Rampen slechts schakel in keten vervuiling Noordzee Ad Goudzwaard clubkampioen van eilandelijke werkhondenverening Waterbewakers willen dienstroosters beter op elkaar afstemmen Bond tegen het Vloeken vloekt in het Engels WATERSTANDEN Opbrengst dansende bosgod twintig miljoen Voor! naar deurloo Wandeltocht voor behoud Schelde Eis tegen verkrachter opnieuw 8 jaar Bedrijfsongeval Ademanalyse- apparatuur geaccepteerd door hof Fokker heeft uitbreidings plannen 2 AMSTERDAM - De weekbladen De Tijd en Haagse Post (HP) zullen niet samengaan. Hoofdredacteur John Jan sen van Galen van HP en zijn collega Tony vn der Meulen van De Tijd heb ben laten weten dat zij tot de conclu sie zijn gekomen dat samengaan zou leiden tot een „halfslachtig compro mis. LONDEN - Het bronzen beeld de dansende bosgod, dat veertig jaar vergeten in een Engelse tuin stond, is voor rond 21,5 miljoen gulden ver kocht op een veiling van Sotheby's in Londen. Verwacht was dat de dan sende faun tussen de drie en vijf mil joen zou opbrengen. Het 77 centime ter hoge beeld werd in de vroege 17e eeuw gemaakt door de Noordneder landse manierist Adriaen de Vries. De eigenaar, die het liet veilen, kocht het beeld in de jaren 50 voor 320 gul den. „Het is zo opwindend om te zien dat nog steeds onbekende en grote werken opnieuw tevoorschijn komen nadat ze jaren spoorloos zijn ge weest", zei een woordvoerster van So- thebys. Zij voegde er aan toe dat de opbrengst een record was voor een vroeg bronzen beeldhouwwerk. Eli zabeth Wilson van Sothebys was de eerste die in de gaten had dat het om een belangrijk kunstwerk ging. Een ouder Engels echtpaar bracht de dan sende bosgod naar een veiling van tuinbeelden voordat het was onder zocht. Deskundigen besloten het van de veiling terug te trekken. Een na der onderzoek bracht aan het licht dat het 77 centimeter hoge stand beeld van een jonge man waarschijn lijk tussen 1610 en 1625 is gemaakt in Praag. In die tijd werkte de kunste naar daar. De dansende bosgod is ge baseerd op een marmeren beeld aat in de zestiende eeuw werd opgegra ven en nu staat in de Uffizi Gallery in Florence. Conclusie Noordzeecommissie: Water niet werkelijk schoner ZIERIKZEE - De berichten over de radioactieve bronnen die na de ramp met het booreiland Piper Alpha in de Noordzee terecht zijn gekomen, vormen de zoveelste ke ten in de schakel van vervuiling die het zeewater voor de Nederlandse kust al jaren teistert. De Noordzee-ministersconferentie, volgend jaar maart in Den Haag, staat voor enorme problemen, waarvan de oplossingen voor een groot deel nog niet in zicht zijn. Nederland heeft de afgelopen jaren een aantal maatregelen genomen om de Noordzee schoner te krijgen. De Noordzeecommissie van de Raad van de Waterstaat concludeerde in oktober van dit jaar echter dat het water niet werkelijk in betere staat is komen te verkeren. Een reeks onderzoeksresultaten onderstreept deze constatering. Advertentie TERNEUZEN - Een aantal binnen- en buitenlandse milieugroeperingen wil volgend jaar met een wandel tocht van de monding naar de bron van de Schelde nogmaals de aan dacht vestigen op de vervuiling van deze rivier. Een van de organisato ren, A. A. P. van Himme uit Terneu- zen; stelt dat er de afgelopen jaren geen of te weinig verandering is waar te nemen in de waterkwaliteit. Belgische en Nederlandse overhe den hebben volgens hem niet genoeg aandacht besteed aan een in 1987 door milieu-organisaties aangeboden actieplan met stapsgewijze aanbeve lingen. Bij de actie in 1990 zal de toe stand van de Schelde ook onder de aandacht van de Franse regering wor den gebracht. De wandeltocht begint op 9 april in Breskens aan de Wester- schelde en eindigt op 28 april bij de bron van de rivier in Gouy in