Wju c Westerschouwen wil verruiming mogelijkheden sociaal noodfonds ,,Een heleboel klanten willen langer bij ons terecht kunnen" SAMAN B.V. HOUDT HET DROOG! DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeente zoekt de krant op "BOT 3T0 CAMAH" verwarming, Siberische koude! ZIERIKZEESCHE RS NIEUWSBODE Ksï BON 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nieuwe werkwijze Gebed zonder end Eerste paal Primeur De politie op Schouwen-Duiveland voert een De ontwikkeling van het Schelphoekgebied De Duivelandse wethouder Van Klinken sloeg De postduivenvereniging Gevleugelde Vrien- nieuwe werkwijze in. (Pag. 2). wordt een gebed zonder end genoemd. de eerste paal voor de bouw van bejaarden- den organiseerde voor het eerst in de geschie- (Pag. 3). geschikte woningen. (Pag. 4). denis een jeugdkampioenschap. (Pag. 9). DINSDAG 5 DECEMBER 1989 146ste jaargang Nr. 24656 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Gezond zakendoen is gebaseerd op de bevrediging van een werkelijke publieke behoefte. Zakenwereld - epigrammen PvdA-er Hendrikse bezorgd over minimaal gebruik BURGH-HAAMSTEDE - Te weinig mensen maken gebruik van het sociaal nood fonds, zoals dat enkele jaren geleden door de eilandelijke gemeenten in het leven is ge roepen. Het fonds is bedoeld om mensen in financiële problemen de helpende hand te bieden. De gemeente Westerschouwen gaat nu proberen om de opzet van het fonds te wijzigen, zodat het wel aan de verwachtingen zal voldoen. Kan er geld van het werkgelegenheidsfonds gebruikt worden voor de bezetting van de vuurtoren? Maar het is niet alleen het sociaal noodfonds dat onberoerd blijft. Ook de pot voor de gemeentelijke werk gelegenheid zit vol. Er dienen zich geen projecten aan hiervoor. Hen drikse zei niet goed te kunnen begrij pen, dat de gemeente enerzijds aan de werkgelegenheid wil werken en anderzijds een arbeidsplaats inle vert binnen haar eigen organisatie. Wat hem betreft gaat de gemeente danook alsnog de mogelijkheden on derzoeken om het beschikbare geld te besteden aan gerichte activiteiten. Tijdens de behandeling van de begro ting kwam op verzoek van de CDA- fractie ook de bezetting van de vuur toren ter sprake. De gemeente moet gaan onderzoeken of de bezetting in de toekomst mogelijk (deels) in de vorm van werkgelegenheid kan wor den aangepakt. Hiervoor is namelijk geld beschikbaar. De vraag Maar of een en ander juridisch mo gelijk is, is zeer de vraag. Niemand kon een duidelijk antwoord geven. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer deed als eerste een po ging hierover iets te zeggen. Ze werd verbeterd door wethouder Padmos, die vervolgens door gemeentesecreta ris J. Alberda werd 'aangevuld'. Die moest zijn woord uit handen geven aan chef algemene zaken W. Bitter, waarna de VVD-er ir C. W. Veerhoek de discussie afsloot met de constate ring, dat de combinatie vuurtoren- werkgelegenheidspot een moeilijke was. Dat is gebleken tijdens de behande ling van de begroting voor 1990 in de gemeente Westerschouwen. Het PvdA-raadslid J. C. Hendrikse sprak zijn bezorgdheid uit over het fonds, dat slechts mondjesmaat aangespro ken wordt. Hendrikse heeft al vaker aan de bel getrokken bij burgemees ter en wethouders, die mede op ver zoek van de socialist het bestaan van het fonds nogeens onder de aandacht van de bevolking hebben gebracht. Volgens wethouder sociale zaken, A. J. Padmos, ligt het niet zozeer aan de bekendheid van het fonds. De oor zaak moet gezocht worden in het feit, dat gemeenten met handen en voeten gebonden zijn aan het rijksbeleid. Gemeenten mogen geen zogenaamde inkomenspolitiek voeren. Vandaar dat een sociaal noodfonds talloze cri- - teria bevat. Aanspraak Slechts enkele keren is er in de ge meente aanspraak gemaakt op het fonds. Eén aanvraag is afgewezen. Volgens Padmos heeft ook de Interge meentelijke Sociale Dienst al te ken nen gegeven, dat de mogelijkheden van het fonds zeer beperkt zijn. Wat Padmos betreft kan aan het verzoek van Hendrikse voldaan worden om bij de sociale dienst nogeens te bezien of er een versoepeling