Gratis geluidsisolatie voor bewoners Hoofdpoortstraat 'Wij hopen hier niet te vaak mee geconfronteerd te worden' VVD-er Van Zuylen straks wethouder af 3 Promotie Voor naar deurloo Lot muziektent ter discussie Achtervolging Commissie openbare werken BEL 01110-14739 K00KTDESTELLEN DEURLOO B.V, Sloop flat Raveslootstraat Prijs voor jeugdige Oosterlander ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 8 december 1989 Nr. 24658 Terwijl Sinterklaas struikelend over de kerstbomen huiswaarts is ge gaan, wordt er in regionaal verband al weer druk gepraat over de zomer van 1990. Schouwen-Duiveland gaat de promotie eilandelijk aanpakken en wil hiervoor een professionele kracht aantrekken. Een eenvoudige rekensom leert, dat de regio zeker 80 tot 100 duizend gulden moet neertel len voor die nieuwe kracht (inclusief beroepskosten/huisvesting). Dat is geen gering bedrag en het is voorals- nog de vraag of alle gemeenten ook bereid zijn dit geld op te brengen. Als de man/vrouw zijn of haar werk goed gaat doen dan komen er ongetwijfeld nieuwe notities op ta fel; nieuwe ideeën. En op die manier kan de eilandelijke promotie wei eens een heel stuk. duurder gaan uit vallen dan nu wordt voorzien. Alvo rens er geld uitgetrokken gaat wor den voor de nieuwe medeioerker die nen de betalende instanties (de ge meenten dus) een principe-uitspraak te doen. Waarom? Omdat de nieuwe medewerker met een budget moet kunnen werken, waarop hij/zij de ideeën afstemt. Omdat het ondoenlijk is om voor ieder wissewasje bij de gemeenten of VVV's aan de bel te trekken voor geld. Vandaar dus een principe-uit spraak van de financiers van de ei- landelijke promotie. Promotie is een dure hobby en het nut ervan laat zich moeilijk meten. Juist daarom zal er nog heel wat afgedebatteerd aaan worden. Maar ja. Keulen en Aken zijn ook niet op één dag gebouwd. AvdW Advertentie Commissie unaniemmaar voorzichtig, achter krediet voor bodemsanering Raveslootstraat ZIERIKZEE - „We hopen hier niet al te vaak mee geconfronteerd te worden". Dat was de reactie van directeur gemeentewerken D. D. J. van der Poel op opmerkingen van de kant van de leden van de commissie publieke werken over de bodemsanering van de Raveslootstraat in Zierikzee. Hoewel men zich unaniem uitsprak voor het ver strekken van een krediet van 56.300,- werden tijdens de commissievergadering ook de nodige kritische kanttekeningen geplaatst. ZIERIKZEE - ,,Wat mij betreft mag dat ding morgen afgebroken wor den". Dat zei H. Asma tijdens de ver gadering van de commissie publieke werken Zierikzee en hij doelde met die opmerking op de muziektent in Zierikzee. Die opmerking ontlokte tamelijk heftige reacties van de overige com missieleden. Voorzitter P. de Rijke: ,,Daar ben ik het absoluut niet mee eens. Dat valt straks onder de nieuwe monumenten". Commissielid M. A. Bij de Vaate-Rozendaal viel hem bij. W. F. Sprengelmeijer liet weten zich wel te kunnen vinden in de zienswij ze van Asma. J. J. Geleijnse tenslotte liet weten eerst weieens precies te willen weten hoe het gesteld is met de staat waarin de muziektent verkeert. „Ik wacht eerst het vitaliteitsrapport over de muziektent af". SEROOSKERKE - Op de provin ciale weg van Zierikzee naar Burgh- Haamstede vond gisteren (donder dag) een achtervolging plaats door twee particuliere auto's. Ter hoogte van het BP-tankstation werd de voorste auto aangereden door zijn achtervolger. Uit de achterste auto stapten drie mannen die de tot stilstand gebrachte auto molesteerden. Ze sloegen de rui ten in en veroorzaakten deuken in het dak door op de auto te gaan staan springen. De bestuurster van de ge molesteerde auto bleek de ex-vrouw van de achtervolger. Dat was voor de politie reden om de initialen van de betrokkenen niet vrij