Vrachtwagen in de sloot Minder voertuigen over Zeelandbrug Gemeenteraad bespreekt bouw brandweergarage DEURLOO B.V, Brommer tegen auto Veroordeelde gesnapt bij routine controle Oudste inwoner van Nederland overleden 50% Regio Dordrecht gaat klein chemisch afval aan huis ophalen Conflict over uitleen Rotterdamse havenwerkers nog niet opgelost WATERSTANDEN Aantal files vorig jaar met 5 procent gestegen Verkeers slachtoffer in Terneuzen t Vervolg van pagina 1 het plan. In bovengenoemd bedrag zijn de kosten voor de grond waarop de brandweergarage komt te staan niet meegerekend omdat die al eigen dom was van de gemeente Wester- schouwen. Het is de bedoeling om het grootste gedeelte van het geld dat no dig is voor de nieuwe brandweergara ge af te schrijven in 25 jaar. Het hele plan is voorbereid en ligt klaar. Tij dens de gemeenteraadsvergadering zal blijken of de gemeenteraad er mee akkoord kan gaan. De tweede eenheid van de brand weer Westerschouwen, het korps Re- nesse komt ook ter sprake tijdens de raadsvergadering. De raadsleden wordt gevraagd om 3.500 gulden ter beschikking te stellen omdat twee brandweermannen bereid zijn om het groot rijbewijs te gaan behalen. Dat is nodig omdat het aantal brand wachten met een groot rijbewijs in het korps Renesse sterk is teruggelo pen. Bijna 30.000 gulden is nodig om de accomodatie op sportpark Van Zuijen te Burgh weer in orde te maken. Dat komt omdat de dakbedekking op alle langsnaden van de dakbeplaten is af gescheurd en de boilers vervangen moeten worden. De raad moet beslis sen of men het geld beschikbaar wil stellen om bovengenoemde gebreken te verhelpen. De kosten voor de sportaccommodatie sv Renesse zijn wat minder groot: 4.400,- voor de vervanging van de cv-ketel. Subsidieverzoeken Ook komt tijdens de raadsvergade ring een aantal subsidieverzoeken aan de orde. Het college van b en w stelt voor om het subsidieverzoek van de werkgroep voor lesbische vrou wen Prima Donna af te wijzen. Prima Donna werd tot nu toe gesubsidieerd door het provinciaal bestuur, maar moet nu bij de Zeeuwse gemeenten ZIERIKZEE - Een auto en een brommer liepen schade op bij een aanrijding zaterdagavond in Zierik- zee. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De aanrijding deed zich voor toen bromfietsbestuurder J. W. B uit Zie- rikzee, rijdende op de brommer van P. R. uit Scharendijke, de macht over het stuur verloor en in de bocht van Lammermarkt naar Varremarkt on deruit ging. De brommer kwam tot stilstand tegen de aan de Varremarkt geparkeerd staande auto van P. K. uit Zierikzee. De auto raakte aan de voorzijde beschadigd. BRUINISSE - Bij een routinever keerscontrole afgelopen weekend werd door de politie een man uit Goes in hechtenis genomen. De man werd eerder veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf, maar had zich tot dusverre daaraan weten te onttrekken. De man werd in gesloten. De controle werd gehouden in de nacht van zondag op maandag. DORDRECHT - De oudste inwoner van Nederland, Jean Michael Reijs- kens, is zondag op 111-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de directie van bejaardencentrum Avondzon in Dor drecht vandaag, maandag, bekend gemaakt. Reijskens, geboren op 11 mei 1878 in het Belgische Genk, kwam als ne gentienjarige naar Nederland. Vanaf april 1976 verbleef hij in het Dordtse bejaardencentrum. De oudste inwoner is nu mevrouw Trijntje Jansma-Boskma uit Veen- woudsterwal in Friesland. Zij is op 3 februari 1882 geboren. De oudste man van Nederland is Cornelis Jansen, geboren op 22 fe bruari 1884. Hij verblijft in