Voortbestaan jeugdbrandweer hangt aan een zijden draadje Diploma-zwemmen in Onderdak Gelukkig Verkeers slachtoffer AIRCONDITIONING DEURLOO B.V. Aantal Middel burgers tegen asielzoekers centrum PvdA-raadslid C. Klippel bekritiseert aanlijngebod Voorl 1 naar deurloo ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 december 1989 Nr. 24664 3 Gelukkig heeft de meerderheid van de Zierikzeese gemeenteraad zich niet geschaard achter het wel zeer merkwaardige idee van de so cialist Asma om de muziektent te slopen. Gelukkig, want wat moet er deze donkere dagen door het hoofd van dit raadslid zijn gegaan. Sinds wanneer worden karakteristieke stadsgezichten met een beperkte praktische waarde plat gewalst. Me neer Asma, de Nobelpoort dient mo menteel alleen als onderkomen van Rust Roest. Is dat misschien reden om de Nobelpoort te slopen en Rust Roest onder te brengen in een nieuw multi-functioneel gebouw? Flauw natuurlijk zo'n opmerking, maar een andere reactie op Asma's plan kan ondergetekende niet geven. Zp gaan we niet om met de nostalgie van Zie- rikzee. Nostalgie overigens, die Zie- rikzee tot een aantrekkelijke stad maakt. Maar goed. het gevaar is geweken. De gemeente heeft anders besloten. Nou niet, dat de gemeenteraad zo ge weldig centrum-vriendelijk is, want alle herinrichtingsplannen neigen op enkele punten toch teveel naar een manaaement-achtige benadering van ae verkeersproblematiek. Het historische en karakteristieke dreigt in het slop te geraken. AvdW LONDEN - In Londen is het proces begonnen tegen de leiding van de re derij P en O, die wordt beschuldigd van doodslag in vereniging in ver band met de ramp in 1987 met de veerboot Herald of Free Enterprise voor de kust van het Belgische Zee- brugge waarbij 193 mensen het leven verloren. BEESKENS - De 20-jarige P. C. G. van de Bunder is door een verkeers ongeval in de omgeving van Breskens om het leven gekomen. De vrouw werd bij het te voet oversteken van de A58 aangereden door een personen auto. De bestuurder had haar te laat opgemerkt. Het slachtoffer overleed ter plaatse, aldus de politie. Het college van b en w van Bruinisse wil alles in het werk stellen om het jeugdbrandweerkorps te behouden. (Archief foto). College Bruinisse: „Alles in het 'werk stellen om korps te behouden BRUINISSE - Het voortbestaan van de jeugdbrandweer in Bruinisse hangt aan een zijden draadje. Dat blijkt uit het antwoord van het college van b en w van Bruinisse op vragen van de SGP/RPF-fractie in haar algemene beschouwingen op de begroting. Het college onderstreept in haar antwoord het belang van de jeugdbrandweer en stelt dat er alles aan gedaan moet worden om het jeugdkorps te behouden. Het voortbestaan van de jeugd brandweer is od de tocht komen te staan wegens een chronisch tekort - waarde te hechten aan het voortbe- aan leden. Het college zegt grote staan van het jeugdcorps. „Immers, hiermede is doorstroming, naar het 'gewone' korps enigszins gewaar borgd", aldus het college. Werkgroep In overleg met de korpsleiding is inmiddels een werkgroep in het leven geroepen die moet onderzoeken wat er gedaan kan worden om de jeugd brandweer van de ondergang te red den. In de werkgroep hebben in ieder feval twee leden van het brand weer- orps en een ambtelijke vertegen woordiger zitting. Eveneens in antwoord op vragen van