Wonderen zijn Kerkwerve nog niet uit; winst op Zierikzee Vuurtje laait weer op bij Mevo NIEUWSBODE Bekerduel voor Duiveland blijkt een formaliteit: 1-4 SKNWK wint bekerduel met 1-5 Ouwerkerk weer ronde verder na moeizame overwinning s-ass, Dreischor schendt ook neus tijdens bekerduel: 2-7 Ed van Lent en Duiveland definitief uit elkaar 6 WEMELDINGE - Tferwijl het met de rust nog 0-0 stond bij de beker wedstrijd tussen Wemeldinge 3 en SKNWK, wisten de bezoekers uit Nieuwerkerk zich uiteindelijk toch riant te plaatsen voor de volgende ronde: 1-5. Door in de tweede helft meer te kaatsen en sneller te spelen gelukte het SKNWK zich boven de te genstander te verheffen. Toen een maal de openingstreffer werd ge scoord was het ijs gebroken en ste venden de mannen van trainer Kees Kommer op een regelrechte overwin ning af. Tijdens de eerste helft bleek al snel dat SKNWK duidelijk de sterkste ploeg was. De vele kansen gingen er echter vooralsnog niet in. Mede door een goed keepende Wemeldingse doelman bleef de nul op het score bord. Tijdens aanvallen van SKNWK trokken de gastheren zich massaal te rug in de verdediging, waardoor de Nieu werkerkers weinig tot geen ruimte kregen om te scoren. Weniel dinge op haar beurt was een paar keer flink gevaarlijk uit counters. Na de rust veranderde SKNWK iets van tactiek en liet men de bal sneller rondgaan. In de vijftiende minuut ge lukte het Laurens Kik om uit een af standsschot de openingstreffer te sco ren: 0-1. Het ijs was gebroken en zo ook de weerstand van de tegenstan der. Vijf minuten later was het Adrie Matthijse die bij een vrije trap, net buiten het zestienmetergebied, plaats nam achter de bal en in één keer muur en keeper omzeilde: 0-2. Wemeldinge wist toch nog iets te rug te komen en de aansluiting te realiseren: l<-2. SKNWK liet zich ech ter niet meer uit het veld slaan en bleef plichtsgetrouw haar doelpun ten maken. Via een afstandsschot van Adrie Matthijse werd het 1-3, ter wijl Jacky de Bruine en Michel Flik- weert respectievelijk voor 1-4 en 1-5 zorgden, wat tevens de eindstand werd. WESTKAPELLE - Na een nogal moeizaam tot stand gekomen over winning tijdens de uitgespeelde be kerwedstrijd tegen Noormannen 2, heeft het eerste elftal van Ouwer kerk zich toch voor de volgende be kerronde weten te plaatsen: 1-2. Ouwerkerk dat het moest stellen zonder aanvoerder Olivier Verwest, die drie schorsingen aan zijn broek kreeg, en de eveneneens geschorste Peter Bezemer, had mede hierdoor de nodige problemen. Naast de twee geschorstenwas daarbij ook nog eens Johnny Hage er niet bij. De toch al smalle Ouwer- kerkse selectie liep hierdoor een ge voelige duw op. Noormannen 2 bleek daar bovenop ook nog eens een niet al te gemakkelijk te nemen hindernis. De lager spelende gastheren kregen, zeker in de eerste helft, de beste kan sen, terwijl Ouwerkerk de mogelijk heden slecht afrondde. Ouwerkerk wist, in de twintigste minuut, wel de openingstreffer te scoren. Invaller Wim Hage (tweede elftal) zorgde voor deze eerste goal: 0- 1. Noormannen bleef toch de gevaar lijkste doelpogingen tonen, maar me de door de paal en de toch goed kee pende doelman Marco van de Marei kon Ouwerkerk de kleine voorsprong behouden. Twee minuten voor rust wist Noormannen wegens vasthou den in het zestienmetergebied, uit een strafschop echter langszij te ko men: 1-1. In de tweede helft kreeg Ouwer kerk meer ruimte maar het duurde wederom tot in de twintigste minuut vooraleer er gescoord kon worden. Uit een vrije trap over de verdedi ging heen, genomen door William