Positieve geluiden na junioren-trainingsdag Einde j aarstoernooi zaalvoetbal SKNWK All-Ready 1 pakt gemakkelijke zege op hekkesluiter Tjoba 3 NIEUWSBODE Prima oefenpartijen voor jeugdselecties uit regio Clubkampioen schappen bankdrukken Fitnessclub Bru Voetbal- programma Snelschaak- toernooi TOG Bruinisse Van de Kreeke winnaar marathonkampioenschap Eerste competitie wedstrijd van Bridgeclub Zierikzee Aart Walraven sneldam- kampioen Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag: 4 januari 1990 Nr. 24670 9 BRUINISSE - Kees Bolijn bij de heren en Anita Goudszwaard bij de dames zijn clubkampioen bankdruk ken geworden tijdens de jaarlijkse clubkampioenschappen van de Fit nessclub Bru. Bij de heren maakte Bolijn de prognosse geheel waar maar vooral bij de dames was het een closefinish en werd door Anita Ver hoek, Miranda van der Velde en de latere kampioene Anita Gouds- zwaard de spanning tot het laatst flink opgevoerd. De verschillen in grootte en li chaamsgewicht van de deelnemers werd door middel van een handicap formule ge-elimineerd. De weeg schaal dus als eerste scherprechter en dat vlak na de feestdagen! Een ieder mócht in drie beurten een zo hoog mogelijk gewicht zien te scoren. Van die drie beurten gold de hoogste goedgekeurde poging voor het eind resultaat. Het gescoorde gewicht werd door middel van die handicap- formule omgerekend naar een wedstrijdgewicht. Spanning Onder de ogen van een 40-koppig publiek en scheidsrechter Jan van de Klooster werd eén spannende wed strijd die-uiteindelijk bij de heren door Kees Bolijn en bij de dames door Anita Goudswaard werd gewon nen. Bolijn door een gelifd gewicht van 145 kg en Goudswaard met 47,5 kg. Verdere uitslagen: kampioen Kees Bolijn; 2. Patrick Vroegop; 3. Wim Goudswaard; 4. Piet Knop; 5. Leen van der Velde; 6. Martijn Bolijn; 7. Richard de Bruijne; 8. Johan van Klinken; 9. Arie van der Have; 10. Marcel van Zanten; 11. Peter van de Panne; 12. Frans Dhooge; 13. Ronnie van der Panne; 14. Jeroen Otte. Bij de dames eerste en clubkam pioen Anita Goudswaard; 2. Miranda van der Velde; 3. Anita Verhoek; 4. Marleen Nuyens. Zaterdag Opelcup Kloetinge-WIK Rillandia-Goes Domburg-VIissingen Zondag Opelcup Corn Boys-Lewedorpse Boys Onder leiding van Zierikzee-trainer Jack Schipper (r) zijn de hoogst spelende juniorenteams onlangs één he le dag aan een intensieve training onderworpen. (Foto: Joop van Houdt). Hm voetbalvereniging Zierikzee ZIERIKZEE - De jeugdcommissie van VV Zierik zee heeft de voorbije vrije dagen benut om met de hoogst spelende jeugdteams dieper op de materie voetbal in te gaan. Tijdens een speciaal georgani seerde trainingsdag kregen de Al-, BI- en Cl-junio- ren theoretisch en praktisch onderricht van eerste elftaltrainer Jack Schipper, die geassisteerd werd door een zestal gediplomeerde jeugdtrainers van VV Zierikzee. Deze speciale trainingsdag werd bod, zoals onder andere het com- begonnen met een uitgebreide bineren. In' de middaguren werd warming-up. In verschillende vier allereerst de theorie behandeld tegen vier partijtjes kwamen ver- door oefenmeester Jack Schipper, volgens vele voetbalvormen aan Op het veld ging men werken aan allerlei spelhervattingen, zoals di recte en indirecte vrije trappen, ingooi en hoekschop. Geleerd De dag werd uiteindelijk afge sloten met een lekkere partij voet bal, waarbij de junioren eventueel konden laten zien wat ze eerder die dag hadden