J Usu C Autowrak na jaren boven water Aan gymnastiekzaal Zonnemaire zou mortuarium kunnen worden gebouwd S.V. WIK-ZIERIKZEE DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> 1£6> P£ Bltr Snelkraak Bruinisse geïrriteerd over wegblijven bestuurders Computergebruikers maar ook landbouwers OPGELET! Brandende auto n ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Geluidsisolatie Vuurvreter Op televisie Afscheid De bewoners van huizen in de Hoofdpoort- D. Jansen uit Zierikzee draait er zijn hand De kinderen van de Jan Wouter van den Doel- Trainer Ed van Lent heeft besloten om de voet straat te Zierikzee kunnen hun gevel gratis la- niet voor om in zijn mond een vlam te doven. school zijn donderdag 14 december op televi- balclub SV Duiveland te verlaten. (Pag. 16). ten isoleren tegen geluidsoverlast. (Pag. 3). (Pag. 9). sie in het programma Disney-Parade live. (Pag. 11). VRIJDAG 8 DECEMBER 1989 146ste jaargang Nr. 24658 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De ware rouw is te leven, zoals de dode dat zou beqe- ren. Young Voormalig kleuterschoolgebouw Zonnemaire wordt afgebroken ZONNENMAIRE - Als blijkt dat in de gemeente Brou wershaven behoefte is aan een mortuarium, een ruimte waar overledenen voor de begrafenis enkele dagen kun nen worden opgebaard, zou die kunnen worden aange bouwd aan de huidige gymnastiekzaal te Zonnemaire. Het dagelijks bestuur van de gemeente heeft een nog niet bebouwde uitsparing aan de linkerachterzijde van het gebouw voor dit doel gereserveerd. voor de opslag van materialen zoals zout (om bij gladheid te strooien) trottoirtegels en lichtmasten. ,,Het gebouw zou daar mooi uit de kijk staan en midden in het groen". Op dit moment worden de werktui gen en materialen van de buiten dienst gemeentewerken in Zonnemai re nog opgeborgen in een achterruim te van het Groene Kruisgebouw en een berging die aan andere opslag ruimten aan de I. M. van de Bijlstraat zit vastgebouwd. Terug overdragen Bij het realiseren van een nieuwe gemeentewerkplaats achter de gym zaal, wil men de ruimte achter het Groene Kruisgebouw weer terug overdragen aan de kruisvereniging. De andere ruimte die nu door de dienst gemeentewerken wordt ge bruikt wil men verkopen als garage box. Plannen Dit alles betreft alleen nog maar plannen van het Brouwse college van b en w. Naar verwachting worden ze in de loop van 1990 voorgelegd aan de gemeenteraad en als die akkoord gaat, in datzelfde jaar uitgevoerd. Dit nummer bestaat uit 16 pagina'; Het betreft een kleine oppervlakte van ongeveer 20 vierkante meter die volgens hoofd dienst gemeentewer ken ing J. H. M. Beek pas zal worden gebruikt voor de bouw van een mor tuarium als blijkt dat daaraan be hoefte bestaat bij de bevolking van de gemeente Brouwershaven. Op dit moment' bestaat geen mogelijkheid om in de gemeente overledenen op te baren. Centraal gelegen Het Brouwse college van b en w loopt dan ook al veel langer met het idee rond een dergelijke voorziening in de gemeente te creëren. Men kwam daarbij tot de conclusie dat Zonhe- maire de meest aangewezen plaats is voor de bouw van een mortuarium omdat dit dorp het meest centraal in de gemeente Brouwershaven ligt. Ongeveer twee jaar geleden vatte het dagelijks bestuur van de gemeen te het plan op om een mortuarium te laten maken in het voormalige kleu terschoolgebouw aan de I. M. van de Bijlstraat. In het gebouw zou tevens een nieuwe werkplaats voor de dienst gemeentewerken worden ge realiseerd. Het plan ketste af op de bezwaren die door de bevolking en later ook door de gemeenteraadsle den werden geuit. Het voormalige kleuterschoolge bouw stond daarna geruime tijd te koop. Maar omdat dat ook niet het ge wenste resultaat heeft gehad, is het dagelijks bestuur van de gemeente nu van plan het gebouw te laten slo pen. Een klus die ongeveer 20.000 gul den kost. Om dat geld gedeeltelijk te rug te krijgen wil de gemeente de grond die dan vrijkomt verkopen voor de bouw van huizen. Te klein ,,Het is maar 600 vierkante meter. Te