Re- meeus, was het Jacco Brouwer die achter de defensie langs schoot en wist te scoren: 1-2. In de slotfase zat Vrouwe Fortuna duidelijk op de lat bij Ouwerkerk, want Noormannen had toch minimaal langszij kunnen komen en misschien zelfs kunnen winnen met 3-2. Dit gebeurde echter niet zodat als eindstand 1-2 kon wor den opgetekend. Ook de altijd zo makkelijk scorende Rini Stoutjesdijk (m.) kon tegen WIK niets uitrichten: 2-0. Rechtsback Han van de Sunde (l.) en Aren van Wezel (r.) deden het beter en vooral laatstgenoemde was voor Zierikzee een lastige handenbinder. (Foto: Joop van Houdt). SV WIK wint Opelcup-duel met 2-0 KERKWERVE - Achteraf gezien zijn de prestaties van het eerste elftal van S V WIK de laatste paar weken niet voor niets beneden peil gebleven. Afgelopen za terdag werd met de opgespaarde energie voor een regelrechte knaller gezorgd door met 2-0 het Opelcup-duel te winnen tegen VV Zierikzee. Hoewel tussen bei de ploegen een paar klasses verschil bestaat was hiervan weinig tot niets terug te vinden. Ongemotiveerd, ambitieloos en met een elan van 'het moet nu een maal' speelden de mannen van Zierikzee-trainer Jack Schipper plichtmatig de wedstrijd uit. Hoewel het misschien voor VV Zierikzee een onbelangrijke be kerwedstrijd betrof dient dit opgelopen verlies ongetwijfeld onder de noemer 'directe afgang' gerangschikt te worden. Geen enkel moment heeft WIK- trainer Jaap de Ridder aan het kunnen van zijn ploeg, ten opzich te van Zierikzee, getwijfeld. Of de schrik moet hem misschien even om het hart geslagen zijn toen hij zag dat de tegenstander plaats nam in 'zijp' dug-out. ,,In die dug out heb ik nog nooit verloren. Eén keer ben ik in die andere dug-out gaan zitten en toen verloren we met 6-1". Mocht De Ridder tijdens thuiswedstrijden in het verleden altijd min of meer onbewust hand in hand met het bovennatuurlijke hebben gespeeld, is hij na de pri ma 2-0 overwinning op Zierikzee waarschijnlijk voorgoed van zijn bijgeloof genezen. Wonderen Met wonderen, geluk of geen ge luk, bijgeloof of geen bijgeloof, had deze zwaar beladen derby dan ook niets te maken. WIK toonde zich gewoon heer en meester en had weinig tot geen problemen met het zwak acterende Zierikzee. Ook het gemis van een aantal spe lers, zoals onder andere Erik Ber- revoets, Marco van Oeveren en Theo Wittenberg, was geen excuus voor de tamme vertoning. Op alle linies lieten de rood zwarten het afweten; de centrale verdediging was erg zwak, op het middenveld liep het niet en ook de voorhoede was weinig produk- tief. De enige Zierikzeeënaar die een uitstekende wedstrijd speelde was doelman Wim Lafeber. Zon der hem had WIK minimaal op 4-0 kunnen komen. Ook Martin de Jonge, die eveneens zijn rentree maakte, speelde een behoorlijke wedstrijd. Het tempo lag vanaf de aftrap direct al vrij laag en er zat weinig actie in het spel. De eerste kans was voor Aren van Wezel van WIK, die op snelheid kon doorbre ken maar ook de eerste actie van doelman Lafeber was meteen al goed. De eerste twintig minuten werd er over én weer aftastend ge speeld. Misverstandjes en foute passes zorgde voor een golvend spélbeeld. Hoewel Zierikzee' een licht veldoverwicht bezat, was het WIK dat voor het meeste gevaar zorgde. Beperkt De mogelijkheden voor Zierik zee bleven beperkt tot afstands schoten van Kees Verkaart en Wim van de Maas. In de 24e minuut strafte Joost Rotte een fout van Zierikzee laatste man Van de Maas vakkundig af en kon alleen op keeper Wim Lafeber afsteve nen. Wederom kwam de bezoeken de goalie goed zijn doel uit