f 'Ik hoop dat jullie nog lang bij ons korps zullen blijven' 'Als je zo oud wordt kun je elkaar steeds minder missen' Volgende week beslissing over bouw van nieuwe brandweergarage r DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bermbrandje WA> Wh P Bitr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE In de sloot Golfbaan Ruilbeurs Schietbaan Een vrachtwagen raakte door een onfor- De golfbaan aan de Hogezoom te Haamstede Ruim zeshonderd mensen bezochten naar In Nieuwerkerk wordt momenteel hard gewerkt tuinlijke manoeuvre vrijdag in de sloot bij kan nu ook wat het gemeentebestuur betreft schatting de modelspoorruilbeurs in Brouwers- aan een van Zeeland's modernste schietba- Serooskerke. (Pag. 2). wegblijven. (Pag. 3). haven. (Pag. 4). nen. (Pag. 7). MAANDAG 8 JANUARI 1990 146ste jaargang Nr. 24672 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Scheiden doet lijden. Gezegde F Advertentie RONDREIS ISRAËL/EGYPTE OF TURKTE? We spreken géén Arabisch, maar verder \x reisbura tfSfö van oeveren DAM 3. ZIERIKZEE, 01110-I5O36 'Op naar de 25'. Ik stel vast dat u nu aardig op weg bent", aldus Den Boer. Hij omschreef Hart als een man van weinig woorden. „Iemand die weet wat hem te doen staat, iemand die trouw en actief binnen het korps is. U was al die jaren als brandweer man actief vanuit het ouderlijk huis en zodoende waren ook uw ouders bij het uitvoeren van uw vrijwilligers werk betrokken. Daar past een woord van waardering". Toekomst Den Boer wijdde tot slot enige woorden aan de goede voornemens van de gemeente voor 1990. „De brandweerbegroting 1990 is vrijwel integraal overgenomen, dat wil onder meer zeggen dat voor de instructie een televisietoestel plus video-appa- ratuur aangeschaft kan worden', al dus Den Boer. Ook ging hij in op het uitstel voor wat betreft de aanschaf van een nieuwe brandweerauto voor Scharendijke. „Op de meerjarenbe groting is 1991 een bedrag geraamd van 300.000,-. Een forse investering. Het zal u dan ook niet verbazen dat wij in het licht van de financiële posi tie van onze gemeente in dezen stre ven naar doelmatigheid en efficien cy". Van Langeraad gaf in zijn toe spraak tot de jubilarissen, na enige strubbelingen met de microfoon en onverhoeds de kop opstekende mu ziek, allereerst een kort overzicht van de wederwaardigheden van het Mid- denschouwse brandweer. Het korps rukte in het afgelopen jaar elf keer uit. Hulpverlening „Daar waren trouwens maar een paar brandjes bij", aldus Van Lange raad. „Verder ging het om hulpverle ning". Hij memoreerde in zijn toe spraak verder de grote oefeningen waar het korps in 1989 aan meedeed. „We hebben samen met de reddings boot van Snepvangers en de helicop ter van Prince geoefend. Tb land, ter zee en in de lucht". Kort ging Van Langeraad in op de wedstrijden waar het korps met twee ploegen aan mee heeft gedaan in 1989. „Middensehouwen II had suc ces bij de regionale brandweerwed strijden in Oosterland. Maar bij de landelijk wedstrijden in Alblasser- dam zijn we gigantisch op onze kin gegaan". Heel kort stipt de brandweercom mandant de wensen van het korps aan. „We hadden in '90 graag een nieuwe brandweerwagen in gebruik genomen, maar dat is uitgesteld". Wel in zijn nopjes bleek Van Langeraad met de oprichting in 1989 van de brandweervereniging. „De korpsen van Kerkwerve en Scharendijke wer den in 1985 samengevoegd tot het korps Middensehouwen en nu zitten we dan ook via de brandweervereni ging bij elkaar". Verwachting t/m vrijdag 12 jan.: Woensdag: Zonneschijn: 10%. Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuid 4 Donderdag: Zonneschijn: 0% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Zonneschijn: 0% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuid 5 ZON- EN MAANSTANDEN 9 jan. Zon op 08.46, onder 16.48 Maan op 14.28, onder 07.41 Volle Maan: 11 jan. (05.57) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Onder invloed van een zeer actieve Oceaandepressie, die in de richting van IJsland koerst wordt vrij zachte en vochtige lucht naar on ze omgeving gevoerd. Hierdoor ko men zowel komende nacht als morgen overdag de temperaturen enkele gra den boven de normale waarden voor de tijd van het jaar te liggen, deze zijn ongeveer 0 en 4 graden. Vannacht passeert eerst nog een zwakke rug van hogedruk die voor enkele opklaringen kan zorgen. Dit houdt dan tevens in dat in de vochtige lucht enkele mistbanken kunnen ont staan. Overdag komt het front van de depressie in de buurt maar erg actief is het dan niet meer. Er komen wol kenvelden voor en het blijft vrijwel overal droog. Ook na morgen blijven Oceaande pressies voor aanvoer van vrij zachte lucht zorgen. Kennis en vaardigheid Burgemeester W. den Boer van Mid densehouwen benadrukte in zijn toe spraak dat van een vrijwillig brand weerman vandaag de dag veel geëist wordt. „Het blussen van een brand is niet meer alleen het op de vuurhaard richten van een straalpijp tot het be vel 'brand meester' gegeven kan wor den. U moet terdege weten waar u zich bevindt, welke risicofactoren aanwezig zijn, onder andere in de vorm van gevaarlijke stoffen, en hoe in de gegeven situatie te handelen". „Dat u bereid bent om zich daar- BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Westerschou- wen, die volgende week maandag 15 januari wordt gehouden in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede, wordt de definitieve beslissing genomen over de bouw van een nieu we brandweergarage. Een gebouw dat nodig is voor de stalling van de brandweerauto van het korps Burgh-Haamstede van de Westerschouwse brandweer. De totale kosten voor het realiseren van de brandweergarage zijn geraamd op bijna 720.000 gulden. Het nieuwe gebouw zou op het in dustrieterrein langs de Krayestein- weg te Haamstede komen te staan. In het ontwerp is behalve met de stal ling van de brandweerauto ook reke ning gehouden met de stalling van een ambulance. En zelfs met de stal ling van twee ambulances als daar aan in de toekomst behoefte zou zijn. Minimum Hoewel de kosten zijn begroot op bijna drie-kwart miljoen, stelt men in de stukken voor de gemeente raadsvergadering dat de kosten tot een minimum zijn teruggebracht door een versoberde uitvoering van vervolg pagina 2 NIEUW-HAAMSTEDE - Bij een bermbrandje vrijdag- verbrandde zo'n honderd vierkante meter duin begroeiing langs de klaproosweg. De eenheid Haamstede van de brandweer bestreed de brand met één hoge drukstraal. Door haar snelle op treden bleef de schade beperkt. Hoe de brand ontstaan is is niet bekend. Diezelfde dag rukte de eenheid Re- nesse uit om de weg schoon te spuiten nadat een vrachtwagen in de sloot naast de provinciale weg was beland. Jubilerend brandweerduo broertjesHart in het zonnetje gezet Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot dinsdagavond: Vrij zacht Wolkenvelden en vrijwel overal droog. Vannacht kans op een mist bank. Minimumtemperatuur om streeks 5 graden. Middagtempera- tuur ongeveer 9 graden. Matige zuidwestelijke wind in het Wadden gebied tijdelijk vrij krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN KERKWERVE - „De broertjes Hart: een paar aparte fi guren". Zo omschreef brandweercommandant J. M. van Langeraad van de Middenschouwse brandweer de ge broeders C. P. en J. A. Hart. Zij vierden hun respectieve lijk 25- en 20-jarig jubileum bij het brandweerkorps. Re den om beide brandweerlieden tijdens een bijeenkomst in 't Zuudende in Kerkwerve in het zonnetje te zetten. Van Langeraad: „Ik ben blij dat jullie je zo goed thuis- voelen in ons korps en ik hoop dat jullie nog lang bij ons zullen blijven". voor de vereiste kennis eigen te ma ken verdient grote waardering", al dus de burgemeester. Na deze lovende woorden ging Den Boer over tot het uitreiken van verschillende diploma's en certificaten