Noord- Frankrijk. Onderweg zullen de be trokken milieu-organisaties mani festaties houden. Het doel is volgens Van Himme een aanzet te geven voor 'een verbeterde wetgeving ten aanzien van de waterkwaliteit in de rivier. De coördinatie is in handen van de actie groep Red de Schelde. Ook de inter nationale Scheldewerkgroep zal vol gens Van Himme tijdens de actie weken aandacht besteden aan de ver vuiling van de Scheldë. Wie aan de vervuiling van de Noordzee denkt, ziet op de eerste plaats beelden voor zich van „gif schepen" zoals de Anna Broere en an dere boten, 'waarvan de gevaarlijke ladingen in stormachtig weer gingen schuiven en overboord sloegen. Der gelijke incidenten vormen evenwel maar een relatief klein deel van de verontreiniging. Structureel Veel ernstiger is de structurele ver ontreiniging van het zeewater. De problemen voor de Noordzee begin nen bij wijze van spreken in Frank rijk en Zwitserland, aan de mondin gen van De Schelde en de Rijn. Het Rijn actie plan heeft als doel de lo zing van 45 stoffen met minstens de helft terug te dringen. In totaal ech ter komen de vele duizenden schade lijke stoffen via de Rijn en op de Noordzee uit. Een andere, veel voorkomende bron van Noordzee-verontreiniging vormt het illegaal lozen van olie, bij voorbeeld door tankschepen die op volle zee hun tanks spoelen. Onder zoek van de werkgroep Noordzee liet in juni van dit jaar zien dat de pak kans van illegale lozers zeer gering Als al sprake is van vervolging, komt het slechts in iets meer dan 5 procent van de gevallen tot een boete. Behalve lozingen van tankers draagt ook de industrie aan de olie vervuiling van de Noordzee bij. Een flink deel van de lozingen is overi gens (nog) legaal. De duidelijkste slachtoffers ervan vormen de vogels. Tussen 1969 en 1985, zo blijkt uit re cente tellingen, zijn jaarlijks min stens 40.000 vogels de prooi geworden van olie-vervuiling. Verstoringsbronnen Het boren op zee naar olie en aard gas is een andere ernstige versto ringsbron voor het ecosysteem van de Noordzee. Onderzoek van TNO, waarvan de tussentijdse resultaten begin dit jaar naar buiten kwamen, toonde aan dat olierestanten vaak worden opgeslagen door zandlagen en andere afzettingen. De natuurlijke afbraak van olie wordt daardoor ge remd of komt tot stilstand. Schadelij ke gevolgen zijn ook op'de lange ter mijn te bespeuren. Op de Noordzee behoort ook het dumpen van industrieel afval en van verontreinigd slib dat overblijft na de zuivering van afvalwater tot de da gelijkse praktijk. Alleen al in Rotterdam zijn vol gens de milieuorganisatie Greenpea ce twee kunstmest-bedrijven samen goed voor de jaarlijkse lozing van on geveer twee miljoen ton zwaar ver ontreinigde afvalgips. Over de verbranding van chemisch afval op zee bestaat al jaren een stevi ge discussie. Uiterlijk in 1995, zo heb ben de Noordzee-landen vorig jaar in Londen besloten, moet hieraan een einde zijn gekomen. In Nederland zal dit al volgend jaar het geval zijn. Bij het verbranden van gechloreer de koolwaterstoffen komt onder meer giftig zoutzuur vrij. Het zuur slaat op het zeewater neer. Na enige tijd wordt het effect hiervan geneu traliseerd. Het kortstondige effect echter op de organismen in de boven laag is nog vrijwel onbekend. Voor standers van verbranding op zee te kenen hierbij echter aan dat de schadelijke gevolgen van verbran ding op het land nog veel groter zijn. Mosselmeetnet Precieze cijfers over de vervuiling van de Noordzee zijn nog altijd moei lijk te geven. In juli van dit jaar zijn op vijftien plaatsen langs de Neder landse kust manden met honderd mosselen opgehangen. De dieren vor men een meetnet, dat de verontreinb ging van Noord- en Waddenzee nader in kaart moet brengen. Begin 