REBECCA VALDEN, huisarts Omroep Zeeland presenteert haar luisteraars veel nieuws Eerste kerst-CD Zeeuwse Koorschool voor Boertien Handenvol werk voor Nederlandse bergers Zendschema Omroep Zeeland 1 1 =7t4je htDHirlü hoe ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 december 1989 Nr. 24665 5 Dertiende en laatste omroep van het land ZIERIKZEE - De dertiende en laatste regionale om roep van het land, Omroep Zeeland, begint op 1 januari 1990 met twee uitzendingen van tezamen acht uur. Bij el kaar moeten ze een complete indruk geven van de moge lijkheden, die het nieuwe medium de provincie zal bie den. Vrijwel alle radiovormen zijn erin vertegenwoor digd: de rechtstreekse reportage, het interview, de mu- ziekregistratie, de documentaire en de discussie. De eer ste uitzending begint 's nachts om twaalf uur precies en heet „Zeeland over de drempel". Dit programma zal twee uur duren. De tweede uitzending begint op nieuw jaarsmiddag na het ANP-bulletin van twaalf uur en duurt zes uur. Op de eerste uitzending is de nieu we omroep al bijna net zolang in de lucht als per week gedurende de eer ste vier maanden van 1990, want als het feestelijke begin achter de rug is, vult Omroep Zeeland van maandag tot en met vrijdag negen uur en vijf tig minuten zendtijd. De nadruk .zal daarbij liggen op de Zeeuwse actuali teit. De eerste zendtijduitbreiding wordt per 1 mei 1990 verwacht, ter wijl men op 1 september 1990 het eer ste voorlopige einddoel bereikt wil hebben: elke dag van de week drie uren regionale radio. Omroep Zeeland begint midden in de nacht van oud op nieuw om daar mee te symboliseren, dat de program mamakers geen hiinuut verloren wil len laten gaan: ,,We mogen op 1 januari 1990 beginnen, dan beginnen we ook zodra we kunnen", zo rede neert men. Het wordt een recht streeks programma, vanuit het nieu we studiogebouw in Oost-Souburg en 'het wordt gepresenteerd door Bob La- gaaij. Er wordt geschakeld met ver slaggevers, die zich op verschillende plaatsen in.de provincie bevinden en in de studio worden gesprekken ge voerd met twee gasten: drs. H. Evers- dijk uit Rilland, Tweede-Kamerlid voor het CDA en mevrouw A. F. van der Zande-Vleugels Schutters uit Nieuwerkerk, voorzitter van de Zeeuwse Vereniging voor Dialecton derzoek. Muzikale medewerking wordt verleend door het strijkersen semble van de Zeeuwse Muziekschool onder leiding van de heer M. J. Hille- brand. Het tweede programma van de Zeeuwse omroep, dat op 1 januari om 12.00 uur 's middags begint, wordt vooraf gegaan door een optreden van de fanfare Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg, die vanaf half twaalf staat opgesteld voor het tot studioge bouw verbouwde voormalige ge meentehuis aan de Souburgse Ka naalstraat. Als het vriest dat het kraakt zal het koperquintet van de fanfare de openingsmuziek voor zijn rekening nemen. Gerdi Preger pre senteert het nieuwjaarsmiddagpro gramma en bij wijze van openingsce remonie worden er in het eerste uur drie bekende Zeeuwen geïnterviewd: dr. C. Boertien, Commissaris van de Koningin, drs. G. C. G. van den Heu vel, de scheidend voorzitter van de Stichting Omroep Zeeland en J. C. Th. van der Doef, burgemeester van Vlissingen, de gemeente die de om roep gastvrijheid verleent. Aan alle drie zal worden gevraagd naar hun verwachting van de rol, die de regio nale omroep in de samenleving zal gaan spelen. Tijdens