Huize Merefelt in Veldhoven. Advertentie tot bij deurloo aankloppen. Het college is van me ning dat de gemeente Westerschou wen geen directe raakvlakken heeft met de werkgroep. Wel positief is men ten aanzien van het subsidieverzoek van stichting De Koepel (Samenwerkingsverband van de Speel-O-theek, Onderling Sterk en de Federatie van Ouders en vrien den Geestelijk Gehandicapten op Schouwen-Duiveland). Het college stelt voor deze stichting in 1990 te steunen met ruim 490 gulden. Voor emancipatorische activiteiten van de Nederlandse Christelijke Vrouwen Bond wil men 85 gulden bijdragen en aan de stichting Zomeruniversiteit 500 gulden. Het college van b en w vindt het een goed idee om de gemeente 260 gulden te laten bijbetalen voor elke inwoner van Westerschouwen die deelneemt aan de cursus Natuur- en milieu educatief medewerker. Een cursus die wordt georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging Bevelanden en de Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland en die opleidt tot het di ploma Natuurgids. „Het is van groot belang dat in een tijd waain het mi lieu een hoge prioriteit heeft dergelij ke activiteiten worden georgani seerd", aldus de toelichting van het college van b en w. De discussie die over de diverse agendapunten ge voerd zal worden kan door iedere be langstellende vanaf de publieke tri bune worden gevolgd. De openbare raadsvergadering vindt plaats in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede op 15 januari om 19.30 uur. SEROOSKERKE - De trekker van een vrachtwagencombinatie van een transportbedrijf werd geheel vernield toen bestuurder M. K. uit Landgraaf de macht over het stuur verloor en met zijn combinatie ter hoogte van het tankstation in de sloot langs de provinciale weg terecht kwam. K. bleef ongedeerd. Het ongeval deed zich voor toen H. T. uit Iser- lohti (Did) na een tankbeurt de provinciale weg opreed in de richting van Burgh-Haamstede. K. moest met zijn vracht wagen vol in de remmen om niet achterop de personenauto, die nog niet op snelheid was, te botsen. De combinatie schaarde en K. kon niet meer voorkomen dat hij met zijn wagen van de weg afraakte. De vrachtwagen werd wegge sleept. VIANEN - In de regio Dordrecht, waar in totaal circa 500.000 mensen wonen, zal vier keer per jaar klein chemisch afval (KCA) huis-aan-huis worden opgehaald. Dat heeft een woordvoerder van de gemeente Via- nen meegdeeld. Daarnaast blijft het mogelijk dit soort afval bij de ge meentelijke depots af te leveren. Overal in Nederland is de hoeveel heid ingezameld KCA de afgelopen jaren fors toegenomen. Een gevolg hiervan was zelfs dat tot voor kort huishoudens meer KCA brachten dan kon worden opgeslagen. Met een on langs in dienst genomen tijdelijk de pot voor verfafval in Vlissingen is aan dit probleem een einde gekomen. De hoeveelheid ingezameld KCA (batterijen, verf, make-up en derge lijke) in de regio Dordrecht is de afge lopen drie jaar ongeveer verdrievou digd. Tot 220 ton in 1989. Naar schatting is echter een jaarlijkse in zameling van 800 ton mogelijk. Uit onderzoek blijkt dit dat het makke lijkst te verwezenlijken valt wanneer het klein chemisch afval wordt opge haald. De coördinatie van het ophalen is in handen van de Gevudo, de Ge meenschappelijke vuilverwerking Dordrecht. De KCA-ophaalauto zal zijn komst in de straten met een ge luidsinstallatie aankondigen. De be woners van de regio zijn van het pro ject op de hoogte gebracht. Advertentie Frituurwagen Snakkie Snek staat ie dere schooldag bij de scholen in Poortambacht in Zierikzee, a.s. dons dag 