SGP/RPF stelt het college dat men zowel geld beschikbaar dient te stellen ten behoeve van het hulpver leningsvoertuig van de brandweer als voor de aanschaf van een nieuwe brandweerauto. „Een organisatie als de brandweer, waaraan in de nieuwe opzet van de rampenbestrijding vele taken zijn toebedeeld dient voor een goede uit voering daarvan goed te zijn uitge rust", aldus het college. „Het blij vend kunnen beschikken over een hulpverleningsvoertuig is hieraan in herent". Verbindingsapparatuur In antwoord op vragen van de frac tie Algemeen Belang stelt het college dat de gemeente geen blaam treft voor wat betreft de bij de laatste oefe ning van brandweer, politie en Rode Kruis aan het licht gekomen proble men met de communicatie-appara- tuur. „Zowel de apparatuur van de brandweerorganisaties al;s die van het plaatselijke Rode Kruis, waar voor wij direct verantwoordelijk zijn, bleken goed op elkaar af gestemd". „Het was juist de apparatuur van het korps rijkspolitie die de algehele communicatie stroef deed verlopen dan wel onmogelijk maakte", aldus het college. Volgens het college gaat het om een probleem waar men al jaren mee kampt. Verschillende keren is er door de plaatselijke overheden van Schouwen-Duiveland aangedrongen op aandacht voor het probleem. „Uit eindelijk heeft dit geresulteerd in een positief resultaat. Al gauw bleek ech ter dat ook het nieuwe net niet aan de daarvoor gestelde eisen voldoet. Wij beschouwen dit als een stukje wanbe leid van de politieverbindingsdienst, hetgeen voor ons onaanvaardbaar is". Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110*16255 ROTTERDAM - Het voltallige be stuur van het gewest Rotterdam van de PvdA heeft besloten op te stappen. De beslissing is unaniem genomen op een extra bestuursvergadering, aldus een woordvoerder. Directe aanleiding voor de crisis is de gang van zaken op de gewestelijke bestuursvergadering van afgelopen zaterdag. MIDDELBURG - Een aantal bewo ners van de Middelburgse wijk Dau- wendaele is het niet eens met de pro cedure die de gemeente wil volgen voor plaatsing van een asielzoekers centrum aldaar. Dit bleek op een bij eenkomst waar de bewoners werden geïnformeerd. Het semipermanente centrum moet plaats bieden aan 275 asielzoekers. Een aantal van de 250 aanwezigen gelooft niet in de tijdelijke plaatsing van asielzoekers in dit centrum. Met het ministerie van welzijn, volksge zondheid en cultuur is die tijd be paald op 5 jaar. Bij de bouw wordt uitgegaan van een semipermanente huisvesting. Na 5 jaar kan die perio de eventueel worden verlengd, zo liet het gemeentebestuur weten. Volgens de aanwezigen kan dan nu al niet meer gesproken worden van tijdelij ke huisvesting. Zij betoogden dat er daarom een andere procedure moet komen. De bewoners vrezen voor cri minaliteit, verontreiniging van de omgeving en vermindering van de veiligheid. Volgens de gehanteerde procedure kunnen bewoners alleen bezwaar aantekenen tegen de bouw vergunning. Wanneer die wordt te gengehouden, zo zei burgemeester C. Rutten, zoekt het gemeentebestuur niet naar een andere lokatie. ZIERIKZEE Afscheid Dijkgraaf M. J. Steur neemt woens dag 20 december officieel afscheid als dijkgraaf. Dit gebeurt tijdens een bij zondere algemene bestuursvergade ring in 's Landskamer. Deze bijeen komst begint om 14.00 uur. Kinderviering