te geven. De auto van de vrouw werd behoorlijk vernield, desondanks slaagde ze erin om weg te rijden. De achtervolger kon niet meer wegrijden vanwege de schade die zijn auto had opgelopen bij de aanrijding. De drie mannen die in het voertuig zaten werden door de politie ingerekend. Hen wordt open lijke geweldpleging ten laste gelegd. Een onderzoek heeft uitgewezen dat de grond in de Raveslootstraat enigszins verontreinigd is met lood. (Foto: Joop van Houdt). In verband met de plannen voor nieuwbouw van een aantal eensge zinswoningen in de Raveslootstraat, ter vervanging van de bestaande eta gewoningen, is ter plaatse onderzoek gedaan naar mogelijke bodemveront reiniging. Uitkomst van dat onder zoek was dat er sprake is van lichte verontreiniging met lood. Hoewel gesteld wordt dat de ver ontreiniging geen gevaar voor de volksgezondheid oplevert acht men het toch raadzaam de vervuilde grond te laten verwijderen. Het is de bedoeling dat de daar weggegraven verontreinigde grond in een depot aan de Westhavendijk te storten. De saneringsoperatie vergt een in vestering van 56.300,-. Kosten waar eigenlijk woningbouwvereniging Beter Wonen voor op zou moeten draaien. De woningbouwvereniging heeft de gemeente echter laten weten dat men daartoe wel genegen is, maar dat de consequentie is dat de maandhuur voor de te bouwen woningen dan met 50,- zal stijgen. Dat gaat het college van b en w van Zierikzee net iets te ver en daarom wil zij de raad voor stellen een gemeentelijk krediet be schikbaar te stellen. Meer gevallen? Op zich, zo bleek tijdens de verga dering, hebben de leden van de com missie publieke werken Zierikzee daar niet zoveel moeite mee. Wel werd duidelijk dat men er niet hele maal gerust op is dat ook niet op an dere toekomstige bouwlokaties het fenomeen bodemvervuiling de kop opsteekt. Commissievoorzitter P. de Rijke reageerde op opmerkingen van com missieleden J. J. Geleijnse en M. A. Bij de Vaate-Rozendaal met de ver zuchting dat ook hij niet hoopt dat een en ander een automatisme wordt. Directeur gemeentewerken Van der Poel sloot zich daar volmondig bij aan. Uiteindelijk gaf de commissie te kennen achter het voorstel tot be schikbaarstelling van het krediet te kunnen staan. De Rijke greep de gele genheid aan om zijn zorg uit te spre ken over de toekomst van de reini gingsdienst en de mogelijke sluiting - van de stortplaats aan de Hoosjesweg in 1993. Schrikbarend „Niemand weet waar we over vier jaar met ons huisvuil naar toe moe ten", aldus De Rijke. Hij sprak verder de verwachting uit dat een en ander in de toekomst nog wel eens voor 'schrikbarende kosten' zou kunnen gaan zorgen. Advertentie BURGH-HAAMSTEDE - De Wes- terschouwse commissie openbare werken vergadert donderdag 14 de cember in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. De vergadering begint om 19.30 uur. De commissieleden spreken over voorzieningen voor het sportcomplex van DFS m Burgh-Haamstede, het brandweercomplex in Haamstede, de automatisering van de dienst ge meentewerken, brandbeveiliging van de gebouwen van gemeentewerken en eventueel verder voorkomende za ken. De vergadering is zoals gebrui kelijk openbaar toegankelijk. Advertentie KETEL VERNIEUWEN (OOK s AVONDS EN IN HET WEEKEND) Verkeersgeluid 32 decibel hoger dan is toegestaan ZIERIKZEE - De eigenaren van woningen aan de Hoofdpoortstraat te Zierikzee kun nen de voorgevel van hun huis gratis laten isoleren tegen geluidsoverlast. Uit bereke ningen van provinciale waterstaat is gebleken dat het verkeer in deze straat (die de Nieuwe Haven verbindt met de Laan van Sint Hilaire) een geluid produceert van ge middeld 72 decibel. Dat is 32 decibel meer dan volgens de wet geluidshinder is toe gestaan. Daarom stelt de rijksoverheid geld