het tweede uur zal aan de hand van gesprekken van eindredac teur Peter van Houte met betrokke nen bij de totstandkoming van Om roep Zeeland aandacht worden geschonken aan de moeizame ont staansgeschiedenis van de omroep. Het derde en vierde uur zijn gewijd aan „muziek uit Zeeland Daarin worden band- en plaatopnamen ten gehore gebracht, er zijn live optredens en vraaggesprekken met in Zeeland actieve muziekbeoefena ren in vele genres. Het programma wordt samengesteld door Bert van Leerdam. Tussen vier en vijf staat een reeks actuele reportages gepro grammeerd, die vlak voor de jaar wisseling worden gemaakt door de verslaggevers Koen Mijnheer, Selma Osman en Peter Joosse. Het officiële openingsprogramma wordt besloten met een „debat op ni veau" over de keuzes, waarvoor Zee land de komende tien jaar komt te staan. Deelnemers zijn: de heer J. B. Ventevogel, lid van gedeputeerde sta ten, mevrouw S. B. Verburg, voorzit ter van de Zeeuwse Milieufederatie, de heer R. Ruules, vice-voorzitter van de Raad van Bestuur van Dow Bene lux n.v. en dr. ir. J. C. Goedman, pla noloog en directeur Bureau Micropo lis b.v. Gespreksleider is Omroep Zeeland-redacteur Peter Joosse. Op dinsdag 2 januari 1990 begint Omroep Zeeland in het ritme, dat de eerstkomende maanden zal gelden: twee uitzendingen per dag van maan dag tot en met vrijdag tussen 12.00 en 13.00 uur en tussen 17.00 en 18.00 uur. In deze zendtijd zal het accent wor den gelegd op Zeeuwse actualiteiten en achtergronden in de dagelijks te rugkerende actualiteRennibriek „Nieuw Zeeland" (de titel is overge nomen van de gelijknamige natie aan gene zijde van de globe en herinnert aan een roemrucht periodiek, dat en kele jaren geleden in deze provincie verscheen). Er zijn drie presentato ren, die de programma's in de huiska mer zullen brengen: Gerdi Preger, Rob Lagaaij en Rob van Hoek. Tij dens de uren waarop er geen regiona le programma's via de regionale FM- zenders zijn zal Omroep Zeeland het programma van de landelijke Radio 1 doorgeven. Wie deze nieuws- en actu aliteitenzender vanaf 1 januari in Zeeland zonder onderbrekingen wil beluisteren is aangewezen op de mid dengolf, 747 KHz. Natuur In de programmering van Omroep Zeeland zal systematisch aandacht worden besteed aan de Zeeuwse na- AMSTERDAM - De Johan Kaart- prijs voor het seizoen 1988-1989 is toe gekend aan de cabaretier Youp van 't Hek. Hij kreeg de prijs woensdag na afloop van zijn voorstelling in de Kleine Komedie in Amsterdam uit handen van W. Bary, voorzitter van de Stichting ter bevordering van de Blijspel-klucht-kunst. De stichting keert deze prijs, em bronzen beeldje voorstellende Johan Kaart, jaarlijks uit. De jury (Berend Boudewijn, Joop Bromet, Ted Mooren, Ton Vorseten- bosch en Wim Bary) gaf te kennen de afgelopen jaren met stijgende bewon dering het werk van Van 't Hek te hebben gevolgd. ZIERIKZEE - De Nederlandse ber gers hebben in de laatste maand van 1989 handenvol werk. De zeesleep boot Smit New York, van Smit Inter nationale Sleepdienst is met het booreiland Zapata Nordic op weg naar de scheepsovens in Turkije. Dit booreiland dat enige tijd als beziens waardigheid in Rotterdam had gele gen, lag de laatste maanden in Schie dam, een poot was in de havenbodem weggezakt en vier grote bokken moesten er aan te pas komen om het gevaarte uit de Wilhelminahaven te lichten. De poten werden daarna in