videorecorder voor de Roomskatholieke basisschool Sint Willibrordus. Nu 't Kofschip begin '87 door toedoen van de PvdA groen licht kreeg om zo'n apparaat aan te schaf fen willen b en w omwille van het ge lijkstellingsprincipe ook het verzoek van de Willibrordusschool honore- me in verpleegtehuizen tot het taken pakket van deze indicatiecommissie. Dit komt erop neer dat er in de prak tijk aanzienlijk meer adviezen gege ven zullen worden, waarbij gedacht wordt aan 220 adviezen per jaar. In de gemeentebegroting voor 1990 is hiermee nog geen rekening gehou den zodat een bijstelling van 6802,- gewenst is. Voorts komen ook de financiële consequenties van de opknapbeurt van de Engelse kade ,en de Vissers- dijk aan de orde. Het bedrag van 1,1 BURGH-HAAMSTEDE - In de nacht van zaterdag op zondag is in Burgh-Haamstede in twee auto's in gebroken. Beide auto's stonden geparkeerd aan 't Oude Vuur, bij de Strandweg, in Burgh-Haamstede. De dieven ver schaften zich toegang tot de auto van C. B. uit Bergen op Zoom door een ruit in te slaan. Vervolgens werd de radio-cassettespeler ontvreemd. Een schadebedrag is niet bekend. Ook de auto van H. C. uit Ter Vueren (België) werd het doelwit van dieven. Ook hier werd een raam ingeslagen. De dieven konden echter niets van hun gading vinden. Uit de auto wordt niets vermist. Advertentie Tegelijkertijd vergadert maandag 15 januari ook de commissie sport. Deze commissie komt om 19.30 uur in de raadzaal van het Stadhuis bijeen om zich te beraden over het verzoek van de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland om anderhalve ton beschikbaar te stellen voor de bouw van een tweede sporthal bij Onderdak. BURGH-HAAMSTEDE - Het ont- werp-bestemmingsplan Duinpolder en het ontwerp-bestemmingsplan Rampweg. Dat zijn twee van de on derwerpen die worden besproken tij dens een openbare vergadering van de adviescommissie Ruimtelijke Or dening van dè gemeente Wester sehouwen. De vergadering wordt op dinsdag 16 januari gehouden in het gemeente huis te Haamstede en begint om 19.30 uur. Behalve over bovengenoemde ontwerpbestemmingsplannen zullen de commissieleden zich ook uitspre ken over het ontwerp voor een eerste herziening van het bestemmingsplan Noordwelle en een derde herziening van het bestemmingsplan Burgh. Ook het ontwerp bestemmingsplan Maireweg en de ontwerp-plankaart Lagezoom staan op de agenda. Verder buigt de adviescommissie zich over aanvragen van boeren, die een kam- peervoorziening bij hun bedrijf wil len. De commissieleden bekijken of dit landschappelijk ingepast kan worden. Tenslotte wordt het rapport Onderzoek marktsituatie voor de de tailhandel in Renesse besproken. Westerschouwens college van benw wil zich niet langer verweren bij Raad van State BURGH-HAAMSTEDE - Het college van burge meester en wethouders van Westersehouwen lijkt zich te hebben neergelegd bij het feit dat er geen golfbaan kan worden aangelegd aan de Hogezoom tussen Renesse en Haamstede. Tijdens de gemeenteraadsvergadering die maandag 15 januari wordt gehouden in het gemeentehuis te Haamstede stelt men aan de raadsle den voor niet langer verweer te voeren bij de Raad van State. Op 12 fe bruari aanstaande komen daar de diverse beroepen aan de orde, die door natuurorganisaties zijn ingesteld tegen de plannen van de stichting Golf om een golfbaan te realiseren aan de Hogezoom. Geen goedkeuring Het gemeentebestuur had de stichting daar toestemming voor gege ven. Maar uit de stukken die men van de week ontving van de adviseur van de raad van State is gebleken dat die de Raad van State zal voorstel len hieraan geen goedkeuring te geven. Als reden hiervoor noemt men de gevolgen die een golfbaan zou hebben voor het aangrenzende kwets bare natuurgebied. Het onvoldoende afwegen van de belangen van natuur- en landschapsbeleid en de beperkte ruimte die beschikbaar is voor een golfbaan. Verder vindt de adviseur dat de vraag of de Hogezoom het extra ver keer van en naar de golfbaan kan verdragen niet op overtuigende wijze Is beantwoord. En dat niet is gebleken dat het onmogelijk is om elders in de gemeente ruimte te vinden voor de aanleg van een golfbaan. Als een andere reden om af te zien van verweer voert het college van b en w aan dat het de vergunning op grond van artikel 12 van Natuurbe schermingswet die was afgegeven voor de aanleg van de golfbaan in middels al is vernietigd. Daardoor