9 januari voor de eerste keer op het parkeerterrein Scheldestraat van 11.30-13.30 uur. Vernieuwde openingstijden: Ma 11.30-13.30 uur Poortambacht Di 11.30-13.30 uurPoortambacht Wo 11.30-13.30 uur Poortambacht 17.00-23.00 uur Dreischor Do 11.30-13.30 uur Poortambacht 17.0-23.00 uur Noordgouwe Vr 11.30-13.30 uur Poortambacht 17.00-24.00 uur Haamstede Za 12.00-23.00 uur Malta, Zierikzee Zo 12.00-22.00 uur Malta, Zierikzee Tot ziens bij de rood-witte snackwagen j Snakkie Snek. AMSTERDAM - Het conflict tus sen de directie en de ondernemings raad van de SHB, de arbeidspool in de Rotterdamse haven, over het uitle nen van Rotterdamse havenwerkers ten behoeve van de cacao-piek in de haven van Amsterdam is nog niet op gelost. De ondernemingskamer van het Gerechtshof in Amsterdam heeft geweigerd een voorlopige voorzie ning te geven, waar de onderne mingsraad van de SHB om had ge vraagd. De ondernemingskamer zal nu op 15 februari schriftelijk vonnis wijzen. De OR van de SHB vindt dat de di rectie van de arbeidspool ten onrech te een negatief advies naast zich heeft neergelegd en doorgaat met het uitle nen van havenwerkers die in Amster dam worden ingezet bij het lossen van schepen met cacaobonen die tus sen november en mei de hoofdstad aandoen. De advocaat van de onder nemingsraad voerde bij de behande ling van de zaak aan, dat als gevolg hiervan de SHB niet aan de vraag van Rotterdamse havenbedrijven kan voldoen. Het gevolg hiervan is, dat bij Rot terdamse havenbedrijven koppelba zen worden ingeschakeld. Bovendien zou als gevolg van de uitleen aan Am sterdam in de Rotterdamse haven overmatig moeten worden overge werkt en kunnen de SHB-ers hun snipperdagen niet opmaken. Volgens de SHB-dire.ctie is de uit leen aan Amsterdam juist bedoeld om de leegloop binnen de pool, vorig jaar ongeveer tien procent, te bestrij den. Bovendien, zo voerde de raads man van de SHB aan, wordt er in Amsterdam op vrijwillige basis ge werkt. In die situatie komt binnen kort verandering nu het masterplan voor de Rotterdamse haven door de leden van de vervoersbonden is goed gekeurd. Volgens dit plan is het mo gelijk personeel van de arbeidspool te verplichten in andere havens aan het werk te gaan. Inmiddels heeft de SHB de garantie afgegeven dat in ja nuari en februari dagelijks dertig SHB-ers in de Amsterdamse haven komen werken. GRONINGEN - Bijna 150.000 stu denten en ex-studenten hebben bij de Informatiseringsbank in Groningen gebruik gemaakt van de mogelijk heid om hun studieschuld met kor ting ineens af te lossen. Dat heeft een bedrag van 712 miljoen gulden opge leverd. Aanzienlijk meer dan de 585 miljoen gulden waar de Informatise ringsbank naar streefde. Dit is door een woordvoerder van de Informati seringsbank bekendgemaakt. UTRECHT - De Vereniging van Ne derlandse Bejaardenoorden (VNB) heeft samen met het Landelijk Over leg Bewonerscommissies Bejaarden tehuizen en de ouderenorganisatie COSBO een regeling opgesteld, die als voorbeeld kan dienen voor inter ne klachtenprocedures in verzor gingstehuizen. Met het model willen de organisaties de rechtspositie van de bewoners van de tehuizen verbete ren. ARNHEM - De gemeente Arnhem - proefgemeènte voor het rijksbeleid voor openbaar vervoer - wil voor het jaar 2000 een zogenoemde zweeftram in de gemeente hebben. Het is niet de bedoeling dat dit vervoermiddel, dat op vier meter boven de grond zou moeten rijden, de diesel- en trolley bussen gaat vervangen. De zweef tram zou een razendsnelle aanvulling daarop moeten zijn. Dat heeft de Arn hemse wethouder M. van Meurs be kendgemaakt. In 1989 duizend voertuigen minder dan in 1988 ZIERIKZEE - In 1989 zijn precies duizend voertuigen minder over de Zeelandbrug gereden dan in het jaar daarvoor; 1988. In totaal passeerden in het afgelopen jaar 2.051.616 auto's en motoren de tolhuisjes bij de Zee landbrug. Evenals in 1988 kwamen de totopbrengsten uit op zes miljoen gulden. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Bruinisse Wemeldinge Datum 9 januari 9 januari 9 januari 9 januari Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 01.20 143 07.20 *-127 13.45 152 19.55 -139 12.15 154 06.20 -123 18.45 -137 01.15 153 07.25 -136 13.35 160 19.55 -148 01.25 163 07.30 -141 13.55 173 20.05 -153 Springtij: 13 januari Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 In 1988 reden 2.052.617 voertuigen over de Zeelandbrug. Dat houdt in dat 1989 een lichte daling (0,05 pro cent) van het verkeersaanbod geeft te zien. Volgens de eigenaar van de brug, het provinciaal bestuur van Zeeland, werd de daling veroorzaakt doordat minder lichte vrachtauto's en zware vrachtauto's de brug overre den. De hoeveelheden liepen terug met respectievelijk 2.83 en twee pro cent. Meer personenauto's In tegenstelling tot deze cijfers is de hoeveelheid personenauto's, die de brug overreed gegroeid. In 1989 reden 1.765.895 personenauto's over de brug. een stijging van 0,11 procent ten opzichte van 1988. Ook motoren en scooters en lijndienst-bussen reden vaker over de brug in 1989. In totaal 17.576 motoren en scooters en 24.582 keer een lijndienst-bus wat neerkomt op een stijging van respectievelijk 20.08 procent en 0,62 procent» De weektop voor personenauto's lag vorig jaar in de derde week van augustus toen bijna 47.000 personen auto's de brug passeerden. In 1988 viel de weektop in de tweede weck van augustus toen bijna 19.000 perso nenauto's over de Zeelandbrug re den. DEN HAAG - De begeleidingscom missie reorganisatie Rijkspolitie te Water gaat akkoord met het rapport Geerts over de tweede fase van de re organisatie van dit politie-onderdeel. De commissie heeft dit het ministerie van justitie in een advies laten weten, zo meldt dit ministerie. ZIERIKZEE - Het aantal files be droeg vorig jaar 5703, tegen 5411 in 1988. Dat is een stijging van vijf pro cent. De opstoppingen duurden ook langer dan het jaar ervoor. Vooral rond Amsterdam en Rotterdam na men de files toe. Dit blijkt uit een jaaroverzicht van de Dienst Ver keerskunde van Rijkswaterstaat. Het is gebaseerd op gegevens van de Algemene Verkeersdienst in Drie bergen. De Dienst Verkeerskunde heeft een top 20 van files samengesteld over 1989. Deze werd in 1989, net als het jaar ervoor, aangevoerd door de Rijksweg A8 bij de Coentunnel. Daar stonden vorig jaar richting Amster dam 251 files (een stijging van 6 pro cent). Met een gemiddelde lengte van 4,53 kilometer en een gemiddelde duur van 147 minuten. Richting Zaan dam stonden voor de Coentunnel 285 files (16 procent meer dan het jaar er voor), die gemiddeld 3,85 kilometer lang waren en 144 minuten duurden. Ook het aantal files bij de Van Brienenoordbrug nam zowel in de richting van Dordrecht als van Rot terdam toe, respectievelijk met 25 en 5 procent. „Toppers" waren verder de Velsertunnel en de Lekbrug bij Vi- anen. Op de Gaasperdammerweg rich ting Haarlem daalde het aantal files van 130 naar 88 (32 procent). Een da ling (van 13 procent) deed zich ook voor op de Utrechtsebaan, richting Den Haag. De meeste files traden vorig jaar op op woensdagen (1158), gevolgd door de dinsdag (1139), de maandag (1123), de donderdag (1115), de vrijdag (1024). Op