gekort. In de Java zee is Smit Thk bezig het wrak van het booreiland Sedco 251 op te ruimen dat daar is gekapseisd en gezonken. In augustus is men met groot mate rieel aan deze enorme klus begonnen en daarbij werden de bokken, Smit Cyclone, Ibis en Asia Hercules inge zet, alsmede de pontons Thkheave 31, Mataram, het duikvaartuig Smit Maassluis, de sleper Smit Belait en een bevoorradingsvaartuig van Smit Lloyd. Het wrak ligt in 70 meter diep water en wordt in grote stukken bo ven gebracht. De andere grote bergingsmaat schappij Wijsmuller uit IJmuiden is bezig met het bergingsschip Wijsmul ler Salvage de olie en de boor- vloeistof uit het in de Golf van Thai land omgeslagen boorschip Scarest te verwijderen. Het schip was in zware storm omgeslagen en ondersteboven blijven drijven. De zeesleper Ty phoon deed hierbij het meeste werk, de zeeslepeler vaart als de werk zaamheden zijn verricht door naar Bornea om voor Shell offshore-werk zaamheden te gaan verrichten. De Se- crest wordt in diep water afgezonken. Wie van dé twee bergingsmaatschap pijen het op de Noordzee gezonken Interocean II gaat lichten is nog niet bekend. Een deel van dit booreiland steekt nog boven water. RHENEN - Tbt en met 13 januari 1990 worden in het Streekmuseum het Rondeel te Rhenen tekeningen van Peter Vos geëxposeerd. Hij is bij uitstek een tekenaar van dieren. De expositie is te bezichtigen van dins dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur, zon- en maan dag gesloten. Elke werkdag tussen 12.00 en 13.00 en tussen 17.00 en 18.00 uur op FM. MAANDAG 12.00 uur ANP-nieuws/STER (Radio 1). 12.07 uur „Nieuw Zeeland" (actualiteiten en achtergronden) 12.30 uur Weerpraatje 12.32 uur Langere reportage/vraaggesprek 12.53 uur Agenda 12.58 uur STER/ANP-nieuws/STER (Radio 1). 17.00 uur ANP-nieuws/STER (Radio 1). 17.07 uur „Nieuw Zeeland" (actualiteiten en achtergronden) 17.30 uur Weerpraatje 17.32 uur Muziek uit Zeeland 17.53 uur Agenda 17.58 uur STER/ANP-nieuws/STER (Radio 1). DINSDAG 12.00 uur ANP-nieuws/STER (Radio 1). 12.07 uur „Nieuw Zeeland" (actualiteiten en achtergronden) 12.30 uur Weerpraatje 12.32 uur Gast van de Week 12.53 uur Agenda 12.58 uur STER/ANP-nieuws/STER (Radio 1). 17.00 uur ANP-nieuws/STER (Radio 1). 17.07 uur „Nieuw Zeeland (actualiteiten en achtergronden) 17.30 uur Weerpraatje 17.32 uur Natuur en Milieu in Zeeland 17.53 uur Agenda 17.58 uur STER/ANP-nieuws/STER (Radio 1). WOENSDAG 12.00 uur ANP-nieuws/STER (Radio 1). 12.07 uur „Nieuw Zeeland" (actualiteiten en achtergronden) 12.30 uur Weerpraatje 12.32 uur Aspecten van de land- en tuinbouw 12.53 uur Agenda 12.58 uur STER/ANP-nieuws/STER (Radio 1). 17.00 uur ANP-nieuws/STER (Radio 1). 17.07 uur „Nieuw Zeeland" (actualiteiten en achtergronden) 17.30 uur Weerpraatje 17.32 uur Streekeigene en dialecten van Zeeland 17.53 uur Agenda 17.58 uur STER/ANP-niemvs/STER (Radio 1). DONDERDAG 12.00 uur ANP-nieuws/STER (Radio 1). 12.07 uur „Nieuw Zeeland" (actualiteiten en achtergronden) 12.30 uur Weerpraatje 12.32 uur „Gezond en wel" (over gezondheid, gezondheidszorg en welzijn) 12.53 uur Agenda 12.58 uur STER/ANP-nieuws/STER (Radio 1). 17.00 uur ANP-nieuws/STER (Radio 1). 17.07 uur „Nieuw Zeeland" (actualiteiten en achtergronden) 17.30 uur Weerpraatje 17.32 uur „Zegt u 't maar" (luisteraars reageren op een actuele kwestie) 17.53 uur Agenda 17.58 uur STER/ANP-nieuws/STER (Radio-1). VRIJDAG 12.00 uur ANP-nieuws/STER (Radio 1). 