1991 zal het Nederlands Insti tuut voor Onderzoek der Zee (NIOZ) een nieuw schip in gebruik nemen. Het wetenschappelijk vaartuig, dat ongeveer 30 miljoen gulden gaat kos ten, zal eveneens ingezet worden voor onderzoek naar de vervuiling van de Noordzee. Andere Noordzee-landen zullen zich bij het onderzoek aanslui ten. In aanvulling op het overleg bin nen de Noordzee-conferentie bepleit te in oktober het Tweede-Kamerlid Te Veldhuis (VVD) de oprichting van een permanent internationaal over legorgaan over zee-verontreiniging. De vervuiling van Noordzee en ande re zeeën is, aldus Te Veldhuis in Ko penhagen, ondanks „sterk gegroeide bewustwording", nog onvoldoende in kaart gebracht. In de Bondsrepubliek is inmiddel wel in kaart gebracht wat de schoon maak van de Noordzee en de Oostzee zal vergen aan investeringen: min stens 20 miljard duitse mark. Een be langrijk deel van dit bedrag moeten de Westduitse burgers opbrengen, een lot dat ongetwijfeld ook de Ne derlanders te wachten staat. De Westduitse milieuminister K. Topfer kwam met het schoonmaak- plan voor Noord- en Oostzee in augustus vorig jaar. De week waarin hij de voorstellen presenteerde was de sterfte van zeehonden in de deel staat Schleswig-Holstein opgelopen tot 1.780. „Zielige zeehondjes" heb ben overheden vake tot actie aange zet. De huidige minister van verkeer en waterstaat, mevrouw Maij-Wegen, zette zich tijdens haar loopbaan als Europarlementariër prominent voor deze beesten in. Als verantwoorde lijk bewindsvrouw voor de Noordzee kan zij opnieuw trachten haar zorgen voor het milieu in doeltreffende actie om te zetten. AMSTERDAM - Onderzoek van de schilderijen die Rembrandt (1606- 1669) gemaakt zou hebben in de pe riode 1635-1642, heeft uitgewezen dat zeker 39 werken moeten worden toe geschreven aan tijdgenoten. Dit bleek in het Rijksmuseum in Amster dam bij de presentatie van het om vangrijke derde deel van Corpus of Rembrandtpaintings door de stich ting Rembrandt Research project. DEN BOSCH - Een 20-jarine man uit Eindhoven, H. A., hoorde voor het Gerechtshof in Den Bosch op nieuw acht jaar cel tegen zich eisen. Met twee leeftijdgenoten verkracht te hij op 2 september vorig jaar op zeer gewelddadige wijze twee vrou wen in een Eindhovens park. De drie legden volledige bekentenissen af. De mededaders kregen in hoger be roep beiden twee jaar minder dan de rechtbank hen toebedeelde: vijf en drie jaar. Het beroep van de derde verdachte was eerder aangehouden voor psychiatrisch onderzoek. Vol gens het rapport is hij slechts licht verminderd toerekeningsvatbaar. Het onderzoek kon niet eerder plaatsvinden omdat hij op 16 januari was ontsnapt bij een bezoek aan een ziekenhuis voor behandeling van een kaakontsteking, in gezelschap van twee bewakers van het Bossche Huis van Bewaring. Pas een half jaar later werd hij na een tip weer opgepakt. In die tijd is zijn vriendin zwanger ge raakt. De raadsman van de jongen meende dat de eis tegen zijn cliënt niet in verhouding stond tot diens leeftijd en tot de straffen van de twee anderen. Het Hof wijst over twee weken ar rest. VENHUIZEN - Een bedrijfsonge val in Venhuizen heeft vrijdag het le ven gekost aan de 41-jarige L. Leeu wenburg uit Sommelsdijk. Dit heeft de rijkspolitie Alkmaar meegedeeld. De man, als chauffeur in dienst van een transportbedrijf uit Nieuwe- Tbnge, heeft bij een bedrijf aan de Westerkerkweg in Venhuizen vermoe delijk los- en laad werkzaamheden verricht. Daarbij is de vrachtwagen door nog onbekende oorzaak achter uit gereden. De chauffeur raakte be kneld tussen zijn wagen en een muur, waarbij hij door het gewicht van de vrachtwagen is doodgedrukt. Zijn stoffelijk overschot werd pas tegen de avond ontdekt door de eige naar van het