en voorkwam erger. WIK begon steeds meer aan te dringen en één minuut later moest Wim Lafeber voor de derde keer op een schot van Aren van Wezel redding bren gen. In de 31e minuut kwamen de gastheren vervolgens geheel ver diend op voorsprong. Erik-Jan Kort onderschepte op het midden veld goed de bal en passte prima op de op rechts opkomende Joost Rotte. Die speelde op zijn beurt Wim van de Maas uit en sloop het zestienmetergebied in. Deze keer was Lafeber kansloos en wist Rot te succesvol voor de openingstref fer te zorgen: 1-0. Ook in de slotminuten van de eerste helft probeerde WIK nog de marge te vergroten. Kansen voor Erik-Jan .Kort en Aren van Wezel bleven echter bij kansen. Zierik zee liep steeds weer tegen een stugge verdediging op, vooral Theo Stouten en Wim van de Velde bleken moeilijk te passeren pion nen. Schamen Na de hervatting werd hetzelfde spelletje van voor rust voortgezet. Hoewel Zierikzee-trainer Schip per tijdens de rust zijn elftal nog had voorgehouden dat hij zich enorm zou schamen als hier verlo ren werd, kwam er geen verbete ring in het Zierikzeese spel. Geen enkele kans werd er gecreëerd. Terwijl WIK middels goed voetbal de overwinning rook en op jacht ging naar de tweede treffer. Nadat Erik-Jan Kort in het zestienmetergebied (15e minuut) op onreglementaire wijze van de bal was gezet, mocht Marco Gan- zeman zijn team uit de toegewe zen penalty op 2-0 brengen. WIK kwam vervolgens niet echt meer in de problemen en kreeg zelfs nog enkele kansen op meer doel punten. Maar doelman Wim Lafe ber bleef een moeilijk te passeren schakel. „Hoewel er niks te winnen valt is het toch beschamend om zo te verliezen van een ploegje uit de onderafdeling. Maar ik moet mijn bewondering uitspreken voor WIK dat het goed deed, terwijl wij gewoon slecht hebben gespeeld. Zo'n verlies komt gelukkig niet zo hard aan, als volgende week voor de competitie alles weer maar op de rails staat, dat is belangrijker", aldus Jack Schipper na afloop. „Mooi hè, zo'n overwinning. Ik vond het wel een schande zoals Zierikzee zich instelde, voor ons was het in ieder geval een leuke middag", klonk het uit de mond van de dolblije oefenmeester van WIK, Jaap de Ridder. COLIJNSPLAAT - Het eerste elftal van Duiveland heeft zich succesvol we ten te plaatsen voor de volgende bekerronde. Afgelopen zaterdag werd er tij dens de uitwedstrijd tegen Colijnsplaatse Boys 3 gewonnen met 1-4. Voor de eerste keer in zijn nu vijfjarige samenwerking met SV Duiveland moest trai ner Ed van Lent overigens, wegens buikgriep, verstek laten gaan. Het bekerduel tegen hét lager acte rende Colijnsplaatse Boys 3 was voor Duiveland min of meer een formali teit. Mede hierdoor werd het niet zo'n beste wedstrijd. Er ging weinig strijd van uit en misschien dat de tegen stander zelfs toch teveel werd onder schat. Zo nu en dan wisten de gasthe ren dan ook succesvol vat op het spel te krijgen, maar het scoren bleef, op één keer na, uit. In de. eerste helft kon Duiveland via André van den Berge vrij gemak kelijk op een 2-0 voorsprong komen. Hierna kreeg Duiveland het wat moeilijker en nam Colijnsplaatse Boys even het heft in handen. Dit re sulteerde wel in de eerste, en tevens enige, tegentreffer: 1-2. Vlak voor rust was het echter wederom André van den Berge die wist te scoren: 1-3. De tweede helft gaf eenzelfde beeld te zien. Eric Beye zorgde uiteindelijk voor de laatste goal zodat dit beker duel in 1-4 eindigde. DREISCHOR - Het eerste elftal van Dreischor dat in de lopende com petitie al meer de neus schendt dan het fier