beschikbaar waarmee de gevelisolatie voor honderd procent wordt betaald. Partij schuift Veerhoek naar voren RENESSE - De VVD in Westerschouwen wil haar wet houder dr H. J. van Zuylen (79) na de gemeenteraadsver kiezingen van maart 1990 niet terug op de wethou- derstoel hebben. Een regeling die de meeste bewo ners van de Hoofdpoortstraat waar schijnlijk te mooi leek om waar té zijn. Want minder dan de helft van hen reageerde op de uitnodiging om tijdens een hoorzitting in het stad huis te Zierikzee alles over de gratis isolatie-mogelijkheid te horen. Geen belangstelling Tien bewoners van de in totaal 51 huizen in de Hoofdpoortstraat lieten naar aanleiding van de informatie die ze thuis kregen zelfs weten geen gebruik te willen maken van de rege ling. Naar verwachting zal het vier jaar duren om de overige 41 woningen van gevelisolatie te voorzien. Elk jaar krijgt de gemeente Zierik zee van het ministerie van VROM een geldbedrag om weer een aantal huizen in de Hoofdpoortstraat te la ten voorzien van gevelisolatie. In 1990 is dat bedrag 100.000 gulden. Naar schatting van W. Metz van Iso- plan (een organisatie die de gemeen te adviseert over planmatige geluid wering) kunnen met dat geld 10 a 12 woningen worden geïsoleerd. Per woning wordt bekeken op wel ke wijze de geluidsisolatie het meest effectief kan worden aangepakt. Om dat de Hoofdpoortstraat een straat is met vele monumentenpanden moet de gevelisolatïe daar volgens Metz anders worden aangepakt dan in een 'gemiddelde Nederlandse straat'. „Het beeld van de voorgevels mag door de isolatie niet veranderd wor den".. Voorzetramen Hij vertelde dat voorzetramen aan de binnenzijde van de kozijnen in ve le gevallen de aangewezen oplossing zal zijn. Ook dakisolatie en het aan brengen van ventilatievoorzieningen is mogelijk. Per woning wordt beke ken wat wenselijk en mogelijk i$ waarna in overleg met de bewoners een isolatieplan wordt opgemaakt. Wanneer bij onderzoek aan de wo ning blijkt dat sprake is van achter stallig onderhoud aan de gevel wordt de bewoners gevraagd dit in orde te (laten) maken. Uiteraard zijn de kos ten hiervan wel voor rekening van de eigenaar van de betreffende woning. De huisbezoeken op grond waarvan per woning een gevelisolatieplan wordt opgesteld beginnen in januari 1990. Men verwacht ongeveer in juli 1990 met het isoleren van de eerste tien a 12 huizen te kunnen beginnen. In januari 1991 volgt een tweede groep huizen en in de jaren daarna een derde en vierde. Uit een toelich ting van wethouder P. de Rijke bleek dat het gemeentebestuur verwacht dat er vier jaar over heen gaat voor de gevels van alle 41 woningen zijn geï soleerd. Mén begint de werkzaamhe den bij de woningen die het dichtst bij de Nieuwe Haven staan. Uit de beantwoording van vragen van diverse bewoners uit de straat bleek dat bij mensen die reeds dub bel glas hebben via een geluidmeting kan worden bepaald of nog aanvul lende isolerende maatregelen nodig zijn. Dat volspuiten van een spouw muur wel zinvol is voor warmte- maar niet voor geluidisolatie. En dus niet wordt toegepast. De bewoners van de Hoofdpoortstraat die alsnog gebruik willen maken van de rege ling kunnen tot en met volgende week het formulier dat ze in de bus kregen inleveren op het stadhuis te Zierikzee. Van Zuylen moet het op de kandi datenlijst met een vijfde plaats stel len. Dat betekent dat hij bij een ge lijk aantal zetels (vier) niet in de raad zal terugkeren. De politieke voorman van de VVD is ir C. W. Veerhoek geworden. Veer- hock is lid van de Westerschou wse ge meenteraad en is er als laatste bijge komen in de fractie VVD-secretaris L. S. de Feiter laat desgevraagd we ten dat het binnen de VVD gewoonte is om de nummer één ook de wethou- dcrspost te geven. Veerhoek