aan een aantal brandweerlieden. Vervolgens richtte hij het woord tot de jubilerende gebroeders Hart. C. P. Hart werd op 4 mei 1964 lid van de vrijwillige brandweer van. Kerkwer ve. Zijn broer J. A. Hart deed zijn in trede bij het korps Kerkwerve op 23 april 1969. Zij zijn dus repectievelijk 25 en 20 jaat aan de brandweer ver bonden. „Een periode die respect af dwingt en een goede aanleiding om beide heren hier voor het front van de troepen in het zonnetje te zetten", al dus Den Boer. ?n_hart en nieren Burgemeester Den Boer ken schetste C. P. Hart als 'een brand weerman in hart en nieren'. „Nimmer werd tevergeefs een beroep op u ge daan. U combineert deze taak met de uitoefening van een zelfstandig be drijf. Omdat u vrijwel altijd ter plaatse bent heeft u in al die jaren weinig of niet op het appél ontbro- J- A. Hart (links) vierde zijn 20-jarig lidmaatschap van de Middenschouwse brandweer. Hij wordt geflankeerd door £en". broer C. P., die 25 jaar geleden de gelederen van het korps kwam versterken. Kosten bijna drie-kwart miljoen gulden Lovende woorden ook aan hel adres van J. A. Hart. Eerder werd aan hem een onderscheiding uitge reikt wegens 12,5 jaar trouwe dienst. „Bij die gelegenheid heb ik gezegd: Echtpaar A. J. Oosse-Boot 65 jaar getrouwd SEROOSKERKE - „Als je zo oud wordt als ons kun je elkaar steeds minder missen". Aan het woord is de 88- jarige A. J. Oosse uit Serooskerke. Hij en zijn echtgenote N. Oosse-Boot (87) vieren vandaag, maandag, het feit dat zij afgelopen zondag precies 65 jaar geleden elkaar het ja-woord gaven. „Wij hebben veel meegemaakt en dan kun je alleen maar dankbaar zijn dat je samen zo oud mag worden in goede gezondheid", aldus Oosse. Oosse werd in Serooskerke gebo ren. „En ik ben er eigenlijk maar. twee keer weggeweest", aldus Oosse. Hij is tot zijn 52ste landbouwer ge weest. Boer in een tijd dat net de me chanisatie op gang kwam en paarden werden verdrongen door tractoren. „Net voorde watersnoodramp in 1953 had ik mijn eerste tractor gekocht. Die is meteen bij de ramp verloren gegaan". Weggevaagd Dat was bepaald niet het enige dat Oosse in die februari-nacht in 1953 kwijtraakte. „Ik had een bedrijf van 34 hectare en het is allemaal door de zee verzwolgen", vertelt Oosse. Na de ramp binvakkeerde hij samen met zijn echtgenote een viertal jaren in Wemeldinge. Hij was zijn vruchtbare landerijen kwijt en zag er geen heil meer in om op 52-jarige leeftijd in dc Noord- Oostpolder nog eens helemaal over- nicuws te beginnen. „Dus toen ben ik gaan rentenieren". Een neef van Oosse kreeg de kans in de Noord-Oostpolder een nieuw bestaan op te bouwen en greep die met beide handen aan. Oosse ging sa men met. zijn echtgenote in Wester- schouwen wonen, maar keerde na een aantal jaren weer terug naar zijn ge boortegrond: Serooskerke. „En we willen hier nooit meer weg. We wil len het nog zo lang mogelijk hier met z'n tweetjes volhouden". Jagen De eerste jaren van de renteniers- tijd van het echtpaar Oosse-Boot ging Oossê nog regelmatig naar de Noord Oost-polder om zijn neef de helpende hand te bieden. „Daarna ging ik af en toe hier en daar nog weieens helpen bij boeren, maar dat doe ik nu niet meer. Jagen is altijd een grote hobby van me geweest, maar daar ben ik vo rig jaar ook mee gestopt", aldus Oos se. „Het blijft natuurlijk wel je be langstelling houden hé, als je zo lang zelf boer bent geweest", aldus Oosse. Hij probeert zo goed mogelijk op de hoogte te blijven over alles wat er zich in de agrarische wereld afspeelt. Op de vraag of hij als hij zijn leven over mocht doen opnieuw voor een bestaan als boer zou kiezen ant woordt hij met een resoluut ja. „Waarom weet ik niet. Het zit gewoon een beetje in je bloed, denk ik. En het is natuurlijk gezond om buiten te vervolg pagina 4 Vijfenzestig jaar bij elkaar: A. J. Oosse en N. Oosse-Boot. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1