vooruit kan steken, is ook tij dens de jongste bekerronde tegen Domburg tegen een behoorlijke ne derlaag opgelopen. Domburg dat in de eerste klas speelt, en daar even eens in de onderste regionen is te vin den, was precies één klasse beter dan de Dreister elf. Dreischor kon op geen enkel moment voor een eventue le verrassing zorgen, waarop lager spelende elftallen nu eenmaal bij dergelijke wedstrijden gebrand zijn. Reeds in de eerste helft liet het be zoekende Domburg er geen gras over groeien en liep het uit naar een regel rechte ruststand van 0-6. „Ik heb zo doende tijdens de rust nog behoorlijk op de jongens moeten inpraten over de zin van de tweede helft. Ik heb ze verteld dat verliezen tegen een hoger spelend team nu eenmaal geen schan de is, maar als de stand in de dubbele cijfers zou belanden toch wel een bla mage voor ons zou worden", vertelt Dreischor-trainer Toine Tiggelman na afloop. Behoorlijk Tijdens het eerste kwartier van de eerste helft wist Dreischor zich toch nog behoorlijk staande te houden. Nadat in de achttiende minuut door Domburg echter de openingstreffer werd binnengekopt, was het hek van de dam. Tijdens de resterende dertig minuten van het eerste bedrijf wist Domburg met de regelmaat van de klok te scoren en voor de theepauze al een 0-6 te realiseren. De enige kans voor Dreischor kwam op naam van Richard Drubbel. die alleen voor het doel belandde maar tegen de keeper opschoot. Tijdens de tweede helft bleek dat de elf van Dreischor toch wel dege lijk de woorden van haar oefenmees ter ter harte hadden genomen. Er werd beter gevoetbald, hoewel uiter aard ook verondersteld mag worden dat het voor Domburg, met die 0-6 voorsprong, allemaal niet meer zo nodig hoefde. In de tweede minuut scoorde Wim van de Linde echter al heel snel het eerste doelpunt voor Dreischor: 1-6. In de dertigste minuut maakte Domburg uit een vrije trap handig gebruik van een niet geheel goed neergezette Dreistermuur. De bal werd langs de muur in dié hoek ge schoten waarvan de Dreischor-goalie Hans Hoek verzekerd was dat die door de muur werd gedekt. Niets was echter minder waar: 1-7. Vijf minuten later resulteerde uiteindelijk nog een samenspel tussen Jacco de Jonge en Wim van de Linde in de tweede tref fer voor deze laatste en zijn team: 2-7. Trainer Ed van Lent. OOSTERLAND - Afgelopen weekend heeft Ed van Lent aangekondigd, na vijf seizoe nen, definitief aan het einde van het lopende seizoen de sa menwerking met SV Duive land te verbreken en op zoek te gaan naar een nieuwe - liefst Zeeuwse - voetbalvereniging. Enkele weken geleden bracht hij zelf het balletje aan het rol len, maar de spelersgroep ver langde nog even respijt. Nu Ed van Lent, uit de krant notabene, heeft moeten verne men dat het bestuur van SV Duiveland reeds geruime tijd met het idee speelde om het contract met de oefenmeester niet meer te verlengen (iets waar hij persoonlijk tot zijn verbazing nooit van op de hoogte is gebracht), gaat hij de finitief op zoek naar een ande re vereniging. Vreemd vindt hij het echter wel dat, gezien de beslissing van het bestuur om de samenwerking te beëindi gen, ditzelfde bestuur nooit een ongetogen woord over de verrichtingen van hem heeft la ten horen. RBC Ed van Lent gaat nu op zoek naar een andere vereniging en hoopt die op Schouwen-Duive- land te vinden. Mocht dit on verhoopt niet lukken heeft hij eventueel toch een alternatief achter de hand. Hem is name lijk aangeboden om voor één jaar stage te komen lopen bij de eerste divisionist RBC, te Roosendaal. „Ik ben nu een