heeft zich inmiddels bereid verklaard dit te doen. De huidige fractievoorzitter J. C. de Feiter keert niet meer terug in de fractie. Hij heeft zich op grond van zijn leeftijd vrijwillig teruggetrok ken. De Feiter werd enige maanden geleden op zijn functioneren aan gesproken door de CDA-fractie, om dat hij met zijn maatschap verwik keld was in een juridisch conflict met de gemeente. Dat was voor de VVD toen geen reden om De Feiter te wip pen. C. van der Haven-Eikelenboom heeft op de nieuwe kieslijst een twee de plaats gekregen. Ook nu al maakt ze deel uit van de fractie. Nieuw is C. A. Hoorweg, die de derde plaats heeft toebedeeld gekregen. Vierde is A. M. Verseput. Aannemelijk is, dat ook hij in de raad zal terugkeren. Verseput is onder meer actief als voorzitter van de Renesser Midden standsvereniging. Ook heeft hij zit ting in de Westerschouwse commis sie voor het midden- en kleinbedrijf. Na dc nummer vijf (Van Zuylen) komt L. M. Slappendel-Degeling. J. J. van Doorn, N. A. Dambruin en A. R. Verseput. Allen hebben een verkies bare plaats gekregen. Ze zullen niet in de raad komen, tenzij de achterban hen met voorkeurstemmen gaat bede len. Niet verkiesbaar zijn H. T. Lan- degent, A. J. Hanse en L. S. de Feiter. INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS TEL. 01110-16255 ZIERIKZEE - Aan de Rave slootstraat in Zierikzee wordt deze week begonnen met de sloop van de 18 galerijwoningen. Deze hoogbouw, die sinds 1954 het stadsbeeld aan de ze kant van Zierikzee heeft gedomi neerd, maakt plaats voor tien nieu we huurwoningen. De sloop en de nieuwbouw worden uitgevoerd in op dracht van woningbouwvereniging Beter Wonen te Zierikzee. Tot de sloop en de vervangende nieuwbouw is besloten omdat verbe tering van de woningen meer zou heb ben gekost voor minder wooncom fort. Met de nieuwbouw zal, zodra de sloop gereed is, medio januari een be gin worden gemaakt. Het project van tien aanpasbare gezinswoningen wordt uitgevoerd als een „leerling bouwplaats". Dit wil zeggen dat bij de bouw vooral aankomende bouw vakkers worden ingeschakeld die hier onder begeleiding de noodzake lijke praktijkervaring kunnen op doen. De oplevering van de woningen is aan het eind van het komende jaar te verwachten. NIEUWERKERK - De 11- jarige Harm Wind uit Ooster- land ontving uit handen van de burgemeester van Duive- land, A. Bergshoeff een prijs die hem was toegekend door het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ). De prijs bestond uit een pak ketje met daarin een regenpak en een bodysafe. Harm Wind won hem door mee te doen met een kleurwedstrijd die het ROVZ organiseerde naar aan leiding van de autogordelcam pagne die enkele weken gele den plaatsvond. De actie werd ondersteund met demonstra ties in Zierikzee en Bruinisse waarbij men vanaf een hoge .piast sen auto naar beneden liet vallen. Tijdens die mani festaties konden kinderen kleurplaten inleveren die de ROVZ eerder via de basisscho len had verspreid. Het Regio naal Orgaan Verkeersveilig heid heeft in elke gemeente op Schouwen-Duiveland een win naar of winnares uitgeloot. AMSTERDAM - Een vergadering van kaderleden van de Nederlandse Bond van Gemeenteambtenaren (NBVGA) heeft besloten het actie fonds open te stellen. Daarmee kun nen acties worden voorbereid om het arbeidsvoorwaardenoverleg voor 1990 in de collectieve sector onder druk te zetten. De NBVGA vindt de voorstellen van de minister Dales van binnenlandse zaken volstrekt on voldoende. De gemeente Zierikzee wil de woningen in de Hoofdpoortstraat isoleren tegen het te harde geluid. (Foto: Joop van Houdt). Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar 1 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 59 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 3