12.07 uur „Nieuw Zeeland" (actualiteiten en achtergronden) 12.30 uur Weerpraatje 12.32 uur „Uit" (tips en informatie over culturele en andere evenementen) 12.53 uur Agenda 12.58 uur STER/ANP-nieuws/STER (Radio 1). 17.00 uur ANP-nieuws/STER (Radio 1). 17.07 uur „Nieuw Zeeland" (actualiteiten en achtergronden) 17.30 uur Weerpraatje 17.32 uur „Zeeuws Diep" (een forurn van Zeeuwen praat na over de afgelopen week) 17.58 uur STER/ANP-nieuws/STER (Radio 1). tuur en het Zeeuwse milieu, de Zeeuwse agrarische sector, heemkun de en dialecten, de Zeeuwse volksge zondheid en het Zeeuwse welzijn en aan de uitgaansmogelijkheden. Ver der komt er het programma „Zegt u het maar", waarin luisteraars in de uitzending kunnen reageren op actu ele gebeurtenissen in de provincie, er komt een muziekprogramma met Zeeuwse muzikanten, dinsdag tussen de middag is er steevast een „gast van de week" en aan het eind van de week - op vrijdag - worden de Zeeuw se ontwikkelingen beschouwd door een forum in het programma „Zeeuws Diep". Vaste deelnemers daaraan zijn: Ton Besselink uit Mid delburg, Cor van Leuven uit Hulst, Coby Doppegieter uit Terneuzen, Hans Bannink uit Vlissingen en Joan van Dijke-Sturm uit Middelburg. Het forum zal wekelijks worden uitge breid met een wisselende gast, die be trokken is bij een Zeeuwse actuali teit. De Zeeuwse omroep ziet zich ge noodzaakt om bescheiden te begin nen. Dat hangt samen met de omstan digheid, dat het tientje opslag op de kijk- en luisterbijdrage in deze pro vincie pas in 1990 wordt geheven. Een deel van de voorbereidingskosten zal gedurende de eerste maanden van het eerste bestaansjaar moeten worden terugverdiend. Daarom is gekozen voor een gefaseerde aanpak. Het Commissariaat voor de Media heeft daarmee ingestemd en als in mei, res pectievelijk september de zendtijd van Omroep Zeeland verder wordt uitgebreid, moeten daartoe voor 1 maart, respectievelijk 1 juli 1990 de aanvragen worden ingediend. De tweede lichting kersvers omroepper- soneel zal op 1 april in dienst komen, de selectie daarvoor is nagenoeg afge rond. Het gefaseerde begin heeft ook be trekking op de radio-technische in stallatie van Omroep Zeeland. Van de drie in Souburg geplande studio's is er inmiddels één gereed. Een tweede is tijdelijk ingericht met apparatuur van het Nederlandse Omroepproduk- tie Bedrijf (NOB) uit Hilversum. Daarmee heeft men voorlopig genoeg om de start te kunnen maken. In de eerste weken van het nieuwe jaar wordt de rest van de radiotechniek uit het buitenland aangevoerd en geïnstalleerd. De eigen reportagewagen van de Zeeuwse omroep arriveert omstreeks half januari in Souburg. Er zijn inmiddels drie programma- technioi in dienst: de van het NOB af komstige Leen Schaap en John van Waes, alsmede Lex Amrein, die na zijn opleiding tot programmatechni cus in Hilversum onlangs een stage voltooide bij Omroep Brabant. Stereo Omroep Zeeland zal zijn program ma's vanaf het begin in stereo uitzen ding via de FM en het principe is, dat iedereen die zich in deze provincie be vindt en die de beschikking heeft over een radio de programma's moet kunnen ontvangen. Er wordt daarom uitgezonden via twee etherfrequen ties op de FM: Goes 101.9 MHz en Phi lippine 97.8 MHz. Verder bestaan er voor de gebieden die reeds bekabeld zijn overal in de provincie verschil lende kabelfrequenties, eveneens