maal bezeten van het spelletje, dus dat is dan toch een leuk al ternatief denk ik zo". SKIËN - Schaatscoach Ab Krook zal maandag onmiddellijk na terug keer uit Noorwegen contact opnemen met Gerard Kemkers. Krook wil de sukkelende schaatser volgende week meenemen naar het trainingskamp in Collalbo. Winst van 1-6 op WIK 2 KERKWERVE - Het vuur is terug bij het eerste elftal van MeVo. Volgens elf talleider Ton van de Velde wordt er in tegenstelling tot enkele weken geleden weer fanatieker getraind, en is dit goed terug te vinden tijdens de wedstrijd. Interim-trainer René Verwijs weet de groep optimaal te stimuleren en men vindt het uitermate jammer dat hij wegens omstandigheden niet aan kan blijven als trainer. Hoewel tegen een lager elftal werd tijdens de jongste be kerronde toch succesvol met 1-6 gewonnen van de reserves van SV WIK. Hoewel uitschakeling bij een be kerwedstrijd over het algemeen niet als een ramp wordt ervaren, is het wel fijn dat er dientengevolge niet ge zocht hoeft te worden naar een spar ringpartner tijdens de bekerweeken den. Zo denkt men er ook bij Mevo over. Het wordt dan ook niet onder stoelen of banken gestoken dat de volgende bekerronde gehaald is. WIK 2 kwam net als het eigen eer ste elftal toch behoorlijk gemoti veerd binnen de lijnen. In tegenstel ling tot de Zierikzeeënaren op het hoofdveld, wisten de zaterdagvoet ballers uit de Monumentenstad wél te imponeren. Het duurde echter tot in de twintigste minuut vooraleer de openingstreffer viel te aanschouwen. Na een korte voorzet van de goed op dreef zijnde Friso de Jonge op Mart Koopman, was het de laatste die de bal glijdend in kon schieten: 0-1. Nadat enkele minuten eerder een prima kans voor Jeroen Wijsman de mist was ingegaan, gelukte het in de achtentwintigste minuut Victor van Oosterom om op snelheid door te gaan en voor 2-0 te zorgen. Mevo bleef de kansen creëren. Zo wist Fri so de Jonge door te breken en de zich in scoringspositie bevindende Leon de Jonge aan te spelen. Die schoot echter net over. Twee minuten voor de rust ging Me vo laatste man Cees de Ruyter even de fout in toen hij een bal, uit een vrije trap genomen door Leen Post, onder zijn voeten door liet glippen. Ook de verraste doelman Tbon Wan del kon een doelpunt niet meer ver hinderen: 1-2. Na de hervatting kon den de gastheren zich in de beginpe riode aan de tegenstander blijven op trekken. Pas in de twintigste minuut wist Mevo pas weer te scoren. Invaller Invaller Peter van de Linde wist zich op geheel eigen wijze middels een slalom, hakken en kappen vrij te spelen en een prima voorzet af te le veren op Victor van Oosterom, die het tenslotte slechts voor het intikken had: 1-3. Eén minuut later was het al weer raak. Friso de Jonge kon op snelheid doorbreken en speelde ver volgens af aan de goed mee opgeko men Peter van de Linde. Van de Linde knalde de bal uiteindelijk tegen het dak van de goal binnen: 1-4. In de slotfase zorgden respectieve lijk Peter van de Poel en Peter van Essen voor de laatste twee doelpun ten. Geheel verdiend wist Mevo zich derhalve na de 1-6 overwinning op WIK 2 te plaatsen voor de volgende ronde voor de KNVB-beker. Belang rijker is echter dat steeds meer blijkt hoe Mevo het lukt om uit het dal om hoog te klauteren. 'Worstel en kom boven' is zodoende voor hen waar schijnlijk een veelzeggend motto. Dc aan de bal zijnde Friso de Jonge vervulde in het bekerduel tegen WIK 2 één van de vele hoofdrollen1-6. Het vuur lijkt weer terug te zijn bij Mevo. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 6