zaterdagen kwamen in totaal 125 files voor en op zondagen 123. TERNEUZEN - De 19-jarige brom fietser M. Wiemes uit Terneuzen is zondagavond door een verkeersonge val in zijn woonplaats om het leven gekomen, aldus de politie. De bromfietser verleende volgens de politie op een kruispunt geen voorrang aan een personenauto, waarna een botsing volgde. Na eerstc- hulpverlening door een arts werd het slachtoffer per ambulance overge bracht naar het streekziekenhuis De Honte, waar hij aan zijn verwondin gen bezweek. Tot en met zondag 14 januari Ouddorp Expositie werk Ad en Tfessa Braat. Bezoekerscentrum Grevelingen, De Punt, Ouddorp (van Natuur- en re creatieschap de Grevelingen). Dage lijks van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met 27 januari Burgh-Haamstede Expositie Bewaerschola Het Neder landse Reddingwezen. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Maandag 8 januari Zierikzee Commissievergadering ruimtelijke ordening, industrie, recreatie en toe risme in stadhuis. 19.30 uur. Dinsdag 9 januari Zierikzee Commissievergadering publieke wer ken in stadhuis. 17.00 uur. Vergadering Vereniging van Oud leerlingen tuinbouwwintercursussen in Huis van Nassau. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Nieuwjaarsreceptie Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen. De Schut- se. 14.00 uur. Informatie- en kennismakingsavond nieuwe inwoners. Gemeentehuis. 19.30 uur. Informatie-avond van Werkhonden Vereniging Schouwen-Duiveland in vroegere veilinghal. 19.30 uur. Donderdag 11 januari Zierikzee Commissievergadering financiën in stadhuis. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Informatie- en kennismakingsavond nieuwe inwoners. Gemeentehuis. 19.30 uur. Ouwerkerk Vergadering Eendracht Bindt en Al ler Belang in dorpshuis. 19.30 uur. Vrijdag 12 januari Zierikzee Optreden poppentheater Stuffed Puppet in Jongerencentrum Brogum. 20.00 uur. Concert trio Divertimento. Vier schaar stadhuis. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Nacht van Haamstede, Bridgekring '68 in De Schutse. 21.00 uur. Deelne mers aanwezig 20.45 uur. Brouwershaven Afscheidsreceptie brandweerlieden Smalheer en Van der Weèle in Ibn- nenmagazijn. 16.30-18.00 uur. Maandag 15 januari Zierikzee Commissievergadering sport in stad huis. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeenteraadsvergadering. Ge meentehuis. 19.30 uur. Dinsdag 16 januari Burgh-Haamstede Adviescommissie ro. Gemeentehuis. 19.30 uur. Zaterdag 20 januari Zierikzee Optreden van De Berini's in Jonge rencentrum Brogum. 22.30 uur. Brouwershaven Jaarlijkse uitvoering muziekvereni ging Apollo in het Tbnnenmagazijn. 19.30 uur. Vrijdag 26 januari Bruinisse Presentatie nieuwe bussen ZWN in restaurant Grevelingen. 14.30 uur. Zaterdag 27 januari Zierikzee Concert Ars Musica in de Vierschaar in het stadhuis. Aanvang 20.00 uur. Concert Case Crossband the Screw drivers. 22.30 uur. Dinsdag 30 januari Burgh-Haamstede Causerie met dia's reis naar Spitsber gen door L. Meerman. De Schutse 20.00 uur. Zaterdag 3 februari Zierikzee Concert Jump! Dickie Jump in Jonge rencentrum Brogum. 22.30 uur. Zaterdag 17 februari Zierikzee Concert Julya Lo'ko Band in Jonge rencentrum Brogum. 22.30 uur. Bruinisse Indoordressuur opgave voor 27 janua ri 01870-6704. In manege De Korenzol der. Zaterdag 10 maart Zierikzee Concert Ars Musica in Foyer Mondra- gon. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 21 april Zierikzee Concert Ars Musica in de Willibror- duskerk. Aanvang 20.30 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2