Sr ÏÏU Eerste herenteam Delta Sport verstevigt haar koppositie Belangrijke winst voor eerste team All-Ready NIEUWSBODE Herenteam VV Delphi Mevo '80 buigt achterstand om in winst Dammers Zierikzee verliezen weer Eerste volledige winst voor damesteam VV Kwiek Kerstsnel- schaaktoernooi ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 december 1989 Nr. 24664 9 MIDDELBURG - Het eerste korfbalteam van All- Ready heeft tijdens de jongste zaalkorfbalcompetitie een belangrijke overwinning weten te behalen. Tijdens de uitwedstrijd tegen Tjoba 3 werd gewonnen met 5-7. Hierdoor is het All-Ready gelukt om de rode lantaarn over te geven aan dit Tjoba 3 en zelf de vierde plaats te bemachtigen. Nadat eerder vanwege zijn dienst plicht Martin Rijn noodgedwongen verstek moest laten gaan, en Jaco Stoutjesdijk door een blessure was uitgevallen, moest tegen Tjoba 3 Anne-Marie van Goudoever wegens ziekte thuis blijven. Haar ver vangster was Bianca Talen, die dit naar behoren deed. De eerste aanval van All-Ready begon rustig en be heerst aan dit vierpuntenduel. Reeds in de tweede minuut scoorde Arjan Hage de openingstreffer voor All- Ready: 0-1. Produktiviteit Hierna staakte de produktiviteit van deze aanval, maar de verdediging van All-Ready had de zaak goed on der controle Na één kwartier wisten de gastheren de gelijkmaker te ma ken: 1-1. Tjoba ging goed door en wist een voorsprong van 2-1 te bewerkstel ligen. All-Ready nam langzaam maar zeker het initiatief weer over en creëerde vele goede kansen. Scoren wilde vooralsnog niet lukken. Vlak voor rust wierp Ronny Pantekoek echter de bevrijdende en tevens ver diende gelijkmaker door de mand: 2- 2. Na de hervatting kregen de Zierik- zeeënaren legio kansen om een defi nitieve voorsprong te realiseren. Ar jan Hage werd bij zijn doorbraak verkeerd afgestopt. De toegekende strafworp werd echter door hem zelf gemist. Eén minuut later werd ook Hetty Melissant belemmerd in haar doelpoging. Aanvoerder Arjan Hage miste wederom van 2V2 meter. Opge zweept door deze twee missers gooi de de aanval van All-Ready er nog een schepje bovenop. In de tiende minuut was het Hetty Melissant die vanuit een vrije positie voor 2-3 zorgde. Een doorloopbal van Anita in 't Veld, één minuut later, bracht de stand op 2-4. Het spel golf de vervolgens op en neer. De tweede Zierikzeese aanval draaide vrij goed en door goed afvangwerk van Wim in 't Veld kon er veel geschoten worden. Veel pogingen om te scoren misten doel. Tjoba sloop langzaam maar ze ker dichterbij: 3-4. Succes Uiteindelijk kreeg de aanval van All-Ready dan toch succes. Wim in 't Veld liet zien wat zuiver schieten was en bracht de stand op 3-5. Tjoba had direct alweer haar antwoord klaar: 4- 5. Hetty Melissant werd vervolgens op onreglementaire wijze afgestopt. Na twee keer eerder gemist te heb ben, was Arjan Hage nu wel fortuin lijk: 4-6. Middels een afstandsschot verkleinde Tjoba de marge weer goed: 5-6. Het duel ontpopte zich in een span nende slotfase, met kansen voor bei de ploegen. Het laatste woord was echter voor All-Ready. Invaller Wou ter van Marle scoorde vanonder de korf het beslissende doelpunt: 5-7. Opluchting, plezier en voldoening alom in de Zierikzeese gelederen. De overige uitslagen van All-Ready waren als volgt: All Ready A-BKC A 6-3; All Ready C-Seolto C 2-2; All Ready P-Swift P 0-3. De stand van het eerste team is nu: 1) ONDO 2, 5-8; 2) Blauw Wit 1, 5-7; 3) Seolto 1, 5-7; 4) All-Ready 1, 5-4; 5) Stormvogels 1, 5- 4; 6) Animo 3, 5-3; 7) Tjoba 3, 6-3. ZIERIKZEE - Het achttal van dam vereniging Zierikzee heeft zich in de vijfde competitiewedstrijd in de Zeeuwse hoofdklasse niet hersteld van de nederlaag tegen leider Tholen in de vorige ronde. In de thuiswed strijd tegen Aagtekerke liep het niet en uiteindelijk verloor men met 5-11. Zierikzee blijft zondoende op vier wedstriidpunten staan en is daarmee nog middenmoter. Aanvankelijk