.Lel van Lient en IS V Duiveland s$ijdgoedtedoen Beladen Opelcup-duel SV WIK-VV Zierikzee William Remeeus groot kampioen volgend seizoen uit elkaar NIEUWSBODE Vlaggeschip TTV Scaldina wint ook laatste wedstrijd Van der Wielen in Inzeil Zaalvoetbal competitie in Onderdak ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 8 december 198Ü Nr. 24658 15 INZELL/ZIERIKZEE - De Zierikzeese schaatser Leori van der Wielen, die momenteel in het Zwitserse Inzeil een schaatsstage loopt, heeft op dit snelle kunstijs het clubre cord (De Poel) over de vijf kilo meter verbeterd in 7.41.70. Het oude record, daterend van 22 november 1984, stond op naam van Arjaan van de Kreeke, eveneens lid van ijsvereniging De Poel. De Zierikzeeënaar Egbert Bolier (20) is eveneens in Inzeil en reed zijn eerste 500 m in een tijd van 1.07. Leon van der Wie len kreeg over deze afstand een tijd van 42.03 op de klokken. Een tegenvallende tijd omdat het ijs op dat moment te hard was om een snellere tijd te rea liseren. Zowel aanvoerder Marco van Oeveren (m.) als Aart van de. Linde (r.) zijn niet bij het Opelcup-duel tegen SV WIK. (Foto: Joop van Houdt). Terwijl de spelers van WIK voor geen goud de wedstrijd tegen de op Schouwen-Duiveland hoogst spelen de ploeg willen missen, zal Zierikzee (noodgedwongen) naar Kerkwerve af reizen zonder Marco van Oeveren (werken), Erik Berrevoets (werken), en de (licht)geblesseerden: Martin de Jonge, Patrick de Broekert, Theo Wit tenberg, Aart van de Linde en Emiel Dorst. Dit gemis zal zoveel mogelijk worden opgevangen door het inzetten van tweede elftalspelers en enkele A- junioren. Leuke pot „We komen wel met een goed elftal, dat zo compleet mogelijk is. We zul len voor WIK proberen er een leuke pot van te maken. Maar bij Zierikzee liggen de prioriteiten momenteel op een geheel onder vlak", aldus Zierik- zee-trainer Jack Schipper. Vooral de problemen in de huidige competitie kosten de oefenmeester de nodige hoofdbrekens. In volgorde van be langrijkheid telt bij Zierikzee eerst de competitie, dan de KNVB-beker, terwijl de Opelcup helemaal op het laatste plan komt. ,,Wat heb je eraan als je de beker wint, maar zou degra deren, niks toch", zegt Schipper. Bij SV WIK is in principe iedereen fit, hoewel De Ridder er nog niet he lemaal uit is of hij Eric van de Sande wel of niet zal opstellen. „Misschien dat ik hem even laat voetballen, ik weet het nog niet". WIK is voorne mens tegen Zierikzee zoveel moge lijk te laten zien. „We zien er niet te gen op. We gaan er fris, vrij en volwaardig tegenaan. We hebben niets te verliezen, het kan WIK al leen maar goed doen. Als je tien keer tegen Zierikzee moet spelen krijg je misschien negen keer klop. Maar één zo'n wedstrijd, je weet het nooit", al dus De Ridder. De verwachting van oefenmeester Jack Schipper: „Hoewel deze wed strijd voor ons volstrekt niet interes sant is en we daarbij ook nog enkele mensen moeten missen zullen we toch gewoon een normale wedstrijd spelen, en WIK zeker niet laten win nen". Het eerste team van TTV Scaldina, bestaande uit John van Veen. Alex von Berswordt en Michel Holm dat ongeslagen wist te blijven in de derde klas en nu in de wedstrijd tegen Kapelle 1 promotie kan afdwingen naar de promotie klasse. (Foto: Joop van Houdt). Het eerste team, bestaande uit Mi chel Holm, Alex von Berswordt en in valler Hans Volkeri, had geen enkel probleeem met Kapelle 2. Alleen de eerste drie partijen moesten in drie sets worden beslist. De overige zevöti duels werden vrij moeiteloos gewon nen in twee sets: 10-0. De promotiewedstrijd tegen Kapel le 1 vindt plaats op vrijdag 15 decem ber op neutraal terrein in Kamper