klein om daar een parkje of een pleintje te maken", aldus Beek. ,,Er is nog gedacht aan het maken van par keerruimte voor het dorpshuis. Maar de grond ligt midden in een woon straat. Wat is er dan beter om er hui zen neer te zetten". De nieuwe gemeentewerkplaats, die men aanvankelijk in het voorma lige kleuterschoolgebouw wilde ma ken, zou volgens de huidige plannen van het Brouwse college van b en w als een vrijstaand gebouw achter de gymnastiekzaal kunnen worden ge- realiseerd. Het gaat. volgens Beek om een gebouw met een oppervlakte van ongeveer 40 vierkante meter. Dat zou worden gebruikt voor berging en stalling van de werktuigen van de buitendienst gemeentewerken. En Het voormalige kleuterschooltje in Zonnemaire. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSDAM - In opdracht van Rijkswater staat heeft duikbedrijf Noordhoek BV gisteren, donderdag, bij loswal Middelplaat langs de Brou- wersdam een autowrak uit het water gehaald. De politie vermoedt dat het om een gestolen auto gaat. De auto heeft naar schatting 6 a 8 jaar op de bodem van de Grevelingen gelegen. Nadat het wrak gebor gen was werd het vervoerd naar een van de werkha- vens van Neeltje Jans. De technische recherche stelt een onderzoek in. Het wrak werd ontdekt bij beton reparatiewerkzaamheden door duikers van Noord- hoek. betonreparaties aan de loswal Middelplaat. „Het komt wel vaker voor dat we onder water iets vinden, maar ik denk dat het toch al gauw een jaar of vijf geleden is dat we een autowrak hebben gevonden", al dus C. Swenne van het duikbe drijf. Hij legt uit dat het bedrijf in opdracht van de dienst Deltakust van Rijkswaterstaat bezig is met Duikwerkzaamheden Bij dat reparatiewerk komen ook de nodige duikactiviteiten om de hoek kijken. Bij één van die in spectietochten stuitte men, min of meer bij toeval, op het autowrak. „Het wrak ligt op een meter of acht uit de wal en op een diepte van zo'n zes meter. Maar het water is hier zo helder dat de jongens hem op gegeven moment zo zagen liggen", aldus Swenne. In dergelijke gevallen dient men onverwijld de bevoegde auto riteiten te waarschuwen en dat was dan ook de stap die Swenne ondernam. Bij de berging giste ren waren behalve een duikploeg van Noordhoek ook de rijkspoli tie te water en vertegenwoordi gers van Rijkswaterstaat aanwe zig. J. J. Geleijnse van Rijkswater staat vertelt dat eerder op dezelf de plaats ook al eens een auto uit het water werd gehaald. „Als ik het goed heb is dat in 1984 ge weest. Ik weet niet wat het onder zoek door de technische recherche toen heeft opgeleverd. Ik heb wel het idee dat deze er toen ook al ge legen heeft". 'Aangegroeide' auto. (Foto: Joop van Houdt). Een duiker van Noordhoek maakt zich gereed om met een spe ciale video-camera te water te gaan. In de stuurhut van de Nep tunus, een schip van Noordhoek, kunnen de onderbeelden gevolgd worden. .Het water blijkt opmer kelijk helder. Via èen luidspreker klinkt ook het commentaar van de duiker. Hij speurt de directe om geving van de auto af om te zien of er wellicht nog andere zaken die verband houden met de auto op de bodem liggen. Na deze korte inspectietocht gaan andere duikers te water om de stroppen om het wrak te be vestigen zod^t de kraan van de Neptunus het wrak uit het water kan tillen. Het hijsmechanisme wordt in werking gesteld en langzaam maar zeker komt het autowrak bo ven water. „Nou, da's een opknap pertje", aldus één van de duikers van Noordhoek. Een andere op merking: „Die mag ook wel weer eens getectyleerd worden". De auto blijkt onder de modder, zee pokken en schelpen te zitten. Van af de Neptunus wordt gegist naar het merk. „Het is een Volvo", weet iemand. „Ze hebben het stuur al opgevist". RENESSE - In de nacht van don derdag op vrijdag werd bij een elek- tro-zaak aan de Lange Reke te Renes- se een snelkraak gepleegd. Door de voorpui van de winkel met een mo ker te vernielen wisten twee inbre kers zich toegang te verschaffen tot het pand. Het dievengilde ging er met tien vi deorecorders