op de FM-band. Omroep Zeeland is overigens nog steeds niet tevreden over de ont vangstkwaliteit van de Goese hoofd zender, een zaak die inmiddels bij de hoogste instanties wordt erkend. Een lichte verbetering zal mogelijk merkbaar zijn na de doorvoering van de toegezegde vermogensverhoging van de zender, maar de verwachting is, dat er ook dan nog sprake zal zijn van enig verlies, doordat meteen in stereo wordt begonnen. De situatie kan volgens omroepdirecteur Flip Feij pas worden opgelost als de Bel gen ertoe kunnen worden bewogen de uitzwaai van hun zender Egem te rug te dringen naar de toegestane waarden: „Daarover lopen op dit mo ment enkele belangrijke contacten, maar ik betwijfel zeer of we daar voor het nieuwe jaar nog iets mee op schieten". De programmatechnici van Om roep Zeeland verwachten overigens, dat in de eerste weken van januari ook op Walcheren en op de Bevelan- den kan worden teruggevallen op de hulpzender Philippine, die sinds vo rige week in bedrijf is en die een hel der signaal uitstraalt, dat zich - tot vreugde van de Zeeuwse omroep - niet beperkt tot Zeeuwsch-Vlaande- ren. Vrijdag 22 december Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Tao Tao, 26-delige serie ani matiefilmpjes voor kinderen. Afl. 15 15.55 uur De vrijdag is anders, geva rieerd actualiteitenprogramma. 17.30 uur Journaal 17.40 uur Lekker weg..., toeristisch magazine. 18.10 uur KRO-Schaaktweekamp, verslag van de wedstrijd tussen Nigel Short en Jan Timman. Presentatie: Hans Böhm. 18.25 uur Abdijen der lage landen en de mensen die daar wonen. Afl. 4. 19.00 uur Journaal. 19.22 uur Volmaakte vreemden, Amerikaanse comedyserie. 19.48 uur Waku waku, spelprogram- ma. 20.20 uur Ook dat nog, programma over absurde problemen van kijkers. 21.12 uur De grote successen van Charles Aznavour, muziekspecial. 21.50 uur Brandpunt, actualiteitenru briek. 22.30 uur Journaal. 22.42 uur Een dag uit het leven (A year in the life), 6-delige serie. Afl. 6 (slot). 23.27 uur Matt's olympische wed strijd, (Special Olympics), Ameri kaanse speelfilm. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Gloss, 3l-delige Nieuw- Zeelandse serie. Afl. 14. 16.55 uur Heathcliff en Co, teken films. Herh. 17.25 uur De bal is rond, 8-delig jeugdvoetbalprogramma. Afl. 3. 18.05 uur TROS Popformule, poppro gramma. Presentatie: Martijn Krab bé. 18.40 uur Alf, Amerikaanse serie. 19.05 uur 'Allo' Allo, Engelse serie. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur De mini playbackshow met Henny Huisman 21.29 uur De TV-dokter, adviezen van huisarts Ferdinand Zwaan. 21.30 uur Jongbloed en Joosten. 22.04 uur De TV-dokter, adviezen van huisarts Ferdinand Zwaan. 22.05 uur TROS Sport. 22.40 uur Onze Ouwe, Duitse mis daadserie. 23.46 uur Journaal. Nederland 3 09.00,13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 10.30 uur Computerjournaal. Afl. 3. 11.00 uur School-tv-week journaal. Afl. 14. 18.00 uur Mavera, documentaire over verschillende uitingen van cultuur in Turkije. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal., 18.55 uur Het klokhuis, kinderpro gramma. 19.10 uur Graaf Duckula, tekenfilm serie. 19.33 uur Leontyne, serie documen taires over de belevenissen van een bemanning aan boord van de Leonty- ne, een scnip dat in zeven maanden via de Thames in Engeland en het Ka naal naar Wenen voer. Afl. 12. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur Avondvoorstelling: Schulz Schulz, Westduitse tv-film. 22.00 uur NOS-Laat, actueel magazi ne. Presentatie: Charles Groenhuij- sen. 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.30 uur Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucelia Santos. Afl. 80. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 116. 18.05 uur Plons, afl.: Plons en de zil verden. 18.10 uur Nathan, de fluitspeler, een verhaal van Bob Davidse. 18.20 uur Schoolslag, spelprogramma voor scholieren. 19.00 uur Uitzending door derden 19.25 uur Mededelingen, program ma-overzicht en paardenkoersen. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Buren, Australische serie. Afl. 262. 20.20 uur Een kerstverhaal, Ameri kaanse speelfilm. 21.50 uur Mona Lisa, een programma met muziek die u allemaal kent en graag nog eens terug hoort. 22.15 uur Korte film. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws. 22.45 uur Weerbericht. 22.50 uur Filmspot. Achtergrondin formatie bij de filmactualiteit. 23.20 uur Het orgel, Duitse tv-film. 00.35 uur Coda. Instructies voor de celbewoner, van Iosif Brodski, in een vertaling van C. B. Timmer. BRT 2 18.40 uur Nieuwskrant. 18.45 uur Babel. Wekelijkse nieuws brief voor Marokkaanse migranten. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Afl. 913. 19.25 uur 2x7. tv-spelletje met Mark Demesmaeker. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Wie slim is, sorteert, 7- delige serie over afvalverwerking. Afl. 6. 20.30 uur Europa, op weg naar... van daag: Portugal. Een analyse voor de toetreding tot de EG op 1 januari 1986, een belans na 1 jaar lidmaat schap, en de projecten die worden uit gewerkt met 1992 voor ogen. 21.20 uur Binnenskamers, serie met hoogtepunten uit de klassieke ka mermuziek. Kerstconcert op tweede kerstdag in RK-kerk Goes het klassieke en religieuze repertoire van de Zeeuwse Koorschool. Eind september, tussen de voorbereidin gen voor de Amerikaanse tournee door, werd de tweede CD opgenomen. Dit keer met kerstrepertoire uit En geland, Duitsland, Nederland en Spapje. Verder op de CD Gregoriaanse ge zangen en delen van meerstemmige missen. Het volledige programma van de CD wordt ook uitgevoerd tij dens het kerstconcert van de Koor school op tweede kerstdag in de Ma ria Magdalenakerk in Goes. Dat concert begint om 15.30 uur. Behalve het jongenskoor van de Koorschool werkten aan de CD mee: het RK-mannenkoor, organist Bram Beekman, gitarist Frenk Casteleyn en de Bellringers van de koorschool onder leiding van Evert Heyblok. MIDDELBURG - Vanmorgen, don derdag, is de eerste kerst-CD van de Zeeuwse Koorschool door directeur Evert Heyblok aangeboden aan de Commissaris van de Koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. Er zijn in de afgelopen 35 jaar reeds negen lang speelplaten van de Zeeuwse Koor school verschenen. Van deze platen was ook steeds een serie muziekcassettes verkrijgbaar. De belangstelling van de liefhebbers van de muziek van de Zeeuwse Koor school ging de laatste jaren steeds minder uit naar LP's, en steeds meer naar muziekcassettes en CD's. Daar om is begin dit jaar de overstap naar het nieuwe medium gewaagd: de CD. Selectie De eerste CD werd in mei dit jaar opgenomen en bevat een selectie uit 43 „Waarom niet?" vroeg Rebecca snel. „Nou .hij Hij heeft geen kin deren „Maar ik ook niet!" zei Rebecca vrolijk. Zijn vrouw