Hogerheijde's Vishandel f 18,50 Keurslagerij De Jonge gemeente Z I I rikzee C. W. BOM schoenherstelbedrijf UITVERKOOP 10% tot 25% korting Tweewieler-Centrum Schouwen-Duiveland wo96We Magere varkensrollade kiiof 9,95 Botermalse biefstuk KRANT NIET ONTVANGEN? Mol 13 - Telefoon 12831 Zierikzee Een kleine greep uit ons assortiment kerstlekkernijen Reklame pakje 250 gr. Schotse ger. zalm Hogerheijde voor het beste uit de zee Kerst en Oud- en Nieuw gesloten KERST-BLOEMWERK als Gezelligheid aan tafel Voor rollade's kiest u natuurlijk de specialist Salades en sauzen Feestelijk vlees Kip en Kalkoen Wij zijn tussen Kerst en Oud en Nieuw gesloten Fa. Groenleer - Metaalhandel 8 verse tong sliptong zalm zalmforel forel kabeljauwfilet met kreeftmousse enz. crabmeat crabstix crabflakes ambachtelijk gerookte Schotse zalm uitgesneden schotse zalm dikke ger. paling middel ger. paling gefileerde ger. paling uitgesneden ger. paling gerookte gesneden Heilbot gerookte forelfilet graved lachs div. salades vers gepelde Holl. garnalen Noorse garnalen groot en klein steurgarnalen gepelde rauwe Chinese garnalen Udangs gekookte kreeft krukels fijne maatjesharing oesters *AAAAAAAAAAAAJV\AAAAA^ Wij zijn tussen Wij zijn dinsdag 2 januari weer tot u dienst. Korte St. Janstraat 23, Zierikzee, telefoon 01110-13503 Voor exclusief Zeer grote sortering voor elk wat wils Reeds v.a. 10 Hogezoom 20 Burgh-Haamstede Tel. 01115-1383 Deze week iedere avond tot 21.00 uur geopend PLAATSELIJK NIEUWS u leesl het wekelijks in de Zierikzeesche Nieuwsbode Met ingang van 27 december a.s. sluiten wij onze winkel. Wij willen langs deze weg iedereen heel hartelijk be danken voor het vertrouwen dat wij zo vele jaren van u mochten ontvangen. Tevens wensen wij u hele fijne Kerstdagen en een gezond en voorspoedig 1990. CEES en CORRY v. d. HAVE-DOOGE Groenendaal 15 4307 AM Oosterland Vanaf heden om ruimte te maken voor onze nieuwe kollektie op fietsen en onderdelen. Steiltjesstraat 10 (bij de Nobelpoort) - Zierikzee Telefoon 01110-16143 b.g. 01114-2832 »estü KERSTAANBIEDING!!! Grote keuze uit fondue-, gourmet- en steengrill vlees. Stel uw eigen schotel samen of bestel een kant en klare schaal per persoon7,95 Runder-, kalfs-, lams-, varkens of gevulde rollades. Geen enkel probleem! Het assortiment salades en sauzen van de Keurslager is kers-versl De keuze is groot. Opgemaakte schotels op bestelling. Speciale aanbieding: per persoonf 7,95 Bestellijsten zijn verkrijgbaar In de winkel. Verder is er een spciale bezorgdienst voor 2e Kerstdag, informeer vrijblijvend. Runderrosbief ep zijlende Varkensfilet en -haasjes Runderlende en -braadstuk Contrafilet en entrecötes Frikando (kalfs en varkens) Verse kip en kip in braadzak Verschillende soorten biefstuk KNAL AANBIEDING: 100 gram. f 2,80 Hele kip tSSr 100 gram f 1,85 Kippedrumstick Kalkoen Kalkoenfilet f A OtZ Kalkoen drumstick 500 gram T QjdLD Noordstraat 45 - Burgh-Haamstede - Telefoon 01115-1497 De griffier van de arrondissementsrechtbank te Middel burg maakt bekend dat bij beschikking van die recht bank van 13 december 1989, definitief surséance van'be taling is verleend voor de tijd van anderhalf jaar, ingaande 10 oktober 1989, aan LAMMERT VISCH, wo nende Meeuwenlaan nr. 21 te 4306 BS Nieuwerkerk. Rechter-commissaris: Mr. A. A. Schuering. Bewindvoerder: Mr. F. A. M. te Braake, advocaat en pro cureur, kantoorhoudende te 4461 CN Goes aan de West- wal nr. 81. De griffier, J. ANBEEK, wnd. 2 januari zijn wij weer tot uw dienst Gravenstraat 3 - Zierikzee Sluiting stadhuis Het stadhuis (secretarie, dienst gemeentewerken en streek- archivariaat) is gesloten van vrijdag 22 december 1989 tot en met maandag 1 januari 1990. Het Bureau Burgerzaken is in deze periode uitsluitend voor aangiften van geboorte en overlijden geopend op vrijdag 22, woensdag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 december van 9.00 tot 10.00 uur. Maritiem Museum open In de periode dat de scholen kerstvakantie hebben is het Maritiem Museum, met uitzondering van de zon- en feest dagen, geopend. Behalve