is aanleg van de golfbaan op de be treffende lokatie ai onmogelijk geworden". Procedure Het college stelt aan de raad voor in te stemmen met het starten van een procedure tot intrekking van de onderhavige bestemmingsplanher ziening en dat aan de Raad van State en het Zeeuwse college van gs te laten weten, ,,Het is dan aan de Raad van State om te beslissen of de be handeling van de beroepen nog wordt voortgezet". Het is aan de raadsle den om al dan niet akkoord te gaan met dit voorstel. De openbare verga dering, waarin dit wordt beslist is op maandag 15 januari in het gemeentehuis te Haamstede en begint om 19.30 uur. A. C. van der Klooster-Tim Sonsbeek: Bijzonder goed jaar geweest BURGH-HAAMSTEDE - „Het jaar 1989 is voor ons een bijzonder goed jaar geweest". Dat is de conclusie van A. C. van der Klooster-Van Sonsbeek, secretaresse van de Stichting Westersehouwen Kultureel, die nu al zes jaar exposities verzorgt in De Bewaerschole te Burgh- Haamstede. Men schat het aantal bezoekers over het af gelopen jaar op 14.000. Ook het aantal donateurs is tot grote vreugde van de Stichting gestegen tot 98. Zaterdag werd de eerste expositie in het nieuwe jaar, over het Ne derlandse reddingswezen, geopend door N. de Jonge, in specteur van de KZHMRS. denk dat dat het afgelopen jaar de meest populaire expositie is ge weest". Als ander hoogtepunt van het jaar 1989 noemt mevrouw Van der Kloos ter de expositie van sprookjesfigu ren. Ook weer een expositie waar jong en oud door geboeid werd, zo blijkt uit het relaas van mevrouw Van der Klooster. ,,Voor de expositie in de Kinderboekenweek was ook erg veel belangstelling, vooral van de kant van de scholen". In 1983 startte de Stichting Wester sehouwen Kultureel met het houden van exposities in De Bewaerschole. Sindsdien is het bezoekersaantal elk jaar weer gestegen. ,,In het begin was het even zoeken naar de juiste formu le, maar ik denk dat we die nu gevon den hebben", aldus mevrouw Van der Klooster. Balans Die formule bestaat eruit, dat steeds wordt gezocht naar de juiste balans tussen wat men omschrijft als Kunst met een grote K en exposities die een breed publiek aanspreken. Daarbij proberen de mensen van de stichting ook zo goed mogelijk in te spelen op het publiek dat zich in de zomermaanden in de Schouwse West hoek bevindt: de recreant. Een goed voorbeeld van een exposi tie, die niet alleen voor de ouders maar ook voor de kinderen van een gezin aantrekkelijk is betreft de ex positie van verzamel-objecten. ,,Ik Bestuurslid W. Haqk stelt dat de stichting het zonder de inzet van vrij willigers niet zou kunnen redden. ,,En we zijn ook veel dank verschul digd aan het streekarchivariaat. Hun hulp was voor ons erg belangrijk". Hack: ,,Ik zit nu drie jaar bij deze club en ik vind het ongekend dat een particulier initiatief zo goed draait". Mevrouw Van der Klooster vult aan: Niemand bij ons had gedacht dat het zo een grote vlucht zou nemen". Over de houding van de gemeente Westersehouwen niets dan lof van de kant van de stichting. De belangstelling van potentiële exposanten voor een plaatsje in De Bewaerschole is op het ogenblik zo groot dat men zich gedwongen zag een wachtlijst aan te leggen. Hoe het programma voor 1990 eruit gaat zien is op dit rhoment nog niet bekend. We nebben een speciale programma commissie en die is hard aan het werk", aldus mevrouw Van der Klooster. ,,We hopen het programma zeer binnenkort rond te hebben". Een tip van de sluier: er staat voor 1990 in ieder geval een project kunstzinnige vorming bp het programma. De expo sitie over het nederlandse reddings wezen is nog te zien tot en met 27 ja nuari. De Bewaerschole is maandag tot en met zaterdag open van 13.30 tot 16.30 uur. Warme zomer Dat de exposities in De Bewaer schole zoveel publiek trok is des te opmerkelijker als men bedenkt dat de zomer van 1989 een heel warme zo mer was. Weer dat eerder uitnodigt tot strandbezoek dan tot een bezoek aan een expositie. ,,Maar ook op die warme dagen was het heel druk", stelt A. van der Wielen, door de stich ting ingehuurd als beheerster van De Bewaerschole. De eerste expositie in het nieuwe jaar over het Nederlandse reddingswezen werd geopend door KZHMRS-inspecleur N. de Jonge (links), rechts A. Damman. (Foto: Joop van Houdt), Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofd-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3