wees niets op een ne derlaag want in de opening en het middenspel ging het gelijk op. In het late middenspel kwamen pas de pro blemen en schijfverlies of tijdnood waren oorzaak van de vijf verliespar- tijen. Voor Zierikzee begon het alle maal nog goed want Jos de Wild, de laatste tijd op dreef, won zijn partij na een foutieve afruil van zijn oppo nent. Sjaak Douw verloor na een door braak op zijn zwakke linkerflank en bij Rinus van der Wielen was het ver lies te wijten aan ongelukkig behan deld eindspel. John Honig bracht beide partijen weer op gelijke hoogte door een goede positionele zeg: 4-4. Hierna ging het voor de thuisclub snel bergafwaarts met drie nederla gen op rij. Bij M. de Wild en J. L. Smalheer was verlies in het eindspel een gevolg van schijfverlies in het middenspel. Cor Boot sloeg een remise-aanbod af en verloor onnodig in tijdnood. In de laatste partij kon A. J. Flikweert net niet winnen na een hele tijd een schijf voor te hebben gestaan: hij moest met remise genoegen nemen. Er re sulteerde zoaoenae een 5-11 neder laag tegen een slagvaardiger en koel- bloediger Aagtekerke. In de volgende wedstrijd moet Zierikzee het, don derdag 11 januari 1990, opnemen te gen het sterke Goes en dit in een uit wedstrijd. Uitslagen De persoonlijke uitslagen, van Zierikzee-Aagtekerke: C. L. Boot-M. Provoost 0-2; J. L. Smalheer-G. C. Krijger 0-2; J. de Wild-D. Bosselaar 2- 0; M. v. d. Wielen-J. J. Engelvaart 0-2; S. Douw-J. A. Maranus 0-2; J. M. Honig-M. C. de Smit 2-0; M. de Wild- M. de Visser 0-2; A. J. Flikweert-A. Francke 1-1. ZEIST - Bondscoach Thijs Libregts heeft maandag Frank Berghuis aan de sterk gehavende selectie van het Nederlands elftal toegevoegd. De 22- jarige vleugelspits van Volendam, ge zegend met een fluwelen traptech- niek, vervangt Frans van Rooy die dinsdag in Antwerpen een operatie ondergaat aan zijn lies. Bert Nuyens in actie voor het eerste heren handbalteam van Delta Sport, dat de thuiswedstrijd tegen Tachos met 19-15 wist te winnen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Omdat de naaste concurrenten van het eerste herenteam van HV Delta Sport tijdens de jongste competitieronde punten hebben laten liggen, en de Zierik- zeeënaren zelf hebben gewonnen, staan de blauwhemden momenteel met drie punten voorsprong op de nummer twee ruimschoots aan kop. Met een ruststand van 8-6 be haalde Delta Sport op eigen terrein, in sporthal Onderdak, een regelmatige overwin ning op het bezoekende Tachos 2: 19-15. Echt veel moeite heeft Delta Sport met Thchos niet gehad. Slechts tij dens de eerste minuten van zowel de eerste als tweede helft gelukte het de bezoekers uit Waalwijk om koploper Delta Sport het leven zuur te maken. Bij de Zierikzeeënaren verliep alles op rolletjes. De aanval lukte prima en ook de combinaties liepen uiterst soepel. Spelers die de laatste weken wat minder draaiden, zoals onder an dere Jaco Vleeshouwer en Erwin Schaal je, hadden nu de goede vorm weer te pakken. Bij het ingaan van de laatste tien minuten van de eerste helft stond Delta Sport op een 8-4 voorsprong. Thchos 2, dat de Jong Oranjespeler Errol Wevers in haar gelederen had, kwam vlak voor rust toch nog terug tot 8-6. De cirkelspeler Wevers had dan ook maar een klein gaatje nodig om tot scoren te komen. Maar mede door het prima keeperswerk van de jeugdige Mare Veldhorst, die vorige week overigens niet zo'n beste wed strijd speelde, kon Tachos niet nog verder inlopen. In de beginfase van de tweede helft wisten de Waalwijkers succesvol te rug te komen tot 11-10. Hierna wer den door Delta Sport échter nog wat extra kolen op het vuur gesmeten en men liep in één run uit naar een 16-11 voorsprong. De toch al niet sterke te genstand van de opponent was nu de finitief gebroken. De mannen van trainer/coach Rob de Vos wisten uit eindelijk een 19-15 overwinning te bewerkstelligen. De doelpuntenmakers van HV Del ta Sport waren: Erwin Schaalje 5x, Jaco Vleeshouwer 5x, Peter Lefèvre 4x, Jean-Marie Tubiana 3x, Bert Nuyens lx, Bert de Vos lx. ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van VV Kwiek speelde een goede thuis wedstrijd maar verloor tegen DDL toch met 1-3. Dit tegenvallende resultaat werd met slechts zes Bruse spelers bereikt; Eric van Breda, André Groenen dijk en Martijn Wolters waren afwezig. De beste dames van volleybalvereni ging Kwiek beëindigden hun thuisduel heel wat beter; tegen Hou Stand werd de eerste volledige seizoensoverwinning behaald. Hoewel het eerste herenteam van V werd toch met 1-3 verloren van het c Houdt). Tijdens de eerste set was er sprake van een gelijke strijd. Tbt 10-10 hield men elkaar goed in evenwicht. Wel werden door de Bruenaren teveel fou te services geplaatst. Door hard wer ken in de defensie werden bepaalde foutjes toch weer gladgestreken. On danks een 14-11 voorsprong kon DDL door een grotere aanvalskracht de set in eigen voordeel beslissen: 14-16. Aanvalsfoutjes In de tweede set werd hetzelfde spel voortgezet. Wederom gingen beide ploegen redelijk gelijk met elkaar op. In de slotfase stond W Kwiek weer voor: 12-11. Door een aantal eigen aanvalsfoutjes, waarbij de bal óf in het blok óf in het net werd geslagen kwam men weer op achterstand. Zo doende ging ook de tweede set in rook op: 12-15 verlies. In de derde set ging het,bij W Kwiek ineens als een speer. Er werd hard voor een goed resul taat geknokt en DDL werd seucces- vol van aanvallen afgehouden. De Bruenaren wisten zodoende de derde set met 15-8 te winnen. In de vierde set bleek dat de Bruse heren enorm veel energie hadden verspeeld. DDL liep heel snel van de gastheren van daan. Een time-out aan Bruse zijde had niet het zo gewenste resultaat. Conclusie: set verlies van 11-15, wat een 1-3 nederlaag betekende. De beste dames van VV Kwiek boekten een beter resultaat. Voor de eerste keer tijdens dit seizoen werd er een volledige winst op de borden ge toverd. Opponent Hou Stand werd met een 3-1 nederlaag weer huis waarts gezonden. Deze winstpuntjes kunnen de Bruse dames begrijpelijk heel goed gebruiken. Reeds tijdens de openingsset werd er door W Kwiek hard gevochten en werden ge maakte fouten voor elkaar opgelost. Uitstekende Vooral Corry Elenbaas stond prima te verdedigen, terwijl Els Munter over een uitstekende service beschik- Kwiek een goede wedstrijd speelde, bezoek zijnde DDL. (Foto: Joop van te. Kwiek liep naar constante set winst van 15-10. In de tweede set werd wederom een voorsprong bewerkstel ligd. Ibch zakte het spel van W Kwiek nu wat terug en wist Hou Stand beter in haar spel te komen. Middels gekke^tactische ballen ston den de bezoeksters ineens op een 9-12 voorsprong. Hoewel W Kwiek nog wissels toe paste kon niet voorkomen worden dat de tweede set verloren ging met 10-15. In de derde set ging de strijd gelijk op. Deze keer was Hou Stand door Kwiek niet goed genoeg onder druk te houden. Toen Dian Jonker wist te scoren via enkele bekeken ballen, ging de Kwiekse aanval weer wat beter lopen en werd er gewonnen met 15-11. Omdat VV Kwiek een ge lijkspel niet voldoende vond ging men in de vierde set weer fanatiek van start. Hou Stand maakte fouten, waar van de gastvrouwen goed gebruik maakten. Tijdens de slotrally's, die overigens steeds langer werden, ging de spanning enorm omhoog. Hou Stand wist nog heel dichtbij te ko men. Lange tijd bleef W Kwiek op veertien punten staan. Men kon dat laatste puntje maar niet maken. Via 14-8 kwam Hou Stand nog akelig ver terug. Bij 14-12 kon eindelijk het laat ste Bruse puntje worden gescoord: 15- 12 en een 3-1 winst. BRUINISSE - Schaakvereniging TOG uit Bruinisse organiseert op vrijdag 22 december weer het traditi onele Kerstsnelschaaktoernooi voor leden, oud-leden en thuisschakers. Het snelschaaktoernooi is in de kel der van het dorpshuis en begint om 19.30 uur. TOG-schaker