geleerd. Bij zowel kader als deelnemers werd deze dag als zeer positief ervaren. Er gingen derhalve vele stemmen op om dergelijke trainingsdagen in 1990 nog een paar keer op het pro gramma te plaatsen. Want ook bij de W Zierikzee wordt ingezien dat 'wie de jeugd heeft KERKWERVE - Op het sportterrein van SV WIK is onlangs een aantal oe fenwedstrijden gespeeld tussen Schouwen-Duivelandse jeugdselectieteams, van verschillende leeftijdscategorieën, en diverse standaard juniofenteams. In totaal werden er vier wedstrijden gespeeld, waarbij drie selecties aan het langste eind trokken. De duels stonden onder leiding van Jaap Geleijnse en Rinus de Rijke. De jeugd onder de dertien jaar speelde onderling tegen elkaar als ploeg A en ploeg B. De uitslag werd hier 4-3 waarbij de doelpunten voor ploeg A gemaakt werden door Wil- lemse (2x), Padmos en De Jong. Voor ploeg B waren de goaltjesdieven Van de Berge (2x) en De Waal. De selectie van onder de veertien jaar moest het opnemen tegen SKNWK Cl. Voldoende Beide ploegen bleken goed aan el kaar gewaagd. Het duel ging gelijk op en neer met aan beide kanten vol doende scoringskansen. Tbt aan de rust bleef het echter 0-0. Na de her vatting kwam er'een beter ingespeel de regio-selectie binnen de lijnen. Een en ander werd beloond met één doelpunt die gescoord werd door Rico van Beveren uit een voorzet van Bas Hagestein. Uitslag selectie onder de 14 jaar-SKNWK Cl derhalve: 1-0. De jeugd onder de vijftien jaar trad binnen de lijnen tegen WIK BI. Ook hier bleek de regio-selectie op permachtig en wist een overwinning te behalen van 4-2. Al vrij snel kwam de Schouwen-Duivelandse selectie op eén 3-0 voorsprong, met doelpun ten van Gerben Kuiten, Lars van Zwieten en Jurgen Frank. Dit was te vens de ruststand. Iri de tweede helft drong de selectie niet meer zo aan waarvan WIK BI kon profiteren. Twee keer kwam men tot scoren via Jacco Coomans en Harold van Hooff (3-2). Nadat de selectie hiervan wak ker was geschrokken bracht Jerry Cabort de stand uiteindelijk op 4-2. De 'toekomst' onder de zestien jaar moest duelleren tegen Mevo BI. Een versterkt Mevo BI elftal bleek uitein delijk te sterk te zijn voor de regio selectie. Vanaf de eerste aftrap nam Mevo BI het initiatief in handen en stond binnen 25 minuten met 3-0 voor, met doelpunten van Danny Pante- koek en Richard van de Meer (2x). Kleine kansjes Daar stonden wat kleine kansjes te genover voor de selectie Na de rust kwam het spel van de geselecteerden wat beter uit de verf. Na eerst nog op 4-0 achter te zijn gekomen door een strafschop welke door Erwin Nelis- sen werd benut, was het Clement van Sprundel die na een paar goede kan sen de nul van het scorebord vaagde: 1-4. BRUINISSE - Het snelschaaktoer- nooi dat schaakvereniging TOG voor haar jeugdleden hield werd overtui gend gewonnen door Michaël Hol- werda. Deze 12-jarige scholier uit Oosterland wist maar liefst 17 van de 18 gespeelde partijtjes winnend af te sluiten. Alleen Maarten Hofland wist een keer van de kampioen te winnen. In snelschaakpartijtjes van vijf mi nuten op de klokken speelden alle tien de deelnemers één keer tegen el kaar. Na de eerste ronde stonden Mi chaël Holwerda en de' kampioen van vorig jaar, Marcel van den Bos, nog met acht winstpunten samen op de eerste plaats. Maar terwijl Michaël zonder puntverlies de volle winst uit de tweede ronde haalde kwam Marcel niet verder dan vijf winstpartijen zo