en Ina lachten. Hij keek haar overdonderd aan. „Nou ja", zei hij toen, „maar u kunt het toch heb ben eh georganiseerd?" „Maar dat kan die vriend van u toch ook hebben gedaan?" Hij schudde het hoofd. „Nee, dat geloof ik niet. Ik zou echt niet weten, waar die jongen het vandaan zou moeten halen". „Maar dat zou ik van me zelf ook niet weten", zei Rebecca nogal naast de waarheid. Zij voelde zich op steeds gladder ijs komen. Het meisje trok haar aan haar mouw. „Ik ben er ongelooflijk blij mee!" zei zij dankbaar. „En dat is het voornaamste", ant woordde Rebecca. Zij keek mevrouw Meijer en haar man beurtelings aan. „Vinden jullie ook niet?" De man knikte. Zijn vrouw lachte even. „Maar ik moet ik moet er toch voor bedanken?" ging het meisje ver der. „En dat kan ik nu niet eens! Hoe moet dat dan?" „Daar zijn de mensen, van wie dit afkomstig is, natuurlijk niet op ge steld", zei Rebecca. „Dat is toch dui delijk? De man die het bracht had het een of andere gekke verhaal over Sin terklaas". Het kostte haar geen gerin ge moeite haar lachen te bedwingen bij de gedachte aan Freek. „Daar blijkt toch wel uit dat ze onbekend willen blijven?" Het meisje streek met een ver moeid gebaar over haar voorhoofd. „Ja", zei zij mat. Rebecca duwde haar zacht achter over. „Nu moet je gaan liggen, Ina. Anders is het te vermoeiend voor je". Mevrouw Meijer kwam naast haar staan. Zij keek bezorgd op het meisje neer. „Verdiep je er nu maar niet meer in", zei zij. „Het zal zo heus wel goed zijn als dokter het zegt Ina knikte langzaam. „Ik ik vind het zo moeilijk", zei zii. „Ik kan me haast niet voorstellen aat er ook zulke mensen bestaan". „En toch zijn ze er", zei Rebecca. „Zelfs meer dan je wel denkt, Ina! Maar ze blijven het liefst in de scha duw, omdat ze er niet op gesteld zijn bewierookt te worden. Dat vinden ze helemaal niet belangrijk. Ze zijn er te te praktisch voor. Ze stellen een daad en praten er dan niet meer over omdat alleen de daad erop aankomt. Begrijp je wel? Het enige wat je terug kunt doen is blij zijn dan zijn zij het ook". Het bleef even stil. Het meisje lag Voor zich uit te staren. Er speelde een glimlach om haar lippen. Rebecca voelde haar pols. Die stond haar nog niet helemaal aan. Door MENNO DE MUNCK „Mag ik het lijstje even zien, me vrouw Meijer?" vroeg zij. De vrouw haalde het uit de andere kamer. „Alstublieft, dokter". „Dank u wel". De laatste notitie was om zes uur gemaakt. „Zevenendertig acht", las Rebecca hardop. „Hoe laat ben je wakker geworden, Ina?" „Om half zes, dokter". „Ik heb haar gewekt", zei mevrouw Meijer. „Lydia moest gevoed worden'. Daarna heb ik de thermometer aan gelegd. Eh het was wel iets te hoog, hè dokter?" Rebecca knikte. „Ja". Zij keek nog eens op het lijstje. „Tbch valt het me mee", zei zij. Zij ging op de stoel naast het bed zitten. „Je hebt een drukke dag gehad, Ina". begon zij voorzich tig. Het gezicht van het meisje betrok. „Mijn stiefvader is hier geweest", zei zij dof. „Dat weet ik. Ik was hier vanmid dag al even". „Ja'\ zei het meisje. „Mevrouw tante Mies heeft het me gezegd toen ik wakker werd". „Hij is ook op mijn spreekuur ge weest". „Bij Haar blik drukte ontstel tenis uit. „Ja". Rebecca nam haar hand en drukte die even. „Maar daar hoef jij toch niet van te schrikken?" Zij lach te opgewekt. „Hij heeft me niets ge daan, hoor!" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 5