Ook dit jaar is er weer de jaarlijkse kinderkerstviering voor en door kin deren in de Willibrorduskerk op eer ste kerstdag. De kinderkerstviering begint om 15.30 uur. Kerstzang Gemengd koor De Lofstem houdt op eerste kerstdag een kerstzang- dienst. Hieraan werken mee het Christelijke Gereformeerd koor De Lofstem, het jeugdkoor Sjaloom en het kinderkoor De Sjofar. De medita tie wordt verzorgd door ds. J. H. Vele- ma. De dienst begint om 19.00 uur in de Christelijke Gereformeerde kerk te Zierikzee. SEROOSKERKE Kerststukjes maken Dorpsgemeenschap Serooskerke houdt voor haar leden op donderdag middag 21 december een middag om kerststukjes te maken. Deze middag wordt gehouden in het plaatselijke dorpshuis. Drie jaar geleden werd voor het eerst een dergelijke middag gehouden en vanwege de grote be langstelling is het een soort traditie geworden. Oases, allerlei soorten groen en kersttakken zijn aanwezig. Verder neemt iedere deelnemer zelf kaarsen, bakjes en verder versiersels mee, die hij of zij wil gebruiken. In een gezellige sfeer met kerstmuziek worden dan de bakjes in elkaar ge knutseld. Het grote voordeel om het samen te doen is, dat men elkaar kan helpen en nieuwe ideeën aanreikt. Bovendien is er evenals voorgaande jaren deskundige leiding aanwezig om aanwijzingen te geven en wat voorbeelden te laten zien. Deze mid dag begint om 14.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Galerie Monique Augustin-Detrie uit Burgh-Haamstede heeft een deel van haar kunstnijverheidszaak in het ou de raadhuis van Haamstede ingericht als expositieruimte In deze galerie worden om de twee maanden ten toonstellingen gehouden van zowel Nederlandse als buitenlandse kun stenaars. Deze exposities worden ge organiseerd in samenwerking met Galerie Icon, die mogelijk binnen kort uit Willemstad naar Middelburg verhuist. De eerste tentoonstelling die in het oude raadhuis van Haam stede tot 1 maart te zien is bestaat uit grafisch werk van Joel Roche, een kunstenaar uit Parijs die tevens les geeft in het werken met burijn. Zijn kopergravures hebben hem enkele prijzen opgeleverd waaronder de Grand Prix de Rome de Gravure '68 en de Gouden Medaille van de Söciété des Artistes Francais '74. De exposi tie in Haamstede is de derde tentoon stelling van Roche in Nederland. BROUWERSHAVEN Kerstzang Zoals ook in toeristen- en vakantie perioden en bijvoorbeeld bij de open monumentendag, hebben velen de weg weten te vinden naar de Grote St. Nicolaaskerk te Brouwershaven. Er is ook steeds belangstelling ge weest voor de zangdienst op de avond voor Kerst. Ditmaal wordt deze 'kerstzang voor iedereen' gehouden op 24 december om 19.00 uur, vroeg in de avond met het oog op de nog jonge re kinderen. De kerk wordt met vele kaarsen sfeervol verlicht, om er zo doende voor de zestiende keer een ge waardeerd zanguur van te maken. De korte meditatie wordt verzorgd door ds. H. J. Buys. Medewerking wordt verleend door het kerstkoor van de Plattelandsvrouwen Brouwershaven en Zonnemaire, onder leiding van M. van 't Veer. Vaste organiste is Willie Bil. In verband met de temperatuur wordt men aangeraden, zich warm te kleden. De kerk gaat open om 18.30 Hulpdienst De Stichting Vrijwillige Hulp dienst heeft op 14 december een con tactavond voor de vrijwilligers ge houden. Op deze avond werd afscheid