kan optreden ten aanzien van de eisen. BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschouwen gaat in navolging van de ge meente Zierikzee meer aan dacht vragen voor haar verga deringen in de regionale krant(en). Op verzoek van de VVD- fractie (gedaan tijdens de be grotingsbehandeling) heeft het college' van burgemeester en wethouders zich bereid ver klaard zich in de toekomst niet te beperken tot een opsomming van de feiten. Per agendapunt zal kort worden aangegeven, waarover het precies gaat. Zo als bekend heeft de gemeente Zierikzee al geruime tijd een rubriek, waarin ze de lezers van de krant in eigen bewoor dingen wegwijs maakt in de gemeentepolitiek Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Advertentie zegt een bekende Rus tegen de secretaris-generaal, als zij SAMEN langs SAMAN rijden. Juistdat klopt, "DAAR IS SAMAN" zelfs tegen Julianastraat 40. 4301 NC Zierikzee Constructeurs/Installateurs Depot AGA-industrie-gassen 01110-12647 01110-12647 01110-12647 Ook voor: Dakbedekking Goten in koper en zink. Zierikzeese supermarkt wil sluitingstijden op de helling zetten en neem een abonnement op dé krant van Schouwen-Duiveland. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. De ingevulde en ondertekende bon, met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, abonnementen administratie. Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. LET OP!! De nieuwe abonnee mag de afgelopen 3 maanden geen abonnee zijn geweest. dé krant van schouwen - duiveland! JA, WIJ HOUDEN HET 0R00G DEZE HERFST Noteer ons voor een kwartaalabonnement met ingang van beden 43,50 per kwartaal) Een wettig betaalmiddel, bank- ol girocheque, met daar op het verschuldigde bedrag I 43.50. hebben wij bij gesloten Stuur óns de paraplu geel/zwart T met de kleuren bordeaux Naam Adres Plaats Postcode Telefoon ZIERIKZEE - „Wij horen gewoon van een heleboel klanten dat ze het lastig vinden dat we om half zes al sluiten. Ze willen langer bij ons terecht kunnen om hun boodschappen te doen". Aan het woord is AH-bedrijfslei- der Hemming. Hij heeft namens zijn bedrijf een brief naar de Zierikzeese Ondernemers Centrale gestuurd waarin hij pleit voor het op de helling zetten van de be staande winkelsluitingstijden in Zierikzee. „Wij willen graag een klantvriendelijk bedrijf zijn en tegemoet ko men aan de wensen van onze klanten", aldus Hemming. Eigenlijk net te weinig tijd hebben om de dagelijkse boodschappen te doen. Vervolgens eenmaal weer thuió met een volle boodschappentas erach ter komen dat je toch weer iets verge ten bent. Geen ramp, maar wel lastig. Vooral als je niet op een steenworp af stand van de supermarkt woont, maar bijvoorbeeld ergens in de pol der. Karren vol Het probleem is op verschillende manieren aan te pakken. Elke zater dag voor een week tegelijk voedsel inslaan is een mogelijkheid. Dat het dan lastig is om elke dag verse groen te op tafel te krijgen is een nadeel dat men dan maar op de koop toe moet nemen. Wat ook kan is gewoon maar het risico nemen dat je net niet op tijd bij de supermarkt bent, en het ligt voor de hand dat ook dat systeem zijn nadelen heeft. Als het aan Hemming ligt wordt het probleem op een heel andere ma nier opgelost: verschuiving van de openingstijden van de supermarkt. Volgens hem zijn er binnen de 52 uur die een supermarkt per week open mag zijn voldoende mogelijkhe den om de openingstijden aan te pas sen aan de wensen van de klanten. Hoe dat precies in het vat gègotcn zou moeten worden weet hij op dit mo ment nog niet te vertellen, maar wat voor hem wel als een paal boven wa ter staat is dat een supermarkt de wensen of klachten van de klant ze ker niet weg mag wimpelen. het weer op het nippertje gered heb ben. Volgens hem is er echter niet echt sprake van een winkel-piek na vijvén. ,,De echte piek zit meestal rond het begin van de middag. Zo rond half twee is het altijd behoorlijk druk", aldus Boon. Een piek die volgens hem zeker niet vergelijkbaar is met de drukte na vijven. In tegenstelling tot collega Quist stelt Boon dat er sprake moet zijn