land. Hans Volkeri speelt dan in de plaats van de geblesseerde John van Veen. Insiders voorspellen een span nende partij, waarbij veel partijen in driesetters zullen uitmonden. Scaldina 2 had ook weinig moeite met Westerzicht 3. Cor Smalheer en Hans Volkeri bleven ongeslagen, en ook hun dubbel sloten zij met winst af. Alleen Jan Kik moest in A. van Gorp zijn meerdere erkennen. Dit kostte één puntje: 1-9. Dat Eric Holm, van Scaldina 3, aan een sterk seizoen bezig is bleek ook weer te^en Westerzicht 4. Holm won alle drie zijn partijen in twee games zonder enige problemen. Voor Piet Stoutjesdijk en Rob van de Noord blijkt de vierde klas toch iets te hoog gegrepen. Ook nu bleven zij met lege handen achter: 7-3. ,1 ~W 1 "W T "TTV in de Hoekse Waard woon. Ooster- 2e klas FC Kerkwerve-Dreischor 7-5 Pinky Boys-Zeelandia 2-0 Dakkie's bar 11 9 2 0 20 51 - 22 Bijmakelaardij 10 7 1 2 15 50 - 26 Coen Honig 1 9 6 0 3 12 32-25 Pinky Boys 11 6 0 5 12 35-41 Garage Slager 9 4 1 4 9 29 - 38 De Keien 10 4 1 5 9 39-39 PTT 11 4 1 6 9 41-41 FC Kerkwerve 11 4 1 6 9 37-43 Dreischor 10 4 0 6 8 29-39 Zeelandia 12 0 1 11 1 14-43 3e klas Belangrijk voor WIK, en geheel oninteressant voor Zierikzeeënaren ZIERIKZEE - Morgen, zaterdag 9 december, vindt het lang verwachte en veel besproken Opelcup-duel plaats tussen de SV WIK eri het eerste elftal van VV Zierikzee. Beide ploegen treden morgen echter met tegengestelde gedachten binnen de lijnen. De mannen van WIK-trainer Jaap de Ridder leven al weken naar deze ene wedstrijd toe, terwijl de beste voetballers van Zierikzee deze derby min of meer als een noodzakelijk kwaad beschouwen. William Remeeus (vierde van linksde grote kampioen temidden van zijn mede-finalisten, die hij ver achter zich wist te houden. Hoe zwak de rest van de deelne mers acteerde blijkt uit het feit dat maar liefst zes van de acht finalisten een algemeen moyenne behaalden dat de top van de tweede klas niet waardig is. Jaap Goudzwaard her stelde zich in de laatste 3 ronden nog enigszins maar het gemiddelde van 3.76 waarmee hij de finale binnen kwam werd bij lange na niet gehaald. Verwacht Leen van Oudenaren speelde zoals van hem verwacht werd en verdiende ook gezien zijn moyenne een hogere positie dan de plaats waar hij uitein delijk op eindigde. Clubgenoot Carel Ruttinger liet het duidelijk afweten. Een uitstekend biljarter die, als hij mentaal sterker wordt, volgend sei zoen tot de kanshebbers zal behoren. De derde deelnemer van de BV de Poedel, Teun Bakelaar, was zonder meer de zwakste van het gezelschap. Een verklaring van zijn slechte spel was eigenlijk niet te geven maar een moyenne van 2.20 mag in een finale tweede klas niet voorkomen. Ook Jaap Verboom kon dit weekend niet laten zien waartoe hij werkelijk in staat is. Verwonderlijk was dit overi gens niet omdat de horeca-exploitant uit Renesse zo vroeg in het seizoen al tijd tegen een trainingsachterstand aankijkt. Na vijf ronden was het voor de insi ders reeds zonneklaar dat William Remeeus de titel normaal gesproken niet meer kon ontgaan. Met nog twee ronden te spelen stond hij ongeslagen aan kop op twee punten gevolgd door Jan Dalebout en Jan van Almkerk. Toch leek de spanning nog even terug te komen toen Jan van Almkerk Re meeus een zeer verrassende neder laag wist toe te brengen. Dalebout kon inmiddels zijn titelkansen verge ten omdat hij in 26 beurten kansloos verloor van de inmiddels op toeren gekomen Jaap Goudzwaard. Belissing' De laatste ronde zou uiteindelijk de beslissing moeten brengen. Jan van Almkerk kon in principe de titel nog in de wacht slepen maar dan moest William Remeeus wel zijn tweede ne derlaag