maritieme zaken, zoals scheepsmodellen en schil derijen zijn van woensdag 27 t/m zaterdag 30 december 1989 en van dinsdag 2 t/m zaterdag 6 januari 1990 de authentieke gevangenisruimten en eeuwenoude inscripties van gevan genen te zien. De toegangsprijs voor Maritiem Museum Zie rikzee, gevestigd in het Gravensteen aan de Mol is voor vol wassenen 1,50 en voor kinderen van 6 t/m 12 jaar en 65-plussers 0,75. Bezitters van een Cultureel Jongeren Paspoort en kinderen tot 6 jaar onder geleide hebben gratis toegang. Model van 17 e eeuw se pinas, te zien in Maritiem Museum Zierikzee. Een slimme meid is op haar toekomst voorbereid Iedereen die in 1990 meerderjarig wordt (dat is tegenwoor dig 18 jaar) wordt zelf verantwoordelijk voor haar of zijn inkomen. Dit is weer een stap op weg naar zelfstandig be staan voor ieder mens, waardoor men minder afhankelijk wordt van anderen. Vooral voor meisjes kan deze ,,1990-maatregel" ingrijpende gevolgen hebben, daar iedereen in principe in staat moet zijn om zelf de kost te verdienen. Wanneer je zonder partner bent verandert er niets. Leef je samen met een partner, en komt deze bijvoorbeeld zonder werk te zitten terwijl jij ook geen baan hebt, dan kan meestal geen beroep gedaan wor den op een toeslag op de uitkering. Dit betekent dat jullie onder het officieel vastgestelde minimum inkomen terecht zouden kunnen komen. Een aanvullende bijstandsuitke ring kan alleen nog maar aangevraagd worden wanneer jij én jouw partner zich als werkzoekende laten inschrijven bij het arbeidsbureau. De maatschappij verandert snel. Vroeger was het vanzelf sprekend dat de vrouw voor het huishouden en de kinderen zorgde en de man buiten de deur het geld verdiende. Tegen woordig zijn de taken in vele huishoudens anders verdeeld. Zowel de man als de vrouw hebben een (part-time) baan en ze voeren gezamelijk de huishouding. Het is belangrijk je nu al voor te bereiden op de toekomst. Bijvoorbeeld door een opleiding met goede beroepsmoge lijkheden te kiezen. Alle meisjes die in 1990 18 en 17 jaar worden kunnen bin nenkort een brief van de burgemeester tegemoet zien, waarin hij meer informatie over de ,,1990-maatregel" geeft. Gemeentelijke financiële steun bij bedrijfsvestiging- in Zierikzee Zierikzee is een monumentenstad aan de Ooster- schelde met een prachtige historische stadskern. De stad, gelegen op het voormalige eiland Schouwen- Duiveland, is een regionaal verzorgingscentrum voor ongeveer 30.000 inwoners. Er zijn daarom veel voor zieningen op het gebied van onderwijs, sport en cul tuur. Zierikzee is via de Zeelandbrug verbonden met Goes en Vlissingen, via rijksweg N 59 met Rotterdam en via het Havenkanaal met de Oosterschelde. Reductie op de grondprijzen Zierikzee heeft twee terreinen voor bedrijfsvestigin gen, waarvoor gereduceerde grondprijzen gelden. De Zuidhoek, gelegen ten zuiden van de stad is ge schikt voor industriële bedrijven. Prijs per m2 35,- en 45,- excl. BTW. Haringvlietstraat, gelegen ten westen van de stad tussen de oude binnenstad en een nieuwbouw wijk is bestemd voor ambachtelijke en dienstver lenende bedrijven, kantoren en detailhandel in de non-food sector. Prijs per m2 70,- excl. BTW. Premieregeling arbeidsplaatsen Naast deze reductieprijzen is er een extra premie te verkrijgen bij bedrijfsvestiging in Zierikzee, mits aan enkele voorwaarden wordt voldaan. De belangrijkste zijn dat de vloeroppervlakte ten minste 400 m2 bedraagt én er per 200 m2 vloeropper vlakte één arbeidsplaats gecreëerd wordt. Deze premie bedraagt 30,- voor de eerste 1000 m2 en 15,- voor de volgende 1000 m2. Het maximale bedrag van deze premie is 45.000,-. Informatie over bedrijfsvestiging in Zierikzee, als mede een aanvraagformulier voor de premieregeling arbeidsplaatsen is verkrijgbaar bij de directie Ge meentewerken, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, tel. 01110-13151. li li rw eik ei oor/.t.i k l' yr Soms is het vervelend dat in ons land zoveel mensen bij elkaar wo nen op een betrekke lijk kleine ruimte. Daardoor is de kans dat we elkaar