genomen van mevrouw I. van Bloois, lid van de werkgroep. Haar plaats is overgenomen door mevrouw T. Stoel. Dit betekent dat er dus een nieuw te lefoonnummer is voor hulpaanvra- gen. De telefoonnummers zijn me vrouw T. Stoel 01119-1306, mevrouw A. van de Weyde 01119-1807 en me vrouw C. van de Zande 01119-1602. OUWERKERK Puzzelrit MAC Sparta houdt op tweede kerst dag een puzzelrit. Inschrijven vanaf 13.00 tot 14.00 uur bij BMW-dealer Re- meeus te Ouwerkerk. ZIERIKZEE - Een aanlijngebod niet alleen voor de be bouwde kom maar ook onder meer op plaatsen waar zich drachtige schapen bevinden leverde maandagavond tij dens de vergadering van de Zierikzeese gemeenteraad kritiek op van mevrouw C. Klippel-Huurling. Haar kritiek richtte zich vooral op het feit dat hiermee alle honden op één lijn worden gesteld. Mevrouw Klippel-Huurling had dan ook graag gezien dat er na overleg van een ver klaring van een gedragstherapeut dat de hond normaal niet agressief is, vrijstelling op dit aanlijngebqd mo gelijk zou zijn. Dit had zij graag in het betreffende artikel van de Alge mene Plaatselijke Verordening opge nomen gezien. Ook het muilkorfge- bod voor pitbull-terriërs dat door het college werd voorgesteld ontlokte bij haar enkele kritische opmerkingen. Het idee om een hondentherapeut in te schakelen leverde op zijn beurt weer kritiek op van burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs die wees op de praktijk waaruit blijkt dat het ge drag van honden net zo moeilijk voorspelbaar is als de psyche van de mens. Hij drong er dan ook sterk op aan om het landelijke model dat door de Vereniging van Nederlandse Ge meenten is opgesteld in de oorspron kelijke opzet te handhaven. Met uit zondering van mevrouw Klippel- Huurling konden de andere raadsle den zich daarin wel vinden. Fusie De afgelopen maanden is er geen raadsvergadering geweest waarin de (voorgenomen) fusie van de PZEM met de WMZ (Watermaatschappij Zuidwest-Nederland nv) niet aan de orde is gesteld. Deze keer was het de CDA-er H. Van Essen die deze (moge lijke) fusie aankaartte. Van Essen vroeg zich af of de Zierikzeese ge meenteraad niet wat meer druk op beide organisaties uit zou moeten oe fenen om het rayon-kantoor voor Schouwen-Duiveland te behouden. Vooruit Daarmee liep Van Essen volgens •burgemeester Asselbergs en PvdA- fractievoorzitter D. van der Wekken op de zaak vooruit. Tbt nu toe zijn de bestuurders van de zes gemeenten tot onvereenstemming gekomen dat ze samen hun uiterste best zullen doen om het rayonkantoor voor Schouwen- Duiveland te behouden. Ook zullen zij namens de aandeelhouders uit de regio één woordvoerder aanwijzen die de Schouwen-Duivelandse belan gen tijdens de fusiebesprekingen tus sen PZEM en WMZ moet verwoorden. Van Essen had graag gezien dat de Zierikzeese gemeenteraad zich duide lijk uit zou spreken dat Zierikzee niet instemt met de fusie zolang de plaats van het rayon-kantoor nog niet be kend is. Gezien de prille fase waarin de fusiebesprekingen zich momen teel nog bevinden is dit volgens As selbergs nu niet aan de orde en zou het de zaak eerder bemoeilijken dan bespoedigen. Advertentie ZIERIKZEE - In het Zierikzeese zwembad Onderdak is het afgelopen weekend diplomazwemmen gehou den. Het organisatiecomité bestond uit Annelies Bervoets, instructrice, Peter Bek, instructeur en Co