op rij krijgen. Zelf zou hij dan ook nog even van Goudzwaard moeten winnen. William Remeeus liet echter niets aan het toeval over. In zeer korte tijd had hij Jan Dalebout reeds op grote achterstand gezet. Op de andere tafel bleef Jaap Goudzwaard zijn goede spel van de vorige ronde voortzetten en speelde Van Almkerk naar een kansloze ne derlaag. William Remeeus gaf Dale bout verder geen enkele kans door de partij in 20 beurten uit te maken, daarmee tevens de beste partij van het toernooi realiserend. William Re meeus werd de zeer terechte kam pioen en realiseerde in de voorron den reeds met een moyenne van 4.17 promotie naar de eerste klas. Bondsofficial Roel Boerma over handigde de wisselbeker met bijbe horende medaille en dankte de orga niserende vereniging Witte van Haemstede voor het perfecte verloop van het toernooi. Wedstrijdleiders Ri- nus Schot en Cor Dorreman maakten de volgende eindstand bekend: (ach- tereenvolgèns: punten, gemiddelde, hoogste partij, hoogste serie). 1. W. Remeeus, Phoenix12 3.78 5.00 36 2. J. Goudzwaard, Windenburg10 2.92 3.84 24 3. J. van Almkerk, Bommenede10 2.90 4.00 18 4. J. Dalebout, Renesse8 2.89 4.76 18 5. L. van Oudenaren, de Poedel6 3.34 4.54 28 6. C. Ruttinger, de Poedel4 2.50 3.47 32 7. J. Verboom, de Wig4 2.43 3.43 21 8. T. Bakelaar, de Poedel2 2.20 2.74 15 ZIERIKZEE - Geheel volgens verwachting is het het eerste team van TTV Scaldina gelukt om ongeslagen de competitie af te sluiten. De laatste wed strijd tegen Kapelle 2 werd met 10-0 gewonnen. Inmiddels is na loting Scaldi na 1 gekoppeld aan het sterke Kapelle 1. De winnaar van dit promotie-duel gaat direct naar de promotieklasse en de verliezer naar de tweede klas. Ook Scaldina 2 sloot de competitie positief af door met 1-9 van Westerzicht te win nen. Alleen het derde team verloor met 7-3 van Westerzicht 4. TOKYO - Japan is kandidaat voor de organisatie van de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal in 20Ó2. De kandidatuur is in Rome bij de wereldvoetbalbond FIFA inge diend. Een delegatie van de Japanse voetbalbond is zich al maanden in Europa aan het informeren over de problematiek van zo'n organisatie en de stadions. Japan zal binnen enkele jaren een aantal stadions bijbouwen. men". Kandidaten zijn vooralsnog niet gevonden. Oefenmeester Van Lent zelf is tot het besluit gekomen voorna melijk omdat hij merkte dat en kele spelers niet meer door hem te motiveren waren. „Ik zit nu al vijf jaar bij Duiveland, en dan ga je langzaam maar zeker bij de in ventaris horen. Je moet daarom gezond blijven denken. Elk jaar aat je langer blijft wordt het moeilijker om weg te gaan. Maar het is beter voor de club als er weer eens vers bloed komt, ie mand met andere ideeën. Maar pijn doet het wel om weg te gaan, de jongens zijn gewoon vrienden van mij geworden", vertelt hij niet zonder emotie. Ed van Lent, die eerder zeven jaar lang de Rotterdamse vereni ging RET onder zijn hoede had, wil het liefste weer een Zeeuwse vereniging trainen, en dan met na me nog een voetbalvereniging op Schouwen-Duiveland. „Richting Rotterdam ga ik nooit meer. Hier in Zeeland leeft het voetbal enorm onder de bevolking, en dat trekt Tijdens finale tweede klas libre BURGH-HAAMSTEDE - William Remeeus heeft onlangs zijn favorietenrol in de fi nale 2e klas libre overtuigend waargemaakt. In de biljartaccommodatie van Hotel Bom liet de Phoenix-speler de concurrentie kansloos achter zich. Remeeus kon zich zelfs een misstap tegen Jan van Almkerk veroorloven waarvan de machteloze achter volgers niet 'konden profiteren. ROME - De loting voor de eindron de van het wereldkampioenschap voetbal wordt een