hinderen groot, Neem nou het af steken van vuurwerk in Oudejaarsnacht, als dat in die ene nacht per jaar gebeurt, is het hin derlijk voor een aantal mensen en dieren, maar gelukkig snel voorbij, 't Wordt pas echt vervelend als dat knallen al dagen voor Oudjaarsavond begint en nog dagen daarna doorgaat. Daar doet de gemeente tegen wat mogelijk is door het stellen van regels in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) over de verkoop en het gebruik van vuurwerk. En de rijksoverheid heeft in het Vuurwerk- besluit beperkende maatregelen gegeven om daarmee het maximaal geluidsniveau van ontbrandend vuurwerk aan te geven. En dat gegeven wordt wel degelijk streng gecon troleerd. Nieuwe regels in 1990 Het ligt in de bedoeling dat er in^het jaar 1990 een nieuwe landelijke regeling komt voor de verkoopperiode en het ge bruik van vuurwerk. Dat zal dan gebeuren op basis van de Wet Milieugevaarlijke stoffen en van kracht zijn voor alle gemeenten. Ook de handel in vuurwerk zal dan worden be perkt. Maar het is duidelijk dat wetten en maatregelen al leen niet altijd voldoende zijn. En omdat de politie ook niet op alle plaatsen tegelijk kan zijn, is de kans op misbruik van vuurwerk ook na het jaar 1990 niet voorbij. Het is al leen mogelijk de geluidhinder terug te brengen tot die en kele uren na de jaarwisseling als alle vuurwerk-ontstekers rekening zouden houden met hun medemens en met de die ren die in hun omgeving wonen. Opbokken .uf posUluii en Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ingevol- fe artikel 2.4.23 van de Algemene plaatselijke verordening ekend, dat op advies van de Gewestelijke Raad voor Zee land van het Landbouwschap is besloten een ophokgebod voor postduiven vast te stellen voor de periode van zater dag 6 januari tot en met zaterdag 20 januari 1990. Het ophokgebod geldt niet op de in deze periode vallende zondagen, te weten 7 en 14 januari. IliiuU-rw et Op de secretarie van de gemeente Zierikzee ligt met ingang van 20 december 1989 op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur, alsmede op het politiebu reau, op zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur ter inzage de aanvraag om en het ontwerp van de beschikking op het ver zoek van garage J. de Jonge, Regenboogstraat 1, 4301 BR Zierikzee om vergunning ingevolge de Hinderwet tot'het oprichten en in werking hebben van een stalling voor taxi- takelauto's en een onderhouds- en wasplaats op het perceel Regenboogstraat 4, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie L, nummer 86. Burgemeester en wethouders zijn voornemens op het ver zoek positief te beschikken onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergun ning en/of de ontwerp-beschikking kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisge ving schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. De ingekomen bezwaren worden mede ter in zage gelegd. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (01110-13151, toestel 332) kunnen tot één week vóór 20 janua ri 1990 mondelinge bezwaren worden ingebracht, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse- ling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvra ger en de overige aanwezigen. Beroep tegen de op het ver zoek genomen beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mon deling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwa ren in te dienen. Indien men dat wenst, worden de persoon lijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders worden ingediend. N iruw j.i.H'M rt i'|iln- Tbr gelegenheid van de jaarwisseling wordt op dinsdag 2 ja nuari 1990 een nieuwjaarsreceptie gehouden. Ingezetenen van Zierikzee en vertegenwoordigers van plaatseliike ver enigingen en organisaties hebben de gelegenheid de leden van het gemeentebestuur het beste voor 1990 toe te wensen. De nieuwjaarsreceptie vindt plaats in de Vierschaar van het stadhuis en begint om 20.00 uur. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE lezersservice bellen: 01110-17314

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 8