van He se. De examencommissie bestond uit Laura Krijgsman zweminstructrice en de bedrijfsleider Marco Reedijk. In totaal zijn er 149 kinderen ge slaagd voor het basisdiploma, het A- en B-diploma. In het kader van de Kerst kwam de kerstman in eigen persoon de behaalde diploma's aan de kinderen uitreiken. Na de zeven kinderen die dinsdag 5 december hun Teddyberenbrevet brons hebben gehaald, zijn nu ook Maaike van Dijke, Jos Hagesteijn, Pascal Koster en Alicia van Dongen de trotse bezittertjes van het Tbddy- berenbrevet brons. Basisdiploma Martin van Ast, Yvonne van Aken, Sonja Berrevoets Caroline Bij de Vaa- te, Esmee Buursink, Ilona den Boer, Daniëlle Berrevoets, Lasse Dubelaar, Brian Vergeer, Boudewijn Heijboer, Huib Ligt. Kevin Lems, Bianca Kloet, Paul Koppelaar. Martijn Kroesbeek, Gijs Meerdink, Marjo van Merle, Iris Möhlmann, Dorothy Roelofs, Debora Schouten, Jan Thnis, Sander Uil, Rick de Vos, Mireille Ver ton, Marian Verloo, Joeroen v. d. We tering, Matthijs IJsseldijk. Diploma A Kitty van Aken, Mark Aukes, Pa tricia van Beveren, Anneke Bil, Ari- ke Bin, Gertie Bin, Renate Blom, Ma- rijn den Boer, Tbm Boogerd, Arwin Breidenbach, Geerd Dijkstra, Daan Doeswijk, Sebastiaan Everaers, Charlotte Gilijamse, Maurice Groe nendijk, Denise Hazerak, Boudewijn Hellingman, Gerwin v. d. Hoek, Ma- non Horst, Jurrian van Iersel, Nini de Jong, Eric de Jonge, Gijs de Jonge, Marijn Kaat, Michael Koster, Ameet Krijger, Marius Landegent, Wendy van Leeuwen, Robbert Lievense, Lin da de Maayer, Jasper van Mer, Ramon Meyer, Jeroen Neyenhuis, Dennis Nieuwenhüyse, Arjo Nieuwkoop, Jo- han v. d. Ouden, Silvia v. d. Palm, II- ja Peute, Jan-Willem Prince, Anneke Provoost, Michael Quaak, Nadine Rikhof, Mariëlle Roggeveen, Kardien Roon, Johnny v. d. Sande, Emmely Schot, Thirza Schumacher, Arnoud Slagter, Kim Speelman, Mark Tuin man, Jaap-Jan Uil, Bart Uitterhoeve, René v. a. Velde, Raymond v. d. Vel den, Patrick Venneman, Carolien Ver- west, Lieven Viergever, Renate Vis, Kirsten de Vrieze, Remco Wandel, Florus v. d. Weel, Gerard v. d. Welle, Belinda Wisse. Diploma B Marco van Antwerpen, Jessica Bal, Charissa den Bakker, Bianca Beck- beye, Amarens Bijlsma, Sharon den Boer, Frank Bolier, Aline Boot, Mi- chiel Brokke, Johan Cats, Marnel van Donk, Sandrien Faber, Jeanette Goudzwaard, Leonie 'Goudzwaard, Frans Groenendijk, Jeroen Groenen dijk, Marianne v. d. Heuvel, Martin Hobé, Peter Hogenstein, Joël van Houdt, Bram Hullekes, Marieke de Jong, Ivor Kaat, Cynthia Kenters, Rowdy Knoppers, Remi Kristelijn, Leontien Kroesbeek, Fiona Kroon, Jelle Lanting, Jacco de Looff, Nicori- ne Luijendijk, Michel Nuvens, Alexi Peute, Sophie Pieters, Robert Praet, Wendy Raayen, Sandra Rech, Tamara Roos, Renske de Ruiter, Anika Sa- man, Joachim Schot, Marijke Schul- ler, Mariska Siesse, Guust Sluys, Anouk van Tiggelhoven, Julien Tbtté, Patrick Vaes, Martin Verheyen, Chan- tal Verwest, Sandy Vefkaart, Wouter Volkeri, Benjamin de Vos, Mans Broekema. De geslaagden voor het zwemdiploma, kregen dit uit handen van de kerstman die in levende lijve aanwezig was in zwembad Onderdak. (Foto: Joop van Houdt). Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofd-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 43,50; per jaar 1 166,00; losse nummers 1 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3