Jan de Korte zal z'n beker van vorig jaar verdedi gen. ZIERIKZEE - Gezien de 0-2 achterstand zag het er in eerste instantie niet naar uit, maar het eerste herenteam van volleybalvereniging Delphi Mevo '80 wist uiteindelijk toch een 3-2 overwinning te behalen op het bezoekende Onderling/Lekkerkerk. Met deze gewonnen partij zijn de Zierikzeeënaren een eind uit de onderste regionen ont snapt. Het eerste damesteam speelde tijdens haar jongste thuiswedstrijd met 2-2 ge lijk tegen Sliedrecht Sport 2. Gezien het feit dat de eerste twee sets door de beste heren van Delphi Mevo '80 werden verloren met respec tievelijk 6-15 en 11-15, werden de vooruitzichten op een overwinning steeds kleiner. Onderling/Lekker kerk, dat een goede spelverdeler in huis had, speelde een slim spelletje en wist vooral te scoren door over en langs het blok te slaan. De Zierikzee se verdediging reageerde hier niet adequaat genoeg op, zodat de bezoe kers maar pfuntjes bleven vergaren. Vermoeid In de derde set kwam Delphi Mevo '80 beter in haar spel, mede ook om dat Onderling/Lekkerkerk haar ver moeid geraakte spelverdeler wissel de. De gastheren wisten de derde set uiteindelijk te winnen met 15-10. Ook in de daaropvolgende set bleef men goed presteren. De tegenstander had ineens weinig tot geen antwoord meer op het goede spel van Delphi Mevo '80. Deze vierde set kwam der halve ook op naam van het Zierikzee se zestal: 10-5. Vanwege de gelijke 2-2 stand moest de zo beruchte vijfde set, waarbij elk gescoord punt direct telt, een uitein delijke winnaar aanwijzen. Deze slotset zorgde voor een ontzettend spannende afsluiting. Tot een stand van 14-14 gingen beide kemphanen gelijk met elkaar op. Door een uiterst scherpe service van spelver deler Peter Daver werd de vijfde en beslissende set door Delphi Mevo '80 alsnog gewonnen. Het eerste damesteam van Delphi Mevo '80 heeft op eigen veld gelijk ge speeld tegen Sliedrecht Sport 2. Ach teraf gezien gaf dit resultaat goed de krachtsverhoudingen weer tussen beide zestallen. De Zierikzeese da mes hadden in ieder geval weer voor het eerst in lange tijd een voldaan ge voel, omdat dit resultaat een gevolg was van collectief volleybal. Er was weer als team gevolleybald. Strakke service Tijdens de eerste set nam Defphi Mevo '80 al vrij snel een 5-0 voor sprong. Na een time-out van Slie drecht Sport kwamen deze beter in hun spel en mede dankzij een goede strakke service vlak over het net ge raakte de stand op 10-10. Door het ge brek aan voldoende overtuiging ver loor Delphi Mevo '80 de openingsset met 11-15. De tweede set werd wél door de Schouwse ploeg gewonnen; 15-10. In de derde set wist Delphi Mevo '80 goed gebruik te maken van de ga ten in de defensie van Sliedrecht Sport. Middels vele geplaatste tacti sche balletjes wisten de gastvrouwen dan ook deze set naar eigen hand te zetten en in winst af te sluiten: 15-9. Tijdens de vierde set maakten de da mes van Delphi Mevo '80 een uitge bluste indruk. De fut was eruit. Het blok was niet meer optimaal, terwijl ook de verdediging daarach ter niet attent genoeg reageerde. Tbch ging de puntendeling tot een stand van 11-11 gelijk op. Door enkele per soonlijke fouten aan Zierikzeese zij de wisten de bezoekers de set met 11- 15 te winnen. Hierdoor ontstond er een eindstand van 2-2. De uitslagen van de andere Delphi Mevo '80 teams waren: Heren 2-Vove- ro 2 3-0; Dames 2-Vovero 5 0-3; Meisjes A-Vovero 2-2. De volleyballers van Delphi Mevo '80 hebben nu even rust tot zes januari, wanneer de competi tie weer van start gaat. Voor tweede kerstdag staat echter het traditionele Delphi Kersttoernooi, in sporthal Onderdak, op het programma. Gespannen gezichten tijdens het volleybalduel tussen Delphi Mevo 80 en Onderling/Lekkerkerk. De Zierikzeeëna ren wisten een 0-2 achterstand om te buigen naar een 3-2 overwinning. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 9