dat Michaël na afloop de wisselbeker in ontvangst mocht nemen. Uitslag Wedstrijdleider Chris van den Ber ge had samen met Kees van den Bos de organisatie van dit kampioen schap in handen. Uitslag: eerste en dus één jaar kampioen Michaël Hol werda; 2. Marcel van den Bos; 3. Bram van Gilst; 4. Hans Holwerda; 5. Leendert van den Bos; 6. Kees Deur- loo; 7. Maarten Hofland; 8. Erik van den Bos; 9. Edwin Struik; 10. Michel Meeuwsen. DEN HAAG - Onlangs werd in de vroege ochtenduren op de Haagse kunstijsbaan De Uithof het marathonkam- pioenschap van ijsvereniging De Poel verreden. Deze wedstrijd kon aangemerkt worden als een Zeeuws kam pioenschap op het kunstijs. Gedurende de gehele rit was het duidelijk dat de als favorieten gestarte leden het niet gemakkelijk hadden. Winnaar werd uiteindelijk Arjaan van de Kreeke. OOSTERLAND - Ook ter afsluiting van het jaar 1989 heeft de Sportkombinatie Nieuwerkerk (SKNWK) een onderling eindejaarstoernooi verspeeld in het gymnas tieklokaal te Oosterland. Tijdens deze derde editie, waarbij acht pioegjes van vijf Nieuwerkerkse spelers werden gevormd, behaalde het team SKNWK de eerste plaats. Slechts één wedstrijd werd door dit vijftal (Jacky de Bruine, Jan Tierie, Benno Kesteloo, Bram Roks en Sam Flikweert) verloren, en wel tegen Club Brugge: 4-5. Tweede werd uiteindelijk Inter Milan, terwijl Liverpool met acht punten een fraaie derde stek bezette. Onderweg waren er vele ontsnap pingspogingen zoals onder andere van Frans van den Berge, Ferdy Wis se, Flip Salomé, Adriaan Provoost en natuurlijk de latere kampioen Ar jaan van de Kreeke. Maar ook de Zie- KERKWERVE - Bridgeclub Zierik zee speelde haar eerste competitie wedstrijd in 1990 met een kleine be zetting van negentien paren. Middels loting werd één groep van tien en één groep van negen paren gevormd, die onderling de ladderwedstrijd start ten. In de groep van negen werd een top- score behaald van 68.75%, door het koppel mevrouw Böhm en de heer Gedrojc. In de andere groep scoorde het duo mevrouw Van Wingerden en de heer Blonk 59.72%. Bridge Uitslag De gedetailleerde uitslagen waren: Groep 1;1) mw. Böhm/dhr. Gedrojc, 99 (68.75%); 2) dames Van de Valk/ Schiettekatte, 75; 3) dames Hogerhey- de/Van de Wekken, 74; 3) echtpaar Kloet, 74; 5) dames Kops/Tuinman, 73; 6) mw. Van de Berg/dhr Does, 71; 7) echtpaar Den Hollander, 66; 8) echt paar Pomper, 61; 9) mw. Tbrwisscha/ dhr. Akerboom, 55. Gemiddeld is 72. Groep 2:1) mw. Van Wingerden/dhr. Blonk, 129 (59.72%); 2) echtpaar Van de Berg, 124; 3) echtpaar Stokla, 118; 4) dames Van Geesbergen/Sluyter, 113; 5) mw. Does/dhr. Boot, 112; 5) da mes Van Leeuwen/Van de Zande, 112; 7) heren 't Hart/De Vries, 100; 8) he ren Oostwoud Wijdenes/Timmer- man, 96; 9) dames Van 't Leven/ Schaalje, 93; 10) heren Van de Post/ Begu, 83. Gemiddelde is 108. rikzeeënaar Leön van der Wielen, die overigens getraind wordt door Van de Kreeke, probeerde'steeds, uit hét pe- Schaatsen loton te ontsnappen. Bij de minste of geringste kromming van zijn rug sprong de meute echter aan zijn Schaats. Demarrage Frans van den Berge plaatste een felle demarrage en nam een voor sprong van zo'n 150 m. Even leek het erop dat dit de beslissende vlucht zou worden, daar niemand zich wilde in spannen om het gat dicht te rijden. Het was uiteindelijk Van der Wielen die in één ruk naar Van de Berge reed. Nu was het echter Van de Kree ke die zijn kans rook. Een sterke