en twee stereo-installa ties vandoor. Onderweg lieten zij een kleurentelevisie op straat vallen. De inmiddels gewaarschuwde politie kwam aan op het moment dat de da ders zich uit de voeten maakten. Toen de dieven het stopteken negeerden werd de achtervolging ingezet, maar de auto van de daders bleek sneller dan die van de politie. BRUINISSE - De gemeente Brui nisse heeft haar frustratie ten aan zien van het functioneren van ge meenschappelijke regelingen geuit aan de Vereniging van Zeeuwse Ge meenten. Zij deed dit in een brief, die deze week de deur uitgegaan is. Het komt - zo stelt Bruinisse vast - de laatste tijd weer herhaaldelijk voor, dat vergaderingen van gemeen schappelijke regelingen op het laat ste moment niet kunnen doorgaan, omdat het vereiste vergaderquorum niet aanwezig is. „Naast het nodige tijdverlies wekt een en ander de nodi ge irritaties op bij de gemeentelijke vertegenwoordigers, die wel aanwe zig waren. Wij vinden dit geen goede zaak", aldus de gemeente. Bruinisse doet een beroep op de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten om er nog eens nadrukkelijk op te wijzen, dat het gewenst is de vergade ringen te bezoeken. Verder zou het wat Bru aangaat normaal zijn. dat gemeenten zich anders afmelden. Verwachting tot zaterdagavond: Rustig weer Af en toe zon en vrijwel overal droog. In de nacht en ochtend enkele mistbanken. Minimumtemperatuur circa 1 graad en kans op vorst aan de grond. Middagtemperatuur rond 5 graden. Zwakke tot matige verander lijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 12 dec.: Zondag: Zonneschijn: 60% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 3 graden Wind: oost 2 Maandag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 3 graden Wind: zuidoost 2 Dinsdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 3 graden Wind: zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 9 dec. Zon op 08.36, onder 16.29 Maan op 13.53, onder 04.25 10 dec. Zon op 08.37, onder 16.29 Maan op 14.18, onder 05.57 11 dec. Zon op 08.38, onder 16.28 Maan op 14.53, onder 07.29 Volle Maan: 12 december (17.30) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Ook zaterdag blijft het rustig weer. Vannacht kunnen, in het binnenland bij weinig wind, enkele mistbanken ontstaan. De minimum temperatuur wordt cirqa 1 graad, met plaatselijk vorst aan de grond. Morgen overdag zijn er af en toe zon nige perioden. De temperatuur kan oplopen tot een middagwaarde van omstreeks 5 graden. Landinwaarts staat er een zwakke veranderlijke wind, in de kuststrook ook een mati ge noordelijke wind. Het kalme weer wordt veroorzaakt door de aanwezigheid van een hoge- drukgebied boven Engeland. Zondag ligt dit hoog boven Oost-Duitsland. De wind wordt dan oostelijk en de temperatuur gaat nog wat omlaag. Advertentie Zie advertentie op pagina 12 Computer Club Zeeland BURGH-HAAMSTEDE - De een heid Haamstede van de brandweer Westcrschouwen moest in actie ko men om de personenauto van B. de W. uit Oost-Soiiburg te blussen. De brand in het voertuig onstond door onbekende oorzaak terwijl de Oost-Souburger ermee over de Krayensteinweg bij Haamstede reed. De snel gealarmeerde brandweer kon met twee hoge drukstralen het vuur onder de motorkap snel bedwingen. Maar desondanks bedroeg de schade die de brand aanrichtte nog zo'n 3000 gulden. Daarmee was het al wat oudere voertuig total loss. Speurwerk De wagen boven water krijgen was geen probleem. (Foto: Joop van Houdt). Het stuur lijkt vooralsnog de enige aanwijzing dat het een auto van de Zweedse fabriek betreft. Voor het overige valt eigenlijk al leen maar te onderscheiden dat het een vierdeurs-sedan betreft. „Nummerplaten zitten er niet meer op, maar we hopen nog een chassisnummer terug te kunnen vinden", aldus een woordvoerder van de politie. „Als we dat hebben kan de eigenaar opgespoord wor den". Advertentie zaterdag 9 december - 14.30 uur Oudeweg 1 Zierikzee Telefoon 01110-14951 Hoofdsponsor VV Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1