van een zekere afstemming tussen de supermarkten onderling. ,,Ik denk dat je als supermarkt een beetje af hankelijk bent van wat je collega's doen", aldus Boon. Hij voegt daar aan toe dat als hij duidelijk signalen van uit zijn cliëntèle zou krijgen hij best bereid is om eéns te kijken of er niet iets met de openingstijden te doen valt. Personeel Waar terdege rekening mee gehou den dient te worden is de positie van het personeel in een supermarkt. ,,Als je met andere openingstijden zou gaan werken moet je denk ik met ploegendiensten gaan werken", aldus Boon. ,,Een heleboel mensen moeten immers na hun werk bij de super- vervolg pagina 3 WA> Wi lt 6itr Verwachting tot woensdagavond: Eerst mist In de nacht en ochtend op veel plaatsen mist, weinig wind. Mini- mumtemperafuur om het vriespunt. 's Middags enkele opklaringen, zwakke tot matige westenwind en on geveer 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 9 dec.: Donderdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: variabel 2 Vrijdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: variabel 2 Zaterdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: noordwest 2 ZON- EN MAANSTANDEN 6 dec. Zon op 08.33, onder 16.30 Maan op 13.07, onder 00.08 7 dec. Zon op 08.34, onder 16.29 Maan op 13.20, onder 01.30 Volle Maan: 12 december (17.30) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De kans op mist blijft deze week groot. Vandaag verdween overal de mist, al gebeurde dat in het zuiden pas tegen het middaguur, maar vanavond en de komende nacht zal opnieuw op veel plaatsen mist ontstaan. Door het toenemen van de wind verdwijnt de mist morgen in de loop van de ochtend, 's Middags zal de zon er af en toe zijn. Een omvangrijk hogedrukgebied blijft deze week dichtbij ons land. Doordat woensdag over Scandinavië een depressie naar Rusland trekt, neemt bij ons de wind tijdelijk toe, vooral in het noorden van het land. Vanaf donderdag wordt het opnieuw rustig weer. Daardoor kan de mist in de tweede helft van de week hardnek kig worden, 's Nachts daalt in het binnenland de temperatuur tot om het vriespunt. DEN HAAG - Met ingang van 1991 gaat de minister van binnenlandse zaken met de ambtenarenbonden vrij overleg voeren over de arbeidsvoor waarden voor het overheidsperso neel, net zoals dat in de marktsector gebeurt. Er ligt dan geen van tevoren vastgelegde ruimte op tafel. Dat heeft topambtenaar H. Pont van bin nenlandse zaken gezegd tijdens een kennismakingsbijeenkomst met de nieuwe minister Dales van binnen landse zaken. De minister geeft met deze vrije onderhandelingen inhoud aan de centrle afspraken die afgelo pen vrijdag zijn gemaakt. Enige navraag bij een aantal super markten in Zierikzee leert dat de me ningen verdeeld zijn. Wat ook duide lijk naar voren komt is dat er aan het verschuiven van de openingstijden nogal wat haken en ogen zitten. ,,Je kunt het nooit iedereen naar de zin maken", stelt M. Quist van Quist su permarkt voorop. „Wij zijn bijvoorbeeld op koop avond open tot 9 uur terwijl andere supermarkten maar tot 8 uur open zijn. Daar staat tegenover dat wij van half 6 tot 7 dicht zijn terwijl die andere dan juist weer open zijn", al dus Quist. Quist wil het liefst dat iedere on dernemer de vrijheid houdt om, bin nen de door de overheid gestelde nor men uiteraard, zelf te bepalen wanneer zijn of haar winkel open of dicht is. Hij ontkent niet dat het voor een aantal mensen lastig is als een su permarkt om half zes dicht gaat. ,,Dat merk je vooral in het zomersei zoen. Duitsers zijn eraan gewend dat de supermarkten tot een uur of zeven open zijn, en die staan wel even raar te kijken als ze dan bij ons voor een gesloten deur komen". Piek Dat laatste is ook de ervaring van W. Boon van supermarkt MCD. „Maar ik hoor de mensen eigenlijk nooit klagen over de openingstijden", aldus Boon. Hij stelt dat het wel voorkomt dat mensen, eenmaal aan geland bij de kassa, verzuchten dat ze AH-bedrijfsieider Hemming: Klanten willen langer terecht kunnen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1989 | | pagina 1