Venhuizer bedrijf. De politie stelt samen met de arbeidsin spectie een onderzoek in. DEN BOSCH - Het Gerechtshof in Den Bosch heeft geoordeeld dat de omstreden adenanalyse die bij alco holcontroles door de politie wordt toegepast een toelaatbaar bewijs middel is. De beleidsconsequentie daarvan is dat in het zuidelijk res sort justitie en politie de adenanaly- se-apparatuur kunnen blijven ge bruiken bij opsporing en vervolging van mensen die verdacht worden van rijden onder invloed. Het hoger beroep van een 39-jarige inwoner van Tilburg, C. E., tegen een veroordeling van de rechtbank in Breda op grond van zo'n ademanaly se werd met voorrang behandeld. Burgemeester Westerschouwen reikt wisselbekers uit Waar een doelmatiger samenwerking BURGH-HAAMSTEDE - Voor de tweede keer in haar bestaan heeft de Werkhondenvereniging- Schquweri-Dui- veland haar clubkampioenschappen gehouden op het terrein aan de Hogezoom te Burgh-Haamstede. Het ni veau lag dit jaar aanmerkelijk hoger dan vorig jaar. Clubkampioen werd Ad Goudzwaard. meester werd aangegrepen om duide lijkheid te krijgen over het toekom stige terrein van de club. Zoals bekend hebben omwonenden inder tijd bezwaar gemaakt tegen de ge luidsoverlast. Tijdens de prijsuitrei king werden de instructeurs Ad Goudzwaard en Jan Blom en de hoofd-instructeurs Rein Rotteweel en Ico Meys bedankt voor hun inzet. BRUINISSE - De scheepvaartdien sten van Rijkswaterstaat en de Rijkspolitie te water willen hun dienstroosters beter op elkaar af stemmen. Dit is één van de aanbeve lingen uit het rapport 'Naar een doel matiger samenwerking' Er wordt, onder andere door schip pers, weieens geklaagd over een over maat van toezicht op de belangrijke vaarwegen. Door de dienstroosters van de verschillende instanties die het water bewaken beter op elkaar af te stemmen wil men voorkomen dat men in eikaars vaarwater terecht komt. Mensen van Rijkswaterstaat, het Directoraat Generaal Scheepvaart en Maritieme zaken doen in het rapport ook de suggestie om politiemensen aan boord van schepen van Rijkswa terstaat te stationeren en andersom. Vooralsnog lijkt het er niet op dat de ze suggestie overgenomen wordt. Rijkspolitie en Rijkswaterstaat hebben ieder een aparte taak, zo wordt geconcludeerd. De groepscommandanten van Dor drecht, Willemstad en Gorinchem zijn reeds bij elkaar geweest. Binnen kort steken ook de politiemensen van de groep Wemeldinge en mensen van de dienst Oosterschelde van Rijkswa terstaat de koppen bij elkaar. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Wemeldinge Springtij: 14 december Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 De clubkampioenschappen begon nen bij de Val bij Zierikzee tegenover het tankstation. Daar moesten de honden speuren. Het appèl en het manwerk vond plaats op het terrein aan de Hogezoom. Als keurmeester trad Cees de Vries uit Waboorden op. Na het openingswoord door vice- voorzitter Lies Meys, gingen de deel nemers naar het veld, waar aan het EG-examen (elementaire gehoor zaamheid) we^d begonnen. Alle deelnemers slaagden en vooral de beginners kregen een pluim en op bouwende kritiek met als doelstel ling door te gaan in januari van het volgende jaar. Na de lunch werd ge start met het appèl van- de examen- groep. Ook dit verliep naar wens. Ie dereen slaagde, maar men werd op sommige onderdelen wel op min puntjes gewezen. Manwerk Het manwerk was het laatste on derdeel van de clubkampioenschap pen, waarbij de jongere honden niet voor de oudere en ervaren honden on derdeden. Tijdens het examen wer den de meeste punten verloren door het feit, dat de begeleiders bevangen waren door zenuwen en onervaren heid. De prijsuitreiking werd verricht door Lies Meys en hoofd-instructeur Rein Rotteveel. De