sprinter als hij is werd er een gat geslagen van enkele meters. Frans Provoost sprong als eerste mee en kon met moeite het hoge tem po van Arjaan van de Kreeke volgen. De koplopers waren inmiddels al aan het dubbelen geslagen, en nog was er niemand in de achtervolgende groep die het voortouw wenste te nemen om de vlucht van de twee ontsnapten om zeep te helpen. De favorieten in deze volggroep hadden meer oog voor elkaar dan tot de aanval over te gaan. Van de Kreeke en Provoost wisten een kloof te slaan van 300 m, die zij niet meer afstonden. In de compacte achtervolgende groep kwam het op een eindsprint aan voor onder andere de derde plaats. Flip Salomé reed als eerste onverwacht weg en werd zo doende derde. Leon van der Wielen won uiteindelijk de massasprint en werd hierdoor vierde. Uitslag De uitslag was als volgt: 1) Arjaan van de Kreeke (41.42.18); Frans Pro voost; 3) Flip Salomé; 4) Leon van der Wielen; 5) Frans van den Berge; 6) Ferdy Wisse; 7) Rien van Brussel; 8) Jaap Nieuwenhuize; 9) Kees Hooger- land; 10) Paul van Iwaarden. ZIERIKZEE - Het traditionele Kerstsneldamkampioenschap van damvereniging Zierikzee heeft in de persoon van Aart Walraven een ster ke winnaar opgeleverd. Hij stond slechts remises toe aan Cor Boot en Rinus van der Wielen en won de ove rige partijen. In de groep met de huisdammers was Louis Pikard de sterkste. Bij de clubdammers verdedigde Sjaak Douw zijn titel met verve. Douw en Walraven gingen van meet af aan gelijk op, totdat enkele ronden voor het einde in het onderlinge tref fen Walraven Douw aftroefde. Toen de titelverdediger in de voorlaatste ronde ook nog onderuitging tegen Ri nus de Wild was het pleit beslecht. Aart Walraven maakt geen fout meer en pakte de sneldamtitel verdiend met 20 wedstrijdpunten. Sjaak Douw werd tweede met 16 punten. Dammen In de groep met de huisdammers eindigde Louis Pikard als eerste met 14 punten. Op een gedeelte, tweede plaats eindigden J. van Snippenberg en A. Bal met ieder 11 punten. Aan het einde van het toernooi was er voor beide winnaars een beker, ter wijl er gewoontegetrouw voor iedere deelnemer een prijs naar keuze be schikbaar was. Uitslagen De uitslagen bij de clubspelers: 1. M. J. Walraven 20 pnt.; 2. S. Douw 16 pnt.; 3. M. v. d. Wielen 15 pnt.; 4. C. L. Boot 13 pnt.; 5. J. de Wild 13 pnt.; 6. J. P. v. d. Veer 12 pnt.; 7. M. de Wild 12 pnt.; 8. J. Huigens 12 pnt.; 9. J. M. Ho nig 9 pnt.; 10. A. J. Flikweert 5 pnt.; 11. C. M. v. d. Velde 4 pnt.; 12. A. D. Schiettekatte 1 pnt. De uitslagen bij de huisdammers: 1. L. Pikard 14 pnt.; 2. J. v. Snippen- berg 11 pnt.; 3. A. Bal 11 pnt.; 4. M. v. d. Veer 9 pnt.; 5. D. P. Schiettekatte 8 pnt.; 6. Abr. Flikweert 7 pnt. Zoals gebruikelijk werden ook deze keer aan de gevormde ploegen de meest fantastische namen gegeven, wat reeds in de inleiding is gebleken. Zo waren ook nog teams te onder scheiden met de namen Brazilië, Real Madrid, Nederland en de Verenigde Arabische Emiraten, deze laatsten lieten zich in wel heel bijzondere kle dij door een ware 'limousine' naar het All-Ready startte in de verdediging met invalster Bianca Talen, die Anne- Marie van Goudoever wegens vakan tie verving. All-Ready speelde een behoorlijk goede wedstrijd en wist reeds in de derde minuut middels een doelpunt van Martin Rijn de score te openen. Voor Rijn was dit trouwens voorlopig zijn laatste wedstrijd om dat hij binnenkort voor negen maan den naar