sterrenparade van voetbalgek Italië. Zesduizend gasten zijn uitgenodigd voor het showspek takel in het Romeinse Palaeur dat verzorgd wordt doo^ vedetten uit ope ra, film en pop. ZIERIKZEE - Tijdens de laatste competitieronde van het Schouwen- Duivelandse zaalvoetbal, in sporthal Onderdak, hebben zich geen verras singen voorgedaan. De op papier sterkere teams wisten te winnen, of gelijk te spelen. Wel heeft eerste klasser Schorpioen de nummer drie van de ranglijst, Sport Surf Jonker, een heel eind kunnen bijbenen: 9-8. Sp.huis Z.zee-Mevo 4-4 Sp.surf Jonker-Schorpioen 9-8 Nola Boys Sp.surf Jonker Sp.huis Z.zee De Steeg Mevo Stella Boys 1 Toren Boys WIK Rijsch. Delta Schorpioen 9 7 1 1 15 36 - 16 12 7 1 4 15 44-37 11 5 2 4 12 39 - 44 8 4 3 1 11 20-11 10 5 1 4 11 48 - 44 10 4 3 3 11 24-20 11 4 2 5 10 38-40 10 3 2 5 8 38 - 29 10 3 2 5 8 32-36 11 0 1 10 1 23 - 65 L O-Stella Boys 2 3-2 PJZ-PZEM 2-11 Neffen d'Eule L O De Roo&Fossen PZEM Stella Boys 2 Braber groenv. Knippie Coen Honig 2 PJZ Droptiek Pass. Programma 11 10 1 0 21 88-33 11 8 0 3 16 47-31 11 7 0 4 14 58-42 12 5 3 4 13 41 - 45 10 5 2 3 12 45 - 32 10 4 1 5 9 34 - 33 9 4 0 5 8 27-41 9 2 0 7 4 26-44 11 1 2 8 4 24-66 10 1 1 8 3 29 - 52 Woensdag 13/12: Garage Slager- Dakkie's Bar; Coen Honig 2-Neffen d'Eule; WIK-De Steeg; De Keien- Coen Honig 1; Droptiek Passage- Knippie; Rijschool Delta-Toren Boys. Verzoek Plezier Zowel bestuur als spelersgroep hebben de afgelopen jaren met heel veel plezier met Ed van Lent samengewerkt. „Het is ons uitste kend bevallen de laatste jaren met Ed. Onder hém zijn we twee jaar geleden gepromoveerd en hebben ons goed kunnen handhaven. De samenwerking is altijd perfect ge weest", laat voorzitter Plaisier zich ontvallen. „Ed is gewoon een enthousiaste man, met goede ca paciteiten en een goede kijk op het spelletje. We hebben altijd 100% achter hem gestaan, en de meesten nu nog", weet aanvoerder Rob Wijnstekers. Morgen, zaterdag 9 december, zullen de spelers onder leiding van aanvoerder Rob Wijnstekers koppen met spijkers slaan. Mocht blijken dat de meerderheid nog graag verder wil met Van Lent wordt een verzoek aan het bestuur gericht. Of dit dan echter wat uit zal halen is de vraag, dit gezien de reactie van voorzitter Plaisier: „Wij hebben als bestuur het be sluit al genomen om volgend sei zoen een nieuwe trainer te ne Trainer Ed van Lent breekt na vijf jaar, aan het einde van dit seizoen, met SV Duiveland. „Met pijn in mijn hart heb ik deze beslissing geno men". OOSTERLAND - Nog deze week wordt bekend gemaakt of trainer Ed van Lent het volgende seizoen wel of niet verder gaat met sportvereniging Duive land. Het is echter voor 80% zeker dat de wegen tussen Van Lent en SV Duive land zich zullen scheiden na afloop van het lopende seizoen. Zowel het bestuur van de voetbalvereniging als de oefenmeester zelf hebben het besluit genomen om hiertoe over te gaan. Alleen de spelersgroep is nog niet helemaal aan het idee gewend en zou nog graag één jaartje met Van Lent verder willen gaan. Enkele weken geleden gooide Ed van Lent zijn beslissing in de groep. „Eigenlijk was Ed ons net even iets voor. Want wij hebben gemerkt dat hij langzaam maar zeker het overwicht op de groep verliest. Vandaar dat wij reeds eerder dit jaar als bestuur hebben besloten om op zoek te gaan naar een nieuwe trainer", aldus Piet Plaisier, de voorzitter van SV Dui veland. De tegenvallende presta ties van de laatste tijd hebben daar volgens de praeses niets mee te maken. me wel. Maar een vereniging over de brug wordt voor mij weer een beetje te ver omdat ik nu eenmaal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 15