wisselbekers wer den uitgereikt door de Wester- schouwse burgemeester, J. L. Nie- mantsverdrict-Leenheer. Ze zei blij te zijn met de uitnodiging, waardoor ze de sfeer proefde binnen de vereni ging. Bij het uitreiken van de wissel- beker aan Ad Goudzwaard (met zijn hond Wanda) reageerde de kampioen met „Ik hoop de beker volgend jaar te kunnen verdedigen op een nieuw terrein". De uitslag in de EG-groep is als volgt (de vereniging heeft alleen de voornamen van de deelnemers door gegeven):!) Rob met Wannus, 2) Cor- rie met Sango, 3) Suzan met Moriac, 4) Rienk met Ingo, 5) Joop met Cyn- ria, 6) Sjaak met Asta, 7) Bert met Marcos, 8) Piet met Rifka, 9) Albert met Max, 10) Marjan met Monza en 11) Coby met Malika. De clubkampioen van 1989 is zoals gezegd Ad Goudzwaard geworden met Wanda, die eveneens de wisselbe ker afdeling A in ontvangst mocht ne men. De wisselbeker in de afdeling B ging naar naar Ico Meys met Landa (tweede keer) en de wisselbeker in de afdeling C ging naar Ina Goudzwaard met Mannix. De overige uitslagen in de afdelin gen A, B en C waren: Ad Goudzwaard 95 80 89 IPO 1, Yvonne Grama 94 89 80 IPO 1, Ico Meys 78 93 87 IPO 3, Rini van de Weele 80 74 88 IPO 1, Jan Blom 75 76 87 IPO 1, Louis Grauss 77 75 80 IPO 1 en Ina Goudzwaard 70 70 91 IPO 1. AMSTERDAM - Vliegtuigenfabri kant Fokker heeft uitbreidingsplan nen voor zijn vestiging op Ypenburg. Het gaat om de aanleg van een zoge heten „fabriekstraat" in de periode 1990-2015. De woordvoerder van Fok ker heeft dit meegedeeld. De uitbreiding ligt in het verlengde van de enkele weken geleden geopen de composietenfabriek op Ypenburg, waar Fokker hoogwaardige „vezel- sterke kunststoffen" fabriceert voor onderdelen van de Fokker 50 en Fok ker 100 toestellen. Naast een aantal eigen fabrieken zou er ook een reeks van andere fabrieken neergezet moe ten worden van toeleveranciers van Fokker. Volgens de woordvoerder zal met de uitbreiding een bedrag van vele honderden miljoenen guldens zijn ge moeid en zal het honderden nieuwe banen opleveren. Exacte aantallen kon hij nog niet geven, omdat het hier nog gaat om plannen. Fokker is met het idee voor uitbrei ding gekomen toen bleek dat een aan tal omringende gemeenten op Ypen burg een vuilverbrandingsinstallatie wilde bouwen. Fokker heeft echter een optie om als eerste op het terrein te bouwen. Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 12 december 02.35 164 08.25 -128 14.55 169 20.55 -141 12 december 01.00 174 07.20 -130 13.20 182 19.45 -145 12 december 02.25 170 08.35 -139 14.30 176 20.55 -152 12 december 02.40 188 08.40 -144 15.00 195 21.05 -157 De aanwezigheid van de burge- DEN HAAG - De lange latten heb ben het definitief gewonnen van de zwembroek en de bikini. Steeds min der Nederlanders kiezen tijdens hun wintervakantie voor zonnige stran den. De wintersportoorden in vooral Oostenrijk, Zwitserland en Frankrijk zitten echter de komende periode weer bomvol. Nu al staat vast dat een re cord aantal Nederlanders vanaf vol gende week bij de start van de kerstvakantie tot aan eind maart de sneeuw op gaat zoeken. VEENENDAAL - De Bond tegen het Vloeken heeft een boekje uitgegeven waarin Engelse vloekwoorden en hun Nederlandse vertaling op een rijtje worden gezet. De bond deed het met tegenzin, maar vond het zijn taak om ver talers en uitgevers van vertaalde literatuur op bepaalde gevaren te wijzen. Drs. N. Bakker, docent Engels, ana lyseerde in opdracht van de bond twintig Engelse boeken en hun verta ling en kwam tot de conclusie dat in de Nederlandse uitgave in toenemen de mate meer gevloekt wordt dan in de oorspronkelijke tekst. Ook is het hem opgevallen dat woorden die op grond van hun betekenis niets met vloeken te maken hebben, wel als zo danig