Curacao vertrekt. Goede doen Wim in 't Veld was in dit duel ook weer eens in zijn goede doen en bracht de stand met een afstands schot en een doorloopbal op 3-1. Tjo- ba stribbelde toch wat tegen en ver kleinde de marge vervolgens weer tot één: 3-2. Tbch bleven de bezoekers de gehele wedstrijd achter de feiten aan toernooi vervoeren. De 'sjeiks' moes ten uiteindelijk genoegen nemen met de achtste en tevens laatste plaats. Sportief Mede-organisator Cees Dalebout moest reeds tijdens het toernooi con cluderen dat iedereen het wederom lopen en konden geen enkele keer op voorsprong komen. De aanval van All-Ready creëerde daarentegen vele kansen. Arjan Hage bracht vervolgens 4-2 op het scorebord. Na 25 minuten speeltijd was het Esther Schcrpenis- se die de stand weer wat verder op voerde: 5-2. Na wederom een zuiver schot van Wim in 't Veld werd de voorsprong opgevoerd: 6-2. All- Ready kon Tjoba 3 goed in bedwang houden en via Arjan Hage rolde 7-2 door de mand. Vlak voor rust wisten de bezoekers de stand iets op te trek ken tot 7-3. Tien minuten na rust kreeg Tjoba via een strafworp de kans om weer wat aan de achterstand te doen. Deze kans ging echter verloren. De goed spelende Ronny Pantekoek brak ver uitstekend naar de zin had. Na afloop kon derhalve teruggekeken worden op weer een geslaagd en bovenal sportief eindejaarstoernooi. Toch moesten vier spelers nog worden be boet met twee strafminuten. In totaal werden maar liefst 314 doelpunten genoteerd tijdens 336 minuten zaal voetbal. Een extra dimensie aan het èinde- jaarszaalvoetbaltoernooi is dat ge scoorde doelpunten tijdens de laat ste twee minuten van de wedstrijd dubbel tellen. Hierdoor kreeg een ne gental duels aan het einde toch nog een onverwachte wending. De groot ste overwinning werd bereikt door de latere winnaar SKNWK. Zij ver sloeg in de ochtenduren de Verenigde Arabische Emiraten met 17-2. Het andere uiterste (de kleinste uitslag) werd eveneens door de Arabieren op de borden gebracht; 3-2 winst tegen Brazilië. De precieze eindcijfers waren als volgt: SKNWK 7 6 0 1 12 57-22 Inter Milan 7 4 1 2 9 47-27 Liverpool 7 3 2 2 8 35-31 Brazilië 7 3 1 3 7 36-42 Club Brugge 7 3 0 4 6 42-49 Real Madrid 7 2 1 4 5 37-38 Nederland 7 2 1 4 5 39-44 Ver. Arab. Em. 7 2 0 5 4 21-61 volgens door en wist wel te scoren: 8- 3. Eindelijk ging er dan toch een strafworp van Tjoba in en kwam de stand op 8-4. Vanachter de paal pakte Hetty Melissant haar bijna traditio nele doelpuntje mee: 9-4. Strafworp Uit wederom een strafworp kon Tjoba op 9-5 komen. Vijf minuten voor het einde tekende Bianca Thlen middels een doorloopbal 10-5 aan. Tjoba kreeg voor de zoveelste keer een strafworp toegekend van scheids rechter Van Gastel en bracht de stand op 10-6. Een flitsende aanval tussen Arjan Hage en Martin Rijn leverde een eindstand op van 11-6. De andere uitslagen in deze klasse waren: ONDO 2-Stormvogcls 5-4; Seolto-Animo 3 9-5. De stand is nu als volgt geworden: ONDO 2 7 12 Blauw Wit 6 9 Seolto 7 9 All-Ready 7 6 Stormvogels 7 6 Animo 3 7 3 Tjoba 3 7 3 ZIERIKZEE - Het eerste team van korfbalvereniging All-Ready heeft de jongste wedstrijd gewonnen van hek kesluiter Tjoba 3:11-6. Veel moeite hadden de Zierikzeeë- naren niet met het zwakke spel van de tegenstander. Tjo ba 3 creëerde weinig tot geen kansen en wist voorname lijk te scoren uit een reeks toegekende strafworpen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9