worden vertaald. „Er wordt overbodig en onnodig veel gevloekt". Bakker heeft het bestuur van de bond al in een vroeg stadium laten weten dat hij het vergaren van vloe ken als „erg deprimerend" onder ging. Hij vond het echter noodzake lijk om de resultaten van zijn onderzoek op papier te zetten, opdat duidelijk kan worden „wat we eraan kunnen doen". De bond had ook lie ver gezien dat de resultaten geen aan leiding vormden voor de puolikatie. De Bond tegen het Vloeken heeft gratis exemplaren van het boekje ver stuurd aan 300 vertalers van vreemta- lige romans, 70 uitgevers en 650 mid delbare scholen. „Verder heeft de bond, gezien de inhoud van het boek je, niet de intentie dit geschrift in grote aantallen op de Nederlandse markt uit te strooien". December Neeltje Jans Expositie Cees de Valk, woensdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met 30 december Burgh-Haamstede Expositie werken Bertha A. Meijer in de Bewaerschole. Toegankelijk maan dag tot en met zaterdag tussen 13.30 en 16.30 uur. Tot en met zondag 14 januari Ouddorp Expositie werk Ad en Tessa Braat. Bezoekerscentrum Grevelingen, De Punt, Ouddorp (van Natuur- en re creatieschap de Grevelingen). Dage lijks van 10.00 tot 17.00 uur. Maandag 11 december Burgh-Haamstede Gemeenteraadsvergadering. Ge meentehuis. 19.30 uur. Dinsdag 12 december Zierikzee Bijeenkomst Vereniging van Oud leerlingen Tuinbouwwintercursussen in Huis van Nassau. 20.00 uur. Brouwershaven Begrotingsraadsvergadering. Stad huis. 15.00 uur. Woensdag 13 december Burgh-Haamstede Commissievergadering grond- en pachtzaken in gemeentehuis. 19.30 uur. Haamstede Ledenvergadering Christelijke Fede ratie Overheidspersoneel in Gerefor meerde kerk. 19.30 uur. Donderdag 14 december Zierikzee Themamiddag ANBO over groepswo nen voor ouderen. Paternosterstraat. 14.00 uur. Borstvoeding-informatie-avond. Ju- lianastraat 9. 20.00 uur. Fractievergadering PvdA in stad huis. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Commissie openbare werken in ge meentehuis. 19.30 uur. Nieuwerkerk Openbare raadsvergadering. Ge meentehuis. 20.00 uur. Middelburg Thema-avond FNV, Huurorganisatie noodzaak. In de Provinciale Biblio theek. 20.00 uur. Vrijdag 15 december Zierikzee Kerstviering NBvP afdeling Schou wen. Restaurant Mondragon. 19,30 uur. Oosterland SGP-studievereniging Sleutelen aan erfelijkheid. Vergaderzaal Gerefor meerde Gemeente. 19.45 uur. Zaterdag 16 december Zierikzee Signeeractie Maz Giljam. Boekhan del De Vries. 14.00 tot 16.00 uur. Burgh-Haamstede Middagconcert van Speellieden van Voorne in Ridderzaal van Slot Haam stede. Stichting Westerschouwen Kul- tureel. 16.00 uur. Maandag 18 december Brouwershaven Gemeenteraadsvergadering. Stad huis. 19.30 uur. Woensdag 20 december Zierikzee Kindertheater-atelier Zolderkolder. Zolder OBS Binnen de Veste. 13.30 tot 16.30 uur. Burgh-Haamstede Bingo klaverjasclub Haamstede Dorpshuis de Schutse. 20.00 uur. Nieuwerkerk Kerstmiddag bejaardensoos/ANBO in Ons Dorpshuis. 14.00 uur. Vrijdag 22 december Zierikzee Christmas Carols door Gereformeerd kerkkoor in Nieuwe Kerk. 20.30 uur. (Zaal open 20.00 uur.) Zaterdag 23 december Zierikzee Concert van Ars Musica. Kerstcon cert bij kaarslicht in de Lutherse kerk. Aanvang 20.00 uur. Burgh-Haamstede Signeeractie Maz Giljam. Geschen kenhuis Goudzwaard. 14.00 tot 16.00 uur. Bruinissc Expositie antieke comtoise-klokken. Restaurant The Sailors Inn. 12.00 tot 17.00 uur. Zondag 24 december Bruinisse Expositie antieke comtoise-klokken. Restaurant The Sailors Inn. 12.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 30 december Renesse Signeeractie Maz Giljam. Geschen kenhuis Hoogerhuis. 14.00 tot 16.00 Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 2